|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
30.9.2011 15:28:21   
Apotekarka
SVatko za se travu paseuser posted image
Ja sam iznijela svoje misljenja iza kojeg stojim kome se ne sviđa ne mora ni citati,je li vi mislite da su te stvari zdrave,kontracepcijske pilule ja ih za kontacepciju nikome ne bi sama preporucila da one valjaju ne bi imale toliko nuspojava....
Ali u zadnje vrijemew na ovom forumu ako nisi misljenja ko ostale onda ne valjas...


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: SPIRALA
30.9.2011 15:33:28   
Emica_sa
Pa dobro znam i ja da nije zdravo,ali ne mogu imati 5 djeceuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: SPIRALA
30.9.2011 15:35:40   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ali u zadnje vrijemew na ovom forumu ako nisi misljenja ko ostale onda ne valjas...



upravu si

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: SPIRALA
30.9.2011 15:41:05   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I ja sve vise razmisljam o spiraliuser posted image user posted image user posted image
Jer sada se ne sexam,ali bukvalno ne pada mi napamet,uzasna sam znam,ali ja zatrudnim za sekundu,a ovaj rikverc mi je donio 2 djece u 2 godine,tako da nije bas pouzdanuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image Meni dvoje u jednoj godini.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: SPIRALA
30.9.2011 15:57:21   
babina beba
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

I jos nesto je li to nekim muzevima mrsko staviti prezervativ pa salju zene na ugradnju spiraleuser posted image



meni nije do muza vec do mene, s prezevativom ili tom plastikom nikako osjecaja nemam, tako da razmisljam o mireni, jer zatrudnim iz prve.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: SPIRALA
30.9.2011 18:50:22   
treciputmama

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I ja sve vise razmisljam o spiraliuser posted image user posted image user posted image
Jer sada se ne sexam,ali bukvalno ne pada mi napamet,uzasna sam znam,ali ja zatrudnim za sekundu,a ovaj rikverc mi je donio 2 djece u 2 godine,tako da nije bas pouzdanuser posted image user posted image



da te utjesim ,nisi sama ...ima nas jos...ali to nije sad razlog da vise nemamo odnose....user posted image user posted image user posted image
jeste a je bar kod mene svaki odnos u grcu da li cu ili necu ponovo ostati user posted image bez obzira na "higijenske gumice"...mozda bas budem peh da meni pukne...hehhehhe

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: SPIRALA
30.9.2011 18:53:53   
treciputmama

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: treciputmama

hajde zene da mi neka kaze boli li stavljanje spirale...koliko je sigurna???? naime, meni se dvoje djece rodilo koristeci metodu "rikverc"....mada muz nije alkoholicar niti ista slicno...niti mu se "omaklo"...smjesno za rec ali nije bilo sanse da zatrudnim a zatrudnila i to tri puta...samo sam prvi put planirala bebu, ova dva zadnja ne....ali nek su mi zivi i zdravi.....uvijek mi je bila zelja imati troje djece...i to je to...hajde utjesite me da cu sa spiralom biti sigurna....hehehhe...samo bih ja uz to ponovo sa rikvercom....sto je sigurno, sigurno....nadam se...
ima li neka da je ostala trudna pored spirale????
jel se vade neki nalazi prije ugradnje?
jos nisam dobila menstruaciju nakon poroda, da li cu morati cekat ili ????

eto ko zna i hoce nek mi odgovori, unaprijed zahvalna!!!user posted image user posted image user posted image

Raspitujes se,raspitujes.....user posted image user posted image user posted image  




hej dok se ja raspitam ostacu user posted image ...nikad se nakanit otici ginekologu...ustvari nemam kad... al kontam sljedece sedmice akoBogda...prvo da se psihicki pripremim za ponovno cackanje..user posted image

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: SPIRALA
30.9.2011 22:22:35   
Hannica
treciputmama idi dok se nisi odvikla od cackanja,kako vrijeme bude prolazilo bit ce ti sve gore.user posted image Ja cu se raspitati slijedeci put kad odem na kontrolu,ali vec znam da ce mi preporuciti mirenu.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: SPIRALA
30.9.2011 22:47:09   
gerberka
IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."



potpisujem


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: SPIRALA
1.10.2011 9:23:44   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: gerberka

IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."



potpisujem



Pa sta sada?

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: SPIRALA
1.10.2011 9:59:33   
Skvo RR
Meni nekako bezvezna rasprava...user posted image user posted image ....ko hoce da je stavi, stavit ce je, ko nece ne mora...ovo se svelo na nagurivanje da li je moralna ili nije, da li dovodi do pobacaja i slicno, da li je zdrava ili to nije.....






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: SPIRALA
1.10.2011 10:06:31   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni nekako bezvezna rasprava...user posted image user posted image ....ko hoce da je stavi, stavit ce je, ko nece ne mora...ovo se svelo na nagurivanje da li je moralna ili nije, da li dovodi do pobacaja i slicno, da li je zdrava ili to nije.....




E pa to sam htjela i ja reci,ja razmisljam,a doticna mi govori,kako ja ubijam dijete user posted image



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: SPIRALA
2.10.2011 12:52:22   
illa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni nekako bezvezna rasprava...user posted image user posted image ....ko hoce da je stavi, stavit ce je, ko nece ne mora...ovo se svelo na nagurivanje da li je moralna ili nije, da li dovodi do pobacaja i slicno, da li je zdrava ili to nije.....




Ma stvar je jednostavno u tome da neke žene koriste neko sredstvo a da se prije toga nisu informirale o tome na koji način to sredstvo djeluje. Svatko će koristiti (ili ne koristiti) neko sredstvo po svojem izboru, ali se trebaju informirati, jer ga možda ne bi koristile kad bi imale potpune informacije.

To je svačiji osobni izbor. Ja recimo ne bih koristila ni jedno sredstvo kod kojeg postoji bilo kakva šansa da dođe do oplodnje i da se oplođena stanica uništi. To je moje mišljenje, netko drugi misli drugačije, i to je u redu. Nećemo se svađati, ali svatko ima pravo izreći ono što misli, jer forum na kraju krajeva i služi za to...user posted image


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: SPIRALA
21.10.2011 14:33:28   
Esmeralda
Imam spiralu vec 7 mjeseci obicnu bakrenu 17 km, jako sam zadovoljna ispocetka obilne menstruacije a sada se svelo na 10 dana menzesa ali nista strasno, dvoje sam rodila i neplaniram vise nikako, odlicna je...poboljsao mi se sexsualni zivot i preporucila bih je svima.....imam sex skoro svaki dan....nista muz neosjeti a sex dosta kvalitetnijiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: SPIRALA
21.10.2011 14:42:00   
Fantasia
IZVORNA PORUKA: Esmeralda

Imam spiralu vec 7 mjeseci obicnu bakrenu 17 km, jako sam zadovoljna ispocetka obilne menstruacije a sada se svelo na 10 dana menzesa ali nista strasno, dvoje sam rodila i neplaniram vise nikako, odlicna je...poboljsao mi se sexsualni zivot i preporucila bih je svima.....imam sex skoro svaki dan....nista muz neosjeti a sex dosta kvalitetnijiuser posted image user posted image user posted image user posted image


To je uzasno dugo vrijeme trajanja menstruacije. Zar toliko user posted image user posted image

_____________________________

Moj princ 2004.
Moja princeza 2008.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: SPIRALA
21.10.2011 19:46:46   
chantal
IZVORNA PORUKA: Fantasia

IZVORNA PORUKA: Esmeralda

Imam spiralu vec 7 mjeseci obicnu bakrenu 17 km, jako sam zadovoljna ispocetka obilne menstruacije a sada se svelo na 10 dana menzesa ali nista strasno, dvoje sam rodila i neplaniram vise nikako, odlicna je...poboljsao mi se sexsualni zivot i preporucila bih je svima.....imam sex skoro svaki dan....nista muz neosjeti a sex dosta kvalitetnijiuser posted image user posted image user posted image user posted image


To je uzasno dugo vrijeme trajanja menstruacije. Zar toliko user posted image user posted image


Sa bakrenom ti se user posted image   produži za 2-3 dana,pa ako si inače imala 6-7 dana,to ti je to.
Ja sam do neki dan imala,to mi je bila prva menstr. poslije ugradnje spirale,pojma nemam ni koliko dana,kad sam u međuvremenu imala par puta i to implantacijsko krvarenje,ali mislim da je ovo zadnje bila user posted image jer i po datumu se poklapa,tako da bih trebala otići na kontrolu ovaj koji dan.
Zadovoljna sam u potpunosti,to što mi menstr. traje koji dan duže mi i nije neki problem,a što se tiče sexa...meni super,ali muža malo bocka u nekim zahebanijim pozama  user posted image    ne znam dal je to ok??vjerovatno nije user posted image   pitaću dr. na kontroli

(odgovor članu Fantasia)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: SPIRALA
21.10.2011 19:54:30   
chantal
IZVORNA PORUKA: Esmeralda

Imam spiralu vec 7 mjeseci obicnu bakrenu 17 km, jako sam zadovoljna ispocetka obilne menstruacije a sada se svelo na 10 dana menzesa ali nista strasno, dvoje sam rodila i neplaniram vise nikako, odlicna je...poboljsao mi se sexsualni zivot i preporucila bih je svima.....imam sex skoro svaki dan....nista muz neosjeti a sex dosta kvalitetnijiuser posted image user posted image user posted image user posted image


E da,zapravo sam htjela vezano za cijenu pitati  user posted image   kako tako jeftino??Jesi ti u apoteci kupovala ili??Vidjela sam još neko je spominjao 20ak KM,meni to baš čudno user posted image   Ja sam platila 50KM kod dr. u bolnici.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: SPIRALA
21.10.2011 21:22:34   
lejna_
U apoteci obična bakrena košta 15ak KM. A šta je procedura poslije, .... antibiotici???

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: SPIRALA
21.10.2011 23:00:40   
Esmeralda
eh ovako ja kada sam je tek ugradila menzes mi je trajao i do 15 dana, gin mi je rekao ako se nastavi moram je izvaditi, nakon prve menstruacije nakon ugradnje spirale otisla sam na UZ i sve je bilo na mjestu, gin je odmah skratio i konac kada je ugradjivao spiralu jer je konac bas podug, i kaze ako bude muza zuljalo opet da skratim.....Ja sam platila spiralu 17 km u apoteci privatnoj otisla i kupila....a 30 km sam platila ugradjivanje kod svog gin ali u privatnoj ordinaciji.....prije toga sam uradila papu, hpv, i briseve cervixa i vagine,
muza mi je duze vrijeme zuljalo u nekim pozama ne svim, ali kad sam otisla kod gin rekao je da nemoze skratiti da je dovoljno jer se boji kada bi je vadila da neostane skroz bez konca,
a i ja sam imala u pocetku nepravilna krvarenja prije pocetka menzesa znala sam krvariti 5 dana ujutro i navecer preko dana nista ali zato bolovi nesnosljivi grcila mi se jako maternica dok je nije prihvatila, to mi je rekao i gin, ciklus mi je bio i svako 20 dana sada je svako 28 kako je i bio.....kazem jucer gin da mi traje 10 do 12 dana, kaze on puno, ali ako je krvna slika uredu i ako se osjecam dobro da nema problema da je vadim, antibiotici netrebaju nikakvi barem ja nisam radila, samo sam uradila sve nalaze i papu i hpv i briseve cervixa i vagine moj gin mi nije htjeo staviti bez tih nalaza,
jedino sto menzes je stvarno dosta obilniji, meni prvi dan neide nikako samo smedje zatim, 5 dana ide kao iz cesme....na drugom porodu sam imala krvarenje koje me moglo kostati smrti primila sam 8 doza krvi, trebala sam i maternicu vaditi, pa sada kada dobijem kada vidim krv sve to ponovno prozivljavam.....ali eto istrajala sam u tome mada mi gin kaze ako bude i dalje tako obilno i nebudem mogla izdrzati da vadim, s obzirom na moje jako krvarenje poslije porodjaja...a mirenu nisam htjela da stavim posto imam problema sa nadbubreznom zlijezdom jer mi bubreg neradi desni, pa sam imala i hormonalni poremecaj, tako da nisam ni za pilule ni za mirenu....ja od srca preporucujem bakrenu spiralu meni je odlicnauser posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: SPIRALA
21.10.2011 23:14:35   
chantal
IZVORNA PORUKA: lejna_

U apoteci obična bakrena košta 15ak KM. A šta je procedura poslije, .... antibiotici???



Amoksicilin kapsule


< Poruku je uredio chantal -- 21.10.2011 23:15:34 >

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: SPIRALA
21.10.2011 23:25:50   
lejna_
Koliko komada se toga pije?, ... Ja sam čula da idu i vaginalete? Valjda kombinacija.
Ali nigdje na prethodnim postoviuma nisam našla da neko o tome piše.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: SPIRALA
22.10.2011 0:26:29   
treciputmama
evo i mene nakon ugradnje....prije dvije sedmoce sam otisla na kontrolu poslije poroda, raspitala sam se o spirali, doktorica me pregledala, rekla da imam upalu, dala mi vaginalete i rekla da dodjem za sedmicu dana, naravno da kupim obicnu spiralu...platila sam je 16.90km....nakon sedam dana sam dosla na ugradnju, prije toga mi je uradila vag.uzv da potvrdi da nisam trudna jer menstruaciju jos nisam dobila nakon poroda....nikakve druge nalaze mi nije vadila, prva kontrola je bila ove srijede, nakon sedam dana od ugradnje....u medjuvremenu nisam imala odnose, ponovo mi je uradila uzv , kaze da je na mjestu i da dodjem uraditi papa-test nakon prve menstruacije....ugradnja je bila 30km....e, vec smo jednom imali odnos, malo u grcu zbog psihe jer znam da imam nesto unutra user posted image ...
e , sad pitanje za moje spiraluse... jel se i dalje "cuvate"...mene nesto strah da ne zatrudnim, a sad mi se nemojte smijati....user posted image

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: SPIRALA
22.10.2011 9:14:22   
Esmeralda
ja se necuvam evo vec 7 mjeseci, menstruacije su redovne, mada me ispocetka bilo strah da nezatrudnim sta ja znam, kakav sam peh ostat cu i s ovim trudna......ali muz se necuva, kaze ja neznam kako bih kad bi izvadila spiralu vec se navikao.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: SPIRALA
22.10.2011 10:07:57   
chantal
IZVORNA PORUKA: treciputmama

evo i mene nakon ugradnje....prije dvije sedmoce sam otisla na kontrolu poslije poroda, raspitala sam se o spirali, doktorica me pregledala, rekla da imam upalu, dala mi vaginalete i rekla da dodjem za sedmicu dana, naravno da kupim obicnu spiralu...platila sam je 16.90km....nakon sedam dana sam dosla na ugradnju, prije toga mi je uradila vag.uzv da potvrdi da nisam trudna jer menstruaciju jos nisam dobila nakon poroda....nikakve druge nalaze mi nije vadila, prva kontrola je bila ove srijede, nakon sedam dana od ugradnje....u medjuvremenu nisam imala odnose, ponovo mi je uradila uzv , kaze da je na mjestu i da dodjem uraditi papa-test nakon prve menstruacije....ugradnja je bila 30km....e, vec smo jednom imali odnos, malo u grcu zbog psihe jer znam da imam nesto unutra user posted image ...
e , sad pitanje za moje spiraluse... jel se i dalje "cuvate"...mene nesto strah da ne zatrudnim, a sad mi se nemojte smijati....user posted image



user posted image   Isto sam pitala na prethodnim stranicama...mi smo se prestali čuvati odmah prvi put,i izgleda da nisam trudna user posted image  
Jesi ti išla u bolnicu ili privatno?

Lejna,meni je dr. prepisao samo amoksicilin,to su one žuto-crvene kapsule,16 ih dođe u kutiji,čini mi se,i sve ih popiješ...vaginalete nije nikakve.

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: SPIRALA
22.10.2011 12:58:21   
lejna_
Hvala Chantal.
A super pitanje stvarno, jel se još uvijek treba čuvati user posted image
Ne mislim na kondome, nego prekinuti snošaj i to user posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *