|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
17.11.2012 0:46:13   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ema_28

koliko vremena nakon poroda se moze staviti spirala i ima li veze sa dojenjem jer namjeravam dojiti bebu bar 1 g?

dok god dojiš ništa od spirale

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: SPIRALA
17.11.2012 0:52:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: ema_28

koliko vremena nakon poroda se moze staviti spirala i ima li veze sa dojenjem jer namjeravam dojiti bebu bar 1 g?

dok god dojiš ništa od spirale


evo sad pročitah da su neke žene dok su dojile ugradile, pa si mi ?????? iznad gleve, valjda će se javiti neka žena koja je imala tako iskustvo

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: SPIRALA
17.11.2012 9:05:41   
Alma_27
ja mislim da moze dok dojis ali moras cekati prvu menstruaciju.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: SPIRALA
17.11.2012 10:38:06   
smajli80
Meni je gin.rekao da se može staviti spirala dok žena doji ali moraju proći 2 redovna ciklusa.
Jedino je problem što se pod spiralom ciklusi znaju koji dan produžiti i biti malko jače krvarenje,pa ako još žena doji zna doći do malo veće iscrpljenosti-ali u tim danima pojačati ishranu.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: SPIRALA
20.11.2012 16:06:53   
ema_28
hvala svima na odgovorima, ja nisam mislila onu hormonsku pa zato mislim da moze u nekom kracem periodu nakon poroda.

_____________________________

07.01.2011 curica :-*
23.02.2013 djecak :-*

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: SPIRALA
29.11.2012 16:24:00   
Miimy
danas sam bila kod ginekologa prvi put poslije poroda uradila pregled papa test sve ok i razgovarala o spirali rekao mi je kad bude gotov papa nalaz da dodjem sa nalazima komplet krvne slike i kupim spiralu ne hormonsku niposto Mirenu jel meni nebi odgovarala zbog mojih nekih zdravstvenih razloga ...
interesuje me zenice koje su stavljale spiralu koja je cjena u apoteci ne hormonske Dr mije rekao nudice vam oni razne vi uzmite koju zelite svejedno sve je to tu negdje....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: SPIRALA
14.12.2012 12:56:53   
Esmeralda
Ja imam obicnu spiralu bakrenu i platila sam je 17 km...Imam je vec godinu i pol. Menstruacije su ispocetka bile jako jako obilne, ali kasnije se smirlio i sve je bilo ok. Sedam dana mi inace traje menstruacija. Isla sam na redovne preglede svako 4 do 6mj. Evo sada mi kasni pet dana jos nisam dobila i vec ludim. Kupit cu test da vidim jesam li u drugom stanju. Rodila sam prirodnim putem dvoje djece...Sad neznam sto kod mene kasni ili sam trudna ili da nemam neku upalu. Sve u svemu iduce sedmice idem na UZ....

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: SPIRALA
14.12.2012 13:57:56   
ena23
Esmeralda i ja imam obicnu bakrenu. I meni je upravo kasnila 5 dana, ja sam luuuuuuuudila, pogotovo jer imam dvoje maksumcadi, nemam pojma kud bi trece uvrstila. ali polahko, sacuvaj mirnu glavu, ja uradih test, nisam trudna, i odma taj dan dobila, vjerovatno je bila rjec o nahladi ili sl. zelim i tebi da je tako user posted image

a draga moja ako je se bebica zakacila i pored spirale onda ja to racunam kao fakat Bozije davanje, tako je moralo biti i gotovo, "sta znas zasto je to dobro" user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:02:57   
Miimy

IZVORNA PORUKA: Esmeralda

Ja imam obicnu spiralu bakrenu i platila sam je 17 km...Imam je vec godinu i pol. Menstruacije su ispocetka bile jako jako obilne, ali kasnije se smirlio i sve je bilo ok. Sedam dana mi inace traje menstruacija. Isla sam na redovne preglede svako 4 do 6mj. Evo sada mi kasni pet dana jos nisam dobila i vec ludim. Kupit cu test da vidim jesam li u drugom stanju. Rodila sam prirodnim putem dvoje djece...Sad neznam sto kod mene kasni ili sam trudna ili da nemam neku upalu. Sve u svemu iduce sedmice idem na UZ....

u kojoj apoteci si kupila i gdje si stavljala ako si iz sarajeva

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:14:10   
Esmeralda
Kupila sam u apoteci Visnjik obicna je Indijska, tako mi je rekla prof. Jadranka Dizdarevic kupi prvo obicnu jer ako ce ti jefitina odgovarat odgovarat ce ti i skuplja. Najbolje ti je najeftiniju tako je i bilo. Stavljala sam je privatno kod nje. Ugradio mi je njen sin isto ginekolog dr.Goran

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:14:58   
Esmeralda
Prije toga sam sve detaljno uradila briseve cervixa i vagine, papa test hpv UZ....

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:24:36   
Miimy
¸hvala Ti uradila sam ja sve nalaze potrebne sad cekam user posted image da odem staviti .. i meni dr. rekao obicnu ne hormonsku da kupim u apoteci....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:33:00   
sretna_mama
Ja skoro uradih papa..ima neka upalica..i sumnja na HPV..

Čekam nalaz..pa ne znam..mada dr.sad ne bi da stavim..pa sačekat ću..da vidim..

Boli li kad se stavlja?

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:38:37   
Esmeralda

IZVORNA PORUKA: ena23

Esmeralda i ja imam obicnu bakrenu. I meni je upravo kasnila 5 dana, ja sam luuuuuuuudila, pogotovo jer imam dvoje maksumcadi, nemam pojma kud bi trece uvrstila. ali polahko, sacuvaj mirnu glavu, ja uradih test, nisam trudna, i odma taj dan dobila, vjerovatno je bila rjec o nahladi ili sl. zelim i tebi da je tako user posted image

a draga moja ako je se bebica zakacila i pored spirale onda ja to racunam kao fakat Bozije davanje, tako je moralo biti i gotovo, "sta znas zasto je to dobro" user posted image


A i ja imam dvoje nikako mi nebi ovo odgovaralo. Nadam se da je neka upala. Imala sam problema sa upalom jajnika prije pola godine...ali evo jos nisam dobila....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: SPIRALA
14.12.2012 16:39:46   
Esmeralda
A ne boli kad se stavlja mene nije.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: SPIRALA
26.12.2012 0:01:07   
animagical
ima li ko da je u skorije vrijeme stavljao nehormonsku spiralu, znaci onu obicnu kod privatnika? zanima me cijena ugradnje...znam da je sama spirala jeftina... i kakve je procedura, da li se poslije i koliko cesto treba ici na uzv?

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: SPIRALA
26.12.2012 0:14:33   
aida.
U nas je obicna sa ugradnjom 50km a mirena spirala 300km bez ugradnje..nj narucis u apoteci ili kazes dr da ti poruci,,, toliko sam upucena... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: SPIRALA
26.12.2012 0:20:15   
laško

IZVORNA PORUKA: animagical

ima li ko da je u skorije vrijeme stavljao nehormonsku spiralu, znaci onu obicnu kod privatnika? zanima me cijena ugradnje...znam da je sama spirala jeftina... i kakve je procedura, da li se poslije i koliko cesto treba ici na uzv?



Što kod privatnika?

U DZ-u ti je cini mi se 12KM ugradnja, ako nisam nesto pomijesala user posted image , spirala je malo skuplja, bakrena obična.

Ides na UZ svako 6mj. Radiš PAPU jednom godišnje.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: SPIRALA
26.12.2012 1:06:18   
animagical
ma sele, imam jako lose iskustvo s drzavnim ginekolozima, tako da idem samo kod divanovica, za sve za sto moguuser posted image u svakom slucaju, zovnem ga sutra da se dogovorim...

aida. hvala, a pitam za obicnu, ja ne smijem koristiti hormonsku nikako

< Poruku je uredio animagical -- 26.12.2012 1:07:31 >

(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:27:15   
smajli80
Planiram ugraditi spiralu pa me zanima da li je prije ugradnje potrebno uraditi PAPA i ostale pretrage i koji dan ciklusa se ugrađuje-hvalauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:37:01   
animagical
meni je dr rekao da je potreban uredan papa test prije spirale, ja sam taj dio vec obavila...radi se pred kraj menstruacije, zavisi koliko ti traje krvarenje, neki peti dan ciklusa otprilike

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:41:44   
smajli80
Ok hvala tako sam nešto i planirala taman me pada redovna kontrola,obavim sve pa onda spirala.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:45:43   
simba00
Zna li neko može li nehormonska spirala dok dojim bebu? I ja razmišljam o spirali, nekako je dugoročno najbolje.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:46:00   
MicoTico
Animagical, jesi li zvala ginekologa? Koliko košta kod privatnika ugradnja ove obične?
Ja mislila isto ugraditi, ali vidim po iskustvima da ti produži i pojača krvarenje, a meni se taman poslije drugog poroda posložilo,uredovnilo, smanjilo krvarenje, jedva da i osjetim da imam user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: SPIRALA
26.12.2012 10:51:54   
smajli80
Možeš, samo ti moraju proći 2 redovna ciklusa u protivnom može poremetiti dojenje.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *