|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
26.12.2012 12:35:06   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Animagical, jesi li zvala ginekologa? Koliko košta kod privatnika ugradnja ove obične?
Ja mislila isto ugraditi, ali vidim po iskustvima da ti produži i pojača krvarenje, a meni se taman poslije drugog poroda posložilo,uredovnilo, smanjilo krvarenje, jedva da i osjetim da imam user posted image



meni je nekoliko mjeseci bilo produzeno krvarenje (ne obilno al ono kap po kap da te nervira) al sad se sradjuje. bas kad sam pozeljela da je izvadim

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: SPIRALA
26.12.2012 18:05:54   
animagical

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Animagical, jesi li zvala ginekologa? Koliko košta kod privatnika ugradnja ove obične?
Ja mislila isto ugraditi, ali vidim po iskustvima da ti produži i pojača krvarenje, a meni se taman poslije drugog poroda posložilo,uredovnilo, smanjilo krvarenje, jedva da i osjetim da imam user posted image

zvala sam, kod divanovica je 50km, a mislim da je jeftina za kupiti, do 20km

simba, i ja dojim, moze se staviti spirala, ali moras prvo dobiti nekoliko menstruacija

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: SPIRALA
26.12.2012 18:35:46   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Animagical, jesi li zvala ginekologa? Koliko košta kod privatnika ugradnja ove obične?
Ja mislila isto ugraditi, ali vidim po iskustvima da ti produži i pojača krvarenje, a meni se taman poslije drugog poroda posložilo,uredovnilo, smanjilo krvarenje, jedva da i osjetim da imam user posted image

zvala sam, kod divanovica je 50km, a mislim da je jeftina za kupiti, do 20km

simba, i ja dojim, moze se staviti spirala, ali moras prvo dobiti nekoliko menstruacija

Hvala na info, ja mislila to nešto skuplje.
Moj ginekolog otišao u penziju, pa mi sestra preporučila svog. Moram ga zvati iza praznika, pa da se i ja "mehanizujem".

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: SPIRALA
4.1.2013 23:24:56   
le_ella



Pozz svima evo i ja sam juce stavila spiralu kod nas se radi 6 ili 7 dan mjesecnice, kod mene je neka ParaGard bez hormona a stavlja se na 10 godina s tim da je mozes izvadit kad god hoces ;) 

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: SPIRALA
5.1.2013 8:57:08   
Miimy
evo da se ija pritefterim ija sam sa prvim danom nove 2013 god. stavila masnicu kako ja to popularno zovem spiralu....
kupila u apoteci najobicniju , i 3 dan ciklusa inace dr. mi je rekao izmedju 3-5 dana user posted image ... prije toga sam uradila kompletnu krvnu sliku, papa test, i ginekoloski pregled.....
Dr.kaze da je sve ok super stavljeno al zbog moje specificne situacije moram piti ergometrin 7 dana i onda na kontrolu ..... nista nije strasno niti boli ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: SPIRALA
5.1.2013 23:12:33   
sretna_mama
Mimmy..blago tebi..kod mene neka upalica..pa mi još dr. ne da..a i izostaje mi user posted image ..pa pijem Diane 35 da je regulišem..i sve mi to odgađa spiralu..OoOoO..a baš bih voljela..da se malo razrahatim..

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: SPIRALA
30.1.2013 14:14:16   
smajli80
Danas sam stavila spiralu i zanimaju me vaša iskustva.Kakvi su vam ciklusi,da li su dosta obilniji i bolniji.I da li pored spirale koristite nešto za zaštitu tj koliko je ona zapravo pouzdana.

Znam da svačiji organizam različito reaguje na strano tjelo ali zanimaju me generalno vaša iskustva.

Hvalauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: SPIRALA
30.1.2013 14:39:06   
Alma_27
ja nisam imala nikakve bolove. ne osjetim je uopste. muza je malo golicao konac pa smo ga skratili. mesntr. su bile obilnije na pocetku.i duze su trajale. duze u smislu da 1-2 dan kapne po koja kap prije menstruacije isto tako i 1-2 nakon mesntr. pa ti se cini da traje deset danauser posted image . nakon nekoliko mjeseci je bilo bolje. pouzdane su 90 i nesto posto

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: SPIRALA
30.1.2013 15:58:05   
smajli80
Ok,hvala.Nadam se da će tako biti kod mene.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: SPIRALA
31.1.2013 9:24:58   
chantal

IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja nisam imala nikakve bolove. ne osjetim je uopste. muza je malo golicao konac pa smo ga skratili. mesntr. su bile obilnije na pocetku.i duze su trajale. duze u smislu da 1-2 dan kapne po koja kap prije menstruacije isto tako i 1-2 nakon mesntr. pa ti se cini da traje deset danauser posted image . nakon nekoliko mjeseci je bilo bolje. pouzdane su 90 i nesto posto


Isto ovako i kod mene,osim što meni dr nije preporučavao kraćenje konca zbog mogućih komplikacija prilikom vađenja spirale,tako da se mužek privikao na golicanje user posted image Ja sam je ugradila prije 1.5 god i dosad su se menstr. prilično uredovile,uglavnom jedan dan prije (tačkasto krvarenje) i dan-dva poslije,i nakupi se dovoljno za izluditi user posted image npr.kod mene 8-9 dana,jer sam oduvijek imala po 6-7 dana...ali sve u svemu ja sam zadovoljna i baš sam se razrahatila po pitanju iščekivanja menstruacije ko ozebLo sunce...
I nisam koristila nikakvu kontracepciju pored...i zasad funkcioniše ovako

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 160
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 9:27:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu chantal)
  Neposredna veza do poruke: 161
   RE: SPIRALA
31.1.2013 9:34:04   
treće
nakon iščitavanja dugotrajnog i razgovora s osobama koje su imale i jednu i drugu
MIRENA često skrati ciklus za dan, djeluje hormonski na sluznicu materice ne na cijeli organizam kao tablete, traje 5g, može imati kontraindikacije a i ne mora, 300KM

obična bakrena
često produži menstr, može imati kontraindikacije a i ne morakošta do 30 KM
IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za iskusne, kakva je razlika između obične i mirena spirale?

I da li vi i pored spirale koristite prekinuti snošaj ili...?
Meni čim nije 100%, strah meuser posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: SPIRALA
31.1.2013 9:40:25   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za iskusne, kakva je razlika između obične i mirena spirale?

I da li vi i pored spirale koristite prekinuti snošaj ili...?
Meni čim nije 100%, strah meuser posted image



koristimo prekinuti snosaj kad nam je cejf, if you know what I mean user posted image

ako i pored spirale dodje do trudnoce, onda je to skolski primjer Allahove volje a to je nesto sto prihvatamo. tako ja razmisljam

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: SPIRALA
31.1.2013 9:45:19   
chantal

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za iskusne, kakva je razlika između obične i mirena spirale?

I da li vi i pored spirale koristite prekinuti snošaj ili...?
Meni čim nije 100%, strah meuser posted image



koristimo prekinuti snosaj kad nam je cejf, if you know what I mean user posted image

ako i pored spirale dodje do trudnoce, onda je to skolski primjer Allahove volje a to je nesto sto prihvatamo. tako ja razmisljam


Upravo! user posted image

A ne koristimo vala još i prekinuti snošaj,ja sam se baš opustala po tom pitanju,kako je bilo dosad valjda će i odsad.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: SPIRALA
31.1.2013 9:46:35   
Miimy
meni je ovo prva user posted image poslije stavljanja spirale, dosta je obilnija i malo bolnija i produzila se za koji dan... MM nista ne golica tako kaze a ne koristimo nikakvu dodatnu zastitu niti metodu prekinutog snosaja.... pa bice kako bude....


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 165
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 9:58:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 166
   RE: SPIRALA
31.1.2013 10:06:09   
chantal
Jesmo iz istog grada rodom,ali ja trenutno živim u RS,tako da ti nisam od neke pomoći user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: SPIRALA
31.1.2013 10:30:45   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za iskusne, kakva je razlika između obične i mirena spirale?

I da li vi i pored spirale koristite prekinuti snošaj ili...?
Meni čim nije 100%, strah meuser posted image



koristimo prekinuti snosaj kad nam je cejf, if you know what I mean user posted image

ako i pored spirale dodje do trudnoce, onda je to skolski primjer Allahove volje a to je nesto sto prihvatamo. tako ja razmisljam


Ma nije mene strah trudnoće i još jedne bebice...već trudnoće u kasnim 40-ima i rizika koje ona nosi.

Al kako Bog da.

Chantal, kod kojeg dr si stavljala spiralu...pošto smo ja i ti iz istog grada, čini mi se...ili barem kantona user posted image




de, bona, nisi ti valjda u kasnim 40tim? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: SPIRALA
31.1.2013 10:35:59   
mayra

IZVORNA PORUKA: Miimy

meni je ovo prva user posted image poslije stavljanja spirale, dosta je obilnija i malo bolnija i produzila se za koji dan... MM nista ne golica tako kaze a ne koristimo nikakvu dodatnu zastitu niti metodu prekinutog snosaja.... pa bice kako bude....


Miimy posto nisam u toku, koju si spiralu stavila i gdje si je uradila? Koje su pretrage potrebne prije stavljanja iste?

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 169
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 10:39:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: SPIRALA
31.1.2013 11:36:21   
smajli80

IZVORNA PORUKA: mayra


IZVORNA PORUKA: Miimy

meni je ovo prva user posted image poslije stavljanja spirale, dosta je obilnija i malo bolnija i produzila se za koji dan... MM nista ne golica tako kaze a ne koristimo nikakvu dodatnu zastitu niti metodu prekinutog snosaja.... pa bice kako bude....


Miimy posto nisam u toku, koju si spiralu stavila i gdje si je uradila? Koje su pretrage potrebne prije stavljanja iste?



Ja sam juče stavila spiralu za koju mi je gin.dao recept.Ne znam kako kod vas to ide ali kod nas gin.prepisuje spiralu pošto ih ima više vrsti i veličina.
A pretrage-one osnovne pregled,UZ, PAPA i stepen čistoće.

Još jedno pitanje za one koje imaju odavno spiralu da li ste imali krvarenje poslije stavljanja i koliko je trajalo.Od juče pomalo krvarim -ne znam da li je to OK -ako nije da se javim gin.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: SPIRALA
31.1.2013 13:55:05   
Miimy

IZVORNA PORUKA: mayra


IZVORNA PORUKA: Miimy

meni je ovo prva user posted image poslije stavljanja spirale, dosta je obilnija i malo bolnija i produzila se za koji dan... MM nista ne golica tako kaze a ne koristimo nikakvu dodatnu zastitu niti metodu prekinutog snosaja.... pa bice kako bude....


Miimy po
sto nisam u toku, koju si spiralu stavila i gdje si je uradila? Koje su pretrage potrebne prije stavljanja iste?



Ej draga stavila sam bakrenu oko 16 km moj dr. mi stavio u Opcoj bolnici koji me porodio .. prije toga sam uradila papa test, komplet krvnu sliku, i standardni ginkoloski pregled... spiralu sama kupila bakrenu u apoteci po preporuci dr.

Smajli jesili ti stavljala spiralu za vrijeme user posted image ja sam se ok osjecala psolije stavljanja dobila tablete za smirivanje maternice i za 7 dana kontrola da vidi dr. da nije bilo kakvog obilnog krvarenja, uradio mi ultrazvuk sve ok i sadopet na kontrolu poslije user posted image prve da vidi jel bila bolna, kolko je dugo trajala itd...
a odakle si ti ?

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: SPIRALA
31.1.2013 15:14:06   
chantal

IZVORNA PORUKA: smajli80

Ja sam juče stavila spiralu za koju mi je gin.dao recept.Ne znam kako kod vas to ide ali kod nas gin.prepisuje spiralu pošto ih ima više vrsti i veličina.
A pretrage-one osnovne pregled,UZ, PAPA i stepen čistoće.

Još jedno pitanje za one koje imaju odavno spiralu da li ste imali krvarenje poslije stavljanja i koliko je trajalo.Od juče pomalo krvarim -ne znam da li je to OK -ako nije da se javim gin.




Kod nas se spirala kupuje kod ginekologa,i sa ugradnjom 50KM,vjerovatno postoji mogućnost i da se kupi u apoteci na recept,ali nisam se raspitivala oko toga.
Što se tiče krvarenja,ništa ne brini,to je implantacijsko krvarenje koje se može javljati više puta i u prekidima tokom cijelog mjeseca,u slučaju da je obilno krvarenje javi se ipak dr.ja sam prvih par dana imala i kontrakcije maternice,moguće je i to

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: SPIRALA
31.1.2013 17:41:55   
smajli80
Stavila sam je 7 dan ciklusa(inače mi traje 6 dana).Nisam imala nikakve kontrakcije niti bolove.
Kupila sam ovu-košta 27.20km

http://www.youtube.com/watch?v=-X_t9mXDM-Q

Ja sam iz Gradiške-RS Odakle si ti

chantal juče je krvarenje bilo ok -išlo je pomalo ali od danas kad sam podigla sina samo se izli onako obilnije i od tad ide na skali od 1-5,možda 3.5.Od prilike kao 4 dan ciklusa.
Ne znam da li je to previše i da li da se javim ginuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: SPIRALA
31.1.2013 22:29:03   
D_K

IZVORNA PORUKA: Iman83

Pitanje za iskusne, kakva je razlika između obične i mirena spirale?

I da li vi i pored spirale koristite prekinuti snošaj ili...?
Meni čim nije 100%, strah meuser posted image


nema sta da te bude strah - kao i svaka druga kontracepcija - 99 % ucikovita.. ako si u onih 0,1 % onda se radi o izuzetno izdrzljivom spermicu a izuzetno izdrzljivi spremici zasluzuju izuzetnu nagradu user posted image user posted image

mirena je hormonska, djeluje lokalno na matericu sa malom dozom hormona i konstatno u periodu od 5 godina.. kazu da stiti od raka dojke i raka grlica materice (kao ima i te neke hormone) ali hajde im vjeruj.. evo za Diane35 sad otkrivaju 4 smrtna slucaja.. hormoni nisu za zezancije ali nekad se nema druge opcije.. nejse, skracuje cikluse ili potpuno izostaju a za zene koje zbog krvarenja i zadebljana materice imaju jake anemije, ovo je super stvar.. problem je sto nasi doktori zenama ne govore ove stvari..pricala sam sa jenom zenom sa posla, jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije.. ja je pitam, pa je li ti doktor spominjao Mirenu, kaze ona nije, sta ti je to.. user posted image user posted image

obicna - bakrena - mehanicka spirala.. kazu da produzuje cikluse, pa je vjerovatno dobra za zene koje inace nemaju produzene cikluse ili tako neke probleme..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

zatrudnjenje
sanela.asja

kako da znam koji su plodni dani ovo oko ovulacije mi bas i nije jasno

7 prije menstruacije (44%)

7 dana posle menstruacije (56%)


Broj svih glasova: 52

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *