|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
31.1.2013 22:32:43   
animagical
jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije


a zbog cega kiretazeuser posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: SPIRALA
31.1.2013 22:38:19   
D_K

IZVORNA PORUKA: animagical

jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije


a zbog cega kiretazeuser posted image


zadeblja joj materica i menstrualno krvarenje bude prejako.. na kraju joj urade kiretazu da joj sve sastruzu.. nakon nekoliko mjeseci opet sve 'jovo na novo'..
ona pretpostavlja da je to zbog ulaska u klimaks..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: SPIRALA
31.1.2013 22:53:11   
treće
valjda se estrogen tokom godina u masnom tkivu žene taloži, i onda u klimaksu kako profercera i endometrij zadeblja, to je često i kod žena koje su već nekoliko god u klimaksu

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: animagical

jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije


a zbog cega kiretazeuser posted image


zadeblja joj materica i menstrualno krvarenje bude prejako.. na kraju joj urade kiretazu da joj sve sastruzu.. nakon nekoliko mjeseci opet sve 'jovo na novo'..
ona pretpostavlja da je to zbog ulaska u klimaks..


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: SPIRALA
31.1.2013 23:12:21   
D_K

IZVORNA PORUKA: D_K


nema sta da te bude strah - kao i svaka druga kontracepcija - 99 % ucikovita.. ako si u onih 0,1 % onda se radi o izuzetno izdrzljivom spermicu a izuzetno izdrzljivi spremici zasluzuju izuzetnu nagradu user posted image user posted image



user posted image user posted image
mislila sam 99,9 % user posted image user posted image
kunem se user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: SPIRALA
31.1.2013 23:24:32   
animagical

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: animagical

jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije


a zbog cega kiretazeuser posted image


zadeblja joj materica i menstrualno krvarenje bude prejako.. na kraju joj urade kiretazu da joj sve sastruzu.. nakon nekoliko mjeseci opet sve 'jovo na novo'..
ona pretpostavlja da je to zbog ulaska u klimaks..

jao uzasauser posted image pa je li mogla preci na pilulu ili mirenu?

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: SPIRALA
1.2.2013 10:08:25   
D_K

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: animagical

jadnica je dosad vec imala nekoliko kiretaza.. sve joj nazivo rade, bez anestezije


a zbog cega kiretazeuser posted image


zadeblja joj materica i menstrualno krvarenje bude prejako.. na kraju joj urade kiretazu da joj sve sastruzu.. nakon nekoliko mjeseci opet sve 'jovo na novo'..
ona pretpostavlja da je to zbog ulaska u klimaks..

jao uzasauser posted image pa je li mogla preci na pilulu ili mirenu?


o tome i govorim.. ja joj prva rekla da postoji mirena a od doktora niko user posted image .. ne znam sta je uradila, da li joj je to stalo ili...

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:21:18   
smajli80
Treba mi savjet od ženica koje već neko vrjeme imaju spiralu.

Već nekih 20 -tak dana imam ugrađenu spiralu.
Prvih 2-3 dana imala sam blaža krvarenja ali sad već 8 dan krvarim bez prestanka.Nije ništa obilno onako kao 4 dan ciklusa.Potrošim 5-6 uložaka dnevno.
Znam da se mogu povremeno javljati krvarenja kao reakcija na strano tjelo ali ovo nestaje već 8danuser posted image .
Ne znam šta da radim da li da idem gin ili da sačekam još par dana.Još uvjek dojim pa me to sve jako iscrpljuje.

Ima li iko kakav pametan savjetuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:25:28   
chantal
A kad trebaš dobiti?Da ti se nije poremetio ciklus sad,što je lahko moguće...ako misliš da nije user posted image onda bih ti savjetovala da ipak odeš dr. ili ako imaš br. bar nazoveš

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:31:13   
smajli80

IZVORNA PORUKA: chantal

A kad trebaš dobiti?Da ti se nije poremetio ciklus sad,što je lahko moguće...ako misliš da nije user posted image onda bih ti savjetovala da ipak odeš dr. ili ako imaš br. bar nazoveš


Pa trebala bih dobiti oko 26.2.
A neznam da se može poremiti ciklus.Obično mi ciklusi traju 5-6 dana i da su malo produženi to bi bilo nekih 7-8 dana plafom.A meni 8 dan ide potpuno istim intezitetom.
Ne znam šta je ovouser posted image .
Ako mi potraje još 3 dana otiću kod gin.pa nek vidi šta je u pitanju.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:47:12   
chantal
Sve se to poremeti prilikom ugradnje spirale,nek' te ne iznenadi ako ti user posted image narednih par mjeseci bude trajala i po 10 ak dana,ništa čudno,naravno ne obilnog krvarenja.
S vremenom će se opet ustabiliti i skratiti broj dana,tako je bar kod mene bilo.
A ti ipak za svaki slučaj odi dr.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:53:40   
chantal

IZVORNA PORUKA: smajli80


Ja sam iz Gradiške-RS Odakle si ti



Izvini,tek sada vidim,iz Dubice user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:59:22   
smajli80
Hvala na odgovoru -malo me ovo iznenadilo,ne znam šta se dešava.Ništa ako potraje ovako odo do gin.

Oooo iz Dubice-aj nek imam nekog blizusm=smiley1.gif]user posted image
Baš mi je dragouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: SPIRALA
16.2.2013 18:59:24   
Visnja RR
Otidji svom ginicu... da budes sigurna da je sve ok... svakako ti je rekao da dodjes na kontrolu za mjesec...ti otidji vec u ponedjeljak...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: SPIRALA
16.2.2013 19:04:26   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Otidji svom ginicu... da budes sigurna da je sve ok... svakako ti je rekao da dodjes na kontrolu za mjesec...ti otidji vec u ponedjeljak...



Hoću,hoću.Ako nestane do ponedeljka idem u utorak kad inače radi u ambulanti.
Baš me iscrpljujeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: SPIRALA
16.2.2013 19:10:36   
Visnja RR
prvih mjesec dana je navikavanje tjela na spiralu... mozda je to normalno ali moze biti i neki problem..npr da se pomjerila ...da tjelo nije prihvatilo spiralu...a onda ako je kao takvu zadrzavas u tjelu moze da stavra problem...
zbog toga i treba da odes sto prije kako ne bi razbijala glavu :)))

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: SPIRALA
16.2.2013 19:33:18   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

prvih mjesec dana je navikavanje tjela na spiralu... mozda je to normalno ali moze biti i neki problem..npr da se pomjerila ...da tjelo nije prihvatilo spiralu...a onda ako je kao takvu zadrzavas u tjelu moze da stavra problem...
zbog toga i treba da odes sto prije kako ne bi razbijala glavu :)))


Da bolje provjeriti i biti sigurna nego razbijati glavu.


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: SPIRALA
16.2.2013 20:33:46   
D_K
IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: smajli80


Ja sam iz Gradiške-RS Odakle si ti



Izvini,tek sada vidim,iz Dubice user posted image


ola cure - moja mama je iz Gradiske - tamo imam rodbine user posted image user posted image

smajli - krvarenje moze biti neuobicajeno dugo i taman kad se bas, bas zabrines ono staje.
ali, uvijek ima ono ''ali'' - ti se svakako javi doktoru. mozda ce ti zbog krvarenja i dojenja zeljezo opasti a koliko vidim ti imas onu obicnu spiralu, dakle mozes lako upasti u anemiju tj. imaces cikluse iste ili jos duze nego obicno.


< Poruku je uredio D_K -- 16.2.2013 20:34:14 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: SPIRALA
16.2.2013 21:08:49   
Miimy
Ja sam nakon ugradnje spirale imala kontrolju za 7 dana da dr. provjeri jel sve ok a tih sedam dana sam pila ergometrin da nebi doslo do nekog veceg krvarenja i kao za smirivanje maternice nakon stavljanja spirale... i sad sljedece sedmic3e ima opet kontrolu poslije prve menstruacije mi dr rekao da dodjem da vidi kako mije prosao ciklus jel bio bolniji produzio se ili sta vec...
ja nisam osjetila niakve vece promjene osim neki dan onamo me bas ruzno probadalo u predjelu ljevog jajnika....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: SPIRALA
16.2.2013 22:54:28   
smajli80

IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: smajli80


Ja sam iz Gradiške-RS Odakle si ti



Izvini,tek sada vidim,iz Dubice user posted image


ola cure - moja mama je iz Gradiske - tamo imam rodbine user posted image user posted image

smajli - krvarenje moze biti neuobicajeno dugo i taman kad se bas, bas zabrines ono staje.
ali, uvijek ima ono ''ali'' - ti se svakako javi doktoru. mozda ce ti zbog krvarenja i dojenja zeljezo opasti a koliko vidim ti imas onu obicnu spiralu, dakle mozes lako upasti u anemiju tj. imaces cikluse iste ili jos duze nego obicno.



Možda smo i neka Vamilijauser posted image nikad se ne znauser posted image

Ma to mene i brine,pošto još uvjek dojim a inače sam *na donjoj granici*sa željezom.Jutros mi se mantalo kad sam izašla napolje.Nije mi baš svejednouser posted image
Kao što rekoh ako ne srane do ponedeljka u utorak doktoru da vidim šta je.
Daj Bože stane do tad.

Miimy nisam dobila ergometrin i ništa protiv bolova.I nije me ništa ni boljelo ,jedino prije 2-3 dana onako blago žiguckanje ali ništa specijalno i zabrinjavajuće.
Kod tebe često kontrole a meni je rekao da dođem tek za 3 mj(koliko tjelu treba da se privikne)ili u slučaju da krvarenje bude jako.

Meni je to sve nešto čudno pošto nikad nisam imala problema sa ciklusima.Redovni,bezbolni i umjereni.
Jedino sa trudnoćama imala baš velikih problema,2 spontana prije kćerke nju rodila početkom 37ned a sa sinom visokorizična trudnoća koja je u par navrata čuvana u bolnici.

Ma mi žene...vječito u nekim problemimauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: SPIRALA
6.3.2013 17:39:02   
Pantera.
uhh ja idem u petak na ugradnju spirale. Dr kaze da je bolje da cekam menzes pa da mi ugradi al meni to nekako gadljivo pa sam izabrala ovu verziju uz inekciju.. malo me strah... koliko s ene mogu odnosi imati posla ugradnje, dan-dva-tri??

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: SPIRALA
10.7.2013 22:50:04   
MicoTico
Danas sam stavila spiralu (Load 375).
Elem,sam proces je kratko trajao, svega par minuta, ali mi je bio neprijatan, čak štaviše prilično bolan. I narednih par sati sam imala kao jače menstrualne bolove, pa sam morala popiti nešto protiv bolova, ali sad je sve Ok i ne osjetim je uopšte.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: SPIRALA
10.7.2013 23:19:10   
smajli80

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Danas sam stavila spiralu (Load 375).
Elem,sam proces je kratko trajao, svega par minuta, ali mi je bio neprijatan, čak štaviše prilično bolan. I narednih par sati sam imala kao jače menstrualne bolove, pa sam morala popiti nešto protiv bolova, ali sad je sve Ok i ne osjetim je uopšte.



I ja sam tu ugradila ali me sam proces stavljanja uopšte nije bolio.Takođe sam imala bolove poslije ali par sati kasnije je prošlo.Evo kako to izgleda-(pogledaj od 1.34)

http://www.youtube.com/watch?v=-X_t9mXDM-Q

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: SPIRALA
10.7.2013 23:28:00   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Danas sam stavila spiralu (Load 375).
Elem,sam proces je kratko trajao, svega par minuta, ali mi je bio neprijatan, čak štaviše prilično bolan. I narednih par sati sam imala kao jače menstrualne bolove, pa sam morala popiti nešto protiv bolova, ali sad je sve Ok i ne osjetim je uopšte.



I ja sam tu ugradila ali me sam proces stavljanja uopšte nije bolio.Takođe sam imala bolove poslije ali par sati kasnije je prošlo.Evo kako to izgleda-(pogledaj od 1.34)

http://www.youtube.com/watch?v=-X_t9mXDM-Q

Ajde i nekako kad mi je stavljala spiralu, moglo se izdržati, ali kad je povlačila onaj dio na kraju, pa da se odsječe končić, e tu su mi oči ispadale. Ali istina, ja sam bila sva u grču. I evo sad me zaista ništa ne boli, ma kao da je nemam.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: SPIRALA
10.7.2013 23:31:43   
smajli80
To je kad si u grču i razmišljaš o tome.Koja doktorica je stavljala.
Vidiš sad ništa i neosjetiš, pa za koji dan u akcijuuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: SPIRALA
10.7.2013 23:35:51   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: smajli80

To je kad si u grču i razmišljaš o tome.Koja doktorica je stavljala.
Vidiš sad ništa i neosjetiš, pa za koji dan u akcijuuser posted image

dr Nataš Stošić iz Dea Medice, ma divna je ona i onako pričljiva i trudi se da te zadrami da ne misliš, ali opet, mene baš prpa bila uhvatila, a uopšte nisam takva što se tiče dr. Mm me nije moga prepoznati. Kaže mi : opuštenija si se išla porađatiuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *