|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 10:54:26   
milenium
moj user posted image ima upalu uha i propisan mu je antibiotik Zinat 2X1.(ujutro i navečer)
i jutros sam mu dala ali čim je popio odmah je povratio i to obilno iako ništa nije jeo.ja mu nnisam ponovno davala(jesam li trebala?)i što ako svaki put tako bude povraćao zbog tog sirupa?user posted image kako da mu ga dam?user posted image

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 10:57:19   
milenium
i dali da mu uz taj sirup dajem i ''otol h''kapi koje imam u kućnoj apoteci?ili to sada ne smijemuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 10:58:47   
Hanady RR
milenium porčitaj na deklaraciji antibiotika dali u slučaju povraćanja dati ga ponovo, ja  znam da kada je moja beba povratila ceklor unutar sam našla da piše dati ga ponovo a recimo ospen piše ne davati opet nego sačekati narednu dozu porpisanu.

Kako se meni čini njemu je i malo grlo upaljeno vjerovatno je to dalo i reakciju na uho...e sad...ako dalje bude povraćao nazovi doktora ili ambulantu koja je to prepisala pa ih pittaj da zamjenite antibiotik. Možda mu taj ne godi...jeste li ga ranije pili kako je podnosio?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:01:45   
kanita25
milenijum mozda je najbolje da mu malo zagrijes ulja i nakapas koju kapljicu u uho ako je upala i malo mu stavi gazu da se zgrije.ili ako imas cuvakucu mislim da se tako zove i ona je super za upalu.. da je presjeces pa da nakapas malo....mozda je bolje ako vec ne podnosi lijek..meni je mama kao maloj uvjek tako i brzo prode..jer i ja nikad nisam podnosila lijekove evo i sada kad sam trudna ne mogu cak ni vitamine uvjek povracam..


_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:03:32   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

milenium porčitaj na deklaraciji antibiotika dali u slučaju povraćanja dati ga ponovo, ja  znam da kada je moja beba povratila ceklor unutar sam našla da piše dati ga ponovo a recimo ospen piše ne davati opet nego sačekati narednu dozu porpisanu.

Kako se meni čini njemu je i malo grlo upaljeno vjerovatno je to dalo i reakciju na uho...e sad...ako dalje bude povraćao nazovi doktora ili ambulantu koja je to prepisala pa ih pittaj da zamjenite antibiotik. Možda mu taj ne godi...jeste li ga ranije pili kako je podnosio?



hanady jedino si ti ovo dobro skontala tako i ja mislim iako dr nisu ništa rekli jer on je prije par dana malo kašljao.najgore mi je što je sutra nedjelja i neće radit pa moram čekat ponedjeljak a ne rade ni danas.jedino da nazovem bolnicuuser posted image

kanita,imam ja tu biljku.ne znam ni sama šta da radim.

< Poruku je uredio milenium -- 22.5.2010 11:04:49 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:04:30   
Hanady RR
ja bih bila oprezna za ovim domaćim lijekovima koje je kanita predložila...pouzdano znam da svakom doktoru kada spomeneš čuvarkuću ( biljka) dobije osip...čak se smatr da može doći do većih komlikacija od nje. e sad ovo zagrijavanje ulja nikad nisma radila i ne znam reakcije...ali ono što znam da slobodno možeš dati te kapi iz kućne apoteke...i ja ih uvijek imam zaista su super za upalu uha. Kombinacija sa antibiotikom nije opasna.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:06:53   
milenium
ako ništa drugo ,ja ću mu davati te kapi u uho do ponedjeljka pa onda šta dr odredi,ako ne bude podnosio ljek nek da neku zamjenu.hvala vamuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:10:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

milenium porčitaj na deklaraciji antibiotika dali u slučaju povraćanja dati ga ponovo, ja  znam da kada je moja beba povratila ceklor unutar sam našla da piše dati ga ponovo a recimo ospen piše ne davati opet nego sačekati narednu dozu porpisanu.

Kako se meni čini njemu je i malo grlo upaljeno vjerovatno je to dalo i reakciju na uho...e sad...ako dalje bude povraćao nazovi doktora ili ambulantu koja je to prepisala pa ih pittaj da zamjenite antibiotik. Možda mu taj ne godi...jeste li ga ranije pili kako je podnosio?



hanady jedino si ti ovo dobro skontala tako i ja mislim iako dr nisu ništa rekli jer on je prije par dana malo kašljao.najgore mi je što je sutra nedjelja i neće radit pa moram čekat ponedjeljak a ne rade ni danas.jedino da nazovem bolnicuuser posted image

kanita,imam ja tu biljku.ne znam ni sama šta da radim.

evo ja sam sad zvala DZ vrazova i sestrica mi je rekla ovako:
pogledajte sadržaj onoga što je dijete povratilo ako je povratilo antibiotik dajte ga ponovo...pitala sam kako da znam jel ovo antibiotik kad povrati ona keže...boja onoga što je povraćeno i nema grudvice...ako ima grudvice to je hran većinom...e sad ti vidi meni je ovako rekla sestrica iz DZ vrazova u sarajevu.

elem ja nebih sad ponavljala nego bi sačekala narednu dozu antibiotika pa ako povrati onda pogledaj i ponovi...nastavi sa kapima...

a ako je doktor pogledao rukom ispod uha i djete vrisnulo onda je i zaključio da su uši...još ubaci one aparatiće i njemu je to dovoljno za dijagnozu...naravno teže je kad boli uho nego grlo...ali ti Zinatom tretiraš i jedno i drugo...to je natibiotik širokog spektra te će on smiriti i jednu i drugu upalu.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:13:09   
milenium
user posted image hanady

povratio je i ona 2 slana štapića što je pojeo jer ništa više nije mogao jest i antibiotik pretpostavljam jer je povratio za par sekundi čim smo mu ga dali.

< Poruku je uredio milenium -- 22.5.2010 11:17:09 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 11:15:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

user posted image hanady


user posted image user posted image user posted image
ljubim i znam kako je kad uho boli...to je baš bolno mila...sad moraš imati i živce i strpljenja sa bebačom...ljubi ga od mene i mojih cura.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 21:12:14   
milenium
danas popodne se probudio s temperaturom 38,4.sad trenutno spava i hb nema više temperature,dali smo mu panadol baby.ali me zanima kad se probudi noćas dali da mu dam opet zinat iako je danas povratio nanj ili da mu ukapaim otol h i panadol ako bude imao turu?user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 21:29:59   
Hanady RR
milenium daj mu antibiotik kada je i vakat večeras...
kapi mu slobodno ukapaj u uho bez obzira na antibiotik...
a panadol baby daji na 4 sata slobodno podjeli onu dnevnu dozu koju tvoje djete smije piti i podjeli tako da mu daješ svako 4 sata...radi bola i radi ture.
prati temperaturu...vrlo lako može preći na 39 i više...moraš reagovati tada jer u tom slučaju slabo će panadol baby pomoći nažalostuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 21:51:43   
Trnoruzica
milenium, ako ti nesto mogu savjetovati, posto sam jos uvijek nova na forumu, ne znam koliko ces prihvatiti savjet.. Moja curica je isto pila zinnat sirup, ali ga je ona fino podnosila..
Medjutim, kad nam je dr propisala Zinnat, malo sam procackala po netu, i vidjela da ga djeca bas lose podnose, tako da uglavnom povracaju od njega (valjda zbog  gustine, preslatkog okusa i sl.).. Mame su ga prilikom davanja djeci mijesale sa nekom hranom, ili sa vodom.
Mislim da cak i uputstvu sirupa pise da se moze pomijesati sa necim (ne znam sad tacno).
Ako ti nije mrsko da procitas na uputstvu, pa da pogledas. Zelim vam puno srece user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šta kad boli uho
22.5.2010 23:08:39   
milenium
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

milenium, ako ti nesto mogu savjetovati, posto sam jos uvijek nova na forumu, ne znam koliko ces prihvatiti savjet.. Moja curica je isto pila zinnat sirup, ali ga je ona fino podnosila..
Medjutim, kad nam je dr propisala Zinnat, malo sam procackala po netu, i vidjela da ga djeca bas lose podnose, tako da uglavnom povracaju od njega (valjda zbog  gustine, preslatkog okusa i sl.).. Mame su ga prilikom davanja djeci mijesale sa nekom hranom, ili sa vodom.
Mislim da cak i uputstvu sirupa pise da se moze pomijesati sa necim (ne znam sad tacno).
Ako ti nije mrsko da procitas na uputstvu, pa da pogledas. Zelim vam puno srece user posted image

čitala sam danas uputstvo i pisalo je nešto u vezi toga,kao da sirup ima bolje djelovanje ako se uzima zajedno s hranom tako nešto.ali user posted image mi nažalost slabo jede otkad ga je uho počelo bolit.al svejedno sam mu ga dala onako s vodom i nije povratio,nadam se da i neće.

hanady baš tako sam i uradila,i sirup i kapi.a tura je spala,zasaduser posted image

hvala vamuser posted image



< Poruku je uredio milenium -- 22.5.2010 23:10:01 >

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šta kad boli uho
24.5.2010 0:02:01   
Hanady RR
milenium imali te draga...kako nam je dječak...jeli bolje sa tim antibiotikom...boli li ga puno?

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šta kad boli uho
13.7.2010 15:23:17   
Srculence
Evo i nas ovdje.Imamo upalu oba uha :-(Htjeli sam vas pitati da li ga smijem izvoditi u šetnju predveče kad ima  upalu...jer nije hladno....Evo već od subote dijete ne izlazi napolje....pa je nervozan i navečer ne zaspi ni do pola 11user posted image .On ne plače i ponaša se normalno...jede i veseo je al mene je strah zbog te upale pa ga ne izvodim.Pije Zinat antibiotik.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šta kad boli uho
20.7.2010 14:24:06   
Anoniman
Andreja, hvala bogu, ne boli uho...nisam nasla drugu temu gdje bih mogla postaviti pitanje...njemu usi dosta luce...jedno, cini mi se i vise nego na drugo...ja tu smolu naravno cistim redovno...pamucnom pelenom...nakon kupanja...ili stapicima... ne guram ih u uho...pedijatrica je takodjer konstatovala pretjerano lucenje smole...i na tome je ostalo

(odgovor članu Srculence)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Šta kad boli uho
20.7.2010 14:41:40   
Hanady RR
dadada odevi ga na ORL na pregled...

to pretjerano lučenje smole može biti odraz infekcije...
treba na vrijeme reagirati...

sin moje zaove imao je taj porblem...nakon operacije krajnika više nema. E sad pri radu nalaza radili su mu pregled sluha...nije bio zadovoljavajući pa su mu sa vađenjem krajnika čistili i ušne kanaliće. nalaz je sada bolji za sluh...savršen ali njemu se lučenje smole javljalo kada je imao 2 god a operisao je krajnike sa 3 i nešto mjeseci. Tada je dktor rekao da je dijete imao infekciju uha...
nama je bilo malo čudno jer nije imao bol na koji se žalio ali jeste često govorio da ga ''svbi''....

pa sad eto iskustvo....
ja bih tražila uputu za ORL


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Šta kad boli uho
20.7.2010 14:46:22   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: Srculence

Evo i nas ovdje.Imamo upalu oba uha :-(Htjeli sam vas pitati da li ga smijem izvoditi u šetnju predveče kad ima  upalu...jer nije hladno....Evo već od subote dijete ne izlazi napolje....pa je nervozan i navečer ne zaspi ni do pola 11user posted image .On ne plače i ponaša se normalno...jede i veseo je al mene je strah zbog te upale pa ga ne izvodim.Pije Zinat antibiotik.



Naravno da smiješ, samo mu stavi vaticu ili traku preko uha,

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Šta kad boli uho
20.7.2010 14:46:55   
Anoniman
ok...HVALA! budem trazila...mada je to kod njega od rodjenj prisutno...ali cu ga svakako odvesti

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 15:02:42   
Srculence
Zna li neko nekog dobrog ORL doktora-privatnika,kod kojeg bi mogla da odvedem Dinu?Odgovorite mi na pp.Hvala!

< Poruku je uredio Srculence -- 26.7.2010 15:03:11 >


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 15:37:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Srculence

Zna li neko nekog dobrog ORL doktora-privatnika,kod kojeg bi mogla da odvedem Dinu?Odgovorite mi na pp.Hvala!

Idi u državnu bolnicu...možeš ponedeljkom, srijedom i   petkom ali do 1. avgusta jer tada zatvara se odjeljenje zbog kolektivnog godišnjeg, imaš super doktora  Mandilovićili doktorica  Herenovica
možda najbolje da nazoveš telefonom i rapitaš se radi ovog godišnjeg....
Borj državne bolnice 285-100 pa neka te spoje sa ORL

a privatno dr. Alija Gežo na Dobrinji.....sad ću ti poslati telefon na PP.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 15:40:08   
Srculence
Hanady user posted image user posted image user posted image user posted image
Dida79 user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Srculence -- 26.7.2010 15:43:40 >


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 15:42:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Srculence

Hanady user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 15:57:42   
*pcelica*
Srculence kao sto rece Hanady dr Alija Gezo od privatnika ti je najbolji.Njegova poliklinika je na Dobrinji kod Bagatele ali nazalost njegov broj telefona neznam, ali ako ne mozes doci do broja ti se javi pa cu ti nabaviti jer moji zive u blizini pa mogu otici da se informisu user posted image user posted image za djecaka da nam sto prije ozdravi

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *