|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 8:48:34   
anitaMO
ja samo da vidim kako su vam dječica.nadam se da će danas već bolja biti.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 10:42:40   
larina
bile smo kod doktora,propisao je antibiotik,vec je jednu kasicicu popila valjda veceras bude bolje,jos uvijek place-bas je boli punouser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 11:31:00   
tweety
IZVORNA PORUKA: Srculence

Evo i nas opet:-)
Bili smo na pregledu danas kod specijaliste ORL prvatno...Dino ima uvećan treći krajnik i kako sam ga ja shvatila neka se tečnos izlila u srednje uho iz tog krajnika...zato i dolazi do tih čestih upala uha.Snimao mu je prohodnos tih kanala...i ona je 0 bodova na oba uha.Kaže dr da su mu u domu zdravlja sve pogrešno propisivali i da je do ovoga došlo zbog čestih ne izliječenih upala Kaže da je ne daj bože mogla od tog silnog pritiska pući bubna opna ...pa onda belaj Ali srećom dobro je prošao.Propisao mu je lijekova ko u priči To moramo trošiti 8 dana pa onda ponovo na kontrolu.Nadam se da će mu biti bolje.On tvrdi da se to može riješiti
Ako je neko imao slično iskustvo neka mi javiuser posted image

PS:Hanady hvala ti što si me savjetovala da potražim mišljenje specijalisteuser posted image user posted image user posted image
Dida Pčelice i emma.L hvala i vama na trudu i podršciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Molim te ako ti nije problem da mi napišeš koji si lijek dobila.I kod nas je mislim ista situacija,treći krajnik mu luči neku tečnost više nego obično.Moj sin inače ima česte upale i grla i uha.Zadnji put je dobio Zinnat i Aquamaris,treba dosta vlažiti nos tom fiziološkom otopinom.Rekao nam je ako u toku godine ima 5 ili više upala grla,operacija se mora uraditi.Ali kod nas je to mač sa dvije oštrice jer je moj muž sklon upali pluća.Ipak krajnici "štite" pluća.Ne znam živa šta da radim.Što se tiče grla,tu je na mene,ja sam imala česte upale do 7. godine.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 12:14:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: larina

bile smo kod doktora,propisao je antibiotik,vec je jednu kasicicu popila valjda veceras bude bolje,jos uvijek place-bas je boli punouser posted image

Mi smo, kao sto je vec poznato, imali blagu upalu uha . Djetetu je odmah bil lakse, cim je sirup poceo djelovati. Vjeruje da je samo pitanje trenutka kada ce bebacu prestati bol. Ne brini. Vazno je vrijeme reagovati i primiti adekvatnu terapiju.
Zelimo vam brz oporavakuser posted image

(odgovor članu larina)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 14:05:37   
emma.L
IZVORNA PORUKA: tweety

IZVORNA PORUKA: Srculence

Evo i nas opet:-)
Bili smo na pregledu danas kod specijaliste ORL prvatno...Dino ima uvećan treći krajnik i kako sam ga ja shvatila neka se tečnos izlila u srednje uho iz tog krajnika...zato i dolazi do tih čestih upala uha.Snimao mu je prohodnos tih kanala...i ona je 0 bodova na oba uha.Kaže dr da su mu u domu zdravlja sve pogrešno propisivali i da je do ovoga došlo zbog čestih ne izliječenih upala Kaže da je ne daj bože mogla od tog silnog pritiska pući bubna opna ...pa onda belaj Ali srećom dobro je prošao.Propisao mu je lijekova ko u priči To moramo trošiti 8 dana pa onda ponovo na kontrolu.Nadam se da će mu biti bolje.On tvrdi da se to može riješiti
Ako je neko imao slično iskustvo neka mi javiuser posted image

PS:Hanady hvala ti što si me savjetovala da potražim mišljenje specijalisteuser posted image user posted image user posted image
Dida Pčelice i emma.L hvala i vama na trudu i podršciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Molim te ako ti nije problem da mi napišeš koji si lijek dobila.I kod nas je mislim ista situacija,treći krajnik mu luči neku tečnost više nego obično.Moj sin inače ima česte upale i grla i uha.Zadnji put je dobio Zinnat i Aquamaris,treba dosta vlažiti nos tom fiziološkom otopinom.Rekao nam je ako u toku godine ima 5 ili više upala grla,operacija se mora uraditi.Ali kod nas je to mač sa dvije oštrice jer je moj muž sklon upali pluća.Ipak krajnici "štite" pluća.Ne znam živa šta da radim.Što se tiče grla,tu je na mene,ja sam imala česte upale do 7. godine.



Ja baš ne znam po redu čitati user posted image , tek sada ovo vidjeh, sorry. Taj problem sam ja imala kao mala - konstantne upale srednjeg uha zbog uvećanog trećeg krajnika koji izlijeva tečnost u kanaliće. Pisala sam negdje već da je samo jedan stari doktor bio protiv operacije krajnika, i u masi drugačijih preporuka, mama je odlučila poslušati njega. Strpili smo se, upale su prošle a krajnik atrofirao, iako još uvijek izgleda dobro obavlja funkciju jer nemam česte upale ni ždrijela ni grla. Dakle, to jeste mač sa dvije oštrice jer MM i njegova sestra od hladne vode, čini mi se dobiju on upalu ždrijela, a ona pluća user posted image .
S druge strane, meni Ema pomenu jučer ujutro da je boli uho, a meni odmah suze na oči. Zaista ne znam šta je bolje - mislim da dijete u svakom slučaju i na svaki način treba poštedjeti takvih bolova. Ali isto tako, kad smo nedavno bili s njom kod Mandilovića i on nam rekao ako nastavi sa čestim upalama grla da treba nakon trećeg rođendana vaditi krajnike, ja ni čuti. Baš čovjek treba dobro odvagnuti prije odluke.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 14:30:53   
tweety
Ni ja stvarno više ne znam koga poslušati.Moj sin ima 5 godina i što se tiče operacije radi godina,može odmah ali kao što sam već pisala to je mač sa dvije oštrice radi upale pluća user posted image Treba dijete poštediti svake boli i patnje ali šta ako se napravi samo goreuser posted image user posted image user posted image user posted image Prije 4 dana se žalio da ga boli uho i to je trpio čitavu noć jer ga je bilo strah da ćemo ga voditi doktoru (ORL doktoru kod kojeg je bio zadnji put) Sreća je da to nije bila klasična upala nego vjerovatno samo na momente neko žiganje i bez temperature,ali sam mu odmah stavila nekoliko kapi čuvarkuće i evo ne žali se ali ne da primaknuti uhu.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 15:37:11   
larina
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: larina

bile smo kod doktora,propisao je antibiotik,vec je jednu kasicicu popila valjda veceras bude bolje,jos uvijek place-bas je boli punouser posted image

Mi smo, kao sto je vec poznato, imali blagu upalu uha . Djetetu je odmah bil lakse, cim je sirup poceo djelovati. Vjeruje da je samo pitanje trenutka kada ce bebacu prestati bol. Ne brini. Vazno je vrijeme reagovati i primiti adekvatnu terapiju.
Zelimo vam brz oporavakuser posted image
evo da se javimo da smo vec boljeuser posted image malo smo odspavale posto sinoc nismo nikako,uglavnom da vise malena ne place ,vec je puno bolje,hoda,jede,igra seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Šta kad boli uho
7.11.2010 23:21:07   
malena.
eh nadam se da ce neko naletit na ovu temu...moja curica od sinoc place danas sam je vodila doktoru.ima upalu uha i dao mi je neke kapi za usi.zanima me koliko otprilike traje upala uha...zao mi je jadnice koliko place user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Šta kad boli uho
7.11.2010 23:32:35   
klemzi
Nažalost, ne znam koliko traje, ali samo da poželim ljubičici tvojoj da što prije bude zdravauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Šta kad boli uho
7.11.2010 23:35:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: malena.

eh nadam se da ce neko naletit na ovu temu...moja curica od sinoc place danas sam je vodila doktoru.ima upalu uha i dao mi je neke kapi za usi.zanima me koliko otprilike traje upala uha...zao mi je jadnice koliko place user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jako boli to je istina.user posted image
žao mi je da osjeti toliku bol, ali ako set danas dobile terapiju i koristite vrlo brzo trebalo bi joj btii bolje...već sutra biće lakše neće biti suza i plača...
ugrij joj jednu pelenicu pa joj stavi na uho i neka na toj strani spava...da joj olakšaš noćas.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Šta kad boli uho
7.11.2010 23:37:19   
Anoniman
A joj baš mi je žao...mogu misliti kako vam je user posted image   Čudi me da vam je dao samo kapi za upalu,a neki sirup ?
Obično nakon 2-3 kašike sirupa bol popusti,a ovako baš ne znam,nadam se da će što prije proći.Stavi joj toplu pelenu na uho,pomoći će.Ili isjeckaj bijeli luk pa u gazu,malo umlačiti iznad radijatora,i držati na uhu.

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Šta kad boli uho
8.11.2010 0:20:24   
malena.
hvala vam na savjetima.stavit cu joj pelenu a za sirup nije mi dao al sam joj ja dala kasikicu paracetamola. a i to cu sa bijelim lukom.ma sve samo da moja cura bude dobro user posted image

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Šta kad boli uho
8.11.2010 10:59:05   
amdi
Dalsy pomaze kod jakih bolova, ja to obavezno dam prvo cim zaboli uho, a onda se pozabavim "alternativnom" medicinom-bijeli luk...user posted image ...uglavnom prodje za dan-dva, a ako tad ne prodje onda trk kod doktora po antibiotik

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 21:05:54   
Honey3
mislim da mi bebu uho boli,ne uvlaci jezik a reaguje kad joj diram lijevo uho i ona ga dira,dala joj paracetamol i grijem vunenu carapu,nemam vremena da citam ne silazi sa ruku, sta kod vas najbrze djeluje ili da idemo u hitnuuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 21:07:46   
koka i po
ne predvidjaj nego trazi strucnu pomoc.
govorim iz iskustva...sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 21:08:35   
mama75
paracetamol joj daj slobodno i vodi u hitnu. Ako je uho onda ce ti noc biti jos gora user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 21:13:04   
Honey3
IZVORNA PORUKA: mama75

paracetamol joj daj slobodno i vodi u hitnu. Ako je uho onda ce ti noc biti jos gora user posted image
najgore je to sto kad smo je prosli put vodili u hitnu rekao nam gospodin dr.da oni nemaju onaj aparatic sto uho pregledaju nego nista prije dana pa kod naseg pedijatra,zamisli i tako ja i uradila,kad stvarno imala upalu uhauser posted image evo se malo umirila,dusa mojauser posted image

< Poruku je uredio zaha -- 1.4.2011 21:14:04 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 21:20:21   
mama75
Joj uho je bas zeznuto. To je jedina "bolest" koje se sjecam iz djetinjstva. I nocu bas bas boli, kad se umiris. Pokusaj ti u Hitnu, ako te vrate trazi uputnicu za Pedijetriju, ipak je vikend pred tobom.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:12:46   
Honey3
evo mene opet,nismo isli u hitnu,taman smo se jedva spremili(nije dala da je obucem,vristala da je mahala orila)i kad sam uspjela ona leze na nas krevet i automatski zaspa,budila se dva puta malo je plakala i evo opet spava pa vidjet cu sta ce biti kasnije,ja se nadam ako Bog da da je nece boliti,dusa moja, sva se bila oznojila od mukeuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:16:10   
muaaa
e sta je ovo sa usima i ja imam upalu i masu raje sam srela u zadnje dane i svi se zale na usi,ja dobila konjski antibiotik i pijem malo mi je bolje pa cu na ispiranje sljedece sedmice

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:17:03   
mama75
Ja bas kontam sta je s vama. Zelim vam mirnu noc. Slobodno daj paracetamol ponovo, nakon 5 sati, ako je ponovo bude bolilo. Sretno!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:20:04   
Honey3
muaaa draga ovo je njoj vec nekoliko puta da od rodjenja da je uho boliuser posted image mama generacijo hvalauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:24:32   
mama75
Moja starija kcerka se tako par puta zalila na bolove u uhu. I svaki put je dobila antibiotik, da bi se nakon ispiranja vidjelo da nema upale vec joj se ona smola npr natopi vodom poslije kupanja ili nesto slicno i onda je zulja. Jedno vrijeme sam je vodila svaki mjesec na ispiranje user posted image Sada smo nabavili super sprej za usi, tj maslinovo ulje sa rasprsivacem i to joj bas pomaze, smola sama izlazi vani, tako da je vec 2 godine nisam nijednom vodila na ispiranje. Mozda je i kod vas neki slican problem zaha.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:28:50   
sporty mamaa
Joj ja znam kako je kad boli uhouser posted image user posted image Kao mala non stop, upala uha i to uvijek lijevog. Sjecam se da je mama stavljala toplo ulje u uho i da bi mi bilo lakse, isto tako i cuvarkucu. Nadam se da ce djecici biti boljeuser posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:35:58   
Honey3
IZVORNA PORUKA: mama75

Moja starija kcerka se tako par puta zalila na bolove u uhu. I svaki put je dobila antibiotik, da bi se nakon ispiranja vidjelo da nema upale vec joj se ona smola npr natopi vodom poslije kupanja ili nesto slicno i onda je zulja. Jedno vrijeme sam je vodila svaki mjesec na ispiranje user posted image Sada smo nabavili super sprej za usi, tj maslinovo ulje sa rasprsivacem i to joj bas pomaze, smola sama izlazi vani, tako da je vec 2 godine nisam nijednom vodila na ispiranje. Mozda je i kod vas neki slican problem zaha.
moze biti da je to jer mi je prosli put dr.na Kosevu rekla da ima puno smole,tako da joj uopste nije mogla vidjeti je li drugo uho upaljeno i rekla mi je da joj kapam po par kapi obicnog ulja ali ne toplog i valjda tako smola izlazi ali dok je prestalo ja na to i zaboravilauser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *