|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:39:12   
mama75
Ovaj sprej se zove Waxol i imas u apoteci da kupis. Meni je bas pomogao, smola sada izlazi vani, ne zadrzava se unutra. Prsnem 1x sedmicno, nekada i 1x mjesecno, kada se sjetim ili ako se ona zali da je svrbi. A super je stvar jer ne curi okolo i lako se aplicira. 

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Šta kad boli uho
1.4.2011 23:42:26   
Honey3
e pa morat cu to probati,hvala tiuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 18:42:00   
veeseelaa
moju malenu od jutros boli uho user posted image
počela se žaliti na bol u desnom uhu, u početku sam mislila da folira jer sam je prethodno nešto ružila zbog zijana koji je napravila... ali ne, svo se vrijeme držala za uho i plakala
Otišli smo do dežurnog DZ, Kumrovec i dr nam je prepisao kapi neodeksacin + paracatamol po potrebi, grlo je ok....
i još me pita jestel joj šta dali protiv bolova? pa kako da joj dam na svoju ruku... user posted image

kući smo došli oko 14 i stavili kapi, jedva, ona je odmah ustala i da Bog da da sam to obavila kako treba.... tako da sam stavljanje kapi ponovila za par sati... al ona se i dalje žali, kenjka i drži ruku na uhu
Odspavala je satak i probudila se plačljiva

Ugrijala sam joj tetra pelenu i stavila na uho....

Jako sam zabrinuta.... ne znam kako da joj pomognem ni šta da radim... temu sam djelimično iščitala.... šta ako je ne prestane bol do sutra? da tražim uputnicu za otorinca?
jel to na Koševu ili... pri DZ ima isti?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 19:08:21   
emirita
vesela moja malena je 3 puta imala upalu uha. najvise nam pomogla cuvarkuca i navece joj pored jastuka stavim platnene vrecice koje napunim sa soli,ta sol povuce vlagu iz usiju. joj kad se sjetim te patnje i bolova,sad bi sjela i plakala :((((((,dijete bukvalno vristi i cupa sebi kosu s glave :(((((

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 19:14:20   
emirita
ima orl pri DZ. mi smo u omer maslic,svaki put kad je pedijatrica pogledala,odma nas je poslala dole na prvi sprat gdje je orl,dijete odma preko reda pregledaju i eventualo posalju na ilidzu da se uradi bris,kod nas je nazalost svaki put bio upitanju virus,malena pila antibiotike bezveze,pa sam se ja zbog toga bacila na cuvarkucu i to nam je jako pomoglo da sto prije upala prodje.

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 19:18:07   
chantal
Vesela,pokušaj ovako,sitno isjeckaj bijelog luka i zamotaj u gazu ili stavi u tanku čarapicu,lakše je da ne ispada,stavi kratko iznad radijatora da se umlači i onda joj tu "kesicu" stavi na uho,možeš joj prisloniti na uho i onda preko traku za kosu,da ne mora držati rukom,nama je ovo par puta pomoglo,baš sam se uvjerila u učinkovitost,nadam se da će i vama,i da ćete imati mirnu noć :)

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 19:28:54   
nanika
Vesela i ja sam cula da je cuvarkuca dobra. Nadam se da ce curica biti dobrouser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 19:38:45   
dinaa
Vesela mog malca je neki dan uzasno boljelo uho,ono sto mu je pomoglo je so u carapici.Nasula sam soli u carapicu,ugrijala je dobro koliko dijete moze trpiti toplotu i drzao je to na uhu,tako je i uspio zaspati sto znaci da ga je prestalo,ujutru je bio super nije se vise zalio na bol.Eto vrijedi pokusati,odmoci sigurno nece.Neka curica brzo ozdravi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 20:19:01   
veeseelaa
hvala svima na savjetima!
malenu već 1,5 sat uho ne boli, izgleda da su kapi pomogle, hB
uh tako sam se prepala
Ovo za so u čarapi nisam znala, za čuvarkuću sam čula al sam mislila da vrijedi za nas starije.... uzmem sutra od mame saksijicu

svakako joj večeras pod jastuk stavim so, samo ne znam u šta da so stavim..... kakve platnene vrećice? u kesu plastičnu ne ide?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 20:52:11   
emirita
mogu i carapice,neke tanje...nemoj pod jastuk,stavi blizu uha,a moze i na uho ko sto rece dinaa...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:02:51   
veeseelaa
hvala emirita

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:08:00   
SREĆNA
OtolH kapi, najbolje su

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:13:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: SREĆNA

OtolH kapi, najbolje su


a ove što su mi prepisali? kapi neodeksacinuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:22:44   
calahoe
Ukapavaj ti njoj one koje je dr ordinirao.Otol H jesu odlicne kapi al ne ih koristiti,barem ne djeci,na svoju ruku.One u sastavu imaju i antibiotika i analgetika,rade po principu osmoze.Al zbog sastava ne bez preporuke dr.
Isto tako ni ukapavanje cuvarkuce,jestivog ulja itd nije pametno.Mozda trenutno pomogne,a isto tako moze napraviti puno veci problem.Sve to se slijeva i zadrzava u usnom kanalu i izvrsna je podloga za razvoj bakterijske infekcije.Znam iz vlastitog iskustva.
Topla so je odlicna,nju i doktori prerorucuju.Naspes u pamucnu carapu so,ugrijes toliko da se moze nasloniti na uho.

< Poruku je uredio calahoe -- 8.4.2012 21:23:10 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:23:23   
SREĆNA
Čuj ja za te ne znam, iskreno, Ako je dr. te propisao onda ok, valjda zna da će pomoći.

Ja od malih nogu primam penciline za bol u ušima jer ništa mi nikad nije moglo pomoći, onda mi je doktorica u BL propisala OtolH kapi i od tada fala Bogu samo njih.Znam da mogu i djeca da ih koriste.Ima da se kupe u Lukavici oko 6-7 km, kod nas u gradu ih nema , ja sam sve obišla.A otol kod nas ne propisuju jer sad ih proizvodi neka farm.kuća iz Srbije, pa nema ni na tržištu, ali su provjereno najbolje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:26:54   
calahoe

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Čuj ja za te ne znam, iskreno, Ako je dr. te propisao onda ok, valjda zna da će pomoći.

Ja od malih nogu primam penciline za bol u ušima jer ništa mi nikad nije moglo pomoći, onda mi je doktorica u BL propisala OtolH kapi i od tada fala Bogu samo njih.Znam da mogu i djeca da ih koriste.Ima da se kupe u Lukavici oko 6-7 km, kod nas u gradu ih nema , ja sam sve obišla.A otol kod nas ne propisuju jer sad ih proizvodi neka farm.kuća iz Srbije, pa nema ni na tržištu, ali su provjereno najbolje.



Kod nas (Mostar) ih ima u svakoj apoteci kupiti.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:28:07   
felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala svima na savjetima!
malenu već 1,5 sat uho ne boli, izgleda da su kapi pomogle, hB
uh tako sam se prepala
Ovo za so u čarapi nisam znala, za čuvarkuću sam čula al sam mislila da vrijedi za nas starije.... uzmem sutra od mame saksijicu

svakako joj večeras pod jastuk stavim so, samo ne znam u šta da so stavim..... kakve platnene vrećice? u kesu plastičnu ne ide?

ja sam imala kao djete problema sa ušima , meni je receno da nikad uho ne grijem ak boli jer moze da procuri .
Ja nebi ja bi je odvela orl za uho,grlo nos, specijalistu(kod nas to ima ) .
Nadam se da ce proci imal išta gore nego kad uho boli user posted image ja to vrlo dobro znam .
user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:40:12   
SREĆNA
Kod nas (Mostar) ih ima u svakoj apoteci kupiti.

E ja sam obišla svaku apoteku Sarajevu, da bi mi na kraju žena u apoteci rekla da ih nema, ne proizvode se, tako da sam ih ja našla u RS-u, tj. Lukavica.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:52:56   
Selminja
Vesela, čuvarkuću nipošto djetetu malom stavljati, samo ćeš infekciju i probleme izazvati, nismo u 15-om vijeku da travu u uši stavljamo, za to postoje kapi.
Nadam se da će cura biti bolje user posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 21:54:09   
Skvo RR
Kako se nema kupiti OTOL H? Vesela ako ti bude trebalo, ja imam za ne daj Boze, neotpakovan.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Šta kad boli uho
8.4.2012 22:03:30   
veeseelaa
hvala svima
Skvo user posted image
sad za sad je malena ok ako se ne daj Bože šta ne iskompliciralauser posted image
u tom slučaju idem kod specijaliste....

nikada mi nije bila ovakva, nikada je ništa nije boljelo pa sam zaista isprepadana....
pola dana sam preplakala, ne mogu joj pomoći a ona se drži za uho i plače i žali se.... nisam znala šta da joj radim, samo sam je mazila i ljubila....

evo sad sam joj ukapala kapi i ona bi da spava.... pojela je supicu a prethodno sam je istuširala (naravno glavu ne)....

idem i ja odmoriti, hvala svima još jednom



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Šta kad boli uho
9.4.2012 0:31:18   
SREĆNA
E pa ne znam, onda kad sam ja tražila da kupim , nije bilo nigdje, doduše to je bilo prošle godine, možda sad ima.Ja napisah šta mi je apotekarka rekla.Sory.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Šta kad boli uho
9.4.2012 17:27:21   
Anoniman
Vesela, kako je Ajsa?Nadam se da je bolje, pile...

(odgovor članu SREĆNA)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Šta kad boli uho
9.4.2012 17:39:23   
MAMA MA
Vala ako iko zna kako je kad boli uho-znam JA...user posted image user posted image user posted image ...nema ni broja silnim pencilinima koje sam isprimala kao dijete...ujutro i naveče po jedan...nema goreg bola....Veeseelaa nikakve čuvarkuće ni te travke ne pomažu,samo adekvatna terapija...dok nije prešlo u upalu(zapaljenje)srednjeg uha...to je bila moja dijagnoza uz prefiks HRONIČNA....Sad ima super kapi...nadam se da je malena već bolje....user posted image za vas dvije....

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Šta kad boli uho
30.11.2012 18:51:40   
mamma mumi
Drage moje, moj F.star 8 mj ima obostranu upalu usiju, gnojnu upalu grla, a prije 7 dana je zavrsena antibiotska terapija isto zbog upale usiju.Sada je na pencillinu drugi dan. <problem je sto vec dana temp. je divlja, sinoc do 40,3, nema sta nedajem, nemasiram ali temp. se obori na 38 i to je to. Evo i danas popodne 39,5 stc, imao prijepodne u amb. dala mu Lupacet sirup, a temp. kuci 38,7, nakon 4 h lupocet cepic jer je opet skok temp dp 39,9, cijeli dan se ne obara, sada sam ga istusirala, evo spava, a tem 38,8. Najgore mi je sto su rukice i nogice led ledeni, grijem, fenom, rukama masiram ma nista. Molim vas jeste li ima li ovakvih iskustava kod upale usiju i grla, kada je vama antib. poceo djelovati mislim na pencillin.Strah me noci, sama sam nocas, jos i ja kasljem ko luda, ma fuj. sta mi predlazete za obaranje temp jos?

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *