|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:09:27   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamica87

Sramota za sve roditelje koji nisu uspjeli svoju djecu da nauce nekim osnovnim stvarima i kulturi!!!!Djeca su kako koja generacija ide sve gora i gora praviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!


uze mi rijec iz usta...

Za sve ovo sto se desava su roditelji krivi jer dopustaju da ulica djecu im uci kako da se ponasa. Sramota!!!

Djecu treba na vrijeme vaspitavati.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:11:40   
Blue rose RR
Kao prvo nije do nje, niti do njega, nego do onih dvoje kući/na poslu, koji lagano ispijaju kahvu, odmaraju poslije posla, i uput dopuštaju svom djetetu, a kasnije i mladiću/djevojci da rade od svog vreman šta im duša poželi, i šta im volja - samo dok im nisu na očima da "ometaju njihov poslijepodnevni odmora" .

FUJ.

Sramim se takvih sebičnih roditelja, koji prave djecu zarad svog ćejfa, i onda bi da ih odgajaju i nana, i dedo, i daidža i amidža i ulica, i komšija, samo da oni imaju lagodan i odmoran život. Uh ljuta sam.
lulu kako možeš tvrditi da 4 šamara nisu dovoljni za pretući nekoga?
Izvini ali ono što je za nekoga lakša, za nekoga je teža tjelesna i psihička povreda. Kao što neko reče, hajde da se zamislimo kako bi nama bilo da se stavimo u njenu poziciju. Lahko je truniti miljama daleko, i sa nikakvom mogućnošću doživljavanja njenog stanja straha u datim momentima, ja bih ovo, i ono.
Suma sumare, dijete se ne odgaja u školi, već u roditeljskom domu.
Neka je nauka svima nama, kroz šta smo mi i naši roditelji prolazili u školama, šta se sada dešava, pa da napravimo neki kompromis i normalnu situaciju, u kojoj će naše dijete smjeti otići mirne duše u školu, a mi ih kao roditelji poslati.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:12:32   
daca/maca
hehehe...opet na HAYAT-u tema sa našeg milog RR foruma...

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:14:46   
Romali
Zar su stvarno '80.-ih i '90.-ih nastavnici fizički kažnjavali učenike???!!!

Ne mogu da vjerujem!

A vezano za snimak, ne rade mi zvučnici, možda je  i bolje. Nije mi dobro, odmah zamislim sebe u ulozi te jadne prof. Mada izgleda kao da se i ona zbunila, mislim da se nije trebala dovesti uošte u situaciju da raspravlja s đakom na takav način. Ali to je splet okolnosti, znam.

Ja krivim roditelje!!!! Oni ovo prave od svoje djece u većini slučajeva. Trebali biste čuti kakve sve izjave roditelji imaju kad dođu na informacije ili roditeljski. Neću ni spominjati iskrivljeno društvo user posted image

< Poruku je uredio Romali -- 21.6.2009 22:15:58 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:18:30   
dana3
Bila sam prosvjetni radnik 11 godina i radila sa djecom od 1 do 8 razreda.vjerujte -mene bi jednom udario i bilo bi mu zadnje!
to je takva brutalnost da se ne moze opisati.
Meme27-sto se tice swe ovo je jadna zemlja sa jos jadnijim sistemom skolovanja.to je apsurd da ucenici izidju iz osnovne skole koja ttraje 9 godina a nepismeni.opsti nivo znanja im je na uzrastu naseg ucenika u sedmom razredu.zali boze sviih sredstava koja imaju u skoli i po dva ucitelja sa 20 ucenika.

mi smo sami bili a u razredu 40 ucenika i svakog treba obici i nauciti da pravilno drzi olovku a ne ostalo da objasnjavam.
ko nije bio sa druge strane katedre -teze moze da razumije.

< Poruku je uredio dana3 -- 21.6.2009 22:22:13 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:21:31   
NANICA
IZVORNA PORUKA: dana3

ko nije bio sa druge strane katedre -yeze moze da razumije.


Potpiisujem u potpunosti.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:24:24   
meme27
Draga Dana ima svagdje svacega ali sa dipolomom swe mozes svagdje u svijet
ali nije bila prica o ocjenama i skolovanju  nego ponasanju ucenika i ucitelja

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:28:04   
Golubica
Sutra imam roditeljski - podjelu knjizica. Ako se ne javim u toku dana sigurno sam i ja onda dobila po nosu user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:28:39   
dana3
4 godine sam predavala predmet "Demokratija i ljudska prava" i djeca ko jedva docekala da iskazu svoje.ali dio demokratije koji se zove ODGOVORNOST
nikako im nije sjedala.znaci,daj ti moras a ja ne.
kad se obajsnilo za sta su to oni odgovorni i kad mogu da traze svoje pravo onda se tek mozak ukljucio.
napominjem da je taj predmet uveden samo u osme razrede osnovne skole a trebao je da bude uveden od 1-4 razreda kroz casove odjeljenske zajednice.da li je to sad tako ne znam.

lako je osudjivati prosvjetnog radnika ciji je ugled totalno srozan.ne rijetko dolazili su roditelji na informacije ili sastanak i govorili :uh,kako izidjes na kraj s njim aja bih ih potukao/la.
lako-odgovorila bih-kod mene se zna ko svira a ko igra.
nikad nisam kako neke rece pleske dijelila ili udarala-to je ponizavajuce ali ponavljam da je ijedan ucenik pokusao ovako nesto bilo bi mu zadnje


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:31:05   
dana3
IZVORNA PORUKA: meme27

Draga Dana ima svagdje svacega ali sa dipolomom swe mozes svagdje u svijet
ali nije bila prica o ocjenama i skolovanju  nego ponasanju ucenika i ucitelja






upravo o tome govorim.ovdje ko biva sve djeci dopusteno a ispad da mi u bosni satiremo i ne vodimo brigu o ucenicima.zato u svedskoj imas mobing koji je doveo do ubistva djeteta u stokholmu.
jer ovde djeca eto ko imaju sva moguca prava -i neka ali ovakvo ponasanje nije strano u svedskoj

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:36:34   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR


Sramim se takvih sebičnih roditelja, koji prave djecu zarad svog ćejfa, i onda bi da ih odgajaju i nana, i dedo, i daidža i amidža i ulica, i komšija, samo da oni imaju lagodan i odmoran život. Uh ljuta sam.
lulu kako možeš tvrditi da 4 šamara nisu dovoljni za pretući nekoga?
Izvini ali ono što je za nekoga lakša, za nekoga je teža tjelesna i psihička povreda. Kao što neko reče, hajde da se zamislimo kako bi nama bilo da se stavimo u njenu poziciju.


mogu ljepo...pretuci nekoga je kada se neko nadje na urgentnom sa tezim povredama glave...
ono sto se gleda na ulicama

nije ga trebala prva udarit.
nije kriva to stoji ali je mogla izbjeci sukob.
ova 4 samara su vise povrjedila njen ego.
zanima me samo zasto se nikad nekim super profesorima ne desi da ih neko ne pretuce vec bas onim koji se ponasaju kao da us ucenici tu da joj budu ventil za sve njene probleme koje kupi na outu do skole...
mozda je i ona bila takva???

ne bitno, uglavnom mislim da je se to moglo ljepo izbjeci da je ona malo vise bila pedagog
a o njemu da se i ne govori...nema se sta recuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:39:48   
Lulu_
user posted image
IZVORNA PORUKA: Golubica

Sutra imam roditeljski - podjelu knjizica. Ako se ne javim u toku dana sigurno sam i ja onda dobila po nosu user posted image user posted image user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ma ne vjerujem...reci im da ce onda imat posla sa ovim hanumama sa rr

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:49:24   
meme27
da naravno da ima ovakvo ponasanje ne samo u swe nego svagdje
ali nazalost meni losa iskustva  su ostala iz Bih jer i dan danas sijecam se tog zla ponasanja uciteljice nad ucenicima...a ovdje to nikada nisam vidjela
vjerujem da ovdje u nekim stvarima sto se tice skolovanja je dosta popustito pomalo zvuci i neodgovorno poneko misli mozda pa Boze dragi sve ovim ucenicima pustaju ali zato velika vecina ima mogucnost da se skoluje da ide dalje da veci procenat ljudi zavrsi fakultet i bude koristan svojoj drzavi
 
ali moglo bi se pisati jedan roman o ovome svemuuser posted image

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 22:54:52   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: meme27

da naravno da ima ovakvo ponasanje ne samo u swe nego svagdje
ali nazalost meni losa iskustva  su ostala iz Bih jer i dan danas sijecam se tog zla ponasanja uciteljice nad ucenicima...a ovdje to nikada nisam vidjela
vjerujem da ovdje u nekim stvarima sto se tice skolovanja je dosta popustito pomalo zvuci i neodgovorno poneko misli mozda pa Boze dragi sve ovim ucenicima pustaju ali zato velika vecina ima mogucnost da se skoluje da ide dalje da veci procenat ljudi zavrsi fakultet i bude koristan svojoj drzavi
 
ali moglo bi se pisati jedan roman o ovome svemuuser posted image


isto tako...
u njemackoj kada se desilo da me je maltretirala jedna uciteljica,ova druga koja je imala casove u drugoj ucionici je stala odmah u odbranu i tu je nastala velika galama izmedju njih dvije...mami nisam smjela reci...bila sam mala

kad sam se vratila u zenicu tu meje jedna stara nastavnica frustrasica povukla za kosu pred drugim nastavnicima zato sto nisam usla na vrijeme u  ucionicu...STRASNO
ja u novom okruzenju...dosla iz njemacke nikoga ne znam a ona me maltretira
ja samo odem sa casa i pravac kuci krenem.sretne me na hodniku nastavnica koja je bila dobra sa ovom frustrasicom i nagovori me da ne idem po tatu...jer je znala da ce onda biti pravo problema

nisam otisla i dan danas mi je krivo
kadfa sam dosla kuci,glava se ohladila.
mami onda ispricam sve
ona popiuser posted image dila...
kada joj je ujuro otisla samo joj je rekla da ima srece sto nisam onako uplakana dosla kuci jer bi joj moj tata napravio veliku predstavu u skoli...
bila je sankcionisana i nije sa mnom smjela vise progovorit ni rjec

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:04:06   
meme27
user posted image user posted image ma meme tebe zagrliuser posted image

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:06:16   
veeseelaa
copy/paste

Vidim neki kazu"pa ona ga je prva udarila",da li ste vi normalni!?Sta je trebala da radi?!Maltretira je pola sata,gura je,ne da joj da prodje..
Ma frajercina je do bola!!Nasao je sebi ravnog da se izivljava!Veoma hrabar podvig!
Razumem da ima delikvenata kao sto je ovaj decko ali ne mogu da razumem da svi sede,niko da prekine tu situaciju!
Ocigledno su klinci zeljni "akcije"pa bi malo da uzivaju u "predstavi".
Zlo i naopako!
Dolaze neke nenormalne,primitivne i agresivne generacije!
 user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:11:27   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

copy/paste

Vidim neki kazu"pa ona ga je prva udarila",da li ste vi normalni!?Sta je trebala da radi?!Maltretira je pola sata,gura je,ne da joj da prodje..
Ma frajercina je do bola!!Nasao je sebi ravnog da se izivljava!Veoma hrabar podvig!
Razumem da ima delikvenata kao sto je ovaj decko ali ne mogu da razumem da svi sede,niko da prekine tu situaciju!
Ocigledno su klinci zeljni "akcije"pa bi malo da uzivaju u "predstavi".
Zlo i naopako!
Dolaze neke nenormalne,primitivne i agresivne generacije!
 user posted image


sta je trebala da radi?
pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi
a na kraju karjeva sta me vala i briga
ja nikad nebi udarila nastavnicu ili nastvanika jer bi me tata pojeo
a vala i ne trebam imam jezik zato dovoljno brz
ne trebam se udarat

ko ih sisa...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:18:07   
lely
Tako tuzno,a tako istinitouser posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:23:31   
Anoniman
Ne znam da li mi se vise place zbog klipa ili zbog komentara pojedinih mama.
Neka nam je Bog na pomoci u kakvu buducnost idemo sa ovakvim narastajem roditelja!

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:32:12   
Okarica
Radila sam vrlo kratko kao profesor u jednoj srednjoj školi u Sarajevu, tako da znam šta znači biti s druge strane katedre. Danas je mnogo teže raditi nego prije desetak godina, ali ipak mislim da ova profesorica nije postupila ispravno. Ne opravdavam postupak učenika, daleko od toga, ali mislim da se ona kao prosvjetni radnik nije trebala dovesti u ovu situaciju. Iskreno da vam kažem, na mene je ostavila dojam neuravnotežene osobe. Naravno, lako je nama iz ove perspektive analizirati događaj, ali mislim da je mogla izbjeći ovo što joj se dogodilo.
Činjenica da se ovakve stvari dešavaju u školstvu je poražavajuća, a sve je to, po mom mišljenju, rezultat tzv. "demokratizacije nastave". Što se odgoja tiče, pa uvijek je bilo odgojenih i neodgojenih pojedinaca, ali u školi su postojale neke norme koje su se morale poštovati, a i sankcije za ne poštivanje istih, a nastavnik/profesor je imao na raspolaganju daleko veće ovlasti. Sada je on u vrlo teškoj poziciji. Ne možete očekivati od učenika da poštuje nastavnika/profesora, ako njegov roditelj u svakom trenutku može doći da se opravdano ili neopravdano žali na nastavnika/profesora, o čijem radu realno ne može prosuđivati. Ne postoje mehanizmi koji će obezbijediti prosjvetnom radniku uslove za normalno održavanje nastave, a da pri tome zadrži autoritet. Da ne bude zabune, ne smatram da se autoritet nastavnika treba bazirati na strahopoštovanju i nekim rigoroznim postupcima kažnjavanja, ali da bi se uspostavio autoritet baziran na znanju, morate imati sistem koji to omogućuje. Lako je na fakultetu biti profesor sa autoritetom jer tamo dolaze ljudi koji žele nešto da nauče, a u školama često imate slučaj da na času sjede učenici koji su potpuno nezainteresovani za učenje. Obično takvi i prave probleme.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:35:28   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Okarica

Radila sam vrlo kratko kao profesor u jednoj srednjoj školi u Sarajevu, tako da znam šta znači biti s druge strane katedre. Danas je mnogo teže raditi nego prije desetak godina, ali ipak mislim da ova profesorica nije postupila ispravno. Ne opravdavam postupak učenika, daleko od toga, ali mislim da se ona kao prosvjetni radnik nije trebala dovesti u ovu situaciju. Iskreno da vam kažem, na mene je ostavila dojam neuravnotežene osobe. Naravno, lako je nama iz ove perspektive analizirati događaj, ali mislim da je mogla izbjeći ovo što joj se dogodilo.


user posted image user posted image user posted image
tako i ja mislim

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:47:01   
Chuchi
ma da li su kod nas skole kao u arapskim zemljama, ako ne nauci leekciju batine su mu,
a ne jedinica,.... haha

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:51:22   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Chuchi

ma da li su kod nas skole kao u arapskim zemljama, ako ne nauci leekciju batine su mu,
a ne jedinica,.... haha


da smo u arapskim zemljama roditelji bi nas udavali kako oni hoce i misle da je dobro
a o svekrvama da ne pricam

user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
21.6.2009 23:59:59   
meme27
cureee aj aj skrecete sa teme user posted image user posted image ne govorite da su svi ljudi istiuser posted image user posted image

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 0:03:00   
Golubica
Danas prosvjetni radnici nemaju autoritet kao prije. Nema vise mnogo cega. Neki dan je ucenik 5. razreda na uciteljicu bacio sto, a ova jos i trudna. Djeci je dopusteno sve. Ne mogu se kriviti djeca, kada prvi roditelji nisu odgojeni kako treba, naravno ne mislim na sve.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *