|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posudba
24.6.2009 23:51:08   
ledy blue
znam da mm  posudi pare nekim bliskim prijateljima koji uvjek vrate, ali ima i onih koji nikada nisu...

mozda bih se osvrnula vise na nacin ''posudjivanja'' para...uglavnom je to  trazenje para samo od muza,,a ne vas kao partnera..to me uzasno zivcira...jednom sam rekla mm ako neko trazi posudbu neka to kaze i predamnom...jer iskreno znam slucaj kada je muz zeni lagao kako posudjuje novac prijateljima a ustvari je kockao...naravno svi su znali ali joj niko nije rekao jer se svi vode onim ''necu  da od mene to cuje... a mi zene naravno uvjek vjerujemo svojim muzevima..

teta berta nemoj misliti da nesto aludiram ... ali eto kazem da se i takvo sto desava



< Poruku je uredio ledy blue -- 24.6.2009 23:53:59 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Posudba
24.6.2009 23:52:52   
veeseelaa
vidi, vidi mi smo sve posudjivale pare a niko nam nije vraćao
Imal koja sa suprutnim iskustvom, ja bi da ga primjenim ak je sve prošlo okuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Posudba
24.6.2009 23:58:08   
milenium
nitko me nikad nije pitao da mu posudim kad ih i nemamuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Posudba
25.6.2009 0:09:54   
Anoniman
posuđujem dobrim prijateljima ali nažalost ima ih malo...i nikad me nisu oštetili, a i meni kad nešto treba uvijek su tu.user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Posudba
25.6.2009 0:11:00   
Anoniman
Pika li se "da, bicu ti žirant na 50 000KM"?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Posudba
25.6.2009 10:17:50   
tea lana
IZVORNA PORUKA: tea lana

ne volim posudjivati niti da ja posudjujem.Ako kome dam novac halalim.Par puta sam posudila dobrim prijateljima i rodbini koji su da ne bi vratili u dogovoreno vrijeme,poceli me izbjegavati.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Nisam navela da mm porodica i moja ne ulaze u ovo.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Posudba
25.6.2009 11:59:07   
Blue rose RR
Pare ne posuđujem, već dajem, ukoliko osjetim da nekome treba. U suštini sam protivnik posuđivanja novca, upravo iz ovih nabrojanih razloga: ne vrate na vrijeme, a kao prijatelji koji me poštuju, kupe nešto što je luksuz i glupost ...
U svakom slučaju nakon što smo osnovali mm i ja svoju porodicu, okrenuli smo se više svojim roditeljima i braći, negoli tzv. prijateljima, koji ćete kad tad (čast izuzecima) izdati ili razočarati.
Dosta mi je gluposti i razočarenja u životu, da bih sebi mogla dopustiti ponavljanje svojih ili tuđih grešaka.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Posudba
25.6.2009 12:04:26   
noaa
Sto netko napisa kad zagusti uzmem kredit,par puta do sad zagustilo pa uzeli od onih mikrokreditnih organizacija,jesu nas ogulili posteno al nisam mogla dopustiti sebi da ne vratim ljudima na vrijeme pa da me ti ljudi drugacije gledaju.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Posudba
15.8.2010 22:17:36   
Anoniman
Nasla sam se u nezgodnoj situaciji pa bih voljela da to podijelim s vama i cujem vas komentar. Naime, vec godinama sam zirant jako dobroj prijateljici (jos od kada sam bila slobodna i nisam imala porodicu) i ona je redovno otplacivala rate. U medjuvremenu sam se udala i mm je odlucno protiv uzimanja kredita, a ne bi mu palo ni napamet da bude ikome zirant osim roditeljima. Vremena su postala nesigurna, ljudi lako ostaju bez posla, a nedajboze osobi koja digne kredit moze nesto biti pa ziranti na kraju nagrabuse (ima jako puno takvih slucajeva). Nije mu bilo drago sto sam zirant kada sam mu to rekla, al sta ce. E sad dolazi do problema: ista prijateljica mi trazi da joj ponovo budem zirant da bi vratila stare kredite (pored mene ima jos jedan) i ovaj "moj", a taj novi kredit bi bio jos veca suma novca i na otprilike 10 godina. Nije stvar da ne vjerujem prijateljici, ali mm je protiv toga, odmah mi je rekao da za 10 godina ko ziv ko mrtav i sta se sve nedajboze moze desiti a mi nismo u situaciji da bi u tom slucaju mogli otplacivati prijateljicine dugove. Da imamo visak novca radije bih joj posudila nego razmisljala narednih 10 godina. Rekao mi je da on ne bi nikome bio zirant i da ne bi mogao spavati narednih 10 godina a da ja radim kako hocu. Naravno, budzet i brige su zajednicke i prijateljici sam saopstila da joj nazalost ne mogu biti opet zirant i objasnila situaciju, ali mislim da sam je uvrijedila i povrijedila, mozda i razocarala user posted image Jako mi je zao zbog toga, ali drugog izbora nisam imala, ipak je 10 godina puno... Sta biste vi uradile da ste na mom mjestu?

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Posudba
15.8.2010 22:35:54   
iv@ncica
pa kad  bi  razmisljali  o  tome  kao  tvoj  mm,  trebali  bi  ukinuti  i  banke  i  kredite...jer niko  od  straha  da  mu  prijatelji  i  rodbina  ne  bi pomrli  ne  bi  bio  u  međuvremenu  tog  njihovog  kratkog  zivota nikome zirant...time  koda  osuđujete  nekoga  unaprijed  da  mu  se  moze  nesto  desiti...  pa  nedaj  boze  moze  svakome....meni  tebi..bilo  kome....i  sto  ja  mogu..i  meni  je  neko  zirant...vecinom  su  to  rodbina  i prijetelji,  gledas  da  su  pouzdani ljudi,  vremena  jesu  teska...pa  sto  bi  sad se  trebali  brinuti  da  im  se  nesto  ne  desi...ja  sam  zirant    svojoj  kumi  i  prijateljici  za  jako  velik  kredit..svom  zetu  isto,  ljudima  koji  su  za  mene  previse ucinili...i  sto  sam  im  trebala  reci..hej  necu  vam  biti  zirant,  jer  vam  se  moze  nesto  desiti,  ili  ce te  ostati  bez  posla  ili  slicno....znam  da  su  vremena  grozna, i  nije  se  lako  odluciti  nekome  biti  zirant,  ali  neces  to  svakome  raditi....  tvoj m  je  malo  previse  zabrinut,  preplasen  i  po  meni  sitnicav  i  ne  pravedan,  sto  da  vama  sutra  zatreba  krediti...lako vam je  ako  mozete  zivjeti  bez  krede..danas  nikoga  takvog ne  poznajem...za  10  godina  ne  znam  sto  ce  biti  ni  s  mojim  ni  s njihovim  zivotima..ali  u  zivotu  je  sve  rizik..sam  zivot  je  rizik tocnije ...user posted image sorryy,  ali  mislim da  ti  m  nije  u  pravu  sto  se  tice  takvog  razmisljanja,  a  ti  si  imala pravo  odbiti  svoju  prijateljicu  kojoj  si  vec  bila  zirant,  pa  bi  trebala  opet  za  jos  veci  kredit  i sl..mogla  si  jnoj  reci  da  ne   mozes ,  jer  trebas  biti  majci,  bratu  i  sl...  ja  uvijek  imam  jedno  mjesto  free  za  nedaj  boze,  rodbinu  ili nekoga...  sorrryyy  odoh  ja  previse  u pisanjeuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Posudba
15.8.2010 22:41:05   
sporty mamaa
Ivancice mi nemamo kredit, ali kad ga budemo uzimali mislim da cemo neki bez ziranata... moj neko blizak iz rodbine vraca jako velik kredit jednoj prijateljici koja ju je posteno zeznula... ne znam previse sam vjerovala ljudima, puno puta su me nasadili i napravili budalom... biti zirant hm. mozda samo dvjema osobama u koje zaista imam povjerenja...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Posudba
15.8.2010 22:43:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

pa kad  bi  razmisljali  o  tome  kao  tvoj  mm,  trebali  bi  ukinuti  i  banke  i  kredite...jer niko  od  straha  da  mu  prijatelji  i  rodbina  ne  bi pomrli  ne  bi  bio  u  međuvremenu  tog  njihovog  kratkog  zivota nikome zirant...time  koda  osuđujete  nekoga  unaprijed  da  mu  se  moze  nesto  desiti...  pa  nedaj  boze  moze  svakome....meni  tebi..bilo  kome....i  sto  ja  mogu..i  meni  je  neko  zirant...vecinom  su  to  rodbina  i prijetelji,  gledas  da  su  pouzdani ljudi,  vremena  jesu  teska...pa  sto  bi  sad se  trebali  brinuti  da  im  se  nesto  ne  desi...ja  sam  zirant    svojoj  kumi  i  prijateljici  za  jako  velik  kredit..svom  zetu  isto,  ljudima  koji  su  za  mene  previse ucinili...i  sto  sam  im  trebala  reci..hej  necu  vam  biti  zirant,  jer  vam  se  moze  nesto  desiti,  ili  ce te  ostati  bez  posla  ili  slicno....znam  da  su  vremena  grozna, i  nije  se  lako  odluciti  nekome  biti  zirant,  ali  neces  to  svakome  raditi....  tvoj m  je  malo  previse  zabrinut,  preplasen  i  po  meni  sitnicav  i  ne  pravedan,  sto  da  vama  sutra  zatreba  krediti...lako vam je  ako  mozete  zivjeti  bez  krede..danas  nikoga  takvog ne  poznajem...za  10  godina  ne  znam  sto  ce  biti  ni  s  mojim  ni  s njihovim  zivotima..ali  u  zivotu  je  sve  rizik..sam  zivot  je  rizik tocnije ...user posted image sorryy,  ali  mislim da  ti  m  nije  u  pravu  sto  se  tice  takvog  razmisljanja,  a  ti  si  imala pravo  odbiti  svoju  prijateljicu  kojoj  si  vec  bila  zirant,  pa  bi  trebala  opet  za  jos  veci  kredit  i sl..mogla  si  jnoj  reci  da  ne   mozes ,  jer  trebas  biti  majci,  bratu  i  sl...  ja  uvijek  imam  jedno  mjesto  free  za  nedaj  boze,  rodbinu  ili nekoga...  sorrryyy  odoh  ja  previse  u pisanjeuser posted image

U pravu si sto se tice mm, on jeste oprezan i uplasen ali zato sto ima jako puno primjera ljudi oko sebe koji otplacuju tudje kredite i jedva sastavljaju kraj sa krajem. Muz od prijateljice je nezaposlen a ona produzuje ugovor na odredjeno vec godinama. Kredit im ne treba za neku nedajboze bolest vec za adaptaciju stana. Usput, nasem stanu stosta fali ali mi ne dizemo kredit da bi ga adaptirali jer ne zelimo da lose spavamo znog razmisljanja i brige. Sto se tice mog odgovora prijateljici, ja sam uvijek cijenila iskrenost i nisam zeljela da izmisljam i da joj lazem, i ne zalim sto sam bila iskrena...

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Posudba
15.8.2010 22:46:53   
Trnoruzica
Ja razmisljam kao tvoj M. 2x nagrabusili od bliskih ljudi. I rekli, vise nikad nikome ziranti, pa ni jedno drugome user posted image
Ne razumijem, u jednu ruku, tvoju prijateljicu. Treba da ispostuje i tvoje misljenje, a ne ovako, ali svakom svacije,
I, opet ponavljam, mrzim kredite i zirante user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Posudba
15.8.2010 22:48:31   
Ilhana RR
Mogla bi biti zirant samo mom bratu, mojim roditeljima i muzevima a svi ostali neka izvine al u danasnje vrijeme brat brata zaj..e a kamoli neki prijatelj...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Posudba
16.8.2010 9:06:10   
Nedi
Anonomna ne znam zasto se tvoja prijateljica osjeca razocarano??? Mjesto da je zahvalna sto si joj vec jednom bila zirant i da postuje odluku koju ste zajedno donijeli ti i mm.
Nisam zirant nikome niti je mm a bila bih svim radnim kolegama za manje iznose i kraći vremenski rok otplate. A dugoročni krediti i veliki iznosi - NE

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Posudba
16.8.2010 9:13:44   
Dida79
Da je neki manji iznos u pitanju ja bi pristala ali brate 10 godina je puno jos i ako joj muz ne radiuser posted image Nikako mi ne djeluju odgovorno jer na danasnjem vaktu i sa jednom njihovom platom da dizu toliki kredit za adaptaciju stana nekako mi nema logikeuser posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Posudba
16.8.2010 9:32:20   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Mogla bi biti zirant samo mom bratu, mojim roditeljima i muzevima a svi ostali neka izvine al u danasnje vrijeme brat brata zaj..e a kamoli neki prijatelj...




upravo ovako ja licno svome bratu i roditeljima i kada bih vracala ne bi dusa bolila i da bude nekoliko mejseci da ja uskocim s povratom novca ne bi mi smetalo nekom drugom na zalost ne bih.



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Posudba
16.8.2010 9:42:32   
Skvo RR
Ma ja sam generalno protiv  toga...
Prva stvar, zirant bi bila onome kome mogu halaliti, a to je malecki broj ljudi (moji roditelji).
Druga stvar,  kada sam ja trazila kredit, uzela sa, bez ziranata.
Dakle, kod mene su isti arsini kako prema drugome, tako i prema meni.

A tvoja prijateljica, treba da ti bude zahvalna sto si joj ranije bila zirant, a to sto se uvrijedila, bas vazna stvar.

Uvijek mi padne napamet ona stara, posudi pare ili nemoj posuditi, pa ces vidjeti kakav je ko.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Posudba
16.8.2010 9:45:04   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma ja sam generalno protiv  toga...
Prva stvar, zirant bi bila onome kome mogu halaliti, a to je malecki broj ljudi (moji roditelji).
Druga stvar,  kada sam ja trazila kredit, uzela sa, bez ziranata.
Dakle, kod mene su isti arsini kako prema drugome, tako i prema meni.

A tvoja prijateljica, treba da ti bude zahvalna sto si joj ranije bila zirant, a to sto se uvrijedila, bas vazna stvar.

Uvijek mi padne napamet ona stara, posudi pare ili nemoj posuditi, pa ces vidjeti kakav je ko.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Posudba
16.8.2010 9:46:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nasla sam se u nezgodnoj situaciji pa bih voljela da to podijelim s vama i cujem vas komentar. Naime, vec godinama sam zirant jako dobroj prijateljici (jos od kada sam bila slobodna i nisam imala porodicu) i ona je redovno otplacivala rate. U medjuvremenu sam se udala i mm je odlucno protiv uzimanja kredita, a ne bi mu palo ni napamet da bude ikome zirant osim roditeljima. Vremena su postala nesigurna, ljudi lako ostaju bez posla, a nedajboze osobi koja digne kredit moze nesto biti pa ziranti na kraju nagrabuse (ima jako puno takvih slucajeva). Nije mu bilo drago sto sam zirant kada sam mu to rekla, al sta ce. E sad dolazi do problema: ista prijateljica mi trazi da joj ponovo budem zirant da bi vratila stare kredite (pored mene ima jos jedan) i ovaj "moj", a taj novi kredit bi bio jos veca suma novca i na otprilike 10 godina. Nije stvar da ne vjerujem prijateljici, ali mm je protiv toga, odmah mi je rekao da za 10 godina ko ziv ko mrtav i sta se sve nedajboze moze desiti a mi nismo u situaciji da bi u tom slucaju mogli otplacivati prijateljicine dugove. Da imamo visak novca radije bih joj posudila nego razmisljala narednih 10 godina. Rekao mi je da on ne bi nikome bio zirant i da ne bi mogao spavati narednih 10 godina a da ja radim kako hocu. Naravno, budzet i brige su zajednicke i prijateljici sam saopstila da joj nazalost ne mogu biti opet zirant i objasnila situaciju, ali mislim da sam je uvrijedila i povrijedila, mozda i razocarala user posted image Jako mi je zao zbog toga, ali drugog izbora nisam imala, ipak je 10 godina puno... Sta biste vi uradile da ste na mom mjestu?

žao mi je što pišem pod opcijom anoniman, al moram iz više razloga, ja sam osobi kojoj sam vjerovala ko materi rođenoj bila žirant, ona je na početku otplaćivala rate redovno, 2 godine, ali je upala u neke probleme i nema para, tako da ja njene rate uplaćujem ima godina danauser posted image user posted image user posted image  po 200 maraka mjesečnouser posted image user posted image user posted image  ona se ne javlja, nestala je u vidu magle, traga joj nema, telefoni joj ne rade, vrata mi neće da otvori, ja sam iz svoje dobrote pristala i sad se kajem i NIKADA nikome (osim užoj porodici) više neću biti žirant, ti odvagaj da li bi voljela eventualno doći u moju poziciju ili njoj reći da joj ne možeš biti žirant...ako je prava prijateljica-shvatiti će...ja joj ne bih bila žirant

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Posudba
16.8.2010 9:47:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma ja sam generalno protiv  toga...
Prva stvar, zirant bi bila onome kome mogu halaliti, a to je malecki broj ljudi (moji roditelji).
Druga stvar,  kada sam ja trazila kredit, uzela sa, bez ziranata.
Dakle, kod mene su isti arsini kako prema drugome, tako i prema meni.

A tvoja prijateljica, treba da ti bude zahvalna sto si joj ranije bila zirant, a to sto se uvrijedila, bas vazna stvar.

Uvijek mi padne napamet ona stara, posudi pare ili nemoj posuditi, pa ces vidjeti kakav je ko.


Koliko god dobar bio,na kraju ispadnes "najgori" !!!

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Posudba
16.8.2010 9:47:46   
Hanady RR
ja sve kontam da napišem nebi ni ja bila...
a onda se sjetim da ima mjesta gdje sam žirant a i ne sjećam se višeuser posted image
sve me mm zezap kada su ono počeli da se javlaju prevareni žiranti u javnosti...samo kad nagrabusiš i ti...to biva ja.

ja sam 2 puta na veći iznos i sumu..ovo ostalo nešto sitno
oba puta su članovi familije ...jednom kupovina stana a drugi put izgradnja kuće....

sad više nikome ne mogu ni biti...kako je ovaj LRC kreditini biro...ima sve zapisano kome sam i na koliko pa radi drugih haman nisma kreditno sposobna.

ne znam....
nisma pametna...
sve kontam zavisilo bi za šta me pita i ko me pita....

što dida reče...ta tvoja drugarica hrabra je ipak jedno primanje, nije stalni ugovor o radu....a adaptirala bi stan...
al opet kažem ne znam kako bi reagovala da se nađem u situaciji...

al jedno znam...tvoja drugarica nema potrebe biti povrijeđena...
jednom si joj bila i treba da poštuje tvoje odluke koje donosiš sa suprugom u braku....
kakav je to drugarica koja bi radi svojih potreba dovela u pitanje povjerenje koje si ti izgradila sa suprugom...
ona stavrno nema prava da se ljuti na tebe niti da ti zamjera.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Posudba
16.8.2010 10:48:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nasla sam se u nezgodnoj situaciji pa bih voljela da to podijelim s vama i cujem vas komentar. Naime, vec godinama sam zirant jako dobroj prijateljici (jos od kada sam bila slobodna i nisam imala porodicu) i ona je redovno otplacivala rate. U medjuvremenu sam se udala i mm je odlucno protiv uzimanja kredita, a ne bi mu palo ni napamet da bude ikome zirant osim roditeljima. Vremena su postala nesigurna, ljudi lako ostaju bez posla, a nedajboze osobi koja digne kredit moze nesto biti pa ziranti na kraju nagrabuse (ima jako puno takvih slucajeva). Nije mu bilo drago sto sam zirant kada sam mu to rekla, al sta ce. E sad dolazi do problema: ista prijateljica mi trazi da joj ponovo budem zirant da bi vratila stare kredite (pored mene ima jos jedan) i ovaj "moj", a taj novi kredit bi bio jos veca suma novca i na otprilike 10 godina. Nije stvar da ne vjerujem prijateljici, ali mm je protiv toga, odmah mi je rekao da za 10 godina ko ziv ko mrtav i sta se sve nedajboze moze desiti a mi nismo u situaciji da bi u tom slucaju mogli otplacivati prijateljicine dugove. Da imamo visak novca radije bih joj posudila nego razmisljala narednih 10 godina. Rekao mi je da on ne bi nikome bio zirant i da ne bi mogao spavati narednih 10 godina a da ja radim kako hocu. Naravno, budzet i brige su zajednicke i prijateljici sam saopstila da joj nazalost ne mogu biti opet zirant i objasnila situaciju, ali mislim da sam je uvrijedila i povrijedila, mozda i razocarala user posted image Jako mi je zao zbog toga, ali drugog izbora nisam imala, ipak je 10 godina puno... Sta biste vi uradile da ste na mom mjestu?

žao mi je što pišem pod opcijom anoniman, al moram iz više razloga, ja sam osobi kojoj sam vjerovala ko materi rođenoj bila žirant, ona je na početku otplaćivala rate redovno, 2 godine, ali je upala u neke probleme i nema para, tako da ja njene rate uplaćujem ima godina danauser posted image user posted image user posted image  po 200 maraka mjesečnouser posted image user posted image user posted image  ona se ne javlja, nestala je u vidu magle, traga joj nema, telefoni joj ne rade, vrata mi neće da otvori, ja sam iz svoje dobrote pristala i sad se kajem i NIKADA nikome (osim užoj porodici) više neću biti žirant, ti odvagaj da li bi voljela eventualno doći u moju poziciju ili njoj reći da joj ne možeš biti žirant...ako je prava prijateljica-shvatiti će...ja joj ne bih bila žirant

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Posudba
16.8.2010 10:53:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nasla sam se u nezgodnoj situaciji pa bih voljela da to podijelim s vama i cujem vas komentar. Naime, vec godinama sam zirant jako dobroj prijateljici (jos od kada sam bila slobodna i nisam imala porodicu) i ona je redovno otplacivala rate. U medjuvremenu sam se udala i mm je odlucno protiv uzimanja kredita, a ne bi mu palo ni napamet da bude ikome zirant osim roditeljima. Vremena su postala nesigurna, ljudi lako ostaju bez posla, a nedajboze osobi koja digne kredit moze nesto biti pa ziranti na kraju nagrabuse (ima jako puno takvih slucajeva). Nije mu bilo drago sto sam zirant kada sam mu to rekla, al sta ce. E sad dolazi do problema: ista prijateljica mi trazi da joj ponovo budem zirant da bi vratila stare kredite (pored mene ima jos jedan) i ovaj "moj", a taj novi kredit bi bio jos veca suma novca i na otprilike 10 godina. Nije stvar da ne vjerujem prijateljici, ali mm je protiv toga, odmah mi je rekao da za 10 godina ko ziv ko mrtav i sta se sve nedajboze moze desiti a mi nismo u situaciji da bi u tom slucaju mogli otplacivati prijateljicine dugove. Da imamo visak novca radije bih joj posudila nego razmisljala narednih 10 godina. Rekao mi je da on ne bi nikome bio zirant i da ne bi mogao spavati narednih 10 godina a da ja radim kako hocu. Naravno, budzet i brige su zajednicke i prijateljici sam saopstila da joj nazalost ne mogu biti opet zirant i objasnila situaciju, ali mislim da sam je uvrijedila i povrijedila, mozda i razocarala user posted image Jako mi je zao zbog toga, ali drugog izbora nisam imala, ipak je 10 godina puno... Sta biste vi uradile da ste na mom mjestu?

žao mi je što pišem pod opcijom anoniman, al moram iz više razloga, ja sam osobi kojoj sam vjerovala ko materi rođenoj bila žirant, ona je na početku otplaćivala rate redovno, 2 godine, ali je upala u neke probleme i nema para, tako da ja njene rate uplaćujem ima godina danauser posted image user posted image user posted image  po 200 maraka mjesečnouser posted image user posted image user posted image  ona se ne javlja, nestala je u vidu magle, traga joj nema, telefoni joj ne rade, vrata mi neće da otvori, ja sam iz svoje dobrote pristala i sad se kajem i NIKADA nikome (osim užoj porodici) više neću biti žirant, ti odvagaj da li bi voljela eventualno doći u moju poziciju ili njoj reći da joj ne možeš biti žirant...ako je prava prijateljica-shvatiti će...ja joj ne bih bila žirant

Ovoga se ja najvise i bojim. Nije da ne vjerujem drugarici, ali se bojim da ce jednostavno doci u neke probleme i da nece imati odakle da isplacuje a nama je 30 000km previse! Da mogu da joj halalim i da izdvajam po 300km od nasih primanja svaki mjesec u slcaju da se nedajboze nesto lose desi, ja bih na to pristala. Ali plate su nam takve da nam je 300 km ko kuca. Takodjer, da je u pitanju nesto ozbiljnije od mjenjanja kupatila koje je u losem stanju pristala bih. Da je manja suma i na manji period, recimo godinu-dvije takodjer bih pristala. Oni su do sada dizali kredite ugavnom za pokretanja nekih privatnih poslova od strane njenog muza i to je uvijek propadalo, a oni se uvaljivali u vece kredite user posted image Po meni je to bas neodgovorno, mi bi recimo digli kredit samo kad bi bas morali, a jos je moj posao puno sigurniji od njenog i mm radi...user posted image Ne zelim da je izgubim kao prijateljicu, nadam se da ce shvatiti nase razloge...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Posudba
16.8.2010 10:54:02   
henna ze
ja mislim da je tvoj M upravu...sto posto...ni ja ne bi nikom bila žirant niti bi tražila da mi neko bude..prošle godine sam isto uzela kredit za adaptaciju stana ( I sve halaila svekrvi a kredit otplaćujem)...fino bez žiranata kamata 11,8 al neka je barem svi oko mene mirno spavaju...i milion puta sam pomislila hvala bogu pa je tako..prošle godine se razbolim, operacija..lako se moglo desiti da se ne probudim..pa sama činjenica da neko pomisli šta ako joj nešto bude..nema šanse...ove godine je moja mama digla kredit da kupe garsonjeru...i opet smo našli bez žiranata..platiš neko osiguranje i ćaaao....
a razmisli dobro jeli ti to uopšte prijateljica ako se zbog toga razočarala...ja jasno i glasno kažem nit tražim žirante nit ću kome biti...ma volim onih 11,8 kamata nego pitati nekog hej bil mi bio žirant..voz..
ti draga moja lijepo i i mirno spavaj...po meni si pravu stvar učinila

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *