|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:09:11   
Lalana
Za ovu pricu oko sam i ja cula ali u verziji da se dijete odgaja 20 godina prije rodjenja u smislu da prvo majka treba da je odgojena i da radi na sebi, da bi mogla sutra odgajati svoje dijete.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:16:02   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

user posted image LULU pa to je vise figurativno, odgajas sebe prvo, a onda i  samim tim i djete.Ako si ti " nervcik" i " mrgud", vjeruj da ce djete biti takvo user posted image


opet se to ne moze nazvati odgojem u stomaku.mislim da i ti to znas
ne bitno,necu se raspravljati oko recenice koju je neko rekao da bi nesto rekao.
na kraju karejva to i nije bila tema.
ja nisam udarala drugu dijecu.NIKAD
spadala sam u one koji dobijaju batine ... sad jos vise ne mogu povezati tu recenicom sa pravim primjerom.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:18:20   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Lalana

Za ovu pricu oko sam i ja cula ali u verziji da se dijete odgaja 20 godina prije rodjenja u smislu da prvo majka treba da je odgojena i da radi na sebi, da bi mogla sutra odgajati svoje dijete.


mah ima primjera ovakvih i onakvih
mama narkoman-dijete odlikas
mama doktorica-dijete delikvent

ne bih se bas vezala za tu recenicu.
uopste se ne bih vezala za recenice kada su dijeca u pitanju.jer kako neko ovdje rece, dijeca su ne uracunljiva.
cime se vracam opet na ono da mozes i ne moras imati fakultet pedagogije ili bilo cega da bi odgojio uspjsno svoje dijete

ali vratimo se temi

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:26:42   
mamma mumi
Pa kad po tebi treba zapoceti odgajati djete? Ja sam ovu recenicu razumila i rijetko da su djeca  narkomana odlikasi, ali od fakultetski obrazovanih  cesto mogu biti narkomani, ali kada roditelji trce za karijerom a , ne za porodicom. Postavila si temu, a mislim da i sama imas odgovor, i navela si ga u ranijim postovima.
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:29:13   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Pa kad po tebi treba zapoceti odgajati djete? Ja sam ovu recenicu razumila i rijetko da su djeca  narkomana odlikasi, ali od fakultetski obrazovanih  cesto mogu biti narkomani, ali kada roditelji trce za karijerom a , ne za porodicom. Postavila si temu, a mislim da i sama imas odgovor, i navela si ga u ranijim postovima.


mislim da mi tvoje misljenje zaista ne treba.
sutila sam misleci da cete prestati , ali eto ne dodje taj trenutak.
ja znam milion slucajeva ovakvih kakvih sam navela i zato molim te ljepo da mi podvuces recenice u kojima sam sebi sama dala odgovor

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:31:12   
mamma mumi
Draga LULU, puhni ni za se i idi spavaj. Primjetila sam da na svakoj temi izazoves prepirku, osjetljiva si jako i svakom dijelis savjete i  pridikujes, a tebi nesmije niko, to nije uredu.
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:32:26   
mynxlee
zene, a da ipak odemo na spavanje?

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:33:43   
mamma mumi
Pa sta postavljas temu akoito ti netreba moje  i drugih forumasica misljenje, ocito samo da bi zakuhala!!!!!!.Citaj Bogami sama sta si pisala, ja ti necitala. Vozdra

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:36:05   
Ilhana RR
moja mala neudara nikog ako prva nije udarena... neki dan je dobila samarcinu od druga pa mu je to i uzvratila naravno ja sam rekla njoj ne ali ko da ona sta konta...

ja mislim da je to samo faza i da ce to proci... neznam dal se druzite puno sa drugom djecom al sto vise su djeca u svom drustvu sto vise paze se...bar tako je u nasem drustvu, moja mala ima tri jaracnie koje srece skoro svaki dan, to u svedskoj naravno, i ona se sa njima igra ko velika...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:39:47   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Draga LULU, puhni ni za se i idi spavaj. Primjetila sam da na svakoj temi izazoves prepirku, osjetljiva si jako i svakom dijelis savjete i  pridikujes, a tebi nesmije niko, to nije uredu.


hajde bona odsetaj
ti ces mi reci koja jednoj mami kaze indirektno da je neodgojena skupa sa dijetetom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:40:52   
triplemama

IZVORNA PORUKA: triplemama

"NE" pali uvijek ako se koristi kada je potrebno a ne za svaku sitnicu.
Čvršće držanje za ruku, duboki pogled u oči i jasno NE.
Treba na vrijeme reagovati jer kasnije bude kasno, a što se tiče ujedanja svi moraju biti protiv i ružiti je za to, ako niste istomišljenici biće problema jer bi mogla početi ujedati i druge.

Iako to sve ne mora ništa značiti jer možda je sve prolazna faza, ali bolje je reagovati.

Ja ti ništa ne bi rekla da je to bilo moje dijete kada vidim da si ti reagovala, ljuta sam na roditelje koji hladnokrvno gledaju kako njihova djeca tuku drugu djecu.


Tražila si odgovor mame sa više djece
Pa evo ga

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:41:26   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Pa sta postavljas temu akoito ti netreba moje  i drugih forumasica misljenje, ocito samo da bi zakuhala!!!!!!.Citaj Bogami sama sta si pisala, ja ti necitala. Vozdra

tvoje misljenje ne
a kako vidis drugih da

ja nikome ne pametujem,procitaj moje postove

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:48:31   
Visnja RR
sutra nastavljamo user posted image
a do tada laku noc user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 22:06:13   
aazra

Dijete od moje prijateljice i to najbolje je prije neki dan udarilo moga malenog metalnim auticem blizu oka iuser posted image  jedva je prosla modrica.
Ja njoj nisam nista rekla, a najgore sto nije ni ona da napomenem da se to desilo dok je ona drzala mog malenog.
Ja njoj jednostavno ne mogu nista reci jer bi se naljutila naime ona smatra da je "normalno" da se djeca ponekad potuku. Ali da li to vrijedi za osmomjesecnu bebu koja ne moze i ne zna sama da se brani?
Zar je to igra uciti da je normalno tuci slabije od sebe? Zar ne postoji drugi nacin igre?
Lulu ti bar imas odgovornost, bar priznajes da ti je zao, i to je dovoljno a naci ces nacina da objasnis djetetu da to nije redu.
Ja imam problem zato sto se radi o izuzetno bliskoj osobi ipak djecav ce odrasti i ipak ne bi zeljela da zbog ovog prekinemo nase prijateljstvo, ali nakon ovog bojim se da ne postanem paranoicna i preoprezna kada su druga djeca u pitanju...
Kontam da je najbolje pustiti da prodje neko vrijeme, a vjerujte mi najmanje se ljutim na tog dvogodisnjeg djecakauser posted image

Takodjer bi voljela da mi na ovo pitanje odgovore iskusne mame, kao sto je Triplemama, ili neka forumasica cije je dijete bilo u slicnoj situaciji.

< Poruku je uredio aazra -- 29.6.2009 22:10:05 >


_____________________________








(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 22:25:33   
Chuchi
Vidi sad: ne do bog da tvoje djete kada odraste udari njeno, vidjela bi ti na sta je ona spremna.
A tvoje djete je tvoje i cuvaj ga ko oci u glavi. Ne do bog da je udario u oko, pa se iskomplikovalo, vidjela bi ti onda muke.
Mozda ni ja ne bih rekla nista, ali bih od tada pazila na tog malca, i svaku povoljnu priliku iskoristila da prijateljici
skrenem paznju na ponasanje njenog djeteta. Tvoje djete ti je najprece, zapamti!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 23:25:01   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: aazra


Dijete od moje prijateljice i to najbolje je prije neki dan udarilo moga malenog metalnim auticem blizu oka iuser posted image  jedva je prosla modrica.
Ja njoj nisam nista rekla, a najgore sto nije ni ona da napomenem da se to desilo dok je ona drzala mog malenog.
Ja njoj jednostavno ne mogu nista reci jer bi se naljutila naime ona smatra da je "normalno" da se djeca ponekad potuku. Ali da li to vrijedi za osmomjesecnu bebu koja ne moze i ne zna sama da se brani?
Zar je to igra uciti da je normalno tuci slabije od sebe? Zar ne postoji drugi nacin igre?
Lulu ti bar imas odgovornost, bar priznajes da ti je zao, i to je dovoljno a naci ces nacina da objasnis djetetu da to nije redu.
Ja imam problem zato sto se radi o izuzetno bliskoj osobi ipak djecav ce odrasti i ipak ne bi zeljela da zbog ovog prekinemo nase prijateljstvo, ali nakon ovog bojim se da ne postanem paranoicna i preoprezna kada su druga djeca u pitanju...
Kontam da je najbolje pustiti da prodje neko vrijeme, a vjerujte mi najmanje se ljutim na tog dvogodisnjeg djecakauser posted image

Takodjer bi voljela da mi na ovo pitanje odgovore iskusne mame, kao sto je Triplemama, ili neka forumasica cije je dijete bilo u slicnoj situaciji.


azra razumijem te u potpunosti
naime imala sam isti problem
kada je naomih imala 8 mjeseci
moje kumce je toliko bilo agresivno...daleko gore od naomih
i to je trajalo do naomihinog prvog rodjendana gdje ju je marisala vazdan, a na kraju ju je toliko gurnula da je naomih tako jako udarila glavom od pod da sam ja iz afekta gurnula nju da dodjem do svog djeteta,kasnije me je bilo stid,ali u tom trenutku sam samo vidjela crno ispred sebe.
od toga dana pa do danas ja se bukvalno izvlacim iz svakogajednickog susrtea i ne javljams e cak ni na telefon nekada kada znam da bi se kuma druzila sa nama...nazalost , a volim ih.
da se razumijemo,naomih ne tuce svu djecu niti je uvijek ona ta koja udara.dobila je i ona batina ,vise nego jedanput.

u obdanistu(u koje ne ide vise jer je imala upalu pluca pa odmara)je teta uvijek hvalila njeno ponasanje prema drugoj djeci i govorila je da se jako jako dobro uklapa u sredinu i da nikad ama bas nikada nije pokazala nasilno ponasanje...sad sta je se u njoj promjenulo od tada , nemam pojma

pokusaj da pricas sa prijateljicom.moja kuma je uvijek reagovala ljepim rijecima ali nikada nije znala da predvidi situaciju.
ja od danas ne micem od strane naomih kada se priblizi drugom dijetetu.ne samo zbog toga sto bi ona mogla da udari nekoga,vec i zbogf toga sto ne znam kakvo je to drugo dijete.
da se dijeca udaraju u igri,to razumijem i to je normalno,ali postoje neke granice normalnog udaranja.
ja ne bjezim od toga,ali autic u glavu,cupanje,grebanje,gadjanje kamenom...nema smisla
NIKAD nisam dozvolila da naomih pridje bebi toliko mladjoj a da ima neki predmet u ruci i mrzila sam kada to moje prijateljice dozvole svojoj djeci dok je naomih bila mala...prvo sam sutila , ali onda sam postala svjesna toga da nema stida kada je vlastito dijete u pitanju

OSUDJUJEM SVE RODITELJE KOJI STOJE NEPOMICNO DOK NJIHOVO DIJETE MARISE DRUGO!!!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 23:26:11   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Vidi sad: ne do bog da tvoje djete kada odraste udari njeno, vidjela bi ti na sta je ona spremna.
A tvoje djete je tvoje i cuvaj ga ko oci u glavi. Ne do bog da je udario u oko, pa se iskomplikovalo, vidjela bi ti onda muke.
Mozda ni ja ne bih rekla nista, ali bih od tada pazila na tog malca, i svaku povoljnu priliku iskoristila da prijateljici
skrenem paznju na ponasanje njenog djeteta. Tvoje djete ti je najprece, zapamti!

ptpisujem
NEMA STIDA KADA SE RADI O TVOM DIJETETU!!!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 23:44:41   
meme27
 

Mnoga dijeca prolaze kroz jednu agresivnu fazu izmedzu 2-3 godine. Mozes ji nauciti da tako ne rade tako da budes cvrsta ali prijazna prema dijetetu
mala dijeca ujedaju se udaraju zato sto je to jedan zagarantovan nacin da dobiju paznju
ti moras pokazati dijetetu da to nemoze raditi

eto to je odgovor od jednog experta jer je jedna mama postavila slicno pitanje kao ti

pussic i sretno


ovo sam postavila jer mnoge su odma pocele sa  nekim predrasudama da su roditelji krivi ovaj onaj user posted image
mahanje



< Poruku je uredio meme27 -- 29.6.2009 23:48:34 >


_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 23:56:58   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: meme27



Mnoga dijeca prolaze kroz jednu agresivnu fazu izmedzu 2-3 godine. Mozes ji nauciti da tako ne rade tako da budes cvrsta ali prijazna prema dijetetu
mala dijeca ujedaju se udaraju zato sto je to jedan zagarantovan nacin da dobiju paznju
ti moras pokazati dijetetu da to nemoze raditi

eto to je odgovor od jednog experta jer je jedna mama postavila slicno pitanje kao ti

pussic i sretno


ovo sam postavila jer mnoge su odma pocele sa  nekim predrasudama da su roditelji krivi ovaj onaj user posted image
mahanje




pojedine mame su jedva docekale neku gresku od druge mame..tebi hvala user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 0:03:05   
smarty
pozdrav swima!!
ja kao novopecena pa da se pridruzim temi..imam malog star dwije godine..uwijek sam mu branila da se tuce s drugom djecom...sta vise i ja bi galamila na njega kad bi njega ko udario i govorila mu da se sklanja..cesto su ga znala druga djeca udariti,ujesti,pocupati a on je samo bjezao swe dok mu ja licno nisam rekla da se brani...jer je i meni bilo tesko gledati kako place jer ga neko udario...sada se jako dobro brani i nikome neostaje duzan..ne daj boze da glawa fasuje a swe ostalo ce biti dobro..ne volim da prvi pocne al se potpuno slazem da vrati ako je njega neko udario...to je jedna faza swa sreca prolazna...faza gdje djeca sticu swoje ja...ma swe ce to proci,i ja imam malog harambasu koji mi je puno drazi da se zna brniti i cuvati sam sebe nego da non stop dobiva batine..

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 9:17:19   
mama2009
Ja mislim da to nije bas za paniku, tvoja bebaca jos nije ni svjesna sta radi, mrvica je to ....proci ce i mislim da je to jedna od faza...


sto se tice agresivnog ponasanja, tuca sa djecom pravljenje belaja itd...mogu ti reci da smo moj brat i ja bili No1. Uz sav trud moje mame koja nam je i pricala, branila da izlazimo poslije belaja itd nista....
imali smo prijatelja koji su bili fini, tihi, uzorni....al mi smo bili suprotnost, na kraju hvala Bogu izrasli smo u Uspjesne ljude sto na poslovnom planu tako i na privatnom i mogu ti reci da nam ljudi koji su i dalje nasi prijatelji kazu da zavide...cak i njihovi roditelji kazu da su ocekivali da nikad necemo nista ostvariti u zivotu i otici krivim putem al hvala Bogu uspjeli smo..al najvise je to uspjeh nasih roditelja koji su u nas ulagali i pomagali nam i dan danas to rade


zato samo laganini, mozda je ona samo jedno dijete koje zeli biti dominantno, ili cak jedna faza odrastanja koja ce proci

(odgovor članu smarty)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 9:26:16   
ledy blue
ne znam imam li i ja pravo komentirati sta, s obzirom da nisam obdarena blagodatima majcinstva, nazalost..
Mislim da je to faza i da ce svako dijete kad tad udariti drugo, bez obzira na odgoj roditelja...ma dovoljno je da pogleda par crtica nove produkcije i znat ce kako se tuce...
Eto desilo se jednom da sam ''izlijecila'' agresivnost curice, koja je uzasno cupala i drugu djecu a i odrasle, jednostavno sam je malo pocupala, da dijete osjeti da to boli i da nije u redu. poslije su me njeni roditelji pitali sta sam joj rekla jer nikada vise nikoga nije cupala......sad znam da ce biti linca jer sam ovo rekla, ali vecina djece nije svjesna da je udarac ili psovka losa, misle da je to simpaticni i da privlace paznju..
apsolutno sam protiv batina, ali mislim da prutic po prsticima kada dijete pogrijesi neskodi.. naravno da ima dijece kod koje  ni to nema efekta, ali mislim da ne postoji univerzali recept za odgoj, jer sada je toliko faktora koji uticu na dijete, nisu vise samo roditelji kljucni. Mene svi dozivljavaju kao izrazito strogu tetu, i kada treba nesto dijetetu zabraniti uglavnom se meni obracaju user posted image

a kad bi imala dijete, uvjek bi ga savjetovala da ne udari prvi, a bogami ako bude udaren da uzvrati , jer iskreno ne bih zeljela da moje dijete bude objekat izivljavanja druge dijece, tj zrtva..govorim o malo vecem uzrastu djece, skolskog perioda

(odgovor članu smarty)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 9:32:14   
kovrdjava
Ja sam jedan dan poslije posla došla po Eminu u vrtić,kad djete se zacenulo i meni kaže odgajateljica da je jedan dječak ujeo za ruku,djetetu ruka natekla,a inače to je djete katastrofa što se tiče agresivnosti prema drugoj djeci,ja tad ništa nisam rekla al mi nije svejedno bilo...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 9:37:05   
Anushka
Kad mama tuce dijete pokazuje djetetu da batinama moze postici ono sto zeli. A dijete imitira roditelje u svemu, zasto ne bi i u tome? To sto je to samo malo, puc puc po prstima ili guzi, pelenama (mislim dijete jos ne zna da kontrolise vrsenje nuzde ali dovoljno je veliko da ga se fizicki kazni i utjeruje strah od roditelja!?) pokazuje djetetu sta, da moze malo udariti a ne puno? da ga mama ipak voli jer nije modro i krvavo nakon sto je uradilo nesto sto se mami ne svidja nego je samo "malo" prepadnuto? I onda se neko cudi sto vec odraslo dijete udara izmedju ostalog i profesoricu, sta i on je samo "malo" udario, koja cuska iza glave, nije je ni bolilo, samo da je malo prepadne.. a da, plan je da se dijete boji roditeljskih batina toliko da mu ne padne na pamet da udari "zabranjene" objekte.. to se zove zacarani krug koji treba imati snage i strpljenja prekinuti.. meni je ovo prestrasno. ima puno tema o tome al se ne mogu suzdrzati, na ovo emocionalno reagujem.
a lulu, mala je naravno u agresivnoj fazi, ispituje svoje granice i tvoje reakcije, pa joj probaj pokazati i nauciti zasto su batine lose a ne da su metod rezervisan samo za mamu:)

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
30.6.2009 9:42:26   
tea lana
Lulu ne brini se,ne mozes sad dijete izolovati sasvim od djece iz straha da nekog ne udari ili da nju neko ne udari.Jer moguce je onda vrlo lako da kod nje to stvori kontra efekat.Kazes da sad odmara iz vrtica,mozda upravo u tome je problem,ona je tamo navikla na djecu i sadih je zeljna a posto je sasvim mala ona je na taj nacin,mislim udarcem pokazala da joj nedostaju druzenja sa drugom djecom,

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *