|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
3.7.2009 12:35:07   
Rabi
uh zeno.....sta sve covjeka nece snaciuser posted image  Mene ti ti trnci spopadnu nekako  bas kad mislim na to. A to nije nesto jako i da ne mogu trpiti! Nekako beze....
Moram vaditi krv, pa da vidim kakav mi je holesterol i ostalo....Ne znam majkemi od cega mi sad to, moze li biti od ruznog jastuka i ruznog spavanja?
Adnan cesto spava samnom, pa ja spavam u nekakvim polozajima boze sacuvaj, a o jastuku i njegovoj udobnosti da ne pricamuser posted image
ali eto, kako je od dragog Boga, tako ce i biti....a svakako cu kupiti danas aBd Bospirin ili andol 100!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
3.7.2009 12:39:03   
Anoniman
Svakako može biti i zbog neudobnog spavanja...
Nemoj se brinuti!

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.7.2009 10:17:53   
Rabi
Evo me, ziva sam hehehehe...
Pingpong, onaj dan sam odmah otisla svom dr. opste prakse da vidim koliko je opasno i da li moram sto prije poceti uzimati lijekove...Kad je vidjela nalaz, kaze...ovo je sve ureduuser posted image Kao ovo je samo blago slaba cirkulacija i nema nikakve potrebe za brigu i kao da je to i normalno da promjene dolaze sa godinama!rekla je meni dr koja mi je radila col.dop. da nije nista strasno, ali sam se ja nesto pravo bila uspanicila kad mi ti napisa post!
Bila sam u apoteci, pitala za andol 100, i kaze mi zena da ga ne smijem uzimati dok dojimuser posted image
Pocela sam piti B vitamin, i mogu ti reci da mi puno manje sumi u usima, a po nekad nikakouser posted image Polahko cu prestajati i pripremati se da prestanem dojiti, da bih pocela piti nesto za cirkulaciju....Eto draga moja, reko samo da ti se javim! Pusa


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.7.2009 11:40:17   
Anoniman
Drago mi je, Rabi, što je sve ok... i izvini  ako sam te prepala.

Čudno mi je što ti je rečeno da ne smiješ piti Andol dok dojiš... jer je meni baš rečeno suprotno. user posted image Možda se zato mojoj malenoj i zgadilo moje mlijeko pa je prestala dojiti user posted image ... (Sad kontam, baš je prestala dojiti kad sam počela ponovo piti Andol)
B vitamin je dobar... mada deblja, pa se nemoj iznenaditi ako dobiješ koju kilicu.
Ma, samo ti nama budi dobro... ko šljivi kile!

Pusa tebi i malenom fišeku...

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.7.2009 23:35:46   
teta berta
pingpong isto sam čula da se andol i aspirin NE smiju uzimati kad dojiš. Sadrše acetilsalicilnu kiselinu i mogu biti opasni za dijete, to sam ti pročitala u novinama "Moja beba"...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.7.2009 23:44:34   
slono
Draga Rabi, kako si sada? Preletjela sam malo ovu temu i shvatim kako nas muce iste tegobe.
Meni je ustanovljen slab protok krvi na jednoj strani vrata i tada sam dobila terapiju Redergin i Stugeron forte koju sam uzasno podnosila zbog inace slabog zeluca i ostalo je sve na tome.
Prekinula terapiju, isla na fizikalne terapije zbog problema sa vratnim dijelom kicme koji je to sve i uzrokovao i dalje se ne sjecam kako su se stvari odvijale. Ne znam gdje mi je taj nalaz color doplera, ali nadjoh ove lijekove, malte nenacete.
I dalje me muci moj vrat, imam i skoliozu kicme tako da sam sva defektna. Ali, nosim se nekako s tim, sta cu!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.7.2009 23:46:53   
Anoniman
plivanje i ako pusite bacajte

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
7.7.2009 8:01:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

pingpong isto sam čula da se andol i aspirin NE smiju uzimati kad dojiš. Sadrše acetilsalicilnu kiselinu i mogu biti opasni za dijete, to sam ti pročitala u novinama "Moja beba"...


Bože sačuvaj!!! Svakim danom me ovi naši doktori sve više zabrinjavaju!!!

Valjda je u mom slučaju bilo preće da uzimam Andol 100 nego da dojim, pa su mi doktori zaobišli istinu!
I zaista, kad sam se malo prisjetila perioda poslije poroda (poslije krvarenja), kad sam ponovo počela piti Andol 100, moja malena je u svega 5-7 dana prestala dojiti... baš joj se zgadilo mlijeko, nikako nije htjela siku.  Zaista sam se trudila, bila smirena tokom dojenja... ali je ona vrištala kad bih joj dala da doji, povukla bi jednom i sa gađenjem puštala siku user posted image  (a dotad nije to radila).

Ma, nek je ona meni živa i zdrava... a i ja sa njom : )
Napredna je, Bogu hvala, i nikakvih problema zasad nemamo

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
9.7.2009 14:50:25   
Rabi
slono, ja i ti izgleda imamo bas pun o slicnostiuser posted image  Ja ti skoliozu donjeg dijela kicme, imam vec odavno! A od kako sam se porodila, pocela sam cuti neke sumove u usima..posebno navece kad krenem leci, jer je tisina u kuci. Isla dr, i rekla mi da mi je slaba cirkulacija u vratuuser posted image  Pijem b vitamin, od kojeg mi je nekako bolje hvala Bogu! Ne cujem vise ono bubnjanje kao prije....  E sad, od cega je to, nemam pojma!!! Iskreno, stvarno ruzno spavam, jastuk me slomi...a i bebica cesto spava pored mene, a ja spavam u ne normalnim polozajimauser posted image  Mene samo interesuje, da li je ta slaba cirkulacija povezana sa suzenjem krvnih sudova?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
9.7.2009 15:09:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

Mene samo interesuje, da li je ta slaba cirkulacija povezana sa suzenjem krvnih sudova?


Rabi, pa logično je... krv teže cirkuliše kroz sužene krvne sudove... da nisu suženi krv bi lakše cirkulisala.

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
8.12.2009 21:42:13   
teta berta
Evo i mene na temi malouser posted image
Bila neki dan na masazi i vjezbama( kod kumove zene) kaze da su mi vratne zile toliko napete i da cu morati ponovo doci... Bas me koci ovih dana, vrat mi puca kad se okrenem na stranu(je li se to kome desavalo)...
Kaze da to moze biti uzrok vrtoglavica... E sad zna li iko kakav je taj ginko caj i sta se jos moze piti za bolju cirkulaciju???? Imam kuci vitamine B...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
8.12.2009 22:28:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

Evo i mene na temi malouser posted image
Bila neki dan na masazi i vjezbama( kod kumove zene) kaze da su mi vratne zile toliko napete i da cu morati ponovo doci... Bas me koci ovih dana, vrat mi puca kad se okrenem na stranu(je li se to kome desavalo)...
Kaze da to moze biti uzrok vrtoglavica... E sad zna li iko kakav je taj ginko caj i sta se jos moze piti za bolju cirkulaciju???? Imam kuci vitamine B...

ja napisah pola stranice i izbacilo me...uh...elem, ako te koci ne bi trebala na masaze dok ti ne prodje...tek kada ti prodje onda barem 10 dana  svaki dan, a onda nakon toga 1 puta sedmicno ...ako imas gdje ici na plivanje to bi bilo idealno...za taj caj ne znam...b vitamin ti za to ne moze pomoci (on je vise za zivce)

< Poruku je uredio dadada -- 8.12.2009 22:29:18 >

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
13.11.2010 12:02:51   
Šanti
Nadam se da su pingpong i rabi dobro i da vise nemaju ove tegobe.
Molim vas da mi objasnite kako vas boli glava. Ja imam takav bol u potiljku, ali to su vise kao zigovi, tako zna bit jako da nekad i ne osjetim sta me zabolilo vrat ili glava. Uglavnom samo na desnoj strani, ali stvarno nekad imam osjecaj da me boli glava od vrata i obrnuto.
I ja ponekad osjecam trnce ili jedne strane lica ili uha, a i usne isto tako kao sto ste vi opisale. Najvise me brinu trnci glave, jer uvijek kontam kako glava moze trnuti.
Najgore od svega sto sam ja sve ovo ispricala svojoj doktorici i ona rekla da to nije nista. A varijacije pritiska da ne spominjem, malo malo pa u hitnu ili na CUM.

Da li neko zna da li se moze promijeniti dr porodicne medicine, u mojoj ambulanti je samo jedna dr, ali bi ja i u drugu ambulantu, pa makar po drugo misljenje ako je to moguce.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
18.12.2010 13:39:13   
daci4
evo i ja da se pridruzim sa istim problemom user posted image , ja imam suzenje desne strane krvne zile vrata i ceste napade vrtoglavice pracene nekom mutnocom u glavi i naravno to kad mi se desi i pritisak naglo skoci , pocne srce da tuce ludzacki i td uglavnom nije nimalo dobro user posted image pijem aspirin 100 cisto radi prevencije mozdanog jer sam cuo da takva suzenja i prouzrokuju mozdani ili srcani u najgorem slucaju tako da....user posted image

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
20.12.2010 16:24:56   
Aki Sa
Evo i mene na ovoj temi, nakon zanemarivanja sve cescih vrtoglavica ( sve pod opsakom povratka na posao,dojenja itd) spajanja pritisaka, trnjenja glave , zavrsila sam na detaljnjim pretragama i sa 34 god imam sljedece
Tesku insuficijenciju protok sa desne strane ( necega 22 a Dr. kaze da nebi smjelo biti manje od 40) pila Cinarizin 4 mjeseca pa sad sam na Ginku
Vrat mi je pun spondiloznih promjena, tako da paralelno sa terapijom idem na masaze, isla sam i kiroprakticaru i znatno se bolje osjecam
Vrtoglavice su se mogle pojaviti i od Hiatalne Hernije koju su mi otkrili, pa sam i za to zavrsila kod doktora koji navodno refleksoterapijom pomaze i otkanja nelagodve
Eto svasta nesto ali nedaj boze goreg


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu daci4)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
20.12.2010 16:52:34   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Evo i mene na ovoj temi, nakon zanemarivanja sve cescih vrtoglavica ( sve pod opsakom povratka na posao,dojenja itd) spajanja pritisaka, trnjenja glave , zavrsila sam na detaljnjim pretragama i sa 34 god imam sljedece
Tesku insuficijenciju protok sa desne strane ( necega 22 a Dr. kaze da nebi smjelo biti manje od 40) pila Cinarizin 4 mjeseca pa sad sam na Ginku
Vrat mi je pun spondiloznih promjena, tako da paralelno sa terapijom idem na masaze, isla sam i kiroprakticaru i znatno se bolje osjecam
Vrtoglavice su se mogle pojaviti i od Hiatalne Hernije koju su mi otkrili, pa sam i za to zavrsila kod doktora koji navodno refleksoterapijom pomaze i otkanja nelagodve
Eto svasta nesto ali nedaj boze goreg



ko da si prepisala dijagnozu mm...
dam ti savjet....svaki dan casa crnog vina....cika doktor savjetovao user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
23.12.2010 3:00:00   
daci4
to sa trnjenjem glave isto se desava i meni i i ja imam takodzer hijatalnu herniju na zeludcu i to vecu a interesuje me da li se nekom od vas desava to da vam kao nestane slike u glavi tj. na ocima neznam sad kako da objasnim kao da se gasim na par secundi i zamuti mi se sve u glavi , vrtoglavica i tako ... gadno pravo

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
31.12.2010 17:51:02   
dj12
Ja mislim da ovi problemi dolaze od jake masnoce i postepeno po malo zacepljavaju krvne sudove vrata ako se imaju non stop problemi i bol .A ako to samo ponekad to moze da bude od loseg jastuka ili loseg sna da boli glava.A ko se imaju svaki dan bolovi u vratnom delu koji zahvata i glavu to je losa cirkulacija i nedolazi koliko je potrebno krvi mozak tj u mozdane celije  Prvo sto se mora proveriti krv i kolika je masnoca  ako je masnoca dobra  onda postoji varijanta stres da je nervni sistem poceo da slabi onda treba se obratiti lijecniku  Ako je losa cirkulacija pomazu male vezbe znaci to su vezbe lagano pokretanje glave levo desno ali lagano nemoj te brzo moze doci do nesvestice samo polako na desno dokle mozete glavu okrenuti i tako na levo dobar lek je stugeron forte jednu uvece  cao!

(odgovor članu daci4)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
31.12.2010 18:10:00   
sandy82
Kakve se ja teme dohvati na novogodišnje veče! Ali moram napisati: ja imam jake glavobolje od ranog djetinjstva, otkad znam za sebe. Odavno su mi se pojavili svi ovi simptomi. Odavno imam i veliku dioptriju. Svi mogući nalazi u redu, ništa ne može biti razlog glavobolje. Zaboli me pola vrata, pola leđa, pola glave, izgubim snagu. Obavezno popijem dvije kafe i po potrebi imam sve moguće analgetike. Pritisak nizak. U normalnom stanju imam 47 do 52 kile. Masnoća, krvna slika, šećer... idealno. Doktorica kaže da i nju boli glava i da vjerovatno nikad nećemo saznati zašto. Evo, ako neko ima kakvih ideja... neka iznese...

(odgovor članu dj12)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
31.12.2010 18:12:10   
sandy82
Negdje sam čitala da je najvjerovatniji uzrok migrene pretjerana cirkulacija u vratnim žilama. Ako sam dobro skontala. Onda ovo kod mene nije problem.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
31.12.2010 19:13:24   
dj12
Da u pravu si da postoi migrena to je danas kod mnogi osoba ali nemogu da svatim da jedna doktorica kaze pacijentu da i nju boli glava i da nece saznati nikad zbog cega je to to nije tacno od necega mora da ima simtome ja bih odma otisao od nje i nikad vise nebijoj doso da mi ona bude doktor e ovako za dioptriju je naj verovatnije  bolestan ocni nervi i sve vise dolazi do oboljenja  probaj kada se tusiras na kraju neizmenicno od vrata pa na dole cas mnogo vrucu vodu cas hladnu i to nije lose za organizam i cirkulaciju ili jedi te mnogo mrkve prijesne ili kuvane

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.1.2011 16:34:33   
sandy82
Imam jednog rođaka, druga godina medicine, stanuje kod nas dok ide na predavanja. Pročitala sam mnoge njegove knjige i skontala da su i u medicini mnoge stvari relativne i nisu dovoljno istražene. Bilo kako bilo, ja sam rekla nećaku da pita te svoje doktore na fakultetu jel postoji dijagnoza "reuma glave" na šta mi se on slatko nasmijao i rekao jel to hoću da ga izbace. Mislim da sam donekle u pravu. Jedna moja prijateljica ima sličan problem. Jednom su je iz hitne poslali na neurologiju gdje su joj rekli da su joj upaljene kosti glave i propisali diklofen. Mene zaista boli na promjenu vremena, a i ta doktorica i neurolog su mi preporučili diklofenak. To je i protiv reume. Za divno čudo, sada mi dobro pomogne i paracetamol.

(odgovor članu dj12)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
19.2.2017 12:44:35   
saso
Da pokrenem temu.
Trudna sam cetvrti mjesec,medjutim problem mi pravi preskakanje srca,tacnije povremeno lupanje.U toku dana nije toliko izrazeno kao u nocnom periodu kad legnem i smirim se.Isla sam internisti,snimila ekg,uzv srca,dopler vrata.Nalaz je uredan a zakljucak je da slabiji protok u vratnom djelu zbog problema sa ledjima.Moguce da je uklijesten simpaticki nerv,pa pretpostavlja da zbog toga dolazi i do preskakanja srca.Preporucio mi vjezbe koje radim kuci ali stanje se ne popravlja.
Izmorena sam i skoro po citavu noc ne spavam.I kada uspijem zaspati probudi me snazno lupanje srca.Ako neko ima iskustva s tim,molila bih da mi se javi.Ja zaista vise ne znam sta da radim. user posted image

_____________________________

"Najusamljenije mjesto na svijetu je ljudsko srce u kojem nema ljubavi."

Kikica - mamino malo pile :)


(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
6.3.2017 17:06:11   
jaaaaa
Novi sam ovdje,uclanih se samo zbog ove teme.Meni je dr Mackic radio dopler vrata,i rekao mi da imam ubrzanje protoka na vertebrobazilarnim arterikjama,kao normalno do 30 a meni 90 i 70,zbog skolioze kicme.Ja se vec dvije godine ne osjecam dobro,imam bolove u vratu,cim je ljepse vrijeme ,tj jace sunce ,osjecam se toliko opijeno,omamljeno,vid kao da mi je zamagljen,znaci pakao,nmg da opstanem takoreci.Jel iko imao ovavku dijagnozu?

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *