|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.1.2015 12:34:34   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: aidana

Dala sam mu dozu od 9 ml paracetamola, poslije 20 min obmotaka mokrom pelenom, pa tusiranje...temp ipak rasla, kad sam izmjerila 40 odvedem ga u hitnu. Tu su mu propisali antibiotik i dali mu inekciju...spala temp bio ok, jeo, medjutim sad mu izmjerim temp kad ono 34,3! Utoplila sam ga, umotala ali me bas nesto strah, ovo mi se jos nije desilo.


t hitnu mozes i nazvati da ti daju savet oo doziranja ako nista drugo ne pomaze.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 3001
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.1.2015 8:28:07   
assmiras
Aidana,

jel dijete dobro?



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3002
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.1.2015 13:54:30   
aidana
Hvala na odgovorima i assmiras hvala na pitanju :)
Malac je bolje, juce sam mu uspjela spustati temperaturu tokom dana, navece je voltaren cepic odradio svoje. Danas mu je temperatura ispod 38 pa je ni ne skidam...vidjecemo sta dan nosi. Preksinoc mu je temperatura spala cak na 34,1 iako je bio pokriven u vise slojeva. Tek oko 5 se povecala na 35. Ta noc mi je uzela koju godinu zivota, stalno sam ga gledala kako dise i gurkala da vidim reaguje li. Bas sam se prepala, nisam znala ni kako ce reagovati na to da mu je u par sati temperatura spala za skoro 6 stepeni. Dobro je hB.
Sto se tice paracetamola vodila sam se tim da je dovoljno 10 mg po kg, po tome bi njemu bilo dovoljno 150 mg a u 5 ml ima 120. Zato sam mu davala 7 ml, od sad znam da ide veca doza. I meni je dr ovdje rekao da mu mogu sljedeci dan dati i dalsy iako je primio voltaren

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 3003
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.1.2015 14:16:14   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: aidana

Hvala na odgovorima i assmiras hvala na pitanju :)
Malac je bolje, juce sam mu uspjela spustati temperaturu tokom dana, navece je voltaren cepic odradio svoje. Danas mu je temperatura ispod 38 pa je ni ne skidam...vidjecemo sta dan nosi. Preksinoc mu je temperatura spala cak na 34,1 iako je bio pokriven u vise slojeva. Tek oko 5 se povecala na 35. Ta noc mi je uzela koju godinu zivota, stalno sam ga gledala kako dise i gurkala da vidim reaguje li. Bas sam se prepala, nisam znala ni kako ce reagovati na to da mu je u par sati temperatura spala za skoro 6 stepeni. Dobro je hB.
Sto se tice paracetamola vodila sam se tim da je dovoljno 10 mg po kg, po tome bi njemu bilo dovoljno 150 mg a u 5 ml ima 120. Zato sam mu davala 7 ml, od sad znam da ide veca doza. I meni je dr ovdje rekao da mu mogu sljedeci dan dati i dalsy iako je primio voltaren

drago mi je da si se javila i da je mališan dobrouser posted image .vjerovatno mu je bilo previše i ta injekcija voltarena i paracetamol pa se tako jako spustila temperatura.hvala Bogu sve se dobro završilo

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 3004
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.1.2015 7:53:12   
amrara
moja beba ima mjesec i pet dana i kaslje evo treci dan. prvi dan bas malo ali je to jutros vec produktivni kasalj. I ja i sin smo prebolovali gripu s njom u stanu. Ona nema temperaturue. Da li je po vama to za doktora. Strah me je da li moze tako dobiti neku vecu upalu a jos me vise strah je voditi na vojnicko medju onoliko bolesne djece. Im li neki pedijatar da radi subotom privatno. Radi li ta neka Sefika sto je svi hvale ili mira ademovic subotom. hvala n pomoci

< Poruku je uredio amrara -- 17.1.2015 7:55:33 >

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 3005
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.1.2015 10:48:17   
canim
Ja mislim da mira ademovic ima privatnu ordinaciju ali nisam sigurna.Nas je dr Lutvo Hodzic i hB uvijek je dostupan cak i nedeljom sam je vodila kad je bilo potrebno, a sto se kaslja tice da ti nije zrak u sobi suh, jeli imas kakav osvjezivac ili dali stavljas vodu na radijatore i sl.
Idi na temu privatni pedijatri, ima tamo dosta preporuka.

< Poruku je uredio canim -- 17.1.2015 10:49:01 >

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 3006
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
22.1.2015 17:15:34   
Angelica
Nije hitno al ne znam gdje da pitam kod A. se počela guliti kožica sa dlanova i prstiju, je li ima ko sličnog iskustva?


_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 3007
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
22.1.2015 17:26:27   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Angelica

Nije hitno al ne znam gdje da pitam kod A. se počela guliti kožica sa dlanova i prstiju, je li ima ko sličnog iskustva?



jel ima ikakve druge smetnje ...
moze biti jednostvno samo suha koža.... možeš namzati s bepanthen... ako ne prodje ili se pojave i nek drugi siptmi posjeti pedicu...
mozda je rekcija na neki novi sapun !?

javlja se i kod sarlaha tj streptokoka ...

provjer mu jezik i tabane ...da nije ona bolest usta ruku i stopala

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 3008
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
22.1.2015 18:11:55   
Angelica
jezik je ok, tabani ok, malo na nožnom palcu se počela guliti koža, hajd posmatrat ću ga
nadam se da nije nista opasno jer se to kod muža isto znalo javiti ali u ljetnom periodu

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3009
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
22.1.2015 20:30:34   
maja78 RR
zna to i od manjka imuniteta se desiti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 3010
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
22.1.2015 22:26:08   
Alma_27
Fali mu nekog vitamina ili tako nesto. Ja sam to nekoliko puta imala. probaj nekom kremom prvo. obicno se brzo povuce.


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 3011
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
6.2.2015 13:55:05   
ninuska
Koji je najbolji sirup za dosadni, suhi kasalj? Maloj ce sad 3,5 godine
Smori je ovaj kasalj narocito po noci, zna po pola sata konstantno kasljati.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3012
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
6.2.2015 14:11:54   
DM

IZVORNA PORUKA: ninuska

Koji je najbolji sirup za dosadni, suhi kasalj? Maloj ce sad 3,5 godine
Smori je ovaj kasalj narocito po noci, zna po pola sata konstantno kasljati.


je li vam suh zrak u prostoriji?
da probaš na radijatore staviti vodu sa eukaliptusom ili u neku posudu kamilicu pa da isparava?!
kod kašlja je bitno da se što više tekućine unosi u organizam, a za sirup je možda najbolje da se posavjetuješ sa lekarom ili apotekarom

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 3013
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
6.2.2015 14:14:31   
ninuska
Nije suh vazduh..pocelo je prije dva dana..ne vodi mi se doktoru jer nema ni temperaturu niti vidim da joj je grlo crveno. Znam da su nam nekad savjetovali prospan, ali nam nije pomogao. Mislila sam na osnovu iskustva vise zenica, pa da probamo.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 3014
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
6.2.2015 22:13:18   
maja78 RR
Nunuska kod nas je tako bilo i kad sam odvela ispade upala pluca

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 3015
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 13:56:21   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: ninuska

Koji je najbolji sirup za dosadni, suhi kasalj? Maloj ce sad 3,5 godine
Smori je ovaj kasalj narocito po noci, zna po pola sata konstantno kasljati.


Kod nas je tako bilo prije par mjeseci i cak sam malenog doktoru vodila. Pluca i grlo bili cisti. Doktorica nam preporucila Herbion islandski lisaj, jer se on valjda lijepi direktno za grlo i sluznicu i tako smiruje kasalj, tako je nama dr objasnila.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 3016
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 14:15:16   
mama2009

IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: ninuska

Koji je najbolji sirup za dosadni, suhi kasalj? Maloj ce sad 3,5 godine
Smori je ovaj kasalj narocito po noci, zna po pola sata konstantno kasljati.


Kod nas je tako bilo prije par mjeseci i cak sam malenog doktoru vodila. Pluca i grlo bili cisti. Doktorica nam preporucila Herbion islandski lisaj, jer se on valjda lijepi direktno za grlo i sluznicu i tako smiruje kasalj, tako je nama dr objasnila.


mi se skoro muesec borimo s suhim i latingealnim kasljem, grlo ok, pluca cista, smrca ona i kaslje, na svoju ruku ukljucim inhalacije dexametazonom nista, kslje i dalhe, opet odem dr kaze daj joj jos tri inhalacije, evo od jutros nije prestala kasljati, davala sam joj. api sirup nsta, flonidan nista....ludim
morat cu probati taj herbion


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 3017
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 14:32:08   
AnLu
Domaci ljek za suhi iritantni kasalj... Iscjedi limun i stavi soli izmjesaj i da djete popije, moji ne vole pa im spricom dam samo pazim da direktno u zdrjelo ne spricam i odmah posle desetak minuta smiri se kasalj.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3018
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 15:01:29   
mama2009

IZVORNA PORUKA: AnLu

Domaci ljek za suhi iritantni kasalj... Iscjedi limun i stavi soli izmjesaj i da djete popije, moji ne vole pa im spricom dam samo pazim da direktno u zdrjelo ne spricam i odmah posle desetak minuta smiri se kasalj.

laringealni je kod nas uzassss kao da copor pasa imam u kuci

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 3019
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 15:25:07   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mama2009


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: ninuska

Koji je najbolji sirup za dosadni, suhi kasalj? Maloj ce sad 3,5 godine
Smori je ovaj kasalj narocito po noci, zna po pola sata konstantno kasljati.


Kod nas je tako bilo prije par mjeseci i cak sam malenog doktoru vodila. Pluca i grlo bili cisti. Doktorica nam preporucila Herbion islandski lisaj, jer se on valjda lijepi direktno za grlo i sluznicu i tako smiruje kasalj, tako je nama dr objasnila.


mi se skoro muesec borimo s suhim i latingealnim kasljem, grlo ok, pluca cista, smrca ona i kaslje, na svoju ruku ukljucim inhalacije dexametazonom nista, kslje i dalhe, opet odem dr kaze daj joj jos tri inhalacije, evo od jutros nije prestala kasljati, davala sam joj. api sirup nsta, flonidan nista....ludim
morat cu probati taj herbion


I mi smo pokusavali api sirup, pa i prospan, 0 bodova. A dijete se bukvalno gusi u kaslju. Zavrnuli grijanje u njegovoj sobi, vlazili prostoriju, ja nocima iskuhavala veliku serpu kamilice i mente i unutra ubacim fitobalma i kapi eukaliptusa, ma nista, kaslje kako kaslje. Cini mi se da je na kraju prestalo samo od sebe.
A eto bili smo i kod doktora, jer je harala ona neka atipicna upala pluca i sve cisto i mirno bilo.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3020
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 20:39:26   
maja78 RR
JAsam po preporuci Visnje nabavila sirup od jednog travara i on je i za imunitet i za disajne, i zaista nama pomaze

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 3021
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 21:11:29   
mama2009

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

JAsam po preporuci Visnje nabavila sirup od jednog travara i on je i za imunitet i za disajne, i zaista nama pomaze

jel d A.K.

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 3022
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.2.2015 21:33:00   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: mama2009


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

JAsam po preporuci Visnje nabavila sirup od jednog travara i on je i za imunitet i za disajne, i zaista nama pomaze

jel d A.K.


jeste

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3023
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
9.2.2015 9:22:40   
almondray
Mame bronhitičara trebam savjet;
Moj malac 2,3g već tri mj. kuburi sa op.bronh. Od 23.01 do danas je imao čak 3x isti.
Ležali smo i bolnici ,kratkotrajno, gdje su mu snimili pluća i na snimku se vidi da ima tog nekog sekreta.

Eh ,mene zanima ovo: kad je u opsttrukciji u dz. mu daju za terapiju : ventolin 4x1 atrovent 4x1 i fliksotid2x1.
Međutim ,odvela sam ga privatniku koji kaže da ta terapija nije na mjestu.Navodno nije uvijek poželjno davati i ventolin i atrovent.Kaže da sam ga "nabubala" atroventom i da zvoni.user posted image e i ja čujem tu zvonjavu(kao da u bunaru kašlje)
Prošle sed. u bolnici su mu odmah isključili atrovent a ventolin koristi(i taman smo krenuli na smanjivanje doze ponovo dobije bronh.)
Danas mu dr. ponovo propisuje istu terapijuuser posted image
Kakvu terapiju dobijaju vaša djeca?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 3024
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
9.2.2015 9:57:55   
Sedina 30
Caj za bronhitis i kasalj.
Šećer sa 1 dcl vode rastopiti na vatri u posudi . U rastopljeni šećer dodati 2 dcl limunovog soka nesmije prokuhati.
2
Posebno se skuhaju 2 žlice sljezovog korjena u 1 litri vode . To se kuha dok neiskuha na pola . Procijediti i pomiješati sa smjeson od limuna i šećera. Staviti u staklenku i piti po uputama.
3
Mala dijeca 5 do 6 puta po 1 žlicu svaki dan dok se ne popije cijeli pripravak.
kazu da super pomaze, moze u tegli stajati oko mjesec dana, naravno u frizideru

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *