|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  118 119 [120] 121 122   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 18:18:18   
Full Moon
Koko, zasad cemo pricekati, razmislit cemo o svemu, a i porazgovarati malo sa dr., mah sad svako dijete na nesto alergicnouser posted image
Hvala na savjetimauser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2976
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 18:46:54   
SREĆNA
Mom E se javi koprivnjača od kartona, bas sam upratila i uvjerila se u to.Ne mora biti od hrane, možda je i neka buba negdje gricnula.Nada m se da će biti dobro user posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2977
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.11.2014 12:43:43   
ananas_ze
mjerila sam S temp
guza 38.2
pazuh 37.1
uho 36.6
nigdje nista nisam dodala,oduzela, jesam trebala? gdje sta?
i da raskomtila sam ga,nisam tusirala,on je vesel,igra se,doji, kasika usta danas bas i nece i mislim da su samo zubici u pitanju

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2978
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.11.2014 12:45:06   
ananas_ze
.

< Poruku je uredio ananas_ze -- 17.11.2014 12:46:58 >


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2979
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.11.2014 12:49:29   
mimi_2in1
ananas koliko ja znam samo se ispod pazuha ne oduzima. nisam sigurna koliko al mislimd ase od guze oduzima 0.5... a uho mi nikako nije jasno opcenito. trazila citala kazu da je u uhu kad se dobro izmjeri inace visa temperatura..no asji je uvijek tako 36, 1-36,2. ja nekako uzimam za mjerilo normalni toplomjer i pazuh.

ako je on dobro raspolozen i ne klone, mislim da je ok. samo ga prati kako ide noc. vrlo je moguce da su zubiti, ako nece da jede...ili ga grlo malo boli.. dakle ja bih ga pratila i mjerila ispod pazuha. ako predje 38 onda mozda dati nesto :)

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2980
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.11.2014 12:51:38   
irenaSA
Pazuh se ništa ne odbija...guza i uho da pola stepena guza u vašem slučaju 37.5
Mislim da to nije ništa strašno jer nekada je ljudska normalna do 37 sa 2
Pratite predveče negdje od šest kada inače temp raste...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2981
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
17.11.2014 12:57:01   
ananas_ze
hvala na brzim odgovorima, odbijanje hrane nam je uvijek bilo povezano sa zubicima i blago povisena temp,sad je malo visa,al pratim user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 2982
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
28.12.2014 18:18:16   
Alma_27
Sin ima 5g.
Jako ga boli grlo, ne moze gutati i bas se pati. Citav vikend mu prskam grlo sprejem s propolisom i pokusavam sve da ne dodjemo do antibiotika.
Probali smo i cajeve i maze i med i sve pripravke kod kuce. Ne zna da grgolji i vise nista nece da proguta.
Nema probleme s disanjem ni temperaturu.
Sta da mu veceras dajem da malo popusti bol dok sutra ne odemo doktorici? Koje pastile? Koji sprej? Sve sto ja znam je za odrasle user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2983
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
28.12.2014 19:00:53   
canim
Jesi vidjela dali ima gnojnih cepica, da nije pocetak angine ?

Pa jeli jeo bilo sta, pilece supice bar, nesto ? daji mu samo tecnosti sto vise, ja ne znam sta bih ti savjetovala, mozda da pitas u apoteci ima li nesto ?

Ova moja cura zadnjih nekoliko veceri bas tesko dise kad spava, po danu nema nekih problema, ali navece bas ima, kao da joj se sekret nakupi pa nemoze da dise fino.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2984
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
28.12.2014 20:02:06   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Sin ima 5g.
Jako ga boli grlo, ne moze gutati i bas se pati. Citav vikend mu prskam grlo sprejem s propolisom i pokusavam sve da ne dodjemo do antibiotika.
Probali smo i cajeve i maze i med i sve pripravke kod kuce. Ne zna da grgolji i vise nista nece da proguta.
Nema probleme s disanjem ni temperaturu.
Sta da mu veceras dajem da malo popusti bol dok sutra ne odemo doktorici? Koje pastile? Koji sprej? Sve sto ja znam je za odrasle user posted image

tantum verde sprej,nama njega uvijek dr preporuči kod tih bolnih stanja grla.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2985
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
30.12.2014 14:57:45   
Alma_27
hvala, cure! apotekarka je preporucila lysobact sprej. blagog je okusa. i neke pastile. pomoglo je a je opet sutradan dobio sirup zinnat user posted image
al, samo da ga ne boli vise.
ja se nisam sjetila tantum verde iako je i nama dobro koristo....

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 2986
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:29:36   
aidana
Znam da se ovo spominjalo vec bezbroj puta ali nemam vremena traziti i citati. Dala sam u zadnjih 15 sati dijetetu po 2x dalsy i paracetamol sirup koji uopste ne djeluju. Kad smijem dati voltaren cepic? Znam da se s jednim lijekom moze kombinovati s drugim ne.
Nikako ne uspijevam spustiti temperaturu od sinoc. Jutros sam dala dalsy i spustila se max na 38,3 da bi se nakon 2 sata opet popela na 39. Ni obloge ne djeluju. Prije pola sata sam dala paracetamol i dalje je 39,3 temperatura, a on zaspao nema snage vise jadan. I groznica ga hvata pa ga ne mogu ni tusirati sav se pocne tresti. Nadam se da ce mu barem od cepica biti bolje.
Tipkam s moba a i u blagoj panici sam pa izvinite na greskama.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2987
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:36:13   
canim
Ja mislim da mozes voltaren cepice dati ne zavisno od paracetamola i dalsija, jesi sigurna da si davala pravu dozu paracetamola i dalsija ?
Ja skoro uvijek kombinujem jedno i drugo, ja mislim min na 4h mada cini mi se moze i na 2h po potrebi.

Samo da dignem temu mozda se neko javi upuceniji oko voltarena, ja sam mozda samo jednom dala voltaren.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2988
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:42:05   
palachinken
Koliko je dijete teško i koliko si mu Dalsija dala?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2989
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:44:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Znam da se ovo spominjalo vec bezbroj puta ali nemam vremena traziti i citati. Dala sam u zadnjih 15 sati dijetetu po 2x dalsy i paracetamol sirup koji uopste ne djeluju. Kad smijem dati voltaren cepic? Znam da se s jednim lijekom moze kombinovati s drugim ne.
Nikako ne uspijevam spustiti temperaturu od sinoc. Jutros sam dala dalsy i spustila se max na 38,3 da bi se nakon 2 sata opet popela na 39. Ni obloge ne djeluju. Prije pola sata sam dala paracetamol i dalje je 39,3 temperatura, a on zaspao nema snage vise jadan. I groznica ga hvata pa ga ne mogu ni tusirati sav se pocne tresti. Nadam se da ce mu barem od cepica biti bolje.
Tipkam s moba a i u blagoj panici sam pa izvinite na greskama.


Voltaren i dalsy a i paracetamol možeš sa čepićima...možeš kombinirati na 6 tj...4 sata...
ako si dala neki do sirupa sad sada najranije za 4 sata možeš drugi sirup il za 4 sata čepić...ali nakon čepića prije isteka 6 sata ni sirup ni čepić opet ja ne bih ...


a zašto ne djeluju...
kako doziraš...
Koliko je dijete i koliko kilograma ima i kolike doze si davala...

dalje...
virus kao takav vlada...dosta djece se sa istim bori..organizam sa turom 38 ...pa i 38.5 se bori sa tim virusom...ne brini...izborit će se...samo polako...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2990
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:48:04   
canim
Ja mislim da je voltaren ne zavisan po sastavu od dalsija i paracetamola te se isti moze dati 2 puta dnevno ne zavisno kad si ove druge dala, ali ne mogu ti to preporuciti jer ni ja se ne sjecam jeli to tacno, a cini mi se da mi je nekad to pedijatar govorio, s obzirom da nisam u praksi koristila nebih preporucila .


aidana, mozes nazvati i neku od apoteka i one znaju kako idu te kombinacije tableta, isto tako mozes i hitnu nazvati ja mislim da oni imaju uvijek nekog dezurnog tamo.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2991
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 12:55:30   
ladyblue RR
prvo nam reci koliko je teško dijete da vidimo da nisi fulila sa doziranjem.

Voltaren i Dalsy se NE KOMBINUJU, Pradacetamol i jedan od ova 2 mogu.....ja sam i na 2 sata davala kada je bilo gusto. najbolje je napraviti min. 4 sata razliku ali ako moraš davati može i kraći razmak.
i ne paniči. 39 nije neka previsoka temperatura te nema razloga da često daješ antipiretike. preko 40 je gadno a sve do tada nije prestrašno.

< Poruku je uredio ladyblue -- 14.1.2015 12:56:20 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2992
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 13:11:43   
assmiras
Aidana, ne znam koliko je i kolko je tesko dijete, ali pazi na doziranje. Trenutno je lud virus (mi smo svi pokoseni istim) i pravo su visoke temp. Mislim da malom mozes poslije paracetamola dat voltaren, ali sacekaj bar 4 h i opet pazi na tezinu djeteta i doziranje, i vise ne mijesaj Dalsy s istim. 39 je visoka, ali nije strasna tura, ja svom malom do 38,8 i ne skidam, oni se bore s tim. Raspremi ga, lagana pamucna odjeca, ne pokrivaj ne topli ga. Ja nekako s tim voltarenom najvise radim nocu, tad mi je najbitnije da se spusti kako treba.
U periodu dok je visoka, a ne mozes mu nista dat imas metod da pokvasis veliki peskir (toplom vodom), raspremis dijete i umotas ga cijelog u peskir (ispod ruku i cijelo tijelo, glavu ne), preko njeg obavezno suhi peskir i tako ga drzis oko 10 min. Znaci obavezno preko suhi peskir, ja nekad stavim i dva, posto se prvi pokvasi.... ovo mi je djelotvornije od tusiranja.... user posted image
Nadam se da sam ti malo pomogla, i najbitnije je da ne panicis, nego smireno.....
IZVORNA PORUKA: aidana

Znam da se ovo spominjalo vec bezbroj puta ali nemam vremena traziti i citati. Dala sam u zadnjih 15 sati dijetetu po 2x dalsy i paracetamol sirup koji uopste ne djeluju. Kad smijem dati voltaren cepic? Znam da se s jednim lijekom moze kombinovati s drugim ne.
Nikako ne uspijevam spustiti temperaturu od sinoc. Jutros sam dala dalsy i spustila se max na 38,3 da bi se nakon 2 sata opet popela na 39. Ni obloge ne djeluju. Prije pola sata sam dala paracetamol i dalje je 39,3 temperatura, a on zaspao nema snage vise jadan. I groznica ga hvata pa ga ne mogu ni tusirati sav se pocne tresti. Nadam se da ce mu barem od cepica biti bolje.
Tipkam s moba a i u blagoj panici sam pa izvinite na greskama.



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2993
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 13:23:57   
aidana
15 kg 2 god i 7 mjeseci. Davala sam 5 ml dalsya i 7ml paracetamola. Sad sam ga motala u mokru pelenu ali je toliko vristao da sam cini mi se napravila kontra efekat. Nije mi se jos desilo da nijedan od sirupa ni tusiranje, obloge, motanje...ne daje neke rezultate. Jos mi je gore sto nisam kuci pa ne znam ni gdje bi ga ovdje odvela,kojem doktoru.
Ja sam mislila da izmedju 2 doze dalsya mora proci 8 sati a izmedju 2 doze paracetamola 6 sati. Nisam jos nikad nista davala na 2 sata.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2994
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 13:35:43   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: aidana

15 kg 2 god i 7 mjeseci. Davala sam 5 ml dalsya i 7ml paracetamola. Sad sam ga motala u mokru pelenu ali je toliko vristao da sam cini mi se napravila kontra efekat. Nije mi se jos desilo da nijedan od sirupa ni tusiranje, obloge, motanje...ne daje neke rezultate. Jos mi je gore sto nisam kuci pa ne znam ni gdje bi ga ovdje odvela,kojem doktoru.
Ja sam mislila da izmedju 2 doze dalsya mora proci 8 sati a izmedju 2 doze paracetamola 6 sati. Nisam jos nikad nista davala na 2 sata.

aidana na panadol baby sirupu,to je takođe paracetamol piše od 13-15kg ide 9ml sirupa,a 15-21kg-10ml.sirup sadrži 120mg paracetamola u 5ml.znači ovo 7 ti je malo manja doza

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2995
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 13:43:55   
bebaa
i moj ima 15 kg i dajem mu 9 ml...što kaže tinki piše tako i na kutiji......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 2996
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 13:54:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: aidana

15 kg 2 god i 7 mjeseci. Davala sam 5 ml dalsya i 7ml paracetamola. Sad sam ga motala u mokru pelenu ali je toliko vristao da sam cini mi se napravila kontra efekat. Nije mi se jos desilo da nijedan od sirupa ni tusiranje, obloge, motanje...ne daje neke rezultate. Jos mi je gore sto nisam kuci pa ne znam ni gdje bi ga ovdje odvela,kojem doktoru.
Ja sam mislila da izmedju 2 doze dalsya mora proci 8 sati a izmedju 2 doze paracetamola 6 sati. Nisam jos nikad nista davala na 2 sata.

aidana na panadol baby sirupu,to je takođe paracetamol piše od 13-15kg ide 9ml sirupa,a 15-21kg-10ml.sirup sadrži 120mg paracetamola u 5ml.znači ovo 7 ti je malo manja doza

da subdoziranjem nećčeš postići skidanje temperature

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 2997
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
14.1.2015 15:08:37   
assmiras
Napisi gdje si, mozda te neko bude imao gdje uputiti..... Ima nas iz razlicitih gradova.... Po velicini mu mozes dat voltaen 12,5 mg, mislim svakih 8 h a mozes dopunjavat paracetamol.... mad apokusaj da mu cepic das sto kasnije, da mu noc bude koliko toliko mirna......
Nadam se da je bolje user posted image
IZVORNA PORUKA: aidana

15 kg 2 god i 7 mjeseci. Davala sam 5 ml dalsya i 7ml paracetamola. Sad sam ga motala u mokru pelenu ali je toliko vristao da sam cini mi se napravila kontra efekat. Nije mi se jos desilo da nijedan od sirupa ni tusiranje, obloge, motanje...ne daje neke rezultate. Jos mi je gore sto nisam kuci pa ne znam ni gdje bi ga ovdje odvela,kojem doktoru.
Ja sam mislila da izmedju 2 doze dalsya mora proci 8 sati a izmedju 2 doze paracetamola 6 sati. Nisam jos nikad nista davala na 2 sata.



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2998
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.1.2015 1:24:15   
aidana
Dala sam mu dozu od 9 ml paracetamola, poslije 20 min obmotaka mokrom pelenom, pa tusiranje...temp ipak rasla, kad sam izmjerila 40 odvedem ga u hitnu. Tu su mu propisali antibiotik i dali mu inekciju...spala temp bio ok, jeo, medjutim sad mu izmjerim temp kad ono 34,3! Utoplila sam ga, umotala ali me bas nesto strah, ovo mi se jos nije desilo.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2999
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.1.2015 7:41:08   
assmiras
Draga aidana,

kako je bebac sad? Nadam se da je bolje. user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 3000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  118 119 [120] 121 122   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  118 119 [120] 121 122   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *