|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 16:09:11   
Ben 10
Ja bi svoje odmah odvela kod dr.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2951
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 16:16:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

bebi od 2,5 mjeseca temp 37,7 sta raditi. imao je bronhiolitis i pusteni u petak iz bolnice.



Ako je već bio u bolnici, ja bih ga odvela ljekaru opet.

Da nije bio, i da nema tu dijagnozu, vjerovatno bih samo tuširala.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2952
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 16:16:08   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

bebi od 2,5 mjeseca temp 37,7 sta raditi. imao je bronhiolitis i pusteni u petak iz bolnice.

prati
a jeli u guzi temp jer kad odbijes 0,5 to je 37,2 ako vec nisi odbila
a ako bi se nastavilo i sutra i islo preko 38 odvela bih dr jer pretpostavljam da je beba bila pod antibiotikom pa ne bi smjelo vise biti temp

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2953
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 17:42:52   
Dzenana_G
Zar se odbija kad se mjeri u guzu? 37,7 je u guzi. Dala sam mu paracetamol. On nikako nije imao temperaturu ovo kako je bolestan.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 2954
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 18:17:54   
Ljubicica3
Ja bih ga odvela doktoru odmah bas zbog toga sto je vec bio u bolnici I zbog te njegove dijagnoze,pa,iako ne bude I nije nista da sam bar mirna.
Moja I je isto kao beba od 11mjeseci dobila pneumoniju I poslije opet sa 3 godine jaku virusnu upalu disajnih organa a taj put nije morala u bolnicu I rijesili smo to sa antibioticima hvala Bogu.Od tad cim se malo prehladi hvata me strah da ne bi opet ne daj Boze.
Ne znam kako je u Bosni ali ovamo je se pojavio opasan virus respiratornih organa.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2955
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
8.9.2014 23:56:29   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zar se odbija kad se mjeri u guzu? 37,7 je u guzi. Dala sam mu paracetamol. On nikako nije imao temperaturu ovo kako je bolestan.


Ako mjeris rektalno odbija se.
Kako je sada maleni ?

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2956
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.11.2014 14:21:58   
elmaL
Zene, E mi ima upalu uha, sad je stigao od dr. Dala mu Klamoks antibiotik da pije.
Zna li neko koliko dugo ga treba uzimatiuser posted image mm ne zna, mozda mu dr nije ni rekla, a mozda nije ni cuo od Eminove vike . Nemamo iskustva s antibioticima, a prvi put da ga uho boli.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2957
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.11.2014 14:24:01   
bebacha

IZVORNA PORUKA: elmaL

Zene, E mi ima upalu uha, sad je stigao od dr. Dala mu Klamoks antibiotik da pije.
Zna li neko koliko dugo ga treba uzimatiuser posted image mm ne zna, mozda mu dr nije ni rekla, a mozda nije ni cuo od Eminove vike . Nemamo iskustva s antibioticima, a prvi put da ga uho boli.


pogledaj u upustvu al ja mislim da je 7 dana

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2958
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.11.2014 15:05:32   
djudrdjica
Pa trebao bi, koliko znam, popiti cijelu dozu, tu bocicu.
Ja sam obicno svog, ako dr ne bi drugacije naglasila, vodila na kontrolu dan prije nego sto bi popio antibiotik do kraja kako bi vidjela je li mu ta doza bila dovoljna ili eventualno treba produziti. Upalu uha veoma je vazno izlijeciti do kraja kako ne bi doslo do recidiva ili prosirenja, tako da nikad nisam (a imao ih je dosta) pustila uplau uha bez kontrolnog pregleda.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2959
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.11.2014 15:14:19   
elmaL
Pise da se treba iskoristiti u roku 7 dana nista vise.

I ja sam kontala odvest ga u petak pa da ga pregleda i vidi kakvo je stanje. Svako danas nije bila njegova ped.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 2960
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
11.11.2014 19:17:44   
krofnica Mo

IZVORNA PORUKA: elmaL

Pise da se treba iskoristiti u roku 7 dana nista vise.

I ja sam kontala odvest ga u petak pa da ga pregleda i vidi kakvo je stanje. Svako danas nije bila njegova ped.



Na zalost imam iskustva s antibioticima i uvijek ga pijemo do zadnje kapi i onda kontrola,ima li dječak temperaturu i jel dobio kapi uz antibiotik.

_____________________________

Slušaj ti mali,prgavi smislu mog života,nemam ja vremena da te ne volim...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2961
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
11.11.2014 21:58:58   
elmaL

IZVORNA PORUKA: krofnica Mo


IZVORNA PORUKA: elmaL

Pise da se treba iskoristiti u roku 7 dana nista vise.

I ja sam kontala odvest ga u petak pa da ga pregleda i vidi kakvo je stanje. Svako danas nije bila njegova ped.



Na zalost imam iskustva s antibioticima i uvijek ga pijemo do zadnje kapi i onda kontrola,ima li dječak temperaturu i jel dobio kapi uz antibiotik.

Nema temperaturu, spala je prije nego smo poceli piti.
mm je danas isao u apoteku rekla mu je cijelu terapiju od 7 dana. Pa onda cemo tako i uraditi.
Dala mu je Operil sprej za nos 3-4 puta na dan.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu krofnica Mo)
Neposredna veza do poruke: 2962
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.11.2014 14:14:05   
Full Moon
Pozzz, ima li iko pojma o sljedecim simptomima, mislim vezu li se za neku bolest, malena je blago prehladjena, bez temperature, samo slini, i odjednom joj se maloprije jako zacrvenilo podrucje ispod brade, ono kao pola vrata, pitam da znam trebam li sta jos pratiti?

Hvalauser posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2963
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.11.2014 18:01:25   
teacher75
Nemamo to iskustvo, al da nije neka alergija u pitanjuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2964
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.11.2014 18:03:43   
Full Moon
Tiki, odveo je muz dr., napisem sta i kako kad imadnem vise info, hvala na javljanjuuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 2965
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.11.2014 20:18:48   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Pozzz, ima li iko pojma o sljedecim simptomima, mislim vezu li se za neku bolest, malena je blago prehladjena, bez temperature, samo slini, i odjednom joj se maloprije jako zacrvenilo podrucje ispod brade, ono kao pola vrata, pitam da znam trebam li sta jos pratiti?

Hvalauser posted image

slicno nam se desilo...samo kasalj i curenje nosa...nakon toga osip po licu (uho i obrazi)..moj strah da su zausnjaciuser posted image ...prepisan antibiotik (radi crvenog grla) te flonidan..nista od navedenog nisam dala...sacekala par sati...povuklo se...sretnouser posted image i cuvaj mi to dijeteuser posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2966
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
15.11.2014 20:50:44   
Hanady RR
Full moon nadam se OK je dijete...
da je ljekar dijagnosticirao da će brzo proći...user posted image

ka što reče yoko eto...ili da kažem yeko onouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 2967
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 9:51:34   
Full Moon
Evo samo da javim ukratko, dijagniosticirana je alergijska reakcija, zaista ne znam na sta, jer je imala uobicajenu ishranuuser posted image dobila je injekciju i flonidan. Sve joj se odmah povuklo ali najgore sto nemam pojma sta je izazvalo, bilo je zaista grozno, kao neko da je koprivom sibao, slikala sam.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2968
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 10:20:42   
teacher75
Od moje drugarice mala je dobila tezi oblik koprivnjace tek nekad u 6.il 7.godini a do tad nikad nije imala alergijsku reakciju. Ni dan danas ne znaju sta je izazvalo,dobila napad gusenja, gadan osip, temperaturu, nekoliko dana je primala injekcijeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2969
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 10:25:35   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Evo samo da javim ukratko, dijagniosticirana je alergijska reakcija, zaista ne znam na sta, jer je imala uobicajenu ishranuuser posted image dobila je injekciju i flonidan. Sve joj se odmah povuklo ali najgore sto nemam pojma sta je izazvalo, bilo je zaista grozno, kao neko da je koprivom sibao, slikala sam.



alergo testove uradi cim budes mogla ...
orgnizni su čudo... nikad neznas kad mogu postati alergicni na nesto

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2970
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 10:42:33   
mimi_2in1
bas sam htjela napisati, moj amidza, dakle odrastao covjek, ovog ljeta je imao nesto slicno. zaglavio hitne..ama jedva kutarisao zivu glavu. izbacilo mu tako plikove i crvenilo i uhvatilo ga gusenje. elem ispalo je da je razvio aleriju user posted image oni misle da je paradajz bio u pitanju user posted image ...bas mu se bilo iskomplikovalo. dali mu lijekove za tu alergiju, pa mu oni uticali na srce..pa onda to isao rjesavati. ma uzas majke mi...dugo je pio lijekove, pa su mu rekli da saceka jedan mjesec pa da ide na testove. to a cijeli zivot nije imao alergija.

mm se nesto aktiviralo ima dva mjeseca, dugo vec se bori. povisen mu ina Ige, uhvati ga ne moze da dise. e posto je kao mali imao alergiju na prasinu i smog kaze mu dr da se ta alergija aktivirala..a nije ima 10- 15 godina user posted image takod a organizmi su bas cudo ...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2971
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 10:49:40   
Ben 10
Ja sam svoju alergiju dobila u 21-oj godini zivota na polen od trave i sase...nikada ga do tada nisam imala.To jutro sam krenula na posao ,normalno i morala sam proci pored jednog potoka koji je obrastao travom i sasom i doci do ordinacije u kojoj sam radila,otvorila i uradila sto treba jer prva dolazim i dolazi mi koleica i govori kakva si to E ,ja na ogledalo ,kod mene lice ko da me neko udarao koprvom .Dr je ubrzo dosla kod koje sam radila pregledala me i odmah uradili alergotestove,dobila injekciju i poslala me kuci.Alergotestovi pokazali alergiju na polen od trava i na raz ,a ja tamanila svako jutro do posla neke razovne kifle koje volim i dan danas .Pocas_tim se ja njima ,ali osjetim da mi gore ubrzo obrazi...
Tako da alergije se mogu pojaviti i nestati kada se najmanje nadas...
Pokusaj sto prije uraditi alergotestove,mada i oni nekada znaju omanuti,kao sa mojim djetetom...

< Poruku je uredio Ben 10 -- 16.11.2014 10:50:37 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2972
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 13:28:49   
yoko eto
mislim da nema razloga za paniku. bila je bolesna...imunitet joj je malo opao...samo opusteno...tek ukoliko se opet pojavi bih ja raymisljala o pretragama

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 2973
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 15:39:52   
Full Moon
Ma da, bas grozno je kad nemas pojma sta bi joj moglo to izazvati, a kako sam cula ovdje s tim alergo testovim gataju, kao ne urade sve, ili ono otprilike sta bi moglo biti pa samo tu grupu...raspitat cu se jos, hvala svima ;)

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 2974
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
16.11.2014 17:52:03   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Ma da, bas grozno je kad nemas pojma sta bi joj moglo to izazvati, a kako sam cula ovdje s tim alergo testovim gataju, kao ne urade sve, ili ono otprilike sta bi moglo biti pa samo tu grupu...raspitat cu se jos, hvala svima ;)





upotrijebe se standardni alergeni.najcesce oni koji su poznati da izazivaju alergije.tipa cokolada,jaja,jagode,prasina,perje,polen i sl.
iako postoji milion uzroka alergija.
ja sam alergicna na polen,kucnu prasinu,perje,sumske jagode i na nekih tonu lijekova.
meni su uspjeli otkriti uzroke alergija kao djetetu medjutim mojoj djeci nisu.tako da meni ovi alergotestovi mogu a i ne moraju biti rjesenje tvog problema.
a da se raspitas za neke druge metode?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *