|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:15:19   
Nunichi
Moja kolegica je nadoknadila tako sto je u litar zdrebceve krvi stavila 1kg secera u kocki i 1 kg suhih sljiva,kuhala 15 minuta i svaki dan po malo jela.
Probala sam to,jako je ukusno. user posted image

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:15:47   
Latinka
teta berta, i kod mene je bilo zeljezo 2-znam kako je kad nigdje sama ne smijes izaci. Pa sam jos bila pala i u depresiju.a,apetit,naravno,nikakav. Onda sam jela jetricu i ostalo sta god sam cula da je dobro,pila tu gore pomenutu mjesavinu soka: cvekla,mrkva,jabuka,limun i umjesto meda sam stavljala smedji secer, pila guber vodu (dr.u ambulanti bio iz Srebrenice pa mi on donosio)i razne sirupe i nista mi nije pomagalo.Da,jela sam frisku slezenu (fujjj!!!), to mi je dr.preporucio, i na kraju se odlucila da kupim ipak neke tablete (Natural Wealth). Sad, jesu li mi one pomogle ili to sto sam jedno jutro ustala i rekla sebi: halo,ustani,nisi tesko bolesna, daj malo-jedi "nazor" i ne dozvoli da ti to stavi jedan veliki X preko zivota. I,stvarno, bilo mi je bolje.Naravno, ne odmah, ali postepeno. Svako malo sam jela,izlazila sto vise na zrak i eto.
Nadam se da ce ti biti bolje. Jer da bi ti bebica bila dobro i ti moras biti dobro
Sretnouser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:16:33   
D_K
Jasta cu nego probati - ako je laksi za podnijeti nego Ferum to je super..
Bas ti hvala na info-u :)
Ide li na recept ili je u slobodnoj prodaji - sorry ali moram pitati..

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:17:24   
Latinka
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Moja kolegica je nadoknadila tako sto je u litar zdrebceve krvi stavila 1kg secera u kocki i 1 kg suhih sljiva,kuhala 15 minuta i svaki dan po malo jela.
Probala sam to,jako je ukusno. user posted image



A,i to sam koristila, samo sto sam u to jos stavljala i cimet. Ukusno jest, samo ne znam smijes li to zato sto dojis

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:23:20   
D_K
samo da odgovorim na prvi post tete berte - imas Ferrum lek sirupe!!!
Pitaj u svojoj apoteci. A idu na recept tako da ne placas nista..

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:31:01   
mama mami
Ma samo pitaj, tu smo da pomognemo jedna drugoj. Sada je besplatan na recept, hvala Bogu, koliko sam ga samo popila, a prije 3 mjeseca se placao

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:38:11   
Kviki
IZVORNA PORUKA: teta berta

Drage moje... Zna li itko ikakav preparat( molim vas samo da nisu tablete jer ih užasno teško gutam, otkako sam se davila s kafetinom imam fobiju) koji mi može brzo vratiti željezu u normalu. Izludiše me ove vrtoglavice, posebno za vrijeme mjesečnice kada se stalno jave... Željezo mi je palo ispod 5, a dr kaže da to nadoknadim hranom jer izdajam mlijeko... Ali ja vidim da to ne ide, ni cvekla nije pomogla... Odlučila sam i prestati izdajati mlijeko a ionako otkako slabo jedem se skroz smanjilo, maloj je skoro godina a dobro sam i izdržala. Neki dan sam se uhvatila kako zubima doslovno grizem onu njenu gumu za zubiće, imam osjećaj da bi mogla sve izgristiuser posted image  Ali ozbiljno postoje li neke kapi, šumeće ili neke što se otoapaju u ustima ali stvarno da djeluju. tnx

Meni su super pomogle Herbalife tablete sa mineralima i vitaminom C.   Zahvaljujući njima željezo mi je 'naraslo' sa 5  na 23, a prije toga sam i ja probala: Ferum lek tablete, Tothema ampule,  nekakav čaj, domaći  pripravak meda i sjemena koprive...
Eh sad, kažeš da ne podnosiš tablete, ali i za to ima rješenje, kupiš drobilicu za tablete i problem riješen. user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:38:56   
D_K
a nama veteranima u anemiji doktorica sa vrata vec pise - 'aha vama ono za zeljezo'..
hvala puno na informacijama - promijenicu bas da probam..

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:49:42   
dinaa
Ah taj manjak zeljeza i mene je morio.Evo kako sam ja popravila zeljezo bilo mi 8 a kad sam ovo ispila bilo 22.
U litar crnog vina staviti 1kg smedjeg secera i 40 vrhova žare i sve zajedno prokuhati i ostaviti poklopljeno da se ohladi,onda procijediti i piti dva puta dnevno po jednu soljicu od kafe onu manju.
Meni je stvarno pomoglo samo je malo preslatko.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 13:18:06   
Adana
Zao mi je sto imas manjak zeljeza. Meni je u trudnoci bilo spalo ispod normale, ne tako malo kao kod tebe, i isto tako i hemoglobin i hematokrit.
Ja sam pila Feroglobin sirup sa tabletama za zvakanje vitamina C. Pila sam sok od cvekle - Fruktalov. Jela sve one namirnice koje sadrzavaju zeljezo. I da, jela sam takodjer i kiwi i narandze. Uz to sam pila i Prenatal. user posted image  Uglavnom kombinovala zeljezo i vit C...
Neise, kroz nekih mjesec i po dva mi je zeljezo bilo preeeeeevisoko, nekih 40! user posted image  A popravila se i krvna slika...
Sretno. LP

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 13:19:18   
Adana
Prijateljica mi je za zeljezo jela mladu zaru isjeckanu i pomjesanu sa medom i limunovim sokom. Po kasikicu ujutru i uvece. Kaze da joj je pomoglo...

A sveki koja ima nenormalno nisko zeljezo, stalno, je pila i vino od kupina... kaze da je djelotvorno...

< Poruku je uredio Adana -- 13.7.2009 13:20:05 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 13:22:31   
dinciii
Kivi je isto dobar,cak kazu da nesmijes na dan vise od 2 kivija pojesti jer sadzi previse zeljeza....Ja sam prije imala isto manjak zeljeza...a sada...hvala bog,kuc kuc sve super....Al sam u trudnoci imala apetit na kivi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 17:56:31   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Moja kolegica je nadoknadila tako sto je u litar zdrebceve krvi stavila 1kg secera u kocki i 1 kg suhih sljiva,kuhala 15 minuta i svaki dan po malo jela.
Probala sam to,jako je ukusno. user posted image



Hej a gdje je čuvala tu mješavinu????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 17:58:23   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Latinka

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Moja kolegica je nadoknadila tako sto je u litar zdrebceve krvi stavila 1kg secera u kocki i 1 kg suhih sljiva,kuhala 15 minuta i svaki dan po malo jela.
Probala sam to,jako je ukusno. user posted image



A,i to sam koristila, samo sto sam u to jos stavljala i cimet. Ukusno jest, samo ne znam smijes li to zato sto dojis


Ne dojim, ali izdajam mlijeko. No odlučila sam i prije da cu izdržati dok ne napuni godinu a sada cu i ranije zbog krvne slike... A i izdajalica mi je pukla i mlijeko se totalno smanjilo.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
14.7.2009 14:30:17   
Anoniman
samo ti teta B svaki dan casicu vinceka pa ces vidjetiuser posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
15.7.2009 15:05:27   
teta berta
Ma dadada neku večer popila času crnjaka i bas mi bio crnjak... Tako me zamantalo, samo mi jos gore bilo, valjda zato sto sam imala mjesecnicu, kazu da tada ne valja piti. A ima par veceri bas mi je nekako lose, manta mi se, neka me vrucina po cjelom tijelu hvata i užasna želja za slatkim tako da mi se ruke i noge doslovno počnu tresti. Neko veče šetala s bebom i došlo mi loše, imala kod sebe mali med i vjerujte da sam ga nasred ulice otvorila i pojela. Ne znam hoce li mi biti bolje od kako pije cveklu - mrkvu - jabuku - med i limun. Ps. ja pijem jednom dnevno po čašu i po soka, je li to dovoljno i koliko je potrebno dana da se osjeti poboljšanje...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
16.7.2009 8:29:56   
nanika
I ja sam pravila sok od cvekle jabuke i mrkve i dobar je. Pravila sam mjesavinu pola kg kocke, pola kg suhih sljiva, i pola litra soka od malina(koncentrat) to se skuha na laganoj vatri  i jede se po malo na kasiku.
Ipak najvise su mi pomogle ampule TOTHEMA, odlicne su i lagane za stomak
SRETNO

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
16.7.2009 10:08:19   
mišur
Teta berta,
ja sam imala strašne vrtoglavice dok sam dojila..
I cijelu trudnoću mi je željezo bilo na donjoj granici...
Pila sam taj sok o kome pričate i još dodatno uzimla sirup Legofer, i mogu ti reći da mi je već za 10-ak dana bilo dosta bolje..

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
26.7.2009 23:15:26   
teta berta
Mogu li mi reći forumašice koje su koristile Legofer u kolikoj su ga dozi uzimale????? Kupila ja i piše od 15 - 30 ml dnevno pa sad ne znam na koliko da se ograničim??? Hvala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.7.2009 15:28:25   
teta berta
žene kolik LEGOFERA smijem popiti??? I ima li on vitamin C, jer sam jutros kupila šumeže C vitamina...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.7.2009 15:32:12   
Adana
Znaci bacila si se u borbu protiv manjka zeljeza? user posted image
Nemam iskustva sa tim sirupom. Ali sam ti pisala sta sam ja u trudnoci uzimala i kako sam popravila zeljezo i vise nego sto treba. user posted image  A pisala sam ti i sta sam jos cula da valja, i sta sam ja pored sirupa i Prenatala konzumirala.
Vitamina C nikada nije na odmet... Sretno mila!!!!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.7.2009 15:33:36   
teta berta
Hvala. Nadam se da će se javiti ove "LEGOFERAŠICE" pa da mi daju savjet... Ja zasad pijem dva puta po 15 ml.ujutro i uveče

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.7.2009 20:12:22   
suncan_dan
najbrze ide kad se cisti (novi) ekseri zabiju u jabuku i ostave 24 sata u njoj onda se izvucu i pojede se jabuku. samo pozor previse zeljeza je stetno.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 18:51:11   
Soleil
Drage moje,

evo da vam ja ispričam za svoj paradoks. Danas sam išla po nalaze koje vadim drugi put. Prvi put sam ih vadila u aprilu, a inače sam u 32. sedmici trudnoće. Kada sam ih vadila u aprilu, željezo mi bilo 23,8 prema referentnom intervalu od 8 do 30 umol/L znači super super super. Danas odem po nalaze....imam šta i vidjeti....Željezo 4,2 prema istom intervalu. Kad se nisam onesvijestila user posted image  

Čitam sad ove vaše postove i vidim prema iskustvima da kod koga je nisko željezo ima problema sa vrtoglavicom, bijelim tačkama pred očima, nesvjesticom, itd....Ja nemam ništa od tih simptoma, hvala Bogu osjećam se odlično, dosta sam aktivna, jedem raznovrsnu hranu..tako da me taj nalaz poprilično zbunio. Idem kod svog ljekara u ponedjaljak, pa ću vidjeti šta će mi reći.

Ima li neko da je imao iskustva sa dramatičnim padom željeza ili da se tješim da je možda nalaz pogrešan? user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 18:55:25   
bubuli
mislim da svakako trebas ponoviti nalaze cudno je to da toliko padne za kratko vrijeme...
i ako je to istina treba traziti uzrok tome-sta je odvuklo toliko zeljezo...
moja prijateljica je imala 1,6 zeljezo...uz klasiku ferum i folan pila je zdrijepcevu krv-vino al jos se nesto smiksa...trebam je pitati...
opet trebat ce ti mjesec-dva nista nema super brzo...


_____________________________



(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *