|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 18:59:10   
nanika
Ja bih izvadila nalaze ponovo...kako moze toliko pasti za tako kratko vrijemeuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:00:38   
Mama1
Zeljeza naj vise ima u KAKAU
user posted image


KO O CEMU ELMA O KOLACU HEHEHE !!!!

AL STACU VAM JA ISTINA JE :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:06:19   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Soleil

Drage moje,

evo da vam ja ispričam za svoj paradoks. Danas sam išla po nalaze koje vadim drugi put. Prvi put sam ih vadila u aprilu, a inače sam u 32. sedmici trudnoće. Kada sam ih vadila u aprilu, željezo mi bilo 23,8 prema referentnom intervalu od 8 do 30 umol/L znači super super super. Danas odem po nalaze....imam šta i vidjeti....Željezo 4,2 prema istom intervalu. Kad se nisam onesvijestila user posted image  

Čitam sad ove vaše postove i vidim prema iskustvima da kod koga je nisko željezo ima problema sa vrtoglavicom, bijelim tačkama pred očima, nesvjesticom, itd....Ja nemam ništa od tih simptoma, hvala Bogu osjećam se odlično, dosta sam aktivna, jedem raznovrsnu hranu..tako da me taj nalaz poprilično zbunio. Idem kod svog ljekara u ponedjaljak, pa ću vidjeti šta će mi reći.

Ima li neko da je imao iskustva sa dramatičnim padom željeza ili da se tješim da je možda nalaz pogrešan? user posted image



ja sam imala nisko zeljezo u trudnoci, dobijala sam tablete ( zar ti nista nedobijas???) vazno je da kad se nesto uzima da se poboljsa zeljezo, da se uzima sa vitamin c


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:10:35   
bubuli
imaju i injekcije zeljeza al to treba ljekar propisati...

_____________________________



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:17:52   
suncan_dan
jos jedno pitanje, dali mozda pijes puno kaffe, crnog caja ili mlijeka??? jer od toga zna da fe spane, isto tako spane kad dijete raste. u ostalom smeta na primanju zeljeza: soja protejini,sir,jaja, caj (Tanin), kalcijum,oxalate,alginate, phosphate i pholyphenole.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:20:40   
suncan_dan
opet ja,jesam dosadna user posted image jos mi je nesto palo na pamet, mozes da cveklu izherendas i icjedis limun i to da pojedes. 

< Poruku je uredio suncan_dan -- 6.8.2009 19:21:08 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:26:46   
Soleil
Kafu gotovu da uopšte ne pijem jer nisam neki kafopija i ljubitelj kafe...Fakat ne kontam, jer je toliko dramatičan pad željeza da mi nema nikakve logike user posted image  Sad su mi pregledi svake tri sedmice, a na prošlom pregledu mi je ljekar rekao da je moja mala ljubičica user posted image  naprednija za 2 sedmice. Sva sam zbunjena i neraspoložena čitav dan otkako sam vidjela nalaz.
Valja isčekati do ponedjeljka user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:32:28   
INNIC
Ma joj i ja sam prije 6 dana dobila nalaze, Fe - KATASTROFA!
Inace sam u 24. sedmici trudnoce, ginekolog mi je propisao Heferol cps.,nisu na esencijalnoj listi, a nisu ni skupe (4.60 KM),preporucuju se trudnicama pa ih mozes i samoincijativno piti.
A sto se tice alternative : prasa, dzigerica, suhe grozdjice, borovnice, kupine...



_____________________________

Mamino sunce je stiglo 10.12.''09.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:37:21   
poetesa
Moja preporuka: THOTHEMA AMPULE, piju se razmucene u čaši soka. Ja sam za mjesec dana uzimanja i to na svaki 2 - 3 dan ( a ne 1 dnevno kao što mi je bilo propisano) povećala željezo toliko da sam sad prestala s njima jer se približilo gornjoj granici user posted image  

(odgovor članu INNIC)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:39:01   
amarilis
IZVORNA PORUKA: teta berta

Hvala. Nadam se da će se javiti ove "LEGOFERAŠICE" pa da mi daju savjet... Ja zasad pijem dva puta po 15 ml.ujutro i uveče


Ja pijem Legofer oko mjesec dana, u 31 tjednu sam trudnoće, željezo mi je 14, ali mi je hemoglobin, eritrociti i hematokrit ispod donje granice. Stanje se sada popravilo, pijem samo 1 kafenu kašiku dnevno, ujutro prije doručka. Sad', vjerovatno ima razlike u doziranju jer mi željezo nikada nije išlo ispod 14.
Što se tiče simptoma anemije, imala sam ubrzan puls 100-110, a nizak pritisak, dah sam gubila, čak i kada pričam, djelovalo je kao da sam došla s trčanja. Sada je mnogo bolje, i osjećam se bolje.



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:41:56   
bubuli
ako je beba naprednija za dvije sedmice eto gdje otislo zeljezo...odvukla beba sebi...
vidis meni se desilo da za 2 mjeseca krvna slika mi je sa 0,45 pala na 0,37 u granici normale je i dalje al puno palo za 2 mjeseca a tada je nastajala posteljica i otislo je na to...
doktor mi uz prenatal ukljucio i heferol...
zeljezo mi je doduse sa 18 skocilo na 22


_____________________________



(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:42:22   
suncan_dan
dzigerica se nepreporucuje trudnicama.
ja neznam al 23 je stvarno puno zeljeza, neznam do koliko je gornja mijera, da oni nisu nesto pobrkali????


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:43:54   
poetesa
Draga moja, kod mene je 25 user posted image  Dobro je da sam izvadila nalaze i na vrijeme prestala

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 19:48:28   
Soleil
user posted image  Ja sam sve fino što ste mi rekle zapisala...Joj jesam paranoik...user posted image  Ima sada da navalim na kakao do ponedjeljka...a možda i poslije ponedjeljka ako nalazi pokažu da mi je stvarno željezo toliko palo.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 23:13:55   
leli§
ja bih preporucila ponovno vadjenje nalaza... meni se jendom desilo da mi je zeljezo bilo oko 42user posted image user posted image user posted image a nema sanse ja haman pa anemicna... prepala se bila reko ode sve u djavola...odem ponovno na samoinicijativu i to u vrazevu (a prvi put sam vadila na vojnickom u DZ)...zeljezo malte ne normala 21.8 cini mi se da je bilo...eh sad da li je bilo do aparata ili do mene en znam...

drugo...nije samo zeljezo vratiti brzo nego i adekvatno...treba ga odrzati znaci na tom nivou koji dosegnes. pored Ferum-sirupa koji se moze naci u apotekama najvaznija je ishrana... dzigerica, cvekla, sardine, puretina, leca, kospice (suhe kospice tikve), zobne pahuljice,skampe, blitva... ono sto pomaze absorpciju zeljeza je: narandza, sok od narandze, dinja, grejfrut, jagode, paradaiz. sok od paradaiza, brokoli, zelene i crvene paprike i bijelo vino. ono sto sprijecava absorpciju zeljeza : crveno vino, kafa, caj, slatki krompir, SPINAT (iako u spinatu ima puno zeljeza u njemu se jos sastoji veliki procenat oxalic kiseline koja se veze sa zeljezom i tako ga inhibiira odnosno ne dospusta organizmu da ga preuzme od spinata),sojini produkti.

UPOZORENJE: TRUDNICE NE BI TREBALE JESTI DZIGERICU ZBOG VELIKOG PROCENTA VITAMINA A. Velike kolicine vitamina A mogu biti stetne za bebicu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2009 23:18:48   
tweety
Nadoknadite željezo kako znate,jer sam ja došla u tu situaciju da sam morala primati Venofer.5 ampula u venu user posted image jer mi je bilo toliko nisko i krvna slika toliko loša da su me pitali kako uopšte hodam.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:08:58   
Skvo RR
 
Evo, da se i ja prijavim. Krvna slika katastrofa..Sutra idem doktoru sa nalazima, jedino sto znam da protumacim je zeljezo koje je 4.

A  vecina ostalih vrijednosti su niske i podcrtane. user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:11:29   
teta berta
Ma bit ce to sve ok. ja sam popila legofer i vrtoglavice su se povukle, samo kada dobijem znaju se nekada javiti.... Sta mislite je li dovoljna jedna doza legofera ili da kupim jos??? Ja sad pijem one sumece zeljeza.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:11:51   
Skvo RR
Sutra idem doktoru Al Tawilu svakako na kardioloski pregled pa nosim i ove nalaze.

Ja imam vec neko vrijeme probleme sa pritiskom i vrtoglavicama.....Ma ne znam vise.


< Poruku je uredio skvo -- 18.8.2009 15:13:41 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:13:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: skvo


Evo, da se i ja prijavim. Krvna slika katastrofa..Sutra idem doktoru sa nalazima, jedino sto znam da protumacim je zeljezo koje je 4.

A  vecina ostalih vrijednosti su niske i podcrtane. user posted image



Izrendaj cvekle, mrkve, jabuke, malo poseceri i nacijedi limun. soka. To je pravoooo ukusno, a krvna slika naprosto skoci!

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:18:09   
teta berta
to stvarno paze ali meni to nekako ruzno za pojesti, nikako mi ne pase, jedem i povraca mi se u isto vrijeme a probala sam par puta...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:21:33   
Anoniman
napravi tako da ti bude ukusno. Ako t je muka od okusa cvekle, onda neka ti preovladava jabuka.
Ne znam da li si probala bas ovaj recept, ali meni je skroz dobar iako i ja ne podnosim okus cvekle. Nekako taj okus cvekle(koji je meni okus zemlje) "ubije" taj limunov sok, mrkva i jabuka, a Bogme i secer(ili med). PROBAJTE!

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:21:40   
Skvo RR
Ja bas pazim na ishranu i ovaj nalaz mi je user posted image ...
Ja sam pahuljice farah probala taj tvoj recept i super je.
Napravim ga cim vidim "sta mi je".......Znam da sam vec par mjeseci hasta i ne osjecam se dobro...Nadam se samo adekvatnoj terapiji i povratku svojoj staroj ja.

< Poruku je uredio skvo -- 18.8.2009 15:22:18 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:24:52   
Blue rose RR
I ja sam imala haman stalno i u djetinjstvi i mladosti nisko željezo, mama nas kljukala svime i svačim dok nam nije ogadila sve te preparate, a meni pogotovo cveklu, nakon toga je više nikada nisam pojela ..Fuj.
Poslije udaje, kada smo krenuli sa pravljenjem bebače, ponovo krva slika je bila katastrofa, i dobila sam savjet od jedne fine djevojke, da pijem vino od kupine.
Helem nejse, rekoh da pokušam i to, i mogu da kažem samo riječi pohvale za to vino.
Čak i nema standardni okus vina, već više kao jači sok od kupine.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:26:42   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

I ja sam imala haman stalno i u djetinjstvi i mladosti nisko željezo, mama nas kljukala svime i svačim dok nam nije ogadila sve te preparate, a meni pogotovo cveklu, nakon toga je više nikada nisam pojela ..Fuj.
Poslije udaje, kada smo krenuli sa pravljenjem bebače, ponovo krva slika je bila katastrofa, i dobila sam savjet od jedne fine djevojke, da pijem vino od kupine.
Helem nejse, rekoh da pokušam i to, i mogu da kažem samo riječi pohvale za to vino.
Čak i nema standardni okus vina, već više kao jači sok od kupine.


Ima li alkohola u njemu?
Znam da je dobro crno vino, ali ja ne pijem alkohol.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *