|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:28:21   
teta berta
i ja sam cula sad kad smo bili na moru za to vino, morat cu ga kupiti ovih dana. hvala ti sto me podsjeti

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:28:29   
acudesa


Cvekla mrkva i limun su zakon,meni je to pomoglo.user posted image

[/quote]
isto, samo sam ja dodavala  jabuku i meda
kad popiješ sok na tašte do 12 h ništa ne jedeš-sito je pravo, bar meni bilo
i da, čula  sam da se dva sata prije i dva poslije konzumiranja ne jedu mliječni proizvodi, jer oni umanjuju dejstvo onoga što piješ-100%

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:30:31   
teta berta
nisam to znala, a mlijecne prizvode konzumiram bas cesto

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:31:47   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

nisam to znala, a mlijecne prizvode konzumiram bas cesto


I ja...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:33:17   
Blue rose RR
Ne pijem ni ja, ne mogu ti ni objasniti moj revolt i ubjeđivanje, koji se događalo između mene i ostatka familije oko konzmiranja u jednoj ili dvije kure ovog tzv. vina.
Ne znam tačno koliko ima alkohola u sebi, jer nemam pojma ni koliko piva ima, a nekamoli vino user posted image , ali znam da kada su mi objašnjavali i upoređivali da je to neka mizerna količina.
Ja znam da nakon jedne ispijene boce, koju sam guslala mjesec haman, moje željezo je otišlo paf u visine.
Doktor je ostao frapiran.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:37:00   
teta berta
mozes li mi reci gdje si ti kupovala to vino, kako izgleda i koliko kosta, otici cu popodne da ga kupim???????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:37:30   
acudesa
-pročitaj na tothemi ako slučajno imaš uputstvo, i na njima piše, a ja se raspitala i bogami potvrdim isto, kod mene željezo 22 HB, a imala sam problema
-a, i malom kada dajem cveklu,mrkvu,..sok gledam da ima razmaka dva prije i dva poslije, kažu da neki mliječni sastojak poništava željezo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:44:17   
Blue rose RR
Ja sam ga kupovala u interex-u, i litar je koštao meni se čini oko 7,5 KM.
Ali ga ima u svakom većem marketu.
I znam da je bio iz Hercegovine.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:48:40   
teta berta
Hvala, sigurno onda ima i u mercatoru ili konzumu. Cim se beba probudi idemo po vino, pa cu da se napijem i da pjevamuser posted image user posted image user posted image  Inace volim popiti ponekad čašu crnog vina, ali najvise zimi ili recimo prokuhano, sad cu se zadovoljiti sa kupinovim.user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 15:53:38   
Đenifer
Ćao svima,

ima li neka od user posted image  da ima problema sa perutanjem vrha nosa i brade, ja hoću da poludim, il je do kozemtike ili fali neki vitamin i mineral u organizmu, imam osjećaj od kad sam user posted image  ne prestaje, a nema čime od masnih krema, mehlema ili sl. ne mažem . Pijem magnezij i pregnital , a svi vitamini su tu, jedem svo sezonsko voće i povće i ne znam šta da radim.....Upomoć!!!!!!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 18:20:57   
new mama
Probaj sa ovim vinom od kupine,odlicno je,user posted image cak  se i u trudnoci moze popiti,ili zena koja doji,moja zaova ima problema sa zeljezom ,ona pila pa tako znam,pozzuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2009 23:01:17   
Adana
IZVORNA PORUKA: Adana

Prijateljica mi je za zeljezo jela mladu zaru isjeckanu i pomjesanu sa medom i limunovim sokom. Po kasikicu ujutru i uvece. Kaze da joj je pomoglo...

A sveki koja ima nenormalno nisko zeljezo, stalno, je pila i vino od kupina... kaze da je djelotvorno...


Evo da samu sebe citiram. user posted image  I da dodam da mi je danas svekrva rekla da je na preporuku jedne doktorice napravila sebi novi "lijek" za manjak zeljeza. Uzela je teglu meda, teglu sirupa od kupina, teglu sirupa od borovnica i teglu vina crvenog. Bitno je da bude bas onaj sirup gusti, i da sve bude isti omjer, ono tegla ovog i onog i onog... I onda se sve to skuha, onako da se sve lijepo sjedini. I uzima se po jedna kasicica ujutru.
Moja pretpostavka je da bi bilo dobro uz ovo jesti ili piti nesto bogato vitaminom C. A mozda cak i tablete vit. C sa recimo odgodjenim otpustanjem. Da se sto vise zeljeza apsorbuje...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 15:13:45   
Skvo RR
Evo i mene, od doktora. Pored nekih problema sa srcem, veoma sam anemicna. Dobila za anemiju terapiju sa Totema ampulama 40 dana i zabranu konzumiranja zitarica. Imam neku anemiju koju pogorsava u mom slucaju konzumiranje zitarica.
user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 15:27:17   
Anoniman
Zao mi je, Skvouser posted image
Kakvi problemi sa srcem? Je l' opasno????

A za anemiju...sve se to moze u red dovesti. Samo njapaj zdravo, koristi terapiju...no sikiriki i bices OK, aBd.


(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 15:29:22   
emma.L
Čula sam da su Totema super. Uz to se trpaj suhim marelicama i grožđicama- to je meni zaista brzo pomoglo. I vrijeme je borovnica. Nadam se da je to srce ok, a anemija se brzo popravi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 15:33:32   
Skvo RR
Prolaps mitralne valvule. Dobila sam lijekove , beta-blokatore.  Hvala Bogu, dobro je.  Cim se moze lijekovima sanirati,  dobro je. Otisla sam na vrijeme doktoru i to je veoma vazno. Odes radi jedne stvari, a nadju ti drugu...Ma sve u svemu ono sto je mene brinulo je dobro.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 18:38:18   
new mama
Skvo bas mi jer zaouser posted image user posted image user posted image nadam se da ce biti ok samo probaj i pored tableta da ti na prirodnoj bazi malo regulises krvnu sliku,nadam se da to sa srcem nije opasnouser posted image ,pozz

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2009 21:16:56   
Blue rose RR
Skvo, nadam se da će sve biti udure, samo se drži terapije, i de malo pripazi na sebe.
Okreni se i vidi koliko si u stvari iscrpljena, a to mi (majke i supruge) vrlo često opasno zanemarujemo.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
20.8.2009 15:29:33   
teta berta
Kupila sam vino od kupinje i jaaaaaaaaako je ukusno, samo ne znam koliko često ga piti???????????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
2.9.2009 12:09:20   
D_K
IZVORNA PORUKA: teta berta

Mogu li mi reći forumašice koje su koristile Legofer u kolikoj su ga dozi uzimale????? Kupila ja i piše od 15 - 30 ml dnevno pa sad ne znam na koliko da se ograničim??? Hvala


Kao vec iskusna legoferasica :)) mogu ti samo reci da me je vec za nekih 10 dana lijepo oporavio.. Brze djeluje nego bilo koji od preparata koje sam pila.. Meni je dokt. propisala 2x5 ml ali ja popijem ujutro nekih 5-7 ml i to je to.. U svakom slucaju - toplo preporucujem.. Ja ne pijem C vit. sa njim - jedna mi je doktorica rekla da se C vit. unosi i ishranom i da je to dovoljno..
Vidim da si kupila i vino da pijes - u svakom slucaju zelim ti srecu i da sto brze popravis zeljezo..

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.11.2009 10:20:38   
D_K
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Ne pijem ni ja, ne mogu ti ni objasniti moj revolt i ubjeđivanje, koji se događalo između mene i ostatka familije oko konzmiranja u jednoj ili dvije kure ovog tzv. vina.
Ne znam tačno koliko ima alkohola u sebi, jer nemam pojma ni koliko piva ima, a nekamoli vino user posted image , ali znam da kada su mi objašnjavali i upoređivali da je to neka mizerna količina.
Ja znam da nakon jedne ispijene boce, koju sam guslala mjesec haman, moje željezo je otišlo paf u visine.
Doktor je ostao frapiran.user posted image


evo citam ove komentare o tom vinu od kupine i razmisljam sta da radim..
odem juce na pregled. mislila sam da me gripa izmucila, imam vrtoglavice, jedva hodam kad zeljezo 2,67 (a min. je 8,00 a max. 30,00)..sve ovo i pored redovnog pijenja legofera prethodnih mjeseci. pitam se sta bi bilo da ga nisam pila, mogla sam ponijeti i tabut sa sobom pravo da me strpaju :))
Sano, kad vidim da si ti pila ovo vino i da ti je pomoglo razmisljam da i ja uzmem. jedini je problem taj procenat alkohola, meni se gadi i sama pomisao na vino i to.. plus ako i popijem pa mene ce i taj mali procenat alkohola da UŠLAGIRA :)).. posto znam da si i ti kao i ja mozes li mi javnuti jesi li imala nekih nuspojava tipa 'iznenadna zelja da pjevas sevdalinke na sav glas' itd. :))
iako je post neozbiljan pitanje je zaista ozbiljno.. kako si se odlucila bas na ovu terapiju i kako je to sve izgledalo??

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
14.5.2012 11:24:55   
henna ze
otkako znam za sebe kuburim sa nekim boleštinama..edjutim uvijek sam imala doličnu krvnu sliku i super Fe..
u zadnje 2 ili 3 godine (otkako vadim nalaze često),,,moje Fe stalno pada..nikad mi nije bilo ispod 20..uvijek 23 do gornje granice..kada je palo na 15 dr mi je propisao feroglobin..nikakvog pomaka nije bilo..u novembru je palo na 11..od tada sam uništiila najmanje 20 kg cvekle..sa mrkvom, jabukom i narandjom...medjutim ja osjećam jak zamor..i vrtoglavice..željezo je palo na 9 ..a donja granica je 8,8..zaista se loše osjećam..u narednom periodu me čekaju snimanja..bezbroj vadjenja krvi...možda operacije..zato sam uzela Tothema ampule 20 ampula košta 10 KM..nadam se da će mi pomoći...samo me od njih jako stomak boli

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 0:29:12   
lajlac
Pozdrav! neki dan sam vadila nalaze krvi i ispalo je da mi je zeljezo ispod donje granice, tj. 4,4 i hemoglobin isto tako losiji. Doktorica mi je dala ferumlek sirup + c vitamin za sisanje. Sta mislite o ferumlek sirupu? jeli se razlikuju od tableta? vidim da mnogi navode da slabe zubi, na koji nacin? ne bih to niposto voljela da mi se desiuser posted image Inace, moram biti iskrena i priznati da se zdravo hranim, ishrana mi je bogata i raznolika, pa mi nije jasno odakle sada ovo? To jeste, poprilicno na brzinu i neredovno jedem, ali od ovih nalaza pokusajem se potruditi vise oko svoje ishrane.

_____________________________

Lajla

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 3:44:59   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: lajlac

Pozdrav! neki dan sam vadila nalaze krvi i ispalo je da mi je zeljezo ispod donje granice, tj. 4,4 i hemoglobin isto tako losiji. Doktorica mi je dala ferumlek sirup + c vitamin za sisanje. Sta mislite o ferumlek sirupu? jeli se razlikuju od tableta? vidim da mnogi navode da slabe zubi, na koji nacin? ne bih to niposto voljela da mi se desiuser posted image Inace, moram biti iskrena i priznati da se zdravo hranim, ishrana mi je bogata i raznolika, pa mi nije jasno odakle sada ovo? To jeste, poprilicno na brzinu i neredovno jedem, ali od ovih nalaza pokusajem se potruditi vise oko svoje ishrane.



zeljezo moze obojiti zube. gledaj kako da ne dodje u dodir sa zubima kada pijes i nece biti problema :)
i treba malo vise vremena da se zeljezo popravi. ja sam zbog malo losije krvne slike poslije poroda morala piti ferum tablete dva mjeseca

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 8:02:45   
lajlac
Hvala Almic! Nadam se da mi nece obojiti zubeuser posted image Jos samo jedno pitanje: Smijem li koristiti mlijeko i mlijecne proizvode? i to sam ovdje procitala u postovima, da jedno s drugim ne ide. Ja doruckujem ujutro mlijeko i kakao, nezamislivo mi je zapoceti dan bez toga...user posted image
Hvala jos jednom.

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene u BiH
anirbas

Koji Vam je najvažniji kriterij pri kupovini pelena?

Kvalitet (67%)

Praktičnost (6%)

Cijena (26%)

Brend (2%)


Broj svih glasova: 54

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *