|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 8:25:44   
dana123
Lajlac najbolje za željezo ti je kupinovo vino, i jako brzo ga nadoknadiš.To se pije ujutro jedna mala čašica prije doručka.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 10:59:38   
lajlac
Hvala Danouser posted image user posted image

_____________________________

Lajla

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
18.8.2012 11:29:18   
mo girl
joj ja sam kupila ove tothema ampule i cim sam je popila dusu sam ispovracala tako mi je tesko palo.neznam sta je sa ovim kupinovim vinom moze li se u trudnoci piti?ja inace nikako ne pijem alkohol pa sad neznam kakvo je to vino?

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2012 12:52:06   
Leena
isproban recept za brzo vratiti željezo: kokice! Ništa brže ne sredi krvnu sliku!

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2012 18:30:23   
lajlac
mogirl ne znam ni ja kakvo je to vino, ali kako sam procitala ima u konzumu ili merkatoru, nije na stetu probati! leena kokice? haj i to cemo probati. Ja uopce i ne znam kako mi je zeljezo palo, stalno nesto jedem, zvacem.

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2012 19:37:46   
Leena
Ja sam od djetinjstva anemicna, probala sam sve, završila i na transfuziji.. Jedino kokice su mi dugotrajnije pomogle, a bas brzo djeluju. Svaki dan sebi malo napravi i pojedi, vidjet ces

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
19.8.2012 20:00:23   
lajlac
Mogu li se koristiti one sto se stavljaju u mikrovalnu? mada kazu da su pravo masne i da sadrze neke dodatke okusima. Osjecam slabost u rukama i nogama isto ko da nemam snage ni za sta i udari mi na zeludac. Ili pak zeludac utjece na krvnu sliku, nista vise ne znam. Oticu na ultrazvuk. A kokice cu zasigurno napraviti sebi vec veceras. Hvala puno!

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.8.2012 18:32:02   
Leena
Ma mogu, ali bez putera, samo slane. A najbolje su one iz tave. Probaj svaku noc 10-15 dana.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.8.2012 23:53:58   
Honey3
hurme sadrze zeljezo,nije lose probatiuser posted image
http://www.preporod-ilijas.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=145&catid=31&Itemid=46

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
30.8.2012 14:30:44   
Ekomama
Pozdrav mamice drage:-))))

Kod mene je željezo uvijek nisko bilo .U trudnoći katastrofauser posted image
Sad sam puno bolje, jer sam uspjela pronaći kod jednog pčelara pripravke od pčelinjih proizvoda koji su mi pomogli da se malo dovranišem:-)U pitanju su pripravci od meda, borove smole i polena.

Pokušaj pronaći negdje pa probaj.

Pozdrav:-)







(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.9.2012 22:31:49   
Graziella
eh evo i ovde da se javim,zdravstveni problem broj jedan kod mene zeljezo...jedino u trudoci bilo taman,a poslije katastrofa,7,8,9,dobro,nije ni to strasno al uz to dobih raznorazne tegobe vezane uz to,mantanje,trnjenje ruku,lupanje srca,blijedilo,...jednom sam pila pola godine HEFEROL,pije se ujutro prije dorucka,i uz to jos sve domace recepte,ko god je sta rekao(zara,cvekla,med,spinat...)i Boga mi popravilo se zeljezo na 25!ali neprođe malo poce zeljezo opet padati(osjeti ja opet one simptome),kad stvarno opet 8,3,eto ti belaja,haj sad sve opet ispocetka,ko da nije malo 6kg sto dobih dok sam popravila zeljezouser posted image

(odgovor članu Ekomama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
27.9.2012 22:37:57   
Graziella
IZVORNA PORUKA: Leena

isproban recept za brzo vratiti željezo: kokice! Ništa brže ne sredi krvnu sliku!

Čudoh i ja za ovo!navodno fakat pomaže...

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
28.9.2012 8:04:55   
Ben 10
Moju jetrvu su kokice vratile iz mrtvih poslije operacije tumora dojke ,ona ih je obilno jela i to non-stop su bile na stolu ,tako je odrzala poslije terapija krvnu sliku i hvala dragom Alahu sada je dobro...

Zeljezo ti opada cim imas neku upalicu malu ,svaka veca upala zeljezo vise opada ,tako je meni dr rekao prije 3 mjeseca jer mi je zeljezo bilo 2 ,imala upalu grla ,a nisam ni osjetila...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
14.11.2012 23:54:12   
magbi
drage moje 32 sam nedelja i dana spodignem nalaze FE 8,37 a prije tri mjeseca 26 mi bilo uzas jedan a osjetila sam da nesto nije ok pocelo me ljuljat.popenjem se na sprat kuce 8 stepenica ko da sam 800 stepenic aprosla sutra cu kod svog ginekologa abd da vidm sta mi on kaze a smije li se to vino od kupine piti u trudnoci,unaprijed vam hvala

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
10.5.2013 23:21:47   
pepa prase
u 5 mjesecu trudnoce, dr rekla Ferum; kazem ja mm "ja cu pokusati sa kupinovim vinom, pa ako ne uspijem, onda cu tek Ferum" i gle, kad sam dosla kod dr sa nalazima KS kaze ona meni "nalazi su ti pilotski"....nastavila piti vino, nisam pila Ferum

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
25.7.2013 19:05:28   
IceRose
smije li se legofer sirup popiti pomijesan sa sokom od narandze ? user posted image

_____________________________

Haris 01.05.2013.

"Kad ljubav govori, razum ćuti." - Baruch Spinoza

(odgovor članu pepa prase)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
23.9.2013 11:03:42   
Mamica24
prvi put čujem za kokice jupiiii!!

Ja ne kontam moju krv... željezo je ok - 13 a hemoglobin 11,5 i eritrociti blizu donje granice!! Šta sad nadoknaditi.. jel opet željezo krkati na više??!! Kaže muž da skuham eksera i vodu da pijem user posted image user posted image ja u trudnoći pila Totheme hahahha ko vampir sa onim ampulama i one su mi pomogle..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
24.10.2013 2:19:26   
MajkaTereza
B12, Blutsaft (onaj njemacki sirup sto ga ima naci u svakoj apoteci- fantastican je- puter od sjemenski bundeva, i sam cijediti sok od cvekle, mrkve, jabuke i spinata. Bljak, ali te vrati u zivot i CAJ OD KOPRIVE. Ja sam pila lutsaft svaki dan 7 dana, pila caj od kopriva nakon toga, cijedila sokove svaki drugi dan, i jela po kasiku putera od bundevinih sjemenki svaki dan.B 12 sam isto uzimala svaki dan, i vratilo mi se zeljezo u normalu za dvije hefte. To je bilo u trudnoci, i popelo se jako puno, bez tvrde stolice i boli u stomaku :-)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
24.10.2013 7:28:02   
DISANA
Isti slučaj bio kod mene u trudnoći. Pokušaj uzimati C vitamin, meni pomažu šumeće iz DM željezo i C vitamin, ampule željeza

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
20.12.2013 8:51:31   
mamabb
Žene treba mi savjet, kako nadoknaditi i leukocite ( 2,8) uz manjak željeza koje mi je 3,2 a hgb 110. Pomagajte jer ne znam uz dijete sam jela med i žaru, med i bokvicu, tahin...pitam se na šta bi nalazi ličili da nisam to koristila user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu DISANA)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
20.12.2013 10:19:31   
Majčica
mamabb, dok je moj brat bio na kemoterapijama, doktori iz Slovenije su nam za pad leukocita usljed kemoterapije preporučili kokice. Stvarno su dizale leukocite.

Sa željezom imam isti problem, vrijednosti su nam tu negdje. Sad sam ispila dozu željeza u tabletama, a svako jutro sam uzimala i kašiku mješavine koju mi je mama napravila i koja odlično diže željezo - kupine, med, bademi i crni kakao u istom omjeru zamiješati. Mislim da ide po 100 grama. Kupine je prije malo skuhala da mogu stajati. Btw, ovo je prilično ukusno.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
20.12.2013 10:23:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mamabb

Žene treba mi savjet, kako nadoknaditi i leukocite ( 2,8) uz manjak željeza koje mi je 3,2 a hgb 110. Pomagajte jer ne znam uz dijete sam jela med i žaru, med i bokvicu, tahin...pitam se na šta bi nalazi ličili da nisam to koristila user posted image

tothema.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
20.12.2013 11:05:25   
mamabb
Ja i kokice jedem jednom, dva puta sedmično sigurno i stvarno ne znam kako mi je tako loše prilično raznovrsno se hranim u čudu sam.
evo počela sam piti sirup od bobica zove/bazge a dobila sam i legofer s tim da ga moram piti tek kad potrošim antibiotik dr ga preporučio da me ne bi sfatalo šta, jer mi se pokazala i krv u urinu pa da spriječimo upale i infekcije.

probaću i tothema ampule kad ovo potrošim kažu da su gadne user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.12.2013 10:03:06   
Alma_27
da li to medicinsko vino za zeljezo ima alkohola ili se samo zove vino? ja bih da pijem ali ja ne kozumiram alkohol.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.12.2013 10:39:23   
ljiljo
moja svekrva je za vrijeme kemoterapije koristila 3xdnevo svjeze iscjeđen sok od cvekle,jabuke i mrkve, jela pekmez koji je isto za zeljezo fantastican i jela kokice krva slika bila odlicna zeljezo skoro 30, a citav zivot je patila sa niskim zeljezom sve oko 3, 4 bilo joj pravo nisko

a i ja sam sada pocela koristiti istu terapiju user posted image , meni su eritrociti niski, pa konzumiram cveklu,mrkvu i jabuku i pekmez svako jutro na gladan stomak kasikicu pekmeza


_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *