|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.12.2013 7:33:13   
Ma_Ja
Prvi put kad sam otisla kod ove moje sadasnje dr...zagleda ona mene, zagleda, kaze..radices mi insulinemiju, a ja i ne znam sta je to, vec se bila prepala user posted image , i tako objasni ona - visoka sam 174cm, noge prutici, ruke isto, ali dio stomaka i oni jastucici pozadi, nabujali user posted image , zadnjica kao andol, sto bi moja zaova rekla. user posted image user posted image

Vjeruj, kako pijem Siofor zaboravila sam na jastucice, stomak. Nema ih. user posted image


_____________________________

Sve dolazi samo ako čovjek hoće čekati!

I Would Die For That..

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.12.2013 9:07:46   
Dalija098
Nadam se da ću i ja ''ispuhati'' na tim mjestima.
Imam jedne stare, dobre farmerice od prije 3 godine u koje ne mogu stati pa ću se po njima mjeriti hahahaha.
Piješ li još šta sem tableta, nešto prirodno?
Reče Twinkies da se Maca može kombinovati sa metforminom

(odgovor članu Ma_Ja)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 13:45:24   
jednaa
Može li mi neko protumačiti nalaz radioimunoinzulinski test:

Vrijeme : 0 30 60 90 120 180
glukoza: 4 6,2 6,6 4,5 4,2 3,9
inzulin: 254 1009 1464 476 252 53

Ginekolog me uputila kod endokrinologa i ova mi napisala da radim polne hormone 5. i 23. dan ciklusa, hormone štitne i ovaj test.
Hormoni su manje više ok jedino je beta estradiol povišen značajno na 23. dan ciklusa dok je na 5. dan ciklusa u ref. vrijednostima, ali me ovo pravo nasekiralo.

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 14:45:00   
sretna_mama
Bojim se da ti ova 2 preko 1000 nisu ok..Meni je uključena terapija 3x 1/2 FORDEXA prvi mjesec..od sutra pijem 3x1....

Jesi išla dr.Zelija Velija na očitanje..nju bih ti rado preporučila..privatno radi u Al Tawil polikl.

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 15:03:16   
jednaa
nisam išla još nikome na očitanje inae na ove pretrage me uputila prof. Buturović, sutra ću kod nje pa ću vidjeti da odem i kod Zelije Velije malo mi je problem naručit se kada meni odgovara jer kako sam skontala ove u Al tawil polikl. ona pošalje poruku kad njoj odgovara, a ja ne mogu tek tako izlaziti s posla


_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 15:12:14   
sretna_mama
I mene je na pretragu poslaal ginekolgo iz DZ Kumrovec zbog neredovnih ciklusa, a nakon nalaza polnih i hormona štitne..

Da, na njen br.se posalje sms..i čekaš , ja sam npr.čekala 2 dana..

Ali ti u poruci napiši kad bi oprilike mogla jer radiš..pa valjda prihvati.. Sretno, i samo polako..

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 15:32:39   
jednaa
hocu, hvala ti

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 20:24:41   
Dalija098
Jedna ništa se nemoj sekirati. Bitan ti je dobar endokrinolog i da se pridržavaš uputa. Vidiš šta nas je sa istim problemom.user posted image user posted image user posted image user posted image
Napiši ti Veliji u sms-u da ti odgovara više poslijepodnevni termin. Ja sam na odgovor čekala desetak dana... Valjda sve zavisi. Ali svakako i ja ti nju preporučujem...
Vidim ti u potpisu bebača. Nisi prije imala ovih problema?
Ružno mi reći ''problem'' ali eto, ne znam drugačije kako da se izrazim. Nije ništa strašnouser posted image

Btw ostale ženske, kako ide sa terapijom? Ja skinula 2 kg za 2 sedmice. Od 3-4 koliko želim.user posted image

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 21:28:11   
jednaa
ja sam nakon poroda ubrzo ostala bez posla i onda kuci od stresa udebljala se za tri mjeseca preko 20 kg. Nikad mi niko do zadnjeg ginekološkog pregleda nije spominjao policisticne jajnike.
Tek na zadnjem pregledu mi nova dr kaze za to. Pitala me jesam li se ugojila imam li problema sa ciklusima i maljavošću. Sve sam potvrdno odgovorila osim ciklusa koji jesu nesto duzi nego prije ali redovno dobijam.
mislim da su mi prije trebali reci za tu sumnju jer idem kod ginekologa redovno

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.12.2013 23:01:08   
Dalija098
Meni su oduvijek takvi... Imam baš neredovne cikluse ali eto nedugo nakon što sam počela piti terapiju dobila sam ciklus kojeg nije bilo mjesecima... Sad ću vidjeti aBd hoće li se stabilizovati. Kod mene je konkretno problem ta inzulinska rezistencija koja vuče za sobom policistične jajnike. Ne radim na bebi još uvijek aktivno ali eto bolje na vrijeme početi rješavati prepreke ako postoje.
Koliko sam mogla zaključiti, olako oni daju dijagnozu policističnih. Treba uraditi niz pretraga da bi se sa sigurnošću utvrdilo...
Ma samo se ne brini, ako dobiješ metformin, promijeniti ćeš malo i ishranu, kile će ići dolje i tako će se hormoni dovesti u red.

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.12.2013 12:56:36   
Dadli
Drage moje, da vam ispricam moj slucaj...
Trudimo se za bebicu skoro 2 godine i nista. Obavila sam sve petrage. Kod supruga je sve Ok, a ja imam problem policisticnih jajnika sa kojima se borim vec godinama. Doktori su me razlicito lijecili, uglavnom Dabrostonom i kontraceptivima (koje sam jako lose podnosila). Nista do sada nije upalilo. Jedno vrijeme sam se nalijevala cajevima u nadi da ce mi oni pomoci, ali nista... M su mi prilicno uredne. Ne znam kada ce tacno doci, ali dodje najkasnije za 40 dana. Rijesila sam da idem dalje. Odradila OGTTest, hormone... Sve sto je bilo potrebno. Odem kod endokrinologa koji mi uvede terapiju metforminom (sioforom) koju koristim vec 4 mjeseca. Rekla mi je da bi siofor trebao uticati na skidanje kg, smanjenje maljavosti, regulaciju ciklusa, smirivanje cistica i uspostavljanje ovulacije. Jos nisam primjetila poboljsanje ni na jednom polju. Skinula sam mnogo kg, ali vise zahvaljujuci mom trudu i borbi. Kada sam bila na kontroli prosli mjesec, doktorica mi je rekla da budem bas strpljiva jer ne reaguje svaciji organizam isto na terapiju. Tako da... i dalje cekam i nadam se.
Brine me cinjenica da je danas 38 DC a ja jos nikakvih naznaka nemam da cu dobiti user posted image
Meni kao da se poremetilo i ono sto je bilo iole OK.
Ima li neka od zenica slicno iskustvo? I koliko vam je trebalo vremena da ostvarite trudniocu? Jeste li uspjele prirodnim putem? Nadam se da cu cuti neke rijeci ohrabrenja. Grlim vas sve user posted image

_____________________________

Ovom prolaznom svijetu, mi smo samo osobe više, a jedno drugom, mi smo čitav svijet.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.12.2013 14:36:27   
M kao Mama
ja sam pa sigurno pet puta baš na ovoj temi pisala da sam nakon upotrebe siofora 13 mjesec ostala u drugom stanju sretno

(odgovor članu Dadli)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.12.2013 21:30:53   
sretna_mama
Pozdravcic.. Pocela sam piti fordex 19.11., jucer, dakle nakon mjesec dana terapije 3x1/2 tbl dobila sam jucer, znaci vec 24.12. Nadamo se da ce sada redovnija biti..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.12.2013 21:57:08   
irmaMama
Ja sam imala identican slucaj. Dg je bila inzulinska rezistencija, koja je dovela do policističnih jajnika. M su bile uredne, svakih 28 dana, imala sam maljavost, visak kilograma (ne puno ali bio je visak). Nakon OGTT testa i hormonalnog statusa, endokrinolog mi prepise Siofor 3x500mg. Na pocetku uzimanja osjetila sam stomacne tegobe sto je normalno kad se uzima Siofor dok se organizam ne navikne. Poslije 8 mjeseci uzimanja, zatrudnim i sada sam 37 sedmica trudnoce, ocekujem bebu u januaru user posted image user posted image . Moj ti je savjet da nastavis piti Siofor, meni je pomogao, ali moras i kontrolirati ishranu pored toga i vjezbati. Barem setaj kad god mozes, ako nemas vremena da vjezbas redovno. Jos da ti dodam, da nisam nikad uzimala nikakve kontraceptivne tablete, niti terapije za regulisanje hormona. Ginekolog ih obicno prepise kad se javi pacijentica s ovim problemom, ali treba slusati endokrinologa u ovim slucajevima... Ako te zanima nesto detaljno, slobodno pitaj ovako ili na pp.

(odgovor članu Dadli)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 9:05:36   
Jelena86
Molim vas, jedno pitanje...
rađen mi je i OGTT, ima nekih odstupanja, pa me zanima vaše mišljenje, da li je neko imao slično iskustvo, i da li mu je propisana terapija za ovo. udebljala sam se u zanjih pola godine 5 kg, naravno, sve u stomak i bokove. vjerovatno tu ima i  posljedica hormonske terapije za IVF. Idem uskoro dr.ali se spremam za neku operaciju, pa ne mogu sve stići, a zanima me dosta.

prvo vađenje: 5,4
nakon 30 min:8,49
nakon 60 min:6,12

nakon 90 min:4,24
nakon 120 min: 5,39

Unaprijed hvala na odogovoru :*

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 10:38:05   
AAvalon
Jelena86, meni ovaj tvoj OGTT izgleda sasvim dobro. naravno da ce ti SUK narasti nakon sto pojedes toliku kolicinu glukoze, ali zaista ti se jako brzo SUK vrati na normalu (vec poslije 60 minuta).
medjutim, ovde se ne moze nista konkretno reci zato jer nisi uporedo radila IRI odnosno samo na osnovu OGTT ne mozes utvrditi da li imas inzulinsku rezistenciju ili ne. sasvim je moguce da imas normalan OGTT profil tj da se SUK dovodi u normalu, ali da su za to potrebne ogromne kolicine inzulina (to je kod mene bio slucaj). moja preporuka je da uradis OGTT zajedno sa IRI, inace bezveze gutas toliki secer a ostajes bez dijagnoze.
sretno user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 10:41:12   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: AAvalon

Jelena86, meni ovaj tvoj OGTT izgleda sasvim dobro. naravno da ce ti SUK narasti nakon sto pojedes toliku kolicinu glukoze, ali zaista ti se jako brzo SUK vrati na normalu (vec poslije 60 minuta).
medjutim, ovde se ne moze nista konkretno reci zato jer nisi uporedo radila IRI odnosno samo na osnovu OGTT ne mozes utvrditi da li imas inzulinsku rezistenciju ili ne. sasvim je moguce da imas normalan OGTT profil tj da se SUK dovodi u normalu, ali da su za to potrebne ogromne kolicine inzulina (to je kod mene bio slucaj). moja preporuka je da uradis OGTT zajedno sa IRI, inace bezveze gutas toliki secer a ostajes bez dijagnoze.
sretno user posted image



identično, kod mene je šećer bio u normali koliko toliko, ali je inzulin zao i preko 2000 hiljade da pređe

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 10:47:23   
magbi
ja pijem onaj fordex to je slicno sioforu ali me glava jako boli zasad pijem manje doze da se priviknem na njih

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 11:02:00   
sretna_mama
magbi, i ja fordex pijem i sve ok.. Pokusaj vise vode piti.. Mene samo tjera u wc bas poslije svakog obroka ;)

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 11:14:39   
magbi
ccc mene nije ja sada pijem tri puta po poal od 500mg pa za par dana cu tri puta po cijelu od 500 pa ond ana 800 ja neidem u wc od njih

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 11:17:30   
Jelena86
pa koji je vrag ovim našim dr.? ja se stvarno nisam razumjela u ove stvari kada sam otišla raditi ovaj test, ali bi trebalo da oni znaju da se to radi u paru, i da jedno bez drugog je nepotpuno.

hvala vam puno na odogovoru, otići ću sutra kod dr.tražiti uputnicu za IRI (ako sam dobro napisala).

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 11:23:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Jelena86

pa koji je vrag ovim našim dr.? ja se stvarno nisam razumjela u ove stvari kada sam otišla raditi ovaj test, ali bi trebalo da oni znaju da se to radi u paru, i da jedno bez drugog je nepotpuno.

hvala vam puno na odogovoru, otići ću sutra kod dr.tražiti uputnicu za IRI (ako sam dobro napisala).



jeste, ali moraš opet ponoviti OGTT jer to oboje zajedno ide, barem sam ja tako radila,

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 11:29:12   
AAvalon
jelena86, bas kako je mama_alma rekla, moras uporedo raditi OGTT i IRI (ovo IRI je inzulinska rezistencija, da znas sta da trazis na uputnici user posted image ) ali to svakako ide iz iste krvi, tako da samo se pobrini da na uputnici pise oboje, i da u laboratoriji znaju da trebaju oboje uporedo uraditi (zna se desiti da ne procitaju cijelu uputnicu user posted image ). eto, sretno opet user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2013 14:22:20   
grape
Pozdrav drage djevojke! Kao što vidite nova sam na forumu i zamolila bih nekoga, ako može naravno, da mi otprilike protumači radioimunoinzulinski test. Malo me brinu ova povećane vrijednosti inzulina, a ne mogu da dočekam posjet doktorici. Hvala unaprijed

Vrijeme : 0 30 60 90 120 180
glukoza: 4,5 5,7 2,9 4,4 2,9 4,3
inzulin: 58 693 256 289 51 20.


(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.12.2013 8:36:30   
Jelena86
mama Alma i Aavalon, hvala vam puno na odogovorima. Mene moji ukućani uvijek ruže što sam puno na netu, od kada sam saznala za dijagnozu sterilitet, ali oni ne mogu shvatiti koja smo mi podrška jedne drugima, i da svaki odgovor, pa nekad i bolji nego što će i sam dr.dati, nadjemo ovdje.
Javim vam se sa friškim nalazima, danas idem po uputnicu.

(odgovor članu grape)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *