|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.12.2013 10:12:21   
sretna_mama
Jelena, meni je na upitnici pisalo radioimunoinzulinski test, i na nalazu su radjeni istovrmeeno glukoza i inzulin. Pino srece ti zelim..

< Poruku je uredio sretna_mama -- 27.12.2013 10:14:14 >

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.12.2013 10:12:52   
sretna_mama
Grape, meni se tvoj nalaz cini posve ok.. Meni je inzulin isao preko 1200

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.12.2013 9:42:13   
Dalija098
Grape i ja mislim da je ok, ali bolje neka dr. pogleda.
Istina je da ova dva nalaza - OGTT i IRI moraju ići skupa radi vjerodostojnosti. A pričajte mi o neupućenosti dr... Ja otišla da uzmem uputnicu i napisala mi dr. samo OGTT. Da ne bi ovog interneta, ne bih ni ja znala da to dvoje mora ići zajedno, pa sam ja sama dopisala IRI na uputnicuuser posted image user posted image user posted image
Vidim da se javilo nekih cura koje tek počinju sa metforminom. Ja ga pijem već mjesec dana, spontana menstruacija došla nakon 7 dana terapije. Htjela sam 3,4 kg da smršam a prijavljujem da je vaga pokazala jučer skoro 4 kg manje.
Znam reći da nikad nisam više jela a bila mršavija hahaha.
Naravno, redukovala sam ishranu, slatkiše, sokove i to.
Extra se osjećam, nisam umorna kao prije, nemam potrebu da spavam po danu... aBd da ovako i ostane.
Sretno svimauser posted image

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.12.2013 18:52:24   
Farah 00
Pozdrav zenice. Nova sam na ovoj temi. Nekoliko mjeseci pokusavam da ostanem u drugom stanju, u meduvremenu sam radila odredene pretrage, hormone, briseve, MM S-gram. Kod njega je nalaz odlican, moji brisevi su OK, hormoni OK, osim TSH, koji je povisen 6,2 (refer. vr. do 4,2). Zbog toga sam bila kod Dr. Zelije, koja mi je propisala terapiju i koju koristim vec 15-tak dana. također mi je rekla da bi trebala odraditi OGTT test i IRI, kao i vitamin D za sto sam od svoje Dr i dobila uputnicu. Sad me zanima da li koja od vas zna da li se trebam gore na DIP-u prethodno naruciti kako bi uradila taj test, ili samo jedno jutro poraniti i gore otici na nuklearnu. Kad sam radila hormone, TSH nije bilo potrebno se narucivati, pa sad ne znam je li i ovo na istom principu.

Izvinite na opsirnosti. Unaprijed zahvalna.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.12.2013 22:10:15   
Dalija098
Farah, ja sam otišla jedno jutro u petak, naručila me za utorak (ja mislim), jer se valjda to utorkom radi samo.
Najbolje je da ih pozoveš telefonom pa pitaš. Možda se i telefonski možeš naručiti.
Koje tablete piješ?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.12.2013 22:15:50   
sretna_mama
I ja sam, ako se dobro sjećam, išla da se naručim ovako oko četvrtaka, petka, pa me naručili za utorak.. samo trebaš imati uputnicu svoje dr., radioimunoinzulinski test, da bi uradili i OGGT i IRI, istovremeno..

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.12.2013 13:03:20   
Farah 00
Dalija i sretna_mama hvala vam na odgovoru. Dalija ja pijem Euthyrox ali samo 1/2 tablete od 25 mikrograma, i pijem selen od Solgara. To mi je dr. Velija propisala. Prvo mi je htjela ukljuciti samo selen da vidi koliko ce se snjim sniziti TSH, ali kad sam joj spomenula da vec odredjeno vrijeme pokusavam da zatrudnim, odmah mi je propisala euthyrox.

Sutra cu otici na DIP da se narucim, samo ne znam kako cu izaci s posla kad budem radila taj OGTT sa IRI, obzirom da se dugo gore zadrzis. Ko kad sam u posljednje vrijeme stalno trazila izalz s posla zbog vadjenja raznih nalaza.

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.12.2013 16:41:31   
Dalija098
Da, istina... Zadržiš se oko 3h gore. I naporan je nalaz samo zbog bockanja. Najbolje ako uspiješ izganjati kakav slobodan dan.
Imaš li problema sa kilažom i mršanjem?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
30.12.2013 17:19:20   
Farah 00
Dalija nemam problem sa kilazom, mada sam se udebljala 4 kg u zadnja 4 mjeseca. Visoka sam pa se na meni ne primjeti. Prije dvije godine mi TSH bio uredu, sad nije.
Danas sam bila gore na DIP-u i narucili me za OGTT test sa IRI za 14.01. (utorak). Uzet cu taj dan od godisnjeg, mislila sam uzeti sad u petak da spojim sa praznikom, ali pomjerit cu za taj dan, kako bi mogla to odraditi. A je li te bockaju u venu, ili u prst?

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
30.12.2013 17:56:48   
sretna_mama
Bockaju i venu, meni je uspjela naci dobru venu, pa je svaki puta bola u nju.. Ostalo sam sjedila, cula sam da je bolje sjediti dok se radi to. Ponesi cokoladicu ili bilo sta, da cim zavrsis s tim, nes ubacis u usta.. Meni je bila muka od gladi.. Dosla sam oko 7.15, oko 7,25 sam izvadila krv, i popila glukozu, onda vadjenje u 8, pola 9, 9, pa pola 10, pa u pola 11. Trebas tacno na vrijeme ulaziti, svako pola sata, da ne kasnis s vadjenjem.. Bitno je na vrijeme.. I da, ne brini.. Nije strasno..sretno..

< Poruku je uredio sretna_mama -- 30.12.2013 18:02:41 >

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
30.12.2013 21:55:31   
Dalija098
Meni opet jedva našla venuuser posted image Dobro ti kaže sretna_mama, imaj spreman sok ili nešto da pojedeš kad završiš.
Ja koliko sam skontala samo prvi put kada to radiš traje toliko... Kasnije traje kraće puno.
Sretnooooooooooooooouser posted image

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2013 1:24:04   
Farah 00
Hvala vam na detaljnin informacijama, ja cu za svaki slucaj ponijet punu torbu hrane, da pojedem kad zavrsim s tim. Vene mi se na obje ruke dobro vide, ali nadala sam se da se krv vadi iz prsta user posted image
Mislila sam da nisam dobro cula kad mi je medicinska sestra rekla da ce me bosti 6 puta. A znam da nije strasno, vise me brinu rezultati istog.
Kako ste vi, sta pijete, kakvi su vasi nalazi?

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2013 8:15:37   
Ma_Ja
Krv se ne vadi iz prsta, ustvari meni su tokom silnih bocanja uzimali dva puta krv iz prsta da provjere secer u krvi. Inace, meni je haman gore kad me bocnu u jagodicu. user posted image

Sve u svemu, nije toliko strasno kako izgleda. Prezivi se. user posted image
Sretno! user posted image

_____________________________

Sve dolazi samo ako čovjek hoće čekati!

I Would Die For That..

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2013 10:27:39   
Dalija098
Farah, ja kad sam dobila nalaz vidjela sam po referentnim vrijednostima otprilike da mi je štitna dobra a ovaj ogtt i IRI sam mislila katastrofa jer je bilo odstupanja.
Kad sam otišla Veliji rekla mi je da je kod mene jaaako blaga inzulinska rezistencija, kako misli da će to ići kod mene lako aBd i dobila sam metformin terapiju, minimalnu, 500 mg dnevno, ujutro i navečer po pola tablete. Redukovala sam ishranu i skinula 4 kg za mjesec dana koliko sam i htjela. Sad se nadam da neću još više mršati user posted image .

Baš sam htjela da pitam da li još neko mora da lomi tabletu, meni nikad ne ispadnu tačni dijelovi, ono po pola... Pa vjerovatno nekad ne popijem tačno, popijem više malo vjerovatno. Nadam se da neću ništa zeznuti????

(odgovor članu Ma_Ja)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
2.1.2014 16:30:27   
Farah 00
Dalija ja isto lomim tabletu ali euthyrox. Treba da pijem 1/2 od 25 mikrograma, a ja u cijelom Sarajevu jedva nasla od 50 mikrograma, tako da tu malenu tableticu moram da dijelim na cetvrtine i nikada nisu isti dijelovi user posted image . Ne znam kako ce se to odraziti, obzirom da doze nisu identicne, ali valjda je to tako OK.

kad si ti radila OGTT test sa IRI kada su ti bili gotovi nalazi?

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
3.1.2014 11:11:48   
Dalija098
Ja kupila rezač tableta. Svekrva mi rekla da postoji. user posted image 2-3 KM košta a super stvar.
Ja sam zajedno vadila štitnu i OGTT. Rekli mi da dođem za 7 dana po nalaze štitne a da nazovem za 2 sedmice za OGTT i vidim da li je gotov. Međutim, kada sam otišla za 7 dana, oba nalaza su bila gotova. Tako pretpostavljam 7-10 dana.
Svakako nemoj da se brineš. Meni je iskreno laknulo kad sam vidjela da mi ogtt ne valja jer sam našla korijen svog problema konačno.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
3.1.2014 22:43:56   
Farah 00
Znam i ja da postoji rezac tih tableta, ali eto nisam se ni sjetila, sigurno u apoteci ima. Ja za sad znam da mi nije uredu TSH, a vidjecu jos kakav mi je OGTT. Ostalo je sve ok, bar sto se tice hormona, briseva i S-grama. Nadam se da cemo ubrzo rijesiti svoj problem i konacno biti user posted image

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.1.2014 9:41:44   
Dalija098
Meni je malo povećan taj andro hormon. Upravo zbog ogtt-a. Trebam dobiti aBd za 7 dana pa vidjećemo hoću li. Ja se iskreno nadam da hoću jer će mi to biti pokazatelj da je metformin već počeo djelovati. Jer sam imala užasno neredovne cikluse, to moram riješiti prvo.
A isto tako znam da je to tableta, treba duže vremena da se sve stabilizuje pa se ne nadam previše ali eto bitno je da sam otkrila problem.
Sretno ti, nadam se da će ti se vrlo brzo želja ispuniti. user posted image Koliko već pokušavaš?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.1.2014 11:46:16   
Farah 00
Nadam se da ce i tebi terapija brzo djelovati, cime ces uredoviti cikluse, zatim biti i uskoro lijepa user posted image

Ja ne pokusavam dugo, sad ce 10. ciklus (ali meni je i to dugo user posted image ), trebam dobiti negdje oko 7 ili 8. Vjerujem da ce vjestica doci, obzirom da tek 2-3 sedmice pijem euthyrox pa treba vremena da terapija djeluje. Imas li ti djece, i koliko se vi trudite?

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.1.2014 19:16:32   
Twinkies04
Dalija098 kako ide na Sioforu?Koliko ga dugo vec pijes?Meni je evo 3 mjesec i da se pohvalim vec druga user posted image je dosla sto je za mene rijetkost.Ja sam se obradovala pravo.Znaci da Siofor djeluje fino ipak,a bila sam bas skepticna.A inace kazu da treba izmedju 3-6 mjeseci,mada znam da su cure dobijale i poslije 2 sedmice nakon sto su pocele Siofor.Al posto sam skontala da je i kod tebe situacija kao i kod mene malo zapustenauser posted image trebace malo duze,al ce se sigurno user posted image uredovati.

Farah00 ja pijem letrox 25mcg,i kod mene je TSH bio malo visi nego sto bi trebalo,ko planira trudnocu kazu da ne bi trebao biti vise od 2,0.Pa ja uzimam samo tu minimalnu dozu odrzavanja.kad sam pocela s letroxom kroz mjesec je user posted image dosla sama od sebe,ali nakon toga nista mjesecima opet nisam dobijala.nadam se da ce tebi barem euthyrox makar malo srediti cikluse..daj sebi zadatak da svaka 3-4 mjeseca kontrolises TSH,tako ja radim da ne bi slucajno iz hipo presla u hipertireozu pa ni to ne valja...
Uglavnom sretno sa terapijom da vam se sto prije srede te boljkice i da nam zabebite uskoro...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.1.2014 20:31:28   
Farah 00
Twinkies hvala na lijepim zeljama. Meni su ciklusi prilicno OK, vjestica dodje svakih 26-29 dana, jedino svaki 5 mjesec se zna pojaviti i na 23 dan. Inace nisam osjetila nikakve probleme, ali obzirom da se bebica jos nije zakacila radila sam pretrage i tako otkrila poviseni Tsh. Ja pijem pola doze euthyroxa od 25 mcg i Selen od 100 mcg.
Koliko se ti trudis da zabebis, imas li djece?

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
5.1.2014 11:59:15   
Dalija098
Twinkies Ma super ide hvala Bogu, pijem već mjesec i nešto. Osjećam se super. Nakon 2 sedmice terapije mi je spontano stigla user posted image nakon što je nije bilo par mjeseci i sada treba opet doći ovih dana. A i ako ne dođe neću se ljutiti user posted image Valjda treba tabletama duže da to ''srede''.

Farah Ma nije to ništa dugo koliko pokušavate, vidjet ćeš.... Mi nešto iskreno i ne radimo puno na tome, meni je prvenstveno da regulišem cikluse pa onda ako Bog da kad bude bićeuser posted image . Jer sam zbog tako neredob+vnih ciklusa imala dosta problema uvijek sam se osjećala grozno, uvijek pazila šta jedem, nervoza neka... da kucnem od metformina sve dolazi na svoje. Hormoni su čudo.user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
5.1.2014 16:14:25   
Twinkies04
Farah mi od 2009 vec pokusavamo,imala sam raznoraznih stimulacija,ali eto do sada jos nista.sad sam na Sioforu pa cemo vidjeti ko zna mozda se sta i zakaci spontano user posted image user posted image
Dalija bitno je da makar ciklusi budu uredni,i mene je to najvise mucilo,prodje i 6 mjeseci a user posted image nema,uzasno sam to podnosila vjeruj,ali eto nadam se da ce sad sve ici po ps-u.

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.1.2014 12:13:53   
jednaa
Evo i mene upravo od endokrinologa user posted image
Potvrđena mi je inzulinska rezistencija ali je u početnom stadijumu tako da još uvjek imam ovulacije jer su mi svi hormoni ok
Sad moram kod nutricioniste po dijetu i uz siofor moram vježbati 3 puta sedmično, moram skinuti ove kile pa ćemo i mi pokušat drugu bebicu user posted image
Zna li neko kako ide kod nutricioniste da li se naručuje rade li drugu smjenu?

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.1.2014 13:42:23   
AAvalon
jednaa, ja da ti iskreno kazem prvi put cujem da imamo nutricioniste. prijatno sam iznenadjena. nadam se da nutricionista zaista i zna nesto o inzulinskoj rezistenciji i pravilnoj ishrani, mada sam skepticna user posted image  molim te javi nam se sa svojim iskustvima, jer ja doslovno po internetu cackam preporuke i sama sebi krojim prehranu

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *