|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.2.2014 16:45:23   
AAvalon
draga jelena, napi se ti agde ovih dana user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
5.2.2014 16:51:15   
Twinkies04
I to sto kazes aavalonka..jadna zena,zbog njihove greske hajd ponavljaj...al hajde kod njih makar budu nalazi brzo..mi cekamo po mjesec znas i samauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 13:34:54   
Dalija098
Ćaooo cure. Kako ide sa metforminom?
Ja pijem preko dva mjeseca, smršala, menstrucije su dvije došle, doduše slabe ali ih je bilo.
Ima li kod vas kakvog pomaka?

Pozdravvvv

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 14:30:06   
Twinkies04
Dalija ista stvar i kod mene...ja ga pijem od oktobra...u decembru sam imala dvije user posted image ..i to je to..ocekivala sam ovih dana da dobijem,ali nista..pa vidjet cu..mozda treba malo vise vremena da se sve stabilizuje..uglavnom ima napretka...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 16:03:47   
Jelena86
Cure, stigli nalazi. Imam samo rez. natašte i nakon 2 h.

natašte ....... nakon 2 h
glukoza: 5, 7 ...... 5,2


inzulin: 7,9 ....... 20 ref.vrijednosti: 5-25

Po ovome, sve je u granicama normale, jel to ok?

< Poruku je uredio Jelena86 -- 6.2.2014 16:04:29 >

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 16:35:06   
Twinkies04
Jelena po meni je ovo ok i inzulin i suk...hb pa je sve ok...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 16:37:09   
AAvalon
jelena, meni ovo fino izgleda user posted image  ti se posavjetuj sa kakvim dobrim doktorom, ali mislim da barem o ovome ne moras da brines, mada jeste malo tesko ista sa sigurnoscu reci bez ostatka krivulje, ali opet kazem, dobro izgleda user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.2.2014 16:48:19   
Jelena86
Hvala puno. I meni je izgledalo kao ok. Svakako planiram do endokrinologa, pa budem vidjela. Hvala još jednom :*

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.2.2014 14:20:54   
Dalija098
Twinkies Je li bilo ovulacije, jesi li pratila?

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.2.2014 11:16:36   
Farah 00
Bila sam kod endokrinologa, pogledala mi je nalaze OGTT testa sa IRI i uključila mi je da pijem 1/2 od 500 mg Aglikem tablete. Rekla je da je to neka minimalna doza (koja nije neophodna) al obzirom da težim zatrudnjivanju hoce da stvori idelane uvjete u organizmu za začeće. user posted image

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.2.2014 12:13:40   
Dalija098
Farah i ja pijem iste tablete, po pola ujutro i navečer. :-) Tj. poslije doručka i večere

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.2.2014 15:42:35   
Farah 00
Dalija meni rekla dr samo jednom uz jedan obrok :-) Jesu li tebi sta pomogle, ja nikakve smetnje nisam ni osjecala, kaze ona neznatno je, ali eto da mi ukljuci najmanju dozu, da bude kao sve idealno.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.2.2014 16:24:27   
Twinkies04

IZVORNA PORUKA: Dalija098

Twinkies Je li bilo ovulacije, jesi li pratila?


Dalija draga ja tek sad vidjoh sta si me pitala...user posted image user posted image user posted image
Ma jok nije bilo ovulacije nikako,ja to pratim u stopu sve...
user posted image nije bila od decembra,povecala sam Siofor na 1500 mg,pa vidjet cemo imal kakve vajde od toga...dala sam sebi 5-6 mjeseci da vidim hocel bit kakvog efekta,ako ne bude idem na malo ostrije metode...user posted image user posted image user posted image user posted image

Farah i tebi je znaci ukljucila terapiju,super... to je ionako minimalna doza jos ako pomogne bit ce extra....user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.2.2014 19:36:41   
Dalija098
Meni evo došla na 28. dana. Popravlja se nadam se. aBd vidjećemo.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.2.2014 23:52:49   
Twinkies04
dalija masala....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Sioforrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
1.3.2014 12:05:24   
Dalija098
I ja kazem, masAllah. Necu jos da se radujem, da prodje jos koji mjesec pa cemo vidjeti. Sad je skoro 3 mjeseca kako ga pijem, trebala bih i na kontrolu.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.3.2014 12:38:47   
Dalija098
Pa gdje ste vi??? :) Djeluje li sta taj metformin? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
25.3.2014 14:20:29   
Twinkies04
dalija098 prijavile bi mi da ima kakvih novosti...user posted image user posted image user posted image
kod mene nista ...user posted image nije bila od decembra pa sam prosle sedmice na savjet dr uzla primolut da dobijem...i ettt..idemo dalje sa cekanjem..valjda ce naredna doc sama od sebe...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.4.2014 16:39:42   
animagical
dizem temu. ogtt uradjen zbog cisti na jajnicima i jakih odljeva..nalazi sljedeci:
glukoza 4.4 8.2 7.7 5.2 2.4 4.1
inzulin 66 390 1383 697 107 41

na dipu kazu siofor, ali sam poslala poruku zeliji pa potvrdi terapiju, jer bez nje ne bih zapocinjala. takodjer su mi rekli da bi mi siofor trebao ustabiliti ciklus, rijesiti ciste i smanjiti krvarenje...sta vi mislite?

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.4.2014 16:47:37   
sretna_mama

IZVORNA PORUKA: animagical

dizem temu. ogtt uradjen zbog cisti na jajnicima i jakih odljeva..nalazi sljedeci:
glukoza 4.4 8.2 7.7 5.2 2.4 4.1
inzulin 66 390 1383 697 107 41

na dipu kazu siofor, ali sam poslala poruku zeliji pa potvrdi terapiju, jer bez nje ne bih zapocinjala. takodjer su mi rekli da bi mi siofor trebao ustabiliti ciklus, rijesiti ciste i smanjiti krvarenje...sta vi mislite?


Cikluse sigurno..evo kod mene da kucnem, kako pijem fordex..stiže svaki mjesec..čekaj moji su par stra ispred..pa nađem..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.4.2014 22:33:53   
animagical
opet ja...javila mi se dr. zelija, potvrdjena terapija, siofor 3x dnevno po pola tablete, kontrola za dva mjeseca...sutra idem po tablete...nist ami nije precizrala oko ishrane, vjerovatno jer smo se cule porukama... sta, kako? ako neko zna, bila bih zahvalna

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
9.4.2014 9:32:26   
sretna_mama
Bijeli hljeb i šećer nikako, apsolutno, med isto ne, 5 obroka manjih dnevno, od toga 2 voćna..i to ne da cijesiš, nego da jedeš cijelo voće.. Kretanje pod obavezno..Sve tako je rekla meni..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.4.2014 17:55:46   
Dalija098
E ćao. Je li neka radila kontrolni OGTT i IRI. Ja sam trebala prošli mjesec još ali nisam stigla. Samo je rekla kontrola za 3 mjeseca pa pretpostavljam da moram raditi ponovo to. E kako se vadi kad je kontrola zna li neka? Da li se prestaju piti tablete dan, dva prije i to?

Pozdrav :-)))))

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.5.2014 18:24:47   
9months
Kako ste mi ženice user posted image
Imam osjećaj da ću obići sve teme na ovom forumu koje se odnose na probleme sa zatrudnjivanjem user posted image
Uglavnom ja imam pitanje za tuzlanke...dobila sam od dr. Balić da radim insulinemiju sa OGTT, pa vas molim da me uputite u to.
Kakve uputnice da tražim, kako da se pripremim na vađenje nalaza, koliko puta se vadi krv i koliko se dugo čeka nalaz
Svaka informacija će mi dobro doći.




_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.5.2014 18:41:30   
Lala87
Ja sam u 12 mjesecu radila taj nalaz...radi se na nuklearnoj, moras se naruciti, mada da ja nisam popila kafu, pustili bi me i taj dan da radim. Nemoj noc prije previse da jedes, ujutru prije vadjena nalaza ne smijes nista da jedes...poneses 100grama secare, casicu, kasikicu, i sestra ti to smucka , i popijes. Poslije toga vadis krv, pa jos 3 puta na svakih pola sata, mora da prodje tacno pola sata.
Kazu da ce nalaz biti gotov poslije tri sedmice, ali moj je bio nesto kasnije.
Sretno ti :)

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *