|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor tablete
2.11.2010 9:27:30   
ilama
Cure molim vas da li znate, koliko se dugo pije Siofor za PCOS, i da li se pije u trudnoci, i nakon trudnoce ,molim vas da mi javite.

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Siofor tablete
2.11.2010 11:36:33   
leonora
Pije se prije trudnoće dok ne dođe do nje, meni je dr.u trudnoći isključila, 2 doktorice su bile za to da se isključi, a prešla sam odmah na utrogestan 2 ujutro popiti i 2 naveče vaginalno, dakle 4 dnevno kao prevenciju budući da me skidaju sa siofora i mirovanje,mada čitala sam ima slučajeva gdje su pile trudnice siofor do 4 mjeseca, ja kad sam to rekla svojoj doktorici još prije nego što ću ostati trudna da li ću ih nastaviti piti i u trudnoći ona vrisnu-ni pod razno, nikako. A njena je pretpostavka da ću i poslije trudnoće morati nastaviti piti siofor, budući da nije problem samo pcos, inzulinska rezistencija je i poremećaj metabolizma šećera, pa ako se ne vodi računa o tome može doći do nastanka dijabetesa tipa 2.

(odgovor članu ilama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Siofor tablete
2.11.2010 18:28:38   
Lilly
Ja sam pila siofor cijelu trudnocu, jedino mi je doza sa dvije tabl. smanjena na pola. Moja dr. endokrinolog kaze da se siofor ne smije u potpunosti iskljuciti ako se vec pio prije trudnoc jer moze doci do pobacaja! Hvala Bogu kod mene je do sada sve bilo ok. Jedino nakon porodjaja ga vise ne smijem piti jer planiram dojiti.

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu leonora)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Siofor tablete
2.11.2010 18:43:29   
Anoniman
I ja sam od jucer na Sioforu, za pocetak 1x 500mg, moja dr. endokrinolog mi je rekla, da ukoliko ostanem trudna nastavim piti i dalje obavezno!

(odgovor članu Lilly)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Siofor tablete
5.11.2010 13:54:41   
M kao Mama
Evo da se i ja ubacim na temu, od sinoć sam na Sioforu, hvala dragom Allahu pa konačno nakon 3,5 godine lutanja od jednog do drugog, trećeg, 30 dr. specijaliste konačno dobih dijagnozu, i što je još važnije terapiju. Osjećam se presretno, ali zaista jer konačno znam načemu sam i protiv koje vjetrenjače da se borim.

Za početak, po pola tablete od 500 mg, nakon ručka, onda 11 dan idemo ujutro i navečer po pola tablete, a onda u trećoj sedmici idemo pravo tri puta po pola tablete.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Siofor tablete
9.11.2010 9:32:04   
ilama
Cure neznam sta da radim, u dilemi sam, ovog meseca sam primala fostimon injekcije od 75, 2 od jednom 5 dana , i zatim pregnil, imala sam 5 folekula koji su pukli,( odlicnu ovulaciju), nismo isli na insiminaciju vec na prirodno. Doktor kod kojeg sada idem mi je ukinuo siofor, sada uzimam duphaston, Prednol i Aspirin 10 dana,  medjutim cula sam se s dr. Mehmedbasicem koji mi je rekao da obavezno pijem siofor, cak i ako dodje do user posted image da pijem 2 meseca.
Neznam sta da radim da li da ga pijem ili ne. I svakako me strah da ga prekinem zbog mogucnosti da kasnije dobijem diabetis 2, jer ga ima i moja mama (dakle zagarantovan mi je). pomozite mi

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Siofor tablete
9.11.2010 9:59:39   
malena27 RR
ilama nastavi piti siofor.... kako ti je dr. i rekao... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ilama)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Siofor tablete
10.11.2010 9:13:42   
ilama
malena27 RR, hvala puno na savetu, nastavicu sa sioforom

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 19:23:36   
Aida.G.
Cao zene i cure..ja sam nova ovdje i vidim da sve skoro imate problem isti kao moj:(...imam polocisticne jajnike. Od veceras sam na sioforu....jer imam povecan inzulin.pa me interesuje koju ste ishranu primjenjivale..jer meni doktorica kaze da moram paziti sta jedem...i nakon tri mjeseca na kontrolu..pa mi molim vas pomozite ako znate sta se smije a sta ne smije jesti...hvala vam puno...

(odgovor članu ilama)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 19:34:29   
malena27 RR
Aida dobro dosla na forum i sretno sa sioforom! user posted image Nadam se da ces uskoro uspjeti user posted image user posted image

Mislim da se mora ograniciti unos slatkisa, hljeba i tjestenine opcenito. Siofor uvijek uzimati na pun zeludac poslije jela. Moguce je da ces imati proljev ili mucninu, ali i to brzo prodje. Dosta forumasica je zatrudnilo odmah nakon mjesec ili dva terapije sioforom! U slucaju trudnoce, nikako ne prekidati terapiju na svoju ruku!



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 19:40:39   
Anoniman
Aida, ja sam isla kod Dr. Zelije Velije, i na sioforu sam tek 20 dana, odmah me je stavila na dijetu, rekla da prestanem sa slatkisima, tjesteninom, hljebom bijelim, moze samo integralni ali i on u ogranicenim kolicinama, smanjim unos krompira, sokove ukinem skroz! Od mesa je najbolja puretina, pa riba, pa piletina pa te govedje meso! Voce i povrce mozes neograniceno i u svim varijantama! Zvuci pomalo brutalno s obzirom da se u bosni i uz pitu jede hljeb user posted image  ( zaboravih...i pita je zabranjena)

A sto se tice siofora meni je 10 dana bilo malo muka i to je to! Samo pij nako najobilnijeg obroka koji imas u toku dana i mucnine ce biti manje!

Vjeruj mi od kako sam na dijeti osjecam se nekako poletnije a vec i koju kilu lakse user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 19:42:05   
malena27 RR
da me nije strah rado bih si ukljucila siofor user posted image bar dok malo ne smrsam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 19:46:01   
Anoniman
ja se tako salim sa mojom rajom,  da cu poceti da dilam sa sioforom, i zgnuti silne pare, narocito na ovim poguzijama mojim!!!

(odgovor članu malena27 RR)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Siofor tablete
18.11.2010 20:37:32   
Aida.G.
user posted image Hvala vam puno....i ja sam bas isla kod dr. Zelije Velije...ali sam imala neku tremu kada sam bila kod nje tako da je nista nisam skontala::)))...ni sta trebam ni ne trebam....ali me je posle malo ginekolog prosvijetlio.:))
sada mi samo preostaje da se pridrzavam hrane i da krenem u akciju..vidim da je dosta zena ostalo u drugom stanju posle ovih tableta::))
hvala vam jos jednom


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Siofor tablete
19.11.2010 12:22:44   
M kao Mama
Ja sam na Sioforu oko 2 sedmice, pa ima nekoliko pitanja da žene sa "iskustvom"

Naime, da li je neka od VAs imala pojačano znojenje, rekla bih napade vručine, meni se to dešava od kada pijem tablete.

Mučnine nisam imala, možda jednom, ali zato kiselinu da, što ne mislim da ima veze sa sioforom.

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Siofor tablete
19.11.2010 12:32:39   
Zoe
Baš mi je drago što vidim da tema pomažeuser posted image user posted image
mama Alma, ja se nisam pretjerano znojila, samo sam pazila da ih popijem za vrijeme obilnog obroka, jer tako je bolje po naš stomakuser posted image
Što se tiče režima ishrane - i meni je savjetovano da smanjim unos slatka, ostalo sve kao i dotada, doduše ja sam manje više šlang pa valjda mi zato nije savjetovala ništa za slanu hranu..
Kad zabebite, različita su mišljenja koliko dugo trebate piti siofor ( razlika je da li imate povišen šećer ili inzul.rezistenciju, ako je inzulin povišen mislim da se tada pije čitavu trudnoću al sad baš nisam sigurna, ovo govorim iz iskustva jer je moja dr. inače šefica endokrinologije na UKC Tuzla preda mnom uzela knjigu da tačno provjeri koliko trebam koristiti i dalje Siofor) - ja sam ga pila prva 2 mjeseca trudnoće i onda je ukinut i hB sve prošlo oki dokiuser posted image
Želim vam svima puno sreće i da zabebite brzo aBduser posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Siofor tablete
19.11.2010 12:46:19   
M kao Mama
Ja ne znam šta više da radim od sebe ovih dana, hahah, inače poznata kao zimomorna osoba, za 1 dan BAjrama, svi su poludili sa mnom, kao da sam u klimaksu, što jedna dr. u šali rekla da je fataju valunzi ,e tako i mene, nije da mi znoj lije, nego fataju me napadi vručine, baš u valovima.

Za hranu, ja sam daleko od šlangic, meni je moja doc. rekla da izbacim UH, znači pite, makarone,maslenice, uštipke, pice, ovako doslovno, kaže krompir jedi koliko možeš, povrće, voće između obroka, pahuljice, ali ne pretjerano zbog kalorija, salate.

Kod mene je prevashodno sada cilj da mi siofor pomogne u postupku gubljenja kilograma, pa ćemo za dalje vidjeti, jer i ja imam PCOS.

Za sada vala ne osjetim da sam oslabila, još uvijek se navikavam na novi režim ishrane.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.11.2010 13:49:08 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Siofor tablete
20.11.2010 10:33:38   
Aida.G.
Draga mama Alma, evo ja vec treci dan pijem tablete...meni se jos nisu pojavili nikakvi simptomi...ali stvarno ga pijem uz obrok....nisam slang imam 72kg na 164cm visine...sto kazu da je previse.:)
drzim ti fige da ostvaris ono sto zelis:)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Siofor tablete
20.11.2010 19:41:16   
M kao Mama
aida kako uz obrok, jel u pola jela popiješ tabletu, ili kada jedeš

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Siofor tablete
20.11.2010 21:40:56   
Aida.G.
jeste,pocnes da jedes i onda popijes tabletu i zatim opet nastavis da jedes...meni je tako rekla doktorica i evo fala bogu nemam problema...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Siofor tablete
23.11.2010 21:47:49   
Anoniman
Drage moje, evo vec mjesec pijem  siofor, i pridrzavam se pravil da mi nebi ilo muka, ali zadnja dva dana mi je uzasnoo, preeeumorna sam, jedva hodam, a i muka mi je strasno, jucer me je mucila kiselina, a danas zamalo pred Konzumom nisam povratila!!! user posted image user posted image user posted image  nisam trudna radil sam prije nekih 4-5 dana test, user posted image  nema...ali ima PCO-a pa je zato nema! Ali neznam sta da radim, bas mi ruzno pada siofor ovih dana! Ispocetka mi je samo 7 dana bbilo muka i vise nije! I jeli moguce da siofor promjeni malo zelju za hranom, da mi se nesto posebno jede...a nesto da vise nevolim??? Jer sam maloprije pojela sladoled u Konzumu user posted image  Naglasavam da trudna nisam!!!

(odgovor članu Aida.G.)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Siofor tablete
24.11.2010 11:52:41   
M kao Mama
Silver, kako da ne sve su to reakcije na siofor.

Moja kolegica kako pije siofor ne može ručka da napravi od mucnina i nagona za povraćanje, ja nema baš toliko problema, ponekad mi je muka, ali hranam mi se još nije zgadila.

Mene stomak zeza evo dva dana, a glavobolje koje su mi prije bile nesnose sa sioforom su nestale.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.11.2010 19:22:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Siofor tablete
24.11.2010 21:34:13   
Aida.G.
Silver, ja isto evo vec 7 dana pijem siofor..ali sam pocela terapiju sa pola tablete..tako da jos nemam nikakve simptome..ali isto sam cula da ljudi koji su koristili imaju mucnine...mada se i meni samo desava da nemam apetit...ali ja se natjeram da jedem jer doktorica Velija mi je rekla da moram jesti pomalo ali cesto....
Nemoj samo odustajati..ali ako ti se to tako nastavi posjeti doktora...on ti mozda smanji terapiju...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Siofor tablete
4.12.2010 9:16:21   
Aida.G.
drage moje..ima li kakvih novina kod vas..kako napreduje terapija sa sioforom..god mene je sve staro..pridrzavam se hrane i pijem redovno..pa vidjecemo sta ce biti..)

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.12.2010 12:32:03   
Anoniman
aida, ja sam za ovih mjesec i po izgubila 3-4 kg ! user posted image  mucnine me drze samo u blazem obliku! skontala sam kad mi najbolje godi da popijem siofor da izbjegnem vece mucnine, uglavnom sad za sad je dobro...doduse, nemogu reci da se 100% pridrzavam rezima ishrane, malo se opustim ponekad! user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.12.2010 15:58:41 >

(odgovor članu Aida.G.)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *