|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 12:04:53   
mina minka
evo mojih  rezultata   al mi dr nije dala da pijme siofor, kaze da je ok mada kad vidim tvoje  nije ni kod mene bas sjajno
prvo 12,6
drugo 70,5
trece 42,9
cetvrto 49,6

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 12:09:35   
Amelaa RR
Cudo ti nije dala siofor, a jel ti rekla da pripazis na ishranu, UH, raf.seceri i to?

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 12:15:54   
mina minka
nista mi nije rekla kaze da je ok jer opada i to je to. ne znam odakle sii ti , ja sam isla kod dr mehic-sehic u tuzli  a i balicka mi je rekla da je ok

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 12:17:55   
Amelaa RR
Ja sam isla kod Dr.Velije Zelije Asimi, a nalaze sam radila kod    Dr. Al-Tawila...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 31.12.2010 12:18:13 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 22:41:52   
M kao Mama
evo da ubacim i ja svoje rezultate, meni je ovoh dana tako muka vjerujte da pomišljam da je trudnička mučnina, nekoliko osoba mi je reklo da sam malo smršala, mada ja nemam taj dojam, ali svakako lijepo je to čuti.

vrijeme: 0 30 60 90 120 180 mmol/l

glukoza: 4,7 8,7 9,5 7,0 5,1 3,9 mmol/l

inzulin: 112 898 1751 1182 360 62 pmol/l

referentne bazalne vrijednosti glukoze: 3,33 - 6,10

referentne bazalne nvrijednosti inzulina: 16 - 164

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.1.2011 9:40:35   
Aida.G.
drage moje, prvo sretna vam Nova godina..da vam se sve zelje ispune:)
vidim da ste stavile svoje rezultate..danas cu i ja staviti cim dodjem kuci...ja sam pravo puno smrsala...oko 10kg za ovih mjesec i pol kako pijem siofor...pa samo da vidim je li iko od vas toliko smrsao..ja sam pocela da se brinem..jer ne mogu nista da jedem u posljednje vrijeme..sve mi se gadi...nazor jedem zbog tableta...jedva cekam kontrolu kod doktorice da vidim s njom sta je ciniti..jer ne valja ni puno smrsati.sta vi mislite?user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.1.2011 11:09:40   
mina minka
mama alma jesu li ovo referntne vrijednosti za svako mjerenje inzulina

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.1.2011 21:32:32   
Aida.G.
Evo i mojih rezultata:

vrijeme:  0        30    60        90      120   180 mmol/l

glukoza: 4.0     6.0    8.3      6.7     6.0     4.8 mmol/l

inzulin:    83     340   833     778      807    247  pmol/l

Pila sam prvi mjesec siofor dva puta po pola tablete od 500mg, nakon mjesec dana mi je povecana doza na dva puta po jednu tabletu.
u februaru idem na kontrolu i trebam vaditi nalaze  THS, DHEA-s i androstendion.
Pa da li neko ima iskustvo sa ovim nalazima? kako se to vadi?




(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.1.2011 22:11:02   
M kao Mama
ja stvarno ne znam šzta je sa mojim organizmom, aida 10 kg, ja ni kile, baš me brine



kako se hraniš, kakav ti je režim ishrane,

ja ni ne smijem na kontrolu, strah me da me ne napadne što nema pokama

minka jeste to su vrijednosti ima inzulin imaš gulkozu

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.1.2011 13:42:05   
brzamala
drage moje, evo prenijet ću vam svoje iskustvo s ametforminom.
Pošto imam PCOS a čitala sam da je on jako dobar za ovaj sindeom počela sam ga piti prekjučer na svoju ruku. Jučer kad sam ustala primijetim da sam otekla oko očiju, ali pošto nije boljelo nisam ni išla doktoru. Jutros se probudim i imam šta i vidjeti. Sve lice deformisamo od otoka, posebno oko očiju, podbuhla...Odem dok. ona reče da hitno moram prestati sa metforminom, to je od njega, i ispade da sam alergična na njega. Dala mi neke tablete protiv alergije.
Nadam se da će one koje su i pomišljale da ga počnu piti na svoju ruku, odustati, jer nije nimalo bezopasan i bezazlen. Čak može izazvati potpuno zatajenje bubrega.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.1.2011 13:46:06   
Amelaa RR
Aida G veliko bravo za tebe...i ja sam smrsala od 28.12.  nekih 4 kg...i ja slabo mogu jest...al moram zbog siofora. Ja otprilike ovako jedem

Imam tri glavna obroka..koliko su glavna jer se uglavnom svode na male obroke mazanje kriske integralnog hljeba sirom, ajvarom, i sl. Otprilike doruckujem oko 08:30 integralnom pecivo s npr. ABC sirom, i popijem tabletu poslje obroka...tu mi je start s 1,5l vode, koju popijem otprilike do 15:00-16:00, oko 13:00 - 14:00h pojedem voce, npr. jednu bananu, dvije narance, jednu jabuku i sl. Oko 16:00 pojedem npr. dva pilecija fileta s kupus salatom, i poslje toga popijem tabletu..i oko 18:00 -19:00 kao neka vecera..al u vecinom bude voce i sl. Mada napravim npr. mahune s povrcem, i popijem tabletu..kad pravim varivo bude bez ikakvih zaprski i sl.  sve skoro jedem bez hljeba a iako to bude onda je to integralni. Znam nekad ispeci krompira u rerni i mladi sir i malomasna pavlaka i to je vecera..Kasnije pojedem nesto voca, jabuku,nar mandarine..pijem vodu.
Sokove nikako ne pijem, ni iz tetrapaka, ni na razmucivanje..nista. Only water.. Kafu bez secera, kupila sam neki cappucino bez secera i super je okusa.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.1.2011 13:48:02 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.1.2011 13:49:12   
Amelaa RR
brzamala nikako nisi smjela na svoju ruku uzeti siofor da pijes...hvala Bogu pa vecih nus pojava nije bilo. 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.1.2011 15:02:09   
regi
cure,ja pijem 3x850 mg gluformina.
u prvih 5-6 mjeseca ,bial sam rigorozna,ishrana bez secera i slatkisa,tjestenine,UH....smrsala 16 kg.zadnjih 3 mjeseca,ne pazim,ali se ne debljam.jedem sve,samo pazim d aniej kasno i ne mrsam dlaje(mad abih htjela,al kako se ne pazim ,dobro se nisam udebljala)
od gluformina nemam nikakve nus pojave,odlicno ga podnosim,cak i ako ga popijem bez  puno hrane(recimo,samo kasicica meda)
radila testosteron i free testosteron-sve OK.dakle,nema vise hiperandrogenemije.(prije 9 mjeseci je bila prisutna)

ali,nisam isla kod dr od maja :) nazalost,nikako da se nakanim.ne znam bih li trebala? jeste vi ikada vise ponavljale OGTT sa IR?ja nisam.samo jendom radila i tad je bila IR.nije mi rekla da ponavljam,doduse od maja nisam ni bila kod nej.
razmisljala sma i kad bih htjela ponoviti,kako kad pijem tablete? 

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
17.1.2011 15:38:19   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: placljiva

Imala sam 74 kg,sada imam 71 kg.Visoka sam 170cm,imam PCOS,i pijem siofor,da bi uspostavila ovulacije i eventualno ako Bog da da ostanem trudna...


IZVORNA PORUKA: b979

Placljiva, da li uz siofor pijes i klomifen? I ja imam PCOS, pila sam siofor u kombinaciji sa klomifenom i dabrostonom (iako sam imala uredan nalaz inzulina) i uspjela sam uz tu terapiju zatrudniti.


IZVORNA PORUKA: placljiva

b979, od sledećeg meseca ću biti na klomifenu uz siofor.Sada pijem samo siofor.Postepeno moja dr dodaje lekove.


IZVORNA PORUKA: skopska

zdravo cure, i ja imam pcos a moj muz terathozoospermia. radila sam dve inseminacija ali bezuspesne. bila sam na klomifen i bromergon za malo povisen prolaktin. nisam debela, nemam insulinsku rezistenciju a odnos fah i lh je sledeci: FSH 6,3 LH 8. nakon zadnju inseminaciju sam potrazila doktor da mi da metformin, ali sad se bojim da pocnem da ga uzimam. dali on moze da utice loso na neke druge organe ili ..? ja sam se svasta iznacitala. i dali vam je regulisao ciklus? molim vas oni koji uzimaju metformin ili sifor neka mi odgovore. hvala puno


IZVORNA PORUKA: ilama

cao Skopska, ja uzimam siofor 3x1 skoro 1 god., ja sam inace mnogo mrsava, sada sam dobila koji kg. tako mi je rekao doktor, i stala na toj normalnoj kilazi.  Siofor mi veoma dobro odgovara i regulise ciklus, ja sam prije imala cikluse svakih 31 dan, (kazu da je i to dobro), ali od kad koristim siofor cikluse imam na 28 dana.Doktori kazu da nije stetan, zato nemoj da se plasis i pocni da ga koristis.
Sretno


IZVORNA PORUKA: skopska

hvala ilma, jas sam pocela da ga pijem, ali mi je pomalo nekako muka od njega. ne znam dali je to normalno? a recime dali si uspela da zabebis od kad ga uzimas? 


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.1.2011 10:23:15   
ilama
Skopska pa to je normalno da ti je muka, ja sam ga tesko podnosila u pocetku nekih 10 dana, a onda je sve proslo i sad sam super.
Ja nisam ostala trudna, i ja i MM se spremamo za 3 meseca na vestacku oplodnju, a tebi sretno, drzim ti palceve.
nemoj mnog da razmisljas, opustise, uzivaj, bice AKOBOGDA

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
15.2.2011 10:14:26   
placljiva
Evo i mene,juče sam bila kod doktorke,siofor uzimam već 2 meseca.Pohvalila me je,jer sam smršala 5 kg za 2 meseca.Ima i jedan folikul,valjda su se ovulacije normalizovale...user posted image Nadam se da će i mene Bog pogledati jednomuser posted image

(odgovor članu ilama)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
17.2.2011 11:38:26   
Aida.G.
Cao, evo da se i ja prijavim..juce sam bila kod dr. Velije na pregledu nakon 3 mjeseca uzimanja siofora..i rekla mi je da super napreduje terapija..i da samo nastavim piti siofor...takodje mi je rekla da izvadim jos neke nalaze i da joj dodjem na pregled za nekih mjesec i pol.
to je to..ostalo je sve uredu...sada mi je samo da cekam user posted image :)
Sretno svima:)user posted image

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 17:11:41   
Banana
da se i ja upišem user posted image danas sam radila ogtt i iri ali mi je samo gotov nalaz za šećer, za inzulin moram pričekat.

ogtt 4,1-5,9

0 min.     4,3
30 min.   5,3
60 min.   3,8 (piše da je niskouser posted image )
120 min. 4,5

ja bih rekla da je ovo ok, jedino što je ovaj jedan niži. nisam vidjela da je ikodkog bio niži, ali kontam bolje i to nego da je viši user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:08:31   
mina minka
banana jest malo nizi al milsim da nije strasno

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:11:02   
Banana
pronašla sam da  nizak šećer u krvi ne podstiče izlučivanje insulina pa valjda ne bi trebala imati ni velike vrijednosti inzulina. 

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:23:46   
mina minka
abd da bude ok

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:37:52   
AMELIC
Bananice jesi ti brza sa ovim nalazimauser posted image user posted image  Jel to na mikrobiologiji,vidim 4 puta vade krvuser posted image  
Hvala Bogu pa ti je sve OK, jesi uspjela izganjati uputnicu za još koji nalazuser posted image
Ja ću nakon martovskeuser posted image , i Ogtt i ostale nalaze raditiuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:52:46   
Banana
otišla sam na nuklearnu i sve bilo super, popila vodu sa šećerom i vadili mi krv kako sam i očekivala. međutim, na kraju mi dadoše one epruvetice kao izvoli user posted image , ja se uspaničila kontam šta da radim sa njima. pošto oni rade samo inzulin, da me ne bi bockali dva puta, izvadili su i za glukozu ali moram odnijet na biohemiju u dz. naravno, i za nuklearnu i za dz treba uputnica. u dz nalaz gotov isti dan.
radila sam i za ženske spolne, testosteron, kortziol i dheas. za hormone štitne se treba naručit (dobila termin u avgustuuser posted image ) ali ionako trebam po još uputnica za 14. i 21. dan pa ću tražit da štitnu radim na biohemiji, isto na gradini.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 18:55:31   
Banana
minka je isto imala uputnicu na kojoj je pisalo ogtt s inzulinemijom ali su njoj odradili inzulin a za glukozu niko ništa nije objasnio, ja sam izgleda imala sreće user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.2.2011 23:58:41   
malena ze
Banana,i ja trebam uraditi oggt,i doktor mi je danas to i napisao,ali nije mi dodao iri.Sta mislis hoce li mi dr. u porodicnoj moci dodati i to na uputnicu ili mi trebaju posebne uputnice?Prvi put to trebam uraditi pa ne kontam kako ide..user posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *