|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.4.2011 13:32:31   
SelmaSa
evo  jedne nove clanice:)

Pijem Siofor 4 mjeseca al mi menstruacija opet izostaje i dodje ko i prije svaka 3 mjeseca
Kakva su Vasa iskustva po tom pitanju, jel Siofor reguliso mengu il nije.



(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.4.2011 16:02:26   
TMand
Cao cure!
I ja sam od danas na Sioforu. Također kao vecina vas imam PCO!
Do sad sam 3 mjeseca bila na klomifenu,imala sam uredne ovulacije,ciklusi su poprilicno uredni,ali nema trudnoce.
Pa mi je rekla dr. da nema smisla uzimati vise klomifen kad dobijem samo jedan vodeci folikul,da to mogu dobiti i u "obicnom" ciklusu uz Siofor tablete. Ali mi je dala,kako mi se cini veliku dozu , 3*1 dnevno! Upozorila me je na nuspojave... uhh vec me je strah..  sad ih idem kupiti,pa cu danas popiti samo jednu poslije vecere. :) Kad budem ukuci pa ako me bude "gonilo" na WC :)
Nadam se da ce ovo biti dobitno,jer vidim da je kod dosta cura upalilo uz ovu terapiju! Sta vi mislite,je li puno 3*1 s tim da nikad do sad ih nisam koristila....

(odgovor članu SelmaSa)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.4.2011 16:08:25   
TMand
Vidim da je vas dosta imalo problem s tezinom.. ja to nemam. :/ Imam 170 cm i 55 kg.
Dr. mi je napomenula te nuspojave i rekla da obvezno posto sam mrsavija,da ih pijem nakon obroka da ce mi biti manje mucno...
Kako se one piju s klomifenom ? Nije bitno kad popijem tabletu,npr. ako pijem prvu tabl. klomifena u 11 i 23,ove mogu neovisno,kad pojedem.. ?

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.4.2011 9:41:22   
regi
e,cure,ja htjedoh reci sljedece:
pijem siofor godinu dana.
u prva 4 mjeseca,dok sam striktno pazila na slatko i hljeb,smrsala sam 15 kg.prestala sam paziti,jedem sve kao i prije,i kilaza stoji ,ali vise ne ide dole.
pijem gluformin 3x850mg svaki dan i dalje.
i prije mrsannja i gluformina sam imala redovne cikluse,ali kako su kg isli gore,tako se ciklus produzava za koji dan.
kad sam se udala imala sam M svakih 30 dana,sa debljanjem je to izsalo na 34 dana!
medutim,kako sam smrsala, vec zadnjih 3-4 mjeseca imam M svakih 28 ili 29 dana.

dakle,htjela sam reci da za regulaciju ciklusa treba vremena

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.4.2011 15:39:29   
TMand
Ja ga pijem evo 3. dan i apsolupno nikakve nuspojave nemam.... sto mi je jako,jako smijesno,jer vidim da ih je vecina imala bar u pocetku! Dr. mje je rekla da uz njih ovaj mjesec kombiniram i Klomifen!

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.4.2011 19:47:24   
AAvalon
Eh, kako rekoh, Banana me inspirisala da uradim OGTT i IRI user posted image , i rezultati su kako slijedi:

             Secer (ref.4.1-5.9)             IRI (ref.4-16)
0              4.4                                    12.7
30'           9.0                                    98.6
60'           7.4                                    105.7
120'         6.1                                     98.9

Eh, s obzirom na moje povremene epizode hipoglikemije i nalaze, receno mi je da imam blazi oblik inzulinske rezistencije, propisan 1 x 500mg Siofor od sljedeceg ciklusa.

Da napomenem, nisam niti pretila, niti imam problema sa dlakama i sl., nemam PCOS, imam redovne ovulacije i apsolutno redovne cikluse, ali od bebe ni traga ni glasa skoro 3 godine (ne znam ima li jos neko ovakav user posted image ). Voljela bih da i meni Siofor bude cudotvorni lijek, ali ne nadam se vise previse ni sa jednom terapijom...

Nadam se samo da me nece uvesti u jos vece hipoglikemije, to bi mi bas bila truba...user posted image




_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.4.2011 23:39:56   
Banana
inspirišemo se mi uzajamno user posted image
blaži oblik definitivno ali ne mora značiti da siofor neće proslijediti svoju magiju user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.5.2011 17:18:49   
AAvalon
Ja pocela piti Siofor, doduse tek 2.dan pijem, zasad nikakvih nuspojava... nadam se da ce tako i ostati, osim ne bi mi smetala jedna user posted image



_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.5.2011 12:16:53   
TMand
Tako je i meni bilo prvih par dana..a poslije muke! U sred noci na WC. I da je samo tako,nego me je zelidac mucio,mucio,dok nebi popila caj,i onda da oprostite... na WC! Skoro svaku vecer. Sad sam vec mjesec dana i nista...

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.6.2011 9:06:22   
novi kolacic
Cao svima....Pijem gluformin vec cetiri mjeseca bez vidnog poboljsanja. Smrsala jesam 20 kila, ali prije gluformina, sa 130 kila na 110. Jasno vam je da imam jos kila za izgubiti user posted image . Prekjucer sam bila kod dr.Zelije Velije (sta je ime a sta prezime?), i saznam (o bruke!!!) da sam pogresno pila tablete! Pijem 3x dnevno, i ja to pila regularno na svakih osam sati! Ona mi se fino ismijala i rekla da pijem uz tri glavna obroka, kad god da su i da se pohvalim, od tada vec skidoh 1,5 kilu!!! Naravno, pazim sta jedem...Presretna samuser posted image

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.6.2011 20:28:38   
ajla86
pijem i ja skoro godinu dana a prije toga sam pila siofor kad god sam popila povratila sam i nakon 4 mj prekinula sad pijem gluformin i bolje ga podnosim...neznam sto isti je sastav aliiiiiiiiiž
ali ja nista nevidim na bolje da mi ide jajnici ili menstruacija.
ako ih popijem a nejedem dobro ma zamanta mi se uveliko bas mi opasne secer....
smrsala sam 20 kg ali nista konkretno da se desava....nemauser posted image user posted image
neznam vise do kad da ih pijem vise i dr i tablete silne...pijem saku hebem ti zivot ko da mi je 60 god....

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.6.2011 11:11:22   
malena ze
Evo da vam se pridruzi jos jedna sioforka.Ja sam tek pocela da ga pijem prije 7 dana.Zasad ga dobro podnosim,nisam imala niti mucnine ,niti proljev(da oprostite).Zanima me da li se te nuspojave jave odmah ili kasnije?Pijem 3x 1/2 tablete.Pozdrav svima:))

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.6.2011 8:57:35   
ajla86
ma ja samk odmah ih imala....
to je jednostavno ili podnosis ili ne.ja se nisam dizala sa solje....sta god bih pojela zeldac ko ranjen pa ko da sam kamenja se najela mucilo me...ma uzas sam bila....

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.6.2011 9:35:33   
Alhemicarka
Meni su se nuspojave također odmah javile, metalan ukus u ustima, proliv, gađenje prema hrani. Pila sam i Gluformin i Siofor (sad uzimam siofor) i jednako sam reagovala. S tim da je meni gluformin uredovio cikluse, a čini mi se i Siofor, mada to ne mogu sa sigurnošću tvrditi, jer sam pod stimulacijom sve vrijeme pa je onda i logično da dobijam na vrijeme (mislim nije logično, bolje bi bilo da ne dobijem, ali ja eto dobijem user posted image ). Jedan ciklus sam pauzirala od stimulacije i dobila sam na vrijeme.
Tako malena, ako do sada nemaš simptoma budi sretna - jedna si od rijetkih koje odlično podnose metformin user posted image


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.6.2011 10:29:08   
malena ze
Hvala cure,izgleda da dobro podnosim,obzirom da ste vi imale probleme odmah.Mada sam citala da se nekome jave problemi kasnije.No bice kako mora biti.Inace nisam osjetljiva na lijekove.user posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.6.2011 12:18:20   
AAvalon
malena ze, ja ti zelim da ti jedina nuspojava bude jedna cvatka mala user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.6.2011 10:44:14   
malena ze
Avalonka,hvala ti i ja bi tu nuspojavu,ali tesko da ce se to desiti s obzirom nalaz mm,ljubim teuser posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.6.2011 16:04:34   
TMand
Samo se zelim ponovno prijaviti,da sam bila na sioforu puna dva mjeseca,i ostala sam trudna!! Upravo danas saznala. Ja sam sigurna da je on pomogao,jer tri godine smo pokusavali,a do mene je bilo.. imam PCO. I nakon samo dva mjeseca terapije user posted image SRETNO SVIMA!

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.6.2011 23:22:32   
mina minka
tmand cestitam zelim ti skolsku trudmocuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.6.2011 19:53:08   
malena ze
Tmand,cestitam milauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.6.2011 12:15:55   
smarija
TMand cestitke od srca user posted image user posted image user posted image
imam jedno pitanje posto je i kod mene ista dijagnoza interesuje me da li su ti ciklusi bili redovni ili ne

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.10.2011 22:23:44   
mali dijamant
Ako neko ima neki savjet zamolila bih vas da mi pomognete.Ja pijem siofor  10 mjeseci 850mg ujutro i navece.vec odavno sam navikla na njeg i nesmeta mi jedino ako nekad mi secer opadne i onda moram nesto pojest da bi dovela u red.ja ovih dana trebam na pregled kod dr al nemogu da cekam pa me interesuje dali je neka od vas dugo pila siofor i nije ostala trudna dali je odjednom prestala pit tablete.ja evo dugo ga pijem i nema jos trudnoce pa bi htjela da se malo odmorim od tableta al sam cula ako ih naglo prestanete pit da se moze dobit secer.inace imam PCO i neredovne menstruacije al od kako pijem siofor dobijem svaka dva mjeseca al su mi manje obilne menstruacije.

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
15.1.2012 18:22:00   
M kao Mama
Ja sam Siofor počela piti u oktobru 2010. godine, zbog povećane inzulinske rez. polovinom septembra sam ostala trudna, i pila sam siofor sve do prije mjesec dana kada sam zaglavila u bolnici zbog povraćanja u trdunći, i tako me upute internisti na kontrolu i tu žena poludi kada vidi da ja pijemi dalje tablete, odnosno da nisam prevedena na inzulin. Ona mi kaže da odmah ujutro pređem na inzulin, ja nisam pristala na to, mjerila sam šećer 7 dana tri puta dnevno, ono dva sata nakon jela i bio mi je od 3.6 do 5.7. Trebala sam raditi opet onaj test opterećenjua, ali kako i dalje povraćam i imam jutarnje mučnine, još uvijek ga nisam uradila. Početkom mjeseca idem na kontrolu kod dijabetologa pa ćemo vidjeti šta i kako. Svi mi govore da pređem na inzulin u trudnoći, a mene opet nešto strah, ipak inzulin je inzulin.

Mogu kazati da mi siofor nedostaje, jer mi je pomagao u manjku apetita i prije, a pogotovo u trudnoći. Od njega sam bila baš lijepo počela mršati, a u međuvremenu su sam ostala trudna, što mislim da je siofor pogurao.

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.1.2012 20:18:13   
ena0002
Koliko je meni poznato siofor se ne smije piti u trudnoci ali isto tako se nesmije ni naglo prekidati.....mozda ne bi bilo lose da se konsultujes sa internistom ili endokrinologom

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.1.2012 23:46:51   
M kao Mama
E, ne znam, ja sam prekinula po savjetu dr. interniste dijabetologa, i mogu kazati da mi se aždaha probudila u stomaku, zaista mi je siofor regulisao apetit, jedva čekam kontrolu da vidim šta će mi dalje odrediti, samo problem je taj test opterečenja koji ne znam kako ću odraditi, mislimnema šanse, meni se povraća od pomisli na onu čašu gulkoze, a kamoli da je salijem. Uglavnom vidjet ćemo, mada dr. Stevanović me ubjedio da nema bojazni to što sam pila tablete, da se mogu piti. ali da zbog mjera predostrožnosti se trudnivce sa siofora prevode na inzulin, a meni opet inzulin nešto golemo.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *