|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.1.2012 8:54:21   
novi kolacic
Cao, evo da se pohvalim da mi je metformin pomogao. Nisam skinula kile, ali sam ostala debela i sretna- trudna!. E sad, taj nesretni gluformin koji mi je pomogao zaceti...
Gin. Hadziomerovic mi govori da odmah prestanem ga piti, al ne spominje alternativu tako da mi zvuci neozbiljno po tom pitanju, a dr. Velija mi je porucila da ga obavezno pijem cijelu trudnocu, samo manje doze. Na lijeku pise da se ne pije u trudnoci, kao i na vecini lijekova, ali sam nasla po forumima zene koje su ga normalno pile do kraja trudnoce i rodile zdravu djecu. :)
Nekako mi opasnije inzulin zvuci od metformina user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.1.2012 10:10:15   
M kao Mama
U utorak akobogda idem kod dr. Mire Filipović na Jezeru, s njom sam se čula jučer sve joj ispričala i veli žena da sam komotno mogla nastaviti sa sioforom, kaže kakav inzulin sad imam hiljadu i jedan ??????? iznad glave.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.1.2012 11:21:55   
regi
moja drugarica ostala trudna vantjelesnom  (nakon sto je siofor pocela piti). kad je saznala za trudnocu,cula se sa dr Zelijom koja je rekla nastaviti do kraja trudnoce.
i nastavila,rodila blizance,zdrave i vec stare preko godinu dana.
dakle,piti ga svakako.znam da joj je rekla da ako ga presten piti moze doci do pobacaja...


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
27.1.2012 11:41:18   
M kao Mama
Eto vidiš, uh, božđe dragi ovih dr. dok sam điva pamtić ću dr. Džambasović koja me napade, da li sam pismena, da li znam čitati, kako sam mogla piti siofor u trududnoći, te dva puta ponovi da se iskreno nada da je beba ok, Bože dragi. Taj dan sam bolnicu digla na noge os svog plača i vriske, a onda kad su me povalili u krevet i taman smirlili dođe dr. Puzić i eli ujutro na inzulin i opet plač,

a kako sam prestala piti siofor, imama aždajuu stomaku, jedva čekam da se vidim sa dr. Filipović, da vidim ako postojui mogućnost ja ću i dalje da pijem, jer zaista meni je siofor pomogao sa kilažom, pomogao da zatrudnim i drži mi apetit pod kontrolom.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.1.2012 21:02:24   
M kao Mama
evo da je javim nakon današnje posjete dr. Miri Filipović, žena je kada je spomenete trebate ustati, eto takva, primila me super, smirila, lijepo pogledala moje nalaze i kaže kakav inzulin, kakv inzulin zaboga, slobodno ste mogli siofor nastaviti i nastavit ćete samo je pitanje doze, u naredni utorak idem akobogda da radim OGTT novi sa manjom dozom gulkoze pa ćemo vidjeti, ako ne budem mogla podnijeti test pošto je malo betno ovo piti pogotovo ujutro u pola sedam, ima alternativa, ali ovaj test je najbolji. Baš me je žena lijepo smirila, za razčiku od dr. Džambasović zbog koje umalo dobih nervni slom

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.1.2012 22:01:06   
palma
Ti si dobro i prošla, meni su kad sam radila laparaskopiju, kad su čuli da pijem siofor neki glupi anesteziolog i sestre dali naveče inzzulin, kao ti imaš šećer, ja kažem nemam pogledaj te mi nalaz krvi ali jok, kažem pijem siofor zbog rezistencije i pcos ali ništa....ujutro dođe doktor Godinjak sestra mu kaže ova ima dijabetes on nju napade kakav dijabetes ženo, ne pije ona siofor zbog toga, ali ja mu nisam uspjela reći da su mi dale inzulin, oborile mi šećer totalno...zamalo tada da dobijem šećer od sekiracije...


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.1.2012 23:14:23   
M kao Mama
A, pa ja sam digla bolnicu na noge kad su mi htjeli uključiti inzulin, rekla sam ja to odbijam, pa da vidim ko će mi nazor uključiti, a sad ću lijepo ostati još dan pa ćete mi mjeriti šećer da vidite da sam upravu. Strašno, bruka da nema ovog interneta, stvarno pa šta bi sa nas radili

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
1.2.2012 10:24:07   
AAvalon
i meni se isto desilo user posted image ... uradili mi OGTT u bolnici dok sam lezala na tokolizi, i odmah htjeli ukljuciti inzulin, ja naravno odbila (rekla im da imam IR i da mi je vec visok inzulin i nema potrebe za dodatnim inzulinom) i na svoju odgovornost se odjavila iz bolnice, morala, jer je doticna doktorica bas bila navalila da mi daje inzulin, jos mi rekla kako ce mi beba umrijeti u stomaku i bit cu ja kriva za to. fuj user posted image ... konsultovala par endokrinologa koji su rekli da tu nema govora o inzulinu, da je dovoljna modifikacija ishrane i dijabetska dijeta, i ja se pridrzavala te dijete do kraja trudnoce. svaki dan sam 5 puta mjerila sama sebi secer, i sve bilo OK. sramota kako neki ljekari olako prepisuju stvari kao sto je inzulin...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.2.2012 16:15:19   
M kao Mama
e, danas sam išla po nalaz OGTT-a i bilakod dr. Filipović na GAK-u, helem meni je šećer pod opterećenjem nizak, a inzulin visok, kaže dr. pa ti imaš previše inzulina, kakav ti je apetit, dijete drago ti bi mogla sve pred sobom da pojedeš, dobro si ti , helem opet me vratila na Siofor, ali manja doza, pola tablete od 500 mg tri puta dnevno uz jelo. Trebal uraditi još neki nalag HCP, tako nešto piše, nečitko mi je i još u natavku fruktozu, to se radi na DIP_u pa opet kod nje u dogledno vrijeme. Ona i dalje sebi ne može doći kako su me tek tako htjeli na inzulin. Zaista sam presretna što sam slušala svog dr. MAšića i svoj instikt pa nisam pristala na inzulin iako su pojedini dr. u Općoj bili za to.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
9.2.2012 9:43:40   
san4
Mama Alma,sve naj za tebe i bebaca...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
9.2.2012 10:23:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: san4

Mama Alma,sve naj za tebe i bebaca...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Hvala draga moja, dug je još put pred nama, ali barem sam mirnija, ljubim te i akobogda inšala da dragi Allah i tebe i tvog dragog uskoro obraduje,

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.3.2012 21:37:54   
Artemida84
Pozz drage moje!

Evo da se i ja javim, vec sam pisala na temi o policisticnim jajnicima. Evo ja i 2 sedmice pijem siofor i nemam nekih tegoba osim blagih bolova u stomaku (pijem po pola tablete od 500g dnevno). Takodje mi je dr. Zelija Velija da izbacim slatkise, sve sa bijelim brasnom, sokove i uvesti fizicku aktivnost (idem inace u teretanu i na aerobik). A inace dobila sam preporuku da nama sa policisticnim jajnicima najbolje odgovara PREHRANA U ZONI http://izaberi-zdravlje.com/fizicko-zdravlje/prehrana/46.html
Pocela sam se pridrzavati i super se osjecam, i knjiga mi treba doci a sada citam englesku verziju. Na kontrolu mi je rekla da dodjem za 2 mjeseca. A da li netko ima problem sa antijelima štitne žlijezde? Kod mene su bas povisena, doktorica sumnja da je neki virus uzrok a na kontroli trebam uraditi izmedju ostalog i ultrazvuk štitnjace......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
4.6.2012 15:02:57   
Ranija_Sa
Prosto nisam mogla da  na ovu temu ne napisem cinjenice zbog kojih bi mogle ispastati zene u buducnosti. Nemojte se zavlaciti i gubiti vrijeme na neznalice u gradu Sarajevu. Jedini ginekolog koji je strucan i koji me nije dodatno fizicki i psihicki unistio je prof. Godinja. 15 godina se borim sa policisticnim jajnicima... Velika borba sa malim ljudima!!! Prvo Sabina Cengic (Papagajka) kljukala me sa 15 godina kontracepcijom i raznim hormonima i radila papa test, a bila sam nevina i isprepadana. Ponavljam, imala sam 15 godina.. Onda Mehmedbasic propise kontr. pilile i pila ih dok nisam nakon 5 godina pocela krvariti. Odem kod njega, a on mi kaze da je to normalnouser posted image . Onda sam otisla kod Vernesa Begovica koji mi je dao Dabroston, a onda kontracepciju. Ne mozete ni zamisliti kakav mi je bio organizam. Znojenje, akne, opadanje kose, nervoza. Kao rodila sam se tako i samo moram piti hormone i bit ce sve u redu. Cure moje da sam samo bila pametnija i da sam vise citalauser posted image . Nakon stupanja u brak Vernes mi je dao klomifen i doveo do hiperstimulacije, poslao me kuci i rekao ako osjetim ostar bol da idem u hitnu...Tada nisam ni znala sta je hiperstimulacija-mogla sam ostati bez jajnika.... Pa da, tako se tretira pacijentuser posted image ! Poslije hiperstimulacije rekao mi je da ne mogu zatrudniti i da moram na operaciju-laparoskopija. Istrcala sam iz ordinacije placuci i nikada Vernesu vise nisam otisla. Moj ocaj je kulminirao, nisam znala sta da radim. Zakazala sam termin kod Hadžiomerovica koji mi je za horm. nalaze izvukao bruku para i pitao me dali mi je "problem"-u prevodu imam li novca da idem u Bec kod njegove kcerke na inseminaciju. Rekao mi je takodjer da idem na operaciju i dao mi br. Drljevica-Vojna bolnica. Prije nego sam izasla iz ordinacije pitala sam ga da mi provjeri razinu secera u krvi jer sam vec citala da je povezan sa policisticnim jajnicima, ali on mi je reko da to nema nikakve veze. Toliko o obrazovanosti doktora u BiH. 2011. godine u februaru sam operisana, Kenan Drljevic odusevljen kako je protekla operacija. Sve prohodno, jajnici cisti i kao pij opet Dabroston i opusti se i bit ces trudna. A ne, ja luuuda od hormona, nervozna, puna celulita trazila sam utjehu u ugljikohidratima. Nesto tu meni nije stimalouser posted image . Pocela sam citati o polic. jajnicima i nasla sam milion tekstova o tome da je inzulinska rezistencija povezana sa PCOS. Otisla sam kod doktorice Zelije Velije i rekla joj da mi samo kaze koje nalaze da uradim pored OGGT- testa-test opterecenja glukozom. Pitala me je ko me je njoj uputio, ja sam rekla kako i jest-Bog me dragi Vama doveo. Nakon nalaza, Zelija mi je rekla da imam inz. rezistenciju i da moram piti Siofor i regulisati ishranu sa vocem i integralnim zitaricama bez slatkisa. U medjuvremenu sam otisla kod prof. Godinjaka koji mi je jedini ulio nadu. On nije mogao da vjeruje da su me poslali na operaciju , a da mi nisu provjerili da li imam inz. rezistenciju, odnosno nije mu bilo jasno kako niti jedan od ginekologa nije znao usku vezu izmedju inzulina i PCOS. Kontaktirala sam i dr. Glueck iz Amerike i rekao mi je da pije 3*850 mg Siofor uz jelo i da mi je to jedina nada. Sada me vodi prof. Godinjak, pijem Siofor, osjecam se puno bolje i nadam se najboljem. Na ishranu sam se navikla i dosta smrsala. Sada se nadam cudu user posted image . Da sam samo prije 10 godina znala da niti ijedan od gore navedenih ginekologa nije strucan, mozda bih sada imala djecu. Zato zene moje, pazite kod koga idete, pazite sta pijete i pazite kome cete povjeriti svoje zdravlje. Nemojte da zavrsite kao ja. Ovo pisem iskljucivo radi vas koje imate slicne probleme. ne ostavljajte im pare i ne vjerujte im. Psihicka bol koju sam ja prosla je nemjerljiva i sa cim i zato molim vas budite pametne. Sretno user posted image !

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 17:16:19   
Cenzura83
Cure evo mojih rez iri i ogtt
ogtt natašte 4,15 ref 3,00-6,00
30 5,67
60 3,55
90 3,05
iri natašte 6,2 nulta normalna vrijednost 2,1-22,00
30 42,00
60 15,00
120 18,00

Nisam vadila ih istodobno, jer nije bilo tehnički moguće i uzmite to u obzir, ali mislim da ipak daju neku sliku stanja.
Prokomentarišite me user posted image

(odgovor članu Ranija_Sa)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 18:11:19   
M kao Mama
Po mo skromnom mišljenu nalaz ti je ok, malo kod IRI-ja početnog ima povišenosti, lai ništa strašno, ipak će ti internita-dijabetogol ili endokrinolog tačnije kazati, ali sve i svemu OK

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 21:23:39   
sabas
Ja se ne kuzim u ove stvari , ali mislim da su  Aavalonka i Bananica apsolvirale tu temu , nadam se da ce se javiti

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 21:45:47   
Banana
cenzura, mislim da je nalaz sasvim uredan. ovo prvo vađenje nakon šećera pokazuje da se inzulin normalno povisio i da održava glukozu kako i treba. ovaj zadnji ne možeš poredit jer nije isto vrijeme. jedino što primjećujem je da ti je šećer inače niži pa ne znam da li osjećaš "tegobe" i promjene kada jedeš određenu vrstu hrane. meni je isto bio niži i strašno mi se spavalo nakon obilnog obroka od ugljikohidrata jer bi mi gušterača burno reagovala i lučila previše inzulina i onda obarala šećer do 3 user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 22:28:39   
Cenzura83
Hvala curke, nemam pojma Banana, nisam nikad obraćala pažnju na to. Eh, našli su mi i ureoplazmu, tako da sad to ne znam kako ću iskorijeniti.Vidjet ćemo, jer kada pijem antibiotike, v flora mi se skroz poremeti i stigne mi candida koja me bukvalno uništi.Baš mi bude bolno, jer ne znam na koji način da je izbjegnem.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.6.2012 23:34:36   
Banana
spava li ti se ikad poslije ručka i osjetiš li nekad da jednostavno nemaš energije da radiš?

što se tiče antibiotika, ista sam. obavezno kupi prolife suspenzije i pazi da antibiotik uvijek uzimaš u isto vrijeme, te da dva sata prije i dva sata poslije ne konzumiraš ništa mliječno. slatkiše, također, svesti na minimum jer je slatko hrana za bakterije user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.6.2012 6:47:04   
AAvalon
cenzura, da si imala simptome osjetila bi ti njih i da ne obracas paznju user posted image user posted image user posted image meni se poslije obilnog obroka bas spaaaaava, a kad mi opadne secer onda me uhvati drhtavica, znojenje, mucnina, slabost, pocnem gubiti vid, a ako bas ne reagujem ili iznenada opadne secer, znala sam i u nesvijest past. znaci, nisam mogla ne primijetiti

meni licno ovaj tvoj nalaz izgleda super, bilo bi bolje da je radjeno sve zajedno da se 100% zna koja vrijednost inzulina odgovara kojoj vrijednosti SUKa, ali Boze moj... inzulin nataste ti je skroz OK (ako predje 10.54 onda se govori o inzulinskoj rezistenciji)... ma da je meni ovakav nalaz user posted image ali opet najbolje da ti to lijepo predocis doktorici, ona ce ti znati dati najbolji savjet

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.6.2012 7:29:52   
M kao Mama
Meni je inzulin u jednom momentu haman 2000 hiljade bio, a gornja granica ovako 164, ne da mi se spavalo, nego mi se zemlja otvarala ipadala sam,

i ja kažem tvoj nalaz je sasvim Ok u granicama normalnog,

a koja je indikacija bila da radiš OGTT i IRI

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.6.2012 8:51:11   
Cenzura83
Mama Alma, testosteron mi je malo iznad gornje granice, a nalaze ogtt je dr.Devla gledala i oni su je zajedno sa testosteronom indicirali na iri, ali eto nije. Mada sad kontam da mi je možda biohemijska bila zbog te ureaplazme, nemam pojma.
Avalonka, nisam imala takvih simptoma, jedino što sam po noći ustajala da jedem, ali je to jer po danu ne jedem, tako da moram nadoknaditi.
Vidjet ćemo šta će dr. reć, jer imam kod nje sljedeći petak termin.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.6.2012 10:28:26   
sabas
Cenzura super za nalaz vidis nasih doktorica - ima tema za rjesavanje plazmi -znam da je dosadna i (velikim slovima) probiotike obavezno i postovati savjete nasih dr -ca

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.6.2012 14:21:23   
vanchi88
cure drage pomozite mi

sutra bi trebala raditi ogtt (0 i 120min) ne znam kako to ide, ali da li oni daju glukozu da se pije ili se to kupi u apoteci pa ponese sa sobom?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.6.2012 15:01:19   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: vanchi88

cure drage pomozite mi

sutra bi trebala raditi ogtt (0 i 120min) ne znam kako to ide, ali da li oni daju glukozu da se pije ili se to kupi u apoteci pa ponese sa sobom?



u sarajevu ti daju dulkozu, vjerujem da je i kod vas tako, sretno

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *