|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.6.2012 14:41:34   
vanchi88
hvala na odgovoru

uradila sam ogtt - ali nisam pila glukozu nego sam jela.....jel to ima ikakve veze ?

Insulin nataste mi je bio 2,1 (ref od 2,6-25)
onda sam jela i 2h nakon obroka
insulin 120min - 19.9 ......jel to ok, jel zahtjeva neke terapije ?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.6.2012 15:14:43   
M kao Mama
e, čuj svašta jela, prvi put čujem, po ovome ne, malo ti je na početku snižen inzulin, ali ništa stršno, na 120 minuti, u granic doz. ipak čekaj dr. da vidiš šta će kazati

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
15.6.2012 8:45:10   
novi kolacic
Pitanjce za trudnice sa inzulinskom rezistencijom koje piju Siofor (Gluformin, Metformin)...

Na zadnjem nalazu krvi mi se "misteriozno" pojavise visoki trigliceridi i holesterol. ima li to kakve veze, ako znate, sa trudnocom i dijagnozom ili sam ja ipak ishranom zeznula?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.6.2012 14:44:38   
leptiric_Sa
Drage moje,

Evo da se i ja prijavim. I ja imam PCOS, IRI, od januara sam na SIofor 500x3, medjutim uopste nije djelovao. OTisla sam kod Zelije Velije, i povecala mi je na 850x3. Sada je on vec poceo da djeluje, i da kile idu dole, konacno. Vec mjesec pijem 3x850 i mislim da sam oko 3kg smrsala. Ne znam zasto, ali to kod mene ide tesko. Na bebi radimo vec duze, ali nista jos uvijek. M su mi i dalje neredovne, ali eto, pit cu ovo i nadati se :)

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.6.2012 23:55:48   
ajla86
leptiric samo lagano ja dok nisam pogotila terpaiju nisam ni pocela mrsati kako sam mrsala tako sam imala redovne menzese i ovulacije majke mi...
poceli smo sa 3x500 mg za konacna terapija je bila 850 mg 1-2-1 i mrsala sam vidno....
nakon jedno 8-9 mj terapije sam zanijela....zelija velija me ubjedila da je to od siofora....
nadam se da ce i tebi pomoci kao i svium zenama koje ganjaju inshalla

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.6.2012 10:57:55   
leptiric_Sa
Pa kod mene su menstruacije i dalje neredovne. Dobijam otprilike svaka dva mjeseca. Sad moram opet da uradim hrpu nekih nalaza, Magnetnu mozga i hipofize, antitijela, i jos...
Pijem ovo ne odustajem, hodam od jednog do drugog, pa eto valjda ce biti bolje

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
14.9.2012 18:17:22   
ena0002
Je li se u Sarajevu OGTT iskljucivo radi na Jezeru i koja je procedura....cini mi se da se radi samo jedan dan u sedmici....sta mi treba pisati na uputnici....ko je radio u skorije vrijeme moze li mi reci user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.9.2012 14:16:43   
maxus svratila
Evo da vam se i ja pridruzim.
Imam PCOS i dr.Balic mi dala da radim IRI i evo vrijednosti, sad sam ih dobila, pa ako moze da ih prokomentarisete, da li ce i meni dati bobice da pijem.......


0 - 4,1
30 -59,9
60 -61,6
120 -56,1

Referentne vrijednosti pisu samo 2,1-22,0 za nultu vrijednost......


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.9.2012 8:44:05   
Banana
maxus, a gdje su ti vrijednosti glukoze? da bi znala pravo stanje, istovremeno se radi i glukoza i inzulin.

< Poruku je uredio Banana -- 21.9.2012 8:47:45 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.9.2012 12:26:37   
maxus svratila
Vrijednosti glukoze imam samo dvije

o - 4,3
120-4,1

Ali glukozu sam vadila dan prije, ne mozes ovom nasem zdravstvu nista objasnit.
U domu zdravlja rade glukozu, a na gradini IRI.

Ja isto imam PCOS, ali nemam visak kiloglrama. 165 visoka a teska 57, tamam sam.
Jest da imam malo veci stomak i straznjicu......user posted image

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
28.9.2012 7:51:45   
ena0002
Za zene iz Sarajeva...dakle samo trunice rade OGTT na Jezeru, a one koje zele biti user posted image OGTT i IRI se radi na DIPu na nuklearnoj

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.10.2012 11:14:11   
prolom
maxus svratila, moram ti reci da nas dvije imamo isti problem, i ja idem kod dr.balic, inzulinska rezistencija mi je ista kao kod tebe, dr.devleta mi je dala siofor da pijem 2x500 mg, isto tako nemam visak kilograma,ali imam malo veci stomak i straznjicu (i to su ti upravo simptomi PCOS i nepravilnog rada gusterace) sto dovodi do izostajanja ovulacije (i rekla mi je tri mjeseca siofor a nakon toga stimulacija ovulacije)
ne sikiraj se sve ce to biti ok

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.10.2012 19:19:38   
maxus svratila
Hej prolom, dobro dosla na forum, zao mi je sto si se prikljucila zbog ovih tema.
Pijem siofor i ja, u pocetku mi je bilo jako tesko,mucnine ali sam sad se naviknula.
Nadam se da ce nam pomoci.
I meni je isto tako rekla, da ga pijem 3 mjeseca pa onda stimulacije.
Jesil ti imala redovne cikluce, ja jesam dobivala tacno u dan.


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.10.2012 23:37:06   
prolom
Jao maksuz svratila pa ne mogu da vjerujem mi smo dva totalno identična slučaja,da menstruacije su mi uvjek bile redovne u dan bez odstupanja i još uvijek su takve... Ja sam radila još i hah prošle sedmice uredan je...kakva je tvoja priča? Baš mi je zao što se upoznajemo u ovoj muci ali sta ćemo sve će ovo jednog dana biti prošlost :)

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.10.2012 23:40:17   
prolom
Greška u kucanju htjela sam reći da sam radila Hsg prošle sedmice

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.10.2012 8:43:59   
maxus svratila
Radila sam i ja, prosli mjeses Hsg i prohodni su jajovodi user posted image
Ne znam, Dr devleta misli da je do ovulacija, jer je kod mog muza sito tako dobar nalaz.
Ne znam, ne mogu bit pametna, nadam se samo da ce mi siofor pomoc, ili klomofen......
Bas samo iste, ja sam u braku 2, i tri mjeseca nismo bas cijelo vrijeme radili na bebi, ali eto, ne ide......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.10.2012 11:08:00   
prolom
Draga moja, maxus nemoj se brinuti, i mi smo 2,5 godine u braku, isto tako nismo se odmah trudili,a ja sam ti vec 1,5 godinu isla kod drugog ginekologa (i nista) i evo sad tri mjeseca idem kod Dr.Devlete i stvarno sam optimisticna i nadam se da ce sve biti u redu, jer evo i ovdje na forumu sam upoznala nekih cura na drugim temama koje imaju slicne probleme a ipak su ostale trudne, samo polako, optimisticno i desit ce se i nama...ja to znam da hoce...mora ;)))
A ovulacija i jeste jedini problem kod nas dvije, jajovodi prohodni, siofor je dat da se malo kilaza skine (mada ja nemam visak kilograma ali imam malo stomaka,taj predio mi je malo...hm....veci) i to je pravi neprijatelj ovulaciji,upucuje na PCOS....
Nemoj se brinuti, uspjet cemo mi, a to zelim i svim ovim curama na forumu ;))))

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.10.2012 16:04:16   
leptiric_Sa
Drage moje,

Ja sam tim kuburim od pocetka ove godine (tacnije od tada sam na terapiji). SAda pijem FOrdex 3x850, kile su isle donekle i sad je to stalo, i dalje imam neredvone menstruacije, uzas. pored toga pijem i aldactone jednu uvecer, jer mi je nesto poviseno, od svih tih silnih nalaaza i papira vise ne znam sta i kako se zove.

elem i ja sam ocajna. hodam od dokt do dokt, ...

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.10.2012 17:30:16   
prolom
leptiric vjeruj mi da nema potrebe da budes ocajna, ja ti ne mogu opisati kakva sam ja bila, jer isto dugo se vodam po doktorima trci nalaze vam,daj nalaze tam, pije tablete ove pije one, svaku menstruaciju oplacem cijelu..ali sad sam se stvarno smirila i idem polako, ja i mm vodimo lijep zivot,uzivamo,volimo se i polako.....bice...znam da ce bit....a sa nervozom i tugom ne mozes nista postici, ja sam se dovela dotle da mi je stitna zlijezda zamalo proradila a sve zbog toga, e sad se ne dam ..bitno ti je da nadjes doktora kojem ces vjerovati i koji ti ulijeva povjerenje i da se opustis i samo polako....

Cure moje, ma bicemo mi divne majke user posted image

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.10.2012 21:21:30   
leptiric_Sa
Ma joooj. NAjgore je od svega sto ja i dalje moram dosta nalaza da odradim i to tako u nedogled. Kod Zelije Velije sam ja.

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.10.2012 21:31:18   
M kao Mama
i ja sam konačno nakon dvije godine neki dan išla da obnovim nalaze OGTT-a, IRI-ija i trmojesećnog sećera, nalazi su mi 2. 11. akobogda gotovi i jedva čekam, da vidim šta se dešava, ja osjetim po sebi da je meni se čini nešto otišlo u helać, jer sam nezasita, koliko god da jedem, stalno imam osječaj gladi, a o slatku da ne pričam, katastrofa teška.

Inače i dalje pijem siofor 3 puta po 500, do nalaza pa onda ćemo vidjeti,

e, i ja sam zatrudnila pomoču siofora, mada kod mene je prevashodno ukljulen zbog enormno visokog inzulina, ali eto pomogao je i da zatrudnim nakon godinu i mjesec

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.10.2012 10:21:57   
leptiric_Sa
Mama ALma, ostali ste trudni nakon godinu i po pijenja siofora?

Onda mozda ima nade i za mene. JA sam prov njega pila, pa kako nije bilo efekta pofdigla mi je na 3x850, a sa da je promijenila na Fordex3x850.

I dalje mi je nerdovna menstruacija i to me izludi.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.10.2012 17:28:37   
M kao Mama
da, ali ja sam napomenula da siofor nisam dobila zbog pokušaja da zatrudnim, već zbog enormno visokog inzulina, mešutim, eto i tu mi je pomogao

sretno

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.11.2012 14:12:08   
narin3
Drage moje,
Danas sam dobila nalaz inzulinske rezistencije, pa bih vas zamolila, ako neka zna da mi malo protumači...Meni ništa nije jasno...
vrijeme       0       30     60     90     120     180
glukoza     5,2     7,8    7,6    4,1      5       4,6
inzulin       109    684   676   519   134   31,2

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.11.2012 23:26:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: narin3

Drage moje,
Danas sam dobila nalaz inzulinske rezistencije, pa bih vas zamolila, ako neka zna da mi malo protumači...Meni ništa nije jasno...
vrijeme       0       30     60     90     120     180
glukoza     5,2     7,8    7,6    4,1      5       4,6
inzulin       109    684   676   519   134   31,2



ne mogu sad da idem po svoj nalaz, ali mislim da ćešdobiti neki metamoformin, odnosno siofor, šećer ti je malo povišen u određenim momentima, inzulin malo više, ali ništa prestrašno,

kad ideš dr

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *