|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 4:58:37   
narin3
Mama Alma RR,
Hvala puno na odg...Kod ginekologa sam tek 7.12.  Ali ću vjerovatno prije otići privatno kod endokrinologa, a ne znam kad će me naručit...Jako sam ne strpljiva...Danas ću nazvati da se naručim, a volila bih da mi da neke tablete...Kod mene ciklusa skoro da i nema...Nadam se da će mi te tablete, koje mi ona da poboljšat stanje...Ne znam kolika je veza između ovih stvari, menstruacije i inzulina, jer mi je zbog toga i dala da radim Ir...

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 7:40:03   
Vedica
IZVORNA PORUKA: narin3
Ne znam kolika je veza između ovih stvari, menstruacije i inzulina, jer mi je zbog toga i dala da radim Ir...


Moze biti u velikoj vezi...Ja kada sam radila IRI imala sam jako velike vrijednosti inzulina (nakon 2h bio je 700), dobila Siofor i odmah se ciklus regulisao,vjestica dolazila tacno 28-29 dan (a imala sam problema sa ciklusima da kasne po 2 mjeseca i cak ni uz Dabroston ne bih odmah dobila)
Zbog losijeg spermiograma iz druge inseminacije evo sad cekam svoje cudo user posted image
Ja jos uvijek pijem Siofor i nemam problema sa kg ni u trudnoci.

Zato samo se drzi dr. uputa i sve ce biti dobro user posted image

< Poruku je uredio Vedica -- 21.11.2012 7:41:33 >


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 11:43:40   
smarija
pa sve zavisi nekom pomogne a nekom ne,meni se poprilicno stabilizovao ciklus ali i dalje nije skroz redovan,mada bolje nego sto je bilo.Isto imam IR na sioforu sam jos od februara ove godine iako nemam veliko odstupanje kako cure znaju imati ,recimo normala je 25 a kod mene je najvise bio do 50-60,a glukoza mi je ok
I sto ces morati paziti na ishranu nema slatko,tjestenine,uglavnom samo zdrava ishrana.

< Poruku je uredio smarija -- 21.11.2012 11:45:42 >

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 14:39:29   
M kao Mama
kod mene je na prvom vađenju prije dvije godine bio skoro 2000 hiljade, mislim na inzulin, pila siofor zbog toga, usput nakon 13 mjeseci ostala trudna, mada kod mene je bio spec slučaj imala sam redovne menstr.ali su trajale oko dva dana i bile su u tragovima,

i tokom trudnoće, i tokom dojenja pila sam siofor samo smanjenju dozu,

neki dan sam radila nalaz najveći mi je bio oko 900 , tako da idemo na bolje, mada kako sam se porodila ja sam naprosto luda za hranom, kažem dr. još samo stol nisam počela jesti, sve ostalo, jednostavno nemam kontrole, ali eto od jučer sam povukla ručnu pa ćemo vidjeti,

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 14:55:59   
narin3
Mama Alma RR, imaš li problema sa kilama?   Uh, joj i meni je problem što imam apetit...Sve pojedoh...Ne znam kako ću bez hljeba, pite i slatka.....

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 15:02:27   
Silver
MamaAlma jeli koristis Siofor dok dojis??? Meni dr. zelija Velija nije dala da koristim dok dojim kaze mjenjao bi okus mlijeka pa beba nebi htjela user posted image Meni je Inzulin isti bio malo iznad 2000, i pila sam 3 puta dnevno i onda sam ostala trudna, pa mi je do poroda postepeno smanjivala dozu i onda rekla kad se porodim da prestanem piti! Ja bi voljela nastaviti piti sad, trebao bi mi, postepeno rastem kao kvasac user posted image ali nebi pila ako ce mi poremetiti dojenje!


_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 15:51:25   
M kao Mama
ima,kako sam rodila prvu curicu počeli su problemi sa dijabetesom,
e, ovako za lijekove, mene vodi dr. Stevanović, on je baš stručan i njegova uža specijalnost su dijabetičari,

imala sam veliki probelm oko 4 mjeseca trudnoće, kada su me pojedini dr. htjela prebaciti na inzulin, mislim stručnjaci veliki, tada su moj dr. Mašić i dr. Stevanović rekli ne ni slučajno i samo mi je smanjena doza jer je opasno sa 1500 miligrama doći na 0. Kada sam se porodila otišla dr. uradila nalčaze, kaže idemo i dalje sa polovičnom dozom, dok god dojiš, bebi to ništa ne škodi, jer u mlijeko ide samo 3 posto od bilo kojeg lijeka i to je toliko malo danema nikakve štete, i sada kada ne dojim ponovo me vratio na 3 x 500 naravno uz hrpu nalaza.

Ja dok sam živa najverovatnije bit ću na terpiji jer taj višak inzulina neće tako lako nestati, a jako je opasno da ga ne "kontrolišem" nekim lijekom, tako da ja pijem cijelo vrijeme siofor.

Glede apetita i tu mi je objansio, da jednostavno neka hrana pravi kontraefekat, npr. slatko ja jedem, i nema nikakvog užitka, zasičenja, samo mi stvara osjećaj gladi. Kaže kad ti god dođe da jedeš tako izmešu jela jabuku sa korom pojedi,

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 15:53:29   
narin3
IZVORNA PORUKA: Vedica

IZVORNA PORUKA: narin3
Ne znam kolika je veza između ovih stvari, menstruacije i inzulina, jer mi je zbog toga i dala da radim Ir...


Moze biti u velikoj vezi...Ja kada sam radila IRI imala sam jako velike vrijednosti inzulina (nakon 2h bio je 700), dobila Siofor i odmah se ciklus regulisao,vjestica dolazila tacno 28-29 dan (a imala sam problema sa ciklusima da kasne po 2 mjeseca i cak ni uz Dabroston ne bih odmah dobila)
Zbog losijeg spermiograma iz druge inseminacije evo sad cekam svoje cudo user posted image
Ja jos uvijek pijem Siofor i nemam problema sa kg ni u trudnoci.

Zato samo se drzi dr. uputa i sve ce biti dobro user posted image


  Vedica, čudo
user posted image
user posted image
Ali
user posted image
za čudo
  Hvala na postu...Svaki me obraduje, jer sam sebi umislila da će mi siofor pomoći...još sam i sa kilažom grozna...Valjda smršam...
user posted image
A vještica mi nije došla od decembra prošle godine.


_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
21.11.2012 20:28:27   
prolom
narin
moji ciklusi su ok, ali imam PCOS, hormoni fsh lh uzas, inzulinska rezistencija losa, uz to imam visak kilograma nije nesto strasno ali vjeruj mi ja pijem siofor dva mjeseca vec, uradila sam test tolerancije na hranu i eto za dva mjeseca smrsala 7 kg...tako da vjeruj mi i ti ces, siofor dosta pomogne a bitna je i dobra volja i moze se...ja sam ti slatkaros veliki, ne moze cokolada od mene ostat u kuci, a u mraketu je spucam da ni ne dodjem do kase ;)) mislim bas sam pretjerivala , a sad evo nit mi se trazi slatko nit ga jedem,potrudi se i uspjet ces
pozzzz

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 7:52:18   
Vedica

IZVORNA PORUKA: narin3

  Vedica, čudo
user posted image
user posted image
Ali
user posted image
za čudo
  Hvala na postu...Svaki me obraduje, jer sam sebi umislila da će mi siofor pomoći...još sam i sa kilažom grozna...Valjda smršam...
user posted image
A vještica mi nije došla od decembra prošle godine.



O sa kilazom sam imala problema...Uvijek sam bila bucka, ma koliko jela, vjezbala nisam mogla tako lako smrsati.
Kada sam pocela piti Siofor, 2x500, u roku nekih 10 mjeseci smrsala sam 10kg, i to bas smrsala gdje je bio visak user posted image (u predjelu stomaka). Naravno, pored tableta jesam uvela rezim ishrane gdje sam smanjila slatkise na najmanju mogucu mjeru user posted image , umjesto bijelog brasna i hljeba koristila crno, jela vise svjezeg voca i povrca.

Samo je bitna volja i zelja koja nas vodi user posted image

A cudo evo upravo lupa k'o da ono kuca odgovor na RR user posted image

Drzimo fige user posted image


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 8:02:51   
riba78
edice iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image baš si me razveselila s tvojim čudom user posted image

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 8:56:53   
M.A.M.
Pozz trudilice
Ja sam prije 2 mj radila sve hormonske pretrage,kao i OGTT,IRI,odem na kontrolu kod dr.Karlović kaze sve u redu mada meni se ucinio OGTT povisen kaze nije jer su na nalazima one vrijednosti kada se radi na taste a ne nakon glukoze,i ukljuci mi siofor 500 mg 1*1/2 cisto kaze kao medikament,al mi nije jasno dali on zaista pomaze kod PCO,sta mislite dali bih trebala cuti i drugo misljenjeuser posted image

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 10:17:10   
Vedica

IZVORNA PORUKA: riba78

edice iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image baš si me razveselila s tvojim čudom user posted image


Hvala draga user posted image

Eto hvala Bogu i dr. Balic sad se gegam k'o patkica al' s velikim pupom ispred sebe user posted image

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 13:35:12   
prolom
vedice
jesil prirodno ostala trudna (izvini sto te ovako pitam) ali zanima me, i ja idem kod Dr Balić, dobila sam prije 2 mjeseca siofor 2*500, smrsala sam nekih 7 kg, sad bi trebala na stimulaciju, a tako ki se sve nekako oduzilo, vec sam izgubila 1,5 godinu kod drugog ginekologa, a eto prije 3 mjeseca sam presla kod Dr.Devlete, sad sam vise postala i nestrpljiva i u nekakvoj nevjerici hoce li se ikad meni desit ta trudnoca

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.11.2012 15:13:50   
M kao Mama
ja sam nakon 13 mjeseci ostala u drugom stanju, samo sa sioforom

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.11.2012 7:44:10   
Vedica

IZVORNA PORUKA: prolom

vedice
jesil prirodno ostala trudna (izvini sto te ovako pitam) ali zanima me, i ja idem kod Dr Balić, dobila sam prije 2 mjeseca siofor 2*500, smrsala sam nekih 7 kg, sad bi trebala na stimulaciju, a tako ki se sve nekako oduzilo, vec sam izgubila 1,5 godinu kod drugog ginekologa, a eto prije 3 mjeseca sam presla kod Dr.Devlete, sad sam vise postala i nestrpljiva i u nekakvoj nevjerici hoce li se ikad meni desit ta trudnoca


Nisam prirodno ostala trudna jer smo mi pored mojih problema koje sam rijesila kod dr. Devlete imali problema sa plivacima. Spermiogram MM nije bio nesto optimistican pa smo imali 3 stimulisana ciklusa sa Klomifenom, a onda 2 inseminacije sa Femarom i tu smo stali jer smo docekali svoje maleno cudo poslije 4,5 godine borbe.
Bila sam i ja nestrpljiva, razdrazljiva jer su sve oko mene druge bile trudne al' sad posmatram da je bilo sudjeno da bas u ovom trenutku se obradujem hB.
Zato glavu gore i bori se i dalje jer kada prvi put ugledas tackicu na ekranu zaboravis sav bol i godine.
Drzim fige da uskoro user posted image



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.11.2012 16:13:26   
novi kolacic

IZVORNA PORUKA: Silver

MamaAlma jeli koristis Siofor dok dojis??? Meni dr. zelija Velija nije dala da koristim dok dojim kaze mjenjao bi okus mlijeka pa beba nebi htjela user posted image Meni je Inzulin isti bio malo iznad 2000, i pila sam 3 puta dnevno i onda sam ostala trudna, pa mi je do poroda postepeno smanjivala dozu i onda rekla kad se porodim da prestanem piti! Ja bi voljela nastaviti piti sad, trebao bi mi, postepeno rastem kao kvasac user posted image ali nebi pila ako ce mi poremetiti dojenje!



i ja sam pila relativno visoke doze, 2x po pola od 850 mg i jednu cijelu te gramaze da bih zanijela. U toku trudnoce me prebacila na 3 polovine od 500 i htjela je smanjiti skroz do kraja trudnoce i u zadnjem mjesecu izbaciti ih al nije mogla jer mi se secer peo i do 20 poslije obroka - urijetko doduse tako visoko. Al mi je rekla da ne pijem tokom dojenja i ja ne pijem. Doduse, pridrzavam se Montignac rezimu ishrane (francuski doktor Michel Montignac) sa hranom niskog glikemickog indeksa i secer mi poslije obroka sad ne prelazi 6 user posted image a ne pijem tablete. E sad, dal se to dovelo u red nakon poroda kad mi prorade obicno hormoni (i u prvoj trudnoci su) ili zbog ishranene znam, ali ja cak i mrsam polako.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.11.2012 16:21:09   
M kao Mama
ma, meni šećer nije nikada iznad 5, ni kada se najedm i sltkog i slanog, ali mi inzulin divlja, zato sam morala biti pokrivena sioform

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.11.2012 19:17:46   
prolom
vedice

hvala ti puno na ovom optimizmu, nadam se da cemo i mi ugledati nase malo "zrno" uskoro....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.1.2013 15:08:59   
lala10
radila sam OGTT i insulinemie, moze li mi neko protumaciti?

insulin na taste 13,9 ref.vr. 3-17
30 min 31,1
60 min 18,4
90 min 26,1
120 min 35,3


glukoza na taste 5,5 ref.vr. 4,2-6,1
30 min 6,7
60 min 6,8
90 min 6,3
120 min 6,4

da napomenem, testovi nisu radjeni isti dan!
hvala

< Poruku je uredio lala10 -- 7.1.2013 15:14:00 >

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.1.2013 15:20:26   
malena ze
Testove bi trebalo raditi isti dan da se dobije prava slika.Po ovome izgleda okuser posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.1.2013 13:49:45   
lala10
mene malo zabrinjava inzulin 120. da li on treba biti priblizno jednak pocetnom?

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.1.2013 14:12:47   
smarija
lala imas blago odstupanje insulinemije,kod mene je bilo tako i dobila sam da pijem siofor

s sad nije pravilo da se testovi glukoze i insulinemije rade isti dan,jer se kod testa glukoze pije glukoza,a za insulinemiju ne bi bilo pozeljno unositi secer da bi bio test validan samo se nakon prvog vadjenja krvi mora doruckovati.

_____________________________

ja ''''''''83.g. PCOS,IR,MTHFR homozigot,PAI heterozigot
MM ''''''''78.g. Normospermia
1.2009 IUI beta 64 - spontani,3xIUI beta 0
1.2010 i 2. 2012 VTO(Medico S)HS spopntani,3.2013 fet beta 0
4.2014 VTO Maribor HS-bingo beta 410

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.1.2013 16:34:20   
lala10
hm,ja i poslije prvog vadjenja insulinemie pila glukozu!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.1.2013 16:35:54   
lala10
hm,ja i poslije prvog vadjenja insulinemie pila glukozu!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *