|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:25:43   
bebano
A joj Acudesa znaci to traje user posted image . Sada se smijem jer me je malo huja popustila, ali me to ponasanje generalno jako nervira. Ma eto svaki dan imam neku novu foru, te oblacim pelenu plisanom cuki, te dacu pelenu medi, pa vise ne znam ni ja sta budalasem, ali nekada stvarno nemam ni vremena ni zivaca za cirkusanje. A valjda ce proci.. ali onda dolazi nesto drugo user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:27:55   
petit gS!
hehehe   ja ne znam ko me vise izludjuje moj sin ili moj muz???user posted image   sin mi ima skoro pet mjeseci ali je jako nemiran, doduse cula sam da zne koje su tokom trudnoce nervozne i djeca budu takva poslije, pa ga pomalo i opravdavam, ai vjerujte nekada mi tako dodje da puknem da se ne mogu kontrolisati, naravno tome doprinosi i moj muz koji non stop govori ma daj samo ti je to obaveza da njega cuvas eeeeee mos misliti a ko kuha sprema sve ...neki auto robot mozda...kako da ne....katastrofa
   eee je li ima koja od vas kakvo rjesenje za smirenje...heheh
veliki pozdrav nerzvoznim mamama....hehehe

_____________________________

Benjamin 19.05.2009. :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:29:54   
acudesa
Očito je mali zaj..., pa da znaš, mangup mali, spremi se na svašta neštouser posted image
(meni je draže što je živ nego da je mlohavuser posted image user posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:32:14   
acudesa
IZVORNA PORUKA: petit gS!

moj muz koji non stop govori ma daj samo ti je to obaveza da njega cuvas

poznato +ja bih uživao da sa njim se zezam-pa izvoli niko ti ne braniuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu petit gS!)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:36:46   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: bebano

Jako mi se dopada ova taktika od MaryamAmine ali on je jos mali, 16 mjeseci mu je, tako da nista nebi shvatio. Ne znam koliko je tvoja curica imala kada si ovo pocela da primjenjujes?



Od onog momenta kada je naučila da kaže "daj".  Ukoliko zna da traži, treba da zna i da pruža. user posted image
Vrlo često smo se dovodili u takvu situaciju da moram provesti po sat vremena oblačeći nekoliko stvari na nju ...  znala me je dovoditi do ludila zbog samo jedne stvari - nije htjela da me sluša. Radila je samo ono što je njen mozak zamislio.

U jednom trenutku (nemam pojma odakle mi to) jako sam pljesnula svojoj rukom o ruku, (kao običan pljesak), napravila ozbiljan izgled lica, promijenila ton - i od nje zahtijevala - da kada se oblači stoji mirno.
I onda provela pet minuta objašnjavajući joj zašto je lakše u poziciji kada ona stoji isped mene obući maicu i suknjicu i izaći vani, ili otiću u drugu sobu se igrati, a pri tome cijelo vrijeme provesti oblačeći je.

I dan danas kada me "množi sa nulom" pljesnem i sva njena pažnja je usmjerena ka meni.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:46:11   
bebano
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

IZVORNA PORUKA: bebano

Jako mi se dopada ova taktika od MaryamAmine ali on je jos mali, 16 mjeseci mu je, tako da nista nebi shvatio. Ne znam koliko je tvoja curica imala kada si ovo pocela da primjenjujes?



Od onog momenta kada je naučila da kaže "daj".  Ukoliko zna da traži, treba da zna i da pruža. user posted image
Vrlo često smo se dovodili u takvu situaciju da moram provesti po sat vremena oblačeći nekoliko stvari na nju ...  znala me je dovoditi do ludila zbog samo jedne stvari - nije htjela da me sluša. Radila je samo ono što je njen mozak zamislio.

U jednom trenutku (nemam pojma odakle mi to) jako sam pljesnula svojoj rukom o ruku, (kao običan pljesak), napravila ozbiljan izgled lica, promijenila ton - i od nje zahtijevala - da kada se oblači stoji mirno.
I onda provela pet minuta objašnjavajući joj zašto je lakše u poziciji kada ona stoji isped mene obući maicu i suknjicu i izaći vani, ili otiću u drugu sobu se igrati, a pri tome cijelo vrijeme provesti oblačeći je.

I dan danas kada me "množi sa nulom" pljesnem i sva njena pažnja je usmjerena ka meni.




Odlicna taktika. Moracu i ovako nesto pokusati jer upravo ono sto i mene "izbacuje iz cipela" je to sto me uopste ne slusa. Kao da ja pricam nekome desetom, on svoje pa svoje. Sve mislim mali je, a onda pomislim kako nije mali da zeza user posted image  . Jednostavno se plasim ako mu svaki dan u necemu popustam "jer je mali" da cu se dovesti do toga da me uopste ne slusa. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 22:59:11   
juni
I mi imamo isti problem sa Emilom samo sto je on strasno radoznao. Kad mu presvlacim pelenu odemo do kupatila da ga operem i onda on obavezno ugleda nesto sto zeli dokuciti i uzeti i ja mu dopustim. Dok ga  presvlacim on datu stvar ispituje i ne bjezi mi user posted image Nekad mi nista ne pomaze, ni izigravanje dvorske lude user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
11.10.2009 23:15:56   
acudesa
i ja sam popustljiva majka, nadam se da me neće klepiti po glavi jednoga danauser posted image user posted image -a hoće kao da gledamuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 0:01:21   
Anoniman
Desi nego šta... u jednom trenutku kiptim kad počne da kmeči bezveze, al skoro uvijek popustim a znam da treba ignorisati, al je to jače od meneuser posted image ...znam da će me to koštat živaca jer mi se neki dan desilo da mu nisam dala da pojačava radio i smanjuje u beskonačnost, sklonila sam ga fino i pužeći položaj a on se prosuo po podu i počeo da udara nogama i rukama od poduser posted image , beba 9 mj...šta će biti poslije? Sve mislimo da ne znaju ali kao što reče MaryamAmina čim kaže "daj" kontaju oni i te kako- manipulatori naši...
Ignorisanje i te kako uspijeva al valja izdržat...obično kad počne sa svojim tim frazama ja se kao uhvatim nekog posla ili pojačam muziku, smire ga i jači tonovi kao npr.usisivač, fen, mikser...-pali nevjerovatno...i kad prestane onda ga uzmem i pomazim ili dojim te se on žali dok doji mmmmm (mrmlja čitavo vrijeme)user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 0:42:56   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

neki dan desilo da mu nisam dala da pojačava radio i smanjuje u beskonačnost, sklonila sam ga fino i pužeći položaj a on se prosuo po podu i počeo da udara nogama i rukama od poduser posted image , beba 9 mj...šta će biti poslije?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
izvini, ja sam se morala malenom nasmijati-zamišljam scenu
nedam ga nikomeuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 9:02:20   
bebano
E zene drage i ja se ismijah i vama i sebi, mada nije smijesno ni najmanje. Ali kada citam kako ti mali pilici sprovode svoje, tako mali mh mh koji su to lopovi. Ma i ja izvodim svakakve majmunarije, ali mi vise i to dosadi jer me nervira sto moram praviti budalu od sebe da bi obukli obicnu pelenu. I ovo sto Breskva rece stvarno znam da grijesim kada mu popustam u nekim stvarima, ali sta cu - jace je od mene. Ne mogu da mi se dere bez veze, a bolje bi bilo da istrpim par puta i mozda bi onda odustao. Ovako samo sebi radim medvjedju uslugu. Nisam pametna, ali mi je lakse kada vidim da je kod svih vas takva situacija.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 9:38:00   
w.pooh
Čitajući postove vidim da je kod svih nas manje-više ista situacija user posted image ima dana kad mislim da ću poluditi jer bilo šta da mu kažem kao da me nije ni čuo..inače protiv sam dizanja ruke na dijete tako da koliko god me izbaci iz takta ili ga ignorišem ili malo zagalamim :) a kroz pet minuta on dođe poljubi me i kao da ništa nije ni bilo..a sve su to naše slatke muke, kad pogledam bolesnu djecu ili one koji bi dali sve na svijetu da imaju svoje dijete samo kažem nek mi je živ i zdrav sve ću ja to preživjeti..volim svog malog slatkog vragolana user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 10:22:13   
D_K
upravo mi se to desilo prije 3 dana - bukvalno sam stariju podigla za ruku i odnijela je do pokretnih stepenica u sred Merkatora.. vala ako je neko gledao imao je sta i vidjeti - jednostavno je presla granicu moga strpljenja.. u zadnje vrijeme se ne kontrolisem i kad se iznerviram znam i dobro izrondati i nagovoriti im se - tako da je bilo svasta.. eh kako mi je bilo tesko poslije - najgore mi je kad zaspu onda pocinje savjest da radi 'kakva sam ja majka, od koga ce one da uce' i odlucila sam se za skroz drugaciji, coolerski pristup i mogu reci da je uspjelo - provele smo bas lijep vikend. puno igre, zezancije i ne bas tako puno slusanja, he, he.. ali jos uvijek me drzi onaj ruzni osjecaj da nisam trebala tako postupiti ali gotovo je sad. eh tako da kad sam vidjela ovu temu dosla mi je 'ko narucena' da se izjadam :(

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 10:32:11   
mišur
Ima dana kada sam super smirena, obično kada sam odmorna ili ne radim, i tad me teško može izbaciti iz takta..
Obično ga ignorišem ili malo zagalamim ili skrenem pažnju na nešto drugo...
Ali ima dana kada se uhvatim da zavrištim na njega kao manijak i istog trenutka zažalim zbog toga...

Mada je još mali i ne razumije posledice svojih nestašluka, dobro zna kad napravi neki zijan...
Ja zagalamim i kažem mu da brzo sjedne na kauč i ne mrda se i on me posluša...
Ja se kao pravim ljuta i neću da pričam sa njim, a on se onda umiljava oko mene, mazi me i uvlači se da se pomirimouser posted image Prava mala mustrica!
I meni se sviđa ova taktika MaryamAmine, ali ne znam da li bih se mogla svaki put natjerati i iskontrolisati da tako odreagujem...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 14:12:25   
acudesa
IZVORNA PORUKA: D_K

upravo mi se to desilo prije 3 dana - bukvalno sam stariju podigla za ruku i odnijela je do pokretnih stepenica u sred Merkatora.. vala ako je neko gledao imao je sta i vidjeti - jednostavno je presla granicu moga strpljenja.. u zadnje vrijeme se ne kontrolisem i kad se iznerviram znam i dobro izrondati i nagovoriti im se - tako da je bilo svasta.. eh kako mi je bilo tesko poslije - najgore mi je kad zaspu onda pocinje savjest da radi 'kakva sam ja majka, od koga ce one da uce' i odlucila sam se za skroz drugaciji, coolerski pristup i mogu reci da je uspjelo - provele smo bas lijep vikend. puno igre, zezancije i ne bas tako puno slusanja, he, he.. ali jos uvijek me drzi onaj ruzni osjecaj da nisam trebala tako postupiti ali gotovo je sad. eh tako da kad sam vidjela ovu temu dosla mi je 'ko narucena' da se izjadam :(

svima nam se desi da nas izbace iz takta, nemoj se sekirati zog toga, ali pazi bar u tim situacijama da ostaneš samo na riječima-da je fizički ne kazniš:(

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Da li se desi da naprosto izludite??
12.10.2009 15:06:10   
Suzana
Šta da vam kažem...
I moji su mali kmekavci, također, sve mogu trpiti, ali kad mi kmeče bez razloga, ja odmah zablokiram, to me baš nervira - poludim!
Našla sam se u raznim postovima, npr. acudese gdje kaže da je popustljiva majka - mislim da i ja imam te osobine, a s druge strane, nekada i meni dođe kao i mišuru, pa kad vrisnem staklo puca. user posted image
Uglavnom... sve je ovo normalno.
Hajde da vam ja napišem zanimljivost na ovu temu. user posted image
Mak obožava ljulju i zove je ija. Dugo, dugo, ja im obojici govorim da ih mama voli najviše na svijetu, i onda ih i pitam "ko voli najviše na cetu" oni odgovaraju "mama". Kad, ima i mjesec i po (od kako je Mak poludio za ijom), pitam ja njega jednom "ko voli najviše na cetu", kaže on "ija". user posted image Valjda je on u svojoj glavici skonto da iju/ljulju pravo voli. Uglavnom, od tada ide zezancija, MM i ja umiremo od smijeha i stalno ga pitamo "ko voli najviše na cetu" (mog Edija i dalje mama voli najviše na cetu a ne ija user posted image ) a on odgovara IJA i umire sa nama od smijeha - medo je neviđeni.
Uglavnom, šta će ti biti. Neki dan je uhvatio TV (plazma je, pa je pravoooooooo lohotna i opasna, to nam je dever) i drma je, MM skoči pred njega, zagalami, kad Mak, prepao se i poče da viče IJA, IJA, IJA. Mi nismo sebi mogli doći, sakrili se i umrli od smijeha. Zamislite slatkiša, on je skontao da nas riječ IJA nasmijava i mudrica hoće da mu se tata odljuti. Uglavnom, to sada stalno radi kada napravi neki belaj i kad ga počnemo ružiti... I mi se krijemo, jer nam bude PREEEEEESMIJEŠNO... Trudimo se ostati ozbiljni i dalje biti ljuti i ružiti ga, a najradije bih ga pojela.

Eto žene, valja ih odgojiti ispravno... To je najteži posao, jelte...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *