|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:05:50   
jasmin
Djeca su rodjena u Medini,ali mi ih prijavljujemo ondje gdje smo mi kao roditelji prijavljeni.
Nije to problem koji nam prave,nego je problem sto ne prihvataju da svekar zavrsi za nas ono za sto smo ga opunomocili.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:05:56   
Rabi
Eh ja sam sad zbunjenauser posted image
Zar vi ne biste trebali tu izvadidti rodne listove za djecu, jer su se tu rodili?
I tako cijeli zivotuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:08:33   
InLove

IZVORNA PORUKA: jasmin

Djeca su rodjena u Medini,ali mi ih prijavljujemo ondje gdje smo mi kao roditelji prijavljeni.
Nije to problem koji nam prave,nego je problem sto ne prihvataju da svekar zavrsi za nas ono za sto smo ga opunomocili.


Draga Jasmin mene tek ceka ovo.. Ne zelim misliti kako ce me glava zaboliti, jos ja djeveru moram slati punomoc, ja iz Zvornika,Muz iz Srebrenice user posted image ... Ne znam sta da ti savjetujem,al ako ima punomoc treba da moze odradit sve sto je navedeno.

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:09:12   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Rabi

Eh ja sam sad zbunjenauser posted image
Zar vi ne biste trebali tu izvadidti rodne listove za djecu, jer su se tu rodili?
I tako cijeli zivotuser posted image


Izvadili smo rodni list ovdje,dakle saudijski,no ne mogu djeca nikako dobiti saudijsko drzavljanstvo.Moraju dobiti bosansko.A da bi dobili bosansko vadimo i rodni list.Takva je procedura.Tako da smo preko nase ambasade ovdje u Rijadu pokrenuli vadjenje rodnog lista i sve sto treba.No evo sta se desilo.
Valjda ce Hanady uskoro.

< Poruku je uredio jasmin -- 22.2.2012 14:11:09 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:09:46   
bananica

IZVORNA PORUKA: Rabi

Eh ja sam sad zbunjenauser posted image
Zar vi ne biste trebali tu izvadidti rodne listove za djecu, jer su se tu rodili?
I tako cijeli zivotuser posted image



i meni je skroz logicno da se rodni listovi vade tamo gdje si rodjen

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:10:15   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Malena_A


IZVORNA PORUKA: jasmin

Djeca su rodjena u Medini,ali mi ih prijavljujemo ondje gdje smo mi kao roditelji prijavljeni.
Nije to problem koji nam prave,nego je problem sto ne prihvataju da svekar zavrsi za nas ono za sto smo ga opunomocili.


Draga Jasmin mene tek ceka ovo.. Ne zelim misliti kako ce me glava zaboliti, jos ja djeveru moram slati punomoc, ja iz Zvornika,Muz iz Srebrenice user posted image ... Ne znam sta da ti savjetujem,al ako ima punomoc treba da moze odradit sve sto je navedeno.


Da ti je Bog na pomoci,samo cu ti to reci.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:11:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

nadam se da nisam na pogresnom mjestu otvorila temu ako jesam izvinjavam se
molim za savjet ako moze mi tko pomoc i reci kako ide procedura kad nerodis u svom gradu
ja sam rodila u Zenici kao sto znate a iz Tesnja sam pa me zanima kako da bebi izvadim rodni list jel moram gore u zenici i sta trebam uradit za to moramli iz svog grada sta ponijet za gore i kad mogu otic da nadijem ime i izvadim sve podatke potrebne za mog sina user posted image
hvala.


oni koji su rodjeni u BiH rodni list vade u gradu u kojem su rodjeni
državljani drugih država nakon dodjele BiH državljanstva mogu izvršiti prepis odnosno upis rodnog lista po mjestu prebivališta, kao što sam učinila ja koja nisam rodjena u BiH nego u Srbiji
Za izvorni rodni list morala bi ići u Kragujevac, al obzirom da sam upisana u Sa odnosno u Općini Centar tu isti i vadim



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:12:08   
Esmica
Rekla sam ti ja da cete sve super tamo zavrsiti,a kod nas problem.
Jer je administracija takva.
Nije nam se jednom desilo,oko opicnih papira za porodiljsko da prave problem,salju po neku potvrdu,a tamo kazu da nemaju pojma o kakvoj potvrdi je rijec.
Toliko puta mi je muz odlucio odustati,pa opet nanovo krene.
Kad sam trebala da polazem vozacki,kako su me samo izmaltretirali.user posted image
Ma nista,popuni izjavu,posalji,nema druge...punomoc izgleda ne vrijedi.
I znam da ste prijavljeni na Novi Grad,ali cini mi se da je Centar najbolja opstina po pitanju svega,o Starom Gradu da ne pricam user posted image
Mada tebi to sad nista ne vrijedi,znam.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:13:50   
veeseelaa
e mene budale , ja odgovorila na prvi post a on davno postavljen user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:14:49   
veeseelaa
ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:15:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Esmica

Rekla sam ti ja da cete sve super tamo zavrsiti,a kod nas problem.
Jer je administracija takva.
Nije nam se jednom desilo,oko opicnih papira za porodiljsko da prave problem,salju po neku potvrdu,a tamo kazu da nemaju pojma o kakvoj potvrdi je rijec.
Toliko puta mi je muz odlucio odustati,pa opet nanovo krene.
Kad sam trebala da polazem vozacki,kako su me samo izmaltretirali.user posted image
Ma nista,popuni izjavu,posalji,nema druge...punomoc izgleda ne vrijedi.
I znam da ste prijavljeni na Novi Grad,ali cini mi se da je Centar najbolja opstina po pitanju svega,o Starom Gradu da ne pricam user posted image
Mada tebi to sad nista ne vrijedi,znam.


Traze nemoguce,nasa ambasada u Rijadu uopce nema takvu vrstu obrazaca.Poslali smo punomoc s nasim potpisima da se obavi sto treba...ali.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:16:12   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image




a mozda jednostavno treca osoba neke stvari ne moze odraditi pa cak i uz pomoc punomoci

zar ne mozete doputovati u Bosnu i zavrsiti to sto vam treba?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:16:59   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image



Postoji on,i mogu ga traziti,ali ne mogu traziti da ja i muz dodjemo potpisati tu izjavu,jer smo svekra opunomocili da sve uradi za nas.To ne prihvataju.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:17:50   
bananica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image



Postoji on,i mogu ga traziti,ali ne mogu traziti da ja i muz dodjemo potpisati tu izjavu,jer smo svekra opunomocili da sve uradi za nas.To ne prihvataju.



naravno da mogu ako je takva procedura

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:18:46   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image


NI ja nemam problema nikada,sve sto trazim dobijem uredno,ja ne znam zasto se ljudi zaleuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:18:56   
veeseelaa
moj brat iako je državljanim BiH za dozvolu nošenja pištolja tražen mu je dokument iz Mup-a Kragujevac da kao nije krivično gonjen a imao je samo 5 godina kad smo doselili u Sa user posted image
al Bože moj, odradiće punomoć a prijatelji poslovni koji rade u Kragujevcu će mu aBd izvaditi potvrdu

I da moj brat je putem neta, onako iz zeze, podnio zahtejv Općini kragujevac za izdavanje rodnog lista i stiglo mu uredno poštom
Što su ti ti Srbijanci user posted image kod nas bez taksi i bla bla bla ne bi ništa mogao

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.2.2012 14:19:37 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:20:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ljuta sam!!!

Poslali smo uredno dokumente potrebne za vadjenje rodnih listova nasoj djeci u BiH.Prilozili smo punomoc na ime mog svekra.No gospoda traze da prilozimo izjave u kojima dajemo saglasnost da se djeca upisu u Federaciji.Dobro nije frka,svekar ima punomoc,racunamo da ce on.No,oni ne zele da cuju...traze da licno ja i muz potpisemo.Dragi Boze...pa sta im znaci punomoc?Sto smo je slali ako nema efekta?Lijepo tamo pise...
da u naše ime može obavljati slijedeće radnje:

Izvršiti upis u Matičnu knjigu rođenih, pokrenuti proces određivanja jedinstvenog matičnog broja građana, pribaviti Izvod iz Matične knjige rođenih i Izvod iz Matične knjige državljana, za našu
maloljetnu djecu:
1.
2.

Kao i sve druge pravne radnje potrebne za gore navedeno.


Potpis davaoca punomoći:

______________________


I nije mi jasno sto nam prave problem,zasto svekar ne moze zavrsiti tu stvar?!
Sta kazu pravnice?


Jasmin...
poslali ste punomoć za sve prave radnje koje se tiču upisa u knjigu riđenih po mjestu prebivačišta roditelja , u vašem slučaju u opštini novi grad sarajevoo. tamo su djeca rođena te su tamo stekla rodni list po rođenu...poslali ste punomoć za izvaditi list koji dokazuje državljanstvo ali upis u knjigu državljanstav morate uraditi na način kako vam kažu.
Zakon o dražvaljnstvu kod nas je posebna u odnosu na rodni list i upis u matičnu knjigu rođenih ...te morate vi lično poslati izjave ovjere putem ambasade da prihvatate državaljanstvo Federacije Bosne i Hrecegovine...o ovome samo vi kao roditelji možete odlučiti...sticanjem dražavljanstav federacije su i državljani BiH...nažalost pitanje entiteta kod nas je tu smješeteno...jer doabar dio naših građana je rođenem stekao državljastvo RS-a pa su onda po prebivalistu izjavljivali da žele državljnstvo fereraije...sada dok su djeca mala to nije nikakva zavrzlama...kada budu htjeli vadoti lične karte ovo će vam biti vrlo važan podatak.
Posebno je potrebno ovo rješiti ako neko do vas, roditelja je rođen na porstoru RS-a sadašnjeg.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:20:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image




a mozda jednostavno treca osoba neke stvari ne moze odraditi pa cak i uz pomoc punomoci

zar ne mozete doputovati u Bosnu i zavrsiti to sto vam treba?


Uh bananice,ovo sve smo i pokrenuli jer zelimo doputovati u BiH.Ali s djecom :).Ovdje smo jer je muz studirao,sad je zavrsio i mi se vracamo u nasu domovinu.Djeca ne mogu dobiti saudijsko drzavljanstvo,a da bi putovali moraju imati neki dokument,da negdje na zemaljskoj kugli postoje :).Svi koji su na isti nacin ovdje bili i vracali se prosli su kroz isto.Punomoc treba da bude zamjena za nas...ali...


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:22:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja inače nemam problema sa administracijom, u tom sam folu pa sve nekako dobijem
ako se zna procedura ne kontam čemu problem a niko ti ne može tražiti papit koji ne postoji user posted image


NI ja nemam problema nikada,sve sto trazim dobijem uredno,ja ne znam zasto se ljudi zaleuser posted image


jednom su mi prilikom u postupku završavanje nekog posla tražili potvrdu u jednoj instituciji da je broj kuće promijenjen user posted image Općina ne izdaje, MZ ne izdaje hahahha ja lijepo tražih od Općine da mi pošalju nekog od uposlenika da uvidom u dokumentaciju MZ utvrde izmjene brojeva
I zamislite pošalju jednu ženicu i ja s njom u MZ i preuzmemo reguistratore, nadjem spisak lica humanitarna pomoć i utvrdimo na osnovu toga da su brojevi mijenjani user posted image user posted image i oni mi izdaju potvrdu o izmjeni broja 87 u 111 i zatim u 123, ha moradoše, na glavi im sjedila
Ma treba samo biti uporan


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:24:29   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ljuta sam!!!

Poslali smo uredno dokumente potrebne za vadjenje rodnih listova nasoj djeci u BiH.Prilozili smo punomoc na ime mog svekra.No gospoda traze da prilozimo izjave u kojima dajemo saglasnost da se djeca upisu u Federaciji.Dobro nije frka,svekar ima punomoc,racunamo da ce on.No,oni ne zele da cuju...traze da licno ja i muz potpisemo.Dragi Boze...pa sta im znaci punomoc?Sto smo je slali ako nema efekta?Lijepo tamo pise...
da u naše ime može obavljati slijedeće radnje:

Izvršiti upis u Matičnu knjigu rođenih, pokrenuti proces određivanja jedinstvenog matičnog broja građana, pribaviti Izvod iz Matične knjige rođenih i Izvod iz Matične knjige državljana, za našu
maloljetnu djecu:
1.
2.

Kao i sve druge pravne radnje potrebne za gore navedeno.


Potpis davaoca punomoći:

______________________


I nije mi jasno sto nam prave problem,zasto svekar ne moze zavrsiti tu stvar?!
Sta kazu pravnice?


Jasmin...
poslali ste punomoć za sve prave radnje koje se tiču upisa u knjigu riđenih po mjestu prebivačišta roditelja , u vašem slučaju u opštini novi grad sarajevoo. tamo su djeca rođena te su tamo stekla rodni list po rođenu...poslali ste punomoć za izvaditi list koji dokazuje državljanstvo ali upis u knjigu državljanstav morate uraditi na način kako vam kažu.
Zakon o dražvaljnstvu kod nas je posebna u odnosu na rodni list i upis u matičnu knjigu rođenih ...te morate vi lično poslati izjave ovjere putem ambasade da prihvatate državaljanstvo Federacije Bosne i Hrecegovine...o ovome samo vi kao roditelji možete odlučiti...sticanjem dražavljanstav federacije su i državljani BiH...nažalost pitanje entiteta kod nas je tu smješeteno...jer doabar dio naših građana je rođenem stekao državljastvo RS-a pa su onda po prebivalistu izjavljivali da žele državljnstvo fereraije...sada dok su djeca mala to nije nikakva zavrzlama...kada budu htjeli vadoti lične karte ovo će vam biti vrlo važan podatak.
Posebno je potrebno ovo rješiti ako neko do vas, roditelja je rođen na porstoru RS-a sadašnjeg.



Oboje smo rodjeni na prostoru sadasnjeg RS-a.Muz Foca,ja Visegrad.No muz je prosle godine izvrsio prebacaj dokumenata na Federaciju.Ja nisam,ali planiram aBd.Znaci,ipak moramo mi licno da posaljemo izjave,punomoc nije dovoljna?
Hvala Hanady.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:27:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ljuta sam!!!

Poslali smo uredno dokumente potrebne za vadjenje rodnih listova nasoj djeci u BiH.Prilozili smo punomoc na ime mog svekra.No gospoda traze da prilozimo izjave u kojima dajemo saglasnost da se djeca upisu u Federaciji.Dobro nije frka,svekar ima punomoc,racunamo da ce on.No,oni ne zele da cuju...traze da licno ja i muz potpisemo.Dragi Boze...pa sta im znaci punomoc?Sto smo je slali ako nema efekta?Lijepo tamo pise...
da u naše ime može obavljati slijedeće radnje:

Izvršiti upis u Matičnu knjigu rođenih, pokrenuti proces određivanja jedinstvenog matičnog broja građana, pribaviti Izvod iz Matične knjige rođenih i Izvod iz Matične knjige državljana, za našu
maloljetnu djecu:
1.
2.

Kao i sve druge pravne radnje potrebne za gore navedeno.


Potpis davaoca punomoći:

______________________


I nije mi jasno sto nam prave problem,zasto svekar ne moze zavrsiti tu stvar?!
Sta kazu pravnice?


Jasmin...
poslali ste punomoć za sve prave radnje koje se tiču upisa u knjigu riđenih po mjestu prebivačišta roditelja , u vašem slučaju u opštini novi grad sarajevoo. tamo su djeca rođena te su tamo stekla rodni list po rođenu...poslali ste punomoć za izvaditi list koji dokazuje državljanstvo ali upis u knjigu državljanstav morate uraditi na način kako vam kažu.
Zakon o dražvaljnstvu kod nas je posebna u odnosu na rodni list i upis u matičnu knjigu rođenih ...te morate vi lično poslati izjave ovjere putem ambasade da prihvatate državaljanstvo Federacije Bosne i Hrecegovine...o ovome samo vi kao roditelji možete odlučiti...sticanjem dražavljanstav federacije su i državljani BiH...nažalost pitanje entiteta kod nas je tu smješeteno...jer doabar dio naših građana je rođenem stekao državljastvo RS-a pa su onda po prebivalistu izjavljivali da žele državljnstvo fereraije...sada dok su djeca mala to nije nikakva zavrzlama...kada budu htjeli vadoti lične karte ovo će vam biti vrlo važan podatak.
Posebno je potrebno ovo rješiti ako neko do vas, roditelja je rođen na porstoru RS-a sadašnjeg.



Oboje smo rodjeni na prostoru sadasnjeg RS-a.Muz Foca,ja Visegrad.No muz je prosle godine izvrsio prebacaj dokumenata na Federaciju.Ja nisam,ali planiram aBd.Znaci,ipak moramo mi licno da posaljemo izjave,punomoc nije dovoljna?
Hvala Hanady.

ovo je i osnovni razlog...jer vaša djeca stiču državljanstvo i rodni list po vašem mjestu riđenja...kako ste vi prneijelu u federaciju trebate dati izjave posebne. Možeš putem ambasade i ne morate dolaziti radi toga...
neka to uzme svekar i sastavi s aostalim dokumentima...sa onom punomoći koju ima zavšit će

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:27:14   
bananica
Jasmin, kad planirate preseliti ovamo???

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:28:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica

Jasmin, kad planirate preseliti ovamo???


ko još želi preseliti ovamo user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:28:51   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bananica

Jasmin, kad planirate preseliti ovamo???


Za nekih 2,3 sedmice aBd.
Hvala jos jednom Hanady,hvala svima.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Rodni list
22.2.2012 14:33:10   
InLove
Jos jeedno ne mogu razumjeti ,rodni list vazi 6 mjeseci. Zasto to?? Fakat mi nije jasno. Kod nas dobijes kad se djete rodi i to ti je to. Nema istekao vadi drugi. Jedino ako zagubis.

< Poruku je uredio Malena_A -- 22.2.2012 14:34:49 >


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *