|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 31 [32] 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
20.4.2011 11:18:16   
Lady26
Ja imam slican problem sa tetom cuvalicom, samo ovdje bih JA svojoj zatvorila vrata user posted image user posted image user posted image user posted image toliko me nekad nervira user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
31.5.2011 10:19:29   
Majčica
Da li ostala djeca prave ujutro problem kada podjete na posao i kada se rastajete s njima? Ja vise ne znam kako dodjem na posao koliko me moje dijete smete, vuce me za sobom, ne da mi da idem, place. A jutros je bio bas grozan. Muz ga inace vodi (teta ga cuva kod sebe kuci), jutros je cim je ustao poceo pricati kako cemo ici da kupimo neki voz ja i on, kako ja necu na posao. Nekako sam ga smetla s toga objasnjavajuci da cemo poslije posla ja i on otici, jedva se spremila i otisla na posao, medjutim nastavio je s tom pricom u suzama, placu, kaze muz jedva mu je dao dorucak. I to place pravo, kaze suza suzu goni.
E sad, kod tete kad dodje ne pravi nikakav problem, malo zaplace kada muz krene ali to se sve zavrsi u roku od 2 minute. Sad sam je bas zvala, ona kaze kako on nama to provodi jer mu mi pustamo. Ja mislim da je u necemu drugom problem, e sad ko tu grijesi ne znam - mi kad dodjemo s posla bukvalno dubimo na glavi dok navece ne zaspe, igramo se s njim ,vodamo ga po parkovima, stalno mu priredjujemo neku zabavu a pritom on protestuje cim mu nesto nije pravo, dok kod nje on dodje, igra sa, slusa, ona ga povremeno izvede u svoju avliju i to je to. Ja inace stalno s njom koplja lomim oko tog izlaska vani i to se svede na njenu avliju, na sto sam takodje pristala ako je djetetu to ok (imaju cuku, bastu i sl).
Da li mi kao roditelji grijesimo u tome sto mu kuci, da tako kazem, priredjujemo takvu zabavu da mu je kod nje dosadno? Da li mi trebamo promijeniti svoj pristup (posto teti ne pravi problem) ili treba s tetom da porazgovaram?
Svi prijedlozi su dobrodosliuser posted image
samo da napomenem da smo ga upisali u vrtic na jesen, pa se nadam da ce mu s vrsnjacima biti ljepse.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
31.5.2011 11:07:19   
Nedi
Osobe rođene 21.11. su posebne user posted image znam po sebiuser posted image user posted image Škorpijica malena pametna.

Šalu na stranu i mi smo imali iste takve situacije. Ujutru nisam mogla izaći iz kuće (teta je dolazila kod nas) legne pored ulaznih vrata, plače, suze krokodilske. Nakon 5-10 min kažem mm da nazove da vidi kakva je situacija on se igrauser posted image Naravno prošlo mi je kroz glavu da je nešto sa tetom ali poslije provjere ustanovili smo da je sa teom sve ok. Tebi je malo teže provjeriti jer teta nije u vašem stanu ali svakako bi ispitala sve mogućnosti.

Mi smo imali te faze u nekoliko navrata, bude pa prođe, pa opet za 6-7 mjeseci a posebno ponedjeljkom ili nakon mojih slobodnih dana.

< Poruku je uredio Nedi -- 31.5.2011 11:08:02 >

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
31.5.2011 12:14:54   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Nedi

Osobe rođene 21.11. su posebne user posted image znam po sebiuser posted image user posted image Škorpijica malena pametna.



Ovo sto postouser posted image , on je toliko svojeglav da nekad ne mogu vjerovati kakav temperament u tako malom bicu postoji. Nek mi je samo ziv i zdrav.
I MM misli isto to - znaci da on to samo nama provodi, ali ja stalno potajno imam neku ideju da bismo mi trebali tetu mijenjati - jer ja nesto mislim da bi on manje protestovao da mu je kod nje zanimljivije. Mislim, znam ja da mu se niko ne posvecuje kao mi, ali ne treba ga vala ni ona pustati da se on igra sam stalno dok ona kuha rucak i sta vec jos radi po kuci. Samo sto nisam nacisto sta ako budem imala isti problem s njim i s drugom tetom (ovaj put u varijanti da ta teta nama dolazi, a ne da mi njega vodimo, posto sam tu zaista pogrijesila). On zaista rijetko ostane rado negdje, sve zavisi koliko mu je trenutno zabavno, ali zna napravit problem i kad hocu da ga kod mame moje ostavim (koju zaista voli).
Tako da nikako ne znam da li je do tete ili je moje dijete jednostavno takvo - najradije bi bio sa mnom i MM u svakoj priliciuser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
31.5.2011 17:58:08   
beban
Ne znam, malo ću se uključiti stari sam forumaš ali me nema jer nemam vremena, naime ja sam imala tetu 2 mjeseca za sina od 28 mjeseci, dotična mi je stalno spočitavala to da meni moje dijete provodi kako kažu i davala komentare on je nije prihvatio čak je njenog muža bolje nego nju, a moje dijete od kako ga je počela čuvati pati od enkomprese zatvor i zadržavanje stolice, naravno ne čuva ga više a vi razmislite i ocijenite, ja nisam mogla podnijeti da mi dijete plače kad idem na posao smatrala sam da nakon izvjesnog vremena treba da se navikne na tetu a ne da odbija ići ili biti kod nje, pozz

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
5.7.2011 12:16:31   
mamin curetak
Ne znam bas da li moj probemcic moze stati u ovu temu, ali me jako zanima sta bi ste uradile da iznenada dodjete s posla i nadjete 22 mjesecno dijete kako u sred ljeta spava u debeloj trenerci, s otvorenim prozorom, i na cuci nadjete zaljepljenu zvaku?
Teta kaze: "bice da je pokupila sa tasne" - ma sta to znacilo (predspostavljam da je pila kafu i parkirala zvaku na tanjiric)

< Poruku je uredio mamin curetak -- 5.7.2011 12:24:34 >

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
5.7.2011 12:24:13   
mamana
Skrenula bi teti pažnju da se to ne ponovi.

(odgovor članu mamin curetak)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Mali problem�ić sa tetom �u...
5.7.2011 12:25:51   
jasmin
IZVORNA PORUKA: mamana

Skrenula bi teti pažnju da se to ne ponovi.

Upravo ovako.I bila bih ubjedljiva.

< Poruku je uredio jasmin -- 5.7.2011 12:26:08 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
5.7.2011 12:52:52   
niki83
IZVORNA PORUKA: mamin curetak

Ne znam bas da li moj probemcic moze stati u ovu temu, ali me jako zanima sta bi ste uradile da iznenada dodjete s posla i nadjete 22 mjesecno dijete kako u sred ljeta spava u debeloj trenerci, s otvorenim prozorom, i na cuci nadjete zaljepljenu zvaku?
Teta kaze: "bice da je pokupila sa tasne" - ma sta to znacilo (predspostavljam da je pila kafu i parkirala zvaku na tanjiric)


nase su djevojcice koliko vidim generacija...
a ja sam jaaaako osjetljiva na sve te stvari koje su zapravo cista NEMARNOST..  Neko bi rekao da sam cjepidlaka... mozda, ali ja bih na ovo sto si ti napisala, vristala...user posted image nemoj me pogresno shvatiti, ali zasto ce prozor otvoren dok dijete spava, jer je teta u klimaksu, ima navale vrucine? a tek zvaka....ne mogu se zamisliti, to je cista nemarnost...


_____________________________

N&N

(odgovor članu mamin curetak)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 11:49:12   
mamin curetak
Moj curetak je isao u jaslice, ali je bila non stop bolesna, u jednom periodu pola godine bez prestanka, i to je natjeralo, mm-a i mene da ponovo angazujemo (sedmu po redu) dadilju, a sad upravo sjedim na poslu, i razmisljam, placam 450,00 KM, a ne znam hoce li se dijete udaviti zvakom user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 11:53:00   
Lady26
450KM?! A gdje zivis? Pa to je vise od pola moje plate user posted image ...
U Sarajevu za te pare teta i cisti po kuci....
Ja bih za te novce zatjevala od teta da mi L na glavi nosa....za tu zvaku i to ja bih poludjela ali zaista....ja kazem teti i za sitne gluposti a ne za ovako veliku stvar, ne daj Boze da je bebica progutala tu zvaku, mozda nista ne bi bilo ali zasto da ti sada sjedis i razmisljas o tome....
Nisam upratila, sta si joj ti rekla na sve to?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamin curetak)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:28:45   
Anoniman
hebote nesto citam i mislim si kako vi skupo placate tete .Kod nas kucno cuvanje je max 200km teta dolazi ili kod nje ....
Obdanista su po 150 km . privatna a bezzz su boze sacuvaj nikad ga tu nebi strpala
Dok drzavna su 170km i super su user posted image


(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:31:41   
Lady26
Felix ne moze privatno biti jeftinije od drzavnog, nidje veze user posted image
To si pobrkala....
Drzavna su grozna, privatna bogme nisu....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:38:16   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: felix

hebote nesto citam i mislim si kako vi skupo placate tete .Kod nas kucno cuvanje je max 200km teta dolazi ili kod nje ....
Obdanista su po 150 km . privatna a bezzz su boze sacuvaj nikad ga tu nebi strpala
Dok drzavna su 170km i super su user posted image



jest, ali je i standard malkice veći u Sarajevu, zato ga to toliko skupo i dođe..te gradski prevoz trošak, te ovo-ono..nabere se to...
meni moja teta sada i čisti jer je R sada veliki pa može stici...ali ono osnovno, peglanje jednom-dva puta sedmično, usisavanje jednom sedmično, ono prašina i oko kuhinje čišćenje...ne kuha nam, nismo to ni tražili, ponekad je zamolimo da nam domaći hljeb napravi, pitu i sl. i to sve obavi dok R spava uglavnom..jer spava 3 sata dnevno...ona stigne i seriju da pogleda i svi sretni user posted image

ali opet kazem koliko para toliko muzike...

ja imam jako bogatu rodicu koja za čuvanje svoje nane plaća ženi tisućicu...i naravno da sve to zavisi i od tvojih mogućnosti i od toga da li suprotna strana pristaje na tvoje uslove...

mislim da je našoj teti dobro kod nas, i to extra dobro, dali smo joj svu slobodu, mi smo zadovoljni s njom kako se brine prije svega za R u skladu s nasim instrukcijama, ali ipak se zna ko koga tu plaća i sluša....nikada nismo imali konflik, bas nikada...ako nam se nesto ne dopada kod nje, skrenemo joj pažnju i onda od tada radi onako kako smo rekli....i mirna Bosna, ha ja user posted image user posted image

s normalnim ljudima sve mozes dogovoritiuser posted image ...

a kada se sjetim kakvih smo likova imali na razogovru u vrijeme kada smo tražili tetu-nedo Bog nikome ...


< Poruku je uredio pocahontas -- 6.7.2011 12:47:01 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 789
   [Obrisana poruka]
6.7.2011 12:41:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:45:33   
Lady26
Ovdje tete ispod 300Km nece ni doci na razgovor cini mi se user posted image
Drzavni vrtici su oko 150-200KM dok su provatni 300 i vise...
Sve zavisi izgleda od grada do grada....
Samo mi nema logike da je privatni vrtic jeftiniji...to ne bih vjerovala ni kad bih svojim ocima vidjela user posted image
PS a odakle si?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:50:28   
Lady26

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da je našoj teti dobro kod nas, i to extra dobro, dali smo joj svu slobodu, mi smo zadovoljni s njom kako se brine prije svega za R u skladu s nasim instrukcijama, ali ipak se zna ko koga tu plaća i sluša....nikada nismo imali konflik, bas nikada...ako nam se nesto ne dopada kod nje, skrenemo joj pažnju i onda od tada radi onako kako smo rekli....i mirna Bosna, ha ja user posted image user posted image

Moja lijepo digne nos kad joj se sta kaze, nadje se uvrijedjenom....
Sto se tice Lane zewni nemam zamjerki, nikad pala, nikad se udarila, trudi se da je nahrani, izvodi je, kuha joj, sve ok ali ne postuje neke moje sto ti kazes intrukcije, malo je puna sebe i jako me nervira ali radi svog djeteta ne zelim je mijenjati...zato ja kazem sta i imam i izadjem! Cak mi je rekla da sam svijecom trazila ne bih bolju nasla?!?! WTF?! Zamalo da je posaljem kuci...pa hebo te zamisli ja svom sefu kazem tako nesto, odmah bi mi radnu knjizicu urucio user posted image
Otad sam totalno hladna, jedva nabacim osmijeh, nema caskanja, kazem sta imam i preko vrata....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:50:49   
miracle
Državni  vrtić-zakon....
Ja sam tetu plaćala 250 KM,čuvanje od 08:00-14:00(cca)...ništa drugo nije radila..al kad sam vidjela prišteve od opekotine na prstićima moga sinauser posted image ....a ona ni "a" ni "b" o tome..hajd ti draga kući,a ti si sine gdje ostala  djeca tu i ti...i nimaloooooooooo se nismo pokajali,suprotno tome imamo divnog i pametnog dječaka....user posted image user posted image user posted image
Za mene  vrtić user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:56:29   
Lady26
Ja bih Lanu dala u vrtic, jedino sto me odbija je to sto ce biti cesto bolesna....opstepoznato
Ali bih je dala u privatni vrtic, sad kako razmisljam....
U drzavnom na 20 djece 1 teta, max 2....
A moje curica jako teska na jelu, ne bi se niko trudio da je nahrani, ne bi ni stigli drugu djecu pogledati user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 12:58:51   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da je našoj teti dobro kod nas, i to extra dobro, dali smo joj svu slobodu, mi smo zadovoljni s njom kako se brine prije svega za R u skladu s nasim instrukcijama, ali ipak se zna ko koga tu plaća i sluša....nikada nismo imali konflik, bas nikada...ako nam se nesto ne dopada kod nje, skrenemo joj pažnju i onda od tada radi onako kako smo rekli....i mirna Bosna, ha ja user posted image user posted image

Moja lijepo digne nos kad joj se sta kaze, nadje se uvrijedjenom....
Sto se tice Lane zewni nemam zamjerki, nikad pala, nikad se udarila, trudi se da je nahrani, izvodi je, kuha joj, sve ok ali ne postuje neke moje sto ti kazes intrukcije, malo je puna sebe i jako me nervira ali radi svog djeteta ne zelim je mijenjati...zato ja kazem sta i imam i izadjem! Cak mi je rekla da sam svijecom trazila ne bih bolju nasla?!?! WTF?! Zamalo da je posaljem kuci...pa hebo te zamisli ja svom sefu kazem tako nesto, odmah bi mi radnu knjizicu urucio user posted image
Otad sam totalno hladna, jedva nabacim osmijeh, nema caskanja, kazem sta imam i preko vrata....


ne znam draga, svašta mi nešto progutamo radi svog djeteta, ali ja tvrdim da bi je ja i m nogom u dupe nabili kada nam ne bi odgovarala po bilo čemu..pa hebo te, ipak je to neko ko haman pa živi s nama...slaže mi pidžamu, prostire mi veš i moje gaće da prostiš..i što je najbitnije, čuva mi i brine se o nasem djetetu...tako da, moraju neke osnovne stvari funkcionirati..moramo se skapirati kao ljudi prije svega...ne mogu ja budala i mahnitih..alahjmanet, ha ja...

e da, sto se tiče vrtića, ja haman pa razmišljam da ga nikada ne upišem...mozda onaj obavezni period i vozdra....
ne mogu ja od pet radnih dana u sedmici biti tri na bolovanju..i to, a da ne pričam kako bi samo jednom podnijela da se dva puta za redom razboli i da fasuje streptokoku u nosu....ili e. colli i sl. da mi dođe sa crvenom guzom...a znam milion takvih slučajeva...ni jedna teta ne moze vala brinuti o njih 20 kao jedna o jednom djetetu pa da je ne znam ti kakvo obdaniste..mozda sada tako razmisljam jer mi je prioritet trenutno njegovo zdravlje i higijena i sl. kasnije ce mi mozda i taj socijalni dio postati bitan pa mozda i promijenim misljenje..ko zna...


< Poruku je uredio pocahontas -- 6.7.2011 13:03:02 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 795
   [Obrisana poruka]
6.7.2011 13:00:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 13:07:08   
M kao Mama
E; mi možemo samo sanjati da na 5 - tero djece imamo jednu tetu, u L grupi je bilo 33 djece, ove godine 38 upisanih, jedna teta

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 13:09:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Felix ne moze privatno biti jeftinije od drzavnog, nidje veze user posted image
To si pobrkala....
Drzavna su grozna, privatna bogme nisu....
nisam pobrkala jer jetrva vodi malog u privatno placa 150km a drzavno samo 20km skuplje .
Privatna su bezzz nista ih ne uce stavi ih ko u kavezu i puste da se igraju skacu mali ima 5 god kad god ga pitas sta radite igramo seuser posted image a kako je lopov ufff 
Dok su drzavna o.k uce ih pjesmice crtati tu je kuma malog vodila i kaze extra je tako je kod nas .

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 13:11:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ovdje tete ispod 300Km nece ni doci na razgovor cini mi se user posted image
Drzavni vrtici su oko 150-200KM dok su provatni 300 i vise...
Sve zavisi izgleda od grada do grada....
Samo mi nema logike da je privatni vrtic jeftiniji...to ne bih vjerovala ni kad bih svojim ocima vidjela user posted image
PS a odakle si?
kod nas 100% jeste user posted image ...al je vala iuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
6.7.2011 13:11:24   
vila_7
Ih Iman ako je 1 teta na 5 djece to je super pogotovo ako su mali , hajde kad su veci-moze manje teta, al kad su sasvim mali bebaci....

I kod nas je privatno cuvanje 150 najcesce- ja kad bih placala 450,ne bih ni radila iskreno-jer mi je plata 550-600,dok platim prevoz i cuvanje,znaci ni za sta ne bih radila.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 31 [32] 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 31 [32] 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *