|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:56:28   
Casabella
user posted image user posted image user posted image Eto, vidite, sve se mi susrecemo sa tom beštijom od nadimka!
Ja mislim da ga "sredina" upotrebljava svakako, dobila ti puno kila ili ne!
Neko od tih zenturaca ce ti namjerno reci: debela, jer ona ima vlastiti kompleks od debljine.

A najgore od svega je sto upravo ta rijec koja moze ili ne mora biti simpaticna, u nekome
zaista moze probuditi podsvjesni kompleks, pa da zena (a ja ih poznajem nekoliko) odmah nakon
poroda trci na fitnes, aerobik ili sl.

Bas na vjezbama za trudnice nam je Berina uvijek govorila da ne letimo pred rudu, da ima
vremena da skidamo kile, i da je to u sustini najmanji problem.
Najbolje se mrsa dojenjem i fizickom aktivnoscu; s tim da ova druga ide tek nakon 6 mjeseci (atkivno), znaci, odcekajte malo, zenice, pa onda na fitnes.

Samo 40 dana je potrebno da se svi nasi organi vrate na svoje mjesto, a zamislite tog presinga i forsiranja
zakona prirode ako se odmah upregnemo pa haj na fitnes skakati o od sebe praviti budalu.

Znam zenu koja nije 3 mjeseca dobila menstruaciju jer je poletila da ide na fitnes da bi se sto prije
vratila u formu.

Ja razumijem da mi zivimo u svijetu top-modela, i da nas bombarduju time da bismo trebale pa cak i morale
izgledati dobro, ali, nije to vise ni dobro, nego idealno. Ali, pustite se vi toga, to su sve opticke varke, najvaznije je da smo mi zdrave, da su nam djeca zdrava i da se u svojoj koži osjecamo dobro.

Ko kaze da postoji rok do kad trebamo smrsati. Svako ima svoj bioritam i svoj nacin kako da mrsa, na koncu, svako zna da je zena uvijek lijepa i privlacna ako se ona tako unutra osjeca, i to je najbitnije!

Zato, zenturacama ili odbrusite ili se cinicno nasmijte! user posted image user posted image i sjetite se da nikada ni jednu trudnicu ne smijete nazvati tim glupavim nadimkom!




(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:59:43   
Anoniman
E ja sam imala drugaciji problem.
Uvijek sam bila malo mrsavija (da ne kazem s  idealnom tezinom za moju visinu) i kako sam malo dobijala na tezini i u trudnoci, svekrva mi je bezbroj puta rekla kako sam mrsava da necu moci dijete "iznijeti"user posted image user posted image user posted image user posted image
A samo da napomenem da sam imala normalnu trudnocu(osim sto sam prvo tromjesjecje povracala)i rodila sam jednu zdravu i krupnu bebicu,vecu/tezu bebu nego ona koja je bila ko ....brdo. To me je toliko nerviralo i cinilo nesigurnom...
I DA jezim se od NEPOTREBNIH komentara i zabadanja nosa u neciji zivot, a svoj drze pod staklenim zvonom ili ga uopce nemaju!user posted image

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 11.8.2009 17:07:30 >

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 17:24:52   
lajla88
ja se od tog naziva prosto najezim user posted image .. to me toliko nervira da vam nemogu opisat... ja sam uvjek bila mrsava i kad sam zatrudnila i pocela da se debljam imala sa problema sama sa sobom plakala razisljala danima kako te kile skinut jednostavno htjela da pobudalim,, i jos kad mi je sveki rekla pa de bona prestani jesti vidi kolika si kad nisam poludila. a nije samo ona puno zenturaca mi tako kaze a ja se udebljla samo 9 kg a sad sam u 9 mjesecu..al niko ne razumije kako to utice na nasu psihu i kako je meni koja sam preosjetljiva. pa ja sam razmisljala da trudna idem na dijetu halllo jesam budala bila da sama sebi kazem pa mogla sam sama sebi skociti u stomak, al hvala Bogu pa sam skontala da je meni prece moja zdravlje moje bebe nego misljenje nekih nebitnih ljudi.
a bas me zanima kolike su te sto nam govore bile kad su bile trudne il kolike ce da budu???? al et svako stavlja nos gdje mu nije mejsto.

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 17:43:50   
žana o8
Draga lajla to ti govore one koje su se u trudnoći garant  udebljale po 20 kg, pa su ljubomorne što si ti samo 9. Sve to ti stavi na ignore. Kile sleću čim se porodiš, ustvari to kod tebe i nije salo, samo odbij težinu bebe , pa maternice, posteljice, vode u organizmu. Pa ti se ženo ništa nisi udebljala. Tako sam i ja dobila samo 10kg u trudnoći i sve sletio u roku  od 15 dana. No sikiriki.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu lajla88)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 17:50:41   
Amrino
Ma nije bitno jeli to "debela" "mrsava"....Bilo kakav komentar sa negativnom konotacijom upucen trudnici, porodilji, majci sa malom djecom- zasluzuje samarcinu!
Kod nas je mentalitet takav, nazalost, da se takve gluposti smatraju pod obavezno...
Ugl. nije se rodio ko je narodu ugodio....kada si vitak onda si mrsav pa ces ce razboliti, kada se udebljas onda si debeo...a najgore mi je sto takve komentare i "presinge" namecu upravo - zene...One koje su vec prosle kroz sve te "muke" ili one koje to tek trebaju...To je neka zenska zloba...upucena kritika ili "šuk" samo da bi se one bolje osjecale...
Kod MM su u familiji svi debeli i svi imaju takav cudan kriterij...MM, i ja smo za njih mrsavi i nikada ne propustaju priliku da to kazu...a mi njima nikada- nijednom nismo rekli da su debeli....niti cemo kada govoriti. Znate onu- svako se cese tamo djega svrbi...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 17:55:48   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ma nije bitno jeli to "debela" "mrsava"....Bilo kakav komentar sa negativnom konotacijom upucen trudnici, porodilji, majci sa malom djecom- zasluzuje samarcinu!
Kod nas je mentalitet takav, nazalost, da se takve gluposti smatraju pod obavezno...
Ugl. nije se rodio ko je narodu ugodio....kada si vitak onda si mrsav pa ces ce razboliti, kada se udebljas onda si debeo...a najgore mi je sto takve komentare i "presinge" namecu upravo - zene...One koje su vec prosle kroz sve te "muke" ili one koje to tek trebaju...To je neka zenska zloba...upucena kritika ili "šuk" samo da bi se one bolje osjecale...
Kod MM su u familiji svi debeli i svi imaju takav cudan kriterij...MM, i ja smo za njih mrsavi i nikada ne propustaju priliku da to kazu...a mi njima nikada- nijednom nismo rekli da su debeli....niti cemo kada govoriti. Znate onu- svako se cese tamo djega svrbi...


user posted image potpisujem,a ljudima nikad ugodit zato netreba zivjeti za narod...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:13:47   
ena23
Iskreno, meni to ne smeta. Ni to ni ono nagadjanje "musko ces rodit zensko ces rodit" ni pitanja koliko si se udebljala, te velka si te mala si... ali mi smeta kad zene pocnu pametovati o porodu i kako treba odgajati djete... e ja tu odma svima zacepim usta, bas sam nemilosrdna i pravo se "palim" na te price 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:19:20   
Nunichi
Meni je vala smetalo. user posted image
Nisam blizu debele bila,a jedna mi se kolegica na kosti navalila,pa kad god me vidi onako na sav glas se prodere DEBELAAAAAAA...
A ja joj se samo nasmijem,a dodje mi da joj zacepim gubicu,jer ona ni nakon 2 godine od poroda nije vratila svoju kilazu.
Ali eto nisam joj ni jednom odbrusila. user posted image
Ne sjecam da me iko drugi tako zvao...a bas mi je bez veze praviti to poredjenje debela-trudna.
Meni je svaka trudnica preslatka,drazesna,bas onako blazena. Ma koliko kg imala...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:32:03   
dina_89
mene nisu tako zvali iako sam dobila 20 kg u trudnoci i bila ogromna, doduse samo me je jednom rodjak tako nazvao i nije mi smetalo, ali vjerovatno bi me isfrustriralo da mi to neko ponavlja iz dana u dan.....

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:37:45   
Anoniman
Uh mene nema ko nije tako zvao user posted image  Ali nije mi smetalo, čak šta više, bilo mi simpa. Valjda što sam uvijek bila mršava pa mi taj "epitet" dobro došao za promjenu user posted image user posted image

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:38:16   
veeseelaa
mislim da ljudi to "debela" ne govore trudnicama iz pakosti nego od milja, šega mi je na to se ljutiti, nisam ni ja u trudnoći bila debela a svi su me zvali debela i bebela
Šta ima veze

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:54:32   
Nunny
hahaha drage moje ja nisam znala da je epitet "debela" u bosni nesto uobicajeno za trudnice... ja se obicno preko msn-a dopisujem sa rodicom moga muza...izmedju ostalog od kad sam zatrudnila ona cim vidi da sam ja online salje poruku DEBELA i ja njoj lijepo objasnim joj pa ja jos nisam debela rano je ni stomak mi se jos ne primjeti a osim toga smrsala sam 2 kg od kad sam trudna...i kontam zenska je skopcala...kad ona par dana posle oper DEBELA...haj ja se pravila da nevidim ona opet DEBELA...ih kako sam je slatko blokirala user posted image user posted image user posted image user posted image
hehe odoh daje deblokiramuser posted image ...mozda jadna nije nista lose mislilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 19:57:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nunny
mozda jadna nije nista lose mislilauser posted image user posted image user posted image



ma nije garant, to svi ovdje govore trudnicamauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:05:58   
Nunny
hahaha sta ja znam user posted image user posted image user posted image ...ja 11 godina zivim u Bosni i jos nisam naucila sve "adete" ...hehe ko bi reko da neko tepa DEBELA hahaha...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:08:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nunny

hahaha sta ja znam user posted image user posted image user posted image ...ja 11 godina zivim u Bosni i jos nisam naucila sve "adete" ...hehe ko bi reko da neko tepa DEBELA hahaha...



meni je to tako slatko, bolje nego da mi tepaju mršavauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:08:19   
Hanady RR
u trudnoći vala nisma ni primjećivala, al sad...valjda teška depresija od zatvorene kuće i mene sa djecom u njoj...mene majku dojilju dobro nervira kad mi kažu debela.
baš prije nekoliko večereri zaovin muž..inače debeo i vrlo prost čovjek mrtav hladan kažemi Fuj kako si se udebljala. Fuj, Fuj ! ja ostala bez teksta...al znam sigurno to je posljedni put da sa njim sjedim za stolom.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:10:09   
remzy
ja uopce nisam reagovala "ko" i "kako" me zove debela,jer ja stavarno i jesam "malo vise popunjena"user posted image za svoju visinu,ali Boze moj,...
lazem kad bih kazala da ne bi bila zadovoljna da izgledam kao sto sam bila prije prve trudnoce,ali sta mogu,...bitno je da imam troje pacica koji su hvala Bogu zdravi i  da imam dobrog muza koji me voli ovakvu kakva jesam ,a za ostale me boli .....user posted image user posted image
MM se zna ponekad nasaliti i reci mi"di si ti menei DEBELA!!!"-ali ja znam da on to kaze od ljubaviuser posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:12:34   
remzy
IZVORNA PORUKA: Hanady
al znam sigurno to je posljedni put da sa njim sjedim za stolom.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:15:46   
veeseelaa
Hanady lutko ne budi tako osjetljivauser posted image  ne daj da te budale isprovocirajuuser posted image
ja bi mu isplazila jezik i nasmijala seuser posted image user posted image  onako djetinjasto pa nek se puši
Ljudi čim vide gdje te boli tu bockaju, kad te neko žicne ti mu ne daj do znanja da te to boli, ispašćeš veći mangup
Ma pametna si ti, kako si samo namazano odradila vjenčanje uz dopust tm da uzme za kumu bivšuuser posted image  lafica si
Nemoj sad da me izdašuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.8.2009 20:16:14 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:16:50   
Nunny
jes to slatko kad muz kaze ...ko bi se onda naljutio user posted image ...mm mene zove moja vilo i ja se rastopim ...a u zadnje vrijeme je poceo da me zove pupo user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:18:09   
veeseelaa
e kako mene sve moj zoveuser posted image
al to nije tema ove emisijeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:21:20   
remzy
e draga moja i mene MM raznim nazivima zove ,ali kao sto kazes" nije tema ove emisije"user posted image user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:21:42   
Hanady RR
E draga moja pa filozofija je to nesjediti za stolom sa njim. naime uvijek je meze piće iće koje ja spremin pred njim a njemu ni lopata nebi bilo dovoljno veka da to pojede. Ja ću do sada sjediti za stolom u spavaćoj sobi a kad me bude pitao gdje je meza...ja ću mu reći...recesija mili moj...a i djeta za tebe...ja sam bar rodila dvoje a ti...ja samo brinem za tvoje zdravlje. i to su ti 2 muhe jednim udarcem draga vesela...nema više dokasnog sjedenja za mojim stolom.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:25:17   
veeseelaa
user posted image  nema više papatiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 20:32:57   
remzy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image  nema više papatiuser posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -joj ti mene uvijek nasmijes!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *