|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:35:44   
taurus
dobro ako samo dođu pred bolnicu i poslije odu svojoj kući, ali ako idu kod porodilje kući e to mi je užas
ja sam na vrijeme rekla da po mene dolaze samo mama i mm, svekrva nas je čekala kod kuće sa ručkom, a poslije je došao svekar, djever, moj brat i dajđa sa svojom porodicom
tetkama sam lijepo prije poroda rekla da mi prvih 7 dana ne treba niko, jer da nisam tako naglasila to bi prvi dan bilo milion  ljudi u kući
i stvarno mi od mojih sisa 15 dana nije trebao ama baš niko, a kamoli tetke, rodice ili neko drugi
ovaj put ako Bog da ću isto uraditi, jer ne znam da li ću biti uračunljiva user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:38:03   
veeseelaa
pa svi oni koji ti dodju pred bolnicu red je da ih pozoves i kuci i eto ti belaja user posted image
meni niko nije ni smeo spomenuti eventualne goste

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.9.2010 11:39:52 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:42:00   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Nije me docekao, jer je bio samnom u bolnici, cijeli porod je snimio, presjekao pupcanicu i mnogo lijepih trenutaka smo tada dozivjeli. Poslije je otisao kuci da se istusira kada su mene smjestili u moju sobu i vratio se sa svekrvom po nas dvije. Ja i mm smo bebu presvukli i spremili je za izlazak, on je stavio u AS i krenuli smo kuci, a sveki je vukla moj kofer da se ja nebi patila. Kod kuce sam ja taj dan kada cu se poroditi dok sam imala bolove sa mm sve premila i svoj i bebin krevet i ocistili cijeli stan i otisla onda da se porodim. A sveki je taj dan napravila rucak, a onda su se ona i mm mjenjali nekada on spremi, a nekada ona. Moji roditelji su na zalost daleko, pa nisu bili prisutni, zbog cega sam bas tuzna, ali ako Bog da jos malo pa ce mi mama doci, jedva cekam.


E ovo ja želim, ako Bog da, jednog dana u našim porodilištima.
Žene koje su se u svojoj zemlji (jednoj susjednoj) počele boriti i sigle jako daleko, za ovo, kažu da dok su uticale na ljekare rezultati su bili mizerni. Tek kad su krenuli u "obrazovanje" majki, porodilja, trudnica, u pokazivanje kako treba biti i kako je to lijepo, zdravo i prirodno, i kad su žene krenula zahtjevati od ljekara takav pristup sve je krenulo naprijed. Dzeni, baš mi je drago da si imala tako lijepo iskustvo i brigu o tebi i tvojoj proširenoj porodici.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:45:49   
veeseelaa
a ne kontam šta ne može u našim porodilištima? pa meni su nudili da mm bude na porodu i da cijelo vrijeme bude uz mene, sem kad trebam spavati
a bio je i tu kad su oblačili bebicu, oboje smo posmatrali babicu kako to radi i ko bajagi smo pomagali

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:48:30   
sara.at
I kod mene je mm Bio cjelo vrijeme uz mene i 21h poroda i poslije poroda. Nismo Nikom dalli da nam dodje u bolnicuosim moje mame i brata jer to vrijeme je bilo posebno za Nas da upoznamo svoje djete i netreba mi Kamera ljudi Öko mene i Brdo cvijeca da Imam strah da mi djete dobije alergijski sok.
Mm je iznio malenog Mada o Tome nismo Ni pricali nit to ovdje postoji,meni je bilo logicno da Ga mm iznese, Mama nas docekla Sa ruckom, komsije mi postavile dvije rode u vrt da se zna da je tu beba. Tek sedmicu poslije smo dozvolili da dodju nam gosti i to PrVO najava Pa onda doci a ne svi na hoooo ruk. Treci dan odporoda kod kone u vrtu kafu pilauser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:52:05   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Nije me docekao, jer je bio samnom u bolnici, cijeli porod je snimio, presjekao pupcanicu i mnogo lijepih trenutaka smo tada dozivjeli. Poslije je otisao kuci da se istusira kada su mene smjestili u moju sobu i vratio se sa svekrvom po nas dvije. Ja i mm smo bebu presvukli i spremili je za izlazak, on je stavio u AS i krenuli smo kuci, a sveki je vukla moj kofer da se ja nebi patila. Kod kuce sam ja taj dan kada cu se poroditi dok sam imala bolove sa mm sve premila i svoj i bebin krevet i ocistili cijeli stan i otisla onda da se porodim. A sveki je taj dan napravila rucak, a onda su se ona i mm mjenjali nekada on spremi, a nekada ona. Moji roditelji su na zalost daleko, pa nisu bili prisutni, zbog cega sam bas tuzna, ali ako Bog da jos malo pa ce mi mama doci, jedva cekam.


E ovo ja želim, ako Bog da, jednog dana u našim porodilištima.
Žene koje su se u svojoj zemlji (jednoj susjednoj) počele boriti i sigle jako daleko, za ovo, kažu da dok su uticale na ljekare rezultati su bili mizerni. Tek kad su krenuli u "obrazovanje" majki, porodilja, trudnica, u pokazivanje kako treba biti i kako je to lijepo, zdravo i prirodno, i kad su žene krenula zahtjevati od ljekara takav pristup sve je krenulo naprijed. Dzeni, baš mi je drago da si imala tako lijepo iskustvo i brigu o tebi i tvojoj proširenoj porodici.




ma mnogo mi je znacilo njegovo prisustvo, ne samo zbog jezika kojeg jos nisam savladala, vec vise zbog podrske. kada bol krene on prvi podje da dise i mene tjera da i ja to radim, ja krenem pa stanem, a on me tjera da nastavim. drzim ga cvrsto za ruku dok bol ne prestane. dok setam ja seta i on samnom. sami i sobi za porodaj cakemo da se otvorim skroz i da porod bas krene. jednom rukom mi drzi glavu, a drugom snima porod. i te njegove rijeci poslije ti si moj heroj, kako si to samo hrabro i brzo uradila, a zajednockoj sreci sreci nigdje kraja. pa zajednicko presvlacenje bebe, ma nesto predivno.

voljela bih kada bi tako bilo i kod nas u Bosni, zenama bi bilo puno lakse, kada imas podrsku najblize i najdraze osobe, onda sve ide lakse, bar ja tako mislim. ovdje cak na porod mozes da povedes koliko hoces osoba, prijateljicu, mamu, sestru...

znam da je OT ali morala sam napisati.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:56:06   
Anoniman
Kod nas nije bilo frke, posto smo mi bili 7 dana u bolnici, vec svi prijatelji i familija su dolazili u posjetu, tako kad sam izasla taj dan, mm je dosao po mene, a seka je kuci bila pravila rucak...Ja mislim da su se seka i mm dogovarali kako da me docekaju ali ja sam izasla dan prije dogovorenog tako da su im se planovi za docek izlizaliuser posted image ...Kad sam se porodila, mm je izletio napolje i reko eto me odmah, medjutim sat i pol poslije ja sam potpisala potjernicu da ga traze, jer se nije javljajo, pa smo se malo zabrinuli...Kontala sam da nije pao negdje u bandak u cenifi, a on jadnicak otisao po gradu traziti cvjecaru...a na ulazu u porodiliste stoji ogroman kiosk i cvijece u izlogu, nikom nije jasno kako nije vidjeo....Dobila sam ogroman buket cvijeca, koje je on birao, pa su ga sestrice zezale sto nije kupio i vazu jer sve vaze koje su imali u bolnici su bile premale, pa smo buket stavili u malo vecu kantuuser posted image Elem  dan kad smo izlazili on je  iznijeo malenog do auta jer ja sam se jedva gegala, vec sam mu kuci pripremila robicu, bijele boje jer nismo znali jeli m ili z...Kuci kad sam dosla oni su trckali oko mene , rucak, fazoni, cekao me je i poklon od mm...Pantalone i predivan kardigan..Seka mi je takodje kupila poklon....Odmarala sam par dana, jer nije mi bilo ni do cega...Izabrala sam jednu od svojih prijateljica koja je takodje u mjesovitom braku da bude sisana kuma i to cemo abd obaviti za prvi rodjendan....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 11:58:34   
Hanady RR
kod nas muž može prisustvovati porodu...al ne može predjeći pupčanu, ne može biti u sobi sa nama i ne može ni pod razno hodati po dojeljenju gdje su porodilje. prije poroda moga muža su pustili u sobu...a porodu je prisustvovao bez prethodnog podnošenja zahtjeva ali i tome je štela doprinjelauser posted image user posted image user posted image
ne može kupaiti bebu u bolnici ....

Moja prijeteljica živi u Švajcarskoj...
njen suprug je bio sa njom u bolnici...nema tamo hoćeš ili nećeš tamo ideš na porod sa ženom.
Odvedu muža da kupa bebu...da nauči.
a na sve to one leže u bolnici 7 dana..5 dan babice čuvaju djecu da te muž izvede ...neke idu do kuće a moja prijateljica je išla na večeru sa mužem...doduše porodila se sa epiduralnom...pa vjerujem ima i tu nekih razlika....
ali opet je on došao po djete u bonicu i morali su imati AS...da u njoj iznesu bebu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:00:12   
chuci
kod nas u familiji isto nema neke furke da će dijete imati narav kao onaj ko je iznese ili nešto. mi smo ranije dogovorili da će doći mm, koji je i nosio, i moja sestra po mene. a onda je mom bratu toliko bilo drago da je on nazvao mene taj dan u bolnicu da pita smije li i on doći. meni vala nije smetalo ni da je došla i zaova (nije mogla jer je i sama tada imala malu bebu) i još ko god je htio.
zato kod mm u familiji ima običaj ko spusti bebu u bešiku prvi put, kao imat će beba njegovu narav. zato je mm rekao da je moj tata spusti a ja se naravno složila. ne znam za narav ali budi se isto ko moj tata, samo otvori oči i ustaneuser posted image user posted image . a ako i imadne njegovu narav, bolje ne može biti.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:02:41   
megi
uh kako lijepa tema, sva se nekako raznjezim
po mene i user posted image  su dosli mm, zaova i od druge zaove kcerka, koja je dan prije doputovala iz inostranstva i bila je presretna sto ona iznosi bebu, ali je cijelo vrijeme govorila ja nikad nisam drzala manju bebuuser posted image
kod kuce su nas cekali moji roditelji i jos nekoliko rodjaka nama dragih
a ja sam jedva cekala da se istusiram i malo odspavam, tako da sam se ja okupala, nahranila bebu, presvukla je i nas dvije smo odspavale neka 2-3 sata, dok su se oni druzili i slavili


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:03:24   
vjestica
mm nije prisustvovao porodu, jer sam se porodila dok je bila ona frka sa MRSA-om user posted image
a ja sam sve rozo pripremila za bebu za izlazak iz bolnice, tako i da se kojim slučajem rodio dječak izašao bi u rozom user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:06:31   
vjestica
a za AS sam pitala sestru smije li se beba u njoj iznijeti iz bolnice, jer nisam htjela bezveze kupovati korpu i komplikovati, a čula sam da nekima nisu dali da iznesu u AS
jedna sestra mi kaže da smije, a kad smo donjeli AS , druga sestra je oblačila bebu i nije je htjela staviti u AS, kaže mala beba ne smije u ovo user posted image

< Poruku je uredio vjestica -- 22.9.2010 12:07:04 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:07:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

mm nije prisustvovao porodu, jer sam se porodila dok je bila ona frka sa MRSA-om user posted image
a ja sam sve rozo pripremila za bebu za izlazak iz bolnice, tako i da se kojim slučajem rodio dječak izašao bi u rozom user posted image


mene jastuk sa prvom ''''odao'''' a odjelo je bilo bijelo...doduše iamlo je neku plavu zvečku na kraju al neutralno je bilo definitvnouser posted image user posted image user posted image srećaaaaaaaa

a mlađoj sam kupila naradžasto odjelo...
zaista sam čekala dječaka...kontam nemoguće 2 puta da pogriješeuser posted image
dan prije odlsak na carski doktor mi kaže beg sjedi kako sjedi....
narandžasto je isto neutralno...al na maloj bebi ipak liči kao da je ''''označen''''dječakuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:10:22   
sara.at
E draga Hanady sreca Pa se nisam Dole porodila jer ja Sam skoro 21h Sa 5min bolovima hodala Po hodniku Sa mm a da Sam Janda bila Dole sama bi tamburala i na svakom cosku stajala. Mi smo posebno dobili porodjanu Salu sami Sa znakom zemlje znaci sve zuto i opustajuce i uvijek stojim da nije bilo mm ja nebih mogle se sama poroditi trazila bih carski.

Dzeni i moj je samnom dihao i na svaki jaci bol suze u ocima i presjekao vrpicu i Ariana okupao,mada mi je djete bilo tako cisto Po porodu Ni krvi Ni onog bjelog amo Ko suza a mm Ga kupa i Place i kad je zavrsio donese mi Ga i kaze "de vidi jel dobro ja nista nisam Vidio od suza dok Sam Ga kupao"user posted image user posted image

Htijela bih da i Nase Zene ovako dozive porod je to je jedan od najljepsi trenutaka u zivotu i treba da ostane u lijepom sjecanjuuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:12:01   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam šta ne može u našim porodilištima? pa meni su nudili da mm bude na porodu i da cijelo vrijeme bude uz mene, sem kad trebam spavati
a bio je i tu kad su oblačili bebicu, oboje smo posmatrali babicu kako to radi i ko bajagi smo pomagali


Koje god da je Sarajevsko porodilište bilo u pitanju, veeseelaa ili si imala povlašten tretman ili neku posebnu sreću. Ili si platila privatni apartman.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:18:08   
Anoniman
Na porodu samnom su bili moja seka i mm, oni su malenog obukli , seka je presjekla pupcanu vrpcu, kazem samo nedaj Boze da sam sama bila, ne znam kako bi izdrzala tolike sate ...Kaze seka koliko su se nadisali samnom tokom porodjaja 3 dana su samo prduckaliuser posted image user posted image user posted image ...Inace je samo moj otac znao da se poradjam, nismo nikom nista htjeli reci, medjutim to vece je on zvao a niko se nije javljajo, pa skontao ali nista nije govorio mami....

(odgovor članu megi)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:21:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam šta ne može u našim porodilištima? pa meni su nudili da mm bude na porodu i da cijelo vrijeme bude uz mene, sem kad trebam spavati
a bio je i tu kad su oblačili bebicu, oboje smo posmatrali babicu kako to radi i ko bajagi smo pomagali


Koje god da je Sarajevsko porodilište bilo u pitanju, veeseelaa ili si imala povlašten tretman ili neku posebnu sreću. Ili si platila privatni apartman.



možda, ja sam se porodila na GAK-u
Mislim da gore nema privatnih apartmana, drug mi rece koji gore radi, kaze e vala i Reisova zena je bila u boxu kao i ostale porodilje

PS ne vjerujem u srecu user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.9.2010 12:23:56 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:40:51   
Lejla Ka
Na GAK-u je postojala mogućnost da muž boravi sa tobom svo vrijeme trudova i tokom poroda, da kupa bebicu i premota je sa sestrom, da bude sa vas dvoje svo vrijeme boravka (osim kad spavaš) do izlaska iz bolnice?
Na kojem sam se ja onda GAK-u porodila user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:41:40   
dzeni_nl
I moja malena se rodila cista, pa je nisu htjeli kupati u bolnici kazu da netreba posto se cista rodila, i tek smo je kod kuce kupali ja mm i babica.

a ovdje i kada je CR u pitanju muz moze da prisustvuje porodu, moja se jetrva porodila na carski, a djever bio prisutan.

i ja ne znam kako bih sama se porodila, jos nisam imala dugo bolove i bas sam se brzo porodila, ma sve bilo za pozelit. al ipak kad bol dodje ja se izgubim.

< Poruku je uredio dzeni_nl -- 22.9.2010 12:42:26 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:52:05   
ziki
Moj izlazak iz bolnice bio je haos. Prvo me je ležanje u bolnici zeznulo da do kraja sprovedem pripreme. Sve što smo ja i MM kupili već je bilo oprano, opeglano i uredno posloženo u komodicu. Svekrva je došla i donijela 2 velike torbe stvari, jednu od nje drugu od moje mame. Fino sam krenula da to perem i peglam ali nisam do kraja sve sredila i morala je svekrva uz svakodnevno kuhanje dva ručka neslani za mene u bolnici i slani za nju i mm, žena nije baš sve stigla. Iz bolnice sam izašla jedno popodne ujutru zorom ranom nazad krenuo porođaj, u četvrtak a ne u subotu kako je bio termin. I tako je moj plan da mi mlađa sestra dođe i sa mm i svekrvom izvede nas iz bolnice pao u vodu. Iz bolnice nas-mene i Nemirka izveli mm i svekrva, bebu je nosio mm i on ga je u stan unio. Cvijeća nije bilo jer sam ja alergična na polen, kući me čekao, ručak, torta, zlatna narukvica od mm, prsten od svekrve. Nedelju dana posle došli su moji mama, baba i malđa sestra. Nemirka sam iznijela u bijelom kompletiću sa plavim porubom koji je baš za tu priliku poslala moja mama i plavom ćebencetu, već sam pričala da sam jako rano znala pol. Ćebence je trebalo da bude plavo u kojem je iznjet mm al svekrva nije skontala kad sam joj telefonom rekla i donijela ovo od mame. I još da napomenem da ne znam kad je padala veća kiša, dok sam sa svatovima išla u grad iz kog je mm, kad sam rađala Nemirka ili kad smo ga doveli kući.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 12:57:14   
Nedi
što se tiče običaja ko iznosi bebu...pa neko ko ti je drag i time želimo pokazati koliko je  taj neko važan nasoj porodici. Moj brat iznio bebu, tata vozio, mm nosio stvari i mene.
A za pitanje zasto mi smetaju ljudi? Kad sam otvorila vrata od kuce i vidjela ono svo sijelo koje je napravila moja svekrva bez mog znanja odmah sam mogla u nesvjest. Nisam mogla u wc jer je bio prljav i upisan ( sve generalno sredila pred polazak), suđa mi ostala kamara, oni nikad otici, pametovanja na sve strane, grijalica se pokvarila ( garant neko od djece srusio) jer je radila kad je mm krenuo po mene a sveki samo hinjski ugasila i pravila se mutava a kuca ledara, decembar. Djeca jela keksice i mrva na sve strane. Zrak zagusljiv, previse ljudi a zima vani ne moze se drzati otvoreno....od svih njih mm se sprema ostavlja mene i ide kupiti grijalicu....e da mi sad dođu sve bih ih poslala u pm bez ustezanja. Niko se nije nasalio da prozraci, stavi suđe u masinu, usisa, sredi wc.
Najteze mi pada sto nisam imala "nas trenutak" mm, ja i N na krevetu da ga gledamo i uzivamo u onome sto smo napravili pa bar pola sata.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 13:07:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Na GAK-u je postojala mogućnost da muž boravi sa tobom svo vrijeme trudova i tokom poroda, da kupa bebicu i premota je sa sestrom, da bude sa vas dvoje svo vrijeme boravka (osim kad spavaš) do izlaska iz bolnice?
Na kojem sam se ja onda GAK-u porodila user posted image



neznam, pa jesil ikog ženo znala gore? prema meni su bili maximalno fer i korektni, ja sam bila prezadovoljna ako izuzmeno to što je bolnica u poluruševnom stanju
Al mjesecima sam išla gore na preglede pa sam znala gdje idem, nisam nešto aman ni očekivala, čak me je i ujutru prijatelj posjetio, došao čovjek u box, kako? neznam? nisam ni pitala
A cijelu noć me sestra obilazila i svi su bili maximalno ljubazni, niko me ni ružno pogledao nije
kad sam se porodila, dok su me prenosili u kolicima brat moj se pojavio i poljubio me i čestitao
Čak ga je sestra pitala da slika bebu koju su odmah smjestili u inkubator jer je malo progutala plodne vode, i to je moj brat odradio, kaže obukli me ko zelembaćauser posted image
Naravno da je počastio komplet osoblje i portira naravno (a portir je glavni user posted image ), picama i pićem
Dok su me prenosili na kolicima čula sam osoblje kako govori S..... sretno mila itd
a čistačice e one su mi ostale najdražeuser posted image
Čak kad sam sišla u hol pojavila se i sestra sa CTG-a da mi čestita i zaželi sve najbolje
Delovali su mi baš profesionalno i jaranski skroz
Ja sam bila vesela trudnica i brzo sam se porodila (1,5 sat mi je trajao porod od prvog bol do izlaska bebe), nisam ih nešto zezala punouser posted image  
E da dr Nikolin mi je vodio trudnou al me on nije porodio, ujutru je doao do mog boxa da mi estita

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.9.2010 13:15:14 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 13:14:30   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam šta ne može u našim porodilištima? pa meni su nudili da mm bude na porodu i da cijelo vrijeme bude uz mene, sem kad trebam spavati
a bio je i tu kad su oblačili bebicu, oboje smo posmatrali babicu kako to radi i ko bajagi smo pomagali


Koje god da je Sarajevsko porodilište bilo u pitanju, veeseelaa ili si imala povlašten tretman ili neku posebnu sreću. Ili si platila privatni apartman.



ja sam bila u pvt apartmanu u Opcoj ali mi nije padalo na pamet da mi muz bude sa mnom , niti da prisustvuje porodu (CZ) ... nisam tip kmezavih zena koje muz mora drzati za ruku u svakom trenutku...
trazila sam isti tretman kao sve zene...
a po izlasku babica je presvlacila asju pred svima nama i muzem i djeverom u sobici predvidjenoj za presvlacenje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 13:15:56   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Na GAK-u je postojala mogućnost da muž boravi sa tobom svo vrijeme trudova i tokom poroda, da kupa bebicu i premota je sa sestrom, da bude sa vas dvoje svo vrijeme boravka (osim kad spavaš) do izlaska iz bolnice?
Na kojem sam se ja onda GAK-u porodila user posted image



neznam, pa jesil ikog ženo znala gore? prema meni su bili maximalno fer i korektni, ja sam bila prezadovoljna ako izuzmeno to što je bolnica u poluruševnom stanju
Al mjesecima sam išla gore na preglede pa sam znala gdje idem, nisam nešto aman ni očekivala, čak me je i ujutru prijatelj posjetio, došao čovjek u box, kako? neznam? nisam ni pitala
A cijelu noć me sestra obilazila i svi su bili maximalno ljubazni, niko me ni ružno pogledao nije
kad sam se porodila, dok su me prenosili u kolicima brat moj se pojavio i poljubio me i čestitao
Čak ga je sestra pitala da slika bebu koju su odmah smjestili u inkubator jer je malo progutala plodne vode, i to je moj brat odradio, kaže obukli me ko zelembaćauser posted image
Naravno da je počastio komplet osoblje i portira naravno (a portir je glavni user posted image ), picama i pićem
Dok su me prenosili na kolicima čula sam osoblje kako govori S..... sretno mila itd
a čistačice e one su mi ostale najdražeuser posted image
Čak kad sam sišla u hol pojavila se i sestra sa CTG-a da mi čestita i zaželi sve najbolje
Delovali su mi baš profesionalno i jaranski skroz
Ja sam bila vesela trudnica i brzo sam se porodila (1,5 sat mi je trajao porod od prvog bol do izlaska bebe), nisam ih nešto zezala punouser posted image  



Sve je to OK. Ni meni gore nije bilo loše (ni ja nisam zezala) ali to nije ovo što Dzeni_nl opisuje.
Nije ni blizu, jer prvenstveno nema standarda kvaliteta usluge. Ti si imala super iskustvo, neka druga mama lijepo, a neka katastrofalno. Da ne nabrajam druge stvari. Odosmo u OT. Bježmo veeseela, mogli bi nas ŽK user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: DOČEK IZ BOLNICE!!!
22.9.2010 13:18:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam šta ne može u našim porodilištima? pa meni su nudili da mm bude na porodu i da cijelo vrijeme bude uz mene, sem kad trebam spavati
a bio je i tu kad su oblačili bebicu, oboje smo posmatrali babicu kako to radi i ko bajagi smo pomagali


Koje god da je Sarajevsko porodilište bilo u pitanju, veeseelaa ili si imala povlašten tretman ili neku posebnu sreću. Ili si platila privatni apartman.



ja sam bila u pvt apartmanu u Opcoj ali mi nije padalo na pamet da mi muz bude sa mnom , niti da prisustvuje porodu (CZ) ... nisam tip kmezavih zena koje muz mora drzati za ruku u svakom trenutku...
trazila sam isti tretman kao sve zene...
a po izlasku babica je presvlacila asju pred svima nama i muzem i djeverom u sobici predvidjenoj za presvlacenje...


ni ja nisam željela da prisustvuje porodu,   al bit je da mi je ponudjeno, znači mogla sam biratiuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.9.2010 13:21:25 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *