|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
22.1.2015 22:35:57   
salmy

IZVORNA PORUKA: Alma_27

http://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/epidemija-morbila-traje-skoro-godinu-dana-necijepljenje-glavni-razlog-obolijevanja/150122063



u buducnosti nam ne gine svega i svacega...gubimo kolektivni imunitet

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: vakcine da-ne?
22.1.2015 22:45:31   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Alma_27

http://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/epidemija-morbila-traje-skoro-godinu-dana-necijepljenje-glavni-razlog-obolijevanja/150122063



u buducnosti nam ne gine svega i svacega...gubimo kolektivni imunitet



I ja sam se pitala sta ce biti sa svim tim silnim nevakcinisanim osobama kad pocne slabiti tzv. imunitet krda user posted image
A i vakcinisani ce biti ugrozzeni pretpostavljam...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 13:33:38   
merima_s
Pitanje za mame koje ne vakcinišu djecu, jeste li imale problem prilikom upisa u vrtić ili školu? Može li dijete dobiti ljekarsko uvjerenje?

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1078
   [Obrisana poruka]
25.1.2015 13:36:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu merima_s)
  Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 13:49:54   
Hannan

IZVORNA PORUKA: merima_s

Pitanje za mame koje ne vakcinišu djecu, jeste li imale problem prilikom upisa u vrtić ili školu? Može li dijete dobiti ljekarsko uvjerenje?

Sinek 2 razred, bez ikakvih problema dobili uvjerenje, upisan u skolu...

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 14:00:32   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: merima_s

Pitanje za mame koje ne vakcinišu djecu, jeste li imale problem prilikom upisa u vrtić ili školu? Može li dijete dobiti ljekarsko uvjerenje?

Sinek 2 razred, bez ikakvih problema dobili uvjerenje, upisan u skolu...


Tako i u Sa moja rodica. Nijedno nije vakcinisano, mozda jednu dvije, nije htjela. Mali 1 razred, curica u predskolskom.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 16:53:21   
SREĆNA
A i vakcinisani ce biti ugrozzeni pretpostavljam...


PA kako će biti ugroženi ako se vakcinišu, demantuju sami sebe.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 18:15:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A i vakcinisani ce biti ugrozzeni pretpostavljam...


PA kako će biti ugroženi ako se vakcinišu, demantuju sami sebe.

Pa moze biti da nisu jos stigli primiti odredjenu vakcinu iako su do tad redovno primali ili dobiti bolest u blazem obliku vakcina ne stiti 100% vec ublazava znatno simptome


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2015 19:38:23   
Medić*

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A i vakcinisani ce biti ugrozzeni pretpostavljam...


PA kako će biti ugroženi ako se vakcinišu, demantuju sami sebe.

Pa moze biti da nisu jos stigli primiti odredjenu vakcinu iako su do tad redovno primali ili dobiti bolest u blazem obliku vakcina ne stiti 100% vec ublazava znatno simptome



Da. Mada i bez obzira na to, povecanjem nevakcinisanih moze dovesti do proboja kolektivnog imunitets, te povecanjem cirkulisanja uzrocnika moze se nadvladati imunnitet vakcinisanog, s tim kao sto Tiki rece sa nekim manjim simptomima....

Mi kasnimo dvije. Ali nastavljamo aBg cim ovi virusi malo prodju jer su dz prepuni.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: vakcine da-ne?
8.2.2015 18:10:11   
lejan

IZVORNA PORUKA: Alma_27

http://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/epidemija-morbila-traje-skoro-godinu-dana-necijepljenje-glavni-razlog-obolijevanja/150122063



Ovo je cista propaganda i ulijevanje straha roditeljima, zasto je epidemija proglasena samo u zemljama u kojima je vakcinacija zakonski obavezna?user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: vakcine da-ne?
9.2.2015 1:14:21   
minja_
Njemacka nema obavezan program imunizacije pa opet ima mozda najvecu stopu vakcinisanosti djece do 1. godine na svijetu - cak 97%. Ali njihovi roditelji su sigurno glupi i ne guglaju.

Osvanuli smo i u Washington Postu: http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2015/02/07/germany-is-battling-a-measles-outbreak-that-is-10-times-worse-than-the-one-in-the-u-s/

U januaru su u Berlinu prijavljena 254 slucaja osoba oboljelih od morbila/krzamaka, osoba u odrasloj dobi, izbjeglice iz ex Yu, koji se devedeset_ih zbog rata nisu vakcinisali. To nije nista, 2001. godine su medju izbjeglicama imali preko 6000 oboljelih. Dakle, proglasena je epidemija i u zemlji u kojoj vakcinacija nije obavezna.

Doci ce nama i polio. Jos malo.

< Poruku je uredio minja_ -- 9.2.2015 1:19:36 >


_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: vakcine da-ne?
10.2.2015 16:20:26   
lejan
97% vakcinisanih a proglasena epidemija?user posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: vakcine da-ne?
10.2.2015 16:28:23   
almondray
Kako neće izbiti epidemija kad se oboljeli mješaju sa ostalim pacijentima.
Kad dođu u dz ništa se ne preduzima ,oni se šetaju iz kartoteke u ordinaciju pa nazad,gore dole po hodniku... a sestre i dr. samo blijedo gledaju.
Koliko je samo među tim oboljelim beba mlađih od godinu koje ni ne mogu dobiti tu vakcinu?Dođu na redovnu vakcinaciju i pokupe morbile .

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: vakcine da-ne?
10.2.2015 17:49:21   
minja_

IZVORNA PORUKA: lejan

97% vakcinisanih a proglasena epidemija?user posted image


Da, izgleda da ni imunitet krda ne štiti nevakcinisane user posted image

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: vakcine da-ne?
10.2.2015 17:49:45   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: lejan

97% vakcinisanih a proglasena epidemija?user posted image

S obzirom da nisi dobro procitala, da ti ja razjasnim sta je zena napisala: epidemija je izbila u Berlinu ali ne medju Nijemcima vec medju izbjeglicama iz bivse Jugoslavije koji nisu bili vakcinisani

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: vakcine da-ne?
10.2.2015 17:54:59   
minja_
Da se dopunim, epidemija je izbila među ljudima iz exYu koji u Njemackoj traze azil:
"Space to accommodate Germany's asylum seekers is rare and immigrants have complained that they are forced to live on little space -- a significant factor, considering that 90 percent of those without vaccination who come in contact with measles patients will catch the virus"

http://www.n-tv.de/panorama/In-Berlin-grassieren-die-Masern-article14458161.html : Der Berliner Ausbruch begann nach Angaben der Behörden im Oktober unter Asylbewerbern aus Bosnien, Herzegowina und Serbien.
krive za epidemiju uslove smjestaja

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: vakcine da-ne?
14.2.2015 10:42:28   
AAvalon
minja, dzaba se trudis... evo sad u skoro svim kantonima imamo epidemiju morbilla. pune bolnice pacijenata sa teskim komplikacijama (uglavnom se te teske i razviju kod nevakcinisanih, ili na drugi nacin imunokompromitovanih), ali ne... nece protivnici vakcine nikad priznati da mozda ne bi bilo lose vakcinisati. meni je samo zao ljudi koji se ne smiju vakcinisati (kao recimo, moje bebe koje jos nisu dovoljno stare za vakcinu ili alergicari ili imunokompromitovani) pa nastradaju radi ovih koji bi mogli, a svjesno se ne vakcinisu user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 12:52:32   
leona81
vakcina ne stiti al uopste, sto je dokaz velikog porasta oboljelih od TBC, a imamo 95-100 posto vakcinisanih tom vakcinom. ja pitah svoju doktoricu sta da radim s obzirom da smo bili u kontaktu sa oboljelim od TBC, a dijete je takodjer vakcinisano koje je dobilo, kao i moje. doktorica kaze da ne mozemo nista, da moze oboljeti i eto kao stiti od tuberkuloznog meningitisa ili encefalitisa, ali i to se moze dobiti bez obzira na vakcinu. dakle jedno veliko nista. test ne mozemo raditi jer ce svakako biti pozitivna jer je vakcinisana pa nam to ne dokazuje nista. sad mozemo sjediti i nadati se najboljem.
vakcina - nula bodova...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 12:58:46   
leona81

IZVORNA PORUKA: AAvalon

minja, dzaba se trudis... evo sad u skoro svim kantonima imamo epidemiju morbilla. pune bolnice pacijenata sa teskim komplikacijama (uglavnom se te teske i razviju kod nevakcinisanih, ili na drugi nacin imunokompromitovanih), ali ne... nece protivnici vakcine nikad priznati da mozda ne bi bilo lose vakcinisati. meni je samo zao ljudi koji se ne smiju vakcinisati (kao recimo, moje bebe koje jos nisu dovoljno stare za vakcinu ili alergicari ili imunokompromitovani) pa nastradaju radi ovih koji bi mogli, a svjesno se ne vakcinisu user posted image


mi smo alergicari i nevakcinisani i ne bojimo se. vecina komplikacija za koje ja znam, nastala je kod vakcinisanih. znam i za slucaj da je nevakcinisano dijete dobilo od vakcinisanog. epidemija morbila u kantonu Sarajevo proglasena je sa 5 oboljelih. od toga je 2 bilo nevakcinisano i proslo sa laganim osipom i malom temp. bebe svakako prvih 6 mjeseci nisu ugrozene(posteljica-majka-antitijela) kao ni vecina dojene djece(CDC je nedavno upozorio da se vakcinisana djeca ne doje prvih 24 sata jer majcino mlijeko moze da unisti virus pa se vakcina ne primi)

trenutno beba lezi na pulmoloskom, dobila veliki kasalj od DTP vakcine - dokazano...toliko od mene o vakcinama.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 13:03:53   
rose

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: merima_s

Pitanje za mame koje ne vakcinišu djecu, jeste li imale problem prilikom upisa u vrtić ili školu? Može li dijete dobiti ljekarsko uvjerenje?


Da. Mi smo radili ljekarsko za vrtić i dr je samo rekla da će morati navesti kao napomenu da se dijete nevakciniše.





ja se sjecam da si ti bila za vakcine i da si I vakcinisala uredno..sta se desilo u medjuvremenu?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 19:14:43   
merima_s
Moj trogodišnji sin je dobio morbile, prešle su mu od rođaka,vršnjaka. Obojica nevakcinisani. On je prvo dobio temperaturu 39 C, to je najveća što je bila. Za dva dana dobi je osip po licu i vratu, temperatura je rasla do 38.7. Treći dan je osip krenuo niz tijelo, kada dođe do dlanova i tabana počinje zavrsni stadij, osip se povlačii i temperature više nema. Dr. mu je dala antibiotik preventivno. Sutradan je mm razgovarao sa infektologom i ona mu je rekla da ne bi davala antibiotik. Mi smo se mao nećkali međutim čitala sam istraživanje da je šansa za komplikacijama upola manja ako se daje antibiotik. Tako da smo popili cefaklor, ja sam mu davala propolis, cijedila sok od mrkve i narandže. Mrkvu zbog vitamina A koji isto tako sprečava mogućnost komplikacija.
Mlađi sin, beba od 3 mjeseca je također dobio morbile. Juče je dobio temperaturu, osip je počeo ujutro i do večeri se sav osuo. Temperatura nije bila veća od 38.2 jedanput. Kupala sam ga mlakom vodom i dojila non stop. Danas je samo jednom bio vruć, 37.4 i osip se još nije počeo povlačiti.
Uopšte nije jednostavno ni bezazleno s obzirom na sve moguće komplikacije. Milion puta čovjek dovede u pitanje ispravnost svoje odluke. Dr. je rekla da starijeg dovedemo da dobije MMR za 3 mjeseca. Ja opet ne znam šta bih radila i šta ću odlučiti. Svaka odluka ima svoj rizik i teret, mogućnost komplikacija je prisutna koji god put da izaberemo. Niko ništa ne garantuje, ni 100% zaštitu od vakcina, niti bolest ili vakcinaciju bez komplikacija. Nekad sam razmišljala samo da damo za dječiju paralizu ali opet DTP ima toliko nus pojava da je to strašno. Helem, izludih.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1096
   [Obrisana poruka]
15.2.2015 19:31:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu merima_s)
  Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 19:39:58   
koka i po
a zasto se alergicari ne smiju vakcinisati?
jesu li to neke posebne alergije ili ove uopstene.
moja djeca su alergicari...obojica.
obojica uredno vakcinisani.
nijedna vakcina ne garantuje 100% imunitet na bolest za koju se vakcinise ali su posljedice i ako je dobije kudikamo blaze.
vjerujem da ima i nus pojava,ali po meni je veca prednost vakcinacije nego nedostatak.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 19:54:45   
Galicia
Da potpisem koku.

Interesuje me vi roditelji koji vakcinisete jedno dijete, a drugo ne, ili obrnuto, kako pravite tu odluku na osnovu cega jedno dijete vakcinisete a drugo ne?
Jel konstantno strahujete za to jedno dijete koje je ili nije vakcinisano?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: vakcine da-ne?
15.2.2015 20:33:28   
jasmin
Ma kako se to nama činilo, ovo je jedna jako osjetljiva tema u kojoj bi najmanje trebalo biti osude.
Ovaj forum ima majki čijoj djeci je vakcina bila okidač za neke lakše ili teže bolesti, pa čak i smrt user posted image , tako da su mi ova čuđenja zašto je neko protiv i više nego nebulozna.
U zemljama širom svijeta najčešće imamo problem da se dijete ne pregleda detaljno prije vakcinacije, i kako sadržaj vakcine u prvom periodu nakon primanja napada i sroza imunitet, onda se desi to okidanje i bolest se ili ispolji ili pogorša ili fatalno završi.
Tako i alergičar ne treba biti vakcinisan, ovisi o vrsti alergije, sasvim lahko može doći do razvitka bolesti recimo u astmu, ili ne daj Bože do gušenja.

Kako se majke odluče da ne vakcinišu sljedeće dijete? Tako što s prvim(a) imaju loše iskustvo ili se jednostavno dobro informišu pa odluče da je nevakcinacija bolja.

Ne može nevakcinisano dijete naštetiti kolektivnom imunitetu, niti to što imate vakcinisano dijete znači da će lakše prebroditi bolest. Imunitet se jača iznutra, zdravom ishranom i što zdravijim načinom života, pa i kad se bolest desi, ako je imunitet jak, lahko će se i prebroditi bolest. Moji nisu vakcinisani do kraja, i sve viroze prebrodimo u igri napolju.

U svakom slučaju, i oni za i oni protiv imaju svoje razloge, pa ih poštujmo. user posted image


< Poruku je uredio jasmin -- 15.2.2015 20:34:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *