|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
17.2.2015 11:17:20   
lulaloo
Malo o nevakcinisanju.
Pisem o grupama ljudi koje ja poznajem.
Prva grupa su oni roditelji koji ne vakcinisu djecu zbog znanstvenog stava o stetnosti istih. Doktori, hemicari, farmaceuti i sl. koji imaju obrazovanje, iskustvo u tom konkretnom polju, barataju informacijama i dolaze do zakljucka o stetnosti vakcina, bez obzira sto se to kosi sa sluzbenom medicinom. Ovu grupu i razumijem i podrzavam, jer, ako si ti npr. doktor, u nesto naucno uvjeren - tesko da bi odluku o zdravlju vlastitog djeteta prepustio nekon drugom doktoru, koji vjeruje u nesto drugo (iako vjerujem da ovi roditelji cine vrlo mali postotak onih koji ne vakcinisu).
Druga grupu, i takvi su najbrojniji, cine roditelji koji ne vakcinisu svoju djecu jer se boje mogucih posljedica. Njihov razlog nije znanje (ne mislim na internetsko znanje) niti primjer djeteta (ni vlastitog ni u blizoj okolini) koje je nastradalo od vakcine. Njihov razlog je samo strah zbog raznih prica iz medija - jednostavno se boje. Ja razumijem strah ovih majki, ali ne podrzavam njihovu odluku o nevakcinisanju. Jer, i ja sam se svega nacitala i naslusala i strahovala tokom svake vakcine. Umirala od straha. Ali sam dijete redovno vakcinisala do 1,5 godine zivota, jer vjerujem sluzbenoj medicini.
Treca grupa su ljudi kao sto sam i sama - koji (vise) ne vakcinisu, ili zbog posljedica vakcinacije koje su vec nastale (npr. autizam), ili zbog onoga sto bi vakcina mogla (nesluzbeno) pogorsati kod djeteta sa odredjenim zdravstvenim poteskocama (npr. astma). Ili primjer takvog djeteta imaju u blizoj okolini. Prvo autizam. Nije istina da ne postoji povezanost sa vakcinama. Iako sluzbena medicina ne pruza takve dokaze, postoji sudska presuda (Italija, Valentino Bocca), temeljena na medicinskim vjestacenjima, u korist roditelja i njihove tuzbe da je autizam kod djecaka nastao nakon MMR vakcine. A i da nema ove presude, ne znam postoji li roditelj koji bi, nakon sto je dijete dobilo vakcinu te pocelo gubiti normalne funkcije i povlaciti se u neki svoj svijet - nastavio sa davanjem vakcina, bez obzira sta medicina tvrdi? Druga grupa (kao sto smo i sami) su oni koji su vakcinisali do trenutka kada je dijete razvilo određeni zdravstveni problem (alergije, dermatitis i drugi razvojni problemi koji nisu autizam), i iako ne postoje dokazi da bi nastavljanje vakcinisanja pogorsalo ove probleme, ovi roditelji prestaju sa vakcinisanjem upravo zbog ovog straha od pogorsanja vec postojeceg problema.
Jedina grupa roditelja koju nisam upoznala, a za koju se tvrdi da postoje - su oni koji ne vakcinisu zato sto je to IN. Ne kazem da takvih nema, ali ja ih stvarno ne poznajem.

Zasto ovakav kilometarski post?
Za vas koji vakcinisete - ne trpati u isti kos sve roditelje koji ne vakcinisu, jer postoje razlozi i razlozi zbog kojih neko ne vakcinise i treba stati na loptu prije nego se pocne sa osudama. I daleko od toga da nam je svejedno sto ne vakcinisemo - umirem na svaki spomen morbila, a o padovima i tetanusu da i ne pricam.
Za nas koji ne vakcinisemo - nismo samo mi brizni i u strahu za svoju djecu. I roditelj koji vodi na vakcinu je zabrinut, u strahu i najradije bi da to sve izbjegne, ali je strah i odgovornost naspram oboljenja protiv kojih vakcinisu veci.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1126
   RE: vakcine da-ne?
9.3.2015 18:52:09   
Visnja RR
MINISTARSTVO ZDRAVLJA SRBIJE, 2014. GODINE, SLUŽBENO OBJAVILO DA CJEPIVA MOGU BITI OKIDAČ ZA POJAVU AUTIZMA I DRUGIH BOLESTI
Inicijativa "Cijepljenje - pravo izbora" koju vodi liječnica dr. Đula Rušinović - Sunara donosi zanimljiv dokument:

Dokument se zove Farmakoterapijski protokoli za najčešće bolesti i stanja u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, objavilo ga je Ministarstvo zdravlja Srbije. Na stranici 429. možete vidjeti i ovo - crno na bijelom. http://www.rfzo.rs/download/PROTOKOLI%2021_10_lat.pdf

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 1127
   RE: vakcine da-ne?
9.3.2015 19:16:40   
leona81
Meni su i sestra i brat bilo ma kortikosteroidima a primali vakcine dok kod brata nisu skontali da ne prima. A fino pise da se ne vakcinise pod terapijom kortikosteroidima

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1128
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 8:15:20   
almondray

IZVORNA PORUKA: leona81

Meni su i sestra i brat bilo ma kortikosteroidima a primali vakcine dok kod brata nisu skontali da ne prima. A fino pise da se ne vakcinise pod terapijom kortikosteroidima

A gdje to piše?
Moj dvogodišnjak je primio vakcinu dok je bio na kortiko....mogu samo reci da se bolest zahuktala posle toga ...
Mada sam pitala jednu dr.koja je epidemiolog navodno to nije mogla uraditi vakcina. Oni ne daju na vakcinu pa makar....

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1129
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 10:06:22   
leona81
Pise detaljno u ovom pdfu sto je Visnja stavila

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1130
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 10:33:00   
merima_s
I vakcinisani mogu biti prenosnici zaraze (prenosi CNBC,referense na dnu članka): http://www.cnbc.com/id/102473744#.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 1131
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 22:06:36   
aidana

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: leona81

Meni su i sestra i brat bilo ma kortikosteroidima a primali vakcine dok kod brata nisu skontali da ne prima. A fino pise da se ne vakcinise pod terapijom kortikosteroidima

A gdje to piše?
Moj dvogodišnjak je primio vakcinu dok je bio na kortiko....mogu samo reci da se bolest zahuktala posle toga ...
Mada sam pitala jednu dr.koja je epidemiolog navodno to nije mogla uraditi vakcina. Oni ne daju na vakcinu pa makar....


I ja ovo prvi put cujem a mi smo na stalnoj terapiji kortikosteroidimauser posted image Nijedan od doktora to nije spomenuo

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1132
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 22:18:59   
vjestica

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: leona81

Meni su i sestra i brat bilo ma kortikosteroidima a primali vakcine dok kod brata nisu skontali da ne prima. A fino pise da se ne vakcinise pod terapijom kortikosteroidima

A gdje to piše?
Moj dvogodišnjak je primio vakcinu dok je bio na kortiko....mogu samo reci da se bolest zahuktala posle toga ...
Mada sam pitala jednu dr.koja je epidemiolog navodno to nije mogla uraditi vakcina. Oni ne daju na vakcinu pa makar....


I ja ovo prvi put cujem a mi smo na stalnoj terapiji kortikosteroidimauser posted image Nijedan od doktora to nije spomenuo

kako misliš na stalnoj terapiji kotrtikosteroidima?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1133
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 22:34:10   
aidana

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: leona81

Meni su i sestra i brat bilo ma kortikosteroidima a primali vakcine dok kod brata nisu skontali da ne prima. A fino pise da se ne vakcinise pod terapijom kortikosteroidima

A gdje to piše?
Moj dvogodišnjak je primio vakcinu dok je bio na kortiko....mogu samo reci da se bolest zahuktala posle toga ...
Mada sam pitala jednu dr.koja je epidemiolog navodno to nije mogla uraditi vakcina. Oni ne daju na vakcinu pa makar....


I ja ovo prvi put cujem a mi smo na stalnoj terapiji kortikosteroidimauser posted image Nijedan od doktora to nije spomenuo

kako misliš na stalnoj terapiji kotrtikosteroidima?

uzima flixotide...uzimao mjesecima, napravili ljetnu pauzu pa sad uzima opet od oktobra

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1134
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2015 23:39:51   
minja_

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

MINISTARSTVO ZDRAVLJA SRBIJE, 2014. GODINE, SLUŽBENO OBJAVILO DA CJEPIVA MOGU BITI OKIDAČ ZA POJAVU AUTIZMA I DRUGIH BOLESTI
Inicijativa "Cijepljenje - pravo izbora" koju vodi liječnica dr. Đula Rušinović - Sunara donosi zanimljiv dokument:

Dokument se zove Farmakoterapijski protokoli za najčešće bolesti i stanja u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, objavilo ga je Ministarstvo zdravlja Srbije. Na stranici 429. možete vidjeti i ovo - crno na bijelom. http://www.rfzo.rs/download/PROTOKOLI%2021_10_lat.pdf

Gledam i vidim - crno na bijelom pise:
"U predisponirane djece vakcina je okidac ili je samo vremenski povezana sa ispoljavanjem bolesti: ADEM, transverzalni mijelitis... i autizam."
Zvanicni stav medicine je da je autizam samo vremenski povezan sa ispoljavanjem bolesti, odnosno da se oko prve godine uocavaju prvi znaci autisticne komunikacije sa okolinom, u to vrijeme se primi vakcina a onda se za sve okrivi ona. Bez obzira na elemente autizma koji su bili prisutni i prije vakcine.


_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1135
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 0:15:31   
minja_
To i stoji na 428. stranici istog dokumenta:
"Prvi simptomi ..., autizma i ... mogu da se jave posle imunizacije predisponirane dece zbog vremenske povezanosti ispoljavanja bolesti i uzrasta u kome se deca vakcinisu."

Znaci, ne tvrde da je vakcina izazvala bolest, nego da vakcina pada u vrijeme kada prvi simptomi bolesti postaju izrazeniji.

Neko ce reci, nije vrat nego sija. Za mene nije. Ja zelim argumente. Ova dr iz Hrvatske ovim ne cini uslugu antivakcinalnom pokretu.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1136
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 0:31:28   
minja_
A kad se radi o kortikosteroidima i vakcinama, razlog da se ne primi vakcina je sistemska kortikosteroidna terapija, znaci ona koja se daje injekcijama ili u obliku tableta, u ekvivalentnim dozama od 20 mg prednizona dnevno (ili 2 mg/kg tjelesne tezine), u trajanju od najmanje dvije sedmice. Potrebno je napraviti pauzu od kortikosteroida od 3 mjeseca pa onda nastaviti sa vakcinacijom.

Kortikosteroidna terapija koja se unosi aerosolom putem pumpica nije razlog da se ne primi vakcina zato sto je rijec o minimalnim dozama. Isto vazi i za kreme i kapi za oci sa kortikosteroidima.



_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1137
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 0:48:04   
Medić*
Do kada se najkasnije moze primiti MMR?
Ako je tolika prica o povezanosti ove vakcine i autizma zasto je malo ne pomjere ? Tj. da se ne prima oko 1 rodjendana (kada se ti si simptomi autizma ispoljavaju i postaju izrazeniji ) vec da ide malo kasnije.
Negdje sam citala da navode razlog za primanje oko 1 godine jer djeca tada inace najvise stupaju u kolektive....









< Poruku je uredio medic slatki -- 11.3.2015 0:50:32 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1138
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 0:59:37   
minja_
Nema razloga da se ta vakcina ne pomjeri, osim toga sto si spomenula - veliki broj djece oko prve godine krece u jaslice i time se nastoje izbjeci epidemije u tom uzrastu i kasnije.
Po meni, trebaju odvojiti MMR od 13. mjeseca, na 2. rodjendan bas zbog pada broja vakcinisanih. I roditelji bi rastereceniji dali vakcinu.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1139
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 1:04:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: minja_

Nema razloga da se ta vakcina ne pomjeri, osim toga sto si spomenula - veliki broj djece oko prve godine krece u jaslice i time se nastoje izbjeci epidemije u tom uzrastu i kasnije.
Po meni, trebaju odvojiti MMR od 13. mjeseca, na 2. rodjendan bas zbog pada broja vakcinisanih. I roditelji bi rastereceniji dali vakcinu.


Zato i pitam. Slazem se.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1140
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 8:06:26   
pocahontas
Nađoh zanimljiv video user posted image

https://www.youtube.com/watch?v=QgpfNScEd3M

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1141
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 8:22:53   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: pocahontas

Nađoh zanimljiv video user posted image

https://www.youtube.com/watch?v=QgpfNScEd3M


Sjajno...user posted image
Prilog priči šta znaju doktoriuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 1142
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 8:47:48   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: minja_


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

MINISTARSTVO ZDRAVLJA SRBIJE, 2014. GODINE, SLUŽBENO OBJAVILO DA CJEPIVA MOGU BITI OKIDAČ ZA POJAVU AUTIZMA I DRUGIH BOLESTI
Inicijativa "Cijepljenje - pravo izbora" koju vodi liječnica dr. Đula Rušinović - Sunara donosi zanimljiv dokument:

Dokument se zove Farmakoterapijski protokoli za najčešće bolesti i stanja u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, objavilo ga je Ministarstvo zdravlja Srbije. Na stranici 429. možete vidjeti i ovo - crno na bijelom. http://www.rfzo.rs/download/PROTOKOLI%2021_10_lat.pdf

Gledam i vidim - crno na bijelom pise:
"U predisponirane djece vakcina je okidac ili je samo vremenski povezana sa ispoljavanjem bolesti: ADEM, transverzalni mijelitis... i autizam."
Zvanicni stav medicine je da je autizam samo vremenski povezan sa ispoljavanjem bolesti, odnosno da se oko prve godine uocavaju prvi znaci autisticne komunikacije sa okolinom, u to vrijeme se primi vakcina a onda se za sve okrivi ona. Bez obzira na elemente autizma koji su bili prisutni i prije vakcine.


i ja sam čitala,ko nešto su htjeli reći a ne znam šta.vremenski se poklapa-pa je li ima veze s vakcinom ili nema,koliko znam da su dokazali da nema.a ne znam koja djeca imaju predispoziciju za autizamuser posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1143
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 9:18:36   
Emica_sa
mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1144
   RE: vakcine da-ne?
11.3.2015 10:34:02   
Medić*
Tinki ako postoje neke genetske predispozicije a znamo da nasljednost autizma nije upitna..tj mozemo je naslijediti ne nuzno od roditelja vec od nekog iz porodice....u tom slucaju neki vanjski faktori mogu biti okidaci i uticati na razvoj autizma...npr zdravstveno stanje majke, prije poroda pa i sam tok poroda, komplikacije i sl....

Emice ne znam sta bih ti rekla osim da u oba slucaja roditeljima nije svejedo...a malo je zaista dobrih pedijatara...dosta je onih koji olako pristupaju pregledima..

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1145
   RE: vakcine da-ne?
17.4.2015 7:24:50   
Visnja RR
http://www.teleprompter.rs/uvode-obaveznu-vakcinaciju-demokratske-drzave-nemaju-obaveznu-vakcinaciju.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1146
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 14:41:21   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno



a ko te ubjedjuje user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1147
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:15:16   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno



a ko te ubjedjuje user posted image

ti me nakon mjesec i pol to pitasuser posted image

haj dobrouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1148
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:34:47   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno



a ko te ubjedjuje user posted image

ti me nakon mjesec i pol to pitasuser posted image

haj dobrouser posted image



kakve veze ima kad pitam?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1149
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:37:00   
Emica_sa
nikakveuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *