|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
15.2.2015 20:44:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 14:16:27   
vila_7
IZVORNA PORUKA: AAvalon

minja, dzaba se trudis... evo sad u skoro svim kantonima imamo epidemiju morbilla. pune bolnice pacijenata sa teskim komplikacijama (uglavnom se te teske i razviju kod nevakcinisanih, ili na drugi nacin imunokompromitovanih), ali ne... nece protivnici vakcine nikad priznati da mozda ne bi bilo lose vakcinisati. meni je samo zao ljudi koji se ne smiju vakcinisati (kao recimo, moje bebe koje jos nisu dovoljno stare za vakcinu ili alergicari ili imunokompromitovani) pa nastradaju radi ovih koji bi mogli, a svjesno se ne vakcinisu user posted image


A sta je s djecom koja nastradaju vakcinisanjem? Jel to treba biti "SAMO" kolateralna steta? Jel ja koja sam uvjerena u stetnost vakcina trebam zrtvovati svoje dijete zbog tvog razmisljanja i uvjerenja, a ni ti nemas prave dokaze da su vakcine sigurne/ucinkovite/stite..... Inace vise uopce ne komentiram na ovoj temi i izdrzim ali osudjivanje tipa ovog tvog me izbije iz cipela.


I ako si tako sigurna da bebe, tudja djeca, stari , mogu nastradati zbog nevakcinisanih , mogu li ja onda isto tako optuziti tebe da zato sto si ti i ostali istomisljenici za vakcinu , da je moje dijete ZBOG VAS dobilo besezitis????

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 14:38:40   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: merima_s

Moj trogodišnji sin je dobio morbile, prešle su mu od rođaka,vršnjaka. Obojica nevakcinisani. On je prvo dobio temperaturu 39 C, to je najveća što je bila. Za dva dana dobi je osip po licu i vratu, temperatura je rasla do 38.7. Treći dan je osip krenuo niz tijelo, kada dođe do dlanova i tabana počinje zavrsni stadij, osip se povlačii i temperature više nema. Dr. mu je dala antibiotik preventivno. Sutradan je mm razgovarao sa infektologom i ona mu je rekla da ne bi davala antibiotik. Mi smo se mao nećkali međutim čitala sam istraživanje da je šansa za komplikacijama upola manja ako se daje antibiotik. Tako da smo popili cefaklor, ja sam mu davala propolis, cijedila sok od mrkve i narandže. Mrkvu zbog vitamina A koji isto tako sprečava mogućnost komplikacija.
Mlađi sin, beba od 3 mjeseca je također dobio morbile. Juče je dobio temperaturu, osip je počeo ujutro i do večeri se sav osuo. Temperatura nije bila veća od 38.2 jedanput. Kupala sam ga mlakom vodom i dojila non stop. Danas je samo jednom bio vruć, 37.4 i osip se još nije počeo povlačiti.
Uopšte nije jednostavno ni bezazleno s obzirom na sve moguće komplikacije. Milion puta čovjek dovede u pitanje ispravnost svoje odluke. Dr. je rekla da starijeg dovedemo da dobije MMR za 3 mjeseca. Ja opet ne znam šta bih radila i šta ću odlučiti. Svaka odluka ima svoj rizik i teret, mogućnost komplikacija je prisutna koji god put da izaberemo. Niko ništa ne garantuje, ni 100% zaštitu od vakcina, niti bolest ili vakcinaciju bez komplikacija. Nekad sam razmišljala samo da damo za dječiju paralizu ali opet DTP ima toliko nus pojava da je to strašno. Helem, izludih.

nije DTP protiv dječije paralize vakcina,već OPV. u obliku kapljica se daje djeci

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 14:57:06   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: vila_7

IZVORNA PORUKA: AAvalon

minja, dzaba se trudis... evo sad u skoro svim kantonima imamo epidemiju morbilla. pune bolnice pacijenata sa teskim komplikacijama (uglavnom se te teske i razviju kod nevakcinisanih, ili na drugi nacin imunokompromitovanih), ali ne... nece protivnici vakcine nikad priznati da mozda ne bi bilo lose vakcinisati. meni je samo zao ljudi koji se ne smiju vakcinisati (kao recimo, moje bebe koje jos nisu dovoljno stare za vakcinu ili alergicari ili imunokompromitovani) pa nastradaju radi ovih koji bi mogli, a svjesno se ne vakcinisu user posted image


A sta je s djecom koja nastradaju vakcinisanjem? Jel to treba biti "SAMO" kolateralna steta? Jel ja koja sam uvjerena u stetnost vakcina trebam zrtvovati svoje dijete zbog tvog razmisljanja i uvjerenja, a ni ti nemas prave dokaze da su vakcine sigurne/ucinkovite/stite..... Inace vise uopce ne komentiram na ovoj temi i izdrzim ali osudjivanje tipa ovog tvog me izbije iz cipela.


I ako si tako sigurna da bebe, tudja djeca, stari , mogu nastradati zbog nevakcinisanih , mogu li ja onda isto tako optuziti tebe da zato sto si ti i ostali istomisljenici za vakcinu , da je moje dijete ZBOG VAS dobilo besezitis????


svasta... cuj nemam prave dokaze... jesil slucajno nekad cula da su se brojne bolesti koje su prije bile uobicajene iskorijenile? kao smallpox naprimjer??? ako nisi, evo ja da ti kazem, znaci bolest koja je prije napaala i ubijala sve redom sad vise ne postoji osim u dva laboratorija u svijetu, nakon kampanje vakcinacije... eto vi sami pobornici nevakcinisanja necete da vakcinisete zato sto tvrdite da nema potrebe s obzirom da su te bolesti iskorijenjene i vise ne postoje. sta su se same iskorijenile ili se slucajno desilo da se poslije uvodjenja vakcina brojne bolesti vise ne pojavljuju???? pa de se odlucite vec jednom koji vam je argument... kad si zadnji put vidjela nekog ko je obolio od poliomijelitisa ili pertusisa? Bog zna, vjerovatno nikad, a da si zivjela prije vakcine sigurno bi ili vidjela ili imala nekog oboljelog od tih bolesti... svasta, izjaviti da nema dokaza za efikasnost vakcine, u danasnji vakat user posted image

i sta me briga sta tebe izbija iz cipela, ali je CINJENICA da imunitet krda stiti one koji se ne smiju vakcinisati. to su dokazali naucnici, ljudi pametniji i od mene i od tebe. ali ne, ti si pametnija od glavnih autoriteta u zdravstvu, jer znas otic na facebook i procitat bombasticne clanke user posted image i cinjenica je da nevakcinisanjem narusavate imunitet krda. naravno, ne morate vakcinisati svoju djecu, to je vasa odluka i vase pravo, ali (pa makar te opet izbila iz cipela) prihvatite da time nekog ko se ne moze vakcinisati potencijalno osudjujete na bolest/bolnicu/smrt...

i svjesna sam ja da vakcina ima nuspojave, kao doduse i svaki lijek. ali vas ne vidim da ste se digle protiv antibiotika, od kojih godisnje umre na hiljade puta vise ljudi nego od vakcina, dozivi brojne nuspojave, trajne posljedice, invalidnost i sl. ali ne, to nije za moderne mame da se bore protiv antibiotika i pretjerane upotrebe istih (ili bilo kojeg drugog lijeka, od kojih svaki MORA imati nuspojave, inace bi se zvao VODA), nego hajmo protiv vakcina, to je sad IN...


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 15:37:15   
salmy
Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 15:45:19   
Emica_sa
user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 17:18:24   
vila_7
Aavalon a otkud tebi uopce ideja da ja nisam protiv antibiotika?
Moja djeca nikad nisu popila , dok mladja nije fasovala besizitis,pa su predlozili da taj put popije.
Kazes nema djecije paralize- iskorjenjena zahvaljujuci cjepivim super, pitaj hrvatskog paraolimpijca sta misli o tome? Doduse zna i on da je iskorijenjen jer ga je on dobio nakon cjepiva .

Kazes citala po internetu? Jesam citala i umislila cerki besezitis, jesam li umislila nuspojave koje pisu uz kutiju od vakcina, jesam na internetu procitala poziv mom bratu da dovede curicu cijepljenu 2006-te na pregled jer su vakcina koju je primila ta generacija bila iz donacije i sumnjaju na neispravnost,.. Tako da draga moja ima nas koji ne citaju samo internet i koji ne alusaju slijepo medicinu sto se pojedinih stvari tice.

Ja ne zagovaram necijepljenje , nego pravo na izbor, upravo kakvo imam i kod odbijanja antibiotika, Aspirina, Paracetamola,...
Uostalom, glupo je raspravljati kad je svak na svojoj strani,i inace ne bih raspravljala da nema nebuloznih optuzbi.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 17:21:38   
bebacha

IZVORNA PORUKA: salmy

Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije


jest revakcinacija,ne znam tacno do kad se mora primit jer smo mi na vrijeme to uradoli i nije imala nikakvi reakcija

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 17:31:18   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije


revkcinacija ... MMR... reakcija uopšte ne mora biti ...uglavnom ih ne bude...a ogu se desiti....

citiram

Svaki lek, pa i vakcina – ima željene, ali i neželjene efekte. Tako i MMR vakcina može da dovede do dve grupe neželjenih efekata:

Prvi su «standardni» – otok i crvenilo na mestu davanja vakcine, kao i blaga temperatura prvih dan-dva od davanja.

Drugi efekti su «kasni». Nastupaju nedelju-dve posle vakcinacije, a ispoljavaju se kao blagi znaci bolesti protiv koje je dete vakcinisano. Tako može da se javi povišena temperatura, otok kapaka, crvenilo kože, ponekad i uvećanje limfnih čvorića na vratu. To traje par dana (nekad i duže), a ponekad se zaboravi na vakcinaciju, pa se stanje deteta proglasi za neku «novu» infekciju (i nepotrebno se leči). Međutim, ovi efekti su prolazni, pa uz malo strpljenja i lekova za obaranje temperature sve lepo prođe.

Zato je dobro da dete dobije MMR vakcinu u vreme kada roditelji ne planiraju putovanje (u nekoliko narednih nedelja), kako se ovi kasni neželjeni efekti ne bi desili na putu.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 17:40:05   
koka i po

IZVORNA PORUKA: salmy

Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije




do pune seste godine zivota.
kod nas nije bilo nikakve reakcije.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 18:55:47   
salmy
hvala na inf...trebali bi je ubrzo primiti..i onda smo mirni do 18 teuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 22:39:47   
Medić*

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: salmy

Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije




do pune seste godine zivota.
kod nas nije bilo nikakve reakcije.


Kako to do pune 6?
Mi primili zadnju onu sa 5 god.
U skolu polazimo sa nepunih 7.
Sta onda sa tom vakcinom prije skoleuser posted image
Niko nam nije ni spomenuo da treba biti do 6 god vec da ide pred skolu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 22:48:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: salmy

Kako se Vama da rasprvaljati vjecito za i protiv

logicno mame koje ne vakcinisu su protiv i nalaze"sijaset" tekstova klipova Bog dao toga na netu ko u bajci...
ove koje uredno vakcinisu odmah opale kontru....i to ode u nedogled

neko umre od analgina...nije svaciji org..isti

ps: nego ove mama cija djeca trebaju primiti ovu pred skolu kakve su reakcije i do kad se treba primiti? jel to revacinacija neke od prije




do pune seste godine zivota.
kod nas nije bilo nikakve reakcije.


Kako to do pune 6?
Mi primili zadnju onu sa 5 god.
U skolu polazimo sa nepunih 7.
Sta onda sa tom vakcinom prije skoleuser posted image
Niko nam nije ni spomenuo da treba biti do 6 god vec da ide pred skolu.

Ja nemam pojma otkuda podatak do pune 6-te...
po kalendaru sa 6-tom ako je sve unaprijed primljeno uredno ide revakcinacija na MPR/MRP ili ti ga MMR...
svkakao se može i kasnije primiti...
moja starija je primila u drugom osnovne...kasnila je nju radi mononukleoze i fino je primila na sistematkom koji je bio obavezan za cijeli razred kada je krenula u drugi osnovne...
elem...
nije imala rekacija ni problema niti iko u njenom razredu ko je primio taj dan, njoj oko 7-8 koji jesu kasnili :)

mlađu vodim aBd u martu...vidjet ćemo dal će rpimati uopće revakcinaciju jer je ona sa ovom kasnila prvom baš puno pa je imala jaku erakciju u smislu temperature i malo osipa...moguće da neće trebati revkcinaciju no to ću još sa doktorkom da vidim ne vežem se za ono što su mi usput rekli na infektivnom tada user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 22:50:42   
minie
Moj R je primio sve vakcine do MMR, nju nije, a mislim da i nece jer j alergican na bjelance.
Koja ide poslije MMR i do kada se mora primiti, on ce imati na proljece aBd 3,5g, a tada sam ga planirala odvesti da je primi.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 22:54:59   
nudzejma
Moj sin je primio sve osim HIB,nju smo namjerno "izbjegli"...Naredna nam je aBd sa 4 pune godine.

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 22:57:49   
Medić*
Nama su rekli naredna prije polaska u skolu po pravilu ide. Neka djeca polaze i sa nepunih 7.
Mi imamo vec 6 god. Ici cemo u martu na sistematski za skolu. I uputit ce nas za tu vakcinu.
Uglavnom da treba do pune 6 prvi put cujem.

< Poruku je uredio medic slatki -- 16.2.2015 22:58:37 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:03:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: minie

Moj R je primio sve vakcine do MMR, nju nije, a mislim da i nece jer j alergican na bjelance.
Koja ide poslije MMR i do kada se mora primiti, on ce imati na proljece aBd 3,5g, a tada sam ga planirala odvesti da je primi.

http://javnozdravstvo.ba/datoteke/KALENDAR_VAKCINACIJE.pdf

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:18:08   
coki
Samo da javim da mame koje ove godine upisuju djecu u prvi razred, ....., da vec mogu voditi djecu na sistematski, ...., poceo u februaru, ....., mi neki dan zavrsili, primili vakcinu, nikakvih reakcija dijete nije imalo, sve proslo za pet....:) Nema guzve u Novom Gradu, ...., dom zdravlja Kumrovec. ;)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:19:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: coki

Samo da javim da mame koje ove godine upisuju djecu u prvi razred, ....., da vec mogu voditi djecu na sistematski, ...., poceo u februaru, ....., mi neki dan zavrsili, primili vakcinu, nikakvih reakcija dijete nije imalo, sve proslo za pet....:) Nema guzve u Novom Gradu, ...., dom zdravlja Kumrovec. ;)


Sta sve rade na sistematskom ?user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:31:34   
coki
E ovako, izvagali ga, izmjerili visinu, stao na neku plocu da vide tabane, pa pregled ociju, ...., dijete stane na odredjeni razmak, pa mu pokazuje sestra slicice, on govori sta vidi. Nakon toga doktorica pogledala zube, "cunu", ...., pitala je da li treba, da mu ne bude neugodno....ali posto sam ga ja pripremila nije bilo problema, pogledala testise, zatim ledja, kicmeni stub. Dala odobrenje za vakcinu, ....., i rekla da cemo dobiti odmah uvjerenje, ...., ali ako zelimo da odemo kod stomatologa i fizijatra, kao to im je praksa. Rekla nam je da vidi da su zubi ok, ali da odemo fizijatru zbog tabana.....
Odmah sam ga odvela stomatologu, ....., super zubi, sve za pet, ...., otisli kod fizijatra, ....., malo ispravljati ledja, ....., voditi racuna kada se sjedi, ....., i dobili recept za ortopedske uloske. Recept danas ovjerila u ZZO, i odvela ga u prodavnicu ortopedskih pomagala kod Vile Park, ...., uzeli mu otisak, ....., kad bude gotovo zovu....:)
To je to, ....., korak po korak....:)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:34:41   
Medić*
Hvala Cokiuser posted image
Super ste vi to ranije odradili. I nas ceka u martu aBguser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:36:23   
coki
A sto sada ne, ....., prije guzve, zasto moras cekati mart?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:38:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: coki

A sto sada ne, ....., prije guzve, zasto moras cekati mart?


Trenutno smo van drzave :)
Pa kad se vratimo za Sa krecemo polako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:41:58   
coki
Super, ....., kad se vratite polako, ....., ubrzo ce nam i upis, ...., ne znam kako ide sa testiraanjem....:) Uzivajte, ...., i sretan put u povratku....:)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: vakcine da-ne?
16.2.2015 23:47:09   
Medić*
Hvalauser posted image
Nama je ovo prvi skolarac aBg pa malo znamo. Uglavnom prvo da sistemat obavimo onda ce nas polako uputiti :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *