|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:39:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

nikakveuser posted image



a odgovor? user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1151
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:41:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

nikakveuser posted image



a odgovor? user posted image


Pa ne moze je nijedan dr, istrazivanja, mi ovdje koji pisemo da vakcinisemo ubijediti da su vakcine dobre, ne znam kakav odg ti ocekujes, jasno je...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1152
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:42:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

nikakveuser posted image



a odgovor? user posted image

JA imam svoje razloge smatram da su ispravni,nisam ovu odluku donijela na svoju ruku,a kada sam ovo napisala mislila sam na konstantne pritiske i price o kolektivnom imunitetu...

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1153
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:46:18   
Visnja RR
mi ovdje (bar bi tako trebalo da bude) ne ubjedjujemo jedna drugu sta da radi nego sta mi hocemo ili necemo

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1154
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:47:47   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mi ovdje (bar bi tako trebalo da bude) ne ubjedjujemo jedna drugu sta da radi nego sta mi hocemo ili necemo


Naravno.
Svako pise svoje misljenje, ja ne vidim ubjedjivanja nikakva.
To sto neko napise da ga nista ne moze ubjediti u dobrobit imunizacije ne mislim da se neko obraca nekome ovdje.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1155
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:51:06   
Alma_27
pitanje nije bilo provokatorsko. ne znam zasto mislite da ce vas bilo ko (osim zakon u opravdanom slucaju) ubjedjivati da uradite nesto sa svojim djetetom. tema je takva kakva jeste i svako ima pravo da misli to sto misli. iznosimo svoja misljenja. to s ubjedjivanjem mi je zaparalo usi i to ne samo od @Emice.


to vam je isto kad ateista na forumu uleti u pricu o nekoj religijskoj temi i pocne pricati kako ga niko ne moze ubijedti da postane vjernik. svaka druga je: ne mozete me ubijediti. ma, ko te ubjedjuje?



(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1156
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 15:52:20   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mi ovdje (bar bi tako trebalo da bude) ne ubjedjujemo jedna drugu sta da radi nego sta mi hocemo ili necemo


Naravno.
Svako pise svoje misljenje, ja ne vidim ubjedjivanja nikakva.
To sto neko napise da ga nista ne moze ubjediti u dobrobit imunizacije ne mislim da se neko obraca nekome ovdje.

Upravo tako medic

Ja sam mislila na razne tesktove,emisije itd,postujem svacije misljenje,ne pisem nista negativno za vakcine..

NI sama ne znam jesam li donijela ispravnu odluku,cesto se zamislim..

< Poruku je uredio Emica_sa -- 20.4.2015 15:53:24 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1157
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 16:00:29   
sara123

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

mene i dalje niko ne moze ubjediti da vakcinisem,najvise zbog povrsnih pregleda pedijatara prilikom davanja vakcina,ono sto oni smatraju pregledom je smijesno


Slazem se da su pregledi povrsni,

Koji rok je za primanje mmr vakcine
Mi imamo 13 nepunih mjeseci,sumnjamo na alergiiju na KM i jaje,pa dr.kaze nista od vakcine dod daljnjeg.
Ja sam prestrasena,da cak iako se ustanovi da nije alergicna na jaje,ne znam da li cu je vakcinisati.
dosad uredno sve vakcinisana.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1158
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 16:34:54   
ada_
sto se tice povrsinskog pregleda prije vakcine niko vam nije zabranio da prije vakcine trazite detaljni pregled i KS
mi smo za vakcine i sve smo redovno primili
saro imate fore do 18mj,a ako je bebi alergicna posavjetuj se sa pedijatrom i odgodite je do daljnjeg ili je preskocite

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1159
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 16:57:04   
minie
Moj R je primio vakcine do te MMR, isto alergija na KM i jaje, hB prerastao je obje (jaje jos mrvicu). Ne mora je ni primiti, niti ce. Bili smo naruceni u petak da primi onu sto ide sa 18 mjeseci (jer je preskocio, sada mu je 3,5 g) i odustali smo.
Mislim da je on sa svojim vakcinama zavrsio, jer bas mnogo negativnih iskustava sam cula vezanih za vakcine.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 1160
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 17:41:28   
leona81
molim te reci mi kako se kod vas manifestuje alergija na jaje? mi smo alergicni na nesto, ali nismo otkrili sta, nekidan je bila bas uzasna situacija, urtikarija po cijelom tijelu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1161
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 18:26:55   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ada_

sto se tice povrsinskog pregleda prije vakcine niko vam nije zabranio da prije vakcine trazite detaljni pregled i KS
mi smo za vakcine i sve smo redovno primili
saro imate fore do 18mj,a ako je bebi alergicna posavjetuj se sa pedijatrom i odgodite je do daljnjeg ili je preskocite


Nama su rekli do 2 godine. Tada cemo ici na vakcinu, amlo prije navrsenog drugog rodjendana. Tako sam ja dog sa nasom pedijatricom. Nismo htjeli sa njom zuriti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 1162
   RE: vakcine da-ne?
20.4.2015 20:30:54   
minie

IZVORNA PORUKA: leona81

molim te reci mi kako se kod vas manifestuje alergija na jaje? mi smo alergicni na nesto, ali nismo otkrili sta, nekidan je bila bas uzasna situacija, urtikarija po cijelom tijelu


Upravo tako, urtikarija i svrab :( Na mlijeko je skroz prestala, nema vise nikakve reakcije. Jaje isto ne smeta u hrani, nisam mu jos dala samo da pojede.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1163
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 1:41:05   
leona81
M je jela bjelance, zumance u hrani samo i nekidsn probala malko, i haos urtikarija i svrab po cijelom tijelu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1164
   [Obrisana poruka]
21.4.2015 7:59:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 1165
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 8:42:00   
leona81
Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1166
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 14:06:04   
minie

IZVORNA PORUKA: leona81

Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.


Moguce je, moj R je kad je bio beba, mozda 8-9 mj, nakon sto je probao zumance dobio osip da nije bilo mm tijela gdje nije bilo tackice. Nikada se u zivotu nisam vise prepala.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1167
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 16:35:03   
Emica_sa
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-ce-ispisivati-necijepljenu-djecu-iz-vrtica-u-dubrovniku-jos-ne-znaju-sto-bi-s-njima/815672.aspx

Bacaju bombe

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1168
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 21:24:42   
sara123

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: leona81

Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.


Moguce je, moj R je kad je bio beba, mozda 8-9 mj, nakon sto je probao zumance dobio osip da nije bilo mm tijela gdje nije bilo tackice. Nikada se u zivotu nisam vise prepala.


O Boze. I kako ste dokazali alergiju,koji test ste prvo radili?
Mi smo naruceni za prick test ove sedmice.
Kod nas je crvenilo po licu samo.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1169
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 21:37:36   
leona81

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: leona81

Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.


Moguce je, moj R je kad je bio beba, mozda 8-9 mj, nakon sto je probao zumance dobio osip da nije bilo mm tijela gdje nije bilo tackice. Nikada se u zivotu nisam vise prepala.



uzas

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1170
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 22:16:17   
ada_

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: ada_

sto se tice povrsinskog pregleda prije vakcine niko vam nije zabranio da prije vakcine trazite detaljni pregled i KS
mi smo za vakcine i sve smo redovno primili
saro imate fore do 18mj,a ako je bebi alergicna posavjetuj se sa pedijatrom i odgodite je do daljnjeg ili je preskocite


Nama su rekli do 2 godine. Tada cemo ici na vakcinu, amlo prije navrsenog drugog rodjendana. Tako sam ja dog sa nasom pedijatricom. Nismo htjeli sa njom zuriti.

ako je ona do druge koja je onda od 18mj do 2god user posted image ,mi smo MMR primili sa 13mj i rekla nam je doktorica da nam je sljedeca od 18mj do 2 god..user posted image user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1171
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 22:40:20   
Medić*
Ado tako po pravilu idu.
Bas tim redom.
Mi smo pitali do kada je mozemo odloziti rekla nam do 2 god. Nismo htjeli zuriti.
F je sve u roku primio.
U ce primiti u junu. Oni ce znati koje kompomente ce moci primiti.
Ostale prije smo regularno isprimali.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 1172
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 22:40:49   
minie

IZVORNA PORUKA: sara123


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: leona81

Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.


Moguce je, moj R je kad je bio beba, mozda 8-9 mj, nakon sto je probao zumance dobio osip da nije bilo mm tijela gdje nije bilo tackice. Nikada se u zivotu nisam vise prepala.


O Boze. I kako ste dokazali alergiju,koji test ste prvo radili?
Mi smo naruceni za prick test ove sedmice.
Kod nas je crvenilo po licu samo.



Prvo radili test iz krvi, koji nije pokazao alergiju ni na mlijeko ni na jaja. Pa kasnije i skin pick, on pikazao obje alergije, kad su mu radili taj dio na ruci je bio kao ubod koprive i jedan ocni kapak mu bio otekao, a oni samo kap tecnosto stave. HB sad je super, mlijeko skroz prerastao, a i na jaje velikim dijelom.
Sretno, o ovaj test je jednostavan, samo da bebica miruje.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 1173
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 22:45:18   
ada_

IZVORNA PORUKA: Medić*

Ado tako po pravilu idu.
Bas tim redom.
Mi smo pitali do kada je mozemo odloziti rekla nam do 2 god. Nismo htjeli zuriti.
F je sve u roku primio.
U ce primiti u junu. Oni ce znati koje kompomente ce moci primiti.
Ostale prije smo regularno isprimali.

vidjeh da je sa 18mj Polio i HiB i onda smo rahat do 5god

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1174
   RE: vakcine da-ne?
21.4.2015 22:48:03   
sara123

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: sara123


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: leona81

Jel moguce da na zumance ima takvu reakciju? Znam za bjelance.


Moguce je, moj R je kad je bio beba, mozda 8-9 mj, nakon sto je probao zumance dobio osip da nije bilo mm tijela gdje nije bilo tackice. Nikada se u zivotu nisam vise prepala.


O Boze. I kako ste dokazali alergiju,koji test ste prvo radili?
Mi smo naruceni za prick test ove sedmice.
Kod nas je crvenilo po licu samo.



Prvo radili test iz krvi, koji nije pokazao alergiju ni na mlijeko ni na jaja. Pa kasnije i skin pick, on pikazao obje alergije, kad su mu radili taj dio na ruci je bio kao ubod koprive i jedan ocni kapak mu bio otekao, a oni samo kap tecnosto stave. HB sad je super, mlijeko skroz prerastao, a i na jaje velikim dijelom.
Sretno, o ovaj test je jednostavan, samo da bebica miruje.


Hvala ti.
Bas sam se zadeverala,citam,kao treba drzati rukicu u vodoravnom polozaju desetak minuta,pojma nemam kako to s njom izvesti.
A taj otokna kapku,je li se dugo zadrzao?
I sa koliko ste godina radili?
Izvini, ja te smori s pitanjimauser posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *