|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 13:47:42   
pocahontas
hahahaha hvala vam zene na potpisima user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 15:40:11   
Hannan
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Kod mene malac je trebao sada sa 4 godine i mjesec prirmiti vakcinu (ne znam koju ako ima mama koje znaju koja ide sa 4 godine neka pišu,) ali me jednostavno strah,isprimao je sve do sada ali dalje .......
A još veća me panika uhvati jer uskoro aBd dolazi i druga bebe,niti mogu da je ne vakcinišem i izložim ruziku da oboli od nekih teži bolesti niti da je vakcinišem ali da živim u strahu da će se nešto desiti od tih isti vakcina.............
I skreno i zbunjena sam i uplašena user posted image


Selma, ja koliko sam saznala radi se o diteperpolio, tj revakcinacija. Ni moj M. je nije primio.


A da li planiraš damalac primi ili?? I može li se preskočiti ova,mislim jeli bašššš obavezna ? Nisam pametna nikako što se tiče ovih vakcina user posted image user posted image



Mi smo odlucili da se vise necemo vakcinisati. Trebali smo u februaru ici ali necemo.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:08:46   
leona81
a zasto rizikovati da se nesto desi ako dijete primi vakcinu kad svakako nije zagarantovano da nece oboljeti od te bolesti, jer imamo masu slucajeva da su oboljeli ljudi koji su vakcinisani? i da...veci je rizik da ce oboljeti vakcinisani jer su brojne studije dokazale da u vecini slucajeva obole ti ljudi a ne oni koji nisu vakcinisani...pa koliko se samo savjetovala vakcinacija protiv H1N1 da bi se nakraju dokazalo da nidje veze ta vakcina i da su se samo ogromne pare vrtile oko svega toga...MMR se moze primiti do 14 godine...zasto je daju sa 13 mj? zato sto eto vole da se vode po kalendaru jer se tad stvara imunitet kod djece blah blah...pa imunitet nije ni izgradjen do 3 godine a djeca do 3 godine prime bruku vakcina?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:14:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

apsolutno se ne dvoumim i svaki put mirne savjesti idemo primiti vakcinu...katastrofalni slucajevi se događaju na zalost, sada da li zbog nemara ovoga ili onoga ne znam, ali to bude jedan od milion ili hiljadu, ali ovih ostalih hiljdu ili milion bude ok...zasto rizikovati? na kraju, dijete pojede jagode pa dobije alergiju od koje moze da umre...mislim, helloooo????? ko ti moze nesto sto posto garantirati? niko! mi nismo hB dragom imali nikada nikakvu reakciju pa mozda zato tako razmisljam...nemojte ljudi dragi da se vratimo u srednji vijek ili tamo neko doba tuberkuloze..danas u svijetu nema pljuskavica jer postoji vakcina protiv istih, a mi imamo epidemiju zaušnjaka...zbog čega? jer roditelji nisu vakcinisali svoju djecu iz ovog ili onog razloga kada je trebalo....zasto da se mislim hoce li mi dijete dobiti djeciju paralizu ne daj mi Boze! ja razmisljam pozitivno i tako na kraju i bude!user posted image
kada smo kod glavnog federalnog epidemiologa, koja je btw, najbolja prijateljica moje mame, ona je ovakvog stava (ovo neoficijelno citiram njeno misljenje): veci je rizik da ce dijete oboliti ako nije vakcinisano, nego da je vakcinisano i da se na konto toga nesto lose dogodi..tako da, pro vakcinacija!user posted image
potpisujem te user posted image user posted image user posted image
Nama je ostala jos jedna ova sa 18. nikad se nakaniti nesto mi mrsko .

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:17:27   
mama75
Ja djecu redovno vakcinisem iako sam licno prisustvovala slucaju kada je dijete imalo alergijsku reakciju na vakcinu. Ali jednostavno nisam uopste htjela ni razmisljati o tome, ni citati... vakcinisala sam ih obje. A sto se tice MMR vakcine moram reci da sam ja kao dijete bolovala i rubeolu i krzamak i zausnjake, pa se zato sada ne bojim epidemije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:18:30   
Apotekarka
Mi jos nismo primili onu s 18 mj nesto me strah jos neki dan pricam sa zenom cije dijete ima autizam kaze ona da je malena pricala(mama,tata,cvijece,kuca ) da bi primila vakcinu s 18 mj i nikad vise rijeci nije izustila,ima 7 godina sad i eto bore se s autizmomuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:21:39   
salmy
Mi idemo sljedece sedmice na tu sa 18,i opste necu da razmisljam negativno.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:32:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

a zasto rizikovati da se nesto desi ako dijete primi vakcinu kad svakako nije zagarantovano da nece oboljeti od te bolesti, jer imamo masu slucajeva da su oboljeli ljudi koji su vakcinisani? i da...veci je rizik da ce oboljeti vakcinisani jer su brojne studije dokazale da u vecini slucajeva obole ti ljudi a ne oni koji nisu vakcinisani...pa koliko se samo savjetovala vakcinacija protiv H1N1 da bi se nakraju dokazalo da nidje veze ta vakcina i da su se samo ogromne pare vrtile oko svega toga...MMR se moze primiti do 14 godine...zasto je daju sa 13 mj? zato sto eto vole da se vode po kalendaru jer se tad stvara imunitet kod djece blah blah...pa imunitet nije ni izgradjen do 3 godine a djeca do 3 godine prime bruku vakcina?
nije istina da su samo pare u pitanju i da te vakcine ne stite...virusi mutiraju, zato ti niko ne moze dati garanciju da nece oboliti od istog tj. slicnog virusa...samo sto i kad oboli, najcesce to prodje bez vecih posljedica..tj. bolest se blaze ocituje...niko te ne treba i ne smije nagovarati da dijete vakcinises...to je iskljucivo tvoja odluka...ali isto tako moras biti spreman da se sutra, nedaj boze, nosis s mogucim posljedicama ako ti dijete oboli od neke od ovih bolesti....mac s dvije ostrice...dobro izvagaj...nije zahebancija

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 20:59:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

Mi idemo sljedece sedmice na tu sa 18,i opste necu da razmisljam negativno.

sretno mila.
I mi smo trebali tu primiti davno al anel stalno bio bolestan pa ne odo . Kad je zdrav mrsko mi se nakaniti mada ima fore dok ne napuni 2 god al ja volim rijesiti nego da razmisljam o tome kad.cu sta cu kako cu ...
Pa abd. ako bude zdrav iza maja cu se nakaniti prvo naz. dal ima vakcina pa da ga odvedem i skinem s dnevnog reda.
Na zalost mi smo svaku vakc. odbolovaliuser posted image zacudo Bozije nakon 6tog dana moje djete dobije jaku turu odvedem ga ped. kaze upala grla. Pa reko kako je to moguce prije 6. dana vakc.dobio nekontamuser posted image kao nahladila ga gdje , cu ga nahladiti kako samo Bog zna user posted image ..
Al sta cu ja rijesit cu i ovu necu da razmisljam sto kazes , nadam se da ce ova biti dobra abd.

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 21:18:53   
Esmica
Ja sam sve vakcine isprimala..i sad sam bolovala ospice...ne znam uopste kako sam prezivjela,to je cudo Bozije.Kakvo bolovanje u manjoj mjeri kod onih vakcinisanih.
Djeca su isto bolovala(takodjer vakcinisani),dvoje starijih teze,a najmladja curica na nogama sve user posted image ,nijednu vakcinu nije primila,i ako se desi da bude prehladjena,vazda sve na nogama preboluje.
Muz mi je takodjer bolovao zausnjake,i takodjer vakcinisan protiv istih.
Tako da apsolutno nemam nimalo griznje savjesti sto sam prestala davati djeci vakcine,jer u mom iskustvu,i iskustvima bliznjih nemam nikakvu dobru vijest o njima.Konsultujem se s mojom doktoricom koja takodjer podrzava moje misljenje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 21:42:38   
jasmin

IZVORNA PORUKA: leona81

a zasto rizikovati da se nesto desi ako dijete primi vakcinu kad svakako nije zagarantovano da nece oboljeti od te bolesti, jer imamo masu slucajeva da su oboljeli ljudi koji su vakcinisani? i da...veci je rizik da ce oboljeti vakcinisani jer su brojne studije dokazale da u vecini slucajeva obole ti ljudi a ne oni koji nisu vakcinisani...pa koliko se samo savjetovala vakcinacija protiv H1N1 da bi se nakraju dokazalo da nidje veze ta vakcina i da su se samo ogromne pare vrtile oko svega toga...MMR se moze primiti do 14 godine...zasto je daju sa 13 mj? zato sto eto vole da se vode po kalendaru jer se tad stvara imunitet kod djece blah blah...pa imunitet nije ni izgradjen do 3 godine a djeca do 3 godine prime bruku vakcina?

Draga Leona,vjerovatno i sama znas da se lijecnici na zapadu razilaze po pitanju vakcinacije,neki su za,neki protiv.Obje skupine imaju svoja obrazlozenja,pa ti odvagaj.Koliko bi te te boljelo da ti dijete oboli ako nije vakcinisano(i vecinom preboli bez problema,jer mi vise ne zivimo u nehigijenskim uvjetima),toliko bi te,cak i jace,boljelo da oboli nakon sto primi vakcinu.Slucajeva je more.Nekada su ove bolesti s kojima se danas susrecemo bile nepoznanica...danas je veoma cesto kod djece,kao npr.autizam.Oni koji su za vakcinaciju negiraju vezu autizma s vakcinama,ali ta veza je dokazana kod mnogobrojnih slucajeva na zapadu,protiv cega su se borili i ljekari,i pravnici i druga odgovorna lica.Znaci,to nam je poznato...na nama je da izvagamo.Moja djeca trenutno zive s alergijama.A djecak jos uvijek ima kvrzicu i udubinu na nozi gdje je primio DTP sa svojih 2 mjeseca zivota.Nismo jos bili na ispitivanju o cemu se radi,ali znam da je na nasu vezu s vakcinama stavljenja tacka.Nikada si necu oprostiti sto se najprije nisam dovoljno informirala pa onda odlucila.Jer licno smatram da se dijete ne radja toliko slabo da bi neki doktori cijeli zivot morali da ti daju neki lijek kako bi ti zdravo zivio...ccc.Ok u zemljama gdje su higijenski uslovi katastrofa,gdje jos uvijek ima tih bolesti koje mogu katastrofalno zavrsiti,ali sada kada su te bolesti iscezle,meni je vakcinacija besmislena,kako bi to rekla Anita Petek.Naime,opet svaki roditelj ima pravo izbora,a kako su lijecnici u podjeli,onda sta god da ucinis,imas podrsku od strane strucnih lica.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:06:02   
shejla
mi smo se uredno vakcinisali po kalendaru...Uopce nisam ni  razmisljala o tome za ili protiv!
Ne znam kako imate hrabrosti ovdje Vi da prepadate roditelje i dajete im savjete oko vakcinacije...

Potpuno se slazem sa Pocy, ljudi umiru od jagoda, kivija, ujeda ose....pa ne vidim da raspredate o tome treba li djetetu IKAD dati jagodu???!!!

I zaista Vas pitam: mislite li stvarno da nasi doktori zele da poubijaju ili obogalje nasu djecu, pa ih zato vakcinisu?


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:22:58   
Hannan
Sejla niko nije rekao da to zele nasi doktori, ali mislim da velikim farmaceutskim kucama to nije daleko od cilja...jer je onda roditelj oboljelog  djeteta prinudan kupiti i redovno kupovati masu lijekova koji su jako skupi, voditi na kontorle i kojekakva ispitivanja u kojima se vjerovatno koriste reagensi njihove kuce elem ide to fino u nedogled.
I ne znam zasto se kod nas o tome ne bi pisalo, kad se svugdje u svijetu vodi diskusija da ili ne...toliko ispitivanja, istrazivanja i slicnog se provodi i mi da sutimo dok nam u ovako maloj drzavi u roku pola godine umiru dvije bebe.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:29:58   
leona81
IZVORNA PORUKA: shejla

mi smo se uredno vakcinisali po kalendaru...Uopce nisam ni  razmisljala o tome za ili protiv!
Ne znam kako imate hrabrosti ovdje Vi da prepadate roditelje i dajete im savjete oko vakcinacije...

Potpuno se slazem sa Pocy, ljudi umiru od jagoda, kivija, ujeda ose....pa ne vidim da raspredate o tome treba li djetetu IKAD dati jagodu???!!!

I zaista Vas pitam: mislite li stvarno da nasi doktori zele da poubijaju ili obogalje nasu djecu, pa ih zato vakcinisu?



kad si zadnji put cula da je neko dijete umrlo od jagoda, kivija ili ujeda ose? ja sam alergicna na ujed ose i imam alergijsku reakciju na ubod cak i komarca i mrava...i kao sto vidis ziva sam...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:34:16   
Apotekarka
POznavala sam izvrsnog doktora(nazalost nije vise medju zivima) nikad nije svoju djecu vakcinisao zao mi sto nije ziv da ga pitam zasto...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:35:59   
leona81
IZVORNA PORUKA: Hannan

Sejla niko nije rekao da to zele nasi doktori, ali mislim da velikim farmaceutskim kucama to nije daleko od cilja...jer je onda roditelj oboljelog  djeteta prinudan kupiti i redovno kupovati masu lijekova koji su jako skupi, voditi na kontorle i kojekakva ispitivanja u kojima se vjerovatno koriste reagensi njihove kuce elem ide to fino u nedogled.
I ne znam zasto se kod nas o tome ne bi pisalo, kad se svugdje u svijetu vodi diskusija da ili ne...toliko ispitivanja, istrazivanja i slicnog se provodi i mi da sutimo dok nam u ovako maloj drzavi u roku pola godine umiru dvije bebe.


ja imam ovaj slucaj u porodici, zapravo to se dogodilo mojoj sestri i dan danas ona je bolesna i mora piti lijekove do kraja zivota...prva reakcija na vakcinu desila se sa 2 mj kad se ukocila i jedva prezivjela...nakon toga bronhitis, astma i unedogled...unistili su joj zivot toliko da joj je imunitet opao do te mjere da svaku zimu prima infuzije...i da, nikad nije prosla kroz pubertet, nikad nije dobila menstruaciju, nikad nece moci imati djecu...
moj brat je takodjer imao alergijske reakcije na vakcine, kasnije bronhitis i laringitis...kad se shvatilo da mu vakcine skode primao ih je u smanjenoj dozi a neke nikad nije ni primio...ziv i zdrav, cak stavise, ne sjecam se kad je zadnji put bio bolestan...

ko meni garantuje da moja kcerka nece imati probleme kad imam ovakce slucajeve u porodici...ja sam licno procitala za MMR, tacnije vakcinu Priorix da je ne bi trebao primiti niko ko ima bilo kakvu alergiju ili alergijsku reakciju u uzoj familiji...dakle?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:37:02   
vjestica
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: shejla

mi smo se uredno vakcinisali po kalendaru...Uopce nisam ni  razmisljala o tome za ili protiv!
Ne znam kako imate hrabrosti ovdje Vi da prepadate roditelje i dajete im savjete oko vakcinacije...

Potpuno se slazem sa Pocy, ljudi umiru od jagoda, kivija, ujeda ose....pa ne vidim da raspredate o tome treba li djetetu IKAD dati jagodu???!!!

I zaista Vas pitam: mislite li stvarno da nasi doktori zele da poubijaju ili obogalje nasu djecu, pa ih zato vakcinisu?



kad si zadnji put cula da je neko dijete umrlo od jagoda, kivija ili ujeda ose? ja sam alergicna na ujed ose i imam alergijsku reakciju na ubod cak i komarca i mrava...i kao sto vidis ziva sam...

to što se o tome ne priča, ne znači da togfa nema, samo nije toliko medijski propraćeno
u mojoj užoj porodici je bio slučaj smrti djeteta nakon ujeda ose


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:40:52   
leona81
During post-marketing surveillance, the following reactions have been reported in temporal association with Priorix vaccination:

Infections and infestations:
Meningitis

Blood and lymphatic system disorders:
Thrombocytopenia, thrombocytopenic purpura

Immune system disorders
Anaphylactic reactions

Nervous system disorders:
Transverse myelitis, Guillain Barré syndrome, peripheral neuritis, encephalitis*

Skin and subcutaneous tissue disorders:
Erythema multiforme

Musculoskeletal and connective tissue disorders:
Arthralgia, arthritis
General disorders and administration site conditions:
Kawasaki syndrome

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:47:05   
Medić*
Ocito je da su misljenja podijeljena oko vakcinacije djece.

Moje idjete je redovno vakcinisano, nikakvih posljedica hvala Bogu nije bilo, cak ni temperature.

Naravno da sam i ja razbijala glavu o tome sta je pametnije uraditi.

S jedne strane informacije o tome  kako  nuspojave mogu biti nekada strasne  i da  bespotrebno izlazemo djecu rizicima, a s druge strane  rizici ukoliko se dijete ne vakcinise. 

U razgovoru sa mnogobrojnim prijateljima zdravstvenim radnicima odlucila sam da je ipak bolje vakcinisati. Znam vecinu koji nisu. Sami moramo odluciti i na jednu stranu prevagnuti.  Cinjenica je da cemo svoju  djecu  nositi na savjesti u oba slucaja. E sada sta odluciti, na nama je.

Naredna vakcina nam je nekad oko 5 god. Do sada je kao sto rekoh bilo sve dobro, pa se nadamo i ubudece aBg.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: vakcine da-ne?
28.4.2011 23:51:31   
leona81
  • Caution in individuals with a history or family history of allergic diseases and/or convulsions. 

    I nakon sto sam ja to rekla pedijatrici ona mi je rekla da ne bi trebalo biti nikakve reakcije, da je vakcina ok, da nezeljene posljedice budu samo kod onih koji imaju genetsku predispoziciju a vakcina bude samo okidac za to....npr meningitis ili autizam...
    Ja znam za nezeljene posljedice ove vakcine a i ostalih vakcina. Niko mi ne garantuje da moje dijete nema predispoziciju. Niko to ne zna. Imam slucajeve u porodici a vrijeme niko ne moze vratiti unazad. Znam za ljude cije je dijete postalo autisticno bas nakon ove vakcine. Do tada je dijete bilo normalno, trudnoca uredna, rodilo se normalno i tako zivjelo sve do MMR. Tada prestaje pricati. Dijagnoza najtezi oblik autizma.

    Kada sam pitala pedijatricu zasto se u nekim drzavama vec daju ove 3 komponente odvojeno da se smanji rizik od nezeljene reakcije ako tih reakcija nema ili ako su toliko minorne, rekla mi je da ako imam mogucnost to uradim.

    _____________________________

    29.04.2013-29.10.2013...184 days
    For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

    (odgovor članu leona81)
  • Neposredna veza do poruke: 120
       RE: vakcine da-ne?
    28.4.2011 23:57:08   
    lost
    Mi smo do sada M redovno vakkcinisali i planiramo nastaviti. Nismo imali nikakvih reakcija do sada hvala Bogu... Budem nervozna svaki put kad je vodimo da primi vakcinu i strepim nad njom nekoliko dana poslije.
    Ali ipak sam za vakcine i ne bih se usudila da je ne vakcinišem user posted image

    _____________________________

    Don''t be sad because of people. They will all die!!

    (odgovor članu leona81)
    Neposredna veza do poruke: 121
       RE: vakcine da-ne?
    28.4.2011 23:57:46   
    leona81
    I jos jedna stvar. Ja sam svoje dijete do sada redovno vakcinisala. Nisam protiv vakcina. Jos uvijek istrazujem i stavljam na jednu stranu razloge za ZA i PROTIV. Nikome ne kazem da ne treba vakcinisati svoje dijete. Zelim samo da podijelim s ljudima svoje misljenje, svoju zabrinutost za moje dijete i svu ostalu djecu. Zelim sa se informisem o mogucim nezeljenim posljedicama a ne da zivim u neznanju. Ne zelim da za par godina kazem eh da sam...iza svojih odluka cvrsto stojim.
    Zelim da znam zasto su te dvije bebe umrle bas nakon vakcinacije? Zasto vakcine nisu poslate na analizu? Zasto nije zaveden serijski br vakcine? Kako je moguce da dijete slomi vrat usljed samoprevrtanja noc nakon sto je primilo vakcinu?
    Zelim odgovore na pitanja a ne samo ponavljanje mantre ''vakcinacija je najbolja za vasu djecu''.

    _____________________________

    29.04.2013-29.10.2013...184 days
    For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

    (odgovor članu leona81)
    Neposredna veza do poruke: 122
       RE: vakcine da-ne?
    29.4.2011 0:04:52   
    mila81

    IZVORNA PORUKA: veeseelaa

    mila jel nikako nisi vakcinisala Muhameda i Ajšu?


    Samo su primili one u bolnici, na koje ja zbog iscrpljenosti nisam mogla uticati:(((((
    Ja u svojoj užoj familiji imam ružan slučaj, u vezi vakcinisanja, i od tada sam ljuti protivnik istih, ali nikada nikom ne bih rekla nemoj, to je na svakom posebno:)))))

    _____________________________

    Muhamed 01.08.2008.
    Ajša 04.11.2009.

    (odgovor članu veeseelaa)
    Neposredna veza do poruke: 123
       RE: vakcine da-ne?
    29.4.2011 0:06:15   
    leona81
    mozes li nam reci kakav slucaj?

    _____________________________

    29.04.2013-29.10.2013...184 days
    For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

    (odgovor članu mila81)
    Neposredna veza do poruke: 124
       RE: vakcine da-ne?
    29.4.2011 8:02:51   
    pocahontas
    IZVORNA PORUKA: leona81

    IZVORNA PORUKA: Hannan

    Sejla niko nije rekao da to zele nasi doktori, ali mislim da velikim farmaceutskim kucama to nije daleko od cilja...jer je onda roditelj oboljelog  djeteta prinudan kupiti i redovno kupovati masu lijekova koji su jako skupi, voditi na kontorle i kojekakva ispitivanja u kojima se vjerovatno koriste reagensi njihove kuce elem ide to fino u nedogled.
    I ne znam zasto se kod nas o tome ne bi pisalo, kad se svugdje u svijetu vodi diskusija da ili ne...toliko ispitivanja, istrazivanja i slicnog se provodi i mi da sutimo dok nam u ovako maloj drzavi u roku pola godine umiru dvije bebe.


    ja imam ovaj slucaj u porodici, zapravo to se dogodilo mojoj sestri i dan danas ona je bolesna i mora piti lijekove do kraja zivota...prva reakcija na vakcinu desila se sa 2 mj kad se ukocila i jedva prezivjela...nakon toga bronhitis, astma i unedogled...unistili su joj zivot toliko da joj je imunitet opao do te mjere da svaku zimu prima infuzije...i da, nikad nije prosla kroz pubertet, nikad nije dobila menstruaciju, nikad nece moci imati djecu...
    moj brat je takodjer imao alergijske reakcije na vakcine, kasnije bronhitis i laringitis...kad se shvatilo da mu vakcine skode primao ih je u smanjenoj dozi a neke nikad nije ni primio...ziv i zdrav, cak stavise, ne sjecam se kad je zadnji put bio bolestan...

    ko meni garantuje da moja kcerka nece imati probleme kad imam ovakce slucajeve u porodici...ja sam licno procitala za MMR, tacnije vakcinu Priorix da je ne bi trebao primiti niko ko ima bilo kakvu alergiju ili alergijsku reakciju u uzoj familiji...dakle?



    Niko! upravo tako! nama nasa pediajtrica nikada, ali nikada nece reci da je nesto sto posto tako..uvijek postoji šansa nekog rizika i ti je svjesno prihvatas, ali si upozoren na to...
    ja sam vakcinisana svim vakcinama koje su tada bile po zakonu..ziva i zdrava, nikada nisam imala alergijskih reakcija..ah da, prebolovala sam pljuskavice kao i svako Bozije dijete doduše...
    genetika je fenomenalna stvar...djeca koja primanjem odredjene vakcine dobiju autizam, vjerovatno je postojao taj gen u njima, ta genetska predispozicija koja je bila uspavana i spavala bi mozda citav zivot (ili mozda ne bi) da je nije aktivirao taj neki sastojak iz te neke vakcine...dakle, tu je mozda ta veza...ali sutra bi mozda taj uspavanim gen autizma kod tog nekog djetata bio aktiviran ne vakcinom vec nekim desetim podražajem..ko ce ti to garantirati! opet niko!
    ovdje je samo pitanje sta je veci rizik! ja sam se odlucila za manji! user posted image



    _____________________________

    Bilježim se sa štovanjem

    (odgovor članu leona81)
    Neposredna veza do poruke: 125
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
    Idi na:








    Anketa

    Nos.
    пеперутка16

    Kako čistite nos male djece?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *