|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
2.4.2012 22:18:41   
leona81
boze dragi...mogu li pitati gdje su mu dali duplu dozu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu zijad_e)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: vakcine da-ne?
2.4.2012 22:23:47   
Emica_sa
Zbog mali milion takvih slucajeva ja nisam vakcinisala svoju dijecu,i ne bi ih nikada vakcinisala jer se stvarno ne vodi racunauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: vakcine da-ne?
2.4.2012 23:26:36   
zijad_e
Htio sam objaviti u dnevnom avazu pod uslovom da ostanem anoniman ali iz nekog njima znanog razloga nisu . Citao sam da se to jednom desilo u Hrvaskoj pa se sve diglo na noge a kod nas je to "normalna" pojava. To se Desilo u Domu zdravlja Bugojno.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: vakcine da-ne?
2.4.2012 23:31:16   
Emica_sa
zao mi je,nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i da ce to uskoro biti iza vasuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu zijad_e)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: vakcine da-ne?
3.4.2012 8:29:04   
leona81
ma kod nas je sve normalno, njima je nebitno jer im je vase dijete jedno u milion, i kao moze se desiti greska ili komplikacija ali to je 1 posto, tako meni kazu nasi dr...i ja ih pitam a otkud znate da moje dijete nije u tih 1 posto?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: vakcine da-ne?
14.4.2012 20:22:44   
Lulu_08
Ja u poslednje vrijeme citam u vezi vakcina, i zaista ne znam sta da mislim vise user posted image .

U jednu ruku mislim da smo zahvaljujuci naprednoj medicini "napredovali" pa i vakcinacijom navodno smanjili broj visoko rizicnih/zaraznih bolesti.

Ali ne mogu se nikako oduprijeti toj ideji da ubrizgavanje svih tih virusa plus jos mnogo gadnih sastojaka, izmedju ostalog aluminija i zive (koji su u sastavu vakcina) nikako ne moze biti OK user posted image user posted image user posted image .

Ne znam zaista me ovo izludjuje sto vise mislim o tome....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: vakcine da-ne?
14.4.2012 21:37:44   
reallove
Mi smo primili sve vakcine,hB,sve ok.U mjestu gdje mi zivimo u djecijem disp. odrede 2 dana za vakcinisanje,ta 2 dana vakcine dolaze i djeca primaju odmah,ja opet za svaki slucaj trazim da vidim rok i stvarno je uvijek bilo sve ok..Sada citam ovo sve,tacno me uhvati strah,tamo nekad kad rodim drugo dijete aBd,ne znam kako cu ga voditi da prima vakcineuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 2:11:17   
Sonja
Ako procitate ovo mislim da cete odmah znati odgovor Da ili Ne
Nadam se da ce svi procitati


http://www.ivonazivkovic.net/Vens_Ferel_Vakcine.pdf

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 11:17:29   
leona81

IZVORNA PORUKA: Sonja

Ako procitate ovo mislim da cete odmah znati odgovor Da ili Ne
Nadam se da ce svi procitati


http://www.ivonazivkovic.net/Vens_Ferel_Vakcine.pdf


ja sam ovo vec davno procitala, i svim silama se borim protiv vakcina...zao mi je i sto je primila sve vakcine do 6 mj...ne mogu a da ne primjetim da se ova stranica jako malo podize, a o ovome se svaki dan treba govoriti...nasa djeca nisu statistika...

http://roditeljstvo.com/vijesti/udruzenje-roditelja-tesko-bolesne-djece-u-bih

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 11:53:01   
gvendolina
Nisam ranije citala ovo,jesam neka druga istrazivanja i stavove...jako koristan tekst,svima preporucujem da procita,pa tek onda da donosi sud o vakcni,sto smo vise informisani lakse cemo odluciti sta da cinimo

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 12:05:48   
Emmy
I sama u dilemi vec neko vrijeme............. Ne kasnimo sa vakcinama, ali sada je red dosao na vakcinaciju. Malo sam iscitavala i konsultovala se ljudima iz struke. Nove informacije koje sam saznala:
1. BiH se vec godinama "crveni" na listi WHO sa jako niskom stopom vakcinacije djece, navodno je pokrivenost populacije vakcinacijom 14% i ima tendenciju opadanja;
2. U BiH je odnedavno "uvezen" divlji virus poliomijelitisa negdje iz Tadzikistana;
3. Postoji velika opasnost epidemija, zbog niske stope vakcinisanja, ne postoji tzv "herd immunity", dakle da ako se cca 60% populacije vakcinise, onda je ovih nevakcinisanih 40% manje-vise zasticeno tim "kolektivnim imunitetom", koji sprjecava epidemije i brzo sirenje bolesti;
4. Vakcinacijom protiv odredjene bolesti se podize opsti imunitet;
5. Svako malo se u BiH pojavljuje epidemija zausnjaka, koji su potencijalni uzroci steriliteta kod muske djece;
6. Od rata pa naovamo 12 djece je umrlo od teskih oblika zaraznih bolesti zbog "nevakcinisanja";
7. Sud kod nas jos nikada nije presudio u korist porodica koje su tuzile nadlezne institucije zbog smrti/bolesti koje su povezivane sa vakcinacijom.
8. Roditelji trebaju voditi racuna da na vakcinaciju ne dovode djecu koja imaju temperaturu, bolesna su, itd, kao i u slucaju zaraznih oboljenja ukucana. Bitno je da su svi ukucani zdravi. (znala sam za dijete, ali ne i za ukucane)

Unaprijed molim da se ove informacije ne shvate kao replika na neciju odluku da ne vakcinisu svoju djecu. Informacije sam dobila kao što sam vec navela od osobe iz struke, i sama sludjena informacijama do kojih sam dolazila u posljednje vrijeme. Postavlja se pitanje zasto neko od uticaja ne izadje pred javnost i ne pokrene debatu za i protiv. Da li postoji strah od preuzimanja odgovornosti? Cinjenica je da postoje rizici da se u jedan od toliko i toliko slucajeva dese negativne reakcije, ali mislim da je to slucaj i kod uzimanja mnogih drugih lijekova.
Nakon ovog razgovora, odlucila sam nastaviti sa revakcinacijom. Ovo je vrlo osjetljivo pitanje, ali ipak mislim da svako treba postupiti prema vlastitom nahodjenju. Rizik postoji koja god se opcija odabere.


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 12:10:02   
dijana79
ja sad stvarno neznam šta da radim u vezi ovih vakcina inače svom malcu do sad smo davali petovalentne vakcine kupimo ih u apoteci odnesemo dr i ona da inače se zove pentaksim vakkcine sad za 10 dana treba na revakcinaciju al imam još veći problem selimo se u Sloveniju a kod njih daju samo šestovalentne kod njih uopšte ne postoje ove vakcine kao kod nas sama nemam pojma šta da radim kad sve ovo pročitam tačno me strah svega.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 12:52:07   
Sonja
6. Od rata pa naovamo 12 djece je umrlo od teskih oblika zaraznih bolesti zbog "nevakcinisanja";


zao mi je sto ti osoba iz struke nije navela podatke o tome koliko je djece vakcinisane umrlo od tih bolesti koje je vakcina ustvari trebala sprijeciti



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:01:45   
gvendolina
Uvijek ce se javljati sumnja da li je to sto odlucimo zaista ispravno,kakvu god odluku donesemo,jer zelimo za nasu djecu samo najbolje. Znam samo da vodimo toliku brigu o hrani koju nam djeca jedu,trudimo se da je kvalitetna,pazimo koju kozmetiku koristimo i koje cemo lijekove dati, citamo uputstva i razmatramo sta je bolje.A za vakcine smo tako malo informisani,kako o njihovom sastavu tako i o rizicimauser posted image Ono sto je zabrinjavajuce je da se u sastavu vakcina nalaze, izmedju ostalog,aluminij ,formaldehid,natrijev glutamat i drugi stetni sastojci. Takodje se pitam, pored sveg smeca kojim nas zatrpavaju i tretiraju kao zemlje treceg svijeta, kakve su uopste kalitete vakcine koje se daju nasoj djeciuser posted image user posted image

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:11:01   
Emmy
IZVORNA PORUKA: gvendolina

Uvijek ce se javljati sumnja da li je to sto odlucimo zaista ispravno,kakvu god odluku donesemo,jer zelimo za nasu djecu samo najbolje. Znam samo da vodimo toliku brigu o hrani koju nam djeca jedu,trudimo se da je kvalitetna,pazimo koju kozmetiku koristimo i koje cemo lijekove dati, citamo uputstva i razmatramo sta je bolje.A za vakcine smo tako malo informisani,kako o njihovom sastavu tako i o rizicimauser posted image Ono sto je zabrinjavajuce je da se u sastavu vakcina nalaze, izmedju ostalog,aluminij ,formaldehid,natrijev glutamat i drugi stetni sastojci. Takodje se pitam, pored sveg smeca kojim nas zatrpavaju i tretiraju kao zemlje treceg svijeta, kakve su uopste kalitete vakcine koje se daju nasoj djeciuser posted image user posted image

Gvendolina sto se tice kvalitete, navodno Federalno ministarstvo zdravstva nabavlja najskuplje vakcine, najbolje kvalitete, sta god to znacilo, jer se u te stvari ne razumijem.

< Poruku je uredio Emmy -- 19.4.2012 13:12:49 >


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:13:41   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Sonja

6. Od rata pa naovamo 12 djece je umrlo od teskih oblika zaraznih bolesti zbog "nevakcinisanja";


zao mi je sto ti osoba iz struke nije navela podatke o tome koliko je djece vakcinisane umrlo od tih bolesti koje je vakcina ustvari trebala sprijeciti



Ima ta ti mjesta......

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:13:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Uvijek ce se javljati sumnja da li je to sto odlucimo zaista ispravno,kakvu god odluku donesemo,jer zelimo za nasu djecu samo najbolje. Znam samo da vodimo toliku brigu o hrani koju nam djeca jedu,trudimo se da je kvalitetna,pazimo koju kozmetiku koristimo i koje cemo lijekove dati, citamo uputstva i razmatramo sta je bolje.A za vakcine smo tako malo informisani,kako o njihovom sastavu tako i o rizicimauser posted image Ono sto je zabrinjavajuce je da se u sastavu vakcina nalaze, izmedju ostalog,aluminij ,formaldehid,natrijev glutamat i drugi stetni sastojci. Takodje se pitam, pored sveg smeca kojim nas zatrpavaju i tretiraju kao zemlje treceg svijeta, kakve su uopste kalitete vakcine koje se daju nasoj djeciuser posted image user posted image

Gvendolina što se tiče kvalitete, navodno Federalno ministarstvo zdravstva nabavlja najskuplje vakcine.


meni je ovo navodno presudno...

ja sma baš razmišljala neku noć...
starije sma dijete rodila 2006 godine, primala je vakcine sve redovno...nikakavih rekacija, nikakavih glina za kupit da vade reakciju iz nje itd itd...
nije bilo prekida, smrtnih slučajeva itd...

2009 rodim mlađu...
od tada naki tenderi, pa čekanje d aih bude, pa kad doću d anije ljeto, pa kad porđe ljeto da čekam još nešto, pa čekam još nešto pa ih opet nema, rekacije imaju, glinu preporučuju itd...

Baš me zanima šta bi sa onim vakcinama iz 2006 godine...
jer fakat tada nisma sekunde jedne se sikirala oko vakcina...
sad...
ja ne znam...ma pametna nisam nikakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:22:41   
Emmy
Hanady vakcine su GlaxoSmithKline, najjaca kompanija za cjepiva, podrzava ih WHO koja s njima saradjuje. Bilo bi fino znati kojim smo se mi cjepivima vakcinisali? Tada ili ljudi nisu bili dovoljno informirani (jer se moji ne sjecaju da je bilo slucajeva oboljenja/smrti zbog vakcina) ili su bolja cjepiva bila, sto meni nema logike, jer se navodno svako malo uvode sve bolja i bolja cjepiva, koja pružaju veci imunitet, a smanjuju reakcije na minimum. Meni mama kaze da sam ja uredno vakcinisana (po tadasnjim programima) i da nikad nije ni pratila rekacije, kao to je jednostavno bilo tako, podrazumijevalo se. Totalno samuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:24:39   
Emmy

[/quote]

glinu preporučuju itd...

[/quote]
Hanady nisam upratila to sa glinom, ako mi mozes objasniti?

< Poruku je uredio Emmy -- 19.4.2012 13:25:05 >


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:35:24   
mamana
Gvendolina sto se tice kvalitete, navodno Federalno ministarstvo zdravstva nabavlja najskuplje vakcine, najbolje kvalitete, sta god to znacilo, jer se u te stvari ne razumijem

Sve vakcine se nabavljaju preko tendera.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:44:06   
leona81

IZVORNA PORUKA: Emmy

Hanady vakcine su GlaxoSmithKline, najjaca kompanija za cjepiva, podrzava ih WHO koja s njima saradjuje. Bilo bi fino znati kojim smo se mi cjepivima vakcinisali? Tada ili ljudi nisu bili dovoljno informirani (jer se moji ne sjecaju da je bilo slucajeva oboljenja/smrti zbog vakcina) ili su bolja cjepiva bila, sto meni nema logike, jer se navodno svako malo uvode sve bolja i bolja cjepiva, koja pružaju veci imunitet, a smanjuju reakcije na minimum. Meni mama kaze da sam ja uredno vakcinisana (po tadasnjim programima) i da nikad nije ni pratila rekacije, kao to je jednostavno bilo tako, podrazumijevalo se. Totalno samuser posted image


tvoji se ne sjecaju ali moji se doooobro i dan danas sjecaju kako je 80 godine dtp vakcina unistila zivot mojoj sestri a i dalje ga sustavno unistava...
ne znam da li si ikad cula za knjigu http://www.amazon.com/A-Shot-Dark-H-Coulter/dp/089529463X/ref=cm_cr_pr_product_top

pa onda http://www.amazon.com/What-Doctor-About-Childrens-Vaccinations/dp/B0058M5KI2/ref=pd_sim_b_2

http://www.amazon.com/Evidence-Harm-Vaccines-Epidemic-Controversy/dp/0312326459/ref=pd_sim_b_5

i mnogo drugih, a napisane su prije 20-30 god...sve potkrijepljene naucnim dokazima a ne rekla kazala...nasi roditelji nisu znali ni da je dojenje za dijete bolje od AD nego su nas trovali time misleci da nam cine dobro...

ah da, u Velikoj Britaniji postoji ogroman br autisticne djece, specijalizovane ustanove brinu o toj djeci do kraja zivota...ja poznajem covjeka koji zna da je njegovo dijete trajno osteceno zbog MMR vakcine, tog poznatog proizvodjaca GSK...ima najtezi oblik autizma...desilo se to krajem 90-ih...a desava se i danas...poznajem familiju koja jedno takvo dijete odgaja u Sa...nakon MMR nista vise nije bilo isto...dijete se ugasilo...
ne znam da li si upoznata sa cinjenicom da se autizam javlja u samo 1 posto zbog genetskog poremecaja - iako mnogi tvrde drugacije u namjeri da zastite sami sebe i tu blazenu vakcinaciju, 99posto su u pitanju vanjski uticaji...dakle vakcina je OKIDAC za autizam, a ne uzrok...zato me interesuje sto se kod nas ne sprovode testovi, da utvrde da li dijete ima taj poremecaj u mitohondrijima i da se zna hoce li ostati ok ili ce mu MMR sprziti mozak? moje dijete nije statistika, niti samo jedan slucaj na traci naseg zdravstva - jer vakcinisu dijete kao da su fabrika, bez detaljnih testova, pregleda i sl...ja sam trazila da radim taj test ali zaboga, ne postoji u BiH...sve dok meni ti bajni dr ne mogu garantovati sigurnost, ja necu vakcinisati svoje dijete...

ja sam bila svjedok - 2 slucaja - prvi, moja najbolja prijateljica, kasnilo dijete na vakcinu, i kad je doslo spucaju 5 doza razl vakcina jer to kao moze, super sve, krasno, dijete dobije temp, plikove po tijelu, pocne se gusiti, oni zovu dom zdravlja, pedijatrica ih ubjedjuje da nema sanse da je to reakcija od vakcine?????? odu na pedijatriju, dijete hitno dobije 2 injekcije, da je cekala noc mozda bi zatekla dijete mrtvo u kreveticu i...ko bi bio kriv, rekli bi da je SIDS i zavrsena prica...
slucaj br 2, ja sjedim i cekam pregled M, cujem dijete vristi, majka govori temp 40-41, dijete place stalno, stavili cepic, trljaju ga, nista se ne desava...dijete salju na pedijatriju, udjem kod pedijatrice i sestra ulazi i govori znate dijete je primilo MMR prije 3 dana...pedijatrica kaze ok, majci niko nista ne govori???

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:47:02   
amiboj
Ne zelim uopce nikoga da ubjedjujem ni u kakve stavove. Svi mi donosimo odluke za sebe i svoju djecu.
Jedino sto ne razumijem, da u danasnje vrijeme, kada su nam svima dostupne sve moguce informacije, roditelji mogu slijepo vjerovati svom doktoru i tome da je vakcinacija obavezna i prihvatiti je tek tako.
Ja sam takva da ne mogu nicemu u zivotu tek tako da pristupim nego se moram informisati maksimalno prije. Tako sam i za vakcine. Kasnili smo sa svim vakcinama ali je ipak primio sve do godine dana. Vec davno smo odlucili da necemo mu davati MMR, a sada smo odlucili da vise necemo ni revakcinaciju uraditi.
Ne znam jedino da li su roditelji upoznati sa tim da ako smo imali srece pa dijete nije imalo nekih rekacija na primljene vakcine nakon vakcinacije da to ne znaci da je sve proslo savrseno sa vakcinacijom. Vakcine pored oslabljenih virusa i bakterija nose u sebi i zivotinjske proteine koje ljudski organizam tesko podnosi i za koje se smatra da mogu promjeniti genetsku strukturu, a da ne spominjem zivu, timerozal, aluminij, formaldehid itd
Sve vakcine koju nasa djeca primaju nisu dovoljno ispitane da se razumijemo i ne znaju se dugorocne posljedice. Ubjedjena sam da pored autizma, postvakcinacijskog encefalitisa.... su povezane sa povecanim brojem autoimunih bolesti, leukemije, alergija itd.

Farmaceutska industrija je toliko jaka i bogata da moze da upravlja svijetom u toj mjeri da imamo "obaveznu imunizaciju" ali isto tako je i vrijeme dostupnih informacija pa se sve vise zna za posljedice vakcina. Ne mogu se tek tako staviti samo pod tepih.
Tako da neko ko je spomenuo da valjda ne zele nasi doktori svima zlo kada podrzavaju vakcinaciju. Njihov posao je da je podrzavaju, cijeli zivot su uceni da je to najpozitivnija stvar.
A nasi doktori su inace prica za sebe....njihovo obrazovanje je stalo kada su zavrsili fakultete i ne napreduju ni milimetra, da nespominjem da nemaju m... da iznesu svoje misljenje.

Zao mi je jer mi nismo bili dovoljno hrabri da odbijemo sve vakcine.


_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:51:58   
Emmy
Leona zao mi je zbog tvoje sestre, ocito sam dobila odgovor na pitanje, dakle ipak je neinformiranost u pitanju, ja sam 1977. godiste. Tada se to sigurno vise zataskavalo.

Sta je presudilo da ti vakcinises dijete do 6. mjeseca, a onda prestanes?

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:54:15   
leona81
@amiboj kod nas je isti slucaj, primila sve do MMR...i zao mi je sto je primila..
kako je samo tuzna cinjenica da ja - koja nemam nikakve veze s medicinom znam vise o vakcinama nego moja pedijatrica...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: vakcine da-ne?
19.4.2012 13:56:48   
bananica

IZVORNA PORUKA: Emmy

Leona zao mi je zbog tvoje sestre, ocito sam dobila odgovor na pitanje, dakle ipak je neinformiranost u pitanju, ja sam 1977. godiste. Tada se to sigurno vise zataskavalo.

Sta je presudilo da ti vakcinises dijete do 6. mjeseca, a onda prestanes?



ovo bih ja pitala i amiboj

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *