|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
16.10.2012 16:09:16   
teacher75
mi imamo problema cesto, voli ga ali ga nekad namjerno ustine, gurne. stisne, gnjavi dok ne zaplace, stane na rukicu dok puze itd... bas treba strpljenja... zna se izderat, vikat na njega pa ga prepadne i on pocne plakat. srecom prestala je da ga namjerno budi i da se dere dok doji i ometa ga

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
16.10.2012 22:12:39   
Lulu_08
Da li neko ima iskustva sa ljubomorom starijeg djeteta ali ne na mladje dijete vec na okolinu? Moja starija je ljubomorna ako neko drugi gleda/nosi/prica/mazi bebu, ali ne zbog bebe nego zbog njih, ona zeli da joj ona prica, da je mazi, nosi itd. Ne zeli je dijeliti sa drugima? Nikada nije problem sa mnom ili MM ali npr prijatelji itd kada uzmu malenu ona trazi da je ona nosi i place "zasto ja ne mogu da je nosim...?".

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
16.10.2012 22:40:22   
R&T@
Lulu, i to je vid ljubomore na dijete...ona zeli biti glavna...
sto je sasvim normalno...
Sestra je zauzela njenu teritoriju, a sada ona zeli "vlasnistvo" nad sestrom, da pokaze kako ona nije mala...iako bi to zeljela biti...

Zatim, iz njene perspektive, u kucu je dosla "ziva lutka" i ona bi da se slobodno igra s njom...

a kad se budu mogle igrati, ici ce joj na zivceuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
17.10.2012 10:45:45   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: tajra

Lulu, i to je vid ljubomore na dijete...ona zeli biti glavna...
sto je sasvim normalno...
Sestra je zauzela njenu teritoriju, a sada ona zeli "vlasnistvo" nad sestrom, da pokaze kako ona nije mala...iako bi to zeljela biti...

Zatim, iz njene perspektive, u kucu je dosla "ziva lutka" i ona bi da se slobodno igra s njom...

a kad se budu mogle igrati, ici ce joj na zivceuser posted image


Hahahaha pronalazim se u ovome definitivno, vjerovatno je to bas to - njen nacin ispoljavanja ljubomore. Samo zivim za one trenutke kada ona legne pored nje na krevet pa je zagrli i maze se i igraju, milina. Samo vrlo vjerovatno kada bude "pravo" vrijeme igre to nece htjeti hahahaha...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
17.10.2012 15:23:19   
smajli80
Vidim svi imaju problemčića sa ljubomorom jer je mlađi(a)brat/seka zauzelo njegovo/njeno mjesto u porodici a samim tim ugrozilo status omiljenjog djetetauser posted image .Oni su isuviše mali i nemogu razumjeti da roditelji podjednako vole oboje djece.

Svako djete tu svoju nesigurnost u roditeljsku ljubav(ma kako ona velika bila)ispoljava na svoj način.Neki se povlače u sebe,drugi postaju bebe(opet),treći su agresivni...
Meni je dj.psiholog koji radi u vrtiću koji pohađa moja Sofia rekao da se samo trebamo spustiti na njihov nivo razmišljanja i sve će nam biti jasno.Treba jako puno strpljenja da se sve to prevaziđe.

Moja Sofi je imala i još uvjek ima jako puno tih ispada ljubomore još otkako sam bila trudna sa malim.
Prošli smo sve:pijenje na flašicu(iako mali uopšte ne pije na flašicu),namjerno buđenje bebe otimanje igračaka...

Neki dan je imala novih bisera:namjerno se upiškila na ugaonu zatim me jako ugrizla ispod lakta,onda je istisnula u usta pola tube crne tempere ,i na kraju je poderala štrample

Jutros ga je odgurnula od stola(pao je i jako se udario) i otela mu igračke.A na to sve je počela da zamuckuje.
E neznam samo šta je sledećeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
17.10.2012 15:37:21   
felix
joj meni je to smjesno vase sve sta citam user posted image vama sigurno nije al meni simpaticno zvuci hehhe
nadam se da ce ih brzo proci ta faza ljubomore.

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
17.10.2012 18:36:11   
škorpija
čovječe moj malac je jedino dijete, ali ide u vrtić u  mješanu grupu s bebama, i poprimio je prave bebeće fazone, pravi se da ne zna da priča, da hoda, dere se da ga uzmeme iz kreveta jer je on beba, pravi kme-kme zvukove kao da je beba, ma nes mijem ni pomisliti šta bi tek bilo da imamo bebu u kućiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
18.10.2012 1:34:40   
Hanady RR
nekada su starija djeca u fazi koja je nama u glavi ljubomora a njima smao potreba da nam pokažu da oni su tu...
traže svoje mjesto pod suncem ili tačnije žele da varte ono kada su bili sami....
uglavnom to sve prođe...samo mi moramo biti staloženiji da starije dijete ne povrijedimo burnom rekcijom ako mlađem prilazi sa nepažnjom...jer ono je samo dijete...i to naše...i stalno nas na to napominjuuser posted image

Lulu...moja je H...često znala rećo ''nemoj ti nana seku nosat bolit će te keđa, mama će to''user posted image
jer ''nana'' je bila smao njena teritorija i nikako nije bila voljan da se dijeli...ko ono ''dala sma ti mamu e nećeš vala i nanu''user posted image

Moje cure su poršle dosta faza...
i sada mi nije smješno svih kada se sjetim...znala sam plakati i tugovati sikirati se...
a sada...sada se smijem sama sebi a ne njima...
odu lijepo ko seke...ušuškaju se u krevet i mama im ne treba...
a samo prije malo vrmena sam ludila u fazama i brinula se oko svega...
brzo porđu sve faze...brže nego zamisliti možemo...i onda porastu pa žalimo ako smo ičim starije dijete povriijdili radi mlađeg...
zato sabur i polako...
meni su moje prebrzo iz bebećih dana pobjegleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
18.10.2012 8:06:19   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

nekada su starija djeca u fazi koja je nama u glavi ljubomora a njima smao potreba da nam pokažu da oni su tu...
traže svoje mjesto pod suncem ili tačnije žele da varte ono kada su bili sami....
uglavnom to sve prođe...samo mi moramo biti staloženiji da starije dijete ne povrijedimo burnom rekcijom ako mlađem prilazi sa nepažnjom...jer ono je samo dijete...i to naše...i stalno nas na to napominjuuser posted image

Lulu...moja je H...često znala rećo ''nemoj ti nana seku nosat bolit će te keđa, mama će to''user posted image
jer ''nana'' je bila smao njena teritorija i nikako nije bila voljan da se dijeli...ko ono ''dala sma ti mamu e nećeš vala i nanu''user posted image

Moje cure su poršle dosta faza...
i sada mi nije smješno svih kada se sjetim...znala sam plakati i tugovati sikirati se...
a sada...sada se smijem sama sebi a ne njima...
odu lijepo ko seke...ušuškaju se u krevet i mama im ne treba...
a samo prije malo vrmena sam ludila u fazama i brinula se oko svega...
brzo porđu sve faze...brže nego zamisliti možemo...i onda porastu pa žalimo ako smo ičim starije dijete povriijdili radi mlađeg...
zato sabur i polako...
meni su moje prebrzo iz bebećih dana pobjegleuser posted image


To je istinito, dozivjela sam to vec kada se malena rodila pa oko njenih mjesec dana su moji dosli u posjetu. user posted image pod grcevima uzasnim pa smo svi morali na smjene letiti oko nje, i mama se ujedno i razbolila pa je morala lezati - tako da je starija bila dugo ljuta na nju i kada su otisli vec nije htjela pricati sa njom, sve dok se meni nije povjerila i ispricala mi zasto je ljuta - jer je nana nosila samo Lorenu i uopste se nije igrala sa njom (a navikle su uvijek biti u svom svijetu, imaju neke svoje igre kada glume da su gospodje tipa i slicno).


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
18.10.2012 13:37:08   
teacher75
jutros mu je opet stala na rucicu dok je puzaouser posted image ja otisla na brzinu da napravim dorucak u kuhinju i cujem on place, brzo odletim u sobu pitam je sta je uradila braci i kaze stala mu na rucicu, a vec je to nekoliko puta radila, ruzila sam je, dobila je batine zbog toga i ona opet... ne znam sta da radim, moze mu tako prstice slomituser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
18.10.2012 13:44:20   
Hurma
e ovog svog sam zatekla da mu drzi nogu na glavi, da nisam pogledala, stao bi mu na glavu, koja je bila puno manja i mekša... sto puta sam izasla iz sobe i trceci se vratila dijete se zakocenulo... ali stariji mi uvijek kaze sta je uradio ali je znao i dobiti batina, aaaa... ali od kako je u vrticu... dođe mirniji... svi se međusobno poželimo.... divota.... :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:17:13   
ziki
Moram napisat da ne poludim, jer ne mogu isčekat popodne. Moje dijete je juče pokušalo da se udavi. Ja sam luda žena od juče. I ne znam od kud to odjednom jer bio je super. U obdaništu se popravio sem tako, juče ga je učitelj baš pohvalio. I kući je stanje bilo dobro do juče. Posle ruča smo gledali neki katalog i on molio da mu kupim kupku sa jurićem ja rekla da neću(ima na stanju) a on počeo da plače i otišao u spavaću. Pošto nije prestajao da plače odem da vidim šta je a on je sebi omotao oko vrata kanap od baldahine(ne znam kako ga je uopšte dohvatio) i ide zateže. Pitam ga šta to radi, kaže hoću da se udavim ti me ne voliš. Reče i da je pokušavao ručicama da stegne vrat sebi al nije uspeo. Bože dragi premrla sam, nemoćna da pomognem mom djetetu. Koliko sam samo puta pričala da to što mu neko kupuje stvari a neko ne ne znači da taj što ne kupuje njega manje voli. Jedan psihlog kaže da je to normalno i da je samo jedan pokušaj da privuče pažnju na sebe da ne pokažem da sam u šoku a ja ne znam kako da ne pokažem da nisam u šoku, ja sam ga jedva odmotala. MM takođe smatra da je to od ljubomore jer jako steže Teufika kad ga zagrli pa smo ga opominjali da ne steže toliko da ga ne udavi, i on das nama dao razlog da govorimo i njemu da se ne udavi. Bože dragi poludeh.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:27:26   
Lulu_08
ziki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zeno draga i ja bih poludjela sigurno. Nemam stvarno nista pametno da kazem po pitanju toga, nadam se da ce se neko iskusniji javiti. Mene te zavrzlame tek polako jedna po jedna cekaju pihhh..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:32:04   
Malenaoduvijek
Ziki pa jesi ga vodila psihologu.
Moja sestra je svasta radila jer je bila ljubomorna ali na sebe nikada nuser posted image ije ruku dizala

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:33:36   
Skvo RR
Ziki..bas mi je zao..user posted image ..ja zaista nemam neki savjet.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:35:55   
D_K
draga ziki.. sva sam pretrnula.. joj Boze dragi..
grlim te draga user posted image user posted image user posted image
da ti dragi Bog pomogne..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:39:15   
Lady26
Ziki zeno, sva sam se najezila user posted image user posted image user posted image
Pa on je tek mali djecak, cuj da se udavi user posted image user posted image
Boze pomozi....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:39:48   
ziki
pričala sam jutros sa jednom gđom, popodne ćemo sa drugom. Prva kaže da je to samo od ljubomore ne shvata da se on baš potrudio da se udavi. Ne shavatam uopšte od kud mu to. Pažnje mu ne fali ni ljubavi. Jesmo i ja i mm zaribali i loše al stalno je bar jedno sa njima. On je izuzetno zrelo dijete za ostale stvari al je očito emotivno glup ko i ja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:42:23   
D_K
nemam rjeci.. user posted image user posted image user posted image
mogu misliti kako ti je draga ziki user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 9:45:00   
Nedi
Ziki user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

Ne znam sta da ti napisem, imam jedno dijete i ne znam o tome.

Et samo da te user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 10:22:07   
malena sharena
Ajoj ziki user posted image

Ne smijem ni zamisliti tvoj sok, ja bih cini mi se momentalno unesvijest pala. S druge strane, on dusica nije ni svjestan sta je uradio, koliko je to ozbiljno. Nadam se da ces pronaci dobrog psihologa i da cete prevazici ovaj problem, jer nije ovo za zanemarit, ali isto tako mislim da se moze bezbolno i lijepo rijesiti.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 10:30:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Moram napisat da ne poludim, jer ne mogu isčekat popodne. Moje dijete je juče pokušalo da se udavi. Ja sam luda žena od juče. I ne znam od kud to odjednom jer bio je super. U obdaništu se popravio sem tako, juče ga je učitelj baš pohvalio. I kući je stanje bilo dobro do juče. Posle ruča smo gledali neki katalog i on molio da mu kupim kupku sa jurićem ja rekla da neću(ima na stanju) a on počeo da plače i otišao u spavaću. Pošto nije prestajao da plače odem da vidim šta je a on je sebi omotao oko vrata kanap od baldahine(ne znam kako ga je uopšte dohvatio) i ide zateže. Pitam ga šta to radi, kaže hoću da se udavim ti me ne voliš. Reče i da je pokušavao ručicama da stegne vrat sebi al nije uspeo. Bože dragi premrla sam, nemoćna da pomognem mom djetetu. Koliko sam samo puta pričala da to što mu neko kupuje stvari a neko ne ne znači da taj što ne kupuje njega manje voli. Jedan psihlog kaže da je to normalno i da je samo jedan pokušaj da privuče pažnju na sebe da ne pokažem da sam u šoku a ja ne znam kako da ne pokažem da nisam u šoku, ja sam ga jedva odmotala. MM takođe smatra da je to od ljubomore jer jako steže Teufika kad ga zagrli pa smo ga opominjali da ne steže toliko da ga ne udavi, i on das nama dao razlog da govorimo i njemu da se ne udavi. Bože dragi poludeh.


ziki draga user posted image

stavarno ne znam što pametno reći...
mislim psiholog jeste rješenje sigurno d avama objasni d avam lakše bude...al njemu duši dragoj...
pa ne znam stavrnouser posted image

draga moja...baš se naježihuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 10:31:27   
Medić*
IZVORNA PORUKA: ziki

pričala sam jutros sa jednom gđom, popodne ćemo sa drugom. Prva kaže da je to samo od ljubomore ne shvata da se on baš potrudio da se udavi. Ne shavatam uopšte od kud mu to. Pažnje mu ne fali ni ljubavi. Jesmo i ja i mm zaribali i loše al stalno je bar jedno sa njima. On je izuzetno zrelo dijete za ostale stvari al je očito emotivno glup ko i ja.



Ziki zao mi je.

Dijete je ocigledno i previse ljubomorno. On se ocigledno svim snagama bori za prvo mjesto u pažnji i ljubavi majke i oca. Ljubomora je potreba za isključivim posjedovanjem onog koga se voli (npr. majke), ali i agresija prema rivalu (novorođenom djetetu), ali i prema majci (onoj koju se voli) pa cak i prema samom sebi. Najverovatnije time skrece vasu paznju user posted image

Da li je to negdje vidio, neki crtani flim, na tv ?

Znam da ti nije lako user posted image Nadam se da cete sa strucnim licem uspjeti rijesiti problem user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 6.11.2012 10:33:27 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 11:34:16   
ziki
Teufik voli kablove, vrpce i to nalazi pa opominjemo da se sa tim nikeko ne igra jer je opasno i može se udavit. Očito je to povezo. Sva drhtim, na poslu sam samo fizički ne mogu da radim a ni da kući ostanem i namišljam. Da ovako nešto uradi u pubertetu n bih se ovoliko sekirala. Bože kako sam upropastila dijete, kakva sam ja loša majka

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
6.11.2012 11:40:21   
D_K

IZVORNA PORUKA: ziki

Teufik voli kablove, vrpce i to nalazi pa opominjemo da se sa tim nikeko ne igra jer je opasno i može se udavit. Očito je to povezo. Sva drhtim, na poslu sam samo fizički ne mogu da radim a ni da kući ostanem i namišljam. Da ovako nešto uradi u pubertetu n bih se ovoliko sekirala. Bože kako sam upropastila dijete, kakva sam ja loša majka


on je premali, sad gledam, ko moja Esma, sigurno nema predstavu sta je to udaviti se ili udaviti i sta to znaci.. to je vjerovatno njegov nacin da privuce paznju, da bude u centru vase paznje a ne moze on pojmiti sta znaci udaviti ili ubiti se niti on to zeli.
grlim te user posted image user posted image i ako Bog da da ovo prevazidjete user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *