|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
4.8.2010 9:11:40   
ivanak
Pomaže mi oko djeteta. Nije baš za neke krupne stvari. Ako se u kadi ide kupati djete, opet ja moram biti tu da otuširam, našamponiram....
Budući da mi imamo sreće pa ne uspavljujemo malog Antonia, tako da ga se treba staviti samo u krevet.
Dosta puta mu presvuče pelenu, presvuče odjeću...
Samo što je malo zaboravan - kad djete šeta po kući ( što uključuje puzanje i hodanje ) uvijek zaboravi oprati mu ruke, noge i koljena... stotinu puta mu se treba to ponoviti.
Ali sve u svemu, on je divan otac i muž.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
4.8.2010 9:15:24   
teacher75
ja bih voljela da mi vise pomaze u kucnim poslovima, kao npr. ciscenje jer to stvarno ne volim a ne stizem sve. vise volim baviti se oko djeteta nego cistiti. al eto, dok se on uhvati usisivaca, ja poludim, ponavljam danima. stan prljav, al se ne dam...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
4.8.2010 9:24:41   
mala86
joj sad kad smo krecili,sve uradili i treba jos samo da boravak prebrisemo!ja ga cekam na vratima,a on spor do bola,u meni kuha,kuha-govorim mu moze to malo i zivlje,ma kakvi-i na kraju mi dodje da sama uzmem i obrisem,jer ne mogu podnjet toliku kolicinu sporosti

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
11.7.2012 22:44:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MamiAli

Kako gledate na odnos oca prema vasoj bebi? dolazite li s njim u "sukob" kakvu hranu dati bebi, kakve rituale s bebom imati, kako je uciti na dobro i lose i sl.? kako to prevazilazite? Osjetite li nekad da vas s tim "mijesanjem" dovoljno ne postuje ko majku i da vas cini nesposobnom? malo o tome...


IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mm se ne miješa, ja ga pitam za mišljenje a već imam info sa par izvora, i on valjda vidi da ja to ok radim i nikad se nešto ne miješa

podrazumijevalo se da će npr u vrtić, ja sam odlučila u koji

uvijek me pita kad je želi izvest, u smislu da joj nije vakat da spava, jede i sl da nešto ne poremeti

mislim dok je dijete malo da majka najbolje zna i da muž treba da uvažava njeno mišljenje jer kad je neki belaj majka nadrlja

npr prijateljica mi je pričala kako joj je muž težak pa odlučuje šta će malena obući kad hoće da je izvede, a kad se malena nahladi onda je samo vrati mami da devera oko nje, meni je to user posted image



IZVORNA PORUKA: bellla

pozeljno je da se mijesa, i mijesa se u sve sto se tice djevojcice:)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja uglavnom donosim odluke (tipa kad će u vrtić, tuta trening, šta malena jede i slično, smije li nešto novo ili ne) mm je tu uz mene i prepušta mi taj dio jer zna da oduke koju donosim za nju su do detalja razrađene.

On pomaže, hrani je, oblači, presvlači, igra se i šeta s njom, uspavljuje, bdije sa mnom kad je bolesna, zajedno sudjelujemo u njenom odgoju.
Taj posao djelimo po pola.

Uglavon, poprilično je uključen.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

poželjno je da se miješa u smislu da je odgovoran otac, da privredjuje, da skrbi o djetetu, ode sa majkom kod dr-a, okupa je zajedno s majkom, bdije nad njom dok je bolesna, kupuje joj odjeću, igračke i sve što treba, da je nježan i brižan al mi je strašno kad vidim negdje da otac ne uvažava mišljenje majke a ono je po meni NO1 kad je odgoj djeteta u pitanju, jer majka je majka, ona najbolje zna


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: MamiAli

Kako gledate na odnos oca prema vasoj bebi? dolazite li s njim u "sukob" kakvu hranu dati bebi, kakve rituale s bebom imati, kako je uciti na dobro i lose i sl.? kako to prevazilazite? Osjetite li nekad da vas s tim "mijesanjem" dovoljno ne postuje ko majku i da vas cini nesposobnom? malo o tome...


Ja to "mijesanje" ne bih kritikovala. Super je da zeli biti ukljucen, a sada koliko je informisan i u pravu - to ti najbolje znas. Lako je argumentovano prodiskutovati o necemu - navela si priimjer hrane za bebu - pa imate jasne preporuke pedijatara o tome kako i kada se uvode koje nimirnice i vodite se tim. Tako i za sve ostalo, za svaku mi je pohvalu da zeli biti involviran.

Ne znam kako nastupa i sta konkretno tm predlaze, pa ne znam da li se opravdano osjecas nedovoljno cijenjenom i nesposobnom majkom svog djeteta?


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Kad ju je znao napraviti treba i mora da se bavi njenim životom i sve što uz to ide.
(ovo kao odgovor na naslov teme)

Mada iz tvog posta mi se čini da ti si stekla dojam da se on u negativnom kontekstu "petlja" bez nakane da o datom problemu traži i tvoje mišljenje!
Po meni je to sve stvar razgovora, razmjene argumenata i na kraju dogovora. Mislim da kvalitetna razmjena mišljenja je ključ svega.

Npr. ja i mm smo trenutno u fazi "kada pustiti našu kćerku u prodavnicu samu"?
Ja sam mišljenja da ona još uvijek nije spremna za to (napominjem da je njoj 6,5 godina i još nije krenula u školu), dok mm bi je poslao sa 4 godine (parafraziram).
Snagom argumenata - iako nam je prodavnica blizu - odluičili smo zajedno da je još nećemo slati samu. I kad se to desi ići će postupno.



IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...


IZVORNA PORUKA: veki_aki

draga Mamaiali pretpostavljam da je beba jos mala i da si ti jos osjetljiva il nije takouser posted image Sa prvim sinom sam ja poslje poroda bila katasrofa nisam dala mm ni da ga poljubi jer je beba samo mojauser posted image sa drugim je skroz drugacije, al sa obojicom on mi je bio najveca pomoc i podrska, iako su tu i dede i nane ako zatreba, ali uvijek je bilo da je moja zadnja, ja sam se tako od pocetka postavila pa mi se niko ziv ne mjesa ni u sta oko djece. Sve odluke donosimo zajedno, ipak je on otac, i treba da ucestuje. To je moja misljenje, i al ne samo u odlukama nego i u presvlacenju, hranjenju, setanju , nosanju u svemu. Ja se najezim kad cujem to je zenski posao, mm je uvijek bio i slobodinji pri kupanju i baratanju malom bebicom nego ja, mada mu to ne bi priznalauser posted image
E sad ako se on tebi puno petlja a nisrta ne pomaze to je druga stvar i nije ureduuser posted image
[/quo te]

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja se brinem da cemo imati problema kad budu malo veci jer je on preoprezan, previse brine i dosta strog i konzervativan ,a ja nisam takva (npr. kad djeca budu tinejdzeri i budu htjeli izlaziti vani, nece ih nigdje pustati, pogotovo djevojcicu)



IZVORNA PORUKA: mamaajna

nemam mjesanja ali recimo ja sam iman prvi put sama okupala kad je mogla sjediti do tada je on kupao ja sam bila samo asistent,ja nisam je smjela uzeti bojala sam se da mi ne ispadne.mislim da podjednako ucestvujemo u odgoju djece,on je stroziji ja blaza,ali znam ga premuntati za neke stvari.mm cesto zna rec"zene su ti cude,sad nesto ne odobris,poslje petog puta ces popustiti,pa sto da se bezveze nerviram ja to odobrim odmah


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja i mm već imamo neki dogovor da kad stigne druga bebica još više obaveza oko starije bebice prelazi na njega, barem dok je druga bebica mala.

Malo suta bih ja rađala, a on plandijao okolo.

Tvoje je koliko i moje, odrasti i pobrini se za njega. user posted image

Imam u svom okruženju te ljenguze tate i poprilično mi idu na živceuser posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja i mm već imamo neki dogovor da kad stigne druga bebica još više obaveza oko starije bebice prelazi na njega, barem dok je druga bebica mala.

Malo suta bih ja rađala, a on plandijao okolo.

Tvoje je koliko i moje, odrasti i pobrini se za njega. user posted image

Imam u svom okruženju te ljenguze tate i poprilično mi idu na živceuser posted image


da moj plandija i hoda okolo s kafe na kafu il izlazi dok ja deveram sa djecom, ja bih se davno razvela



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ah joj trala baba lan
pa ja sve ženice što znam više skrbe o djetetu dok je bar malo do 5-6 godine
muževi pomažu al mame više deveraju, džaba sve, samim tim i nek odlučuju o hrani, piću, spavanju, odjeći, izlasku, vrtiću....
nemam se ja šta ubjedjivati s mm kad će dijete u granap, neću da riskiram ako iole ima sumnje da se neće snaći
muškarci su po tom pitanju, bar većina otvorenija



IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bila je slična tema.....neko će je valjda naći.
Moj učestvuje u svemu, što se tiče krucijalnih pitanja imamo iste stavove.
Tu mislim na to šta se jede, a šta ne jede, šta se smije, šta se ne smije....koju školu će upisati, koje aktivnosti pohadjati, koji vrtić ići....tu nema razmimoilaženja.

To što ja dijetetu od tri godine ne bih kupila romobil, a on bi.....ne smatram nekim razmimoilaženjem.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)


da, svak ima svoje kriterije

meni je zadovoljstvo da 80% ja deveram oko Ajše, nije mi uopće mrsko, ja sam majka i džaba ona za sve i svašta traži mene
Babuka nek donese pare a ja ću da kupim, izvedem, nije problem user posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bila je slična tema.....neko će je valjda naći.
Moj učestvuje u svemu, što se tiče krucijalnih pitanja imamo iste stavove.
Tu mislim na to šta se jede, a šta ne jede, šta se smije, šta se ne smije....koju školu će upisati, koje aktivnosti pohadjati, koji vrtić ići....tu nema razmimoilaženja.

To što ja dijetetu od tri godine ne bih kupila romobil, a on bi.....ne smatram nekim razmimoilaženjem.

kod mene bi bilo obrnuto jer je oprezniji od meneuser posted image


IZVORNA PORUKA: mamaajna

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)




sve je to individualno,nismo svi isti,glupo bi bilo da i jesmo,mislim da muz teacher75 nije ters nego je NORMALNA osoba,muskarci urodzeno nemaju osjecaj kao majka i treba im posticaja tj. da im stalno govoris de ovo de ono,njihov mozak nemoze sam da se pokrene hehehe


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)


da, svak ima svoje kriterije

meni je zadovoljstvo da 80% ja deveram oko Ajše, nije mi uopće mrsko, ja sam majka i džaba ona za sve i svašta traži mene
Babuka nek donese pare a ja ću da kupim, izvedem, nije problem user posted image


ma i meni je sad zadovoljstvo, majke mi, u pocetku sam kukala a sad sam se nekako snasla i sebi organizovala zivot i super mi ide. vise volim to nego da mi odredjuje sta ce dijete jesti il sta ce obuciuser posted image a nedajboze da ostane bez posla pa da moram svaki fening gledati, prihvatila sam da ne zna kud udara i da jednostavno trenutno nema dovoljno energije za porodicu. proci ce i ovo, hoce on da bude direktor, e ne moze i jare i pare


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mamaajna

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)




sve je to individualno,nismo svi isti,glupo bi bilo da i jesmo,mislim da muz teacher75 nije ters nego je NORMALNA osoba,muskarci urodzeno nemaju osjecaj kao majka i treba im posticaja tj. da im stalno govoris de ovo de ono,njihov mozak nemoze sam da se pokrene hehehe

ma lagala bih kad bih rekla da ne bih voljela da ima neki normalan posao od 8 do 4, da sjedi u kancelariji i dangubi pola radnog vremena pa da dodje raspolozen kuci i rahat od pameti, da radi posao koji ga ispunjava, koji nije stresan i koji ga ne iscijedi, pa kad dodje kuci da se igra s djecom, izvodi ih u set__njuu. al sta cu, tako je kako je, sve kazem, hb pa radi, sta da ne radi


IZVORNA PORUKA: RICI

Učestvuje u svemu zajedno sa mnom ali zna se moja je zadnja ipak majka je majka i ona najbolje zna.


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mamaajna

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: teacher75

moj nazalost slabo ucestvuje pa nemam tih problema


Ja ti se divim da si se odlucila na drugo dijete s takvim tersom od muza.

Ja 1000% drugo dijete ne bih ni pozelila da je sve na meni, nema sanse. Iovako mi je previse obaveza na meni...

nisam jedina ciji muz puno radi i nema vremena za djecu, po meni ima mnogo vecih problema i gorih muzeva i vecih prepreka za imanje 2 djece (ja npr. ne bih nikad pristala na dvoje djece da jedno od nas ne radi ili oboje)




sve je to individualno,nismo svi isti,glupo bi bilo da i jesmo,mislim da muz teacher75 nije ters nego je NORMALNA osoba,muskarci urodzeno nemaju osjecaj kao majka i treba im posticaja tj. da im stalno govoris de ovo de ono,njihov mozak nemoze sam da se pokrene hehehe

ma lagala bih kad bih rekla da ne bih voljela da ima neki normalan posao od 8 do 4, da sjedi u kancelariji i dangubi pola radnog vremena pa da dodje raspolozen kuci i rahat od pameti, da radi posao koji ga ispunjava, koji nije stresan i koji ga ne iscijedi, pa kad dodje kuci da se igra s djecom, izvodi ih u set__njuu. al sta cu, tako je kako je, sve kazem, hb pa radi, sta da ne radi


Ovo je drugacije onda jer tvoj muz ternutno ne moze (a htio bi) vise oko djece. Ja sam shvatila da nece. Sorry.

I nije normalno da otac NECE da brine o svojoj djeci. Nije i tacka.


IZVORNA PORUKA: teacher75

dodje juce slomljen s posla kuci i kuka kako mu je grozno, kako se lose osjeca i kaze sad bi potpisao da po citav dan bude s njih dvoje u kuci samo da ne mora na posaouser posted image


IZVORNA PORUKA: veki_aki

pretpostavljam da smo sve same birale kad smo se udavale, pa eto namuser posted image Nisu ni sve zene iste, ja ih znam koje bi sve za muza, pa nek on i hoda samo nek se vrati kuci. Ja sam se sa svojim dogovorila jos dok smo u vezi bili, koliko ja radim po kuci toliko i ti, sve popola.Ako i ja radim tako treba funkcionisati. Sad naravno dok sam bila kuci i trazila posao da sam vise ja i oko kuce i oko djeteta, ali i onda je on imao svoje vrijeme s njim, da se igra, da bude otac a i da mi malo pomogne. Koliko otac ucestvuje toliko ima pravo i da se mjesa jel takouser posted image Mada, majka je uvijek majka, kad se sta nalkjutim samo kazem ma ko ih je rodio ti il ja?user posted image


IZVORNA PORUKA: triputmama

ja ovako mislim

u odgoju pod obavezno moramo zajednmo to i samo zajedno , ne volim ono haj pitaj mamu sta ti ona kaze pa onda eh eto vidis sta bi a aaa ne

u ishtani a zasto da ne zasto da ga ne nahrani , roditeljstvo je dar it treba uzivati deca brzo odrastu a da ne bi bilo eh da mi je povratiti koristimo u ovome slucaju moj muz koristi vrijeme sa njima i oko njih eh sad ako je umoran doskocim ja ako sam ja umorna on i tako to user posted image

i svakome ocu koji nece , ne moze i bude opravdan da ne moze , ne zna sta propusta , od mene svakome veliki minus


IZVORNA PORUKA: Dida79

Ucestvije koliko moze i stize od posla.
JA razumijem teacherku jer i mm radi i previse radno vrijeme od 6,30 do 17 h i to svaki dan tako jedino svaka druga nedelja mu je slobodna i jos plus imam plantazu jagoda tako da citav dan u sezoni provede raduci i kako ja mogu da trazim od njega kad dodje kuci da trce za djecom,hrani,presvlaci ili sl



IZVORNA PORUKA: triputmama


IZVORNA PORUKA: Dida79

Ucestvije koliko moze i stize od posla.
JA razumijem teacherku jer i mm radi i previse radno vrijeme od 6,30 do 17 h i to svaki dan tako jedino svaka druga nedelja mu je slobodna i jos plus imam plantazu jagoda tako da citav dan u sezoni provede raduci i kako ja mogu da trazim od njega kad dodje kuci da trce za djecom,hrani,presvlaci ili sl


i to je meni fino , da deci opere jagodu pa dadne ne sada da trci u kucu da ih hrani ali da ucestvuje

ili??????


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: teacher75

dodje juce slomljen s posla kuci i kuka kako mu je grozno, kako se lose osjeca i kaze sad bi potpisao da po citav dan bude s njih dvoje u kuci samo da ne mora na posaouser posted image


Razumijem te draga u potpunosti user posted image
Moj je bio na godisnjem i to citavih sedam dana dobio user posted image i kad je prvi dan poslije odmora krenuo na posao kaze zamalo mu srce nije puklo..ali sta da se radi u ovakvom vremeno sta bi da ne radi user posted image


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Dida79

Ucestvije koliko moze i stize od posla.
JA razumijem teacherku jer i mm radi i previse radno vrijeme od 6,30 do 17 h i to svaki dan tako jedino svaka druga nedelja mu je slobodna i jos plus imam plantazu jagoda tako da citav dan u sezoni provede raduci i kako ja mogu da trazim od njega kad dodje kuci da trce za djecom,hrani,presvlaci ili sl


ma ovaj moj zna danima izaci iz kuce u 8 ujutro i vratiti se u ponoc, na nogama sve na poslu, tako dan za danom pa i vikenduser posted image onda par dana nema puno posla al je toliko umoran da mu treba da dodje sebi, nekad ja nemam razumijevanja pa rondam tih dana kad je kod kuce sto se malo ne pozaavi djecom, al kad dodje ovaj period kad ne zna gdje udara bas mi ga bude zao i skontam da sam ja ipak razmazena i da ga moram malo pustiti da odmori. a i mi smo nedavno kupili zemlju i nafurao se jos i da i on sadi nesto, tada ga tek nece biti kuci nikakouser posted image


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: triputmama


IZVORNA PORUKA: Dida79

Ucestvije koliko moze i stize od posla.
JA razumijem teacherku jer i mm radi i previse radno vrijeme od 6,30 do 17 h i to svaki dan tako jedino svaka druga nedelja mu je slobodna i jos plus imam plantazu jagoda tako da citav dan u sezoni provede raduci i kako ja mogu da trazim od njega kad dodje kuci da trce za djecom,hrani,presvlaci ili sl


i to je meni fino , da deci opere jagodu pa dadne ne sada da trci u kucu da ih hrani ali da ucestvuje

ili??????


U prvom djelu posta sam napisala da ucestvuje koliko moze i on sam kaze da je propustio dosta kad je u pitanju vrijeme provedeno sa djecom ali sta da se radi takav je zivot iz ove koze se ne moze u drugu



IZVORNA PORUKA: triputmama


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: triputmama


IZVORNA PORUKA: Dida79

Ucestvije koliko moze i stize od posla.
JA razumijem teacherku jer i mm radi i previse radno vrijeme od 6,30 do 17 h i to svaki dan tako jedino svaka druga nedelja mu je slobodna i jos plus imam plantazu jagoda tako da citav dan u sezoni provede raduci i kako ja mogu da trazim od njega kad dodje kuci da trce za djecom,hrani,presvlaci ili sl


i to je meni fino , da deci opere jagodu pa dadne ne sada da trci u kucu da ih hrani ali da ucestvuje

ili??????


U prvom djelu posta sam napisala da ucestvuje koliko moze i on sam kaze da je propustio dosta kad je u pitanju vrijeme provedeno sa djecom ali sta da se radi takav je zivot iz ove koze se ne moze u drugu


ma jok dido sve ok , naravno kad se ne moze ne moze mora neko i zaradjivat bogami al tvoj post mi j esmao bio neki primer ne osudjujem nikoga daleko bilo
sretno sa plantazom user posted image
a ja se pitam gde je to dida nema je da dimimo


IZVORNA PORUKA: Vinetu

Zadovoljna sam koliko MM učestvuje u odgoju našeg djeteta. Dosta ga i poštedim... kad je umoran i sl. a i on mene poštedi u sličnim situacijama. Nekad mu moram nešto "nacrtati", ali ne shvatam to tragično... drugačiji su nam instikti.
Uglavnom, uvijek se dogovaramo, konsultujemo... razgovaramo o metodama kako riješiti neki odgojni problem naše curice. Dogovarali smo se i oko toga kad joj uvesti gustu hranu, kad je bila beba... kad početi sa navikavanjem na tutu, odvikavanjem od pelena, koje crtane filmove može gledati, koje ne, zajedno idemo u kupovinu potrepština za nju i sl.
Nikad se ne dovodimo u situaciju da ja nešto branim, a on odobrava, i obratno. Tako smo se dogovorili još i prije nego se malena rodila.

Moja sveki misli da sam ja najodgovornija kada je u pitanju odgoj naše curice, i kad joj kažem da je ona i njegovo dijete i da se i on pita za određenu stvar, ona odmahne i kaže: "Ma, pusti njega!" To me strašno nervira!

Imam kolegicu čiji muž joj neće pomoći ni dodati ništa ako je ona zauzeta oko bebe... doslovno kaže: "Neću!"
Pa onda ja kažem: "Bogu hvala na mome mužu - divnom mužu i divnom ocu naše curice!"



IZVORNA PORUKA: ziki

Moj muž aktivno učestvuje u vaspitanju naše djece. Mišljenja nam se poklapaju oko bitnih stvari. Ako se desi da se baš i ne slažemo onda će se znat ko ga je u stomaku noso, rodio.... mm je ovog itekako svjestan i to poštuje. Ovako je bilo i kod mojih roditelja, Ja ne kontam kako to otac je tu da napravi dijete,da pare za šta treba, naruži kad treba.... oboje radimo i, nije baš na vagu, obaveze dijelimo. Ja ću se budit po noći i dojit al u slučaju ne daj Bože temperature dežura se na smjene. Od kako sam ostala u drugom stanju pa evo do sad 95% on kupa Tarika, Teufika smo kupali skupa, Sad ih on kupa obojicu, prska se... ja ih posle obučem. Dok je bio samo Tarik ja sam išla na bolovanjeu slučaju bolesi jer sam ja mogla a on baš i nije.


IZVORNA PORUKA: RICI

Po čemu to majka najbolje zna?!

Ima instikt koji tata nema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: bebacha

Kod nas je slicna situacija kao kod Ziki s tim sto ja radim od prije par dan al i taj posao nije neka velika obaveza i umor i idalje sam najvise kod kuce.
MM radi od 8 do 19(prosjek,nekad zna i do 20,jako rjetko do 18)samo nedjelju ima slobodnu.
al et ucestvuje u svemu oko djecu,od moje triudnoce pa do danas kupa Ajlu,sprema je za spavanje,nekad okupa i Alena,nahnari ih ako treba,igra se s nim dok ja nesto radim,Ajlu sad vodi cesto sa sobom ako ce do prodavnice ili tako nesto.navece ja se budim da Alen jede,kad je dijete bolesno.al recimo ako dijete povrati ustaje i on da to sve zajedno sredimo.
otprilike imam obzira prema tome da on radi a ja kod kuce,pa netrazim sad da radim punooo od njih.al radi dosta,i nakvise zato sto to zeli.
i da on ih ujutru obadvoje probudi i spremi za vrtic,odvede i poslije ih dovede kuci
ja zdovoljna,nekad mu moram 100 put nesto ponovit kad treba al nema veze nije mi mrskouser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: RICI

Po čemu to majka najbolje zna?!

Ima instikt koji tata nema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja se ne bih složila sa ovim...bar u našem slučaju...
ja sma dosta paničnija u određenim situacijama i slabo bih dijete pustila niz stepenice samo do 18 godine...moj suprug je dosta intiktivniji u neki situacijama u kojima ih ja sputavam pa sam se pomirila sa sudbinom da je on u ''tome bolji'' te snagu njegove arguamentacije prepuštam nad mojom odavno...

a postavljeno pitanje u temi me baš onako zamisli...u smislu ko ovo može pitati ''Koliko je Ok da otac učestvuje u odgoju svoga rođenoga djeteta'' , shavtila bih da neko pita ako neki muž uopće ne učevuje ničim i nikada...a onaj koji učestvuje što mi je sasvim OK jer ja veća prava nad djecom svojom ne mislim da imama od njega koji je drugi roditelj, meni je malo degutantnouser posted image

Kod nas je savim OK...
on radi dva posla...a ja ha uvijek ''šijem'' za jedan a taj je ja više sa curama...
no mi to nadokandimo...
on posebno sam o tome brigu vodi...
niti jednoga trenutka nisma donijela odluku da njega nisma konsultirala...
i ako sma imala argumnete ZA isto spremne al sam njega pitala u smilu da je logično da zna da to se deševa il desit će se...
a pranj djece, čuvanje, igranje s anjima...hranjenje...kupanje...
nama to nekako sve isto...ha ja ha on....nikada nisma brojala koliko je ko toga uradio...nit tajmiram nit tempiram...sve ide svojim tokom...rekla bih normalnimuser posted image


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ucestvuje dosta, ja vise svakako.

Radnim skraceno radno vrijeme. On ima malo slobodog vremena, dijete rano zaspi pa stoga gleda da ta 3 ili 4 sata sto kvalitetnije provede sa njim.

F je vikendom vise njegov, ja odmaram, zavrsavam nesto svoje, vidim se sa dragim ljudima, set_amo skupa svo troje. Iako mu potpuno vjerujem ipak sto neko rece nemaju on taj majccinski instinkt te kljucnu ulogu imam ja.

Zaboravih napisati on je taj koji se konsultuje sa mnom.


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja i mm već imamo neki dogovor da kad stigne druga bebica još više obaveza oko starije bebice prelazi na njega, barem dok je druga bebica mala.

Malo suta bih ja rađala, a on plandijao okolo.

Tvoje je koliko i moje, odrasti i pobrini se za njega. user posted image

Imam u svom okruženju te ljenguze tate i poprilično mi idu na živceuser posted image




Ovako je kod nas bilo, samo sto je Ajla imala 5,5godina i bila poprilicno samostalna, ali on joj je posvecivao maksimalno svoje vrijeme i svu svoju paznju.Jer ja nekad nisam mogla da se njoj posvetim.Spavao je s njom i dan danas spava u njenoj sobi s njom. Atija je od pocetka nekako vise vezana za mene, s njim se poigra ali kad se treba presvlaciti, hraniti, kupati i sli njemu neda ni blizu. Samo mene trazi. Valjda sto sam ja non stop tu, a on malo vremena provodi s njima, ali kad je kuci maksimalno ima se posveti



IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Djete odgajamo zajedno. Ono na pocetku vise ja jer sam bila kuci a on je mnogo radio. ALi ipak je i okupa, nahrani, spemi za spavanje itd. Mada vecinu odluka ja donosim. Sad kako ja radim do 5 on malu digne iz vrtica, dovede kuci, presvuce, okupa, da joj da jede ..... nevidim u tome problem. I ako smo nekad drugog misljena eh onda druze se pika moje!


IZVORNA PORUKA: vjestica

ja mm smatram apsolutno ravnopravnim roditeljem
ok, ja imam prednost jer sma je rodila, godinu dana bila s njom kući, imam kraće radno vrijeme, više godišnjeg odmora, lakše mi je uzeti bolovanje (mada je i mm uzimao bolovanje) i to što više provodim vrijeme s njom,lakše ću donjeti neku odluku, ali svaku veću odluku odnosimo zajedno
i naravno da smo i rođendan zajendo isplanirali, mm je birao čak haljinu (ja se nisam mogla odlučiti između 2 haljine user posted image )


IZVORNA PORUKA: HAHA

Moj učestvuje koliko god može i zna.Svaki dan putuje u Mostar na posao i nazad,nekad dođe u 20:30-21:00 i može samo da ih poljubi dok spavaju,sutra opet ode prije 6 dok spavaju,pa onda jedva izdrži da dođe kući.Vikendom im je max posvećen,ništa mu nije mrsko za njih.


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Bolje ti je tako user posted image Da je bogdom i kod mene obrnuto. Sad je i dobro ali dok je bila manja kad je uhvati ona njena zuta minuta ona mene slomi, a mm nedani blizu sebe. Prosle godine na moru sam htijela treci dan da se vratim. Slomila me. Rasle joj trojke, nervozna. Ne da se sruku skinuti a mm da je uzme ona se krivi vristi. Sjedeci na krevetu sam spavala s njom na rukama. Tako da mm i sto je htio nije mi mogao pomoci. Moj stvarno ne ucestvuje oko presvlacenja kupanja i tako toga. Ja to sve obavim brzinom svjetlosti, nervira me kad se oni pocnu peglati hoce nece.Ali u odgoju uopsteno ima veliku ulogu. Nikakve odluke ne donosimo a da se nismo prije toga dogovorili. On moze da ih ne vidi kako treba danima ali je upucen u svaku minutu. Ja njemu uvece sve raportiram


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Moje djete je vec veliko da samo jede,oblaci se ,ide u skolu i sl.
Dok je bio manji pomagao je ,koliko je mogao.medjutim jako nezahvalno bi bilo od mene da on po citavu noc devera kad djete recimo ima temperaturu i ujutro ide na posao.i tu je pomagao kako je umio tipa kad doje s posla ja odspavam a on je s njim i sl.mm ima takav posao da mora maximalno da bude skoncentrisan,odmoran,naspavan inace nije igra raditi s nozem.
Cekamo drugu bebu i naravno da necu ocekivati da on po citavu noc skace i ujutro ide na posao.naravno tu je nas veliki djecak koji ce biti ukljucen u sve,ne zato sto mi to tako zelimo nego zato sto je on sam iskazao zelju da zeli da ucestvuje i pomaze(naravno koliko jedan 10ogosinjak moze)
U odogoju naseg djeteta ucestvujemo oboje,to se podrazumijeva.nikad nismo jedno drugom proturijecili ako je djete nesto pogrijesilo i kaznio ga mm ili ja.ako smatramo da smo bili nepravedni prema njemu to nas dvoje rijesimo nasamo nikad,al nikad pred djetom.
O kupovini takodje oboje odlucujemo mada nemamamo nesto posebno zahtjevno djete,ne dobije sve sto zeli,na to "sve" smo ga naucili da sam sebi "zaradi" tako sto ce nam nesto pomoci.ima svoje obaveze u kuci koje izvrsava i za koje prima simbolicni djeparac.to je "njegov" novac ali nikad nije potrosio niti jednu marku a da nije kazao ja bi to sebi kupio pa makar bio i samo sladoled ili potrepstina za kucu(cesto ode s mojima na pijacu i obavezno nazove kao htio je da kupi neko voce ili povrce naravno od svog djeparca).tako smo ga naucili.
Zna se desit da i mi nekad "pretjeramo" s kupovinom,do duse vise mm nego ja ali to su sitnice kojima je nase djete zadovoljno.


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Moje djete je vec veliko da samo jede,oblaci se ,ide u skolu i sl.
Dok je bio manji pomagao je ,koliko je mogao.medjutim jako nezahvalno bi bilo od mene da on po citavu noc devera kad djete recimo ima temperaturu i ujutro ide na posao.i tu je pomagao kako je umio tipa kad doje s posla ja odspavam a on je s njim i sl.mm ima takav posao da mora maximalno da bude skoncentrisan,odmoran,naspavan inace nije igra raditi s nozem.
Cekamo drugu bebu i naravno da necu ocekivati da on po citavu noc skace i ujutro ide na posao.naravno tu je nas veliki djecak koji ce biti ukljucen u sve,ne zato sto mi to tako zelimo nego zato sto je on sam iskazao zelju da zeli da ucestvuje i pomaze(naravno koliko jedan 10ogosinjak moze)
U odogoju naseg djeteta ucestvujemo oboje,to se podrazumijeva.nikad nismo jedno drugom proturijecili ako je djete nesto pogrijesilo i kaznio ga mm ili ja.ako smatramo da smo bili nepravedni prema njemu to nas dvoje rijesimo nasamo nikad,al nikad pred djetom.
O kupovini takodje oboje odlucujemo mada nemamamo nesto posebno zahtjevno djete,ne dobije sve sto zeli,na to "sve" smo ga naucili da sam sebi "zaradi" tako sto ce nam nesto pomoci.ima svoje obaveze u kuci koje izvrsava i za koje prima simbolicni djeparac.to je "njegov" novac ali nikad nije potrosio niti jednu marku a da nije kazao ja bi to sebi kupio pa makar bio i samo sladoled ili potrepstina za kucu(cesto ode s mojima na pijacu i obavezno nazove kao htio je da kupi neko voce ili povrce naravno od svog djeparca).tako smo ga naucili.
Zna se desit da i mi nekad "pretjeramo" s kupovinom,do duse vise mm nego ja ali to su sitnice kojima je nase djete zadovoljno.


Ovako je i kod nas, samo meni bilo mrsko ovoliki post napisati pa cu te citirati user posted image Jedino sto kod mene mm radi takav posao da moze svaki cas neplanski otici na put i zato mora biti naspavan i odmoran.Kad su sankice u pitanju podrzavamojedno drugo, a sto se kupovine tice mm ga zna bas pretjerati. Tu sam ja savjest i uvijek upozoravam ako su gluposti u pitanju



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vidim nova tema i nisam je iscitala ...
ali ono sto ja radim sa svojim djetetom od prvog dana njeng rodjenja do danas radi i MM tj njen otac.... ovo je nase dijete... kupa, presvlaci, hrani, seta , zabavlja, edukuje... dakle SVE.... u kojem omjeru ovisno o vremenu...nekad on potegne vise , nekad ja... ali u biti to se ne gleda .... trudimo se sto vise joj pruziti sebe tj nas....tj sretno djetinjstvo....


IZVORNA PORUKA: škorpija

mm radi SVE oko djeteta isto kao i ja, tako je od kad se beba rodila, a pošto radim i svaki treći vikend mm je tad s malcem po cijele dane, od rođenja ga presvlači, hrani, kupa itd, meni je čudno kad neko kaže da se muž poigra s djetetom i to je to, ali moja je sreća da je i mm htio od početka da bude uključen u brigu o djetetu iako mi je sveki davala "pametan" savjet da njen sin ne treba da se bavi djetetom dok on ne napuni 3 godine, aha baš user posted image


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

IZVORNA PORUKA: škorpija

mm radi SVE oko djeteta isto kao i ja, tako je od kad se beba rodila, a pošto radim i svaki treći vikend mm je tad s malcem po cijele dane, od rođenja ga presvlači, hrani, kupa itd, meni je čudno kad neko kaže da se muž poigra s djetetom i to je to, ali moja je sreća da je i mm htio od početka da bude uključen u brigu o djetetu iako mi je sveki davala "pametan" savjet da njen sin ne treba da se bavi djetetom dok on ne napuni 3 godine, aha baš user posted image




Nije to nista. Mojoj sestri kad je rodila curicu, nasa stara tetka rekla da dijete ne presvlaci u prostoriji gdje joj je muz da joj on ne gleda genitalije jer se moze uzbuditi user posted image user posted image a o kupanju da ne pricam. Zet morao napustiti stan kad su malenu kupale


IZVORNA PORUKA: vjestica

priča mi drugarica kako njen muž nikada nije presvukao malu i jednom on ostao sam s njom, imao slobodan dan
poštro mu je sestra bila druga smjena, zvao je sestru da dođe prije posla da presvuče malu user posted image
nekon toga se mala ukenja i on panično zove moju drugaricu na posao da joj kaže da se ukenjala i šta će sad user posted image
ona kaže čuj šta ćeš, pa presvuci je
on pa šta ću, pa kako ću, pa gadi mi se, pa može li ona ostati ovako dok ti dođeš s posla user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja cu samo odgovoriti na pitanje,posto je pitanje koliko je ok da otac ucetvuje u ogoju,moj odgovor je ok je user posted image


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ja bih svog mogla komotno ostaviti koliko god hocu kod muza, sve zna oko djeteta, presvuc, obuc, nahranit, upoznao mu je sav dnevni tempo oko jela i spavanja. Znam vikendom otici po cijeli dan ako imam obaveza sve on to obavi za 10. Eh druga je stvar sto on ima malo slobodnog vremena pa vise je deveram. Uglavnom sto se tice djeteta jedino vjerujem muzu, mamu nemam, svekrva daleko, pa nigdje nije ni ostajao osim kod njega.




IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

IZVORNA PORUKA: škorpija

mm radi SVE oko djeteta isto kao i ja, tako je od kad se beba rodila, a pošto radim i svaki treći vikend mm je tad s malcem po cijele dane, od rođenja ga presvlači, hrani, kupa itd, meni je čudno kad neko kaže da se muž poigra s djetetom i to je to, ali moja je sreća da je i mm htio od početka da bude uključen u brigu o djetetu iako mi je sveki davala "pametan" savjet da njen sin ne treba da se bavi djetetom dok on ne napuni 3 godine, aha baš user posted image




Nije to nista. Mojoj sestri kad je rodila curicu, nasa stara tetka rekla da dijete ne presvlaci u prostoriji gdje joj je muz da joj on ne gleda genitalije jer se moze uzbuditi user posted image user posted image a o kupanju da ne pricam. Zet morao napustiti stan kad su malenu kupale

ovo mi je stvarno fuj, samo bolesnom umu moze nesto ovakvo pasti na pamet, dno dnauser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: snijeg


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

IZVORNA PORUKA: škorpija

mm radi SVE oko djeteta isto kao i ja, tako je od kad se beba rodila, a pošto radim i svaki treći vikend mm je tad s malcem po cijele dane, od rođenja ga presvlači, hrani, kupa itd, meni je čudno kad neko kaže da se muž poigra s djetetom i to je to, ali moja je sreća da je i mm htio od početka da bude uključen u brigu o djetetu iako mi je sveki davala "pametan" savjet da njen sin ne treba da se bavi djetetom dok on ne napuni 3 godine, aha baš user posted image




Nije to nista. Mojoj sestri kad je rodila curicu, nasa stara tetka rekla da dijete ne presvlaci u prostoriji gdje joj je muz da joj on ne gleda genitalije jer se moze uzbuditi user posted image user posted image a o kupanju da ne pricam. Zet morao napustiti stan kad su malenu kupale

ovo mi je stvarno fuj, samo bolesnom umu moze nesto ovakvo pasti na pamet, dno dnauser posted image user posted image



Ima ona stara: "Ne vjeruj pijanom bratu, a ni trijeznom rođaku" ili nešto slično user posted image

Koliko god nama umobolno zvučalo, incesti su vrlo česta pojava, nažalost. Posmatrajući na taj način iznešeno, mužu vjerujem i uvjerena sam da je zdrava osoba, moj otac je mene odgajao i znam da je zdrav, ostali dio muškkog dijela porodice, prijatelja nikad nije prisustvovao presvlačenju moje djevojčice....



IZVORNA PORUKA: teacher75

nije mi palo na pamet da pred gostima presvlacim djecu inace iz nekih drugih razloga, al mi ovako nesto ipak ne bi palo na pamet, smatram da nam je rodbina normalnauser posted image a jos izjava tetke da pomisli tako nesto o svom muzu, da smatra da joj se muz moze uzbuditi na dijeteuser posted image













_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
11.7.2012 22:53:33   
*pcelica*
Teacher nije tetka mislila na svog muza (nema ga) nego na sestrinog odnosno na oca bebe user posted image Sestra kad je cula takve izjave fino je spakovala i poslala kuci. Imala je ona jos takvih ispada user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 0:05:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Teacher nije tetka mislila na svog muza (nema ga) nego na sestrinog odnosno na oca bebe user posted image Sestra kad je cula takve izjave fino je spakovala i poslala kuci. Imala je ona jos takvih ispada user posted image

jos gore, da pomisli da se otac moze napaliti na svoju bebuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 1:21:54   
ajla86
mislim da je to stvar kako se otac hajde da kazemo snadze u toj ulozi...
moja mama se uvjek hvalila kako joj je muz bio tipicni balkanac po mnogo cemu samo ne kad su djeca u pitanju...pored nje zanci akd je stari dolazio sa posla imo je neke momente samnom i sa sestrom...znaci amma sve odradi ali eto on je imo neku porebu da nas presvuce okupa i sve sto ide...
moja rodica koja je haman pred termin ima sad problem njenog muz trudnoca kao da nezanima....dal sto je mlad 24 im je godine ili nezna sta ag ceka..neznam....on isto kao da ga puca kriza srenjih godina tako se ponasa...ona kaze da iam osejcaj da se on toliko prepo odgovornosti koja ga ceka da se digo da hoda sto niakd prije nigdje iso bez nje.....pare trosi na garderobu sad se sredzuje ma haus zivi....
kaze uopste tema trudnoca i buduca beba se nespominje..
meni je nje zao jer vidim da je to boli i da ce ocito imati belaj kad se porodi jer on vec sad bjezi od kuce -..nadamse da ce se sve promjeniti kad dobiej bebicu malu....
mene ceka tek da vidim svog decka na djelu kakav ce on biti...nadams ed a ce mi pomagati..

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 10:01:49   
veki_aki
izvinite al to je sve do osobe, kakva se rodi. mm je iz obitelji gdje sve mama radi, kaze da se nesjeca kad je bio mali da ga je otac ikad u krilo stvio, cak njegov stari zna za miloion stvari reci da to treba zene da rade, mog starijeg kad je bio beba svekar nije htjeo pogledati, da ne pricam o dr.stvarima. Ja sam ostala trudna nepolanirano u 23-oj i uzeli smo se odmah, i unatoc svemu tome on je super otac, koji i kupa i presvlaci djecu, idaje im da jedu i guze pere, i igra se i jos zna super rucak napravit. Dakle sve je do covjeka.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 10:56:04   
magdalenaa
moj meni dosta pomaže oko male,ja kad radim on ju čuva ,baš su se još više zbližili, prevlači ju,kupa ju ,idu u šetnju ,baš uživaju ,meni srce zaigra od sreće kad ih vidim skupa apoznam dosta parova gdje muško smatra da su djeca ženina briga i nikad nisui nežele promjenit pelene svom djetetu,za mene su to zatucani krkani,pa to je djete i njihov dio njihova krv, a opet smatram da kad bi par puta otali nasamo sa bebom da bi se brinuli o njoj samo kad bi im netko pokazao kako.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 11:31:33   
vjestica
prvo mi bode oči ova rečenica - meni mm POMAŽE oko bebe
ko beba je moja briga,a on je fin pa POMAŽE
pa valjda je beba zajednička i zajedno je odgajamo i njegujemo
pomaže mi mama, brat, sestra i ostali,a mm je zajendo njeguje, odgaja, čuva i pazi, ko i ja
drugo - neko reče kako se ko snađe
čuj kako se ko snađe user posted image
pa možemo tako isto reći kako se koja mama snađe
svi se mi moramo snalazimo kako znamo i umijemo
ko hoće, naći na način, ko neće , naći će izgovor (jer nisma se snašao, gadi mi se i sl jest samo izgovor - pa i meni je koliko puta došlo da povratim kad se mala ukenja user posted image )
meni s epodarzumjeva da će i mm sve raditi oko bebe, osim dojenja
pa i moj tata je sve oko nas radio , iako je u to doba to bilo čudno, barem toj stareoj školi ljudi

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
12.7.2012 11:35:54   
selebriti

IZVORNA PORUKA: vjestica

prvo mi bode oči ova rečenica - meni mm POMAŽE oko bebe
ko beba je moja briga,a on je fin pa POMAŽE
pa valjda je beba zajednička i zajedno je odgajamo i njegujemo
pomaže mi mama, brat, sestra i ostali,a mm je zajendo njeguje, odgaja, čuva i pazi, ko i ja
drugo - neko reče kako se ko snađe
čuj kako se ko snađe user posted image
pa možemo tako isto reći kako se koja mama snađe
svi se mi moramo snalazimo kako znamo i umijemo
ko hoće, naći na način, ko neće , naći će izgovor (jer nisma se snašao, gadi mi se i sl jest samo izgovor - pa i meni je koliko puta došlo da povratim kad se mala ukenja user posted image )
meni s epodarzumjeva da će i mm sve raditi oko bebe, osim dojenja



I što ne mora nositi i roditi user posted image

user posted image user posted image user posted image

Potpisujem!

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
14.7.2012 14:11:24   
Ombra
moj muz ucestvuje u odgoju dijeteta koliko i ja sama...cak sta vise u pocetku je samo on i brinuo o njoj posto sam se ja oporavljala malo duze od carskog reza....onda sam ja pocela radit i on se bukvlano slizao s njom...ja sam cak u nekim momentima bila i ljubomorna koliko su se zblizili...sad i on radi pa se cura nasa slizala i samnomuser posted image ...muz je isto kao i ja i presvlaci i hrani i izvodi u setnju, kupa itd....zajedno odlucujemo o svemu...pitamo jedno drugo....ima stvari u kojima sam ja upornija kao recimo hranjenje...a on recimo sto se tice nekih odgojnih stvari je uporniji od mene itd...u biti se nadopunjujemo i sad za sad to fercera jer imamo bukvalno vremena i za sebe...a mislim da je jako bezobzirno prepustiti sve samo jednom roditelju...

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 13:42:12   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: selebriti


IZVORNA PORUKA: vjestica

prvo mi bode oči ova rečenica - meni mm POMAŽE oko bebe
ko beba je moja briga,a on je fin pa POMAŽE
pa valjda je beba zajednička i zajedno je odgajamo i njegujemo
pomaže mi mama, brat, sestra i ostali,a mm je zajendo njeguje, odgaja, čuva i pazi, ko i ja
drugo - neko reče kako se ko snađe
čuj kako se ko snađe user posted image
pa možemo tako isto reći kako se koja mama snađe
svi se mi moramo snalazimo kako znamo i umijemo
ko hoće, naći na način, ko neće , naći će izgovor (jer nisma se snašao, gadi mi se i sl jest samo izgovor - pa i meni je koliko puta došlo da povratim kad se mala ukenja user posted image )
meni s epodarzumjeva da će i mm sve raditi oko bebe, osim dojenja



I što ne mora nositi i roditi user posted image

user posted image user posted image user posted image

Potpisujem!


isto ovako razmisljam i ja...........i mm.....samo sto je meni zao nekad bilo da ga navecer budim da rinta oko bebe.....al Bogami je uvijek govorio probudi me ,ja cu ga uspavat il presvuc il sta vec....to se podrazumijeva da ce tako bit.....hvala Bogu pa se u tome slazemo......pa ja,nisam ga sama praviilauser posted image

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 13:54:04   
veeseelaa
vještice sve si ti to lijepo rekla a šta da urade one žene čiji muževi iz ovog il onog razloga ne sudjeluju u odgoju i čuvanju djeteta???
šta da one urade? vidim na forumu ih ima bezbroj? treba li sa takvim čovjekom ostati u braku? treba li radjati još djece? kako ga uključiti u zajedničku skrb o djetetu?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 13:57:22   
bejbibi
meni,iskreno,pravo zao takvih zena..koje zele da muz sudjeluje a on ne zeli...s druge strane ima onih koje to uopce ne zele,zele sve same..a opet ima onih koje sve propustaju muzevima a od njih ni mukajet..to meni nije normalno nikako....i znam jedan takav brak koji je na kraju zavrsio razvodom...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 13:59:38   
veeseelaa
ma pustimo sad to meni je žao..... Boga mi neke furaju tako godinama, kakav razvod, muž švrć tamo, žvrć vamo a žena se smori, kakav savjet dati njima?
Treba li sa takvim partnerom radjati još djece il ne?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 14:03:24   
bejbibi
pa zavisi kako se koja snadje..neke naviknu na to a one koje uporno zele da m ucestvuje u odgoju isvemu navedenom i ako zeli bit u braku stim covjekom onda se sve da sredit..pomalo ga uvodit u to,zamolit da nesto uradi i sl...ipak mislim da ne bi nijedan otac odbio brigu..kad ga zena zamoli ako vec nece sam....mozda?!!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 14:08:09   
Hanady RR
ja ne bih...al zato što sma ti JA...
svaka žena se uda za svoga muža...živi s anjim i jednostavno tako to ide a u njihovim glavama i treba...
je nešto ne vidim ništa strašno ako žena ima veći teret koji s eodnosi na odgoj djece i staranje o njima ako sa sovim suprugom u svemu funkcioniše...kao takvoga ga prihvata a i on nju...

ne možemo mi iz svoje perspektice prostora koji imamo, gdje živim, s akim il bez koga živimo davati paušalne oscjene jel treba nekoga žaliti ili ne....

baš mi to smješno...
moja organizacija prostora i života razlikuje s edo neke tamo žene...
mi imamo svoju podjelu poslova u mnogim stavrima...sasvim logično jer smao tako možemo stići...
a znam da mnogo ljudi nema obavze koje mi imamo uopšte u svom životu...

ja ne kosim travu...a neko trave uopšte nema...
sad bih ja trebala muža koji je pokosilo 3 dunuma zemlje nedeljom zajahat da sebi opegla košulje jer sma ja sipeglala svoje i dječije jer je tome vakat bio za peglat...
user posted image

sasvim je logično ako nešto hoće obuzć a nije ispeglano neće mene zvat, uzme i ispegla...
al ako tada tušira oboje djece ja ću mu i tada to uraditi...

sve je to kako s eporeda...
i kolike su obveze...
neko ne pegla uopššte, neko kuću usisava mjesečno, neko nema ni cvijeta ni drveta za brinut o njemu...
nekome muž radi od jutra do maraka a žena je kući...koliko god kuća bila teška više je u njoj logično organizirat će sebe da kad on dođe imaju vrijeme da ga zajedno porvedu...

sve to ovisi...
jedno su želje a drugo mogućnosti...
dfan traje 24 sata a ne 48...u isto vrijeme mnogi jdejlovat moramouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 14:21:39   
bejbibi
pa da ,to i ja kazem...kako ko poreda stvari......evo sad kad mm radi ,ustaje u 3.30..dosje u 5 ..sad treba i oko djeteta nesto da radi sto meni nije prob al eto ja sad trebam njega namjerno nesto zamolit cisto da bude da on radi....ne treba vala...imam razumjevanja da covjek po citav dan radi i da umoran dodje...al on opet ovisno od situacije uradi nesto,promijeni pelenu ,ljulja i sl....al hocu da kazem da sve kako se dogovori bracnii par tako ce funkcionisat....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 14:29:13   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma pustimo sad to meni je žao..... Boga mi neke furaju tako godinama, kakav razvod, muž švrć tamo, žvrć vamo a žena se smori, kakav savjet dati njima?
Treba li sa takvim partnerom radjati još djece il ne?



ja sam primjetila da tamo gdje muzevi ne ucestvuju da su to obicno brakovi u zajednicama i da njegova majka ulijece "umjesto njega", sta hocu reci, dosta svekrva prave "usluge" svojim sincicima pa pomazu oko djeteta da ne moraju sincici pa se takvi mamini sinovi skontaju-sta cu ja raditi kad se njih dvije otimaju, i ispare se, a svekrve se podmecu

takav je npr moj tetic, moja tetka je strasno napadna i podmece se a redovno svojoj snahi to nabije na nos a tetic prst u uho, al eto funkcionisu-GODINAMA

ili npr od moje kume brat, isto njena mati se podmece, snaha i ona oko djece a on ni prstom da makne,


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 14:29:44   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne bih...al zato što sma ti JA...
svaka žena se uda za svoga muža...živi s anjim i jednostavno tako to ide a u njihovim glavama i treba...
je nešto ne vidim ništa strašno ako žena ima veći teret koji s eodnosi na odgoj djece i staranje o njima ako sa sovim suprugom u svemu funkcioniše...kao takvoga ga prihvata a i on nju...

ne možemo mi iz svoje perspektice prostora koji imamo, gdje živim, s akim il bez koga živimo davati paušalne oscjene jel treba nekoga žaliti ili ne....

baš mi to smješno...
moja organizacija prostora i života razlikuje s edo neke tamo žene...
mi imamo svoju podjelu poslova u mnogim stavrima...sasvim logično jer smao tako možemo stići...
a znam da mnogo ljudi nema obavze koje mi imamo uopšte u svom životu...

ja ne kosim travu...a neko trave uopšte nema...
sad bih ja trebala muža koji je pokosilo 3 dunuma zemlje nedeljom zajahat da sebi opegla košulje jer sma ja sipeglala svoje i dječije jer je tome vakat bio za peglat...
user posted image

sasvim je logično ako nešto hoće obuzć a nije ispeglano neće mene zvat, uzme i ispegla...
al ako tada tušira oboje djece ja ću mu i tada to uraditi...

sve je to kako s eporeda...
i kolike su obveze...
neko ne pegla uopššte, neko kuću usisava mjesečno, neko nema ni cvijeta ni drveta za brinut o njemu...
nekome muž radi od jutra do maraka a žena je kući...koliko god kuća bila teška više je u njoj logično organizirat će sebe da kad on dođe imaju vrijeme da ga zajedno porvedu...

sve to ovisi...
jedno su želje a drugo mogućnosti...
dfan traje 24 sata a ne 48...u isto vrijeme mnogi jdejlovat moramouser posted image


potpisujem od a do zuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 15:02:26   
veeseelaa
ja sam primjetila da tamo gdje muzevi ne ucestvuju da su to obicno brakovi u zajednicama i da njegova majka ulijece "umjesto njega", sta hocu reci, dosta svekrva prave "usluge" svojim sincicima pa pomazu oko djeteta da ne moraju sincici pa se takvi mamini sinovi skontaju-sta cu ja raditi kad se njih dvije otimaju, i ispare se, a svekrve se podmecu


možda ima i toga negdje al ja znam da ima muževa čije majke ne pomažu njihovim suprugama a oni skroz minimalno pomažu odnosno deveraju oko djece i oko kućanskih poslova
ja pričam o onim parovima gdje npr oboje rade i imaju slične dnevne obaveze

ja kakva sam budala kad bi mi mm počeo nešto da se kofrči oko deveranja oko djece lijepo bi mu ostavljala djecu i često zduhnula da malo otpušem a baja nek se snadje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
16.7.2012 15:18:50   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: bejbibi

pa da ,to i ja kazem...kako ko poreda stvari......evo sad kad mm radi ,ustaje u 3.30..dosje u 5 ..sad treba i oko djeteta nesto da radi sto meni nije prob al eto ja sad trebam njega namjerno nesto zamolit cisto da bude da on radi....ne treba vala...imam razumjevanja da covjek po citav dan radi i da umoran dodje...al on opet ovisno od situacije uradi nesto,promijeni pelenu ,ljulja i sl....al hocu da kazem da sve kako se dogovori bracnii par tako ce funkcionisat....




slazem se s tobom i hanady.


moj ne ustaje tako rano user posted image ali isto tako dodje s posla umoran i prihvati se djece zajedno samnom. to obicno bude igra neka. malo se pozele user posted image onda on ode da malo prilegne a ja budem s djecom u dnevnoj sobi ili napolju pa poslije opet oboje budemo s djecom.
ja sam sada na porodiljnom i obavljam vise kucanskih poslova od njega ali oko djece sve zajedno radimo. kad se vratim na posao, podijelit cemo i kucanske poslove na drugaciji nacin

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
17.7.2012 11:57:11   
mishkica
Pozdrav svima, ova tema vam je odlicna..Kod mene muz ucestvuje onoliko koliko mu slobodno vrijeme dopusta..Bas kao sto rece Hanady, niti svi imamo iste obaveze, niti se mozemo isto organizovati..Mm ide na posao ujutro u 6 jedan dan, drugi dan uvece u 6 i radi do 7, ali zbog daljine dodje kuci oko 8 ipo navece kad je dnevna, a sljedeci dan ujutro u 8 ipo kad je nocna..Nocne smjene su njegov problem, uvijek dodje nenaspavan, izmoren, i naravno legne spavati, tako da sam vecinom ja sama oko djeteta, a kad je slobodan, uskace u svemu, npr. imamo puno povrca u basti, treba oko toga raditi, puna avlija cvijeca, kuca u izgradnji, doduse, sad je skoro gotovo, normalno da je on oko toga bio zauzet, i ja sam vodila brigu oko djeteta, kuce i ponesto bi i u vrtu radila kada malena pajki, sve je kako se ko organizira.Niti moji ni njegovi ne pomazu, jedino nekad kad je se pozele ostavimo je na 2-3 sata i mi ili negdje malo izadjemo, ili ostanemo u kuci u tisini..I to ovako super funkcionirauser posted image user posted image Sve je nekako stvar dogovora i dobre organizacije..ali da jedno vazda lunja i odmara, drugo da i dijete i kucu i oko kuce, to mi je bezveze, svako sebi poslozi kako smatra da je najboljeuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obaveza...
17.7.2012 18:00:43   
Galicia
A zamislite da neko pita jednog tatu koliko mu supruga pomaze oko djeteta, tj majka djeteta? user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *