|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci
19.7.2012 22:40:43   
palma
Lijep pozdrav svima..Eh evo da se i ja prijavim na ovoj temi, duže vremena hoću ali još ne mogu da vjerujem da sam nakon 9 godina trudna, prvi ivf i blizanci...još sam u čudu..
Trudnoća 14+5, bila danas na kontroli, sve je ok, samo se na kraj malo zabrinuh kaže dokor da je jedan puno živahniji i ima više prostora pa se zabrinuh da nije neki problem, mada mi on kaže ne brini i ovaj je vitalan samo što miruje, obzirom da vi imate više iskustva, šta bi to trebalo da znači??? Blago se onima koje su već dogurale pred sami porod, uh valja to dočekatiuser posted image ...

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Blizanci
20.7.2012 0:14:55   
enića
user posted image user posted image user posted image godina je plodna, nema štauser posted image dobro došla, svako ce zauzeti svoj prostor, ne brini, kod mene je lijevi bio vise aktivniji od desnog, bitno je da se skupa razvijaju, čuvaj se i uživaj :)

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Blizanci
20.7.2012 8:33:11   
juli2012
user posted image  čestitam palma, baš mi je drago.....sad se čuvaj i uživaj......slažem se sa enićom....mislim da je ok da je jedan živahniji od drugog.....joj zamisli koji bi to dernek bio da su obje bebe isto živahne....auuu što bi to nama mamama veselo bilo hahahah...ovako jedna beba smiruje drugu i obratno hahaha. A i težina će doći na svoje, ne brini

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Blizanci
20.7.2012 9:24:36   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: mama mostar

ma bice to sve ok,nikad oni ne mogu tacno procjeniti tezinu beba,evo recimo mojoj sestri u 32tj. za bebu su rekli da je 1500g. tezine-ujutro a popodne rodila curicu 2020g.(malo komplikacije imala zbog plodne vode pa ranije rodila),tako da se ne trebas brinuti previse.A kilauser posted image ....e vala dosta si i hodala,vrijeme je za mir!hahahhahaa!!!user posted image   Ja sam usla u 32 tj,i dobila sam 20kg. isto tako pupa ko rondoooo  hahhahaha....da mi je znati kako ce li se ova koza vratiti ...hmm....user posted image


olaksala si mi muke. danas je vec novi dan i nova nafaka. kada nosim pojas, i ne boli me kila toliko, dobro je hvala bogu.
ma jesam hodala, ali da mi je jos neke stvarcice obaviti, pa bi ja primirila. :)
a za kozu, ma vratice se sve na svoje. meni je stomak i u prvoj trudnoci bio ogroman, pa se vratio da su mi se vidjele plocice user posted image ja sam se mazala i nosila steznik jedno pola godine :) eto... za sve postoji rjesenje :P

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu mama mostar)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Blizanci
20.7.2012 9:33:16   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: palma

Lijep pozdrav svima..Eh evo da se i ja prijavim na ovoj temi, duže vremena hoću ali još ne mogu da vjerujem da sam nakon 9 godina trudna, prvi ivf i blizanci...još sam u čudu..
Trudnoća 14+5, bila danas na kontroli, sve je ok, samo se na kraj malo zabrinuh kaže dokor da je jedan puno živahniji i ima više prostora pa se zabrinuh da nije neki problem, mada mi on kaže ne brini i ovaj je vitalan samo što miruje, obzirom da vi imate više iskustva, šta bi to trebalo da znači??? Blago se onima koje su već dogurale pred sami porod, uh valja to dočekatiuser posted image ...


cestitke i od mene...
sada se malo cuvaj dok ne izades iz kriticnog perioda :) sasvim normalno je da ne mogu oba biti zivahna bas kada ih on gleda. mozda se taj "usporeni" stidi slikanja hahhahahahah salim se malo. kod mene su oba zivahna, pa kad pocnu da se svadjaju negdje gdje ima dosta ljudi, bas mi bude nezgodno, jer mi se stomak ili podijeli na dva dijela ili ode negdje kroz do ledja.
blizanci su cudo. a sve je to dragi Bog predvidio. i prostor i zastitu za obe bebe... ne trebamo se sekirati, ali znam da nekad dodje crni trenutak i razmisljas o glupostima raznoraznim. meni je takav dan bio jucer, a danas sam kao pticica....
zelim ti ugodnu trudnocu, bez sekiracije, komplikacija itd. pusa iz sarajeva

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Blizanci
20.7.2012 15:31:12   
mama mostar
Palma cestitam i sve najbolje zelim od user posted image  !!!!! Ne brini za tu aktivnost malenih,kod mene je od samog pocetka jedna curica bila mirnija a druga zivahnija,bice da su to njihovi karakteri,ne voli svaka beba skakati,voli vise pajkiti! hahahaha!!! Uglavnom to je sasvim normalno,ja sam u 32tj.+ 4 i jos uvijek je tako,a sve je sasvim u redu!!! pusaaaaa  user posted image

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Blizanci
20.7.2012 22:39:29   
palma
Oh hvala na odgovorima, nadam se da ću i ja ako Bog da dočekati toliko tjedana kao vi, to mi je trenutno nezamislivouser posted image ...
Bit ću malo dosadna ali me sad svašta zanima kod mene je trudnoća znači tri i po mjeseca ali ja još nisam dobila ni jednu kilu, znači kilaža ista, je li to normalno, doktor mi ništa ne reče, stomak raste a kilograma nigdje, jeste da nemam apetit, možda zbog ove vručine...???'

(odgovor članu mama mostar)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Blizanci
20.7.2012 23:17:07   
mama mostar
Draga moja jesti moras,ipak sad vise moras na bebice misliti pa onda i silom jesti,nesto lagano a hranjivo.user posted image  Ne znam,ja sam iz pocetka do 5mj. dobila 4kg. sve ukupno,pa vjerovatno ces i ti sad lagano.Nemoj se brinuti toliko,uzivaj kad si toliko cekala jer vidjet ces kako je to divan osjecaj,znam i razumijem zabrinutost,al pokusaj biti pozitivna jer to puno znaci i tebi a i bebicama!!!!!user posted image user posted image  To je sto ti ja mogu reci,a slobodno bombardiraj pitanjima,mi smo tu!

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Blizanci
21.7.2012 8:26:10   
AminaZana
mislim da su tvoja briga i raznorazna pitanja sasvim normalna pojava.
ja kada sam saznala da nosim blizance sam toliko pocela da pazim na sve (da ne norim nista tesko, da jedem raznorazno voce i povrce, iskljucila totalno fast food itd) dok se nisam navikla na tu situaciju. a druga mi je trudnoca. sada se najnormalnije ponasam, jedem sto mi se jede i radim sto se meni radi, nemam mira uopste.
naravno da ces docekati toliko sedmica, razmisljaj pozitivno i ne zamaraj se previse. to sto nisi pocela da se debljas je normalo, jer ti je prva trudnoca, ja sa kcerkicom nisam do 4tog mjeseca imala ni stomacica, udebljala se samo 2kg, ali kada sam se onda pocela debljati, bila sam kao burence :)

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Blizanci
22.7.2012 20:11:23   
palma
Evo mene opet. Svaki dan po jedno pitanje da niste rahatuser posted image . Zanima me uzimate li vi kakve tablete - vitamine? Meni dr ništa ne reče pa rekoh da li mogu kupiti nešto na svoju ruku?
I uopšte nemam apetit da li je to normalno, jednostavno ništa ne bih jela?
Također sam danas i povraćala a do sada nisam imala nikakve simtome trudnoće, pa me zanima da nije kasno za to povračanje, zar to nije na početku trudnoće ili sam se samo prehladila?
Brine me što ne mogu da jedem ionako se ne debljam nikako:

Uh ovo nije jedno pitanje nego više njih ali vi ste vrijedne pa očekujem odggovore a i rekle ste da smijem sve pitati pa makar pitanja bila i glupauser posted image ...

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Blizanci
23.7.2012 11:07:47   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: palma

Evo mene opet. Svaki dan po jedno pitanje da niste rahatuser posted image . Zanima me uzimate li vi kakve tablete - vitamine? Meni dr ništa ne reče pa rekoh da li mogu kupiti nešto na svoju ruku?
I uopšte nemam apetit da li je to normalno, jednostavno ništa ne bih jela?
Također sam danas i povraćala a do sada nisam imala nikakve simtome trudnoće, pa me zanima da nije kasno za to povračanje, zar to nije na početku trudnoće ili sam se samo prehladila?
Brine me što ne mogu da jedem ionako se ne debljam nikako:

Uh ovo nije jedno pitanje nego više njih ali vi ste vrijedne pa očekujem odggovore a i rekle ste da smijem sve pitati pa makar pitanja bila i glupauser posted image ...


ne znam sto ti doktor nije propisao neke lijekove. na svoju ruku mozes u apoteci potraziti HIPP Nahrungserganzung (nadopuna prehrani za trudnice). to ti nece skoditi uopste, a u tecnom je stanju i sadrzi puno vitamina.
kada ti se javlja povracanje? ja sam imala mucnine sve dok nisam presla 5 mjeseci, ali jedino kada sam gladna ili kiada mi se nesto gadi, pogotovo neki miris, a sa kcerkom kada sam bila trudna nisam imala mucnine uopste. sve je to individualno.

imam ja jedan prijedlog za tebe. najbolje je da napravis spisak pitanja doktoru, tako da nista ne zaboravis i da dobijes i od njega potvrdu sta i kako raditi, ipak je on zavrsio skolu, a mi pisemo iz iskustva.

ja npr od pocetka trudnoce pijem taj Hippov sokic, pijem Utrogestan tablete i magnezij+kalcij, a prva 3 mjeseca sam uzimala i folacin. dok moja prijateljica pije samo Prenatal tablete... sve je individualno od doktora do doktora i od trudnice do trudnice.

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Blizanci
23.7.2012 13:09:58   
enića
-salazem se sa Aminom, pitaj dr, a trebao ti je dati folacin, on je neophodan u prvom tromjesecju. P.S. Ja sam malko nasekirana, ova jedna poznanica je rodila jucer blizanke, premda joj je termin bio 3. septembra- panika me hvata...., muž mi treba doci tek u subotu sa sluzbenog putovanja pa tek onda pripreme, bojim se da i mene ne bi to sve preduhitrilooooo,

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Blizanci
23.7.2012 13:11:04   
enića
i da, što je bitno, bebice su hvala Bogu dobro:)

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Blizanci
23.7.2012 17:22:17   
palma
Pila sam ja folacin dva mjeseca prije trudnoće i prva tri mjeseca, sada mi dr propisao željezo jer sam malo anemična...ali eto nekima propišu ovaj prenetal pa čula sam da on ne može škoditi da se može piti i na svoju ruku.

Da li je sve u kolegice ok sa bebicama? A nećeš vala i ti baš ko ona završiti, ništa mi draže vidjeti da je sa bebama sve ok..ja sam mirna samo prvi dan kad dodjem sa UZ i onda odmah briga, ali valjda se vremenom opustim...

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Blizanci
23.7.2012 17:47:32   
enića
-Hvala Bogu curice su njene dobro, nalaze se na odjelu za nedonoščad, ali imaju vec kilažu, nadam se da ce joj sve proci kako treba i da ce brzo biti uz nju. Ma kad je propisano da dođu, nema druge, samo da bude sve OK. Koja si ti sad sedmica, Palma? Mislim da ce ti na slijedecem pregledu dati natal complex ili prenatal, isto je.

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Blizanci
23.7.2012 20:21:16   
palma
Meni je 15 punih sedmica tačnije 15+2...nisam ni blizu vas, ali ako Bog da bit ću...Jedva čekam da ih mognem osjetiti, tako sam nestrpljiva, baš mi sporo prolazi vrijeme...

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Blizanci
23.7.2012 21:51:11   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: enića

-salazem se sa Aminom, pitaj dr, a trebao ti je dati folacin, on je neophodan u prvom tromjesecju. P.S. Ja sam malko nasekirana, ova jedna poznanica je rodila jucer blizanke, premda joj je termin bio 3. septembra- panika me hvata...., muž mi treba doci tek u subotu sa sluzbenog putovanja pa tek onda pripreme, bojim se da i mene ne bi to sve preduhitrilooooo,


ma nece, samo miruj sto vise. san ti je najpotrebniji. ja po cijeli dan se izlezavam sa svojom princezom. odemo u setnju ujutro, pa drijemanje, rucak itd i navecer malo odemo prosetati sa tatom.
moras sada malo biti mirnija :) meni je doktorica rekla da moram dogurati do septembra...

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Blizanci
23.7.2012 21:54:53   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: palma

Meni je 15 punih sedmica tačnije 15+2...nisam ni blizu vas, ali ako Bog da bit ću...Jedva čekam da ih mognem osjetiti, tako sam nestrpljiva, baš mi sporo prolazi vrijeme...


i ja sam jedva cekala da se pocnu mrdati, a sada kada pocnu da me lupaju otamo, znam se i umokriti u gacice, mozes to zamisliti... veliki su, i snazni.
hvala Bogu da su nam sve bebice zdrave i napredne, a kad god pozele da doju na svijet, bujrum. za cas se dokcek pripremi. makar to nije tesko...

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Blizanci
28.7.2012 13:46:58   
palma
Pa gdje ste vi žene, nigdje nikog da se javi na ovoj temi, zanima me koliko ste često išle i idete na kontrole, mislim da se češće ide kada trudnoća odmakne, ja bih išla svaki dan najrađe, zezala sam mm da mi kupi jedan UZ da imam kod kuće pa da ih mogu gledati svaki danuser posted image ...

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Blizanci
28.7.2012 15:26:03   
AminaZana
hahaha i moj muz je sam to predlozio user posted image

ja sam isla do proslog pregleda svaki mjesec, a sada me je narucila za 15 dana, dakle idem ih viriti ponovo u cetvrtak aBd...

jesi li pocela piti Magnezij?

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Blizanci
28.7.2012 16:39:11   
enića
-evo mene, čekam svoga dragog da dođe, nismo se vidjeli 15 dana :) sta li će biti :))) user posted image user posted image sad cemo ako Bog da u akciju, krečenje i pripremanje sobice za dečkeuser posted image ja sam išla svaki mjesec na pregled, a sad u srijedu ponovo idem u 17h :) jedva čekam. Dečki su mi aktivni, stalno nešto izvode, neku noć je bila velika utakmicauser posted image user posted image ovih 15 dana smo pravo odmorili, dobro nam je došlo i kratko zahlađenje, nismo imali oticanje nogu, ali evo danas opet buhtlice rastu:) sinoc me grč ponovo probudio bez obzira na Mg. Sinoc sam sanjala ovog lijevog kako mi pruza ručicu, aj, divote, jedva čekam, ako Bog da, da ih vidim :) pusa iz Bišća user posted image

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Blizanci
28.7.2012 16:47:17   
palma
Uh ma ja idem češće, do sada sam svake tri sedmice, prošli put me dr naruči za 5 ma kakvi rekoh ne mogu ja toliko izdržati nema šanse user posted image , kaže on pa dođi ti onda za dvije pa za tri i ja ću tako...valjda se kasnije malo opustim, pijem ja onaj šumeći magnezije 300 ako je to taj...

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Blizanci
28.7.2012 16:56:37   
palma
Ah još nešto meni je danas hvala Bogu 16 punih sedmica, slijedeće sedmice ću aBd na kontrolu da li će se tada vidjeti spol, mislim meni nakon toliko godina čekanja je to sasvim nebitno ali eto zanima me, više je u pitanju radoznalost i kad ste vi osjetile pokrete beba, ja sam čitala o tome ali eto vaša iskustva??

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Blizanci
28.7.2012 20:41:23   
enića
-pa ako ti je prva trudnoca, tesko ces raspoznati to micanje kao i ja, ali ako obratis paznju od slijedece sedmice, mozes ih osjetiti kao blago škakiljanje, ja sam prvi pravi udarac dobila u 20. sedmici, suze su mi potekle od radosti, neopisivoooouser posted image

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Blizanci
29.7.2012 9:44:28   
mama mostar
Joj,kad se sjetim tog iscekivanja da se jave prvi put user posted image ..... ja sam sama sebi umisljala i ranije nego sto su se javile,valjda od nestrpljenja kad ce!!!! hahhaha!!! Moje kiflice su se javile u 16 tj.,iako je to bilo blago skakljanje,bilo je neopisivo! Sto se tice kontrola,do sad sam isla svaki mjesec sad nakon 20 dana,a radila sam nalaze i pokazali su mi bjelancevine u mokraci i nisam sretna...s obzirom da sam imala preklamsiju u 1. trudnoci i otkazivanje bubrega...nije mi drago...user posted image ....moram opet raditi nalaze iduci tjedan i kod Dr. Mislim da ce me otpremiti u bolnicu do poroda za svaki slucaj,al sto se mora nije tesko,samo da mi moje ljubavi budu dobro,mame svakako sve izdrze user posted image

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *