|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:35:21   
hanabanana
Pogledaj moj post iznad.
Moje dijete jede sve, a opet je skoro nagurala na 16 kg.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:37:46   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Vjerujem ti, pa zato i kažem :)


eh ti mi kažeš a sve si poredala user posted image , ja takodje volim da planiram, da znam gdje i kud, ne volim iznenadjena, pa poslije da ne znam kud ću i kako
trudim se osigurati sve najbolje za svoje dijete, naravno mojim metodama..... ja sam temperametna i veliki planer, nadam se da neću zglajzati


Ne kontam!

I ja sam planer, i to je u neka doba postaje problem, jer priličan broj dešavanja ne ovisi o meni.

Helem anđelo - nadam se da će učiteljica prihvatiti tvoju sugestiju, i da više neće imati ovakvih ispada.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:38:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

anđelo idem OT al kako to da tvoj sin ima samo 17 kg?user posted image
malo sam iznenadjena.....user posted image
predlažem da uvedete med i ostale vitaminčiće
ta moja malena ima 3,5 godina i ima 20 kg......


To je do građe dijeteta, genetike i ko zna čega sve ne.
Moja S. ima 4,5 godine i neki dan je došla do čarobne brojke 16 na vagi.
U njenoj dobi H. je imala 20 - barem.
S. jede sve, zdravo je dijete, jednostavno je takva.
Biu sretna ako do kole dodjemo do 18 kg.


user posted image

ne znam šta reći, ja bi npr voljela da je moja Ajša debeljuškastija....
ima vremena da bude u liniji user posted image
nije ni moja A neka izjelica al eto nije mršava
ono što ja zacrtam to mora pojesti

anđelo bitno je da je on zdrav dječak, nemoj se toliko brinuti, doći će kilaža s vremenom
možda je dječak i malo niži, moja A je povisoka , pa je normalno da ima i više kg

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:41:38   
hanabanana
Ja nikad nisam tjerala da jedu, to prepuštam njima.
Ali nikad nisam ni imala problema sa jelom.
Moja djeca jedu sve.
Od leće, do kupusa, kelja, graha, repe, do mesa, paste, lazanja, krompira, riže.
S. je od rodjenja takva. Žilava, energična i zaigrana.
H. za razliku od nje ima 8 godina i koji mjesec i 32 kg.
Dvoje djece, dvije priče.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:43:20   
veeseelaa
Ne kontam!

I ja sam planer, i to je u neka doba postaje problem, jer priličan broj dešavanja ne ovisi o meni.


mislim na školovanje tvog djeteta, izabrala si učiteljicu za koju si ocijenila da ispunjava odredjene uvjete tebi bitne
naravno da ima stvari na koje se ne može uticati al ono čemu težiš i  sudbina idu u paketu nekako.... uglavnom..........

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:43:29   
Anoniman
Andjelo, ako ti je dijete zdravo, sto se opterecujes kg. Kg nisu mjerilo zdravlja, tj. i jesu. Pretilost znaci bolest.
A ako zelis da bude deblje imas instant ruckove. Brza hrana i co. Naruckaj ga koji put hamburgerom, vidjeces ti kako se za cas udebljauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 381
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:44:59   
veeseelaa
Dvoje djece, dvije priče.


ma ja, sva djeca su različita
ja moju A da pustim ona ne bi jela imam osjećaj cijeli dan, iz tog valjda ide to odredjivanje količine hrane koje treba unijeti user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:46:15   
shpagica

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Vjerujem ti, pa zato i kažem :)


eh ti mi kažeš a sve si poredala user posted image , ja takodje volim da planiram, da znam gdje i kud, ne volim iznenadjena, pa poslije da ne znam kud ću i kako
trudim se osigurati sve najbolje za svoje dijete, naravno mojim metodama..... ja sam temperametna i veliki planer, nadam se da neću zglajzati


Ne kontam!

I ja sam planer, i to je u neka doba postaje problem, jer priličan broj dešavanja ne ovisi o meni.

Helem anđelo - nadam se da će učiteljica prihvatiti tvoju sugestiju, i da više neće imati ovakvih ispada.




Nije to bio ispad, to je bila odgojna taktika (prepreprestrasna) i ja ne bih voljela da mi takva osoba uci dijete.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:47:11   
shpagica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"




Mene ne zanima šta je škola po definiciji, ja sam govorila o svom stavu.
Hoću reći da ja ne dopuštam da mi škola odgaja djecu, za to sam ja tu.
MOžda ima djeca koju treba škola odgajati, ali moju ne treba.


Ovo vjerovatno ima veze sa skolom i profesorima koje si ti imala u svom zivotu. Ja se mogu pohvaliti sa uciteljicama, nastavnicama i profesoricama koje su me kroz cijelo skolovanje naucile mnogo cemu nevezanom za predmet koji su predavale i 1000000 stvari pamtim i dan danas jer su nam te osobe zaista primjer i autoritet u smislu da vjerujemo i priznajemo da znaju vise od nas i da su tu da nas uce. Mene su moje uciteljice i profesorice ucile i toplini i ljubavi i prijateljstvu i bontonu u najsirem smislu te rijeci! Skola ne smije biti suhoparno 2+2=4!
I ne mislim da sam ja najpametnija i jedina dovoljna za odgoj svoje djece. Hvala svakom ko ucestvuje u odgoju svojim primjerom, kako nanama i dedama, rodbini i prijateljima, tako i uciteljici!


može da bude a i ne mora
imaš učitelja i prof nekulturnih user posted image user posted image



naravno, pa ova o kojoj pricamo je ocigledno takva, ali ja ne bih pristala na takvu :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:48:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

eldinky u
pravu si ,mene moje jest...

ukratko ,bila je zatečena našim dolaskom. Bila je prijatna i susretljiva, rekla samo joj da je i ona majka i da se postaviu u istu situaciju (empatija) sa djetetom koje ima 17 kg. Odnejla sam joj 2 paketa salveta u plavom i roza dezenu (za oba pola učenika) i da u slučaju da neko nema salvetu u razredu da slobodno uzmu ali da djeca jedu.
Imrana smo poslije zvali i rekla mu je da mora da jede da bi rastao i da bi mogao da uči.
Kada sam rekla da se boji nje, rekla je da nema potrebe da se boji i ako se boji da ima drugih učiteljica i učitelja. ja sam na to rekla da nema potrebe da mjenja sredinu u koju se uklopio i da ostaje gdje jeste. Htjela sam prvo sa njom obaviti razgovor da ne idem "grlom u jagode". Dogovorili smo se na kraju da radimo u interesu djeteta zajedno.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:48:57   
shpagica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Anđelo, drago mi je što si ti zadovoljna dogovorom sa učiteljicom.


ja nisam zadovoljna user posted image user posted image



user posted image nisam ni ja, ali nema veze...zao mi ko sve radi u toj prekrasnoj profesiji user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:49:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Andjelo, ako ti je dijete zdravo, sto se opterecujes kg. Kg nisu mjerilo zdravlja, tj. i jesu. Pretilost znaci bolest.
A ako zelis da bude deblje imas instant ruckove. Brza hrana i co. Naruckaj ga koji put hamburgerom, vidjeces ti kako se za cas udebljauser posted image


aj pa ne govorimo o pretilosti user posted image  nego o nekim normalnim kilogramima za dob djeteta
iako moja A ima 20 kg nije debela, ona je visoka, nije zdepasta i bumbasta user posted image  takvo što mi se ne dopada, mislim glava djetetu proporcija ko u babe, Bože mi oprostiuser posted image
a za brzu hranu, pa niko ne hrani dijete istom svakodnevno al nekad se u MC treba otići
bitno je da dijete ima 3 obroka, da jede domaću i zdravu hranu, kvalitetne sokiće i med, razno voće i povrće a jednom u 10 dana nikoga neće ubiti jedan hamburger
mene je fasicnirala ishrana u vrtiću moje malene, fokusirana na povrće i to domaće

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:50:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Andjelo, ako ti je dijete zdravo, sto se opterecujes kg. Kg nisu mjerilo zdravlja, tj. i jesu. Pretilost znaci bolest.
A ako zelis da bude deblje imas instant ruckove. Brza hrana i co. Naruckaj ga koji put hamburgerom, vidjeces ti kako se za cas udebljauser posted image


aj pa ne govorimo o pretilosti user posted image  nego o nekim normalnim kilogramima za dob djeteta
iako moja A ima 20 kg nije debela, ona je visoka, nije zdepasta i bumbasta user posted image  takvo što mi se ne dopada, mislim glava djetetu proporcija ko u babe, Bože mi oprostiuser posted image
a za brzu hranu, pa niko ne hrani dijete istom svakodnevno al nekad se u MC treba otići
bitno je da dijete ima 3 obroka, da jede domaću i zdravu hranu, kvalitetne sokiće i med, razno voće i povrće a jednom u 10 dana nikoga neće ubiti jedan hamburger
mene je fasicnirala ishrana u vrtiću moje malene, fokusirana na povrće i to domaće

Znala sam da ces se ti pronaciuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 388
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:51:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja nikad nisam tjerala da jedu, to prepuštam njima.
Ali nikad nisam ni imala problema sa jelom.
Moja djeca jedu sve.
Od leće, do kupusa, kelja, graha, repe, do mesa, paste, lazanja, krompira, riže.
S. je od rodjenja takva. Žilava, energična i zaigrana.
H. za razliku od nje ima 8 godina i koji mjesec i 32 kg.
Dvoje djece, dvije priče.


naguraće ona do prvog razreda ''nešta'' i moja je H...
jučer sam nonašalantno rekla doktorici jna školskom dipsanzeru koju orvi put srećem , koja pita kako ona jede...
''doktorice ne mjerite njen fizički izgled njenim jelom ni kvalitetom ni kvantitetom nećete nidgje stići''user posted image
jer moja H jede i više od mlađe...
al džaba glista glistauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:51:38   
veeseelaa
zao mi ko sve radi u toj prekrasnoj profesiji


mah ja znam masu ućitelja i profesora, neki su Bgm poprilično maniti, ne znam koga oni uopće podučavaju
treba širom otvoriti oči pri odabiru škole i učiteljice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:52:25   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: anđelo

razgovarali smo ,sve smo objasnili ,ja uglavnomuser posted image

učiteljica se slaže samnom

i radićemo samo ono što je u interesu djeteta

tako i jest najbolje,barem za tvoje dijete,da si kojim slučajem reagovala oštrije moglo je biti i kontraproduktivno,mada mi roditelji kada su djeca u pitanju znamo da reagujemo burno.ipak je bolje što si išla smireno,svaka častuser posted image

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:53:12   
Blue rose RR
Jamo razlaz s ove teme i sa hranom (sad mi se jede šta iz MC-a)user posted image
Pahuljio, Pahuljo :)))

Vratite se učiteljima...


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:55:40   
veeseelaa
Znala sam da ces se ti pronaci


ah ne, nego ja sam pisala o kilaži djeci, pa zato se i javih user posted image
inače kao što rekoh ima normalna kilaža, neuhranjenost i pretilost
neuhranjenost i pretilosti osobe svakako će se odraziti na imunitet iste, o tome treba voditi računa
a ako dr kaže da je sve ok, ako je dijete zdravo i nema nikakvih smetnji onda  ok, nema razloga za uzbunu

< Poruku je uredio veeseelaa -- 6.11.2012 13:56:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 13:59:27   
anđelo
on jede meso skoro svaki dan....

mrkvu kad vidi odmah mu se povraća,a nije ljubitelj ni ostalog povrća ,voće pije samo sok koji mu iscjedim

eh sad ima slab imunitet,malo,malo pa bolestan....to meni da je ispravit.

da rekla sam joj da ta njena pedagoška metoda očigledno nije funkcionalna pa smo mi kupili salvetice za cijeli razred

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:01:32   
veeseelaa
eh sad ima slab imunitet,malo,malo pa bolestan....to meni da je ispravit.


eh pa zato sam i reagirala
nadam se da ne zamjeraš ?

nije dobro neuhranjenost kao ni pretilost, pusti Pahulju
ja bi poduzela odredjene korake, šta kaže dr?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:01:45   
Anoniman
Vesela, nezdrava ishrana ce se ocitovati kad tad. Nemas pojma kako sva ta hrana utice na krvne sudove i organizam opcenito. No svako zna najboljeuser posted image tj. barem misli da zna...a vrijeme ce pokazati svoje.


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 6.11.2012 14:08:15 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 396
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:02:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

on jede meso skoro svaki dan....

mrkvu kad vidi odmah mu se povraća,a nije ljubitelj ni ostalog povrća ,voće pije samo sok koji mu iscjedim

eh sad ima slab imunitet,malo,malo pa bolestan....to meni da je ispravit.

da rekla sam joj da ta njena pedagoška metoda očigledno nije funkcionalna pa smo mi kupili salvetice za cijeli razred

user posted image
baš si je sputila...
mogu mislit kad je vidjela salveteuser posted image

i neka si...
ovo je put u kome ne treba odmah hrliti direktoru, miniustarvu...al njoj dati do znanja da se tebi kao roditelju ne odpada...
pa bože moj ako neke druge situacije pokažu da tvome djetetu ta učiteljica nije najbolji izbor...možda će pormjena okruženja biti plus za njega...to ne možeš znati napamet...svakako je logičnije da će on biti radosniji u okruženju koje je njemu pododbnije gdje nema strahova od kazni koje se porvode na ovaj način....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:03:50   
minja_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.



Ja se uvijek sjetim prof. Enesa Karića, jednom je rekao, u školi mi nastavnici treba da naučimo dijete kako se pravi sona kiselina, roditelj je taj koji treba da nauči dijete da je na baci prijatelju u lice.

I ja od škole očekujem da obrazuje, a od sebe da odgajam.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:05:35   
veeseelaa
pa naravno, ja sam rekla da je najbitnije da se dijete hrani zdravouser posted image  zar nisam?
apsolutno se slažem, a problemi sa krvnim sudovima mogu biti i nasljedni



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 14:12:20   
anđelo

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

eh sad ima slab imunitet,malo,malo pa bolestan....to meni da je ispravit.


eh pa zato sam i reagirala
nadam se da ne zamjeraš ?

nije dobro neuhranjenost kao ni pretilost, pusti Pahulju
ja bi poduzela odredjene korake, šta kaže dr?


vesela sunce moje ne zamjeram ,samo savjetuj, al ja sam sve probala...kad ga tjeram da jede ,nekim diplomatskim putem,obećanjima poklonima njemu kad je pun želudac on ne može dalje i gotovo ,počne povraćat i ja ga onda pustim

čitala sam dosta i sa onog bloga istine i zablude o hrani,tu kaže se da životinjska masnoća nije opasna već šećer i hljeb

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *