|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.2.2010 22:23:36   
Lalana
muby ja sam vise od 3 puta preko kane stavljala farbu i uvijek mi je odlicno uspjevalo, zadnji put prije pola godine i farbam se iako sam dojilja sad ne znam koliko sam za to upravu.
A stavljala sam i preko farbe kanu a kao sto rekoh i obrnuto i sve se primalo po PS

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Savjeti za farbanje kose
17.2.2010 8:42:43   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: Mirkica

farbanje u trudnoci jel to bas tolikos tetno, mislim zanm da je stetno ali ja stavrno izgledam aman ja sam svijetla a farbam se uvijek u tamnu boju kose i to sada izgleda ko da sma osjedila hahahahah ali nekako me bas starh se farbati.


Mirkice, mogu ti reci ono sto sam cula od nekoliko frizera, da su to bapske price - niti jedan od ovih frizera nije nikad cuo da je to stetno, na bilo kojem  kursu ili u skoli (ukljucujuci i ove sto su vani zavrsili i radili), pa eto user posted image


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Savjeti za farbanje kose
17.2.2010 9:17:35   
muby
IZVORNA PORUKA: Lalana

muby ja sam vise od 3 puta preko kane stavljala farbu i uvijek mi je odlicno uspjevalo, zadnji put prije pola godine i farbam se iako sam dojilja sad ne znam koliko sam za to upravu.
A stavljala sam i preko farbe kanu a kao sto rekoh i obrnuto i sve se primalo po PS


Lalana hvala ti na odgovoru. Puno mi je lakse kad znam da cu se moci ofarbati preko kane. Jer ranije sam imala lose iskustvo farbala sam se u crno pa mi nije mogla svjetlija farba preko toga. Ispala sam sarena i osisala sam ekstra dugu kosu na kratko.
A kao sto sam rekla sacekacu malo sa farbanjem dok jos malo izraste.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Savjeti za farbanje kose
25.2.2010 13:01:57   
Ilhana RR
Postovi prebaceni sa teme "Farbanje kose nakon poroda"

IZVORNA PORUKA: Tity

Drage moje novopečene mame,
Porodila sam se prije nekih 20-ak dana, kosu sam prala već nekoliko puta, ali ono što me sad interesuje jeste kada ću je moći ofarbati, nisam ni znala da imam ovoliko sijedihuser posted image user posted image

Hvala za bilo kakvu informaciju user posted image user posted image  



IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam ja sam se ofarbala jedno mjesec i pol poslije poroda i normalno mi je primilo sve,e sad za tebe ne znam jel rano jer sam na par mijesta pročitala da se zbog hormona zna slabije primiti boja ali opet je to individualnouser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Husic10

Ja sam se farbala mozda mjesec nakon poroda, kontam hocu u plavo ,boja je haos bila...nista mi nije primalo..ja mislila haj mozda je do farbe kupim drugu , pa drugu poslje te, dok nisam vise odustala i ofarbam se u smedje samo da pokrije ono sto mi je vec izraslo. Smedja je bolje primila.



IZVORNA PORUKA: fatimica09

Ja ovo prvi put cujemuser posted image ...hajd sto se zene boje farbati dok su trudne...fol stetiuser posted image , ali i poslije poroda....ma to je neki muski sovinista izmislio user posted image



IZVORNA PORUKA: salmy

Ne kontam zasto moras da cekas farbanje?ja sam se cijelu trudnocu farbala najnormalnije (svakih 15 dana),i poslije poroda isto tako.Ne vidim razliku sve je kao prije i poslije poroda.Ne kontam sto trebas da cekasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  



IZVORNA PORUKA: mama Nataša

moja je frizerka meni savjetovala da se nakon poroda ne farbam što duže  mogu jer onda jako kosa počne da ispada ili tako nešto.
Nakon prvog poroda sam se strpila skoro 3 mjeseca ali sam bila 5 godina mlađa i nisam imala ovoliko sijedihuser posted image

sad nisam čekala toliko jer sam izgledala grozno, ne znam kako vi ali ja sam skoro skroz sijedauser posted image
kosa jest

opadala al niš strašno

ja glasam za farbanje po potrebiuser posted image




IZVORNA PORUKA: lilith

ja sam se ofarbala nekih dvadesetak dana poslije poroda(i desetak prije) i nije mi opadala,boja je najnormalnije ispala kao i uvijek



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ofarbala sam se 15-tak dana pred porod, pa onda sigurno 3 mjeseca nakon poroda (ja to radim isključivo kod frizerice, ne bih svoju glavu dala u svoje ruke nipošto user posted image ) jer maleni nije mogao bez mene duže od 1,5-2h. Izrastak je bio fenomenalan, boja je bila zlatno plava na tamno smeđoj kosi user posted image .
Mislim da nema neke velike štete od farbanja, a za slabije efekte ne znam, meni je sve bilo OK.
U prvoj trudnoći mi ginekolog nije preporučivao farbanje zbog isparenja iz boja koje se udišu, ali ta mi je trudnoća bila iznimno rizična, pa sam se čuvala i kopir mašine user posted image



IZVORNA PORUKA: Tity

Hvala na info,

ovo sam i pitala zbog hormona, jer nakon prve trudnoće sam se ofarbala pred porod i onda sam bez problema sačekala neka dva-tri mjeseca, ali sad količina sijedih... sumnjam da ću moći čekati .... user posted image


< Poruku je uredio Ilhana -- 25.2.2010 13:03:16 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Savjeti za farbanje kose
14.3.2010 23:13:06   
Leva
Danas sam se ofarbala Garijerovom farbom bez amonijaka sa brusnicom i mogu vam reci da sam zadovoljna. Nema onog jakog mirisa, kosa ima super sjaj a boja traje do 28 pranja (navodno). Istinitost oe tvrdnje cu moci provjeriti tek u narednom periodu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.3.2010 2:00:24   
Lejla Ka
E super tema, meni jako treba jedan savjet.
Ja sam totalni tokmak za farbanje, odem frizerki i ne petljam s tim. Sad mi je sama frizerka preporučila da kad mi se pramenovi počnu ispirat nabavim odgovarajući kolor-šampon i operem. E ja sve gledala, meni sve izgledaju kao farbe, a među šamponima ne nađoh kolor. Dakle, farbanje za glupaču, kako i gdje da nađem kolor šampon, i kako on u stvari izgleda?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.3.2010 2:10:55   
lely
Ja koliko sam upucena kolor sampon izgleda poput farbe,tako je pakovan.Ja sam bas nedavno cini mi se vidjela u CM-u,ali mislim da ih ima svugdje,tj. gdje ima i farbi za kupiti.Naravno postoje razne,zavisno od proizvodjaca.
Posto sam ja malo*zahrdjala* sa forumom i ne znam kako postaviti sliku evo ti link pa pogledaj (ovdje je palette color sampoo)
klik

a evo jos sam nesto zanimljivo nasla,pa sad ti znaj sta je sat user posted image (procitaj dio vezan za color shampon)

klik



< Poruku je uredio lely -- 15.3.2010 2:17:58 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:20:45   
muby
evo da se javim sa daljim informacijama vezano za moju dilemu dal da stavljam farbu preko kane ili ne

uglavnom izrast je dosao do ruzne faze tako da sam morala nesto uraditi
probala sam ofarbati jedan pramen i to u boju kafe subrina
to je moja prirodna boja kose
rezultat: nista se nije desilo tj. izrast je ofarban ali kako mi je to prirodna boja nema razlike u odnosu na predhodno stanje
ostatak koji je bio obojen kanom je i dalje u istoj boji pa ne znam dal se farba nije primila ili boja koju sam izabrala nema snagu da oboji taj crveni pigment

tako da ipak nastavljam koristiti kanu

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:28:28   
salmy
IZVORNA PORUKA: muby

evo da se javim sa daljim informacijama vezano za moju dilemu dal da stavljam farbu preko kane ili ne

uglavnom izrast je dosao do ruzne faze tako da sam morala nesto uraditi
probala sam ofarbati jedan pramen i to u boju kafe subrina
to je moja prirodna boja kose
rezultat: nista se nije desilo tj. izrast je ofarban ali kako mi je to prirodna boja nema razlike u odnosu na predhodno stanje
ostatak koji je bio obojen kanom je i dalje u istoj boji pa ne znam dal se farba nije primila ili boja koju sam izabrala nema snagu da oboji taj crveni pigment

tako da ipak nastavljam koristiti kanu
Nisam ranije citala tvoj post..obzirom da imam iskustva sa kosom(frizeri snaha i brat),ali knu nemozes prefarbati jer ona ima cudnu boju i tesku za prefarbati! Izrastak ce pokriti svakako jer je tvoja kosa,neznam u koju si se farbala pretpostavljam da je kna crvena.Ja bih ti savjetovala da knu pustis da izraste ili da se osisas,pa tek onda da koristis farbu.Kolor samponi su bezveze jer ne prekriju sjede(znam iz iskustva) bez obzira na reklamu.
crevnu boji je inace jako tesko prefarbati  pogotovo ako imas crvenog pigmenta,a ovdje se radi o kni,a ona je malo teza za prekrit!Pusti da izraste ili je skrati ,osisaj knu!
Nadam se da sam ti barem malo pomogla

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:32:50   
dady
za knu je super neki šampon od koprive,možda čak i onaj najjetiniji jer on je sapira,tako da slobodno možeš probati nako mjesec je ofarbati i biće uspješno!!!frizerka sam tako da ti tvrdim da je moguće!:)))))

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:36:50   
salmy
IZVORNA PORUKA: dady

za knu je super neki šampon od koprive,možda čak i onaj najjetiniji jer on je sapira,tako da slobodno možeš probati nako mjesec je ofarbati i biće uspješno!!!frizerka sam tako da ti tvrdim da je moguće!:)))))
ma joj kna ke stvarno ubleha!!!! ja se sjecam u ratu nemamo farbi a moramo se farbati! uh a samo imali knu! majko mila nema sanse da je se rijesisuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:44:25   
muby
i ja sam skontala da je jedino rjesenje sisanje i pustanje da izraste
posto jos nisam spremna za sisanje opet cu staviti knu da mi kosa na nesto lici
jer izrast mi je ruzan (posto se premisljam vec neko vrijeme kosa mi je izrasla nekih 4-5cm)
eventualno bih mogla jos probati tim samponom od koprive

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 9:48:16   
Lalana
Meni nikako nije jasno zasto ti se ne prima, pisala sam ti na prethodnoj stranici svoje iskustvo, svaki put sam je prefarbala bez problemauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 10:20:25   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: dady

za knu je super neki šampon od koprive,možda čak i onaj najjetiniji jer on je sapira,tako da slobodno možeš probati nako mjesec je ofarbati i biće uspješno!!!frizerka sam tako da ti tvrdim da je moguće!:)))))



Hej dady jel se ovaj sampon moze iskoristiti za skidanje ili ublazavanje obicne crvene boje ( nije kna). Saavjet mi je trazila osoba sa tamno srvenom bojom koje se zeli rjesiti. Posto sam nekad davno bila crvena sjecam se da prakticno dok nije izrasla sve se pojavljivala crvena.  Tako sam joj to jedino mogla i reci a sad vidim ovo ....Pa sad mislim ako moze sprati knu malo da moze icrvenu boju ublaziti toliko da se moze ofarbati u smedju neku.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Savjeti za farbanje kose
24.3.2010 12:23:40   
muby

IZVORNA PORUKA: Lalana

Meni nikako nije jasno zasto ti se ne prima, pisala sam ti na prethodnoj stranici svoje iskustvo, svaki put sam je prefarbala bez problemauser posted image


kao sto sam rekla ne znam dal se nikako ne prima na kanu ili je taj crveni pigment toliko jak da dominira
farbala sam subrina farbom boja kafe i ona je po intenzitetu malo svjetlija od postojece boje kane

e sad moguce da sam isla tamnijom farbom da bi i ta boja kane potamnila ali nije mi to cilj

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Savjeti za farbanje kose
29.3.2010 11:59:20   
DinaD
Cure, mame,
ja sam u sestom mjescu trudnoce,
po prirodi sam prava crnka, ali sam bila zestoka plavusa do odluke za trudnocom.
Ofarbala sam se jednom pred trudnocu i ubila tu plavu boju, nisam se vise farbala...
Sada, nakon sest mjeseci, izgledam kao ..., ma nemozete ni zamisliti kako lose, kao cudoviste.
Poprilican izrastak crne, crne boje, iako sam dugu kosu bas skratila ostatak je smedkast, ridast, sto bi neki rekli.
Moja dilema je da li da se farbam u trudnoci, na upit doktora, rekao mi je, to je bilo prije tri mjeseca, da ne bih trebala bas cesto, ali bez amonijaka, meni to ne znam koliko bi pomoglo.
Sta da radim, ili da ostanem ovako nikakva, sto mi nervozu stvara svaki put kada negdje se spremam.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Savjeti za farbanje kose
29.3.2010 12:22:05   
DM
Pa ima farbe bez amonijakauser posted image user posted image user posted image i ofarbaj se u neku boju sličnu tvojoj prirodnoj boji tako da ti due traje!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DinaD)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Savjeti za farbanje kose
29.3.2010 12:59:32   
Dinkica
Meni je doktorica rekla da se mogu farbati u tamnije boje tj. da samo ne bi smjela stavljati blans u slucaju da hocu svjetlu nijansu. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Savjeti za farbanje kose
8.4.2010 21:25:45   
amela2208
pozdrav i od nas za sve
htjela sam pitati nesto... smijem li se ofarbat to jest stavljati pramenove jer dojim curicu??? Hoce li sta njoj smetati???

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Savjeti za farbanje kose
8.4.2010 21:46:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: amela2208

pozdrav i od nas za sve
htjela sam pitati nesto... smijem li se ofarbat to jest stavljati pramenove jer dojim curicu??? Hoce li sta njoj smetati???

ja sam u tudnoći 1 pitala doktora za farbanje i on mi je rekao ''ni slučajno...amonijak je u svakoj farbi, nema farbe bez amonijaka nemoj da vas lažu a to škodi organizmu koje nosi djete i koje doji djete. amonijak jede željezo i stražno je loš.'' sve to mi je rekao pre mm nisam se ofarbala čitavu trudnoći i nakon poroda tek 2 mjesec kad sam malu prestala dojiti. sa drugom trudnoćim nisma se farbala...sve i kad sam poželjela mm je bio dosljedan obećavao putovanje u tunis, egipatk, rim...samo da se ne farbam dok sam trudna ( a on je medicinski radnik). kad sam se porodila nisma se farbala sve do prije 7 dana...sada je mojoj bebi 14 mjeseci, hodala sam sjeda bukvalno sijeda stalno svezane kose u pundžu i samo sam je prala Niveinim pamponom za smeđu kosu što je na trenutak osvježavalo i umanjivalo vidljivost sjedih dlaka. sada je malena samo na večernjem podoju koji i nije jelo već spas za miran san i samo zbog toga sam se usudila ofarbati.

ovo je moje iskustvo i nebih o njemu raspravljala da ili ne...ti svakako olduči nebih ti ni sugerisala da ili ne...ali eto svoje iskustvo sam podjelila sa tobom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Savjeti za farbanje kose
8.4.2010 21:47:00   
salmy
Draga Amela smijes zasto ne! ne vidim razloga za brigu,farbala sam se svakih 15 dana u trudnoci i kad sam dojila.Cuj jos koje misljenje ali ne vidim razloga da smeta bebiuser posted image user posted image  

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Savjeti za farbanje kose
8.4.2010 23:01:28   
Ilhana RR
ja se farbala tri puta tokom trudnoce jer to mi je neki prosijek, svako tri mjeseca haha :P a ofarbala se heftu nakon toga sto sam se porodila i plus jednom vadila pramenove dok sam dojila...

Na moju malu nista nije uticalo a babica koja mi je vodila trudnocu je rekla da je to sasvim okej i da nema problema.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Savjeti za farbanje kose
8.4.2010 23:04:07   
Mirkica
meni je doktorica rekla da to nema nikakve veze sa bebom ja sam trudna pa sam pitala kaze ona meni zasto da ne nikakve veze , ja sam evo odgadjala ma ko pjetlic sam ali sutra cu :)

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Savjeti za farbanje kose
7.5.2010 9:15:33   
Nana84
Gledam postove, jer se trebam farbati a ne znam da li smijem (trudna 3. mjeseca i 3 sedmice)? moze li pomoc? nakon čitanja sam ostala u nedoumici user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Savjeti za farbanje kose
7.5.2010 9:26:35   
lilith
ja se farbala cijelu trudnocu,cak sam pitala i gina-slobodno se mozes farbati,ne steti ni tebi,ni bebi!

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *