|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za farbanje kose
10.6.2011 9:13:19   
Anica1
Ja sam se ofarbala prirodnom farbom Biokap, tu mi je preorucila i doktorica, i odlicna je. Bila sam skepticna jer je prirodna farba pa mi kao nece prekriti sav izrastak koji je bas bio veliki jer se nisam farbala prva tri mjeseca nikako, farba je ODLICNA!!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Savjeti za farbanje kose
14.8.2011 22:29:06   
mila81
Drage moje da vas pitam, imam pramenove, koji su izrasli i negdje su na polovinu kose, e sad bih željela da se ofarbam u crno, da li ćemi to crna farba prefarbati ili da čekam da sve izraste ovo što ima od pramenova pa tek ondauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Savjeti za farbanje kose
14.8.2011 23:48:42   
Lalana

IZVORNA PORUKA: mila81

Drage moje da vas pitam, imam pramenove, koji su izrasli i negdje su na polovinu kose, e sad bih željela da se ofarbam u crno, da li ćemi to crna farba prefarbati ili da čekam da sve izraste ovo što ima od pramenova pa tek ondauser posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam prije nekoliko dana farbala prijateljicu tamnom farbom a kosa joj je bila upravo ovako kako si svoju opisala pramenovi od pola glave. Savrseno uspjelo iz prve.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Savjeti za farbanje kose
14.8.2011 23:58:46   
hampsi
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Sinoc sam vidjela reklamu pjena za farbanje user posted image  Nanosi se kao obicni sampon, samo u pjeni, dobro utrlja i kao sve bude jednako, pa sam malo user posted image  da li je to moguce i da li je neko vec isprobao taj fazon? Svakako planiram ovih dana farbanje, pa eto da vidim sta mislite o toj pjeni...

Ja koristila, i to po prvi put u zivotu da se sama farbam i mogu reci da sam prezadovoljna! Ja je preporucujem.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 1:56:41   
malena.

IZVORNA PORUKA: mila81

Drage moje da vas pitam, imam pramenove, koji su izrasli i negdje su na polovinu kose, e sad bih željela da se ofarbam u crno, da li ćemi to crna farba prefarbati ili da čekam da sve izraste ovo što ima od pramenova pa tek ondauser posted image user posted image user posted image user posted image


crna farba ce ti prekriti pramenove,al samo je problem sto ces se onda morati malo cesce farbati.jer kada se farba ispire pocinje se vidjeti da su pramenovi svjetliji.mozda da uzmes neku kvalitetniju farbu za koju ono bas kazu da se ne ispire.ja uzimam garnier.inace mi je dobra.al kada sam prefarbala pramenove to mi je bio problem.user posted image user posted image

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 2:44:37   
reallove
Farba se ispire i naravno da ce se pramenovi pomalo vidjeti,i ja bih preporucila cesce farbanje....

malena. garnier farbe se najvise ispiru,ja sam se jednom ofarbala garnierom i vise nikaduser posted image

loreal mi je bio super,ali sada pokusavam da vratim svoju boju kose,nema vise farbanja,dosadilo mi

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 7:41:43   
vila_7
IZVORNA PORUKA: hampsi

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Sinoc sam vidjela reklamu pjena za farbanje user posted image  Nanosi se kao obicni sampon, samo u pjeni, dobro utrlja i kao sve bude jednako, pa sam malo user posted image  da li je to moguce i da li je neko vec isprobao taj fazon? Svakako planiram ovih dana farbanje, pa eto da vidim sta mislite o toj pjeni...

Ja koristila, i to po prvi put u zivotu da se sama farbam i mogu reci da sam prezadovoljna! Ja je preporucujem.



ja se svakako sa ovim obicnim farbam tako da nanosim kao sampon i to se farbam u plavu i uvijek sve lijepo prekrije-ne izostavim nista.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 13:35:18   
malena.

IZVORNA PORUKA: reallove

Farba se ispire i naravno da ce se pramenovi pomalo vidjeti,i ja bih preporucila cesce farbanje....

malena. garnier farbe se najvise ispiru,ja sam se jednom ofarbala garnierom i vise nikaduser posted image

loreal mi je bio super,ali sada pokusavam da vratim svoju boju kose,nema vise farbanja,dosadilo mi


a meni se ne ispere sada kada se stalno farbam u crno,jer to je vec dvije godine ista farba.pa mi se samo na izrastku vidi druga boja.znam da garnier nije jedna od boljih sto se toga tice ali mi nekako godi za kosu bude ono njezna,ne ostecuje mi je...a sad sam rekla da cu uzet onu syoss da vidim kakva je ona.
eh koliko sam ja puta rekla da hocu svoju boju ili hocu da je posvjetlim.pa pola godine hodam ko nakaza i onda opet crno user posted image nadam se da ces ti to svoje izgurati i da ces biti prirodna user posted image user posted image

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 13:36:57   
malena.

IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: hampsi

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Sinoc sam vidjela reklamu pjena za farbanje user posted image  Nanosi se kao obicni sampon, samo u pjeni, dobro utrlja i kao sve bude jednako, pa sam malo user posted image  da li je to moguce i da li je neko vec isprobao taj fazon? Svakako planiram ovih dana farbanje, pa eto da vidim sta mislite o toj pjeni...

Ja koristila, i to po prvi put u zivotu da se sama farbam i mogu reci da sam prezadovoljna! Ja je preporucujem.



ja se svakako sa ovim obicnim farbam tako da nanosim kao sampon i to se farbam u plavu i uvijek sve lijepo prekrije-ne izostavim nista.



a koliko drzis to kad ovu obicnu stavis kao sampon.jel ono zamutis,utrljas i ostavis onoliko koliko pise.meni vise dosadilo uvijek zvati nekog ili ici kod frizerke.neznam sama user posted image a nisam nikad ni pokusala

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Savjeti za farbanje kose
15.8.2011 13:44:32   
vila_7
ma samo pokusaj sama - lijepo umutim normalno farbui,rukavice navucem, i polako iznad lavaboa uzimam između ruku malo farbe , protrljam , i onda na kosu polako svaki "kutak" bas kao da samponiras. AL napominjem da ja samo izrastak farbam - u plavo, samo me prijateljica (prije 10 godina) ofarbala prvi put duzinu cijelu, i od tada samo izrastak-i iako sam plava nikad mi kosa nije ostecena! Super boja izadje,sad sam malo zajebala jer se u trudnoci nisam farbala,al evo jos jedno farbanje i na staroj sam boji kao prije!

P.S. i znaci bas bi se meni vidjelo gdje sam fulila,a uvijek bude lijepo jednako i sve ofarbano-samo je vazno da ciejlu povrsinu glave pređeš.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Savjeti za farbanje kose
16.8.2011 3:09:01   
reallove

IZVORNA PORUKA: malena.


IZVORNA PORUKA: reallove

Farba se ispire i naravno da ce se pramenovi pomalo vidjeti,i ja bih preporucila cesce farbanje....

malena. garnier farbe se najvise ispiru,ja sam se jednom ofarbala garnierom i vise nikaduser posted image

loreal mi je bio super,ali sada pokusavam da vratim svoju boju kose,nema vise farbanja,dosadilo mi


a meni se ne ispere sada kada se stalno farbam u crno,jer to je vec dvije godine ista farba.pa mi se samo na izrastku vidi druga boja.znam da garnier nije jedna od boljih sto se toga tice ali mi nekako godi za kosu bude ono njezna,ne ostecuje mi je...a sad sam rekla da cu uzet onu syoss da vidim kakva je ona.
eh koliko sam ja puta rekla da hocu svoju boju ili hocu da je posvjetlim.pa pola godine hodam ko nakaza i onda opet crno user posted image nadam se da ces ti to svoje izgurati i da ces biti prirodna user posted image user posted image
valjda cu izgurati eheheeheh,ma nije velika razlika kod mene,ja sam inace plava i farba je plava mozda nijansa razlike,tako da nece biti tesko,meni je problem sto imam blans na kosi,frizerka mi jedna u Bosni stavila blans,jos davno pa sada moram da se osisam,vidjet cu na paz da se osisam,tamo pred BajraM abd....


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Savjeti za farbanje kose
13.9.2011 17:56:29   
mersiha 77
ja sam trenutno smedja i malo ljubicasta ono samo da se prisijava
pa me sad interesuje da mi vi pomognete
kako da izadjem iz ove boje?
htjela bih sad u plavo da se farbam
pomagajteuser posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Savjeti za farbanje kose
13.9.2011 18:28:04   
DM
Pa ja sam ti već odgovorila na temi -potreban mi savjet...
Kupi blanš i jači hidrogen(bar 9% ili 12%) i prvo se tim "ofarbaj"-ali pazi, dobro prati uputstvo-ovo se ne smije dugo držati na kosi...
A zatim se ofarbaj u željenu boju!
P.S.Ovo su savjeti koje sam ja dobila od frizera!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mersiha 77)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 14:49:22   
Rabi
eh, vakouser posted image Ofarbala bih seuser posted image
Imam strare pramenove, a voljela bih se ofarbati u neku plavkastu boju koja vise vuce na prirodnu plavu boje! Inace sam svijetlo smedja, na suncu mi kosa posvijetli pa bude skoro plavkasta  ,a pramenovi su mi radjeni blansom i preliveni sivom paletinom farbom! Pramenovi su skroz, skroz tanki, vec puno izrasli, a i nisu toliko ni primjetni! Savjetiuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 14:58:12   
vila_7
samo uzmi 2 boje - svijetlo plavu i pepeljastu i pomijesaj u omjeru 3:1 i dobit ces lijepu plavu. 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 14:58:32   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Rabi

eh, vakouser posted image Ofarbala bih seuser posted image
Imam strare pramenove, a voljela bih se ofarbati u neku plavkastu boju koja vise vuce na prirodnu plavu boje! Inace sam svijetlo smedja, na suncu mi kosa posvijetli pa bude skoro plavkasta  ,a pramenovi su mi radjeni blansom i preliveni sivom paletinom farbom! Pramenovi su skroz, skroz tanki, vec puno izrasli, a i nisu toliko ni primjetni! Savjetiuser posted image




Kupi neku boju plavu samo nemoj palete, one su jako agresivne, lijepo prvo izrastaka ofarbaj, ionda na jedno 5 do 10 minuta prije pranja pročešljaj svu kosu, i malo ono protrljaj, operi i mislim da bi trebala biti ok, jer nemaš veliku razliku na izrastku. AKo imaš crvenog pigmenta uzmi boju koja baca na pepeljasto. Sretno

JA moram dodati da sam se preporodila od kada sam izašla iz plave, plavuša sam bila 12 godina i sada sam smeđa sa sitnim pramenovima, najbitnije boja kojom sam prefarbana i moj izrastak identični, uspjelo je iz trećeg farbanja i to naravno kod frizera, jer ne bih mogla samam ništa postići ovako kako jeste sada.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:00:49   
Rabi
Alma, sta ti znaci crveni pigmentuser posted image I kako cu znati imam li gauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:03:17   
M kao Mama
Da li si se ikada farbala sama kući plavom farbom ili te pramenove kada su ti radili da li su morali duže da malo stoje jer baca na harandžasto ili crveno, znači ako imaš tog crvenog odsjaja to je to

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:04:55   
Rabi
 bilo je tog zutila i crvenila ali je duzim stajanjem izbijelilo user posted image
a nisam se nikad farbala, samo pramenove izvlacila!
http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=A0PDoS5Zg3xOk2cAnH2JzbkF;_ylu=X3oDMTBlMTQ4cGxyBHNlYwNzcgRzbGsDaW1n?back=http%3A%2F%2Fimages.search.yahoo.com%2Fsearch%2Fimages%3Fp%3Dplava%2Bkosa%26fr2%3Dpiv-web%26b%3D1%26tab%3Dorganic&w=357&h=400&imgurl=img243.imageshack.us%2Fimg243%2F3196%2Fzaforumzf8.jpg&rurl=http%3A%2F%2Fimg243.imageshack.us%2Fi%2Fzaforumzf8.jpg%2F%3Fa%3Dj%26amp%3Bci%3D-1%26amp%3Brt%3D3&size=31.7+KB&name=blajhana+bijela+kosa%2C+keune+1517%2C+plava+kosa%2C+plava+kosa+slike&p=plava+kosa&oid=c69a68ed65c79c39250f94b60bf77863&fr2=piv-web&fr=&tt=blajhana+bijela+kosa%2C+keune+1517%2C+plava+kosa%2C+plava+kosa+slike&b=0&ni=30&no=13&tab=organic&sigr=1245q7ir0&sigb=12lq7d6bh&sigi=11fmnl0d0&.crumb=7DsUOsGHEau
Ova mi se boja svidjauser posted image mada mi ovo izgleda kao pramenovi i malo su neki presvijetli

< Poruku je uredio Rabi -- 23.9.2011 15:08:59 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:06:03   
koka i po
evo trik za djevojke koje imaju crveni pigment a izvlace pramenove.
premazati pramenove dva puta...prvi put rjedjom a drugi guscom smjesom blansa.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:15:50   
M kao Mama
Mila pigment imaš ili nemaš, a boja koju je pigmentacija obojila, logično da će izblijediti pogotovo pramenovi koji oksidiraju pranjem,

stoga znači ganjaj farbu koja baca na sivo, odnosno pepeljaste nijanse

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:26:58   
Đenifer
Kod mene je isto problem crvenog pigmenta u korjenu dlake.Zato mi crvene nijanse najbolje i pristaju, ali sam već 10 god.plava, farbam se kod frizera, znači samo izrastak.Nekad mi je jednostavno, a vrlo često imam problem i nekad neće da izvuće onu "beybi" nijansu koju najviše volim, tako da mi vrlo često izrastak poslije posvjetljivanja, pa farbanja, baca malo na žučkasto dok se pranjem malo ne stabilizuje. Ja bih najsretnija bila kad bi farbom  mogla izvuči izrastak, ali je to nemoguće, već mi mora frizerka posvijetliti (blajh), pa nakon toga farba sa nekim biserno-pepeljasto plavom farbom da neutrališe žutilo. Mada sam svaka 1,5-2 mj kod frizera, mali je to izrastak, ali danas nisam mogla odoliti pa sam pupila novu farbu Styloss-ledeno, biserno plava, koja neutrališe žutilo, pa dok mi je sad izrastak vrlo mali, pokušaću da vidim kakav je efekat, mada sam dosta toga već pokušavala, ali bez uspjeha. Vidjećemo, ako zabrljam, frizerka je preko puta, pa ću na popravak.Najgore mi je u suštini, naručivanje,pa  po dva i po sata tretmana i nikad se nadavat para.....ako ova boja bude pun pogodak, idem u skladište po paletu, pa nek se nađe. Ako i to ne uspije, frizerka me odavno munta da probam nešto novo, što bi napokon i prijalo mom korjenu kose, a to je nova boja (plava-sa nijansom crvene u sebi) nešto kao ružino drvo, mislim da takvu boju reklamira Lejla Filipović (Kene-boja), pa otom potom, samo nek je na plavouser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Savjeti za farbanje kose
23.9.2011 15:28:00   
Rabi
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Mila pigment imaš ili nemaš, a boja koju je pigmentacija obojila, logično da će izblijediti pogotovo pramenovi koji oksidiraju pranjem,

stoga znači ganjaj farbu koja baca na sivo, odnosno pepeljaste nijanse

Ma ha sam ti  na vi sa frbanjem kose pa ti i ne znam nistauser posted image
Hvala i Almic!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Savjeti za farbanje kose
30.9.2011 10:30:24   
Blue rose RR
Prenos postova sa teme "Šišanje":
IZVORNA PORUKA: La Alma

Ja se danas ofarbala (doduse sama) sa onom Schwarzkopf Perfect Mousse nijansa Golden blonde i nije mi se ni sekunde primila ??? Nije mi tamna podloga, nesto poput tamno plave, ne cini mi se ni komplikovano da se sama farbam - drzala pola sata kako i pise... kad tamo nista 

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: La Alma

Ja se danas ofarbala (doduse sama) sa onom Schwarzkopf Perfect Mousse nijansa Golden blonde i nije mi se ni sekunde primila ??? Nije mi tamna podloga, nesto poput tamno plave, ne cini mi se ni komplikovano da se sama farbam - drzala pola sata kako i pise... kad tamo nista 


zale se na nju da se bas ne prima

IZVORNA PORUKA: zvončica

Zanima me je li iko probao keratinsku masku za kosu i kakva su iskustva i naravno cijena u frizerskom salonu.... Moja kosa je duuuuuuuuga i plaaaaaaaava i treba nesto da je malo zivne  .



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Savjeti za farbanje kose
14.10.2011 12:58:14   
damma
znam da ne spada u ovu temu, prebacite post gdje spada ako smeta.
ovako, kosa mi se umrtvila, valjda ova jesen, pa bi kakvu masku da stavim.
nekad stavim onu od jaja, meda i maslinovog ulja, ali ako imate još neku pišiteee.....


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *