|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:23:39   
new mama
Nadam se da je tema na pravom mjestu,a ako nije molim moderatore da je prebace,nazalost evo i nas na ovoj temiuser posted image ,danas mi je Ajna dotakla dlanom pec,user posted image onu na drva i to dotakla onu stranu gdje se lozi,moja mama je odmah reagovala,stavila bjelance,krompir,senf i umotali joj rukicu i kad smo stigli kuci,ja kad sam joj skinula,mali joj plik bio skroz,opet joj namazali,a ona neda place uzasno user posted image da bi joj se plik povecao pravo,user posted image opet smo joj stavili,bjelance,krompir,senf i zamotali rukicu,nismo je vodili dr,sad je zaspala,nadam se da je nece nocas boliti,e sad imate li kakav savjet za opekotine,user posted image user posted image a ja cu je voditi dr sutra,nadam se da nisam pogrijesila sto je nisam odvela veceras,user posted image user posted image user posted image user posted image
tako mi je zao,sad joj rukica zamotana,pa joj valjda smeta,tako je nervozna,samo je moramo nosati,user posted image user posted image user posted image user posted image ma samo da hoce to biti dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:25:32   
tea lana
new mama ja imam kantarionovo i ljiljanovo ulje koje je super ajde posaljem ti broj na pp da se dog da ti dam

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:26:06   
Skvo RR
Odmah joj stavi draga jekoderm ili jekogal!
Najbolje je za plikove! Sada plik prolazi svoje faze, ovo ti je najbolje rjesenje!

Ljubni mi molim te princezu, to ce proci brzo mila!

< Poruku je uredio skvo -- 4.10.2009 23:36:47 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:28:11   
Anoniman
Bas mi je zao, ali tea je upravu, ljiljanovo ulje je zakon, sretno i da sto brze prodjeuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:30:10   
tea lana
Nerma jesi dobila poruku

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:30:20   
acudesa
jekoderm je dobar, bit će dobro ako Bog da, jest mi žaooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
bem mu ....
samo kad plik prođe sve je gotovo, pazi da ga ne probušite prije nego sam sazrije, a malenima to brzo prođe

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:31:58   
neki
Joj duso,bas mi je zao curiceuser posted image user posted image user posted image Ljiljanovo ulje je najbolje za to...Zelim da curica bude bolje sto prijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:34:07   
almai
imala sam slicnu situaciju,samo sto je moja Hana objema rukicama se uhvatila za vrelu pec i plikovi su bili na obe rukeuser posted image user posted image .
Nisam joj zamotavala i mazala sam ljiljanovim uljem i jogurtom.Sretno i maloj princezi brz oporavakuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:36:05   
dinaa
E joj bas mi je zao curice,ako imas jekoderm namazi joj,a evo i Tea ti je sve rekla.Pusa pilencetu i da sto prije rukica ozdravi.

< Poruku je uredio dinaa -- 4.10.2009 23:37:06 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:36:14   
teta berta
Ajoj jadna maja bebica... Kao sto su ti zenice vec rekle da stavis ljiljanovo ili kantariolovo ulje, mi smo u skoli ucili da je kod opeklina prvog stupnja, kao sto je kod vas slucaj najbolje odmah staviti rukicu pod mlaz hladne vodecictek onda reagovati dalje... Sretno ti

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:39:32   
Ilhana RR
jao bas mi je zao ljepotice... Neznam ako imte kremu Xylocaine ili tako nesto se zove, ja nedavno kad sam sprzila pola prsta sa tim sam mazala i prestalo me je nakon 4 dana... zna malo i da hladi ta krema...

Nadam se da ce je proci sto brze. Coki je jednom

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:41:17   
malaaaa
ja sam prije godinu dana istresla vrelu supu sebi na stomak direkt sa sporeta i poskakali mi plikovi bilo je uzasno za pogledat a tek ona bol  misla sam da ce mi ostati nece proc nikad one rane uhh kad se sjetim meni je svekrva od prijateljice neke donijela zambakovo ulje i mazala sam snjim i stvarno je pomoglo evo sada nemam vise i kantarinovo ulje je isto dobro za rane i plikove da joj ne ostane posle jadnica mogu mislit kako joj je user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:41:55   
new mama
Hvala vam punouser posted image user posted image ,a dat ce mi ulje TeaLana kojoj  se zahvaljujem i ovako javnouser posted image user posted image valjda ce joj pomociuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Opekotina kod djeteta:((
4.10.2009 23:46:52   
tea lana
IZVORNA PORUKA: new mama

Hvala vam punouser posted image user posted image ,a dat ce mi ulje TeaLana kojoj  se zahvaljujem i ovako javnouser posted image user posted image valjda ce joj pomociuser posted image



ne valja se zahvaljivati za lijek

,samo da nam Ajnici bude bolje.user posted image user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 0:03:12   
mila81
Ono kad hoce, hoce, bas mi je zao, samo nemoj ni slucajno probusiti plik, a ljiljanovo ulje je odlicno!!!

Zelim joj da se sto prije oporavi, lutkica malauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 0:06:42   
milenium
MM kad je bio mali rukom uzeo onu lemilicu ako znate što je to(znaju vam muževi)i svekrva mu je ruku omotala listovima kiselog kupusa!tada nije bilo baš ni doktora puno pa je valjda to bilo najbolje i pomoglo.sretnouser posted image

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 0:12:38   
juni
Dusa moja draga, bit ce to dobro! Pusemo Emil i ja da nam Ajnicu ne boli.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 0:18:39   
elkina_mala
ja sam se opeklana nogu,prije âr meseci,ali ono bas puno,elem ustala ja ujutro oko 6 da kafu napravim muzu,i tak ja dirjemam kraj sporeta,ona voda provri i ja zakacim i istresem svu sebi na nogu:( vristala sam od bolova,nisam znala sta da radim a mm mora na posao,i tako ja uzmem plasticnu zdjelu  i naspem vode,i ubacim leda,i tu nogu:-,sta cu...pretrpim,i kasnije mi jetrva dosla u apoteku uzela kremu..vjerovale vi li ne,da sam ostalauser posted image nisam mogla vjerovat ma mani se cini cim sam je stavila na plikove,da je onaj uzasan bol prestao,i nakon toga stvaila dva tri puta,plik sam puknuo ali bar me nije vise bolilo:) tako da mozes uzeti tu kremu,mozda ima u Sarajevu zove se "urgo-krema za opekotine" eto nije ni skupa,ovdje je nekih 6 eura,ja msilim ona tuba,ali pomaze,100% eto:)
ah ako ne,stavi ako imas kvare,znas sta je:) to su takodze meni stavlajli kad sam stavila nogu (drugu) hehe,u serpu sa makaronama:(, i stalno mjenjaj...oduzila ja,ali nema vezze,drzim fige da tvoju bebu to prestane,i da se ti smiris pusaaa:)

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 0:22:53   
lely
Posto vidim da si nasla ljiljanovo ulje,samo da te malo ohrabrim...
MM kada je bio mali pao je na takvu pec i bas na taj dio gdje se lozi i oprzio je jednu stranu lica...E sadmozes misliti kakva je to bol bila..user posted image
Svekrvi je neka komsinica dala pravo ljiljanovo ulje i odma mu je to namazala,on je odspavao 2-3h i kada se probudio nije bilo ni traga od opekotine(ona tako kaze).
Evo sad mu je 25 god i nema nikakvog oziljka,a ni ja ne bih znala za ovo da  mi nisu rekli.

Tako mi je zao male dusiceuser posted image user posted image
A i moj Anes jeodprilike u njenom uzrastu na isti nacin sprzio prstice(sa gornje strane) i isto je imao plik,ja sam mu mazala kantarionovim uljem i brzoj e proslo...nisam ga vodila dr.
Samo da malu princezu ne boli....user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 8:45:45   
medica
Nisam stigla procitati sve postove pa ne znam je li neko rekao za nevenovu kremu. Moj djever je bio sprzio cijelu saku,nije isao doktoru neko je mazao sa nevenovom kremom i nije zamotavao tako da mu je za nekoliko dana proslo. pa eto probaj

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 8:53:00   
Nunichi
Joj mila bas mi je zao. Kako je Ajnica jutros?
Ljubi maminu veselicu od nas dvije,nadam se da ce rucica brzo ozdraviti. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 9:16:01   
Nedi
Uf...zeznuto pravo, duša gaga sigurno je boji rukica. Užasno se bojim ovih kućnih nezgoda, mahnito sve sklanjam i hodam za njim...
Šaljemo veeeeliku pusu u rukicu da što prije ozdravi


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 9:33:07   
M kao Mama
E, moja Nerma mogu misliti kako si se nasekirala, ali to je ta dob kada svaki dan neki belaj od njih trebaš očekivati.

Ne, znam možda si je ipak trebala povesi sinoć kod dr. zbog tetanusa, ali mislim da ni danas nisi zakasnila jer on se daje mislim u 48 sati. Ljiljano ulje je zakon, kao i samo bjelance. Mislim da je currica jutros bolje, biće to dobro akobogda.

Samo nemoj da se uvrijedi da ne bi "pukla" plik,

Ljubimo je i javi šta je bilo kod dr.

I nemoj da joj sve satvaljaš i kreme iljiljanovo i bjelance, odluči se za jedno.

Ljubimo

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 10:35:46   
new mama
Drage moje hvala vam jos jednom sto mislite na nasuser posted image ,a jutros plik ogromanuser posted image user posted image user posted image ,a pocela sam joj mazati sa uljem,Tea mi dala i zamotala sam joj da ne bi gdje naslonila pa da plik ne pukne,a danas idemo dr. moramo svakako na kontrolu,makar nek pogleda,mada im necu dati da joj probijaju plik,jer oni ce odmah to predlozitiuser posted image ,samo da pocne plik da se smanjuje bice bolje valjdauser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Opekotina kod djeteta:((
5.10.2009 10:39:08   
M kao Mama
Draga, biće dobro samo ti njoj maži uljem , a dr. Azra je popodne, 

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *