|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ospice
17.11.2008 17:22:08   
selvedina
drage mame,moja beba je sad vec 9 mjeseci i vec treci dan ima temperaturu(ne visoku)i nakon sest sati posle cepica naraste i lako je skinem,i maloprije primijetim da se osula,ja mislim da su ospice,tacke crvene ne bas sitne i ne svaka iste velicine,ima ih i manjih i vecih,bas sam uplasena,je li to sad virus zavladao ili.....
ja koliko znam nema lijeka,samo od sebe prolazi,ne znam da li da idem doktoru veceras ili da cekam jutro?
pozdrav

_____________________________

velika mamina beba Amna 12.01.1997
i mala beba Hena 20.02.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ospice
17.11.2008 18:06:51   
ElmaB
Otidji ljekaru da ti potvrdi da su ospice i dobit ce puder sa anestetikom kojim ces mazati dok se ne osuse!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ospice
17.11.2008 18:23:42   
akica b
I meni se to isto desilo prije mj. dana ali je bilo samo po glavici.I odvedem ga doktoru kad ono nisu ospice nego ga jadnog izujedali komarci..mi nismo imali tem.Sto kaze Elma,odvedi ga odmah da znas sta je i sretno,javi sta je bilo.

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ospice
17.11.2008 18:33:38   
RAJA
Pozz
prošle godine u ovo vrijeme prvo je stariji dobio ospice pa poslije mlađi
i isto tako je počelo
javi se dok.da ti da puder (naravno ako kaže da su ospice)
sretno
ps  moji nisu imali temp  

< Poruku je uredio RAJA -- 17.11.2008 18:34:05 >


_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ospice
17.11.2008 22:04:15   
selvedina
temperatura je spala za sada,osip je sve siri,i jedvacekam ako bog da da svane da idem doktoru,bas se brinem.hvala vam i javim vam se cim se vratim


_____________________________

velika mamina beba Amna 12.01.1997
i mala beba Hena 20.02.2008

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ospice
17.11.2008 22:37:59   
hanabanana
Da nije trodnevna groznica??

http://www.plivazdravlje.hr/?section=prirucnik&section_menu=bolesti&bid=76



(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ospice
17.11.2008 23:09:38   
dacy
ospice su  inace vodenkaste, jel tako i kod tvoje bebe?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ospice
17.11.2008 23:25:55   
dinaa
I moja curica je imala ospice kad joj je bilo osam mjeseci,otidji doktoru da potvrdi da su ospice i kao sto su ti vec rekli dobit ces puder i mazi,sretno i javi kako je beba.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ospice
18.11.2008 0:49:24   
triplemama
Otiđi ti Dr.
Ospice su prvo samo crvene a tek sutra dan ili prekosutra imaju mjehurić ispunjen tečnošću. Snižavaj temperaturu

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ospice
18.11.2008 10:27:56   
travnicanka
Moj Adi je prije dva tri mjeseca imao iste simptome,i ja sam bas kao i ti posumnjala na ospice,ali nisu bile ospice vec neka bakterija....dobili smo mast i povuklo se za par dana.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ospice
18.11.2008 10:38:27   
Crvena
Meni to lici na trodnevnu groznicu. Javi sta je bilo.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ospice
18.11.2008 11:44:59   
dacy
Jesi bila kod doktora, jesu li ospice?

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ospice
21.11.2008 18:49:55   
selvedina
 
evo  mene.Nisu bile ospice,u toku noci se toliko taj osip rasirio,ali nije bio klasicni osip,te tacke su se sastavile i postale su velike crvene fleke koje su do ujutro sve natekla,i kad sam otisla pedijatru,kaze da je  to alergija na sirup koji sam davala protiv temperature,a temperatura je virusna i dobila sam sirup protiv alergije i odmah se povuklo i sad je masala u redu.sirup je nuroflex i ne smijem  ga vise davati sad samo mexalen cepice protiv temperaturenalaze sve smo radili i sve je ok.sad je prestala i temperatura i osip i sad je ponovo vesela i zdrava beba.hvala vam sto ste bile tu kad mi je bilo bas tesko
pozdrav

_____________________________

velika mamina beba Amna 12.01.1997
i mala beba Hena 20.02.2008

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ospice
21.11.2008 20:43:31   
dacy
user posted image user posted image super, bas mi je drago sto je sad sve ok....pusa bebici

(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ospice
18.5.2009 23:23:42   
mama_debeljuca
Moj Ahmo je dobio ospice user posted image user posted image user posted image
Od jutros mu se pojavile crvene tačkice, koje se pune vodom. Odmah sam znala šta je, jer sam i očekivala, u igraoni u koju ide, sva djeca ili su preboljela ili ih trenutno imaju. Večeras ima malo temperature 37,4, ali pratim ga.
E sad sam ja htjela da pitam vas, drage moje , za savjet. U srijedu 20. Ahmo bi trebao da učestvuje na priredbi u igraoni, ispraćaj budućim prvačićima. To bi bila njegova prva priredba. Jako mi je žao što mu se ovo baš sada desilo user posted image . Teta iz igraone kaže da i njega povedem, ali ja nisam baš sigurna šta da radim. Recite mi vaše mišljenje.

_____________________________

:-)

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ospice
19.5.2009 9:35:08   
Skvo RR
Ne znam....ja koliko znam da je ranije (kada sam ja bila mala)...djecica nisu smjela  kada dobiju  pljuskavice tri sedmice u obdaniste...to je bilo pravilo....cudi me da je teta iz igraone to predlozila...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ospice
19.5.2009 9:40:30   
bebbe RR
Mama Debeljuca! I meni je jako zao sto se to Ahmi dogodilo bas pred njegovu prvu priredbu, ali bice i priredaba i priredaba... No, cudno mi je da je teta iz igraone to rekla. Ja ne znam sta ces ti uraditi, ali ja svoje djete sa zaraznom bolescu ne bi vodila medju drugu djecu. Isto tako, ne bi mi bilo drago da to neka mama uradi, odnosno, da dovede djete s ospicama i na taj nacin ugrozava moje dijete.
Inace, nadam se da ce Ahmo brzo i bezbolno i bez puno cesanja predeveati tu djecju bolest!
Pusa i pozdrav!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ospice
19.5.2009 10:25:56   
mama_debeljuca
Hvala vam na odgovorima user posted image . Meni je takođe jako čudan taj prijedlog tete iz igraone, još kaže obavezno da mi ga dovedeš, doći će još jedna djevojčica koja ima ospice user posted image Možda da ne propadne program user posted image U svakom slučaju, neću voditi svoje dijete i zbog njega a i bilo bi me stid zbog drugih, voditi zaraženo dijete među tolikim svijetom. A tako mi je žao, srce moje slatko, koš juče govori , mama šta ćeš ti meni obući za priredbu user posted image
Ali kao što ti kažeš bebbe biće još puno priredaba! Pusa tebi i maloj šarmerki!

_____________________________

:-)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ospice
19.5.2009 21:41:23   
mama_debeljuca
Šta mislite, da li se dijete smije kupati do ima ospice? Ja sam čula da ne, međutim sada čitam na nekom portalu gdje jedan pedijatar kaže, da je zabluda da se djeca ne kupaju, naprotiv nekupanje može izazvati sekundarnu(bakterijsku) infekciju. Ja bih tako voljela mog mačka okupat, pretoplo je. Molim vas, uputite me!!

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ospice
19.5.2009 21:49:29   
mamma mumi
Sada se djeca mogu kupati kada imaju ospice, ranije je bilo zabranjeno.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ospice
19.5.2009 22:15:34   
mamma mumi
Draga mama, dijete treba mirovati, a ne ici na predstavu ,drugu djecu . Dijete je infektivno sve dok mu izbijaju nove ospe.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ospice
26.9.2009 13:42:03   
tehna
zdravo svima imam troje djece najstarija je u skoli dobila ospice prepisan joj je puder da li mi mozete reci da li se mora zatamnjivati soba jer moja svekrva to kaze i moja curica nije imala temperaturu vec joj se samo sire ospice po tijelu i jos jedno pitanje da li je opasno kada starija osoba dobije ospice u mom slucaju suprug ih je dobio a ja sam ih kao dijete bolovala pozdravuser posted image user posted image

(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ospice
26.9.2009 18:06:40   
leli§
mama_debeljuca--- maleni bi mogao u srijedu na priredbu...ospice su zarazne 15 dana prije nego izadju na povrsinu i u inkubacijskom periodu od 3-5 dana ...znaci za period od 15 dana prije osipa osoba nosi virus i prenosiv je...kada izadju onda su prenosive samo u direktnom kontaktu sa tecnoscu koja iz njih izadje...i to ako ta tecnost dodje do nekog "otvorenog" podrucja(stvarno ne znam kako da se izrazim-nisam doktor:)) npr.ako djete dotakne drugo djete i onda stavi rukice u usta ili dotakne okice i sl.

djeca se smiju kupati---cak je i lakse djetetu ako se napuni kada vodom a potom stavi Oatmeal prah (zobni prah) koji se moze nabaviti u apoteci i onda ga okupas...pomaze pri svrbezu i olaksava

tehna--- ja sam ospice bolovala sa 22 godine dobila ih 2-3 dana prije rodjendana iako sam bila vakcinisana... ja sam super prosla jer je slucaj bio pravoooo blag...cak sam redovno isla na fax (izostala samo sa jednog predavanja jer sam bila iscrpljena...a morala ici zadnja sedmica i ispiti ma katastrofa)ospice u starijim godinama su malo zeznutije za muskarce nego za zene... tretiras ih haman isto kao kod djece...a ima jos i neki lijek koji odrasli mogu uzeti da bi umanjili svrbez...samo on uspavljuje...ja sam bila ko smahnuta drugi dan:) eto ja ti mogu reci kakav je moj slucaj bio---noc prije osipa sam povracala i imala groznicu...sutradan blagi osip i naredna tri dana mi je osip izbijao. imala sam ih apsolutno posvuda na tijelu ali ne vise od 50 tackica sve ukupno. 5 dan sve su se vec osusila 12.dan nakon prve pojave osipa sam se ja kupala na bazenu i suncala... znaci skroz su nestale.

nesto sto malo ljudi zna je da tokom ospica bolesnik NE BI SMIO UZIMATI ASPIRIN aspirin sa virusom varicella zooster povecava mogucnost Rajevog sindroma.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ospice
26.9.2009 18:08:00   
leli§
ja tek vidjeh da je mama_debeljuca postavila ovo u maju...sorry

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *