|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: devetogodišnje školovanje
12.6.2010 17:29:23   
Ben 10
Moj sin je juče završio 4 razred devetogodišnje škole,donio mi je papir da odlučimo za 5 razred dva predmeta izborne nastave:Tehničko vaspitanje i Kultura življenjauser posted image .Tehničko znam šta je,a za Kulturu nemam pojma i molila bi mame koje su upoznate da mi malo opišu šta se radi na tome času.Imamo vremena do ponedjeljka jer u ponedjeljak mora po đacima koji još idu u školu poslati papir potpisan...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: devetogodišnje školovanje
12.6.2010 18:14:11   
Anoniman
Ja sam u srednjoj školi imala predmet Kultura življenja. To je super predmet! Uči se, makar smo mi user posted image , o svim religijama, običajima, ritualima, mitovima, načinima življenja.... Krasan predmet i ja lično bih svom djetetu prije odabrala ovaj predmet nego tehnički odgoj.

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: devetogodišnje školovanje
12.6.2010 18:18:57   
Ben 10
Hvala na odgovoru...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: devetogodišnje školovanje
12.6.2010 18:52:33   
acudesa
Kultura življenja se bavi:
obradama zdrave ishrane,serviranja hrane i pribora za jelo, ekonomika domaćinstva, tradicionalana ishrana,  ukrasni nakiti, način odijevanja, pravilne komunikacije, očuvanje starina, demokratsko ponašanje, izaberimo namještaj za svoj dom :)...
naviše ima praktičnog rada, trebalo bi...znam da recimo obrađuju vrste materijala za odjeću, nauče o sirovinskom sastavu, uče o kombinaciji boja za odijevanje, pa fino prave malenu odjeću...npr...meni je super predmet...i ja bih rađe to nego tehnički odgoj (crtanje, kotiranje, tlocrt, nacrt, bokocrtuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: devetogodišnje školovanje
12.6.2010 18:53:48   
acudesa
ovo sam ti napisala za 5. razred

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: devetogodišnje školovanje
5.10.2010 23:40:31   
hatepsut
kada je predstavljan program devetogodisnjeg obrazovanja ja licno sam bila odusevljena ! jest da su djeca uskracena za jednu godinu igre,al pomislila sam kako to i nije nista strasno pa do treceg razreda uce "kroz igru"! medjutim kad je moj sin posao u skolu...ja sam se frapirala,zaista mislim da nema nikakve logike djeca su samo uskracena za jednu godinu igre koja je i te kako znacajna ,a uce jednako ko i ja sto sam ucila,cak i vise!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: devetogodišnje školovanje
6.10.2010 0:00:44   
acudesa
Trebalo bi da je igra, a nametnut program koji učitelji moraju preciuser posted image
Nesto ne stima..trebalo bi da dalu potpunu liberalnost u radu tu prvu godinu, samo lagano navikavanje na obaveze i skolu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 15:27:25   
dinaa
Hatepsut cekam te na ovoj temiuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 22:41:11   
hatepsut
Evo mene..tamo sam te pitala,dali kod vas djeca kad odogovaraju lekciju,uciteljica ispituje,postavlja im pitanja ili djeca "pricaju" lekciju ?!Kod nas ovo drugo..ja sam koliko me sjecanje sluzi rek u 5om razredu odogovarala ovo kako se od njih trazi vec u 4.!To znaci,po nekom pravilu ioni bi tek trebali u 6om..ali takav je plan...s druge strane ja kazem neka i ucenja,neka i zadace..ali ja ne znam jeli svuda ko kod nas..izmedju djece su odnosi,malo je reci grozni..samo gledaju kako jedni drugima da "potpetljaju" noge..ako na bilo koji nacin krenu da se 'brane' ispadnu najgori..uzasno su ljubomorni...i kao sto nam napisala,cini mi se da su roditelji gori user posted image ja sam prestala ici na informacije rad toga..prosto nisam naucila djete da se svadja..ma da se oni svadjaju "ko djeca" oni se vredjaju,prete...kad sam pokusala da reagujem moje djete ispalo najgore...

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 22:46:25   
klemzi
ali ja ne znam jeli svuda ko kod nas..izmedju djece su odnosi,malo je reci grozni..samo gledaju kako jedni drugima da "potpetljaju" noge..ako na bilo koji nacin krenu da se 'brane' ispadnu najgori..uzasno su ljubomorni...i kao sto nam napisala,cini mi se da su roditelji gori 

Draga Hatepsut, ja sam ogorčena zbog ovoga...
Nema više prijateljstva među djecom kao u vrijeme kad smo mi išli u školu. Mi smo štitili svoje prijatelje, oni sad samo gledaju kako da napakoste jedni drugima. Čast izuzecima! Toliko je rivalstvo među djecom. Ja kod svojih učenika primijetim i da znaju mahalske priče o roditeljima svojih drugova pa se i tim stvarima bave...a sve to proizilazi iz činjenice da pojedini roditelji ne paze šta će pričati pred djecom...oni sami ne znaju odvagati šta je za javnosti a šta neuser posted image
Tužno, tek u školama vidimo u kakvom stanju je cjelokupno društvo user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 22:59:46   
hatepsut
Znaci,to nije samo kod nas user posted image na zalost user posted image meni je zao vise K. uciteljicu "opterecavati" s svim sto se desava recimo za vrijeme odmora kad diskutuju ko ide na koju vjeronauku.preko toga ko jede svinjetinu ko ne,pa do toga da se djevojcice uglavnom izruguju ako neka dodje u izlizanim hlacama ili ne daj Boze nije sparila boje..meni je to tako odvratno..moje djete zna sta smo mi,sta praktikujemo,ali nikad al nikad nije diskutovalo o tome..isao u obje crkve i u sinagogu,jednostavno ga zanimala kako izgleda unutra..ja se smori pricajuci da se ljudi razdvajaju na dobre i zle i nikako drugacije...al jednostavno imam osjecaj da posustajem...ma nije ni on cvjecka,ali ne mogu ga ukivati u zlato a blatit drugu djecu...fkt su mi sva ta djeca daga..svaki rodjendan slavimo i u skoli i kuci..za 8. mart kako uciteljici tako i svim curicama kupi cvijece...sve ono sto mu ja pokusavam usaditi ,drugi narusavaju...dodje mi da placem user posted image  

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 23:09:22   
dinaa
E draga moja oni jos uvijek odgovaraju na pitanja,znaci jos ne prepricavaju lekciju,a sto se tice djece,roditelja i ljubomore i rivalstva pa to je strasno sta se desava i cim se sve sluzeuser posted image .Razred u koji ide moje dijete je toliko ne slozan da je to za ne povjerovati,oni nece niko nikome da pomognu ali "jako" je bitno koje marke su u koga patike i koliko je neko plato jaknuuser posted image strasno.
Roditelji su prica za sebe,nekome je dijete sve na svijetu i samo on ima dijete a neko ga je rodio eto tako jer to tako treba fuuuujjjj.
Jedino mogu pohvaliti uciteljicu,njoj zaista nemam sta reci a pojedini roditelji ne komuniciraju ili da kazem ne"govore" s drugim roditeljima zbog djece.Ma cijeli ovaj sistem i narod uopste je otisao do vraga kad uciteljica nema ovlasti skoro pa nikakve i samo sto joj djeca ne pocnu dubiti na glavi.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 23:36:49   
hatepsut
Hm,cini mi se sve se svodi na "suti,trpi"...znas,moj naveci problem je sto ljude precjenim,da Bogdom znam da podcjenim pa da me ono "iznenade",ali tako me mama naucila...Kod nas sto se tice pomoci,ruku na srce,hoce pomagati,imamo u razredu djete s posebnim potrebama(ne volim ovo pisati) i evo 2 godine za redom organizujemo mu proslavu rodjendana,jer je on naveseliji kad neko djete slavi rodjendan u skoli.gdje mu kupimo sve sto treba jednom djetu kroz jednu skolsku godinu.po nekoliko pari obuce,jaknu zimsku proljetnu,maice,hlace,ves,carape,ruksak,pribor ma apsulutno sve.uz tortu mi mu to sve predamo,rasplacemo se,naravno od srece...
ali ja imam osjecaj da pojedini roditelji tacno kazu svojoj djecu sta da kazu nekom u skoli..meni je nevjerovatno da to djeca eto iz svojih glavica kazu...bojim se da djeu ne zamrzim kroz roditelje...
a moj je ko 'tele" nije hvalisavac,izuzev kad nesto nauci pa se hvali ili recimo pretjeruje na muzickom,jer ide i u muzicku skolu.sama uciteljica kaze da ne vidi to ko problem..dok ima slucajeva sto kazes,hvali se s patikama i sl.
uz sve,roditelji previse dramatiziraju,,,uvjek su se djeca tukla i svadjala..i ja sam se tukla i branila mladjeg brata pa modrice skrivala od mame user posted image
zamisi situaciju dodje djevojcica i kaze djecaku iz razreda 'kad se zavrsi skola sve cu ti sveske poderat" ona je naravno u pratnji drugog djecaka koji je vec delikvent ...opet,ne radi se ni o sveskama,kraj godine cupaj...ali znaci dosla je i donekle 'prijetila"...ooo sta me jos ceka user posted image user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: devetogodišnje školovanje
28.11.2011 23:48:14   
dinaa
"Suti i trpi" ce me dotuci,a nisam ni ja svoje dijete ucila ni da se svadja a pogotovu da se raspravlja sa starijim osobama i kad je posao u skolu milion puta sam se zapitala gdje sam pogrijesila,koliko puta mi je u suzama dosao kuci ali nikad nikome nisam otisla na vrata niti bilo koga nazvala ehhh...upravo zbog toga sto su se djeca uvijek svadjala i tukla pa se mirili i igrali ali danas je sve Boze sacuvaj.
Je li kod vas djeca nose sve stvari kuci ili nesto ostavljaju u skoli,nasi pribor za likovno ostavljaju u ucionici a sve ostalo vukljaju,ja kad svom dodajem ruksak kad krene u skolu tacno mi zao bude koliko je tezak,pa za jedan predmet trebaju 4 stvari:udzbenik,radna sveska,sveska za skolski rad i sveska za domaci raduser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 11:17:46   
hatepsut
Moj se poceo protiviti..znas sta smo dobili ?Bukvalno je zvono na njemu,neka sve sta kaze..ali sta mu je jedna roditeljka navezala kao da je psovao..moje djete ne zna pola od toga sta znaci..i sto je nazalosnije sve je to prezentirala na informacijama kad ja nisam bila tu..uzas..
A i nasi nose sve stvari,do duse nemaju domacu svesku.Nego skolsku,udzbenik i radnu svesku.ali svaki dan imaju 5 casova,izuzev petka...kod nas nema ormara u ucionici da ostavljaju bilo sta...a i to likovno ..neki dan kaze treba nam tus user posted image epilog je bio da je bilo prosutih tuseva kako po podu onako i po odjeci !samo blok im ostaje u skoli,ali to mi i nije neka utjeha..


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 11:33:20   
henna ze
pisala sam tamo...uvijek mi je prva rečenica..za najbolju učiteljicu na planeti...žena koja voli svoj posao..voli djecu i sa uživanjem to radi...
ja nemam problema sa školom...šta ja znam jeste sve to gradivo nigdje veze..sve će to ispariti iz njihovih preopterećenih glavica..kao što je dosta toga isparilo i iz moje...
još vikendom ide u mekteb..pa i tamo se uči...sa ocjenama nema problema..ona nikad ništa ne uči kod kuće a sve petice ima.kaže šta ću učit kad ja to sve odavno znam..
da i oni lekcijski odgovaraju moju okolinu..dobiješ lekciju i raspali..samo što učiteljica ne traži doslovno iz knjige da bifla..već eto na tu temu da ispriča...
što se tiče djece..ima svega..no Hena je nekako našla svoje mjestu u društvu...u početku su je izbjegavale djevojčice.one napravile neku grupicu kao mi smo najbolje...od jedne babo doktor..od druge dedo..od treće privatnik...tu je  ulogu učiteljica odigrala i non stop pričom o tome..razbila im svaki pojam o klanu..hena je vremenom ojačala..i izgradila svoj stav..kaže učiteljica..oborila ih je svojom dobrotom i omiljena je svih hoće da se druže sa njom...
nedavno je bila scena..mali N napisao učiteljici da  je hena donijela nož u školu..ova odmah počela plakati..učiteljica im rekla..nemoj hena da budeš osjetljiva to što neko misli da neko drugi misli da je izmislio...
šta sad..naravno da se neću petljati..heni sam rekla da ne treba plakati..jer nije ponijela nož i niko ništa joj ne može..to se lako dokaže...i tu je priča završena...ja se u to dalje ne petljam

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 12:14:42   
hatepsut
Sjecas se da sam ja pricala o svom "problemu" i na kafi.. e sve se to nekako rasirilo..nikako da stane...a meni je vise puna kapa svega...djeca su pocela svasta o K. da pricaju,on se jadan meni zali..a sve plod maste djevojcice s kojom smo imali konflikt.odavno su se djevojcice spojile u klan gdje je ta na celu..ona im je glavna a ostale je slusaju...ali sve se to dogadja na odmoru..problem je sto su K. izabrali za predsjednika,i sad uciteljica mu kazala da zapisuje djecu na odmoru user posted image naravno i djeca odmah mjenjaju misljenje o njemu...fkt meni je tesko da se s svim izborim,a gdje li njemu koji je svaki dan s njima user posted image kod mene nikad nije bilo ovako u skoli...

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 12:27:15   
henna ze
znam Hate..ali u sve sam ovo napisala da ti kažem..da u svemu tome ulogu treba da odigra učiteljica da objasni djeci neke stvari i roditeljima..jer je naša jasno i glasno rekla na roditeljskom immamo problem..djeca se grupiraju....pa kad se oni jednom..dva puta postide toga i vide da takvo ponašanje nije ok..onda bi to stalo...
dalje mislim da K sve to previše uzima srcu...treba ih malo popustiti..šta ga briga šta pričaju o njemu...tako a Henu učim...
mada...ja učiteljicu od K poznajem iz nekih drugih relacaija..pa nisam sigurna da bi se ona sama mogla sa sobom izboriti a kamo li sa djecom...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 12:37:58   
alenas
Evo da i ja nešto kažem na ovu temu:U početku sam bila oduševljena devetogodišnjim školovanjem, moje dijete je prvi razred, al sad sam užasnuta.Toliko je toga jadnoj djeci nametnuto da se zapitam da li iko ko kroji taj famozni plan i program je ikada išao u školu.
Zatim, kažu kroz igru, ma kakvu igru, učiteljica djecu kažnjava tako što ih pošalje u ćošu, molim vas, a devetogodišnje obrazovanje.Ne zna se ni ko je lud, ko zbunjen a ko normalan, šala.Al stvarno da oni uče geometrijske oblike, ravnu i zakrivljenu površ, mislim da je previše.Mi nemamo nikakvih promlema do sada u školi ali generalno mislim da je previše u početku djeci nametnuto i da se previše od njih očekuje.Mi smo išli u vrtić 4 godine i socijalizirali smo se i u školi prvi dan, ali ima djece koja i danas plaču na času i tome slično.Ne znam al mislim da je ono školovanje koje smo mi pohađali bilo bolje, znalo se da moraš da učiš a ovako kažu kroz igru pa kad se dijete na času pomakne i okrene "mrš u ćošu"-generalno nisam oduševljena.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: devetogodišnje školovanje
29.11.2011 16:04:14   
hatepsut
user posted image Hena,znam je i ja iz nekih drugih voda...kad sam vidjela da ce ona uciti mog K. ja ga mislila prebaciti,ali hajd reko vidjet cu..u sustini nije ona losa osoba(bar sam je takvu upoznala)...samo joj je problem sto je previse popustljiva,onda to djeca koriste,donekle je i ...ma ostavit cemo dalje za kafu...ponekad ne znam sta da mislim...ali od mama "cavki" ne mos' doci na red na informacijama i ja vise ne idem..odem sama...

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu alenas)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: devetogodišnje školovanje
9.3.2012 21:15:38   
Hanady RR
ja našla plan i porogram rada za prvi razred devetogodišnjeg školovanja...

čitam i čudom s e čudim...ja sam mislila to ''igranje''-privikavanje na školu ...ništa strašno...
al đavla...pa oni u prvom razredu savladati trebaju pisanje latinice i ćirilice velika i mala slova i čitanje oba pismauser posted image
meni ovo nije nikakav igrauser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: devetogodišnje školovanje
9.3.2012 21:19:27   
R&T@
Hanady, je li te to opet uhvatila "polazakuskolu" trema?user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: devetogodišnje školovanje
9.3.2012 21:23:32   
Hanady RR
Joj tajra znaš me..user posted image user posted image
konačno sve sam dogvorila idemo na sistematki u ponedeljak bez odgađanja ovaj putuser posted image
U školu koju smo odabrali idemo u srijedu aBd...
i imama tremu...
i sve me boli...

rekla sa. suprugu da bježimo ljetos na more više puta, da joj dama ljeto nezaboravno...
stavrno neće s eimati kada igrati ili crtati što želi...
žao mi...uzeli su im godinu a nisam siguran da su moraliuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: devetogodišnje školovanje
9.3.2012 21:33:30   
R&T@
Ne luduj...
Nista im nisu ukrali, pa vidis i sama sta ona sve zna, moze i hoce...
Njima je dosadno u kuci, a posebno su im sestre dosadneuser posted image

Za sistematski u redu, a sto ces u skoli?user posted image
Upisi su tek u aprilu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: devetogodišnje školovanje
9.3.2012 21:35:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Ne luduj...
Nista im nisu ukrali, pa vidis i sama sta ona sve zna, moze i hoce...
Njima je dosadno u kuci, a posebno su im sestre dosadneuser posted image

Za sistematski u redu, a sto ces u skoli?user posted image
Upisi su tek u aprilu...


ma u školu idemo da porazgivarmo ja i suprug...
da vidimo relane šanse da je u tu uopušemo jer nam nije u naselju...
ma...
baš sam luda...


kaže mahir gotovi smo kad krenem sa premanjem sobe za školarku, kupovinom pribora itd...njega panika smao do toga havtauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *