|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG
26.12.2009 21:48:57   
brzamala
Amy čestitam od srcauser posted image user posted image user posted image Da imas što ugodniju trudnoću i da porod prode bez problema. Uživaj saduser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.5.2010 15:29:28 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 8:12:54   
baby_joy
Amy čestitke  od srcauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 8:30:23   
riba78
IZVORNA PORUKA: Amy80

A JOJ, EVO I JA KONACNO NAKON DRUGOG POKUSAJA VTO I 6 GODINA LIJECENJA  TRUDNA......
14 DAN BETA 530....CEKAM JANUAR DA ODEM NA PREGLED !!!!! JEDVA CEKAM.....



Amy najiskrenije čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Amy80)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 9:11:31   
AMELIC
Amy čestitam i nadam se da će ti narednih 8 mjeseci biti najljepši mjeseci u životu...aBd inshallahuser posted image user posted image user posted image  Uživaj jer si zaslužila nakon 6 godinauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 15:51:44   
Lilipop
Amy, cestitke od srca i od mene user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 16:14:42   
lamama
Amy od srca čestrita, bravo milauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako mi je drago!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 16:19:52   
snowrose
IZVORNA PORUKA: Leva

Amy cestitam draga user posted image user posted image user posted image
Neka je sa srecom i aBd da dobijes duplice jer je tvoja beta bas mashallah user posted image


user posted image user posted image user posted image Potpisujem navedeno.
Tvoja beta ukazuje na više malih srculencad dva,a možda i tri.
Da bude sretno i hairli.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 18:36:03   
anidla
Amy user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: MOJA BETA
27.12.2009 22:06:25   
Amy80
HVALA HVALA HVALA......VIDJECEMO STA CE BITI ZA 15 DANA IMAM PREGLED !!!!!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: MOJA BETA
28.12.2009 17:26:58   
ena0002
Amy cestitam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amy80)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: MOJA BETA
28.12.2009 20:28:42   
Amy80
Nadam se da cemo jednog dana sve da se svrstamo u grupu TRUDNICE !!!!!!

user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: MOJA BETA
28.12.2009 20:50:04   
Zoe
IZVORNA PORUKA: malena27

Amy cestitam i da budu user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


Pridružujem se čestitkama i željama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: MOJA BETA
28.12.2009 21:40:46   
nadam se73
IZVORNA PORUKA: snowrose

IZVORNA PORUKA: Leva

Amy cestitam draga user posted image user posted image user posted image
Neka je sa srecom i aBd da dobijes duplice jer je tvoja beta bas mashallah user posted image


user posted image user posted image user posted image Potpisujem navedeno.
Tvoja beta ukazuje na više malih srculencad dva,a možda i tri.
Da bude sretno i hairli.
i ja se pridruzujem cestitkamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: MOJA BETA
29.12.2009 12:07:07   
mirna
user posted image user posted image user posted image user posted image BRAVO JOŠ JEDNA TRUDNICA IZ ORDINACIJE DR.BALIČ U TUZLI.Čestitam Amy tebi i tvom mužu i aBd da doktorici napravimo spomenik za uspjeh koji postiže.user posted image Moje bebaće su sada duge 90 mm i teške 80 gr.Jedva čekamo sljedeću kontrolu.

(odgovor članu Amy80)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: MOJA BETA
29.12.2009 12:57:44   
ledy blue
AMY  user posted image user posted image user posted image   čestitam !!!!

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: MOJA BETA
29.12.2009 15:04:29   
nella
Amy cestitam od srca user posted image user posted image user posted image i da budu user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: MOJA BETA
29.12.2009 15:05:15   
malena27 RR
Amy cestitam od srca i da budu duplici user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: MOJA BETA
31.12.2009 13:10:39   
Latinka
Amy, čestitam i želim neka sve bude hairli user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Beta HCG
5.2.2010 20:18:42   
malena27 RR
prenos postova sa duple teme:


unaprijed se zvinjavam ako ovakva tema postoji.ja ju nisam mogla naci. dakle,moje pitanje je gdje vadite betu? bliza mi je zenica,ali ako tamo nema,rado se odvezem i do sarajeva. pozdrav



Možeš je uraditi na DIP-u (Koševo). Treba ti uputnica tvog ljekara.



Na DIP-u koliko mi je poznato betu mozes napraviti samo uz uputnicu ginekologa iz drzavne ustanove a ne ljekara opce prakse. Privatno mozes uraditii u Eurofarmu za 45 KM, kod Mehmedbasica za 50 KM i cini mi se u poliklinici Sunce ali ne znam koliko kosta.



Ja sam na DIP-u radila betu bar 5-6 puta, uvijek na uputnicu dr. opće prakse, ako si T ništa ne plaćaš, ako nisi 2KM.
Nadam se da će ti se javiti neko iz Zenice, da ti kaže stanje i cijene tamo.



u zenici bolnici.. i privatno sam ja radila


IZVORNA PORUKA: Leva
MMK bas si me obradovala ovom informacijom
Idem se naruciti kod doktorke u porodicnu da mi da uputnicu




ja ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da beta bude velika i da se lijepo dupla



hvala,cure.
gdje privatno u zenici i koliko kosta?




ja sam ga radila, to ti je hormon trudnoce i samo ga trudnice imaju u krvi!
evo ti ispod, kopirano sa jedne internet stranice, sta je beta hcg tacno:

Beta HCG - humani korionski gonadotropin - je protein kojeg luči tkivo posteljice, a naziva se i hormonom trudnoće. Najvažnija mu je funkcija podrška žutom tijelu u jajniku koje u prvih sedam do devet tjedana trudnoće luči hormon progesteron (tzv. čuvar trudnoće). Beta HCG je vrlo važan kao pokazatelj razvoja trudnoće, pogotovo na početku. Može se mjeriti osjetljivim metodama dok je embrij još u osmostaničnom stadiju. Beta HCG može se naći u krvi žene otprilike osam dana nakon ovulacije, odnosno dan nakon implantacije (ugnježđivanja). U vrijeme očekivane menstruacije (12-14 dana nakon ovulacije, ovisno o duljini menstrualnog ciklusa) razina beta HCG-a u krvi dostiže 100 IU/L, udvostručuje se u prosjeku svaka dva dana, a svoju najvišu razinu dostiže izmedu osmog i desetog tjedna trudnoće kada iznosi otprilike 100.000-120.000 IU/L. Nakon toga vrijednost lagano pada sve do dvadesetog tjedna na oko 20.000 IU/L i na toj razini ostaje do kraja trudnoće. Kao i kod drugih nalaza, i ovdje mogu postojati manja odstupanja. Jednostavni urinski testovi reagiraju na vrijednosti HCG-a od 25 IU/L.



Jutros sam prokrvavila poslije pozitivnog BETA HCG-a!!!!!!!!!!!!!!
Zna li iko sta je to?
Nije cista krv vec smeckasti iscjedak pomijesan sa krvlju.
Hvala



draga daj mi prvo reci koja ti je vrijednost bete hcg i kada si trebala dobiti menstuaciju?



Vrijednost mi je 15,5mlU/ml a dobiti trebam 09.12. tako mi na nalazu pise



http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=148&Show=507
na ovoj stranici pisu koje su normalne vrijednosti bete za svaku sedmicu trudnoce...
najbolje ti je da odmah kontaktiras doktora i odes na pregled.
ne mora znaciti da je nesto opasno, znas da se cesto zna desiti da ima malo krvarenje i kada si trudan...
uglavnom, da je ne pametujem:), ti pravac kod doktora i on ce ti rijesiti sve dileme



draga mersiha, budi pozitivna! i dok ti doktor ne kaze sta se desava budi pozitivna! mozda je ipak beba ne putu, a to krvarenje je samo znak smjestanja oplodjene jajne celije...
ja nisam strucnjak za beta hcg, skoro sve o tome sam saznala putem interneta kada sam ja radila betu...
naime, ja sam u januaru imala biohemijsku trudnocu (kada dodje do oplodnje,ali se jajna celija ne smjesti u matericu nego ode sa malo jacom menstruacijom) i tada mi je beta bio povisen, jer on pocne da raste odmah nakon oplodnje.
moj rezultat je bio 66 i rekli su mi da je to jako mala vrijednost, opet sam radila za cetri dana i bilo je 11 i tada su mi rekli da sam imala biohemijsku... ja sam betu radila 10-15 dana nakon te mestruacije, sto znaci da su vrijednosti bile puno vece, ali do tada su se vec smanjile...
tvoja vrijedost je 15,50 sto se meni cini nisko, ali mozda su neke druge oznake pa to znaci 1550 sto bi moglo biti ok...uglavnom, rekla sam vec da ja nisam strucnjak i necu da pametujem , cuvam ti fige da je sve ok, a ti pravac doktoru i javi sta je on rekao. SRETNO!



Draga moja budućamama,
Nemam ti povoljne vijesti. Bila sam sinoć kod doktorice, sumnjala na betu, uradila test bio negativan i poslala me opet da radim betu. Uradila sam je jutros i opada. Bila je 155 a jutros 113. Idem sutra kod Divanovića da vidim sta i ona kaze a evo jutros krvarim citavo vrijeme.
To su ti ukratko moje vijesti.
Nista od  ni ovaj mjesec.



draga mersiha, zao mi je sto to cujem .
izgleda da ti se desilo isto sto i meni , tj. biohemijska trudnoca...
pokusaj da se previse ne brines, mada znam da nije lako, ja sam to primila bas traumaticno... uglavnom, glavu gore, bice  drugi put



Sinoc kada mi je sve to saopstila nisam znala ni gdje da idem ni sta da radim.
Sutra idem kod Divanovica da vidim sta mi on kaze.
Mislila kod Mehmedbasica ali nema termina do 17.12. a meni se zuri.
Malo je reci da sam primila traumaticno.
Zamisli sinoc sam prala prozore u 20:00 sati. Budala



mozda je bolje sto si prala prozore, barem izbacis negativnu energiju, ja sam sjedila, gledala u jednu tacku i plakala  2-3 dana. onda sam se trznula i rekla bice drugi put i od tada se trudim da budem pozitivna, ali na zalost bebe jos nema . nalazi su uredu, samo izgleda da sam psihicki to bas tesko primila... nadam se da ce i to proci i da ce ubrzo stici mala .
dr. divanovic je odlican, jako detaljan i iskren i mislim da je dobro da odes kod njega. on je moj doktor i meni je nakon biohemijske rekao da to nije nista strasno, desava se, dosta zena i ne zna da im se to desilo, ako nisu unaprijed radile betu ili test trudnoce...
sretno ti, nadam se da ce te divanovic umiriti...



Dobro jutro drage moje,
evo krajnjih rezultata. Bila sam trudna 5 sedmica, ali moja doktorica Rada Rakic nije vidjela plod od ciste i kada je pukla cista otisao i plod. Nema POtrebe za kiretazom jer se samo ocistilo. Kako i ne bi kada sam krvarila 18 dana.
Doktor Divanović je super da znate, nije skup i pravi je. Sada se moram paziti 3 mjeseca od nove trudnoce.



e bas mi je drago da je sve ok !
rekla sam ti da je divanovic super, ja sam bila kod par ginekologa, al on me odusevio, detaljan je i ima odlican pristup, mada ako se ne pridrzavas njegovih uputa, zna i da naruzi pacijentice , nisam dozivjela ali sam cula.
ja sam imala istu situaciju kao i ti, samo meni krvarenje nije trajalo tako dugo, ali sam poslije  imala smedji iscjedak oko 7 dana, meni se organizam tako ocistio.. sada se posveti sebi tri mjeseca, puno vitamina, pij cajeve i tri mjeseca ce brzo proci... i naravno, trudi se da ne razmisljas o tome zasto se to dogodilo, nije do tebe , jednostavno desava se...



meni su odmah konstatovali da je bila trudnoca, po uvecanoj materici, pod rukom, na ultrazvuku se nista nije vidjelo jer je plod vec otisao sa prethodnom menstruacijom... istina ja nisam imala ciste, ali svejedno ako nista rukom bi trebala da osjeti jer se materica pocne uvecavati cim dodje do oplodnje...
i ja sam morala pratiti betu do kraja, to jeste dok se nije nulirala jer je to znak da je sve otislo i da nista nije ostalo u tijelu.
sretno nam bilo i da uskoro postanemo mamice, a da ova negativna iskustva zaboravimo .



Draga mersiha,
žao mi je da ti se to desilo. Vjerovatno si vidjela iz mojih ranijih postova da i ja zbog ciste moram odgoditi trudnoću 3 mjeseca, pa te u tom dijelu mogu razumjeti. Meni su čak dali da pijem kontracepcijske tablete taj period kako bi mi sluznica materice došla u normalu i spriječila se pojava novih cisti.
jedina mi je utjeha da sad to radim kako bih pripremila svoje tijelo za malu  i da će sve biti u redu aBd.
Puno ti sreće želim u budućnosti. Puno te pozdravljam



vidjela sam da si ti radila beta hcg na dip-u
koliko se placa i za koliko bude gotov nalaz?
moze li se uraditi privatno i gdje? hvala unaprijed!



neznam jeli mersiha vidila pitanje ali ja ću ti odgovoriti. Bilo koji labratorij privatni to radi (bar kod nas).Nalazi su gotovi isti dan a za cijenu neznam ali nemoze biti visoka jer nije komplicirana pretraga



Draga Almic Ja nisam nista placala samo ovjerena knjizica. A nalazi se cekaju od 24-48 sati. A za privatno neznam koliko kosta ali radi Sanasa na Grbavici i Mehmedbašić. Radi li jos neko neznam stvarno. Nadam se da sam ti pomogla.



Draga Almic! Nalaz Beta HCG mozes privatno uraditi u labaratoriji koja se nalazi na Marin dvoru u Uniticovom neboderu. Kosta, cini mi se, 60 KM.  Pozdrav!



Može li mi molim vas neko reći je li zabrinjavajući ovaj nalaz Beta HcG-a.
Kad sam radila nalaz bila sam tačno punih 6. sedmica trudna.
Nalaz Beta HcG-a je 1840,9  mlU/L.
Naručena sam kod ginekologa ali me ovo brine jer mislim da je dosta niska razina.



Aquarius - razina hcg hormona ti je sasvim normalna za 6. tjedan....najniza prihvatljiva za taj tjedan trudnoce je 1080, zato dont worry



Radila sam ga u RMC "Safet Mujić" u Mostaru i piše ovako: Ref. vrijednost <6 (valjda više od 6). 
A vidjela sam na nekoj stranici te referentne vrijednosti i piše da je u 6. sedmici normalna vrijednost 1080 i više ali mlU/ml a kod mene je 1840,9 mlU/L




malo više o beta hcg preuzeto sa Rode

Hormon trudnoće i njegovo dupliranje
user posted image HCG (humani korionski gonadotropin) je glikoprotein kojeg izlučuje sloj stanica s vanjske strane oplođene jajne stanice ili sinciciotrofoblast. Najvažnija funkcija HCG-a je poticanje žutog tijela u jajniku da u prvih 7-9 tjedana trudnoće luči progesteron, hormon znan i kao "čuvar trudnoće".
user posted image
Njegov nalaz, odnosno nalaz jednog njegovog dijela tzv. beta lanca ili beta HCG-a može se naći u krvi i urinu trudne žene 1-2 dana nakon ugnježđivanja, odnosno 8-10 dana nakon ovulacije. Njegova vrijednost stalno progresivno raste sve do kraja prvog tromjesječja kada ulogu proizvodnje progesterona preuzima posteljica a njegova vrijednost počinje opadati. Tada se i mučnine, koje više-manje osjeća večina trudnica, povlače. Razlog tome može biti što korionski gonadotropin djeluje na hipotalamus (dio mozga koji nadzire vegetativni živčani sustav) i na rinencefalon – moždani centar zadužen za opažanje i raspoznavanje mirisa. Vjerojatno je to razlog što neki okusi i mirisi iznenada postaju odbojni, te mogu izazvati mučninu i povraćanje.
U vrijeme očekivane menstruacije (obično 12-14 dana nakon ovulacije) vrijednost beta  HCG-a iznosi oko 100,0 IU/L. Jednostavni urinski testovi već reagiraju na vrijednosti HCG-a od 25 IU/L (osjetljivost urinskog testa provjerite u uputama za upotrebu ili upitom u ljekarni) što znači da u vrijeme očekivane menstruacije, kada su očekivane vrijednosti puno veće, točnost ovog jednostavog testa te osjetljivosti iznosi oko 99%.
Ženama koje su primale HCG injekcije (Profasi i sl.) kao dio tretmana liječenja neplodnosti treba oko 5 -14 dana da se HCG «očisti» iz organizma, te mogu dobiti lažno pozitivan retultat ako ga rade prije navedenog vremena.
Dok nam urinski test može pokazati samo je li HCG prisutan ili ne, kvantitativni beta HCG test krvi može nam reći puno više. Praćenje vrijednosti beta HCG-a je vrlo važna dijagnostička metoda u ocjeni vijabilnosti ploda, dijagnostici izvanmaterične trudnoće, mole hidatidoze, tumora jajnika ili testisa i sl. Naime HCG, osim u trudnoći, može se pojaviti i kod nekih bolesti kako kod žena, tako i kod muškaraca.  
U sljedećoj tablici prikazana je prosječna očekivana količina HCG-a po tjednima trudnoće:





Tjedan nakon prvog dana posljednje menstruacije

Količina HCG-a  (mIU/ml)


3

5 -50


4

3 – 426


5

19 - 7,340


6

1,080 - 56,500


7 – 8

7,650 - 229,000


9 – 12

25,700 - 288,000


13 – 16

13,300 - 254,000


17 – 24

4,060 - 165,400


25 – 40

3,640 - 117,000
Iz tablica primjećujemo da postoji široki spektar normalnih vrijednosti, te pojedinačni nalaz HCG vrijednosti ne može indicirati normalnu trudnoću ili ukazati na to koliko je vremena prošlo od začeća. Kako bi to još bolje predočili, u sljedećoj tablici prikazane su izmjerene prosječne vrijednosti HCG-a po danima nakon ovulacije:





dani nakon ovulacije


prosječna vrijednost HCG-a (mIU/ml)

granične vrijednosti
HCG-a (mIU/ml)


14

48

17-119


15

59

17-147


16

95

33-223


17

132

17-429


18

292

70-758


19

303

111-514


20

522

135-1690


21

1061

324-4130


22

1287

185-3279


23

2034

506-4660


24

2637

540-10,000
Napomena: Vrijednosti u tablicama predstavljaju samo okvirne prosječne vrijednosti i nisu konačni pokazatelj statusa vaše trudnoće. O vašim rezultatima HCG testa obavezno porazgovarajte s liječnikom.
Naime, ključ tumačenja HCG vrijednosti nije u njegovom broju, već u njegovom rastu. U normalnoj trudnoći beta HCG raste tako da se njegova vrijednost udvostručuje u prosjeku svaka 2 dana. Iz tog razloga, beta HCG test se u pravilu ponavlja dva dana nakon prvog testa kako bi se moglo vidjeti da li se «beta» pravilno «duplira». No, kako vaša trudnoća napreduje i vrijednosti HCG-a rastu, raste i vrijeme njegova «dupliranja»:





Vrijednost
HCG-a (mIU/ml)

očekivano vrijeme «dupliranja» u satima


< 1200

48-72


1200-6000

72-96


>6000

>96
Trudnoće koje završe pobačajem ili izvanmaterične trudnoće u pravilu pokazuju niže vrijednosti i sporije vrijeme rasta, iako i neke normalne trudnoće, koje rezultiraju savršenim bebama, mogu također imati niže vrijednosti HCG-a.
Nadalje, postoje mišljenja da kraće vrijeme «dupliranja» znači da su u pitanju višeplodne trudnoće, što prema nekim istraživanjima nije točno, mada je zapaženo da žene s višeplodnom trudnoćom imaju u pravilu više vrijednosti HCG-a nego žene s jednoplodnom trudnoćom.
Na kraju, možemo reći da valja biti oprezan i možda ne previše kalkulirati s brojkama.  UZV pregled, nakon 5-6 tjedana, daje puno bolje osnove za predviđanje ishoda trudnoće nego same vrijednosti HCG-a.



Zdravo, nova sam na forumu, od prije 10 min. zato ni ne znam postaviti pitanje već ovako . Molim vas, zadnja M m je bila 1.6. Trebala sam dobiti 26.6, nikad mi ne kasni.Ako sam trudna onda je to 5 sedmica. Prosli ponedeljak sam radila Beta Hcg bio 106, jutros 40.6. Dr mi je na ultrazvuk glesao 1 min (pošto su ga baš tad zvali na porod) rekao mi da nema ništa al nešto sumnja  pa da opet radim Hcg sad u petak. Zna li iko "šta bi on mogao da sumnja". U srijedu idem kod dr. Divanovića da pogleda jer nisam dobila pravu M samo mi je bilo 2-3 dana malo "smeđeg" na papiru. Najviše me brine ta sumnja. Je li iko imao iskustva sa ovim.



Ena0002, odgodila sam termin kod Divanovica, za ovu srijedu, jer sam prokrvarila. Moj dr me je pregledao, nema trudnoce hladno mi rekao da imam 3 subservozna mioma . Pa sam ja trazila na netu sve o tim miomima, i definitivno idem kod Divanovica sad u srijedu u 12.30 da mi kaze sta je bilo Za miome sam nasla da je dobar propolis, tako da cu o tome sa dr u srijedu. Betu sam u petak opet morala raditi al ce mi nalazi biti gotovi tek danas na DIP-u. Javit cu vam sta mi kazu. Samo mi nije jasno sto se mora cuvati ako plod ode u 5,5 sedmici.
eto....drzite mi fige



pozzz drage
nisam nova al kao da jesam nije me dugo bilo......evo ja imam jedno pitanje ako ko moze pomoci
zadnja mens 30 maja,radila test i poz je,radila beta hcg 96,2, po nekim mojim proracunima 6 sedmica.medjutim sad sam bila kod doktorice Pasic keze beta je potvrdila trudnocu,ona nista nije vidjela na ultrazvuku tako da kaze da je moguce da sam kasnije zatrudnila i da beta odgovara 4 sedmici......ali ja stvarno ne znam sta da mislim............. inace imala sam kiretrazu u septembru prosle god i ovaj test sam jedva docekala ali samo se nadam da mi se to nece ponoviti opet,stvarno ne znam kako bi to podnijela.........ako neko ima slicno iskustvo ili kakav savjet nek se javi, pozzzz



Vidim ovde se prica o beta hcg pa da vas i ja pitam nesto sto mi vise ljudi kaze lakse mi je.Ja sam dobila zadnju 2.11.zatim sam prvi 1.12.dobila kao nesto sto se ne moze nazvati mecom tamno tamno braon i pomalo svega dve tri flekice,medjutim to je trajalo do 4.12 i taj dan sam radila beta hcg koji je 39.43 i ona tamo mi rece pozitivan test ali mali za trudnoci ili je mala trudnoca.Ok i ja resim idem u ponedeljak kod doktora medjutim ja ti u subotu dobijem mecu kao tako je izgledalo da bi mi danas posle dva dana pocela opet da menja boju i ulazi u tamnu braon..Mozete li mi pomoci???



Bokica mislim da si imala Biohemijsku trudnocu imas cak i temu vezanu za to. Sretno!






< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.3.2010 15:48:39 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Beta HCG
15.7.2010 11:24:30   
Lara83
ja sam danas vadila betu i iznosi 51,4
tako da to znaci otprilike da sam 3 sedmice user posted image ?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Beta HCG
15.7.2010 13:09:36   
smarija
jos jednom cestitam,vidis da sam bila u pravu user posted image


(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Beta HCG
15.7.2010 13:28:08   
veda
Laro 83- i ja se pridruzujem cestitkama.Zelim ti ugodnu trudnocu i jednu slatku malu user posted image .Ma sta jednu,abd vise njih.

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Beta HCG
15.7.2010 14:24:49   
Lara83
hvala vam od srca drage moje user posted image  user posted image  user posted image
i ja vama zelim user posted image  user posted image  sto prije!

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Beta HCG
20.7.2010 12:45:00   
regi
ja se ubacujem samo sa jednom informacijom:betu je najjeftinije raditi u poliklinici AL-Tawil u Sarajevu,kosta samo 20 KM.ja sam do sad svugdje placala po 50 KM.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Beta HCG
18.1.2011 22:26:08   
Banana
gdje se može privatno uradit beta u tuzli?

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *