|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: njega kose
21.4.2010 2:38:08   
Visnja RR
evo nadjoh iz prve....pa nek se tamo nastavi diskusija

Opada li vam kosa?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: njega kose
21.4.2010 11:48:52   
Lalana
Hvala Visnja user posted image

Ilhana, spremna sam i roman da procitam, samo da mi prestane opadati kosicauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: njega kose
25.4.2010 23:06:50   
aidicaa
Volim lepu i negovanu kosu...tako da joj posvecujem dovoljno paznje...ali mi se kosa bas puno masti, tako da moram da je perem svaki drugi dan...
Od proizvoda koristim  GLISS-lila pakovanje i bas mi ogovara...


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: njega kose
25.7.2010 1:18:05   
Ilhana RR
Prebaceno sa teme "Lokne"


IZVORNA PORUKA: larina

frizerka mi je radila mini val,ali nije uspjelo,nije mi se kosa uvila.user posted image user posted image Nikad nisam imala lokne i htjela sam da imam lagani mini val,malo krupnije lokne.kosa mi se sad malo ostetila-znali neko koliko moram cekati da opet to ponovim,imali neka dobra kiselina koja ne ostecuje kosu i kako se zove,inace se farbam u plavo.



IZVORNA PORUKA: camm

eh to ti je zbog farbanja u plavo najvjerovatnije
pa ti se zbog toga i ostetila kosa...

ja sam davno isto to uradila pa mi je kosa bila kao slama
od minivala....a minival mi je bio uzass joj samo kad se sjetim
nisam mogla kosu pustiti stalno sam je vezala
jer je ruzno izgledalo...

nemam sad savjet samo ti mogu reci da ne stavljas mini val na farbanu plavu kosu.



IZVORNA PORUKA: majki

meni se desila ista stvar početkom ove godine, dala minival isto tako, htjela blage lokne, prvi put nije se primilo, držala kratko vrijeme kiselinu (mliječnu) oko 20 minuta, ponovim za deset_ak dana i držala 30 minuta, opet isto, ispravilo se za dan. Treći put napravim poslije deset_ak dana, promjenim frizera, koristila je jaču kiselinu oko 45 minuta i ispadne super i evo već pola godine fino izgleda, malo se opustilo ali mi odgovara, a vjerovatno i zato što mi gusta i teška kosa i inače se teško lomi.
Moj savjet je ako još imaš želju da odeš nekoj starijoj frizerki, iskusnijoj i pitaš je za savjet i nek ti ona napravi, jer su sada u upotrebi mliječne kiseline ali one ne djeluju na svaki tip kose i nekad je bolje koristiti one jače kiseline. Naravno frizerka će procijeniti koliko ti je oštećena kosa i šta smiješ uraditi s njom.
sretno



IZVORNA PORUKA: camm

majki dobro si to rekla blago tebiuser posted image

ja bih isto sutra uradila minival al mi je kosa sama od sebe oštra
i ne podnosi nikakve hemije i stim mi nema druge
nego da se mucim sama kad odem frizeru
frizura bude dan i onda se sve opusti..user posted image



IZVORNA PORUKA: larina

hvala vam.meni je mehka kosa,ali gusta,-vjerovatno nije primilo jer sam se farbala sa blanzom-sad koristim obicnu farbu tako da mislim opet pokusati,a i cula sam za neku vocnu kiselinu ja bih je kupila ali neznam kako se zove i koje proizvodi.za frizera mi treba vremena,a mala djecica nemogu bez mene.sreca je sto imam rodicu koja je frizerka pa mi ona dolazi kuci,a onu kiselinu sam kupila u dm koja nije uspjela.



IZVORNA PORUKA: Eli

Ja sam jednom pokusala sa tim i nije uspjelo... samo unistila kosu i izgledala katastrofa. Nakon mjesec dana vezivanja u rep, osisala se ne kratko i eto sada sam u fazi pustanja, ko zna koliko cu izdrzati. Sretno sa pronalaskom te kiseline.



IZVORNA PORUKA: mama alma RR

user posted image user posted image ima li šta za ispravljanje lokni user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: camm

IZVORNA PORUKA: mama alma

user posted image user posted image ima li šta za ispravljanje lokni user posted image user posted image


alma ja koliko znam ima i to

postoji isto neka kiselina sto ispravlja prodnu kosu

ja sam to citala na netu ali je to pravo skupouser posted image



IZVORNA PORUKA: ja

draga Larina kao frizerka reci cu ti da nije greska do tvoje frizerke nego do kvaliteta kose to jest blans i kislena nikad nesmiju doci zajednu jer tu lokna nikad ne hvata samo steti i gori kosu....ako si imala primjer vidjeti kod zena koje imaju prirodnu boju kose sa pramenovima da i kod tih slucajeva samo primi ona dio koji nije blans zahvatio...imas ti kislina vise vrste ali od svaki je efekat isti barem dok to ne isisas...a mama alma imas od Revlona kolekciju sampona,regenerator,sprej,gel, itd za ispravljanje kose a cijene su user posted image  malo skuplje nego inace ti proizvodi...larina sretno



IZVORNA PORUKA: larina

jeli ti poznata kiselina dulcia Lóreal,tu sam nasla na internetu mogu naruciti,samo ja se u to slabo razumijem,ako znas koja je dobra da ne osteti kosu,slobodno preporuci.a ona kiselina je bila iz dm,ali mi nije primila bas kao sto si rekla-zbog blanza.frizerka mi je dobra,radila mi je par puta pramenove i super su bili.ako me bude sta oko kose interesovalo mogu li ti poslati pp.hvala



IZVORNA PORUKA: Shee

ja sam nekad davno isto radila mliječnom kiselinom, krupne, i nije ispalo kako sam očekivala, ali kada sam naučila kako da je oblikujem, bilo mi je super! Zadnje ispiranje kose bih radila tako što bih je prevratila na dole tj. glavu bih spustila prema dole, a onda ne dižući glavu nakon što se ona sama malo ocijedi, zgužvala bih je rukama da istisnem ostatak vode i tako je i ručnikom malo pokupila prema gore... sušila sam je isto s glavom prema dole, ali bih prije toga nanijela nivea pjenu za kosu strong, i sušiti i nanositi pjenu tako što kosu gužvaš rukama od vrhova ka korjenu. Na kraju dignem glavu, prevratim kosu kako treba, namjestim razdjeljak kako treba, opet prosušim ako ima još vlažnih mjesta i na kraju sa dlanova još malo pjene nanesem oblikujući frizuru kako želim, samo pazi da ne staviš previše jer će kosa biti slipava i slijepljena. Zvuči komplikovano ali nije. Pokušaj, nemaš šta izgubiti. I nadam se da sam bila bar malo jasna.
Ipak ne može nama koje imamo ravnu kosu nikada biti kao onih prirodnih lokni.




IZVORNA PORUKA: Shee

a za to što je oštećena, samo prije kupanja nanosi maslinovo ulje sa jajetom i medom i što je kosa nahranjenija, bolje će se i uvijati.



IZVORNA PORUKA: mama alma RR

hvala Ja , ma znam za te proizvode za ispavljanje, mislim na neko trajno riješenje, čula sam za neku kiselinu, ali meni to niko ne smije da ne usudi jer sam plave, suhe i čikave kose, kao što rekoh odmah na cenat



IZVORNA PORUKA: larina

uvijek prije pranja stavljm maslinovo ulje i kosa bude super.nemam puno vremena da uvijam. kad tek isfeniram kosu bude lijepo,ma usustini lijepa mi je kosa,ali mi nesto naletile te lokne nisam ih nikad imala,pa da ito probam



IZVORNA PORUKA: Aquarius

Za sve vas koje imate kosu koja se lako oblikuje evo par savjeta kako brzo napraviti lokne.
Prvo što vam treba je fen koji ima difuzer.
user posted image user posted image
Za nepućene to je ovaj veliki nastavak za fen. Koristi se za pravljenje lokni i za volumen.
Zavisi od tipa kose možete nanijeti na mokru kosu pjenu  ili samo neku kremu koja će je hidratizirati.  PreporučujemTIGI  Catwalk Curls Rock Curl Amplifier ( Defines Curls, Tames Waves, Adds Texture & Shine ).

user posted image


Nagnite glavu prema dolje i sušite kosu koristeći difuzer. On će tokom sušenja praviti lokne.
Eksperimentišite sa proizvodima za kosu dok ne nađete ono što vam odgovara.

A na ovoj stranici možete pogledati i video, ako je ostalo nekih nedoumica, gdje fino možete vidjeti kako se to radi.user posted image
http://www.tigistore.com/tigi/UnitedStates/pc-72-3-htgtl-kit-blonde-curl.aspx






IZVORNA PORUKA: larina

imate li neku frizerku za preporuciti u sarajevu,kad dodem da mi to radi,ali kuci,jer imam troje malo djece,a za frizerskog treba vremena.posaljite pp



IZVORNA PORUKA: ja

draga larina moj ti je savjet da sad trenutno nista ne pokusajes iz tog razloga sto je kosa vec izritirana i ona sad rijetko koju kiselinu da primi,malo hrani kosu maska ma i uljima pa nakon nekog izvjesnog vremena pokusaj,ja nisam radila sa lorealom iz razloga sto mi se KEUNE pokazao dobar i iskljucivo samo sa njim i radim,a kao sto ti je aguarius objasnila difuzer je inace spas za lokne gnjecis kosu i susis,a mama alma rijetko ko hoce da se to usudi iz razloga jer mi to smatramo jednom vrstom paljenja kose...a larina slobodno posalji pp ako te sta interesuje...tu sam da pomognem ako moguuser posted image



IZVORNA PORUKA: larina

hvala.strpicu se do proljeca.svakako se sad borim da spasim kosu da se nebi osisala,stavljam maske,ulja,razne balzame,a i koristim i onaj sprej sto se ne ispire od gliss kur-swarzkopf-on mi dosta odgovara.prestala sam se blanzirati-sad samo farba-redovno kratim vrhove kose,tako da uvijek izgleda svjeza kosa.user posted image user posted image user posted image user posted image lijep pozdrav i hvala jos jednomuser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Niobe

Koliko dugo nakon ondulacije se ne smije prat kosa?
jucer sam uradila minival i zena mi RASCESLJALAuser posted image user posted image minival kako bi mi vrhove odsjeklauser posted image user posted image , tako da sad kosa izgleda isto sazvakana i pljunuta user posted image
kontam da ce bit bolje ako je operem..

dal jue neko koristio onaj program perfect curlz i jel to ima fajde na minival il samo na prirodne lokne.

hvala i zivile.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga ne vidim razlog zasto ne bi mogla oprati kosu danas...

i nemoj je susiti odmah fenom ...vec malo "gnjeci" rukama...



IZVORNA PORUKA: tea lana RR

Niobe za lokne ti je super onaj nastavak na fen sa zubcima u onom krugu i samo sa njim susi i po malo uvrci kosu i ispadne super,a ako hoces da ti se lokne istaknu stavi prije susenja malo silikona za kosu.



IZVORNA PORUKA: reallove

jutro svima..mini val na plavu bojenu kosu NE..bojena plava kosa ionako je ostecena zbog jace konc.hydrogena..sto se tice mini vala i lokni inace najbolje je susenje prirodnim putem,ako se kosa susi onda postoje fenovi sa posebnim nastavkom za susenje..poslije susenja nanosi se krema za oblikovanje lokni..mini val zahtijeva posebnu njegu,nesmije se cesljati pretjerano,ceslja se samo dok je kosa mokra,krema,maska za kosu obavezna..za mini val na ostecenoj i tretiranoj kosi postoji posebna,blaza kiselina..eto nekoliko savjeta,ja sam frizer po struci,nadam se da sam vam malo pomogla



IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: Niobe

Koliko dugo nakon ondulacije se ne smije prat kosa?
jucer sam uradila minival i zena mi RASCESLJALAuser posted image user posted image minival kako bi mi vrhove odsjeklauser posted image user posted image , tako da sad kosa izgleda isto sazvakana i pljunuta user posted image
kontam da ce bit bolje ako je operem..

dal jue neko koristio onaj program perfect curlz i jel to ima fajde na minival il samo na prirodne lokne.

hvala i zivile.

poslije ondulacije moras cekati bar sedmicu pa onda prati kosu  i kao sto sam vec pomenula ne smijes cesljati



IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: reallove
poslije ondulacije moras cekati bar sedmicu pa onda prati kosu  i kao sto sam vec pomenula ne smijes cesljati


e eeeebiga user posted image user posted image user posted image oprala sam




IZVORNA PORUKA: ivana st

Prije par godina sam radila trajnu, ajme greške!! Izgorila mi cijela kosa,a ja je još i oprala dan kasnije (kao bit će bolje) pa se cijela opustila. Izgledalo je kao da metlu nosim na glavi user posted image user posted image user posted image . Uglavnom, ne smije se prati prvi tjedan,a i treba provjerit kako frizerka radi jer je od mene ova napravila strašilo. Trebalo je dvije godine da izraste nova zdrava kosa. Inače obožavam lokne!



IZVORNA PORUKA: reallove

ivana malo  koji frizer dobro uradi trajnu..tu treba truda i truda..mi smo u salonu koristili papirice za vrhove kako ih nebi ostetili,i stvarno je svaka bila super ali nije uvijek ni do frizera nekad je i do stranke,znalo se desiti  da im uradimo trajnu odlicnu a one operu kosu,pocesljaju se,dodju i kazu  ovo ti nista nevalja..trajnu treba njegovati


IZVORNA PORUKA: anoniman

Ovo je super sajt o njezi kose jojoba uljem.
Jojoba oil for hair and acne




IZVORNA PORUKA: ivana st

Reallove sležem se sa tobom, moja greška je bila što sam je oprala,ali vjeruj mi i sa tim i bez toga kosa mi je izgledala očajno. Čim sam došla doma svi su me pitali što mi je to frizerka napravila sa kosom, onda sam se dobro naplakala a sad se tome naravno smijem. Moja je kosa dosta gusta,ali je i tanka tako da treba biti dosta oprezan sa svim tim kemikalijama. Danas bi se teško odlučila napravit trajnu.



IZVORNA PORUKA: ivana st

Ali nisam se vraćala kod te frizerke,ne ne,ta me više nije vidjelauser posted image .Ošišala sam se na kratko i čekala da izraste zdrava kosa.



IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: ivana st

Reallove sležem se sa tobom, moja greška je bila što sam je oprala,ali vjeruj mi i sa tim i bez toga kosa mi je izgledala očajno. Čim sam došla doma svi su me pitali što mi je to frizerka napravila sa kosom, onda sam se dobro naplakala a sad se tome naravno smijem. Moja je kosa dosta gusta,ali je i tanka tako da treba biti dosta oprezan sa svim tim kemikalijama. Danas bi se teško odlučila napravit trajnu.
naravno da svaki tip kose zahtijeva razlicito tretiranje pogotovo ako se radi o tankoj kosi jer to je ipak"trajna ondulacija"ko ce se nositi sa posljedicamauser posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja ne kontam zasto se kosa ne smije oprati odmah user posted image
za cesljanje znam al ko bi izdrzao 7 dana ...



IZVORNA PORUKA: reallove

nije preporucljivo prati zbog toga da bi kosa zadrzala novonastali oblik,za ljepotu se treba strpitiuser posted image



IZVORNA PORUKA: ena23

Gdje u Sarajevu ste radile mini-val? Kako ste zadovoljne rezultatom? Ja hocu od kako znam za sebe ali mi je kosa uzasno rjeitka... da li da se usudim??



IZVORNA PORUKA: reallove

naravno da smijes to je spas za rijetku kosu daje joj volumen,samo trebas odabrati dobrog frizera



IZVORNA PORUKA: ena23

Eeeh draga, bas to mi i jest problem, jer ne znam ovdje nista oko toga. Do sad sam se shishala u lukavcu ili gracanici, ali mi vise dojadilo, da mi je pocet vise zivjeti u sarajevu user posted image  



IZVORNA PORUKA: lokne

Ewo ja cu ti pokloniti moje lokne. Ne treba da se mucis.. user posted image   I owako planiram se sisati. user posted image






< Poruku je uredio Admin -- 5.2.2011 12:07:52 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: njega kose
25.7.2010 1:43:49   
Ilhana RR
Postovi prebaceni sa teme "Masna kosa (preparati, odrzavanje)"


IZVORNA PORUKA: bebica89

zbog cega mi se kosa puno masti,jel moguce da su hormoni u pitanju,ako jedan dan preskocim s pranjem,drugi dan sva se slijepiuser posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: dadada

zato ti je i masna...radila sa to istouser posted image ako mozes (ako nisi trudna) ofarba je, "kolor samponiraj" i prestani prati svaki dan pa ce ti se uspostaviti ravnotezauser posted image



IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Moja je isto kosa katastrofa sto se toga tice. Perem je svaki drugi dan. Ne mogu manje, nikako!
Problem je najcesce masno tijeme, i probala sam sve sampone, nema rijesenja...Jedino sto dada kaze kad se ofarbas, lici na nesto...



IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: bebica89

pa moram je stalno prati,jer ja i mm se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,


kakve veze kosa ima s timuser posted image user posted image user posted image user posted image ako je ona na glavi u pitanjuuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

Definitvno je moras prestati prati svaki dan.  Moras se malo strpiti... Ako nista stavi malo baby pudera na tjeme, pa malo peskirom izmasiraj...i tako preskoci koje pranje. I uzmi ovaj sampon user posted image



IZVORNA PORUKA: malaaaa

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: bebica89

pa moram je stalno prati,jer ja i mm se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,


kakve veze kosa ima s timuser posted image user posted image user posted image user posted image ako je ona na glavi u pitanjuuser posted image

  pan zasto peres svaki dan nista to ne pomaze samo gore bude znam malo vise o kosi posto mm frizer user posted image




IZVORNA PORUKA: dadada

onda probaj ovaj sampon sto je nunichi napisala...vichy samponi su prva liga...jesu malo skuplji, ali se isplate




IZVORNA PORUKA: dinciii

bebica i ja sam imala s tim problema pravo,kod mene se znalo cak desiti da je operem osusim i ona masna!!!I radila sam dubinsko pranje kod frizera i malo mi se poboljsalo..Ako si u mogucunosti uradi to,fakat je dobro..A i ofarbaj se user posted image  



IZVORNA PORUKA: helena_7

za masnu kosu je dobro oprati je onim starinskim vešnim sapunom! a zna li neko kako ću se riješiti peruti.....probala sam sve šampone i ništa




IZVORNA PORUKA: Hurma

svi proizvodi VICHY, najbolji... niti jedan šampon koji je proizveden ne pomaze mi protiv peruti osim vichy... i ja imam masnu kosu, doduse nisam isporbavala ovaj za masnu... moracu... jesu poskupi ali se isplati svaki pfening :) i budu dugo... par mejseci... za par mjeseci dati 30 KM i nije puno :)



IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Ja sam to isto cula, za stari sapun, doduse nikad nisam probala!
Ja sam koristila Vichy sampon, nista mi nije pomogao.



IZVORNA PORUKA: dadada

pa ofarbaj se...kupis color sampon...to nije prava farba (nema toliko hemije) i nece ti vise biti masna sigurno



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Ja sa masnom kosom muku mucim od 1996-e. Nema sta nisam probavala, od ne pranja po 15 dana, mjenjanja sampona, maski, minivala, farbam se redovno i sada, ali je ona vec drugi dan masna. Ja je sad perem 2 sedmicno, jer nakon tvog svakodnevnog pranja ce ti poceti otpadati, ovo ti govorim iz licnog iskustva.
Mozda je to kod tebe prolazno pa nemoj pretjerivati sa pranjem.




IZVORNA PORUKA: tajcika

za kosu sa peruti je najbolji rekonazol ili oronazol al cini mi se da pise da user posted image ne smiju koristiti ja sada ne koristim al moram pitati dr. da li mogu jer cu poluditi od peruti



IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: dadada

zato ti je i masna...radila sa to istouser posted image ako mozes (ako nisi trudna) ofarba je, "kolor samponiraj" i prestani prati svaki dan pa ce ti se uspostaviti ravnotezauser posted image


uze mi rijec iz usta... hehe

najzdravije je prati kosu dva puta sedmicno... i mogu ti reci, meni je bila masna kosa ko ista kad sam je cesce prala al od lijenosti u zadnje vrijeme perem je dva puta sedmicno i vise mi nije toliko masna ;)

takodjer zavisi i od sampona ;)



IZVORNA PORUKA: *Seve*

Slazem se sa tim, da se kosa vise masti, sto je cesto pere...
Ja dok sam radila, nisam mogla zamisliti da odem na posao a da neoperem kosu.
I u tom periodu bas mi se je mastila i bila naelektrisana...A sada perem 2-3 puta sedmicno
i super mi je.Inace koristim sampon od klorane njezan je od kamilice...
http://img01.imagefra.me/img/img01/2/10/16/f_s86v6m_709b5da.gif
Sa vichy operem jednom sedmicno,jer nije bas preporucljivo sa tim jacim samponima prati
cesto...I kada ga koristim prvo u casi razmutim ga sa malo vode...
A cula sam da je za masnu kosu dobro i koprivom(zarom) isprati kosu....
Neznam dali je tacno....Jeno vrijeme sam koristila bas od koprive jedan sampon Biotin...



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: helena_7

za masnu kosu je dobro oprati je onim starinskim vešnim sapunom! a zna li neko kako ću se riješiti peruti.....probala sam sve šampone i ništa


i ja sam imaala problem sa peruti, a problem s masnom kosom jos nisam rijesila, ma da je se malo poboljsa, probala neznam ni ja koje sve sampone, i samo mi je ovaj pomogao protiv peruti.probala sam i VICHY za obadva problema, al mi nazalost nisu pomogli, a mrsko mi bilo da idem kod kozneg dr. pa sam sad kupila neku knjigu, pa da vidim sta tamo pametno pise i dali pomaze user posted image user posted image user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: Leva

Problem masne kose koju sam morala prati svaki dan sam rijesila tako sto sam je ofarbala. Od tada sam prestala da joj robujem user posted image Ne znam bas da li je to savjet koji ste zeljele cuti ali u mom slucaju je to bila genijalna opcija.



IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: bebica89

zbog cega mi se kosa puno masti,jel moguce da su hormoni u pitanju,ako jedan dan preskocim s pranjem,drugi dan sva se slijepiuser posted image user posted image user posted image

kosa sto se vise pere vise se masti..i nije preporucljivo tako cesto da peres kosu jer tako skidas zastitni sloj koze..pokusaj malo manje da peres kosu i manje ce se mastiti u pocetku ce biti tesko ali ces poslije vidjeti da se isplatilo



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

evo ja sam jucer bila kod frizera i ofarbala kosu, pa cu vam javit koliko sad traje dok se umasti



IZVORNA PORUKA: reallove

trebalo bi trajati duze,farba susi kosu



IZVORNA PORUKA: breskvicaa

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: bebica89

zbog cega mi se kosa puno masti,jel moguce da su hormoni u pitanju,ako jedan dan preskocim s pranjem,drugi dan sva se slijepiuser posted image user posted image user posted image

kosa sto se vise pere vise se masti..i nije preporucljivo tako cesto da peres kosu jer tako skidas zastitni sloj koze..pokusaj malo manje da peres kosu i manje ce se mastiti u pocetku ce biti tesko ali ces poslije vidjeti da se isplatilo

reallove ti je lijepo objasnila a ako bas nemozes izdrzati da je ne operes onda primjeni suho pranje kose tako sto ces bebi puder za djecu posuti po kosi i dobro tijeme istrljati i onda kosu isfrotirati to je opet bolje nego da je stalno peres user posted image



IZVORNA PORUKA: reallove

moze i to samo suho pranje se ne smije raditi cesto jer kosa moze poslije biti puno suha i dobiti sive nijanse..pozz



IZVORNA PORUKA: breskvicaa

Reallove mora da si frizerka ko i ja dok znas o kosi toliko user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

pa ja se mucim neznam koliko duga a vi strucnjaci,trebala je prije postavit temu user posted image user posted image user posted image o ja to sa suhim pranjom, imala sam iskustvo sa sivom kosom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to je izgledalo, isto kod oni kraljeva prije sto su koristili suho pranje user posted image user posted image user posted image na kraju je ipak opet oprala user posted image



IZVORNA PORUKA: breskvicaa

Pa ako ti bas nepomaze nista od toga onda ili mini val ali blagi ili farbanje kose user posted image



IZVORNA PORUKA: reallove

suho pranje ti moze posluziti samo jednom sedmicno,ja mislim da ce ti sada poslije farbanja biti bolje jer i ja sam imala problem sa masnom kosom,a sada kako sam se ofarbala manje




IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

hej jesam li vas dobro skontala, jel to neko koristi bebypuder kao suho pranje ili????



IZVORNA PORUKA: reallove

mozes koristiti baby puder za suho pranje kose




IZVORNA PORUKA: milenium

ja sam nakon poroda koristila ono suho pranje ali s onim sprejem za suho pranje.kosa mi se jako mastila a ja nisam mogla to podnijeti,na kraju sam je deseti dan oprala!tih 10dana sam jedva izdržala,poludila...



IZVORNA PORUKA: helena_7

evo da javim da sam riješila problem peruti - koristim dm-ov šampon ali onaj ph neutralan, svijetal je i mislim da ima perušku na sebi naslikanu.  Perut mi se skoro potpuno smanjila - imam je samo ali i to jako malo kad je kosa baš prljava pa se ono puno češem! Al i tad uopće ne sipa po odjeći kao prije , nego ja je malo osjetim.....i više se uopće ne vidi na glavi nigdje!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Postovi prebačeni sa teme: "šamponi i sredstva za masnu kosu"

IZVORNA PORUKA: adannn


Drage moje treba mi pomoć...Imam dugu kosu i često mi se masti.Ako imate neki savjet koji je vama pomogao i za koji znate da uspješno rješava ovaj problem molim vas da ga podijelite samnom,jer sam svašta pokušala ali bez uspjeha..



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mukica

Probaj RECEPT-ov losion, moj muz ga koristi i super se pokazao jer su kod njega komadi ispadaliuser posted image  Poslje pranja kose utrljas dobro u tjeme i to je to, nista se ne ispire



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mukica

Probaj RECEPT-ov losion, moj muz ga koristi i super se pokazao jer su kod njega komadi ispadaliuser posted image  Poslje pranja kose utrljas dobro u tjeme i to je to, nista se ne ispire



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: adannn


Recept-ov losion to nije šampon,to je nešto kao subrina.Mislim da svaka subrina još više masti kosu,ali probat ću...Hvala




šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: camm

meni nista nije pomoglo a fakat i meni se od subrine vise masti kosa!
ja moram kosu prati svaki 3 dan aj ljeti i nekako
ali zimi kad pomislim na fenuser posted image user posted image user posted image



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: adannn


I moja kosa može izdržati dva do tri dana,ja nemogu ljeti jer je preduga i lijepi se za leđa kada se opere ali tako je kako je....user posted image user posted image user posted image user posted image




šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mamy Sabina

Vichy ima odličan šamponn za masnu kosu,Dercos koristila sam ga!





šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Ja isto tako imam masnu kosu i perem je svaki drugi-treci dan, ali sam skontala da kad vec moram prati tako cetso da je stetno da perem nekim agresivnim samponima pa koristim afroditin sampon od koprive i to samo jedno pranje. Kosa se pravo napuse od njega i ako mi to smeta ja na vrhove nekad stavim dove masku za obojenu kosu, ali samo na vrhove. Kad imam vremena malo je isfeniram velikom cetkom jer tad se kosa odigne od tjemena i duze bude cista a ako ne feniram tj. ako ostane uz glavu stvarno se brze masti... 



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Pakung za masnu kosu
Iscijedite 2 limuna, pa sok nanesite na kožu glave masirajući je. Kosu potom očešljajte i pustite da limun djeluje oko 20 minuta, a na kraju kosu dobro isperite. Limun će djelovati antiseptički i pospješit će cirkulaciju kože glave, a kosa će biti sjajna i podatna za oblikovanje.



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Anoniman

imala problema s tim... izvukla pramenove i rijesila problem user posted image
ako ne zelis da ti se vide pramenovi, ponovo se prefarbaj u boju koju zelis poslije njih...

a ako se uopste ne farbas... e onda ne znam user posted image


šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni i pored pramenova kosa ne izdrzi 3 dana... tj treci dan je perem... hm a nekad i drugi...user posted image  al meni to nije mrsko...
negdje sam citala da je jako vazno dugo masirati tjeme glave prilikom svakog pranja... e za to bas nemam zivaca...



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: adannn


Nemam ni ja baš živce za masažu glave pored ovih obaveza,a i ne farbam se ima više od 2 godine probat ću taj pakung za kosu,čini mi se lako mada je limun teško očistiti sa ruku a kamoli sa kose pogotovo moje...



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mamy Sabina

meni ni pramenovi ni farba ne isuše kosu,odnosno ona se jednako brzo masti,
ovaj šampon od Vichy-a mi pomogne,izdržim bez pranja 5 dana
najčešće je ni  ne perem kući idem kod frizerke



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mimy

evo da i ja drage moje dodam jedan koristan savjet...
inače imam sama masnu kosu...
sve sam isprobala..od raznih šampona(sve sam ih isprobala), preko maski..pa i nekih kućnih "čarobnih smjesa" ...koje ne bih ni da vam nabrajam...onda pramenova i kompletnog farbanja kose... kad god bih nešto čula...odmah bi to isprobala...ali eto nekome djeluje jedno-drugome opet nešto drugo...pa tako...
podijelit ću svoj najučinkovitiji experiment do sada (nadam se i zadnji-jer umorna sam od experimenata)...
moj spas je         BABY PUDER.....

aha.... jednostavno ga nanesete poslije pranja kose...(temeljito operete kosu-ja čak koristim i subrinu radi rasčešljavanja-jednostavno bez nje ne ide) i onda na onako vlažnu kosu(prosušenu  ručnikom), na korijen/tjemen glave ravnomjerno nanesete baby puder i lijepo sve umasirate... i  wahoullaaaaa
poslije svega najbolje je da se kosa suši prirodno..ali ni fen neće naškoditi..on čak i raznese sve fino..ako ste na nekom mjestu pretjerale...user posted image user posted image user posted image
mada za to će vam trebati pomoć druge osobe... voljene...user posted image user posted image user posted image
ja i mm se svaki put smijemo kada dođe vrijeme za "buhać" -tako ga mi zovemo...

nadam se da će nekome biti ovo od koristi...
ja to radim evo duže vremena.. i kosa je bezprijekorna...mogla bih da je perem 1x sedmično...ranije sam ju prala svaki drugi dan... ubistvo...pogotovu zimi-kada prehlade vrebaju iza svakog ugla...

puno pozdrava drage moje...pa eto javite se... bilo bi mi drago da sam nekome mogla pomoći...jer znam stvarno kako je...



IZVORNA PORUKA: milenium

ja sam samo kad sam rodila prala kosu onim''suhim pranjem''(u spreju)al koće stalno davat novce za touser posted image tako da digod koristim ovo s puderom(jednom u tri-četri mjesecauser posted image )a za onaj šampon vishi sam se predomislila ,to je otrov živiuser posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: milenium

ja sam samo kad sam rodila prala kosu onim''suhim pranjem''(u spreju)al koće stalno davat novce za touser posted image tako da digod koristim ovo s puderom(jednom u tri-četri mjesecauser posted image )a za onaj šampon vishi sam se predomislila ,to je otrov živiuser posted image

a zasto je otrov zivi? ja ga taman mislila kupiti jer ga puno zenica hvali. ali ja imam 2 problema, puno se masti i nakon poroda opada, pa ne znam koji bi onda uzela, jer ima vichy sampon za masnu kosu (plavi) i za kosu sto opada (crveni), pa ne znam sta da radim. u slucaju nuzde koristim puder da ubije masnocu, al ne pomaze bas puno, jer imam dugu i tanku dlaku, pa se opet sve vidi i djeluje sljepljeno user posted image



IZVORNA PORUKA: milenium

teacher ja sam odustala od tih(specijalnih) šampona daaavno.to je puno nekih ''sumnjivih'sastojakauser posted image
btw ačudesa je jednom stavila jedan link na neku temu,govori o nekoj alternativnoj medicini i zdravlju općenito.o današnjoj kozmetici,šamponima itd.
a i prije toga linka sam za neke stvari već odavno znala i čula. a kosu perem beby šamponom od srednje škole.kad nema beby onda uzmem i neki koji mi prvo dođe pod ruku,u slučaju nužde.
znam dosta žena koje koriste bebx kreme za lice,beby kupke i mlijeka za tjelo npr becutan ,a ne one dove i slično.
ma meni je sve to otrov.tako ja bar mislimuser posted image





IZVORNA PORUKA: teacher75

opracu i ja baby shamponom pa bas da vidim, mozda se popravi stanje user posted image



IZVORNA PORUKA: taurus

Ja sam probala nivein šampon za masnu kosu ne znam tačno šta piše na njemu znam da je plava boca sa žutim slovima i piše da je za masnu kosu.
Od svih isprobanih ovaj mi je najboljiuser posted image user posted image user posted image



šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Gigana

mimy, e ovo je jedan od najboljih savjeta koje sam dosad čula.  Ja sam nekad u ratu koristila baby puder za suho pranje šiški, ali nikad ovako. Ovo je super savjet i hvala ti što si ga podjelila s nama.

Pozdrav!




šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: adannn


eeee dobar ti ovaj ''buhać'' obavezno ću ga isprobati.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mimy


hehehheeeeuser posted image user posted image user posted image
drago mi je ...još samo se nadam da će i kod vas biti učinkovito...
ja sam se osjećala preporođeno...
ne znam kako se je osjećao Kristofer kada je otkrio Ameriku...ali i ovo je vrijedno pominjanja...jer ja sam vam druga osoba od tada...

obavezno pišite kako je bilo...
puno pozdrava...







Postovi prebačeni sa teme: "šamponi i sredstva za masnu kosu"


šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: camm

e kud ovo sinoc nisi mimy napisalauser posted image
al nema veze brzo ce proci ova dva dana
pa cu onada taj carobni experiment isprobatiuser posted image user posted image


šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: juni

Imam i ja jedan savijet kad smo vec kod baby pudera. Ako vam je masna kosa a nemate vremena da je operete, samo po gornjem dijelu kose pospite baby puder i onako protrljajte rukom po kosi i vidjet cete da masnoca nestaje, a i fino mirise user posted image


šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: juni

Imam i ja jedan savijet kad smo vec kod baby pudera. Ako vam je masna kosa a nemate vremena da je operete, samo po gornjem dijelu kose pospite baby puder i onako protrljajte rukom po kosi i vidjet cete da masnoca nestaje, a i fino mirise user posted image


Eh ovo sam i ja znala uraditi,posebno na siske,jer ih skoro uvijek imam onako poduze.


A buhac nisam probala,ali hocu sigurno. user posted image user posted image




šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: mamy2

meni ni pramenovi ni farba ne isuše kosu,odnosno ona se jednako brzo masti,



Kod mene je baš suprotno. Od farbe mi kosa postane suha kao slama .

A ne usuđujem se ni pomisliti, a kamoli izvući pramenove.
Ne želim da idem off topic, možda bi najbolje bilo da otvorim novu temu. Interesuje me ima li neko rješenje za suhu kosu.user posted image




IZVORNA PORUKA: mamabb





šamponi i sredstva za masnu kosu
25.1.2009 22:06:20
IZVORNA PORUKA: mimy

moj spas je         BABY PUDER.....

aha.... jednostavno ga nanesete poslije pranja kose...(temeljito operete kosu-ja čak koristim i subrinu radi rasčešljavanja-jednostavno bez nje ne ide) i onda na onako vlažnu kosu(prosušenu  ručnikom), na korijen/tjemen glave ravnomjerno nanesete baby puder i lijepo sve umasirate... i  wahoullaaaaa
poslije svega najbolje je da se kosa suši prirodno..ali ni fen neće naškoditi..on čak i raznese sve fino..ako ste na nekom mjestu pretjerale...user posted image user posted image user posted image
mada za to će vam trebati pomoć druge osobe... voljene...user posted image user posted image user posted image
ja i mm se svaki put smijemo kada dođe vrijeme za "buhać" -tako ga mi zovemo...

nadam se da će nekome biti ovo od koristi...

puno pozdrava drage moje...pa eto javite se... bilo bi mi drago da sam nekome mogla pomoći...jer znam stvarno kako je...




Ja ovo probala, ''buhać'' user posted image i ženo hvala ti milion puta, ja se rješih muka pranja kose svaki dan. Hvala ti, hvala ti!user posted image


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: njega kose
26.7.2010 1:05:12   
Ilhana RR
Postovi prebaceni sa teme "Koja maska za ostecenu kosu???"


IZVORNA PORUKA: sanela22

Nisam znala gdje da stavim ovu temu, pa ako sam pogrijesila, neka je admini prebace gdje treba user posted image
Imam plavu kosu i dosta je ostecena i maske koje sam dosad koristila nisu se bas nesto pokazale tako da sam u potrazi za nekom maskom koja je za ostecenu kosu, tj za maskom za obnavljanje kose pa ako ste, cure moje drage, koristile neku masku kojom ste bile zadovoljne i koja vam je obnovila kosu pisite user posted image Unaprijed hvala




IZVORNA PORUKA: Nunichi

Evo mila, tema ima, ja je nekad postavila. I ja sam trenutno u potrazi za dobrom maskom, jer pustam opet kosu, a farbam se u plavo.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_198873/mpage_1/key_/tm.htm




IZVORNA PORUKA: breskvicaa

Najbolja maska za kosu vam je majoneza jedna kasika, jedan cep domace rakije,dva do ti cepa maslinovog ulja i jedno jaje provjereno i super dijeluje user posted image  user posted image



IZVORNA PORUKA: Leva

Garnier repair and shine definitivno!
Prosla sam transformaciju od crvene do plave za 15 dana i ona mi je spasila kosu. Koristila sam je umjesto regeneratora poslije svakog pranja kose mjesecima.



IZVORNA PORUKA: reallove

LOREAL maske i balzamiuser posted image



IZVORNA PORUKA: *Seve*

Biotherm, ima sampon i maska za kosu, jako dobar....user posted image



IZVORNA PORUKA: senka kurt

Probaj ovo, prije pranja na kosu nanijeti hrpe majoneze, natrljati, dobro natopiti, zatim omotati plastičnom kesom, pa toplim peškirom i držati par sati.

Što majoneza? Jaja, ulje.... sve što se preporučuje kao dobra maska. Zvuči čudno, ali doooooobro je. A i "maska" koju uvijek imamo pri ruci, odnosno u frižideru



IZVORNA PORUKA: lilith

tigi maska i sampon za pavu kosu,kai i svi ostai proizvodi,jesu skuplji ai i odlicni...takodjer dugo traju



IZVORNA PORUKA: sanela22

lilith gdje se ima kupiti ta marka sampona i maski? I koja je cijena odprilike?



IZVORNA PORUKA: fatimica09

tigi mozes naruciti u svim frizerskim salonima KS- Merkator, u Sarajevu ul. M.M.Baseskije ne znam tacno br, ali blizu Katedrale, znaci s gornje strane do tramvajskih sina....znam i da famozni Elvir radi iskljucivo tim preparatima za njegu kose a on ima salon u Vogosci



IZVORNA PORUKA: fatimica09

IZVORNA PORUKA: Leva

Garnier repair and shine definitivno!
Prosla sam transformaciju od crvene do plave za 15 dana i ona mi je spasila kosu. Koristila sam je umjesto regeneratora poslije svakog pranja kose mjesecima.


potpisujem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  cijena je pristupacna a rezultat fantastican

p.s. moja kosa je kao kod afrikankeuser posted image



IZVORNA PORUKA: lilith

sanela,ja tek sada vidjela pitanje...imas u svim ks salonima,ne narucujes imaju sve odmah i u hrasnom preko puta malog robota kod ede...ja trenutno koristim za lokne,mada svi kostaju tu negdje i maska je oko 25-30KM,nisam sigurna tacno  ali tu je negdje...uglavnom maske,samponi,serumi sve kosta u par maraka razlike,ali isto tako svi proizvodi jako dugo traju po 6-7 mjeseci minimalno i vrijede svake marke...



IZVORNA PORUKA: sanela22

Hvala cure na odgovorima...potrazicu onda u ks-u, on mi je blizu... a jel fakat ti tigi proizvodi vrijede te cijene?jel se stvarno bas obnovi kosa?
lilith jesi li ti mislila na ovaj proizvod od tigi marke
http://www.angelwow.com/5s/user/image/product_file_import/87151.jpg
ili ove
http://www.justbeautifully.co.uk/images/prod/tigi-bedhead-dumb-blonde-tween.jpg
i jos jedno pitanje, posto je moja kosa ni ravna ni valovita, valjda je postala bezivotna jer koristim jake farba da bih dobila onu plavu koju zelim a moja prirodna boja je skoro crna, pa me zanima jel ima neki tigi proizvod koji sluzi za lakse kovrdjanje kose, jer meni puno bolje stoji kovrdjava kosa nego ravna...




IZVORNA PORUKA: lilith

izgleda da imamo istu kosu..ja za vise lokni koristim ovo i stvarno vrijedi svake marke

http://www.bradaview.co.uk/Tigi-Catwalk-Curls-Rock
ja imam cijelu kolekciju,mada mozes uzeti samo aktivator lokni,odnosno
http://www.bradaview.co.uk/Tigi-Catwalk-Curls-Rock/Tigi-Catwalk-Curls-Rock-Curl-Booster-250ml
ili kremu za lokne

http://www.bradaview.co.uk/Tigi-Catwalk-Curls-Rock/Tigi-CatWalk-Curls-Rock-Curls-Amplifier-100ml
ja sam takodjer plava,kosa mi je prirodno suha i valovita...godinama sam se mucila dok nisam otkrila tigi...jos jedan savjet-za bolje definisanje lokni koristi pri susenju difuzer za fen i naravno bez cesljanja poslije




IZVORNA PORUKA: sanela22

lilith hvala ti puno, bas si mi pomogla... samo mi jos reci molim te jel ti koristis ovaj proizvod za plavu kosu
http://www.angelwow.com/5s/user/image/product_file_import/87151.jpg
ili ovo
http://www.justbeautifully.co.uk/images/prod/tigi-bedhead-dumb-blonde-tween.jpg



IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: sanela22

Nisam znala gdje da stavim ovu temu, pa ako sam pogrijesila, neka je admini prebace gdje treba user posted image
Imam plavu kosu i dosta je ostecena i maske koje sam dosad koristila nisu se bas nesto pokazale tako da sam u potrazi za nekom maskom koja je za ostecenu kosu, tj za maskom za obnavljanje kose pa ako ste, cure moje drage, koristile neku masku kojom ste bile zadovoljne i koja vam je obnovila kosu pisite user posted image Unaprijed hvala


Mislim da je najbolje da probas sa prirodnim maskama. Ja povremeno stavljam jedno jaje i maslinovo ulj na kosu, dobro utrljam i ostavim da djeluje 20-ak minuta. Djeluje, zaista. I ja imam plavu kosu(prirodno),koju s vremena na vrijeme ofarbam slicnom nijansom.




IZVORNA PORUKA: sanela22

Hvala na savjetu ali pokusala sam tu masku od maslinovog ulja i jaja da stavljam i ne znam zasto ali kosa mi poslije toga bude jako cudna, apsolutno nista od nje ne mogu napraviti poslije, nekakva bude bezivotna, vjerovatno je do moje kose jer se farbam sa keune 1517 koja je mnogo jaka pa mi je kosa jako ostecena ali jedino sa njom uspijem izvuci bas plavu boju jer je moja prirodna boja skoro pa crna a od svih ostalih farbi budem ili crvena ili naradjasta zbog crvenog pigmenta



IZVORNA PORUKA: magnolija*

Meni je najbolje samo maslinovo ulje user posted image



IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Ja sam kupila ovu, zapravo cijelu liniji ovih proizvoda, tj. sampon i regenerator. Extra su.

user posted image user posted image



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: njega kose
30.1.2011 11:54:04   
mala86
jel ima netko preporucit neki preparat,sampon za masnu kosu?
danas operem,prekosutra je uzas,premasna!mali se dosta igra s njom,ali bas ovoliko user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: njega kose
30.1.2011 12:58:06   
reallove
mala86,pisali smo o masnoj kosi,iscitaj malo temu..i ja sam imala problem sa masnom kosom,sada kako sam se ofarbala vise nemam,i koristim loreal sampon i balzam....imas za sve tipove kose...meni su super

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: njega kose
31.1.2011 10:58:40   
SdZ
Drage moje, i ja vam muku mucim s masnom kosom.
6. mjeseci sam isla imala tretman kod doktorice. Mjesecno dva pregleda. Sampon, balzam, ampule i tablete su stvari koje sam mjesecno placala 120KM i nista mi nije pomoglo. Sampone od RECEPTA sam koristila, nista. Pocela sam se i farbati, nista, nista. Sad mi je frizerka preporucila da koristim one jeftine smpone i balzame. I oni k'o pomalo odgovaraju, ali danas operem za dva dana MORAM prati kosu. Pomirila sam se s tim.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: njega kose
31.1.2011 11:10:16   
salmy
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Drage moje, i ja vam muku mucim s masnom kosom.
6. mjeseci sam isla imala tretman kod doktorice. Mjesecno dva pregleda. Sampon, balzam, ampule i tablete su stvari koje sam mjesecno placala 120KM i nista mi nije pomoglo. Sampone od RECEPTA sam koristila, nista. Pocela sam se i farbati, nista, nista. Sad mi je frizerka preporucila da koristim one jeftine smpone i balzame. I oni k'o pomalo odgovaraju, ali danas operem za dva dana MORAM prati kosu. Pomirila sam se s tim.

 Nemoj prati cesto kosu,ostavi par dana neka je prljava! jer kosa je navikla na " cesto" pranje.Ostavi par dana pa je operi,vjeruj da ces vidjeti razliku! i jako vazno ne dirati kosu rukama! Ja imam bas dugu kosu( farbanu) i sedmicno je perem, tako sam navikla i ona uvijek izgleda ok! Nista ne koristim "specijalno" za njegu.Osim sedmicnog pranja (loreal sampon crveni i regenerator)godinamauser posted image i redovnog sisanja vrhova.Ne valja kosu puno tretitari samponima i losionima,uzmi neki najobicniji sampon( kopriva) ili djeciji i budi uporna.I pokusaj sedmicno prati vidjeces da ce se  kosa navici  na taj tretman i nece se tako brzo mastiti 

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: njega kose
31.1.2011 11:26:16   
SdZ
Pa i koristim onaj obicni sampon, ponekad kamilica, a ponekad kopriva.
A sto ja volim dirati kosu rukama, to je nemoguce. Izbacit cu to iz svojih navika.user posted image
Pokusala sam i s tim da ne perem kosu nekoliko dana i nije bas pomagalo. Mozda nisam bila dovoljno uporna, ne znam toliko sam razocarana u svoju kosu, a volim lijepu kosu, cistu, zdravu. Nista mi ljepse nema od toga kad vidim na zeni. To mi je pola ljepote.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: njega kose
31.1.2011 16:39:52   
Galicia
Ja imam uzasan kvalitet kose. Zilava, suha, uvijena na pola glave, a ostalo pola ravno. Dok sam dijete bila imala sam najljepsu kosu, tanku i ravnu doduse zilavu, ali sam bila presretna. Od pocetka dvadesetih moja kosa kao da nije moja. Ali ove zime je najgora sto je ikad bila. Suha, i peruta se. Moja se kosa nikad nije perutala, ali evo i to je morala poceti. Morala sam zamjeniti Pantene Pro, jer sam cula da je vrlo stetan za kosu jer ima puno hemikalija kao i svi Garnier produkti za kosu. Zato sad koristim Aveeno produkte i mogu reci da mi se kosa polako regenerise. Mekana je, nema peruti, i ne moram je prati svaki dan ili svaki drugi.
Ja mislim da mi puno grijesimo sto se ne prilagodjavamo razlicitim godisnjim dobima i prema takvim koristimo odredjene produkte, bilo to za kosu ili kozu. Ipak je kosa drugacija zimi a tek u ljeto da i ne pricam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: njega kose
6.2.2011 21:12:23   
guppy
Toliko sam oduševljena jojoba uljem, da sam došla da napišem i u ovu temu koliko mi se dopada.
Molim vas pogledajte sajt Jojoba oil for hair and acne.

Ima na njemu uputstvo kako se koristi za kosu, a i za kožu (!) - ja sam prezadovoljna i ne želim više da probam ništa drugo.
Savetuju da se kupi jojoba ulje organskog porekla, da bude što prirodnije.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: njega kose
8.2.2011 2:32:45   
Ella_H
Imam pitanje farbam se haman od 15 te
i bilo je tu raznih boja osim plave,
prirodna boja kose mi je crna ugalj ravna divna gusta user posted image ,
poslije prvog poroda kad se farbam u toplijee nijanse smedje,
crvene itd cak i poslije blansiranja kucnog koristila sam L'oreal
proizvode obicno nema sanse da se boja primi.
Sta je problem jesam je proBaxuzirala il sta?
HelPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP.

(odgovor članu guppy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: njega kose
8.2.2011 12:34:51   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Imam pitanje farbam se haman od 15 te
i bilo je tu raznih boja osim plave,
prirodna boja kose mi je crna ugalj ravna divna gusta user posted image ,
poslije prvog poroda kad se farbam u toplijee nijanse smedje,
crvene itd cak i poslije blansiranja kucnog koristila sam L'oreal
proizvode obicno nema sanse da se boja primi.
Sta je problem jesam je proBaxuzirala il sta?
HelPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP.


To ti je problem user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: njega kose
8.2.2011 22:06:39   
Ella_H
w pooh pa sta cu sad hocu malo da promjenim
boju hehe neznam kako je prije moglo a sad neuser posted image

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: njega kose
12.2.2011 14:21:39   
mama...
ja imam zelju da mi kosa naraste duga ali mi to neuspjeva stoji kako stoji.....ima li neko savjet za rast kose..........

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: njega kose
12.2.2011 14:41:27   
palachinken
reži vrhove i pravi sedmično masku od ricinusovog ulja - brže raste kosa i poče rasti nova kosa. Znaci, namoči kosu uljem, drži dva sata i onda peri. Ili još bolje, napravi masku - žumance, malo šampona od koprive, tečni pantenol, b-vitamin, ricinusovo ulje  i to drži sat-dva prije pranja. Ova maska je meni preporodila kosu.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mama...)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: njega kose
24.2.2011 14:19:22   
megi
Ima li ko kakav savjet u borbi protiv peruti

ne znam koji sampon ili sta da koristim
recept losion vise ne pomaze
vichy sampon pomogne samo dok perem snjim cim prestanem ona se vrati
imate li kakav savjet
a uz to se i masti pa je kombinacija uzas jedan


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: njega kose
24.2.2011 14:34:18   
DM
Nekoliko puta, prije pranja kose, tjeme istrljati limunovim sokom i ostaviti 5-10 min da djeluje!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: njega kose
24.2.2011 14:39:35   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: megi

Ima li ko kakav savjet u borbi protiv peruti

ne znam koji sampon ili sta da koristim
recept losion vise ne pomaze
vichy sampon pomogne samo dok perem snjim cim prestanem ona se vrati
imate li kakav savjet
a uz to se i masti pa je kombinacija uzas jedan

head&shoulder, ja koristim neki ljubačasti za osjetljivo tjeme... a možda ima neka kombinacija i za masnu kosu, pogledaj...



_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: njega kose
24.2.2011 19:52:39   
teacher75
ja sam poludjela vise zbog svoje masne koseuser posted image nema koji sampon nisam probala i sve isto... dok sam imala pramenove i dok sam se farbala bilo je podnosljivo ali od kad sam pustila svoju prirodnu boju kose, cista je samo dan kad je operem i iduci dan, a sada je zima, pa je ne mogu prati svaki 2.dan. na kraju sam nekidan kupila vichy sampon za masnu kosu, misleci da ce on pomoci sudeci po cijeni i popularnosti brenda (oko 20km)ali, oprala sam je tim samponom vec 2 puta i ne vidim nikakve promjene. ne znam vise sta da radim, definitivno ne zelim da se opet farbam, bar ne dok nemam sijedih, al ovo je uzasuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: njega kose
24.2.2011 20:06:33   
calahoe
teacher ni meni Vichy nije pomagao,jos bi mi kosa imala neki cudan miris od njega,onako malo po sumporuuser posted image
Isto sam tako mislila s obzirom na ime i cijenu bice ok,ma nista.
Na kraju kupih L''Occitane sampon,nakon sto mi je turbo ljubazna teta dala par kesica sa testerom da probam.
Skup je fakat,cak i skuplji od Vichy-a al je predivan i vice je pakovanje
Bas ,bas sam zadovoljna,divna mekana kosa ,koja se ne umasti narednih 4-5 dana sto je za mene ogroman uspjeh.
Evo ovaj
http://hr.loccitane.com/%C5%A1ampon-za-kosu-ru%C5%BEe,51,2,6507,85573.htm

< Poruku je uredio calahoe -- 24.2.2011 20:08:14 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: njega kose
24.2.2011 20:17:25   
teacher75

IZVORNA PORUKA: calahoe

teacher ni meni Vichy nije pomagao,jos bi mi kosa imala neki cudan miris od njega,onako malo po sumporuuser posted image
Isto sam tako mislila s obzirom na ime i cijenu bice ok,ma nista.
Na kraju kupih L''Occitane sampon,nakon sto mi je turbo ljubazna teta dala par kesica sa testerom da probam.
Skup je fakat,cak i skuplji od Vichy-a al je predivan i vice je pakovanje
Bas ,bas sam zadovoljna,divna mekana kosa ,koja se ne umasti narednih 4-5 dana sto je za mene ogroman uspjeh.
Evo ovaj
http://hr.loccitane.com/%C5%A1ampon-za-kosu-ru%C5%BEe,51,2,6507,85573.htm

kud mi prije ne rece da vichy ne valja, da ne trosim pareuser posted image a gdje se ima kupiti ovaj sampon?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: njega kose
24.2.2011 20:22:14   
calahoe
Kod nas u Mostaru u novom prodajnom na Rondou ima L'Occitane radnja ,mora biti i u Sarajevu negdje.
Skupe su im stvarcice,sem sampona sam kupovala i kremu za podrucje oko ociju,mala kutijica je nekih 20 km,odlicna je bila(potrosila je hebi gauser posted image )
Sampon je nekih 25-6 km bio.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *