|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:05:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija

naravno da su nam djeca u groznoj fazi (divan izrazuser posted image ) i zato se  družim samo sa prijateljima koji su u sličnoj situaciji jer razumijem da mladi bračni par bez djece može smatrati da je moje dijete užasno nedogojeno i razmaženo (tako sam i ja nekad mislila)

e sad intereisra me da li vi djete kad histeriše bez razloga pokušavate skrenuti pažnju nečim drugim ili ga ignorištete, ja češće ignorišem, nekako kontam da se mora naučiti nostiti s tim da ne može uvijek biti sve po njegovom i zato neću da mu skrećem pažnju jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)
i ja ignorisemuser posted image


Ja sam sa svojom dvojicom pricala otkako su bili maje,majene bebeuser posted image I uvijek prvo razgovaram i objasnjavam,nema veze sto se to nekada ponavlja iz dana u danuser posted image A kad nemam druge,onda ignoreuser posted image
Eh sad sve zavisi od dobi djeteta,kad on neke stvari moze shvatiti,naravnouser posted image

Ali Saidu izgleda ne vrijedi nikako pricati,al se ja napricah,dok skontahuser posted image user posted image user posted image

pa i ja prvo pricam...zapravo pokusavam da pricam...a onda u neka doba odustanem i stavim ga na ignore a tada obicno prestane plakati...evo jucer, ja napravila finu, domacu, pizzu...na njoj svega finog...zdravog...i svi smo sjeli za stol i Andrej ...dobrovoljno...i vidim da je gladan ko pas...kad odjednom pocne histericno plakati...nece ni da proba...te ga ja spustim s stolice jer je to i htio...ali jok...on i dalje place...i sve ja prvo fino, pa sine...pa jedi...pa vidi kako mi jedemo...e u neka doba mi dosadi...ja nastavim fino jesti a on plakati...e onda, samo da pojede, ja mu stavim picu na stol u dnevnom b. ...ali jok...on sebi fino upali tv...ja mu ga ugasim...i tako u krug...dok ne istekam tv iz struje...i na ignore...nakon 1h plac moj Andrej je pojeo sam picu...i haj sad ti budi pametan

Mislim, slobodno me kritikujte...zelim fakat znati gdje grijesim

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:09:40   
neki
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija

naravno da su nam djeca u groznoj fazi (divan izrazuser posted image ) i zato se  družim samo sa prijateljima koji su u sličnoj situaciji jer razumijem da mladi bračni par bez djece može smatrati da je moje dijete užasno nedogojeno i razmaženo (tako sam i ja nekad mislila)

e sad intereisra me da li vi djete kad histeriše bez razloga pokušavate skrenuti pažnju nečim drugim ili ga ignorištete, ja češće ignorišem, nekako kontam da se mora naučiti nostiti s tim da ne može uvijek biti sve po njegovom i zato neću da mu skrećem pažnju jer kako će onda skontati poentu (user posted image user posted image  nema ni dvije godien a ja bih da skonta ponetu)
i ja ignorisemuser posted image


Ja sam sa svojom dvojicom pricala otkako su bili maje,majene bebeuser posted image I uvijek prvo razgovaram i objasnjavam,nema veze sto se to nekada ponavlja iz dana u danuser posted image A kad nemam druge,onda ignoreuser posted image
Eh sad sve zavisi od dobi djeteta,kad on neke stvari moze shvatiti,naravnouser posted image

Ali Saidu izgleda ne vrijedi nikako pricati,al se ja napricah,dok skontahuser posted image user posted image user posted image

pa i ja prvo pricam...zapravo pokusavam da pricam...a onda u neka doba odustanem i stavim ga na ignore a tada obicno prestane plakati...evo jucer, ja napravila finu, domacu, pizzu...na njoj svega finog...zdravog...i svi smo sjeli za stol i Andrej ...dobrovoljno...i vidim da je gladan ko pas...kad odjednom pocne histericno plakati...nece ni da proba...te ga ja spustim s stolice jer je to i htio...ali jok...on i dalje place...i sve ja prvo fino, pa sine...pa jedi...pa vidi kako mi jedemo...e u neka doba mi dosadi...ja nastavim fino jesti a on plakati...e onda, samo da pojede, ja mu stavim picu na stol u dnevnom b. ...ali jok...on sebi fino upali tv...ja mu ga ugasim...i tako u krug...dok ne istekam tv iz struje...i na ignore...nakon 1h plac moj Andrej je pojeo sam picu...i haj sad ti budi pametan

Mislim, slobodno me kritikujte...zelim fakat znati gdje grijesim


A zasto ti mislis da grijesisuser posted image user posted image user posted image I ja bih tako postupila,a ne bi bilo po njegovom,ma nema sanse!Recimo da je Sead moj u pitanju,isao bi u sobu na 5min.,ali i da ode u sobu,vratio bi se za sekund,jer ne voli kaznu tog tipauser posted image A Saidu bih to isto tako uradila kao ti,neka place,ali se Said brzo smiri i valjda skonta da treba to pojesti,jer mu je bolje to,nego da guza ostane gladnauser posted image user posted image user posted image

Sad kad kazu da izgladnjujem svoje dijete(neka place,ako hoce jesti hoce,ako nece...)user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio neki -- 31.12.2010 19:11:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:11:07   
smajli80
Drage moje može li mi neka od vas dati bilo kakav savjet.

Naime kako sam pisala u predhodnim postovima imam jedan veliki problem.Moja djevojčica(2.9god.) se druži sa dječakom 2.5god koji je poprilično nasilan.Kad god ona njemu nešto uzme ili mu nešto neda on nju automatski počne da čupa ili grize i sav se počne tresti od sile.user posted image
Ova moja mu ponekad vrati i kad to uradi on počne da histerično plače jer nije navikao da mu se neko suprotstavlja.

Više ne znam šta da radim po tom pitanju i kome da se obratim za savjet.

Plizzzzzz helpuser posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:15:17   
neki
IZVORNA PORUKA: smajli80

Drage moje može li mi neka od vas dati bilo kakav savjet.

Naime kako sam pisala u predhodnim postovima imam jedan veliki problem.Moja djevojčica(2.9god.) se druži sa dječakom 2.5god koji je poprilično nasilan.Kad god ona njemu nešto uzme ili mu nešto neda on nju automatski počne da čupa ili grize i sav se počne tresti od sile.user posted image
Ova moja mu ponekad vrati i kad to uradi on počne da histerično plače jer nije navikao da mu se neko suprotstavlja.

Više ne znam šta da radim po tom pitanju i kome da se obratim za savjet.

Plizzzzzz helpuser posted image


Moj Sead je u takvim situacijama prije znao takvoj djeci pricati,onako kako sam ja njemu pricala,da to nije lijepo,da je to pravo ruzno i da to fina djeca ne rade.....Neko ga i poslusa,neko ne...Ili se on na kraju naljuti i fino "odgovori" djetetuuser posted image user posted image user posted image
Ne znam zaista,ali ja se ne mijesam puno u djecije,sve dok bas ne moram,naravnouser posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:21:35   
smajli80

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: smajli80

Drage moje može li mi neka od vas dati bilo kakav savjet.

Naime kako sam pisala u predhodnim postovima imam jedan veliki problem.Moja djevojčica(2.9god.) se druži sa dječakom 2.5god koji je poprilično nasilan.Kad god ona njemu nešto uzme ili mu nešto neda on nju automatski počne da čupa ili grize i sav se počne tresti od sile.user posted image
Ova moja mu ponekad vrati i kad to uradi on počne da histerično plače jer nije navikao da mu se neko suprotstavlja.

Više ne znam šta da radim po tom pitanju i kome da se obratim za savjet.

Plizzzzzz helpuser posted image


Moj Sead je u takvim situacijama prije znao takvoj djeci pricati,onako kako sam ja njemu pricala,da to nije lijepo,da je to pravo ruzno i da to fina djeca ne rade.....Neko ga i poslusa,neko ne...Ili se on na kraju naljuti i fino "odgovori" djetetuuser posted image user posted image user posted image
Ne znam zaista,ali ja se ne mijesam puno u djecije,sve dok bas ne moram,naravnouser posted image




Puno ti hvala na odgovoru,inače se ni ja ne miješam u dječije svađice ali ovaj mali je u stanju bukvalno da da odgrize komadić mesa ili iščupa punu šaku dlaka.user posted image user posted image
Ne mogu to više da gledam ,razmišljam o tome da se im zabranim druženje.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 19:25:32   
neki
IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: smajli80

Drage moje može li mi neka od vas dati bilo kakav savjet.

Naime kako sam pisala u predhodnim postovima imam jedan veliki problem.Moja djevojčica(2.9god.) se druži sa dječakom 2.5god koji je poprilično nasilan.Kad god ona njemu nešto uzme ili mu nešto neda on nju automatski počne da čupa ili grize i sav se počne tresti od sile.user posted image
Ova moja mu ponekad vrati i kad to uradi on počne da histerično plače jer nije navikao da mu se neko suprotstavlja.

Više ne znam šta da radim po tom pitanju i kome da se obratim za savjet.

Plizzzzzz helpuser posted image


Moj Sead je u takvim situacijama prije znao takvoj djeci pricati,onako kako sam ja njemu pricala,da to nije lijepo,da je to pravo ruzno i da to fina djeca ne rade.....Neko ga i poslusa,neko ne...Ili se on na kraju naljuti i fino "odgovori" djetetuuser posted image user posted image user posted image
Ne znam zaista,ali ja se ne mijesam puno u djecije,sve dok bas ne moram,naravnouser posted image




Puno ti hvala na odgovoru,inače se ni ja ne miješam u dječije svađice ali ovaj mali je u stanju bukvalno da da odgrize komadić mesa ili iščupa punu šaku dlaka.user posted image user posted image
Ne mogu to više da gledam ,razmišljam o tome da se im zabranim druženje.

Ja bih fino to dijete za ruku,i kuc-kuc na vrata i zovnula njegovu mamu ili tatu,pa bih malo popricala sa njima,prvo fino,upitala bih zasto je dijete toooooooliko agresivno,ako ne bi bilo hajra od toga,dobro bi im se nagovorila i u krajnjem slucaju bih dijete(svoje) odmakla od doticnoguser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio neki -- 31.12.2010 19:26:40 >

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 20:37:32   
škorpija
smajli ja bih prestala da vodim dijete da se druži sa agresivnim, ipak zasad mi biramo djeci prijatelje, i ne osjte oni sad baš da im neko fali a a kako će im faliti neko ko ih grize i čupa.

ja sma imala sličan problem, ali suprotan, moj ajdin curicu od moje drage prijateljice jednostvano ne podnosi, sa drugom djecom je ok, ali nju tuče čim stigne, zato sma prorjedila viđanja s njima, jer stvarno mo ažo curice a ne mogu ni nejga da sad kažnjavam jer mi ga žao. ustvari, poslije sma skontala d aje mrzi zato što je ja često uzimam u naručje i ljubim, a on je ljubormoran nejvjerovatno. i sad ka d se viđamo ja curicu moram ignorisati d abi on bio iole normalan

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
31.12.2010 22:03:57   
smajli80
Ženice moje drage

...evo sad je upravo bio dotični gosp.kod nas i opet ista stvar.Malo se igraju i onda nastane opšta tučauser posted image .E sad mi je pukao film i kažem njegovoj majci da malo poradi na tome jer to stvarno više nema smisla.
Kaže ona meni da je on jednostavno takav i da hoće da dominuje i ako nije po njegovom on *stupa u akciju*user posted image user posted image user posted image i da ona ne želi da ga sputava u tome -kaže nek se bori u životu.Ona ga opomene kad baš vidi da je stvar izmakla kontroli.

Bogami ću prorijedim njihova druženja pa nek bude sam(pošto ne ide u vrtić)a ona mu je jedina drugarica sa kojom se druži.

Pa nek bude malo sam



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 8:52:08   
veeseelaa
aaa evo i mene na ovoj temi a u vezi sa onim agresivnim malim iz vrtića
Jutros odem da ostavim malenu kad vidim ja oni ga nešto upozoravaju
ja se nadodam i kažem da je mali agresivan, kaže vlasnica nije
kako rekoh nije, kad obje tete koje ga čuvaju isto tvrde, kad je moju malenu udario dva puta, jednom tako strašno ispod oka je zagrebao, duboko, užas
ja ga lično vidjela kako šakama udara djevojčicu po glavi
Rekoh ako se to ponovi ja neznam kako ću reagirati
Rekoh vidjeli ste njegovog oca, vi mu govorite da je mali zijačer i da gura moju kći a on ni da se ispriča
Rekoh očito da nema kućnog odgoja
Ona opet on je mali, ma rekoh on je samo nizak na oca i majku a mali nije, stariji je od moje kćerke, ako mu ništa ne mogu neg ga vežu
Vlasnica veli ti si baš osjetljiva, nisam rekoh osjetljiva al ne želim da plaćam vrtić da bi mi neko maltertirao dijete i uskraćivao mu slobodu
Kad god dodjem neka je frka oko tog malog agresivca a vi mi sad tvrdite da nije agresivan, rekoh uskladite priče sa svojim uposlenicima bar jer oni tvrde drugačije
Ja samo želim da moje dijete ne dira i ne prilazi joj jer sljedeći put neznam šta ću i kako ću
Ona zinula, rekoh vidimo se gospodjo....
ona navikla na neke mulce koji se ne bune, da je moj vrtić ja bi njega odmah u stariju grupu prebacila i porazgovarala s njegovim roditeljima da utiču na njega al njoj izgleda to nije bitno, bitna joj je pinka svakog prvog u mjesecu
Ma samnom neće moći tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 8:59:08   
veeseelaa
smajli ja bih prestala da vodim dijete da se druži sa agresivnim, ipak zasad mi biramo djeci prijatelje, i ne osjte oni sad baš da im neko fali a a kako će im faliti neko ko ih grize i čupa.




upravo tako, kao da se malena s njim mora družiti, ne kontam bar je to lako
Prije svega ne volim da mi dijete provodi vrijeme sa agresivnom djecom, ne želim u budućnosti da dolazim na razne razgovore po školi i sl i da se crvenim jer je moje dijete nekog pretuklo

Sjećam se u školi osnovnoj je uvijek bilo onih roditelja, jednih te istih koji su redovno visili kod pedagoga
Neki su se nažalost (sjećam se) ponosili jer im je dijete budala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 9:39:36   
veeseelaa
sad sam se čula sa tetom iz vrtića i pričam s njom kaže ona rekla joj vlasnica da sam joj jutro pokvarila user posted image
rekoh jal jutro jal popodne, izmedju ne dolazim user posted image
I teta kaže da je mali strašno agresivan i da pola dana provede u kazni, da stalno nekog udara i čupa i da sam ja 100 % u pravu što reagiram
Rekoh joj kasno će biti ne do Bog ako dodje do nekog većeg incidetna, znam slučaj kad je malac udari djevojčicu u uho i ona sad na to uho ne čuje haman nikako

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.1.2011 9:40:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 10:55:08   
hanabanana
Mislim da tetino nije da razglaba na telefon s tobom nego da se bavi djecom.
Mislim da je vrlo proizvoljno davati dijagnoze djetetu koje nema tri godine.
Postoje djeca koja traže više i ona koja zahtjevaju manje pažnje.
Da se tete više bave djecom, a manje telefoniranjem, bilo bi i manje ogrebane djece.
To je lično moj stav.

Isto tako mislim da ti kao roditelj nemaš nikakva prava da kritikuješ tuđe dijete.

< Poruku je uredio hanabanana -- 7.1.2011 10:56:08 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 11:33:57   
veeseelaa
user posted image  teta je moj kućni prijatelj, pa mi to jaranski :-)
ja uvijek zovem da vidim jel malena jela, pila i sl i usput smo i o tome
Sve dok drugo dijete ne ugrožava moje ne zanima me al kad je gura, vuče, udara i tegli i te kako je moje da se miješam, osobito jer ja tamo plaćam da mi dijete bude adekvatno čuvano....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 11:36:59   
hanabanana
Sve je to uredu, ali jaranski trebe da priča mimo svog radnog vremena.
Jer dok ona s tobom priča jaranski, djeca od dvije i tri godine su prepuštena sama sebi.
To nije uredu.

I sva ta prica da drugo dijete gura tvoje, moje, deset__o dijete nije nesto cime treba da se bavim ja. Moje pitanje je u tim situacijama: gdje je teta bila???
Sta je ona radila?
Mene ne zanima da li je neko dijete agresivno ili nije...po njihovoj slobodnoj procjeni!

< Poruku je uredio hanabanana -- 7.1.2011 11:39:17 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 11:40:14   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

...kad je moju malenu udario dva puta, jednom tako strašno ispod oka je zagrebao, duboko, užas
ja ga lično vidjela kako šakama udara djevojčicu po glavi



Vlasnica veli ti si baš osjetljiva, nisam rekoh osjetljiva al ne želim da plaćam vrtić da bi mi neko maltertirao dijete i uskraćivao mu slobodu
Kad god dodjem neka je frka oko tog malog agresivca



Moje pare, MOJE DIJETE, moja odluka gdje će dijete ići u vrtić.
Ne bih dozvolila da mi dijete neko krvnički udara šakom u glavu, i da u tu ustanovu ponovo odvedem svoje dijete.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 11:49:50   
emi7908
Potpisujem Hanubananu!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   [Obrisana poruka]
7.1.2011 11:52:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:01:30   
Hanady RR
Vidno je i očito da u nekim vrtićima stavi nisu kako treba.
teta treba razgovarati sa roditeljima toga djeteta, biti psiholog i pedagog pa znati ocjeniti kako i kada se u određenim siuacijama ponašati.

Očito tete u ovome vrtiću bave se drugim stavrima....

biti jaran sa tetom Ok je, plaćaš i to je OK...al i drugi roditelji plaćaju pa očekuju da su dijete poslali na sigurno, zar ne?
jel sigurnost i obaveza tete u vrtiću da daje lijek bolesnom djetetu koje je došlo taj dan u vrtić među djecu sa zaraznom bolesti.user posted image

Možda se nekome i to ne dopada da dobije za 300 Km...a ima i toga u vrtićima zar ne.

neću da ulazim u zakonsku regulativu ko djetetu smije dati lijek....
ali pretjerivanje i subjektivan stav neće pomoći ni jednoj ni drugoj strani.

moje dijete kada bi neko dirao ko ima 3 godine, ja se ne bih obraćala roditeljima nego bih zahtjevala do teta i vlansika da rješe porblem.
nebih paušalno davala ''dijagnozu'' djetetu ali bih zahtjevala da moje dijete kakvo uđe u vrtić ( misleći na fizički izgled) takvo i izađe.

I to ne samo zato jer sam platila, nego jer je tako jedino normalno i zakonito.

neću da zovem svakih 10 minuta da pitam, hoću da mi teta kad dođem po dijete kaže...taj dječak je isključen iz grupe, taj dječak je poslan psihologu, roditelji tog dječaka su nam se obratili za pomoć itd.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:08:10   
hanabanana
I još bih jedno napomenula na ovaj post od Hanady.

Nemojmo zaboraviti da je i kod nas provedena inkluzija.

To znači da i djeca sa posebnim potrebama imaju pravo da idu u vrtiće i škole u koje idu djeca bez posebnih potreba....

S mojom H. je u vrtiću bio jedan takav dječak.
I tetama zaista nije bilo lako. Taj dječak je zaista tražio svu pažnju, potpunu.
Ali ja svojoj H. nikada nisam dala da ružno kaže o tom dječaku.
Iako je ona dolazila sa " pričom ": ma on je lud, on nije pametan....
jer to nisu bile riječi mog djeteta, nego onog što je ona u vrtiću čula.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:09:22   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: emi7908

Potpisujem Hanubananu!


I ja isto!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:34:17   
Amrino
Ja ne znam stvarno...nije covjek pametan kako vise postupiti. Jedno je teoretisati a totalno je drugo gledati svoje dijete kako place, kako ga neko maltretira. Razumijem sta je hanabanana htjela da kaze i naravno da je u nekom idealnom svijetu to situacija koju bi trebale rijesiti tete...ali nazalost kod nas je sve nenormalno.
Razumijem i veselu- sta me briga i za tete i za roditelje i drugu djecu- ja hocu da je moje dijete zbrinuto i zadovoljno. Za to vas placam.

Kod nas u familiji slicna situacija...Zaovin mali (mladji od Hamze 3 mjeseca) je slicna fela. Jako nasilan, skrt...svoje ne da a otima sve redom...kad nesto nije po njegovom to je odmah dreka, histerija...
Moje dijete je zbog njega oplakalo x puta i ko zna koliko suza prolilo. Hamzi nikada ne dam da se tuce ili da bude skrt...ali sada sam dosla u situaciju da ne znam vise kako reagovati.
Oni se moraju vidjati kod nane i to se ne moze izbjeci. Ja sada Hamzi fino ponesem njegove igracke jer mu onaj nista ne da...ali opet je frka jer sad on hoce Hamzine igracke i pocne histerisati. Ja necu da ulazim u njihov odgoj, ne zelim ni da nagadjam o cemu je tu rijec...ali ono sto je sigurno - ne zelim da vise maltretira moje dijete. Prosli put mi je doslo da ga zaruzim pa sam se ujela za jezik. Ne znam kako cu reagovati slijedeci put

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:47:36   
acudesa
Broj jedan, po mom mišljenju, je SIGURNOST! Naucit će dijete i da crta i boji, da se igra, ali sigurnost treba da bude prioritet tetama u vrticu. Za svaki istup-kazna, razgovor sa roditeljima, to ne smije da prodje nezapazeno.
Ignorise se u djetinjstvu, u korijenu-pa onda imamo velike mangupe po ulicama kad dodju u pubertet.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:50:29   
veeseelaa
Ja ne znam stvarno...nije covjek pametan kako vise postupiti. Jedno je teoretisati a totalno je drugo gledati svoje dijete kako place, kako ga neko maltretira.


upravo tako
helem svega se vi meni nagovoriste user posted image
ja i tražim od vlasnice da regulira stvar, pa za Boga miloga neću valjda razgovarati sa dvoipogodišnjakom? user posted image user posted image user posted image  al jutrošnji razgovor je otišao u tom smjeru pa sam malenom uspostavila dijagnozu
Inače dijete koje je mrgud po cijeli dan, i stalno nekog udara, gadja stvarima i sl za mene nije ok, al to sad nije ni bitno
Ja očekujem od vlasnice da nešto poduzme il s tetama il s roditeljima, meni ne bitno, mene samo zanima da moju kćerku nikad više ne udari.... po meni je mali zreo za stariju grupu...

a to dal djeca bolesna dolaze u vrtić ili ne nije tema ove emisije
možda da otvorimo novu??? a i tu valjda imaju pravila u vrtiću ili ne...??? nemam pojma....

Inače ja sam zadovoljna ovim vrtićem, malena fino jede, lijepo napreduje, voli tete i sve je za 10 izuzev ove situacije

Teta koja čuva moje dijete je super žena tako da nema mjesta nekim komentarima al teta nije supermen i njoj nekad nešto promakne, i to razumijem
al nek vlasnica onda uposli više osoblja kad već ima više "posla" , mislim opet njena stvar kako će regulirati situaciju... ja samo želim da moje dijete niko ne udara svakodnevno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:50:57   
veeseelaa
Ignorise se u djetinjstvu, u korijenu-pa onda imamo velike mangupe po ulicama kad dodju u pubertet.



slažem se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 12:53:45   
veeseelaa
necu da ulazim u njihov odgoj, ne zelim ni da nagadjam o cemu je tu rijec...ali ono sto je sigurno - ne zelim da vise maltretira moje dijete. Prosli put mi je doslo da ga zaruzim pa sam se ujela za jezik. Ne znam kako cu reagovati slijedeci put


razumijem te u potpunosti, mene je jutros ponijela atmosfera pa sam za malenog rekla neke stvari koje nisu ok da ja o njima razglabam, al prosto zamisli da se požališ zaovi il svekrvi na njenog sina/unuka a ona ti kaže on je fin i miran??? halo pukla bi garant a svi vide da nije "normalan"
To je mene jutros is*izdilo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *